15 najlepších organizačných aplikácií s úžasnými funkciami cloudového úložiska

Rovnako ako mnoho ľudí, ktorí sa prikláňali k tvorivosti, aj chronická dezorganizácia je mojím celoživotným utrpením. Problém s letargiou je nevyhnutnosť stretnúť sa s malými problémami, ako sú zmeškané narodeniny, nezodpovedajúce ponožky a oveľa hroznejšie zabudnuté myšlienky..


Pred januárom 2010 som mal sen mať osobného asistenta, ktorý by mal pre mňa malé veci. Vieš, proste niekto, kto ma sleduje notebookom, zapisuje mi myšlienky a pripomína mi, aby som zostal hydratovaný – niečo také.

Potom prišlo toto malé zariadenie s názvom Nexus One (aka, Google Phone), môj prvý inteligentný smartphone.

Prvých pár dní s Nexusom som strávil učením, ako sa vyhnúť stenám, pretože som nemohol strhnúť oči z toho oslnivého 3,7 palcového AMOLED displeja. A keď došlo k organizácii; mojím prechodom na digitálne riešenie bola aplikácia, ktorá na domovskej stránke smartfónu zanechala upomienky.

Ale veci sa rýchlo menia, o šesť rokov neskôr má priemerný spotrebiteľ:

počítačový

telefón

tableta

Cloud Storage Service

Decentralizácia našich digitálnych životov si vyžaduje synchronizáciu, aby sa umožnila bezproblémová skok z jedného zariadenia na druhé.

Akonáhle je v roku 1997 vzdialená proroctvo od zosnulého Stevea Jobsa, v roku 1997 sa vývoj cloudového úložného priestoru rozbehol a zmenil spôsob, akým pristupujeme k organizácii.

Koncept funkčnej kategorizácie začína znamenať čoraz menej, pretože aplikácie sú stále sofistikovanejšie a širšie vo svojich možnostiach. Čoskoro budem mať svojho dlho hľadaného, ​​plne funkčného virtuálneho asistenta a príde s mesačným plánom predplatného.

Medzitým je tu však 15 aplikácií, ktoré vám pomôžu zorganizovať váš život.

Trochu o zozname aplikácií

Na papieri sa zostavenie zoznamu vždy javí ako správna rada, ako veci urobiť. Samotná predstava, že si viete predstaviť svoje ciele, je zvodná.

Google for Work
Produkty Google for Work

Štúdie v skutočnosti naznačujú, že tí, ktorí napíšu, čo chcú dosiahnuť, sú úspešnejší ako tí, ktorí to neurobia.

Samozrejme, existujú určité upozornenia. Napríklad, nenúťte svoj zoznam príliš dlho. Určite je dobré byť ambiciózny, ale neúplný zoznam úloh môže zvýšiť vašu produktivitu zvýšením stresu. V psychológii existuje pojem psychický stres spôsobený neúplnou úlohou – Zeigarnikov efekt.

Vynikajúci spôsob, ako zabezpečiť, aby zoznamy úloh nefungovali proti vám, je ich dôkladná kategorizácia. Skúste tiež nájsť aplikáciu zoznamu úloh, ktorá má minimalistický vzhľad a bez rozptyľovania.

Najužitočnejšie zoznamy aplikácií majú krásne jednoduché návrhy a navrhujú niekoľko základných kategórií, ktoré vám pomôžu začať.

# 1 Any.do

Any.do ponúka takú flexibilitu, akú by ste očakávali od cloudovej aplikácie, vrátane možností naprieč platformami a automatickej synchronizácie medzi zariadeniami.

Aplikácie sú k dispozícii pre:

Android

iOS

gumák

Any.do je prístupný z väčšiny webových prehliadačov, má dokonca jedinečné rozšírenie iba pre prehliadač Chrome. Aplikácia povzbudzuje používateľov na zoskupovanie úloh do kategórií, dokonca ponúka niekoľko návrhov, ako začať, napríklad:

Osobné znaky

Pracovné projekty

Nákupný zoznam

Knihy na čítanie

Vytvorené úlohy sa rozdelia do kategórie zoznamu do štyroch stĺpcov: Dnes, Zajtra, Nadchádzajúce a Jedného dňa. Aj keď sa to môže zdať príliš zjednodušujúce, zistil som, že tento prístup znižuje stres a pomáha mi sústrediť sa.

Aplikácia môže tiež nastaviť opakujúce sa úlohy a ponúkať pripomenutia na základe času a miesta. Môžete tiež vysvetliť zoznam položiek s poznámkami, pripojiť úlohy a pridať prílohy.

Chceli by ste, aby niekto iný znášal niektoré z vašich bremien? Zdieľajte a prideľujte úlohy zadaním e-mailu niekoho iného; obzvlášť praktický spôsob, ako prinútiť spolubývajúcich robiť si prácu.  

Any.do tiež ponúka funkciu s názvom „Moment“, ktorá je navrhnutá tak, aby poskytla príjemnú vizuálnu predstavu o vašich každodenných úlohách.

Nakoniec sa Any.do integruje s praktickou aplikáciou kalendára vyvinutou rovnakým tímom s názvom Cal. Ak však uprednostňujete používanie Kalendára Google, nemusíte mať obavy, s rozšírením Any.do pre prehliadač Chrome sa s ním môžete ľahko integrovať..  

Medzi bezplatnými a platenými modelmi aplikácie však existujú veľké rozdiely. Bezplatná verzia obmedzuje prílohy na 1,5 MB, obmedzuje zdieľanie iba na jedno súčasné zariadenie a momenty na päť inštancií za mesiac.

Bezplatná verzia obmedzuje prílohy na 1,5 MB, obmedzuje zdieľanie iba na jedno súčasné zariadenie a momenty na päť inštancií za mesiac.

