Wrike vs Trello: 2020’de İki Büyük İsmin Savaşı

Bu yazıda iki proje yönetimi aracını karşılaştırıyoruz: Wrike ve Trello. Her ikisi de bizim favorilerimiz arasında. Wrike parçalarımızda her zaman iyi gidiyor ve Trello’yu Cloudwards.net’teki perde arkasında kullanıyoruz. Bu Wrike ve Trello karşılaştırmasında hangisinin en üstte çıktığını göreceğiz.


Trello büyük bir oyuncu ve birkaç yıl önce 425 milyon dolar karşılığında Atlassian tarafından yakalandı. Basit özellik seti ve kullanım kolaylığının büyük artılar olması ile görev ve proje yönetiminin sınırlarına oturur (Trello incelememizi okuyun).

Wrike, yöneticilere birçok özellik sunan ve daha ayrıntılı planlama için tasarlanmış sofistike bir araçtır. Mars, L’Oreal ve Tiffany gibi yüksek profilli markaların yanı sıra eski kötü niyetli olmayan süper Google’ı içeren (Google’ın ne kadar kötü olduğunu görmek için Bulutun Durumu sütunumuzu okuyun) 18.000’den fazla mutlu müşteri olduğunu iddia ediyor..

Wrike ve Trello farklı yaklaşımlar benimsiyor, Wrike daha iş odaklı ve Trello basit ve anlaşılır. 

Wrike hakkında ne düşündüğümüz hakkında daha fazla bilgiyi Wrike incelememizde okuyabilirsiniz. Trello’ya bir spin vermeyi düşünüyorsanız, başlamak için Trello başlangıç ​​kılavuzumuza göz atın..

Kavga Kurmak: Wrike ve Trello

Wrike ve Trello’yu birkaç turda karşılaştıracağız, her biri farklı bir alana bakıyor. Hangi turu kazanırsa kazansın, en fazla raunt kazanılır. Sonunda bile olsa, hangi turu daha geniş marjlarla kazandığına dayalı bir puan kararı olacaktır..

Öncelikle araçların ne yaptığına bakarak özellikleri karşılaştıracağız çünkü bu çok önemli. Oradan, cüzdanınızda hangisinin daha kolay olduğunu görmek için bunları fiyatla karşılaştıracağız. Çok fazla harcamak istemiyorsanız, iyi bir seçim için Freedcamp incelememizi okuyun.

Bundan sonra kullanım kolaylığını dikkate alacağız çünkü bunun, uygulamanın pratikte sizin için ne kadar yararlı olduğu üzerinde büyük bir etkisi olacaktır. Son olarak, bulutta çalışırken dikkat edilmesi gereken güvenlik ve gizliliğe bakacağız.

Trello kullanımı kolay bir araçtır, bu yüzden güçlü bir üçüncü tur olmasını bekliyoruz, ancak başka bir yerde neler olduğunu görmeyi dört gözle bekliyoruz. Wrike teknik olarak güçlüdür, ancak bu özellikler veya güvenlik ve gizlilik turlarını önceden sonuçlandırmaz.

Yine de, Wrike hafif bir favori olmalı. En iyi araçlarımızdan biri ve Wrike ile Asana karşılaştırmamızda kazandı. Hadi gidip ilk tura başlayalım.

Özellikleri

Özellikler, yazılımın ne yaptığı ve projenize ne getirebileceği hakkında konuştuğumuz yerdir. Çoğu proje yönetimi yazılımı görevlere dayanır, ancak bunun ötesinde, yapmanız gereken öğeleri düzenlemenin ve görüntülemenin her türlü yolu ile işler çok farklı olabilir..

Projenizin yapısına ve verilerinizi nasıl görüntüleyebileceğinize ek olarak, iletişim seçeneklerine, desteklenen platformlara ve zaman izleme veya otomasyon özellikleri gibi ekstralara bakacağız.

Yaygın olmayan özelliklere sahip bir araca iyi bir örnek için Airtable incelememize göz atın. Şimdilik, Wrike’a daha ayrıntılı bakalım.

Wrike

Wrike, görevler ve alt görevler oluşturmanıza olanak tanır. Onları insanlara atayabilir ve projenizin zamanında tamamlandığından emin olmak için bağımlılıklar oluşturabilirsiniz. Bağımlılıklar, projenizi takip etmenin ve programla ilgili sorunları kolayca çözmenizi sağlayan kullanışlı bir yoldur.

wrike-bağımlılıkları

Özel bir rapor oluşturma sistemi ve videolarda belirli noktalar da dahil olmak üzere dosyalar hakkında yorum yapmanıza izin veren bir prova özelliği vardır. Çok fazla video çalışması yapıyorsanız, video için en iyi bulut depolama alanımız faydalı olacaktır.

