10 tipov, ako môže cloud v roku 2015 zvýšiť produktivitu vašej spoločnosti

Keď hovoríme o cloudu, väčšina spotrebiteľov automaticky premýšľa o úložisku. Aj keď je systém schopný archivovať a zálohovať je dôležitý, nie je to jediná vec, ktorá robí túto technológiu tak príťažlivou.


Existuje veľa rôznych spôsobov, ako môže cloud zvýšiť produktivitu na pracovisku. Tu je 10 spôsobov, ako môže pomôcť zvýšiť produktivitu podnikov.

1. Prístup kdekoľvek

Schopnosť prístupu k súborom odkiaľkoľvek je pre podniky skutočným prínosom. Fond talentov sa už neobmedzuje len na miestnu oblasť. Môžu si najať kohokoľvek s prístupom na internet. Okrem toho, ak je oblasť zasiahnutá nepriaznivým počasím a pracovníci nie sú schopní preniknúť do kancelárie, môže spoločnosť Telecommuting udržať spoločnosť v chode bez toho, aby prišla o krok..  

produktivita
© Steve Rhode

Jednou z najväčších výhod cloudu je jeho dostupnosť z ľubovoľného miesta. Databázy je možné v mobilných zariadeniach okamžite vyhľadať. V prípade potreby sa môžu zdieľať s vybranými zamestnancami.

2. Spolupráca v reálnom čase

Čoraz viac spoločností, ako napríklad Box Business, začína ponúkať nástroje pre podniky, ktoré používateľom umožnia nielen prístup k súborom kdekoľvek, ale budú pracovať s ostatnými na projektoch bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. To znamená, že obchodní partneri z celého sveta môžu byť v tomto podniku informovaní, aj keď sa nachádzajú na rôznych miestach.

produktivita
© Venessa Miemis

Pomáha to zvýšiť efektivitu pracovníkov a zrýchliť proces odstránením potreby nekonečných e-mailov s prílohami obsahujúcimi revízie.

Tieto nástroje spolupráce často umožňujú nielen viacerým používateľom otvárať a upravovať dokument súčasne, ale majú aj funkciu rozhovoru, ktorá umožňuje projektovým partnerom komunikovať v reálnom čase. To zmierňuje telefonický hovor a e-maily tam a späť a zrýchľuje proces.

3. Zvýšená produktivita

Schopnosť prístupu k súborom a databázam kdekoľvek a spolupráca s ostatnými pracovníkmi umožňuje ľuďom pracovať rýchlejšie a múdrejší. Zamestnanci môžu namiesto opustenia schôdzky a ponáhľania sa späť do kancelárie s cieľom dokončiť projekt jednoducho pristupovať k dokumentom na svojom mobilnom zariadení.. 


© Ken Teegardin

Vystrihne dlhé telefónne hovory, e-maily a čaká na ostatných, aby poslal používateľom to, čo potrebujú na dokončenie projektu. Čím menej času sa premrhá, tým je spoločnosť produktívnejšia.

4. Cenovo dostupná a spoľahlivá technológia

Spoločnosti ako Amazon Web Service, Microsoft Azure a VMware umožňujú spoločnostiam využívať cloud na vykonávanie náročných výpočtov a analýz. Tento hardvér nie je udržiavaný používateľom, ale materskou spoločnosťou, čo ho robí aktuálnym a spoľahlivým na používanie.

produktivita
© pitbull2013

Náklady na tieto produkty sú prijateľné, aby sa zabezpečilo, že spoločnosti môžu využívať ich služby. Celkový účet sa často zakladá na sume použitej v danom období, pričom sa uplatňuje minimálny poplatok.

Prenajímaním priestoru na cloudovom serveri budú mať spoločnosti prístup k technológii, ktorá je dobre udržiavaná a pravdepodobne spoľahlivejšia ako to, čo majú k dispozícii interne..

5. Nižšie náklady

Nákup a údržba zariadenia na mieste je drahá. Hardvér sa nemusí pravidelne aktualizovať, aby sa stal najaktuálnejšou dostupnou verziou, ale je potrebné najať zamestnancov, aby sa zaistilo správne fungovanie.

Využitie cloudových nástrojov môže niektoré z týchto nákladov znížiť.


© pixabay

Prenájom priestoru alebo celého servera je lacnejší ako nákup vybavenia pre miestne použitie. Spoločnosť, ktorá vlastní hardvér, zabezpečí jeho aktuálnosť a údržbu na používanie. Na zabezpečenie starostlivosti o zamestnancov na mieste je potrebný menší IT personál.