Prémiové predplatné Any.do, ktoré v súčasnosti stojí 5 dolárov mesačne alebo 45 dolárov ročne, môže pripojiť 100 MB súborov a prichádza s neobmedzeným počtom zdieľaní a momentov. Prémioví používatelia tiež získajú prístup k:

Pokročilé opakujúce sa úlohy

Pripomienky podľa polohy

Lepšia podpora zákazníkov

# 2 Wunderlist

Možnosti platformy Wunderlist sú pred krivkou.  

Je k dispozícii na:

Android

iOS

windows

gumák

linux

A samozrejme existuje aj webová aplikácia, ktorá pokrýva všetky základne.

Toto riešenie zoznamu úloh ma nadchne dokonalou kombináciou jednoduchosti a intuitívnej funkčnosti, ktorá umožňuje premýšľať o všetkej práci, ktorú musím urobiť trochu zábavnejšou, než by mala byť (prísne vzaté).

Kategórie úloh sú prehľadne uvedené na ľavom okraji webových a stolných aplikácií, zatiaľ čo mobilné aplikácie ich uvádzajú v strede.

Pridanie položiek do zoznamu je otázkou kliknutia alebo ťuknutia naň a pridania úlohy do textového poľa. Položky zoznamu je možné presunúť a zmeniť ich poradie. Kliknutím na hviezdu napravo od položky ju môžete označiť ako prioritu.

Ak chcete získať viac podrobností, otvorte položku zoznamu a môžete nastaviť dátum & časové pripomenutia úloh, pridanie čiastkovej úlohy, poznámky a prílohy k súborom. Zdieľanie sa uskutoční na úrovni zoznamu prostredníctvom e-mailu. Pozvaní používatelia môžu zobraziť položky, označiť ich ako úplné a zanechať komentáre.  

S bezplatnou verziou Wunderlistu môžete priradiť až 25 úloh na zdieľaný zoznam, vytvoriť 25 čiastkových úloh na úlohu a nahrať prílohy súborov až do 5 MB. Úrovne Pro a Business nemajú žiadne obmedzenia priradenia, čiastkových úloh alebo veľkosti súborov.

Navyše majú k dispozícii veľký výber obrázkov na pozadí, pomocou ktorých si môžu prispôsobiť vzhľad správcu úloh, ak je pre vás tento druh vecí dôležitý. Osobne som všetko za biele pozadie.

Cena predplatného Pro je v súčasnosti 4,99 dolárov mesačne alebo 49,99 dolárov ročne. Firemné predplatné je rovnaká cena, ale za používateľa.

Aplikácie automatizácie pracovných postupov 

Vypite malú kávu a zvýšte svoju produktivitu. Vypite príliš veľa kávy a začnete sa odrážať od stien. Príčina a efekt, to je, ako veci fungujú.


Automatizácia s Kloudless

Alebo nie, ak ste typ, ktorý píše veci, ale nikdy ich v skutočnosti nerobí. Podľa prieskumu spoločnosti iDoneThis sa nikdy nedosiahne 41% všetkého, čo sa dostane do zoznamu úloh..

Predstavte si, že existuje spôsob, ako posunúť správu úloh o krok ďalej, a delegovať svetské položky na algoritmus? Automatizácia pracovných postupov to robí presne tak, že integruje rôzne online služby pomocou logiky príčin a následkov.

Predpokladajme napríklad, že zverejníte nové video YouTube. Keď tak urobíte, bez toho, aby ste museli zdvíhať prst, proces na pozadí automaticky uloží video do vášho cloudového úložného a zálohovacieho riešenia.

Video tiež uverejní na vašich stránkach WordPress, Facebook a Twitter, pošle ho e-mailom fanúšikom a nastaví upozornenie v kalendári, aby preskúmalo spätnú väzbu neskôr..

Docela čarovné, správne?

# 3 IFTTT


IFTTT, skratka „If This Then That“, je automatizácia pracovných postupov pre každého človeka – a to nielen preto, že je úplne zadarmo. IFTTT ponúka užívateľom množstvo ľahko integrovateľných „receptov“, čo sú vzorce, ktoré hovoria integrovanej aplikácii, aby v prípade, že sa niečo stane, vykonalo konkrétnu akciu.

Mnohé z najbežnejšie používaných receptov už boli vytvorené inými používateľmi a sú ľahko dostupné prostredníctvom možnosti prehľadávania IFTTT. Na druhej strane najväčšou nevýhodou IFTTT je, že je pre niektorých používateľov príliš jednoduchá.

Aj keď s konkrétnou aplikáciou môže podniknúť užitočné kroky, počet uvedených akcií je obmedzený – aspoň v porovnaní s iným populárnym riešením automatizácie pracovných postupov – nazývaným Zapier (nasledujúci krok)..

Napriek tomu sa integruje s mnohými z najpopulárnejších webových služieb vrátane:

Webové stránky sociálnych médií

kalendára

Zoznamy úloh

správy

E-mailové služby

Cloud-ové úložisko

Zálohovacie služby

Digitálne notebooky

Nástroje na blogovanie

Používatelia môžu tiež nastaviť recepty, ktoré aktivujú pripojené zariadenia, ako sú inteligentné sporáky, umývačky riadu, chladničky a kávovary. Nehovoriac o hudobných prehrávačoch, nositeľkách a pripojených automobiloch. Od tohto písania IFTTT v skutočnosti pracuje s 357 rôznymi službami (aka, kanály).

Mobilné aplikácie sú k dispozícii pre Android aj iOS.

# 4 Zapier

Zatiaľ čo IFTTT je väčšinou navrhnutý s ohľadom na bežných používateľov, spoločnosť Zapier má svoje obchodné zameranie. Nastavenie je zložitejšie ako IFTTT, ale Zapier umožňuje používateľom vytvárať komplexnejšie príkazy.

