Wrike vs Basecamp: 2020’de İki Büyük İsmin Ticari Darbesi

Tarih epik gösteriler gördü: Ali vs. Frazier, McEnroe vs. Connors, Cardi B vs. Nicki Minaj. Bu Wrike ve Basecamp karşılaştırmasında listeye bir çarpışma daha ekleyeceğiz ve kazanan proje yöneticilerinin en çok ilgisini çekecek.


Wrike 2006 yılında kuruldu ve Google, L’Oreal ve Mars gibi yüksek profilli müşteriler de dahil olmak üzere kitaplarında 18.000’den fazla şirket var. Oradaki en iyi proje yönetimi yazılımı arasında zengin özelliklere sahip bir platform.

Basecamp, şaşırtıcı bir 3 milyon kayıtla övünen büyük bir isim. 2004 yılında Ruby on Rails uygulama çerçevesinin arkasındaki ekip tarafından oluşturuldu.

Her iki araç da daha önce yüzümlü makalelerimizde yer aldı. Wrike, Wrike ve Asana maçını kazandı, ancak pazartesi.com’da Wrike’a yenildi. Yine de bu utanç verici değil, çünkü monday.com en iyisi. Basecamp, Asana ve Basecamp savaşımızı kaybetti, bu yüzden mücadele etmek isteyecek.

İncelemelerimizde her iki hizmete de derinlemesine baktık, bu yüzden onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Wrike incelememizi ve Basecamp incelememizi okuyun.

Kavga Kurmak: Wrike ve Basecamp

Wrike ve Basecamp, yumruk veya silahlarla değil, özellikler, seçenekler ve tasarım kalitesi ile savaşmayacaklar. Onları dört turda karşılaştıracağız ve her birinde bir kazanan ilan edilecek. Genel kazanan en fazla tur atan araç olacak.

Hangi aracın en iyi sonucu verdiğini görmek için özellikleri karşılaştırarak açacağız. Özellikler, ekibinize hangi yazılımların getirebileceğinin merkezinde yer alır. Ardından hangisinin en iyi değere sahip olduğunu görmek için fiyata bakacağız. Birçok platform birkaç seçenek sunar, bu yüzden hangisinin en iyi olduğunu bulmak önemlidir.

Kullanım kolaylığı turunda, hangisinin en az yaygarayla çalıştığını ve başlamanıza yardımcı olmak için en iyisini yaptığınızı değerlendireceğiz. Güvenlik ve gizlilik turunda, verilerinize en çok hangisine güvenebileceğinize ve projelerinize erişimi kontrol etmek için en fazla seçeneği sunanlara bakacağız.

1

Özellikleri

Bu turda, ekibiniz için hangisinin daha çok işe yaradığını görmek için işlevsellik araçlarını karşılaştıracağız. Görevlerin sunulma şekline ek olarak, bol miktarda depolama alanı, diğer platformlarla entegrasyonları ve iletişim özelliklerini görmeyi seviyoruz. İlginç ekstralar da iyi gol atacak.

Bazı olağandışı uzantıları olan bir araç istiyorsanız, Airtable incelememize göz atın. Bir 3D model gezgini, otomatik çeviri ve hatta bir sayfa tasarımcısı içerir.

Wrike

Wrike, görevler oluşturmanıza ve bunları ekip üyelerine atamanıza olanak tanır. Görevler alt görevlere ayrılabilir ve bağımlılıklar ekleyebilirsiniz, böylece proje zamanlamanızın mümkün olduğundan emin olabilirsiniz. Bağımlılıklar sayesinde darboğazları tespit edebilir ve bir görev gecikirse etkinin ne olacağını görebilirsiniz.

Bağımlılıklarla çalışmayı kolaylaştıran başka bir seçenek hakkında bilgi edinmek için Kolay Projeler incelememize göz atın.

Wrike, ücretsiz planında 2GB alan ile dosya paylaşımı için iyi bir platformdur. Kurumsal kullanıcılar için bu 100 GB’a kadar çıkar. Bundan daha fazlasına ihtiyacınız varsa, ekipler için en iyi çevrimiçi depolama makalemizi okuyun.

Videoların ortasında da dahil olmak üzere dosyalara yorum bırakabilirsiniz. Bu, kendi video projelerinizi düzenlemek istiyorsanız yararlı olur. Videolar çok yer kaplıyor, bu nedenle büyük dosyalar kılavuzu için en iyi bulut depolama alanımıza da ihtiyacınız olabilir..

wrike-entegrasyonlar

Wrike birçok hizmetle bütünleşir. Adobe Creative Cloud, Slack, Salesforce, Dropbox ve diğerleri ile kullanabilirsiniz. Henüz denemediğimiz yeni “Wrike Integrate” özelliği, özel entegrasyonlar oluşturmanıza olanak tanır.

