Wrike vs Jira: 2020’de Hangi Özellikler Parlak?

Bir proje yönetim aracı seçerken bir seçenekler dünyası var. Bu Wrike ve Jira karşılaştırmasında iki mükemmel seçeneğe bakıyoruz.


Wrike incelememizde, geniş özellik kümesi ve verilerinizi ve hizmet kalitenizi korumada mükemmelliği nedeniyle Wrike’a övgüde bulunduk. Jira incelememizde, özelliklerinin en güçlü noktası olduğunu hissettik, ancak topluluğu da bir varlıktı.

Her iki araç da proje yönetiminin daha ciddi tarafına yöneliyor. Daha dostça bir alternatif arıyorsanız, Asana incelememize bir göz atın. Asana başlangıç ​​kılavuzumuz başlamanıza yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte, bu makalede, Wrike ve Jira’nın genel olarak daha iyi olan platformun nasıl karşılaştırdığını ve anladıklarını göreceğiz.

Kavga Kurmak: Wrike vs Jira

Wrike, en iyi proje yönetimi yazılımını içeren son toplantımızdaki en önemli noktayı dar bir şekilde kaçırdı. Yine de Wrike vs. Asana makalemizde kazanarak bazı kudosları geri kazandı.

Jira bu tür bir yarışmaya yeni geldi, bu yüzden Wrike’tan bir şey çıkarırsa onun işi kesildi. Kafa kafaya karşılaştırmalar sürprizlerle sonuçlanabilir, bu nedenle her şey olabilir.

Bu kavgada platformları dört tur üzerinden karşılaştıracağız. Her turda farklı bir alana odaklanacağız ve sonunda kazananı bulmak için onları taksitlendireceğiz. Beraberlik durumunda, hangi platformun turlarını en büyük marjla kazandığına bağlı olarak bir puan kararı olacaktır..

Bunları özellikler, fiyat, kullanım kolaylığı, güvenlik ve gizlilik açısından karşılaştıracağız. Özellikler için, hangi aracın size projenizi organize etmenin en iyi ve en iyi yollarını verdiğini görmek istiyoruz. Fiyat için sadece en ucuz seçeneği değil, aynı zamanda çeşitli ödeme yollarını ve farklı planların sunduğu değeri de arıyoruz..

Kullanım kolaylığı için kullanılabilirliğe ve ekibinizin platformla ne kadar çabuk kavrayabileceğine bakarız. Son olarak, güvenlik ve gizlilik için verilerinizi siz ve ekibiniz dışındaki herkesten korumak için her bir aracın ne yaptığını inceleyeceğiz.

1

Özellikleri

Yazılımın sizin için yapabilecekleri önemlidir, bu nedenle daha fazla özellik burada daha iyidir. Bu, her iki platform için de güçlü bir alandır, ancak Jira’nın en büyük gücüdür, bu yüzden Jira’nın bu yarışmada zafer kazanma umudunun anahtarı olacaktır..

İncelememizde Wrike’ı daha yüksek olarak derecelendirdik, ancak çok fazla derecelendirmedik ve bunları doğrudan burada karşılaştırıyoruz.

Wrike

Wrike, alt görevler ve bağımlılık yönetimi ile aradığımız temel görev yönetimi özelliklerine sahiptir, bu da programınızın gerçekleştirilebilir olduğundan emin olmanızı ve sizi yavaşlatmayı tehdit eden darboğazlara dikkat etmenizi sağlar.

wrike-bağımlılıkları

Kullanıcıya özgü temaları vardır, böylece çalışma alanınızı özelleştirebilir ve giriş yaptığınızda kendinizi evinizde hissedebilirsiniz.

Prova sistemi, videolardaki belirli noktalar da dahil olmak üzere en iyi video düzenleme yazılımı gibi dosyalar hakkında yorum yapmanıza olanak tanır.

Her türlü yararlı bilgiyi üretmenizi sağlayan bir rapor oluşturma sistemine sahiptir. Onları özelleştirmenize izin veren birkaç hazır ayar ve düzen var.

Wrike’ı, hangi proje görevlerinizin kimseye atanmadığını ve nelerin geciktiğini takip etmek için de kullanabilirsiniz. Bu şekilde, işlerin ilerleyip ilerlemediğini kontrol edebilir ve herkesi hedefte tutmak için gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

wrike-entegrasyonlar

Bir dizi kategoride geniş bir entegrasyon yelpazesine sahiptir. Google Drive, Microsoft OneDrive, Dropbox veya Evernote’u kullanabilirsiniz. Github ve hatta rakibi Jira gibi diğer platformlarla entegre edebilirsiniz. Takım iletişim seçenekleri arasında Slack ve HipChat sayılabilir. Zapier entegrasyonu da var, bu da binlerce uygulamadaki verilere erişmenizi sağlar.