Zahŕňa to schopnosť vytvárať početné podmienené príčiny určené na vyvolanie udalostí. Napríklad čas a miesto alebo súčasná aktivita na inej webovej službe.

Stále je to pomerne jednoduchý proces.

Vďaka mnohorozmernej povahe zariadenia Zapier je vhodný na automatizáciu bežných administratívnych činností, aby podniky mohli zamerať svoje kognitívne mojo na úlohy, ktoré to potrebujú..  

Ak chcete vidieť, čo môže spoločnosť Zapier osobne urobiť, ponúka bezplatnú verziu. Je samozrejmé, že bezplatní používatelia môžu nastaviť iba päť zapnutí naraz a môžu sa obmedziť iba na jednu spúšťaciu udalosť. Tí, ktorí chcú vytvoriť robustnejšie prostredie automatizácie práce, sa môžu rozhodnúť pre platenú službu, začínajúc od 20 dolárov mesačne, čo vytvára 20 alebo viac zap, každý s viacerými krokmi.

Tímové plány, ktoré umožňujú spolupracovníkom zdieľať Zaps, vytvárať osobné a tímové Zaps a spravovať ich s rôznymi úrovňami administrátorských privilégií, sú k dispozícii od 100 USD mesačne.

Na integráciu so všetkými 500 plus webovými službami, ktoré má spoločnosť Zapier v súčasnosti k dispozícii, je potrebné platené predplatné. Navyše, zatiaľ čo spoločnosť Zapier ponúka pripojenie k viacerým kancelárskym aplikáciám, nezodpovedá schopnostiam IFTTT v oblasti internetu vecí.    

Ak hľadáte skutočné podnikové riešenie, určite zapierajte Zapiera vážne.

Aj keď to nie je zadarmo, automatizačné funkcie sú také robustné, že množstvo času, ktoré môže ušetriť, ak je správne implementované, by malo rýchlo prekročiť náklady..

Aplikácia Správca hesiel

Úlohou spočívajúcou vo vytváraní bezpečnejších používateľských mien a hesiel pre viacero online nástrojov, traja zo štyroch používateľov sa uchýlia k používaniu rovnakého hesla alebo malej sady hesiel, a to vždy..

Aj keď veľa stránok ponúka vynikajúcu bezpečnosť proti kybernetickým útokom a krádeži hesla, nie každá webová stránka, do ktorej sa prihlasujete, dosahuje rovnakú úroveň sofistikovanosti alebo sa dokonca nestará. Výsledok? 40% z týchto troch zo štyroch používateľov uvádza, že za posledných 12 mesiacov bolo cieľom narušenia bezpečnosti.

Väčšina profesionálov v oblasti bezpečnosti dôrazne odporúča jedinečné heslá pre všetky stránky, ktoré ich potrebujú.

Okrem toho odporúčajú, aby boli heslá dostatočne zložité na to, aby zmarili útoky hrubou silou. Ale na to si treba pamätať veľa hesiel.

Najlepšie riešenie? Zabezpečený online trezor – správca hesiel. Takéto riešenie môže relatívne jednoducho zvýšiť vašu online bezpečnosť a zaistiť pokoj. V ideálnom prípade by malo ísť o cloudové riešenie, čo znamená, že vaše heslo sa uloží na množine vzdialených serverov umiestnených v dátových centrách.

Samozrejme sa budete chcieť uistiť, že heslo ponúka dostatočne pokročilé šifrovanie.

# 5 Dashlane 4

Spoločnosť Dashlane, ktorá bola založená v roku 2011, prekonala 5 miliónov používateľov za pár krátkych rokov, napriek tomu, že ide o pomerne nedávny príchod na scénu správy hesiel. Medzi hlavné faktory, ktoré zodpovedajú za jeho stále rastúcu popularitu, patrí ľahké použitie na rôznych platformách, ako napríklad:

Android

iOS

gumák

windows

Medzi poznámky patrí schopnosť automaticky zadávať heslá, generovať heslá náhodne a meniť viac hesiel jediným kliknutím.

Heslá sa dajú zdieľať s kolegami alebo členmi rodiny. Môžete tiež nastaviť riešenie núdzového kontaktu, ktoré umožní niekomu, komu dôveruje prístup k vašim účtom, len v prípade potreby. Dashlane šifruje dáta pomocou technológie AES-256 bit, čo je najvyšší štandard šifrovania, takže ani vaši zamestnanci Dashlane nemôžu vidieť vaše heslá.

Každé heslo odoslané na servery Dashlane je skramblované do nerozluštiteľného reťazca, ktorý je možné dekódovať iba pomocou hlavného hesla, ktoré Dashlane vôbec neukladá..

To znamená, že aj keby boli servery Dashlaneho napadnuté hackermi, páchatelia nebudú môcť použiť žiadne z ukradnutých údajov. Ak by ste zabudli hlavné heslo, budete musieť znova začať znova, pretože Dashlane jeho kópiu neukladá..

A zjavne tu platia rovnaké problémy s hrubou silou, aké boli uvedené vyššie. Mali by ste sa ubezpečiť, že heslo je dostatočne silné na to, aby narušilo hackerov. Za prístup ku všetkým týmto funkciám v súčasnosti účtuje služba poplatok 39,99 dolárov ročne.

Dashlane ponúka bezplatnú verziu, ktorá vám umožní vyskúšať si prémiové funkcie na 30 dní, ale táto bezplatná verzia navyše umožňuje prístup iba k údajom z jedného zariadenia, nezálohuje sa do cloudu, a preto sa nesynchronizuje naprieč viac zariadení.

# 6 LastPass 4.0

Podľa posledných čísel spoločnosť LastPass prekonala spoločnosť Dashlane ako správca hesiel, čo sa týka používateľov, v celkovej výške 7 miliónov.