Formları ayarlayarak görev oluşturmayı kolaylaştırabilirsiniz; bu, çalışanlarınızın belirli bir yapıya sahip görevler oluşturmasını istiyorsanız faydalıdır. Bir görev oluşturulduktan sonra, herkes ne yapılması gerektiğini ve kime atandığını ve dahil etmeyi seçtiğiniz ilgili bilgileri görebilir. Bunların hepsi kimsenin bir toplantıyı arayabilmesi veya elle mesaj göndermesine gerek kalmadan yapılır.

Depolama alanı 2GB’dan başlar ve ağır 4GB’lık ek boyutu sınırı ile üst planında 100 GB’a çıkar. Bu bol olmalı, ancak daha fazlasına ihtiyacınız varsa, ekipler için en iyi çevrimiçi depolama alanımıza bir göz atın.

wrike-entegrasyonlar

Wrike çeşitli kategorilerde entegrasyonlar sunar. Microsoft Outlook, Gmail ve Slack gibi iletişim seçeneklerini ve diğerlerini içerir..

Wrike’ın ayrıca masaüstü ve mobil uygulamaları da vardır, bu nedenle tarayıcıda çalışmakla sınırlı değilsiniz.

Trello

Trello bir kanban panosu. Görevler oluşturmanıza ve bunları sütunlar halinde sıralamanıza olanak tanır. İş akışınızı tanımlamak için sütunlara farklı başlıklar verilebilir. Örneğin, basit bir kurulumun “yapması”, “yapması” ve “yapılması” gerekebilir.

Trello-kart-detay

Belirli bir görevle kimin uğraştığını görmek için sütunların ekip üyelerini temsil etmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde, ekibinizdeki herkes neyi, neyin yapılması gerektiğini ve neyin biteceğini kimin görebileceğini görebilir. Herkesi olanların farkında tutmak için harika bir yol.

Yöneticilere faydalı olmasının yanı sıra, tüm ekibe herkesin ne yaptığına dair büyük bir resim görünümü verir.

Görevler, alt görevlerin bir kontrol listesini içerebilir, ancak bağımlılık yönetimi yoktur. Yine de herkesin buna ihtiyacı yok. Görevler, özelleştirebileceğiniz farklı renk kategorileri ve etiketlerle etiketlenebilir.

Trello-çıkartmalar

Her ne kadar iyi yapıyor olsa da, Trello için olan her şey bu. Dedi ki, birkaç çan ve ıslık var.

Dosyaları yükleyebilir ve görevlere ekleyebilirsiniz, ancak ücretsiz planda bunlar yalnızca 10 MB boyutunda olabilir. Bu oldukça sınırlayıcı, ancak hizmet için ödeme yaptığınızda kapak 250 MB’a çıkıyor. Bununla birlikte, kaç eke sahip olabileceğinizin bir sınırı yoktur, böylece sınırsız toplam depolama alanı elde edersiniz.

Trello “güçlendirmeleri” ile diğer platformlarla entegre olabilir. Birçoğu var ve dosya yönetimi ve geliştirici araçları gibi kategorilerde geliyorlar. Geliştiriciler platformu genişletmek için Trello’nun API’sından da yararlanabilirler.

Tarayıcı sürümünün yanı sıra, Trello büyük masaüstü ve mobil platformlar için özel uygulamalara sahiptir. Üzgünüm, Linux hayranları.

Birinci Tur Düşünceler

Wrike bu rauntta bir yumruk patlamasıyla başladı, Trello’yu mücadeleye bıraktı. Trello yaptığı işte harikadır, ancak başka bir şey yapmaz ve Wrike’ın geniş özellik seti onu farklı bir lige sokar.

Trello’nun sınırsız depolama alanı vardır, ancak büyük dosyalarla çalışıyorsanız ve depolama alanınızı yükseltebiliyorsanız Wrike’ın daha büyük ek boyutu daha iyidir. Bunu yapmayı planlıyorsanız, en iyi bulut depolama makalemiz yardımcı olacaktır.

Bu tur Wrike’ın rahat bir başlangıç ​​yaptığını ve erken bir adım attığını görür.