Ücretsiz planında 2GB depolama alanı elde edersiniz, bu da 100GB’ı en üst düzeyde balonlar. Bundan daha fazlasına ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, birkaç yararlı seçenek hakkında bilgi edinmek için Ekipler için en iyi çevrimiçi depolama makalemize göz atın..

Bunun için masaüstü ve mobil uygulamalar da var, böylece çoğu cihazda ve tarayıcıda kullanabilirsiniz.

Jira

Jira, Scrum panoları ve kanban görünümleri gibi projenizi görüntülemek için çeşitli yollar sunar. Yapı taşları olarak “görevler” yerine “sorunlar” kullanır ve türe göre kategorilere ayrılabilir.

Alt görevler oluşturabilirsiniz, ancak özelliği ayarlarda etkinleştirmeniz gerekir ve olması gerektiği kadar kolay değildir. Ayrıca, özelliğin sunulduğunu belirten belgelere rağmen, bağımlılıkların çalışmasını sağlamak için mücadele ettik.

jira-alt görevler

Jira kullanıcıları, platformu genişletme konusunda iyi bir şekilde hizmet veriyor. Bunun için 3.000’den fazla uygulama mevcut. Ayrıca ana şirketi Atlassian’ın sahibi olduğu HipChat ile de entegre olur.

Yerleşik iletişim seçeneklerine daha az hevesliydik. Jira, Atlassian’ın Confluence’ı kullanıyor ve bununla entegrasyonun daha sorunsuz olabileceğini hissettik. Takım iletişimine odaklanan bir platformla ilgileniyorsanız, Basecamp incelememizi okuyun.

Jira, Wrike’ın Kurumsal planından bile çok daha fazlası olan ve neredeyse herkes için yeterli olması gereken 250 GB depolama alanı sunuyor. Bu yeterli değilse, sınırsız depolama alanına sahip bir platform görmek için LeanKit incelememize göz atın..

Wrike gibi, Jira da güçlü rapor oluşturma yeteneklerine sahiptir ve en azından görselleştirmeler söz konusu olduğunda seçeneklerinin daha iyi olduğunu düşünüyoruz, çünkü 20’den fazla grafik ve grafik türü var.

jira-raporlar

Zaman izleme özelliği, maliyetleri izlemek ve hiçbir şeye çok fazla harcama yapmadığınızdan emin olmak için yararlı bir yoldur. Bu tür bir konuda uzmanlaşmış bir araç için FunctionFox incelememize bir göz atın.

Mobil uygulamalar da mevcut, böylece hareket halindeyken kullanabilirsiniz.

Birinci Tur Düşünceler

Her iki platform da bağımlılık yönetimi sunuyor, ancak Wrike’ bizim için çok daha iyi çalıştı. Daha yüksek depolama kapasitesi ve iyi rapor oluşturma özellikleriyle Jira’ya başını sallama eğilimindeyiz, ancak birkaç iyi özellik sunmasına rağmen, genellikle Wrike’ın bize verdiklerini tercih ediyoruz. Wrike’ın masaüstü uygulamaları da var.

Çok yakın, onları ayıramayız, bu yüzden bu turu bir kravat haline getiriyoruz. Her ikisi de bu alanda güçlüdür, ancak özdeş olmaktan uzaktır, bu yüzden bunları kullanmayı düşünüyorsanız, sundukları şeylere bakmalı ve hangisinin ihtiyacınıza en uygun olduğunu görmelisiniz..

Tur: Özellikler Açık kazanan yok, herkes için puan

2

Fiyat

Her iki platform da normal bulut tabanlı fiyatlandırmayı sunar, ancak Jira farklıdır, çünkü kendi kendine barındırmanıza ve yazılımını kullanmak için sabit bir ücret ödemenize izin verir. Kendin yap yaklaşımıyla ilgileniyorsanız, Redmine incelememize de bakmalısınız..

Wrike ve Jira’nın ticari kullanıma odaklanmış zengin özelliklere sahip teklifler olduğunu düşünürsek, şaşırtıcı derecede iyi bir değer.