LastPass používa hlavné heslo, ktoré by mal poznať iba používateľ. Toto heslo sa používa na lokálne šifrovanie a dešifrovanie údajov, ktoré sú skramblované, potom uložené na vzdialených serveroch a chránené šifrovaním AES-256 bit..  

Ľahko sa používa aj vďaka intuitívnemu používateľskému rozhraniu, aj keď podľa môjho skromného názoru to nie je úplne na rovnakej úrovni ako Dashlaneho.

Medzi užitočné funkcie patrí automatické prihlásenie, vypĺňanie formulárov a automatické zmeny hesla.

Pokiaľ ide o podporu viacerých platforiem, LastPass je k dispozícii na viacerých operačných systémoch ako Dashlane.

Momentálne sú dostupné aplikácie pre:

gumák

windows

linux

Android

iOS

Windows telefón

ostružina

S bezplatnou verziou LastPass sa však nemôžete synchronizovať na viacerých zariadeniach a údaje smartfónu sa nesynchronizujú s počítačom alebo naopak. Inovácia na prémiu (ktorá je za 1 USD mesačne veľmi lacná) toto obmedzenie odstraňuje.

Prémiové účty tiež získavajú prístup k rozšíreným možnostiam zdieľania, ako sú priečinky s heslami a technická podpora s prioritami. Firemná edícia za 2 doláre mesačne na jedného používateľa ponúka správcom kontrolu nad firmami a ďalšie užitočné funkcie.

Aplikácia na sledovanie výdavkov

Moja babička je jedným z tých ľudí, ktorí šetria všetko. Niektorí ľudia majú krabicu od topánok plnú účteniek; má kufor.

Pre väčšinu ľudí však debata o tom, či si ponechať potvrdenie, sa týka drahej položky alebo položky pokrytej zárukou, ktorú môže zamestnávateľ uhradiť, alebo odpočítateľnú daň (napríklad charitatívne dary alebo osobné obchodné a lekárske výdavky)..

Aj napriek tomu to môže byť organizačná nočná mora plná bolestivých rezov papiera; Dobrou správou je, že vďaka aplikáciám na správu výdavkov je registrácia dokladov bezpapierovým podnikom.

Existujú aplikácie, ktoré dokážu zachytiť fotografie potvrdení, sofistikovaný softvér potom analyzuje údaje na účely vedenia účtovníctva, čo uľahčuje neskoršie vytváranie prehľadov výdavkov..

# 7 Krabica na obuv

Shoeboxed je jedným z najúspešnejších organizátorov príjmu na trhu; Vzťahuje sa nielen na príjmy, ale aj na najazdené kilometre, faktúry a vizitky. Ak chcete preniesť svoj existujúci papier na servery Shoeboxedu, vyberte si obojsmerné poštovné zdarma, ak sa zaujímate o skenovanie všetkého tohto papiera osobne.

Akonáhle je papierovanie digitalizované, bude zaslané späť.

Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať k dokumentácii k účtu Shoeboxed, je použitie jeho mobilnej aplikácie, ktorá je k dispozícii pre systémy iOS aj Android, na nasnímanie obrázka vášho potvrdenia..

Technológia analýzy údajov zvyčajne dokáže automaticky rozpoznať informácie o dodávateľovi, dátumy, náklady a typy platieb. Pre tých, ktorí potrebujú sledovať počet najazdených kilometrov, môže rovnaká aplikácia sledovať vzdialenosť a nahrávať údaje do účtu na neskoršiu fakturáciu..

Ak používate Gmail, ďalšou vhodnou možnosťou je podanie elektronických potvrdení a faktúr jedným kliknutím. Môžete tiež jednoducho poslať e-mailovú položku na určenú adresu špecifickú pre používateľa.

Či už posielate e-maily, nahrávate prostredníctvom mobilu alebo odpúšťate e-maily, pracovníci spoločnosti Shoeboxed dohliadajú na proces digitalizácie pomocou manuálnych kontrol, aby sa zabezpečila presnosť údajov. Používajú tiež kategorizačné značky, aby optimalizovali schopnosť prehľadávať dokumenty online.

K dispozícii je bezplatná verzia, ale budete sa môcť obmedzovať len na odovzdávanie iba piatich digitálnych dokumentov mesačne.

Pre používateľov, ktorí potrebujú tento druh softvéru, aby bola jeho papierová stopa dobre organizovaná, sa „päť mesačne“ nezníži. Ďalšia úroveň služieb, účet Lite, významne zvyšuje limit nahrávania na 50.

Vlastníci firiem by mali zvážiť verziu Classic alebo Business, ktorá ďalej zvyšuje limit na 150 a 500 odovzdaných dokumentov. Alebo môžete ísť na Výkonný, a to až do maximálnej výšky 1 000 Shoeboxedov.

# 8 Expensify

Kým Shoeboxed má osobné spotrebiteľské príťažlivosť, Expensify obstaráva takmer výlučne pre podnikových používateľov. Ak to však potrebujete, bude to robiť ako šampión.

Expensify sa môže bezplatne pripojiť k jednotlivým používateľom a ponúka obchodný model predplatného, ​​ktorý zamestnancom účtuje 5 dolárov mesačne, ale iba vtedy, ak ho aktívne používajú. Bezplatný účet má niekoľko obmedzení.

Napríklad môžete naskenovať doklad pomocou telefónu pomocou funkcie Expensify a potom automaticky analyzuje tento príjem do polí, ako je napríklad predajca a cena, a často ho za vás klasifikuje, vďaka dômyselným skenovacím funkciám OCR..

Počet rýchlych nahrávaní je však obmedzený.

Expensify využíva technológiu GPS na sledovanie najazdených kilometrov v podnikových výkazoch a pri odpočtoch daní a umožňuje sledovať čas strávený prácou na projekte. Príjmy, míle a čas potom môžu byť použité na automatické generovanie faktúr, ktoré sa premenia na podrobné faktúry pre klientov.