Kazanan: Wrike

Fiyat

Sonra, fiyatlandırmaya bakacağız. Yazılımınızın avantajlarının maliyetlerden daha ağır olduğunu bilmek istersiniz. Neyse ki, her iki platformun ücretsiz teklifleri var, bu yüzden taahhütte bulunmadan önce bunları test edebilirsiniz. İkisi de pahalı değil, ancak Wrike’ın daha yüksek seviyelerinde daha pahalı olması.

Wrike

Wrike, beş kullanıcıya kadar ücretsiz bir katmana sahiptir. Ücretli planları kullanıcı başına aylık 9,80 dolardan başlıyor ve oradan artıyor. Ayrıca, büyük bir organizasyonunuz varsa ve bunu entegre etmeyi planlıyorsanız, kullanmaya değer olabilecek bir ömür boyu planı vardır..

Wrike’ın görüşlerinin ve daha gelişmiş özelliklerinin çoğu, fiyatlandırma ölçeğini yükselttikçe kilidini açar, bu nedenle neye ihtiyacınız olduğunu görmek ve buna göre bir plan seçmek için dikkatlice bakmaya değer. Örneğin, alt görevleri almak için en azından Profesyonel plana ihtiyacınız olacak ve Wrike’ın zaman izleme özelliklerini kullanmak için İşletme katmanına veya daha fazlasına ihtiyacınız olacak.

Trello

Trello, temel işlevlerine erişmenizi sağlayan kullanışlı bir ücretsiz katmana sahiptir. İş planı, özellikler ekler ve ek sınırınızı artırır ve Enterprise katmanı, daha fazla güvenlik seçeneği de dahil olmak üzere daha fazla özellik ekler.

Ücretsiz katmanda sadece bir güç kazanırsınız. Bununla birlikte, ödeme yaptıktan sonra sınır yoktur, bu nedenle Trello’yu genişletmeyi ve diğer çevrimiçi hizmetlerle entegre etmeyi planlıyorsanız,.

Katman: Kullanıcı başına aylık fiyat:
BedavaBedava
İş adamı sınıfı$ 9.99
kuruluş$ 20.83 (ancak kullanıcı sayısı azaldıkça)

Yuvarlak İki Düşünce

Her iki platform da ücretsiz bir katman sunuyor, ancak Wrike’lar oldukça sınırlıdır ve her düzeyde önemli özellikler sunuluyor. Trello size temel bilgileri ücretsiz verir, daha sonra ücretli seçenekleri ve gelişmiş güvenlik ve desteği ile size her şeyden daha fazlasını verir.

Yine de bunu döndürebilir ve Wrike ile ödediğiniz şeyin Trello’nun sunduklarının ötesine geçtiğine dikkat çekebilirsiniz..

Trello’nun ücretsiz teklifini tercih ediyoruz, ancak Wrike çok daha sofistike bir araçtır ve katmanlarına yükseldikçe daha fazlasını sunar. Wrike daha pahalı olsa da, Trello’dan daha fazlasını sunarken bunu yapar. Trello’nun iş katmanının Wrike’ın benzer şekilde fiyatlandırılan Profesyonel planına göre bir gelişme olduğuna ikna olmadık.

Bu turu bir beraberlik olarak ilan ediyoruz. Bununla birlikte, gelişmiş özelliklere ihtiyaç duymayanlarınız Trello’yu tercih etmelidir. En iyi doları ödemek istiyorsanız, yüksek kaliteli ancak pahalı bir araç için Aha incelememize göz atın..

Kazanan: Kravat

Kullanım kolaylığı

Daha sonra kullanım kolaylığına bakacağız. Bunların nasıl kullanılacağını anlayamazsanız dünyadaki tüm özellikler size yardımcı olmaz, bu nedenle hangi yazılımın kendisini erişilebilir hale getirme ve işleri çözmenize yardımcı olma konusunda daha iyi iş yaptığını göreceğiz..

En iyi proje yönetimi yazılımı sadece güç sunmakla kalmaz, size yardımcı olur ve daha gelişmiş özelliklerini öğrenmenize yardımcı olur. Mükemmel bir örnek proje aracılığıyla öğrenmenize yardımcı olan bir araç örneği için LeanKit incelememize bir göz atın.

Wrike her yönüyle güçlü bir üne sahiptir, ancak kullanım kolaylığı güçlü bir nokta değildir, bu nedenle Trello, basit düzeni ve sürükle ve bırak dostu olmasıyla favori.