Wrike

Wrike, beş kullanıcıya kadar denemenize izin veren ücretsiz bir plana sahiptir. Ücretli planları kullanıcı başına aylık 9,80 dolardan başlıyor ve oradan artıyor ve her seviyede daha fazla özellik bulunuyor. 14 günlük ücretsiz denemesi, kredi kartınızı kaydettirmeden daha gelişmiş özelliklerini test etmenizi sağlar.

Ücretsiz katman, yönetim kurulu ve elektronik tablo görünümlerini kullanarak temel zaman yönetimi ve dosya paylaşımını içerir. Profesyonel katmanında, alt görev yönetimi ve Gantt grafiklerine erişim elde edersiniz. İş kullanıcıları zaman takibi ve raporlar alır. Prova pazarlamacılar düzeyinde gelirken, Enterprise müşterileri denetime ve bir dizi ek güvenlik özelliğine sahip olur.

Jira

Jira, kullanabileceğiniz yolları yansıtan çeşitli fiyatlandırma seçenekleri sunar. Bulut tabanlı seçenekleri Wrike ile daha doğrudan karşılaştırılabilir. Kullanıcı başına aylık ücret, ilk birkaç kullanıcı için 10 ABD dolarından başlar, ancak ekibiniz 250’den fazla kullanıcıya ulaştığında 1 ABD dolarına düşer. Açıkçası büyük takımlar için Jira çok değerli. Küçük ekipler için de fena değil.

Planları sıralı değil, bu yüzden bu fiyatların tüm özelliklerini alıyorsunuz. Ücretsiz bir plan olmasa da, kredi kartı olmadan kullanabileceğiniz yedi günlük ücretsiz bir deneme var.

Kendi kendine hosting planlıyorsanız, bir kerelik bir ücret ödersiniz. 10 veya daha az kişilik takımlar için bu yaklaşık olarak 10 ABD dolarıdır, ancak 25 kullanıcıdan 2.500 ABD Doları’na kadar balonlanır. Ön ödeme yapmak çok şey, ancak bir yıl için maliyetleri karşılaştırırsanız çoğu platformun aylık planlarından daha ucuz olur ve tek seferlik bir ücret olduğu için, yalnızca kullandığınız süre boyunca daha iyi bir değer olur.

Yuvarlak İki Düşünce

Wrike’ın sunabileceği çok şey var ve ücretsiz başlıyor. En iyi özelliklerinin çoğu ücretli planlarındadır ve yapabileceği her şeyden yararlanmak için daha pahalı katmanları için ödeme yapmanız gerekecektir..

Jira’nın ücretsiz bir katmanı yok, ancak ücretli planları Wrike’a kıyasla çok değerli. Ayrıca, takımınızın büyüklüğü arttıkça, tasarruflarınız da artar.

Kendi kendini barındırma yeteneği de yararlıdır ve birkaç hizmetin sunduğu bir şeydir, bu yüzden bunu yapmak istiyorsanız, Jira etrafındaki en iyi seçeneklerden biridir. Büyük takımlar için ücret ödemek pahalı görünebilir, ancak bir kerelik bir ücret olduğu için uzun vadede büyük tasarruf sağlayabilirsiniz.

Her ikisinin de ücretsiz denemeleri olduğundan, ne yapabileceklerini görmek istiyorsanız bunları kendiniz test edebilirsiniz.

Bu raunt Jira’ya gidiyor ve önceki barajdan sonra skoru 1-0 yapıyor. Sadece iki mermi kaldı, Wrike yakında bir hamle yapsa iyi olur.

Bütçenizi kontrol altında tutmanıza yardımcı olabilecek proje yönetimi yazılımı arıyorsanız, güçlü finansal özelliklere sahip bir ürün hakkında bilgi edinmek için Mavenlink incelememize göz atın..

Yuvarlak: Jira için Fiyat Noktası

3

Kullanım kolaylığı

Bir proje yönetim aracı seçerken kullanılabilirlik birincil husustur. Teknolojinin işleri kolaylaştırmasını istiyorsunuz, eğitim ile değerli zamanınızı ayırmayın. Wrike, incelememizde kullanıcı dostu olma açısından iyi bir gol attı, ancak Jira.

Bu kategorideki en iyi araçlar, kullanımlarını kolaylaştırmak için harika bir iş çıkarır. Bir örnek görmek için monday.com incelememizdeki favori proje yönetimi aracımıza göz atın.

Jira’nın üçüncü rauntta tek yönlü bir avantajı var, bu yüzden Wrike’ın oyunda kalmak için işi yapması gerekiyor. Şimdi bu iki platformun nasıl bir araya geldiğine bakalım.