Integrácia s finančnými inštitúciami umožňuje sledovať nákupy, vklady a elektronické prevody prostriedkov z aplikácie, takže nemusíte zadávať podrobnosti manuálne..

Je tiež vybavený prevodníkom mien na presné sledovanie medzinárodných nákupov. Jednou z mála nevýhod používania Expensify je nemožnosť automatickej synchronizácie mobilnej aplikácie s verziou webovej aplikácie.

Namiesto toho je potrebných niekoľko krokov, aby sa tak stalo. Umožní vám to však exportovať údaje do programov Excel aj Dropbox.

Navyše možnosť generovať súbory CSV vám umožňuje načítať údaje do účtovníckeho softvéru, ako je napr QuickBooks, a aplikácie mzdových služieb, napríklad ADP.

Digitálne aplikácie pre notebooky

Nedávny výskum ukázal, že priemerný človek si môže udržať svoju pozornosť približne 8 sekúnd. To sa nemusí zdať také zlé, kým ho neporovnávate s podobným výskumom uskutočneným v roku 2000, keď bola ľudská pozornosť o štyri sekundy dlhšia.

Alebo, že zlatá rybka môže udržať svoju pozornosť deväť sekúnd. 

Pokles pozornosti, ktorý sa zhoduje s mobilnou revolúciou, nie je náhoda.

Pre všetky skvelé veci, ktoré nám okamžitý prístup do sveta prístupu na internet priniesol, má tiež právomoc zmeniť spôsob, akým mozog zásadne myslí. Preto je medzi všetkými organizačnými aplikáciami, ktoré sú tam, moju pozornosť najviac zaujal digitálny zápisník.

Dobre navrhnutý digitálny notebook krásne splynie s vaším životným štýlom pripojeným na web, ktorý funguje ako rozšírenie mysle a umožňuje vám nakŕmiť chuť k jedlu pre informácie bez toho, aby sa úplne stratila schopnosť zamerať sa..

# 9. Evernote

V priebehu posledných niekoľkých rokov Evernote vládla na trhu digitálnych notebookov s najvyšším počtom zaregistrovaných používateľov. Od júla 2016 má zaregistrovaných vyše 200 miliónov používateľov. Zo 150 miliónov oproti predchádzajúcemu roku a 101 miliónov pred rokom.

Popularita spoločnosti Evernote je spojená s mnohými výkonnými prvkami na trhu.

Evernote funguje na všetkých hlavných platformách:

Android

iOS

gumák

Windows telefón

windows

ostružina

Okrem toho existuje webová aplikácia na prístup k akejkoľvek platforme pomocou prehľadávača.

Rozšírenie prehľadávača je k dispozícii pre:

chróm

safari

Hrana

Firefox

operný

A umožňuje vám okamžite ukladať webové odkazy, úplné stránky, texty webových stránok a snímky obrazovky – ako poznámky.

Bohužiaľ, od júna 2016 bezplatná verzia Evernote okrem svojej webovej aplikácie povoľuje používanie súčasne iba z dvoch zariadení. Bezplatní používatelia môžu tiež každý mesiac nahrať iba 60 MB údajov, pričom každá nota môže byť obmedzená na 25 MB (vrátane príloh súborov).

Za mesačnú alebo ročnú upisovaciu cenu sú k dispozícii tri platené triedy:

Plus (3,99 dolárov mesačne; 34,99 dolárov ročne)

Prémium (7,99 dolárov mesačne; 69,99 dolárov ročne)

Podnikanie (12 dolárov na používateľa; mesačne)

Účet Plus narába úložný priestor pridelený na nové nahrávanie na 1 GB a maximálna veľkosť noty je 50 MB, čo pravdepodobne bude fungovať pre väčšinu ľudí. Pokiaľ ide o organizáciu, poznámky sa dajú rozdeliť do poznámkových blokov a stohov prenosných počítačov (aka, priečinky). Navyše môžete ručne označiť alebo geoznačiť poznámky, aby ste ich neskôr mohli rýchlejšie použiť.

Editor Evernote ponúka celú škálu možností formátovania a písiem, presne ako by ste našli v textovom procesore, vrátane začiarkavacieho políčka, a pripomína, aby ste zmenili poznámky na zoznamy správy úloh..

Môžete tiež nahrávať hlasové poznámky a ukladať ich ako prílohy, hoci automatický preklad reči do textu nie je v súčasnosti podporovaný. Pomocou aplikácie Evernote s možnosťou skenovania zmeníte telefón s fotoaparátom na skener, ktorý dokáže preniesť fyzické dokumenty do digitálneho priestoru.

Odtiaľ pokročilé možnosti umožňujú používateľom vyhľadávať text na fotografovaných obrázkoch vrátane dokumentov, stránok kníh a rukou písaných poznámok. Režim offline môže pristupovať k poznámkam a upravovať ich, zatiaľ čo nie je pripojený k internetu, a potom sa automaticky synchronizovať, keď sa vrátite online.

Táto funkcia je k dispozícii iba pre používateľov programu Plus a novších. To isté platí aj o možnostiach zdieľania Evernote, ktoré môžu otvoriť notebooky ostatným a používať chat v aplikácii na spoluprácu v reálnom čase..

# 10. Jedna poznámka

Pre tých, ktorí sa chcú trochu obetovať, je OneNote riešením, ktoré vyniká; nenechajte sa oklamať skutočnosťou, že ide o produkt spoločnosti Microsoft. Po uvedení na trh v roku 2014 a zavedení verzie systému Mac sa OneNote stal skutočným uchádzačom o miesto v digitálnom notebooku a športové osviežujúci postoj každého človeka.

Podľa spoločnosti Microsoft sa denná základňa aktívnych používateľov OneNote v roku 2014 aj 2015 zdvojnásobila. K tomuto rastu prispeli aj ďalšie rozšírenia vrátane podpory rozpoznávania optických znakov na všetkých platformách..