Wrike

Wrike’ı kullanmaya başlamak basittir, bunu takip eden kolay bir kayıt süreci ve ardından iş arkadaşlarınızı ekibinize katılmaya davet edin. Bundan sonra, çalışma alanınızı ayarlayabilirsiniz. İsterseniz boş bir sayfa ile başlayabilirsiniz, ancak Wrike’ın şablonlarından birini kullanmanızı öneririz.

wrike-davet

Wrike’ı her türlü şekilde kullanmanızı sağlar. Size neler yapılabileceğini göstermek için iyi bir iş çıkarıyorlar, bu yüzden ilk başladığınızda birkaç fikir edinmek için aramaya değer.

Çalışmanızı hızlandırmak için şablonlar kullanmak istiyorsanız, bunları ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenizi sağlayan bir platform hakkında bilgi edinmek için Podio incelememizi okuyun.

Wrike’ı kullanmaya başladığınızda, arayüzünün güçlü ve sezgisel olduğunu ve bol miktarda bilginizin olduğunu göreceksiniz. Yine de navigasyon sırasında kaybolmak mümkündür. Sıkıştığınız zaman için mükemmel bir yardım sistemine sahiptir, ancak ilk başta bir şeyler yapmanız gerektiğini bulacaksınız..

Trello

Trello’nun anlaşılması birkaç dakika alır ve o kadar basittir ki belgelere asla ihtiyacınız olmayabilir. Bir şeyleri sürükleyip bırakabiliyorsanız,.

Tasarımı sezgiseldir, menüleri ve düğmeleri kolayca bulunabilir. Çoğu açıklayıcıdır ve çoğunun yaptıklarını açıklayan bir metni vardır. Çok önemlidir, hızlıdır, bazen tarayıcı tabanlı araçlarda gördüğümüz arayüz gecikmelerinden hiçbiri.

Başınız belaya girerse, Trello’nun birçok yardım ve destek sunduğunu göreceksiniz. Bilgi tabanında yüzlerce makalenin yanı sıra diğer kullanıcılardan gelen soru ve cevaplarla dolu bir topluluk sayfası vardır. Yardım istemeniz gerekirse, bunu buradan yapabilir veya sağlanan form aracılığıyla doğrudan Trello’nun desteğiyle iletişime geçebilirsiniz..

Yuvarlak Üç Düşünce

Fiyat turu gibi, bu zor bir şey çünkü Wrike ve Trello böyle farklı şeyler sunuyor. Trello’nun kullanımı daha kolay, ancak Wrike çok daha fazlasını yaptığında karşılaştırma haksız görünüyor.

Bu turu Trello’ya vermeliyiz. Wrike, öğrenme eğrisi olan karmaşık bir araçtır. Trello değil ve burada geçmişe bakmak zor. İşleri basit tutar ve çok fazla teknik desteğe ihtiyaç duymadan herkesin kullanması için güvenebileceğiniz bir araçtır.

Bu da her birini son tura gidiyor. Trello kendine ait ve işler daha yakın olamazdı.

Kullanım kolaylığına değer veriyorsanız ancak güçten ödün vermek istemiyorsanız, monday.com incelememizde favori proje yönetimi aracımıza göz atın..

Kazanan: Trello

Güvenlik & Gizlilik

Artık kolay şeyleri yaşadığımıza göre, daha derinlere iniyoruz ve güvenlik ve gizliliğe bakıyoruz. Hizmetleri sunmak için kullanılan sertifikaların ve sağlam teknolojinin yanı sıra güçlü bir kullanıcı seçenekleri yelpazesi görmek istiyoruz. Wrike, incelememizde iyi bir skor elde etti, ancak Trello’nun onu rahatsız edip yarışmayı kazanıp kazanamayacağını görelim.

Her iki platform da çevrimiçi güvenliğinizi korumak için çok şey yapar. Ancak görülmesi gereken en iyi kalıntı budur. Başlayalım.

Wrike

Wrike, sizi siber suçlardan korumaya yardımcı olacak güçlü özelliklere ve kullanıcı seçeneklerine sahiptir. Bununla birlikte, birçoğu yalnızca Kurumsal planında kullanılabilir hale geldi.

Bu düzeyde iki faktörlü kimlik doğrulama sunulur. Ayrıca SAML 2.0 tek oturum açma, kullanıcı denetimleri ve erişim izinleri, özel parola ilkeleri ve denetim raporları da alırsınız.

wrike-aktivite-raporlar

Kaputun altında, Wrike, aktarılan verileri şifrelemek için kullanılan TLS v1.2 ve veri depolama için AES 256 bit kadar güçlüdür. Bunların ne olduğundan emin değilseniz şifreleme makalesi açıklamamızı okuyun.