Wrike

Wrike’ı kullanmaya başlamak kolaydır. Kayıt işlemi basittir ve iş arkadaşlarınızı katılmaya davet edebilirsiniz.

wrike-davet

Görev yönetimi basittir ve bağımlılık eklemek kolaydır, bu özelliği sunan her platformda durum böyle değildir. Hızlı bir şekilde ayarlamanıza ve platformla yapabileceklerinizin tadını çıkarmak için göz atmaya değer birçok şablon içerir..

wrike-şablonlar

Arayüz çok fazla paket içeriyor ve zaman zaman kaybolabilirsiniz, ancak takıldığınızda bol miktarda rehberlik var. Her şeyin nasıl çalıştığını anlamak zaman alır, ancak orada ne varsa, çok sinir bozucu değil.

Wrike karmaşık bir araçtır, ancak her şey beklendiği gibi çalışır ve sunduğu her şeyi kullanılabilir yapmak için iyi bir iş çıkarır.

Jira

Jira’nın tasarımı güçlü ve size temel bilgileri öğretmek için bir öğretici var. Tek tek bileşenler okunabilir ve düzen net.

jira-tur

Size görev yönetiminin temellerini gösteren bir tur var ve bundan sonra ipuçları ve rehberlik sağlıyor, ancak yakında bir şeyler yapmaya başlayacaksınız.

Çeşitli amaçlar için ayarlamanıza izin veren iyi bir şablon seçimine sahiptir. Scrum panoları ve kanban görünümleriyle hızlı bir şekilde başlayabilir, ayrıca hata izleme veya proje yönetimi için ayarlayabilirsiniz.

jira-Kanban

Bununla birlikte, birkaç sorun bulduk. Aracın etrafını tıklarken uzun gecikmeler oldu. Özelliklerin göründüğünü ve kaybolduğunu gördük. Benzer şekilde adlandırılmış sayfalar birkaç kez kaybolmamıza neden oldu.

Deneyim şüphesiz kullanımı kolaylaştıracaktır, ancak bu kategorideki birçok platform size bunları nasıl kullanacağınızı öğretmek ve yollarını basit ve eğlenceli hale getirmek için yollarını çizmektedir. Jira’yı burada eğrinin arkasında bulduk.

Jira iyi tasarlanmış, bireysel bileşenler iyi çalışıyor. Gecikmeler ve arayüz çıkmazları nokta kesintileridir. Daha önce de belirtildiği gibi, işlerin yapılmasında da sorunlar yaşadık.

Yuvarlak Üç Düşünce

Wrike’ın karmaşıklığına rağmen, kullanımı nadiren tatsız veya sinir bozucudur. Jira iyi tasarlanmış ve iyi şablonlara sahip, ancak gecikmeler ve arayüz sorunları kullanılabilirliğini engelliyor. Wrike bu turu rahatlıkla kazanır, Jira asla çekişmeye bakmaz.

Bu alanda işleri doğru yapan başka bir araç, Taskworld incelememizde okuyabileceğiniz Taskworld..

Bu, her seferinde bir şeylerin nihai final turuna girmesini sağlar. Güvenlik ve gizliliğe baktığımızda bir sonraki teknikle ilgileniyoruz.

Yuvarlak: Wrike için Kullanım Kolaylığı Noktası

4

Güvenlik & Gizlilik

Verilerinizi korumak söz konusu olduğunda çok dikkatli olamazsınız. Neyse ki, güvenlik sorunları hakkında farkındalık artıyor ve çoğu platform size yardımcı olacak özellikler sunuyor.

İş açısından kritik öneme sahip verileri bulutta depolıyorsanız bu alan çok önemlidir. Daha rahat bir şey planlamak için kullanıyorsanız, güvenlik konusunda o kadar endişeli olmayabilirsiniz, ancak yine de güvenli olmak için ödeme yapar. Kötü adamların pis ellerini ele geçirdikleri bilgileri nasıl kötüye kullanabilecekleri hakkında daha fazla bilgi için siber suç makalemizi okuyun.

Güvenlik ve gizlilik konusunda endişeleriniz varsa, verilerinizi güvende tutmada mükemmel olan bir araç hakkında bilgi edinmek için Aha incelememizi okuyun.

Wrike

Wrike, güçlü özellik seçimi nedeniyle güvenlik ve gizlilik için en yüksek puan alan proje yönetim araçlarından biridir.