Ale čo je dôležitejšie, OneNote je dobre navrhnutý, hladko fungujúci notebook. Dizajn je v skutočnosti tak minimalistický, že ak nebudete opatrní, môžete ľahko prehliadnuť možnosti programu OneNote..

Textové polia môžete vynechať kdekoľvek v poznámke, čo vám umožňuje usporiadať stránky spôsobom, ktorý má osobný zmysel. Používatelia tabletov môžu na pridávanie náčrtov a ručne písaných poznámok používať aj ukazovacie zariadenie, ako je dotykové pero alebo pero PC.

Čistým efektom je schopnosť vytvárať strany s poznámkami presne tak, ako ich chcete, bez toho, aby ste museli strácať veľa času výskumom, ako to urobiť. Jeho bezplatná verzia tiež neobsahuje žiadne obmedzenia funkcií.

Medzi moje obľúbené patria:

Bezplatná synchronizácia poznámok

Prístup offline na viacerých zariadeniach

Poznámka značky pre rýchlu orientáciu

Zvukové a obrazové prílohy

Výstrižky webových prehliadačov

OneNote používa riešenie cloudového úložiska spoločnosti Microsoft, onedrive, na uloženie dát, ktoré používateľom poskytujú 5 GB voľného miesta.

Dodatočná kapacita si bude vyžadovať buď predplatné Basic OneDrive, ktoré má 50 GB úložného priestoru za 1,99 USD mesačne, alebo predplatné Office 365, čo dáva 1 TB úložného priestoru za 6,99 $ mesačne.

# 11 Google Keep

Povedať, že služba Google Keep nie je ani zďaleka tak robustná ako jej konkurencia, je obrovským podcenením, aj keď ignorujeme skutočnosť, že neponúka aplikáciu pre stolné počítače. Služba Keep v súčasnosti nie je vybavená ani základnými funkciami, ako je formátovanie textu alebo možnosť vrátiť zmeny späť.   

Ale ak sa na to pozeráte ako na super jednoduchý spôsob nahrávania nápadov za behu; rýchlo pochopíte, prečo som to musel zahrnúť do tohto zoznamu.

V skutočnosti je jednou z oblastí, v ktorej sa Keep Keep vznáša nad väčšou časťou konkurencie, jej schopnosť prekladať reč do písania. Google Keep ponúka aplikácie pre Android a iOS a tiež webovú aplikáciu, takže k poznámkam môžete pristupovať prakticky odkiaľkoľvek.

Uloží údaje priamo do disk Google, čo je jedna z našich obľúbených možností ukladania v cloude. S Diskom Google získate 15 GB voľného úložného priestoru. Pri zdieľaní s Gmailom, Dokumentmi, Tabuľkami, Fotografie a ďalšími službami Google predstavuje 15 GB priestoru dostatok pre priemerného používateľa.    

Medzi ďalšie funkcie, ktoré môžete obdivovať, patrí prístup offline a automatická synchronizácia medzi zariadeniami, pokročilé vyhľadávanie a možnosť zdieľať a pozývať ostatných, aby spolupracovali na poznámkach..

Môžete tiež exportovať poznámky Keep priamo do služby Dokumenty Google, aby ste získali prístup k podrobnejším možnostiam úprav.

Aplikácie na čítanie a neskoršie čítanie

Podľa údajov, ktoré nazhromaždil guru pre analýzu prevádzky webu, Chartbeat, zvyčajne viac ako jedna tretina všetkých používateľov webu nikdy nezačne čítať stránku po tom, čo na ňu pristáli.. 

O niečo viac ako polovica je v strede obsahu a väčšina sa nikdy nedokončí.

Veľkou časťou problému je preťaženie informáciami. Webové stránky sa často preplývajú zaujímavými obrázkami a videami, popri pôsobivých odkazoch. Okrem toho sme neustále bombardovaní rozptyľovaním textových správ od priateľov a zasielaním upozornení od služieb, ktoré si predplatíme; všetci súťažia o našu pozornosť.

Preto sa naša 8-sekundová pozornosť rozprestiera. Sme náchylní skákať a skenovať, aby sme pokryli čo najviac terénu.

A potom sú tu také články, ktoré sú také hĺbkové a kvalitné, že by ste ich radšej uložili na čas, keď môžete kopať, relaxovať a zaostrovať, čo často nie sme schopní robiť..

Služba Read-it-later je vynikajúci spôsob, ako označiť zaujímavé články, ktoré chcete stráviť viac času absorbovaním – pravdepodobne neskôr, keď sa nebudete rozptyľovať..

Lepšie riešenia vrátane dvoch, ktoré sa chystám predstaviť, tiež uľahčujú rozptyľovanie zážitkov z čítania.

# 12. Instapaper

Instapaper je jednou z najpopulárnejších aplikácií na čítanie a neskoršie čítanie na trhu. Dosahuje funkčnosť naprieč platformami s aplikáciami pre systémy Android a iOS, ktoré sa synchronizujú automaticky, a ponúka prostredie na čítanie offline.

V súčasnosti bohužiaľ Instapaper nemá samostatnú aplikáciu pre Windows alebo Mac. Namiesto toho sa webová aplikácia stará o všetky povinnosti aplikácie pre stolné počítače, ktoré majú byť doteraz. Čo pre mňa nie je veľký problém, ako obvykle čítam na tablete.

Instapaper je k dispozícii v bezplatnej a prémiovej verzii. Každá z týchto možností ponúka neobmedzený úložný priestor pre články, webové stránky a videá.