AB-ABD ile uyumludur. Gizlilik Kalkanı ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği. Ayrıca ISO ve SOC sertifikalarına sahiptir.

Çoğu alanda olduğu gibi, Wrike’ın sunabileceği çok şey var, ancak planlar arasında değişiyor. Bu, ihtiyaç duyduğunuzda daha gelişmiş özellikler için ödeme yapabileceğiniz anlamına gelir, ancak her düzeyde nelerin mevcut olduğuna yakından bakmanız gerekir.

Trello

Trello, ücretsiz planında bile standart olarak iki faktörlü kimlik doğrulama sağlar. Ücretli planlarında Google tek oturum açma, alan adı kısıtlamalı davetiyeler ve izinlerle ilgili ayarlar gibi daha fazla özellik bulunmaktadır.

Trello-davet

Birisinin giriş bilgilerinizi çaldığından endişe ediyorsanız, oturumların bir listesini Trello’nun ayarlar sayfasından görebilirsiniz. Ayrıca Trello’nun sizinle ilgili sakladığı bilgileri içeren bir dosya indirebilirsiniz. Gizlilik makalenizi nasıl koruyacağımızın, düşündüğünüzden daha fazla bilgi sızdırmazsınız..

Trello SOC 2 sertifikalıdır ve AB-ABD’ye uygundur. ve İsviçre-ABD. gizlilik kalkanları. Aktarılan veriler için TLS ve AES 128 bit şifreleme ile Amazon Web Services’i bir omurga olarak kullanır. Ekler AES 256 bit ile şifrelenir.

Yuvarlanan bir yedekleme sistemine sahiptir ve bir kesinti durumunda verilerinize erişimi hızlı bir şekilde geri yüklemeyi vaat eder. Yedeklemeyi kendiniz yapmak istiyorsanız, en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetleri makalemiz birçok yararlı bilgiye sahiptir..

Yuvarlak Dört Düşünce

Bu turun Wrike için kolay olacağını düşündük, ancak daha yakından incelendiğinde Trello beklediğimizden daha fazlasını sunuyor. İki faktörlü kimlik doğrulama, örneğin Wrike, ödeme yaparsanız özelliği sunsa bile, ücretsiz teklifinde olması güzeldir. Hakkında daha fazla bilgi edinmek için iki faktörlü kimlik doğrulama makalemizi okuyun.

Kullanıcıların hizmeti kullanma şeklini kontrol etmeleri için daha güçlü seçenek seçimi, Wrike’ı genel olarak daha iyi bir seçim haline getirir. Ayrıca, ekibinizin neler yaptığını takip etmek için daha güçlü şifreleme ve kullanışlı denetim özelliklerine sahiptir.

Wrike son turu alıyor çünkü güvenlik bilincine sahip olanlar için çok iyi bir seçim. Trello kendini hayal kırıklığına uğratmadı.

Güvenlik ve gizlilik açısından da güçlü alternatifler arıyorsanız, Smartsheet incelememize bir göz atın.

Kazanan: Wrike

Karar

Wrike’a iki, Trello’ya bir mermiyle Wrike, yarışma sonunda kazanır. Yine de yakındı, Trello iyi bir mücadele verdi. Wrike, Trello’nun daha kullanıcı dostu yaklaşımını kazanarak daha iyi özelliklere ve daha güçlü güvenliğe sahiptir.

Her iki aracın da kullanımları vardır; Wrike’ın geniş özellik seti, gelişmiş proje yönetimi ve bir araca uzun vadeli yatırım yapmak isteyen ekipler için çok uygundur. Zaman izleme ve iş akışı iyileştirme gibi konularda yardımcı olabilir.

Trello, görevleri planlamak ve atamak için basit bir yola ihtiyaç duyanların yanı sıra herkese ekibin ne yaptığına genel bir bakış sağlamak için daha iyidir. İşlerin ne zaman hazır olduğunu görmenin yanı sıra ne yapılacağını da izlemeni sağlar.

Trello oluşturmak pansiyon

Wrike ve Trello’nun ücretli özelliklerinin denemelerinin yanı sıra ücretsiz planları var, bu yüzden onları denemek istiyorsanız, sunduklarını görmek için onları bir tur atmaktan alıkoyan hiçbir şey yok.

Her iki aracı da kullandıysanız, düşüncelerinizi duymaya istekliyiz. Nasıl karşılaştırdıklarını değerlendirmemize ekleyecek bir şeyiniz varsa bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map