6. Znížte údržbu IT

Vďaka serverom na mieste trávi IT veľkú časť času aktualizáciou a údržbou zariadenia. Využitím cloudových služieb môžu tráviť čas prácou na skutočných IT problémoch. Strávia menej času zavedením opráv na zabezpečenie miestnych zariadení a prácou na projektoch, ktoré môžu spoločnosť zefektívniť.

produktivita
© Nathaniel Ivie

Môžu pomôcť navrhovať a distribuovať aplikácie na pracovisku a udržiavať databázy pre firemné použitie. Všetka údržba servera bude záležať na poskytovateľovi cloudu, čo IT uvoľní, aby urobil svoju vec.

7. Prispôsobte svoje vlastné zariadenia realite

Viac spoločností sa snaží znížiť náklady tým, že umožní zamestnancom používať ich osobné zariadenia namiesto technológie dodávanej firmami. To pomáha zabezpečiť, aby pracovníci mali k dispozícii najmodernejšiu technológiu a zároveň znižovali režijné náklady.

produktivita
© NEC Corporation of America

Cloudová technológia sa nespolieha na fungovanie jedného systému alebo typu zariadenia. Je prístupný kdekoľvek pomocou akéhokoľvek nástroja, mobilu alebo stolného počítača. Jediné, čo sa vyžaduje, je prístup na internet a prípadne softvér na prístup k špecifickým typom súborov, ako sú napríklad textové dokumenty alebo súbory PDF.

Spoločnosti umožnia zamestnancom priniesť si vlastné zariadenia, aby im umožnili používať to, čo im najviac vyhovuje. To zvyšuje produktivitu a efektivitu.

8. Zlepšiť komunikáciu

Nekonečné e-maily a zmeškané telefónne hovory môžu prácu na projekte frustrovať. Spolupráca v cloude znižuje potrebu posielať časti projektu e-mailom tam a späť. Namiesto toho, aby čakali na doručenú poštu, môžu pracovníci spolupracovať v reálnom čase a vďaka schopnostiam zasielania správ môžu „hovoriť“ o projekte.

produktivita
© Jamie Welsh

Mnoho z týchto poskytovateľov cloudu tiež ponúka správcom spôsob, ako si udržiavať prehľad o projektoch. Umožňuje zamestnancom poskytovať im neustále aktualizácie a supervízorom spôsob, ako okamžite poskytnúť spätnú väzbu, čím sa otvára komunikačná úroveň pre výkonnú úroveň.

9. Povzbudzuje zamestnanca, aby rástol vo svojich pracovných miestach

Vďaka tejto zlepšenej komunikácii a zvýšenej produktivite sa podporuje rast zamestnancov.

Pracovníci budú motivovaní rýchlo dokončiť svoje zamestnanie a prirodzene sa budú prispôsobovať ďalším povinnostiam, ako spoločnosť rastie.

10. Zvýšená bezpečnosť

Bezpečnosť je hlavným a veľmi platným záujmom spoločností. Aj keď by sa mohlo zdať, že správcovia odovzdajú spokojnosť svojich majetkových informácií tretej strane, údaje sú v skutočnosti bezpečnejšie.

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia hackeri nepredstavujú najväčšie riziko pre firmu, ale zamestnanci stratia zariadenia, ktoré obsahujú citlivé informácie..


© Cloudwards.net

Cloudové služby umožňujú nielen zálohovanie citlivých informácií na ich serveroch, ale mnoho z nich má k dispozícii nástroje, ktoré umožňujú správcom IT vzdialene vymazávať disky. To znamená, že dáta sú uložené, ale môžu byť ľahko odstránené z ohrozených zariadení, aj keď nie sú v dosahu, čo pomáha udržiavať bezpečnosť na podnikovej úrovni.

zhrnutie

Cloud computing môže zvýšiť produktivitu spoločnosti. Vďaka zvýšenej komunikácii, spoľahlivej technológii a menšej údržbe môžu zamestnanci tráviť čas prácou namiesto čakania na kusy, ktoré potrebujú na dokončenie projektu..

Telekomunikácia a používanie osobných zariadení je skvelý nápad, ktorý pomáha podnikom šetriť peniaze a využiť potenciálny fond talentov, ktorý nebol v minulosti prístupný.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map