Prémiová verzia, ktorá stojí 2,99 dolárov mesačne alebo 29,99 dolárov ročne, obsahuje:

Fulltextové vyhľadávanie

Neobmedzené poznámky v článku

Možnosti prevodu textu na reč

Posielanie článkov spoločnosti Kindle

Webový zážitok bez reklám   

Najjednoduchší spôsob, ako posielať články na Instapaper, je využitie ich webového rozšírenia, ktoré je k dispozícii pre prehliadače Chrome aj Safari. Toto rozšírenie umožňuje uložiť webovú stránku jediným kliknutím.

Namiesto uloženia celej stránky môžete uložiť aj jednoduchšiu textovú verziu. Považujem túto voľbu za vhodnejšiu, pretože obmedzuje rôzne druhy rozptýlenia, ktoré sa dnes pripájajú na väčšinu strán..  

Prípadne môžete tiež poslať e-mailom články na účet Instapaper pomocou jedinečnej e-mailovej adresy Instapaper, ktorá vám bola pridelená.

Akonáhle sa položky uložia do Instapaperu, aplikácia ich zobrazí krásne bez rozptyľovania, a to aj pri čítaní v prehliadači.

Instapaper tiež ponúka štyri rôzne farby pozadia, štyri rôzne typy písma a možnosť zmeniť veľkosť písma v prípade, že by ste chceli zmeniť, spôsobmi, na ktorých nezáleží. Ako bonus môže Instapaper dokonca nájsť nový obsah.

Na stránke „Prehliadať“ si môžete prezerať obsah vybraný redaktorom Instapaper, zdieľaný priateľmi alebo vybraný pre vás na základe algoritmov, ktoré porovnávajú webový obsah s druhmi článkov, ktoré najčastejšie čítate..

Navyše, integrácia s viac ako 140 aplikáciami tretích strán tiež umožňuje užívateľovi ukladať články a iný obsah priamo do Instapaperu stlačením jediného tlačidla.

Vrátane podobných čítačiek informačných kanálov;

Reeder

byliny

pulz

Popri aplikáciách od najvýznamnejších spravodajských agentúr ako Slate Magazine, The Guardian a aplikácií sociálnych médií.  

Nakoniec, Instapaper ponúka zaujímavú funkciu čítania rýchlosti.

Funguje to pomocou tlačidla na čítanie rýchlosti. Ktorý po kliknutí zmení stránku na biele pozadie a kus sa zobrazí po jednej fráze v rýchlom slede. Nie je to pre mňa, ale som si istý, že niektorí čitatelia v nej nájdu hodnotu.

# 13. vreckový

Rovnako ako Instapaper, Pocket poskytuje možnosti synchronizácie aj čítania offline pre svoje mobilné aplikácie pre Android a iOS.

To, čo ho odlišuje od stáda, je jeho aplikácia pre počítače Mac. Táto skutočnosť oslobodzuje používateľov Apple od nutnosti prísneho prístupu k ich obsahu prostredníctvom webovej aplikácie a poskytuje ďalšie možnosti čítania offline.

Jeho režim čítania s rozloženými obrázkami predstavuje minimalistický prístup k pútavému obsahu s možnosťou zmeniť farbu pozadia z bielej na sépiovú alebo tmavú. Ponúka tiež dve rôzne možnosti typu písma a možnosť úpravy veľkosti písma.

Stránka „Odporúčaná“ vám umožňuje nahliadnuť do navrhovaného obsahu. Vyhľadávanie a označovanie sú k dispozícii zadarmo, ale všetky funkcie fungujú lepšie s inováciou na Pocket Premium.

Cena tejto prémiovej verzie je 4,99 dolárov mesačne alebo 44,99 dolárov ročne.

Rovnako ako v prípade produktu Instapaper, inovácia na prémiu vylučuje sponzorovaný obsah. Skutočným dôvodom, prečo by ste mali zvážiť zaplatenie trochu viac za Pocket, je to, že tiež ukladá trvalé osobné zálohovanie všetkých článkov a webových stránok..

V prípade bezplatných používateľov sa natrvalo archivujú iba adresy URL, pričom čítanie offline je možné prostredníctvom vyrovnávacej pamäte. Pre prémiových používateľov je však webový obsah uložený na cloudových serveroch Pocket.

To znamená, že aj keď budú webové stránky stiahnuté alebo zmenené, stále budete mať prístup k pôvodným verziám.

Aplikácie pre správu rodiny  

Aplikácie pre správu rodiny sú stále niečo z rodiaceho sa poľa. Sú to jednoduché aplikácie v štýle kalendára zamerané na rodiny – spôsob, ako nahradiť kuchynskú korkovú dosku efektívnejším a modernejším riešením..

Základnou myšlienkou je zhromaždiť údaje o udalostiach, ako sú schôdzky, školské aktivity alebo voľno. Bežné riešenia zahŕňajú aj riešenia správy úloh, ktoré pomáhajú centralizovať veci ako nakupovanie a domáce práce.

Medzi ďalšie často chýbajúce príležitosti patrí schopnosť pridať poznámky špecifické pre každého člena rodiny, ako sú alergie.

Bohužiaľ, žiadne riešenie to zatiaľ nedokonalo dokonale, takže pole je obmedzené. Ale tu je niekoľko dobrých možností, ktoré som objavil.

Famjama umožňuje členom rodiny, opatrovníkom a rodinným priateľom organizovať sa a pripájať sa cez web, Android a iOS aplikácie. Ústredným bodom jeho organizačných schopností sú možnosti kalendára a zoznamu.

Členovia rodiny sú farebne odlíšení, aby sa uľahčilo rýchle čítanie. Každý člen má prístup k zoznamu úloh a môže posielať žiadosti do zoznamov úloh iných ľudí.

# 14. FamjamaFamjama je skvelý spôsob, ako deti oznamujú svoje potreby rodičom alebo rodičia pridávajú domáce práce do zoznamu úloh svojich detí..

Zoznamy možno tiež rozdeliť do samostatných nákupných povinností, ako sú potraviny alebo liečivá. Ako bonus môžu nákupné zoznamy automaticky generovať kupóny pre uvedené položky, ak sú k dispozícii.