Aktarılan veriler için kullanılan TLS v1.2 ve veri depolama için kullanılan AES 256-bit ile gelişmiş şifreleme özelliğine sahiptir ve bu sayede herkesin verilerinize erişmesini neredeyse imkansız hale getirir. Bunlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, şifreleme açıklamamızı okuyun.

Ayrıca Google Şifrematik üzerinden iki faktörlü kimlik doğrulama sunar. İki faktörlü kimlik doğrulama makalemizde bu özellik hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Parola ayarları, ağ erişim ilkesi denetimi ve dosyalar için erişim denetimleri gibi çeşitli güvenlik seçenekleri vardır. En iyi güvenlik özellikleri Kurumsal düzeyde açılır, bu nedenle bir plan seçerken güvenlik ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun.

Jira

Jira, çok çeşitli güvenlik ve gizlilik özelliklerine sahiptir. SOC 2, ISO 27001, ISO 27018 ve PCI DSS dahil olmak üzere çeşitli sertifikalara sahiptir. Ayrıca, sızma testi ve güvenlik denetim programlarında yer alır.

Web sitesi, her türlü ayrıntıyla birlikte güvenlik ve gizlilikle ilgili bilgilerin hazinesidir. Belirli uyumluluk gereksinimleriniz varsa yararlıdır.

Ayrıca AB-ABD gibi gizlilikle ilgili sistemlere de uygundur. ve İsviçre-ABD. gizlilik kalkanı çerçeveleri ve GDPR kılavuzumuz hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz Genel Veri Koruma Yönetmeliği.

Wrike’da olduğu gibi, iki faktörlü kimlik doğrulama kullanılabilir, ancak Jira ile tarayıcı tabanlı sürüm için kullanıcı başına fazladan 10 ABD doları ödemeniz gerekir.

Atlassian Access aracılığıyla Jira’da iyi bir güvenlik seçeneği yelpazesi elde edebilirsiniz. Yine de bir abonelik gerektirir ve kurulum söz konusudur. Bununla birlikte, sorunla karşılaşırsanız, SAML tek oturum açma ve şifre yönetiminin yanı sıra diğer şeyleri de alırsınız..

Şifre yönetimi size baş ağrısı veriyorsa, en iyi şifre yöneticisi makalemiz yardımcı olabilir.

Ne yazık ki, tüm doğru şeyleri teknik düzeyde yapmasına rağmen, Jira, destek ekibini bize sormadan proje verilerimizin ekran görüntülerini yakalarken yakaladı. Yasal anlaşmalar istediği şeyi yapma hakkını vermesine rağmen, proje verilerini görüntüleme rızası her zaman açık olmalıdır..

Bu büyük bir eksi ve bu kategoride Jira’ya kredi vermeyi zorlaştırıyor.

Yuvarlak Dört Düşünce

Bu, her iki ürünün de mükemmel özellikler sunduğu için yakın bir tur olurdu, ancak Jira’nın destek sorunu Wrike’a vermemiz gerektiği anlamına geliyor. Umarız deneyimlerimiz bir kereye mahsustur, çünkü bunun dışında Jira bu alanda güçlüdür. Wrike da güçlüdür ve rahatsız edici bir şey yapmamıştır..

Bu, skoru Wrike’a, biri Jira’ya ve bir kravatına iki tur yapar.

Tur: Güvenlik & Wrike için Gizlilik Noktası

5

Son düşünceler

Wrike, hak ettiği kazanan olarak yüzümüze son verdi. Jira, güçlü özellik seti ile eşleşti ve kullanılabilirliği ve güvenlik ve gizlilik konusundaki detaylara gösterdiği mükemmel dikkat ile öne geçti. Bu, Cloudwards.net’teki favori araçlarımızdan biridir ve işlerini çevrimiçi planlamak isteyen herkese tavsiye ederiz.

Yine de Jira’nın kullanımları var, bu yüzden yazılmamalıdır. Bugün güçlü bir rakibe karşıydı. Sorunlarının birçoğu bizim için çözülebilir görünüyor, bu yüzden kim bilir, belki de bir daha gözden geçirdiğimizde proje yönetimi ağır ağırlıklarıyla rekabet etmek için daha donanımlı olacak.

Ayrıca, özellikle büyük takımlar ve bunun için peşin ödemek isteyenler için fiyat avantajı var.

Kazanan: Wrike

Wrike veya Jira’yı denediyseniz, lütfen aşağıdaki yorumlarda deneyiminizi bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map