Privilégiá, ako napríklad schopnosť spravovať úlohy, sa dajú ovládať prostredníctvom primárneho účtu. Inteligentné deti tak nemôžu odstrániť svoje domáce práce (alebo vkradnúť cookies do vášho nákupného zoznamu).  

Pripomienky sa môžu tiež nastaviť na doručovanie prostredníctvom mobilných informácií, Facebooku alebo e-mailu.

Prispôsobené poznámky a dokumenty sú ďalším užitočným nástrojom a niečo, čo väčšina rodinných organizátorov neponúka (vrátane Cozi, ktorý je na rade). Používatelia môžu tiež pridať kritické informácie, ako sú pohotovostné kontakty a lekárske záležitosti, alebo pravidlá domácnosti, napríklad pred spaním.

Na oplátku môžu správcovia zanechať poznámky, napríklad či boli domáce úlohy dokončené alebo nie, ktoré telefónne hovory boli prijaté alebo či došlo k súrodeneckej vojne..

Famjama má tiež niekoľko vnútorných sociálnych funkcií.

Napríklad môžete písať príspevky, ktoré uvidia všetci používatelia a ktoré môžu obsahovať fotografie a odkazy. Stručne povedané, Famjama je pekný spôsob, ako spojiť rodiny a spájať funkcie ako:

Sociálne médiá

Zdieľané kalendáre

Smskovanie

e-mailom

Zároveň eliminujete riziko, že vám bude chýbať komunikácia, pretože kanály vašej rodiny sú príliš tenké.  

# 15. Cozi

Cozi je cloudová organizačná aplikácia špeciálne zameraná na rodiny.

Funguje to na:

windows

Android

iOS

Blackberry 10

A ponúka webovú aplikáciu. Aplikácia pre Mac žiaľ zatiaľ nie je k dispozícii.

Celkovo je používateľská skúsenosť mimoriadne dobre vyladená a pekne vyladená tak, aby pomohla novým používateľom rýchlo vstávať a pracovať.

Napríklad nájdete navrhované položky zoznamu usporiadané v knižnici, ktoré rýchlo vytvárajú zoznamy úloh. Cozi ponúka možnosti farebného kódovania, takže kalendáre, členovia rodiny a zoznamy sú vizuálne odlišné.

Automatické e-maily s týždennou agendou sú tiež vynikajúcim spôsobom, ako získať rýchly prehľad o najbližších dňoch. Cozi môže importovať a exportovať kalendáre z iných služieb, ako napríklad:

Kalendár Google

Kalendár Apple

výhľad

Týmto spôsobom, ak členovia rodiny dávajú prednosť použitiu inej aplikácie kalendára, môžu; Cozi to všetko spojí pre každého, ako pre rodinu. Ak škola alebo miestna komunita používa verejné kalendáre, môžete tieto kalendáre vložiť do aplikácie, takže ich nemusia sledovať individuálne..

Kým Cozi prichádza s bezplatnou verziou, platené predplatné odstraňuje reklamy, ponúka upozornenia na zmeny, prichádza s väčším počtom zobrazení kalendára a e-mailovými / textovými upomienkami (až tri na jednu udalosť) a pridáva niekoľko tém na prispôsobenie celého zážitku.

Platená verzia môže sledovať a zdieľať kontaktné informácie, takže každý z vašej rodiny má prístup k najnovším údajom. Aj keď v súčasnosti stojí 19,99 dolárov ročne, jedno predplatné sa vzťahuje na celú rodinu.

Bezplatná aj platená verzia je tiež dodávaná s krabicou na recepty, ktorá je navrhnutá tak, aby uľahčila plánovanie jedla a zostavila nákupné zoznamy (do zoznamu môžete pretiahnuť ingrediencie).

Systém rodinných správ vytvára informácie o bulletine pre všetkých, ktoré si môžu pozrieť na svojej rodinnej domovskej stránke Cozi, aj keď je bezplatná verzia obmedzená na 15 správ mesačne (platená verzia vám poskytuje neobmedzené možnosti správ).

Rodinný denník vám tiež umožňuje sledovať a ukladať spomienky, napríklad blog, s možnosťou zdieľania záznamov na Facebooku.  

Ak Cozi trochu zaostáva, je neschopný vytvárať personalizované dokumenty, napríklad lekárske informácie. To a používa rovnaké heslo pre každého člena rodiny (aj keď sa užívateľské mená líšia).

To obmedzuje schopnosť rodiča vystupovať ako správca, čo predstavuje príležitosť pre náhodný chaos vstúpiť, nehovoriac o ďalších bezpečnostných obavách..

V súhrne …

Po pätnástich aplikáciách v siedmich kategóriách dúfam, že ste si užili toto zhrnutie najlepších organizačných aplikácií, ktoré prichádzajú s cloudovými funkciami.

Pokryli sme sa:

Zoznam aplikácií

Aplikácie automatizácie pracovných postupov

Aplikácie na správu hesiel

Aplikácia na sledovanie výdavkov

Digitálne aplikácie pre notebooky

Aplikácie na čítanie a neskoršie čítanie

Aplikácie pre správu rodiny

Domnievam sa, že dnes uvedené možnosti odvedú vynikajúcu prácu vo všetkých oblastiach a ponúknu aj najširšiu podporu platformy.

Samozrejme existujú aj iné možnosti a ich kontrola nie je vôbec zlý nápad. Zamerali sme sa však na organizačné aplikácie s dobrými schopnosťami ukladania v cloude.

Funkcia, ktorá môže alebo nemusí byť prítomná v alternatívnych aplikáciách. Dovtedy môžete pokojne zdieľať svoje skúsenosti s niektorou z dnešných aplikácií a určite nám dajte vedieť, čo si o nich myslíte, v sekcii komentárov nižšie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map