Wrike’ın ayrıca bir API’si vardır, bu nedenle kodlayanlarınız onu kendi uygulamalarınıza veya web sitenize bağlayabilir. Kendi web sitenizi oluşturmak istiyorsanız, Wix ve Weebly web sitesi oluşturucu karşılaştırmamız da size yardımcı olabilir.

wrike-takvim

Wrike’ın akışı, Gantt şeması ve takvimi gibi çeşitli görünümleri vardır. Bir diğer yararlı özellik de rapor oluşturmadır. Hangi görevlerin gecikmiş veya atanmamış olduğunu gösteren gibi çeşitli rapor türleri vardır. Wrike onları oluşturmayı kolaylaştırır.

Uluslararası kullanıcılar dil seçimini takdir edeceklerdir. Dokuz resmi çeviri ve kullanıcıların katkıda bulunduğu bir düzineden fazla kullanılabilir.

Wrike, tarayıcıda çalışmanın yanı sıra Windows, macOS, Android ve iOS için masaüstü ve mobil istemcilere sahiptir, bu nedenle çoğu cihazda kullanılabilir.

Basecamp

Basecamp, basit görev oluşturma ile birlikte iyi dosya paylaşımı ve iletişim özelliklerine sahiptir. Genel ofis kullanımı için güçlü bir seçim.

Görevlerle dolu yapılacaklar listeleri oluşturmanızı sağlar. İnsanlara görev atayabilir, not bırakabilir ve onlara vade tarihleri ​​verebilirsiniz. Wrike’ın aksine, alt görevleri veya bağımlılıkları yoktur. Bunlara ihtiyacınız yoksa, işleri basitleştiren başka bir araç hakkında bilgi edinmek için Podio incelememizi okuyun.

Programınızı planlamanıza yardımcı olacak bir takvim var ve bu takvim Apple, Microsoft ve Google’dan takvim hizmetleriyle entegre oluyor.

basecamp-kamp ateşi

“Kamp ateşi” sohbetleri herkesin iletişim kurmasını sağlamanın harika bir yoludur. Test sırasında video ile ilgili sorunlarımız olmasına rağmen sesleri ve videoları paylaşabilirsiniz. Campfire’a ek olarak Basecamp’ın mesaj panosu aracılığıyla takım arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.

Basecamp, başkaları tarafından değişiklik yapıldığında insanları uyarır, bu nedenle herkesi ekibin ne yaptığından haberdar etmek iyidir.

Yüzlerce uygulama ile veri paylaşmanıza izin veren Zapier dahil olmak üzere iyi bir entegrasyon seçimine sahiptir. Rapor oluşturma, yazılım geliştirme, zaman izleme ve muhasebe için entegrasyonlar da vardır. Mali tarafa odaklanan bir proje yönetim aracının peşindeyseniz, Mavenlink incelememizi okuyun.

Onunla bol yer kaplarsınız. 500 GB’lık bulut depolama alanı, Kurumsal planında bile Wrike’ın sunduğundan çok daha fazlasıdır. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, en iyi bulut depolama grubumuzun seçenekleri var.

Wrike gibi Basecamp’ın tarayıcı sürümünü tamamlamak için Windows, macOS, Android ve iOS uygulamaları var.

Birinci Tur Düşünceler

Basecamp’ta çok fazla depolama alanı var ve Campfire ekip sohbetleri için iyi. Wrike, bağımlılık yönetiminin gelişmiş proje planlaması için yararlı olması nedeniyle daha ciddi bir araçtır..

Basecamp’ı daha arkadaşça bulsak da, özelliklerin kısa olmamasına rağmen, Wrike daha ayrıntılı hissediyor ve çoğu alanda size daha fazla seçenek sunuyor. Ayrıca, alt görevleri ve bağımlılıkları olan daha gelişmiş bir yapıya sahiptir. Dil seçenekleri uluslararası kullanıcılar için de yararlıdır.

Round: Wrike için Özellikler Noktası

Wrike Logosu
Basecamp Logosu

2

Fiyat

Ardından, hangi aracın en iyi değeri sunduğunu görmek için fiyata bakacağız. Düşük fiyatlara ek olarak, uzun bir ücretsiz deneme, birçok ödeme şekli, indirimler ve farklı planlar görmeyi seviyoruz. Basecamp son turda bazı ağır yumruklar aldı, bu yüzden yarışmaya geri dönmeye istekli olacaklar. Wrike’ın önce neler sunduğuna bakalım.

Wrike

Wrike’ın en fazla beş kullanıcı için ücretsiz bir planı vardır ve bütçenize daldırmadan diğer özelliklerini denemek istiyorsanız kartsız 14 günlük bir deneme vardır. Ek planlarını kullanmak istiyorsanız, kullanıcı başına aylık bir ücret ödersiniz, bu da katmanlara yükseldikçe artar.

Fiyatlar Enterprise katmanında tartışılabilir, ancak güzel bir şekilde sorarsanız, bir kerelik ödeme için ömür boyu kullanım anlaşması alabilirsiniz..

Wrike çok pahalı değil, ama aynı zamanda piyasadaki en ucuz araç değil ve daha ucuz planlarda kullanıcı limitleri ile takım büyüklüğünüz arttıkça size daha pahalıya mal olacak.

Basecamp

Basecamp ekipleri, ekip büyüklüğüne bakılmaksızın aylık 99 $ tutarında sabit bir ücret öder. Ekibiniz büyükse bu büyük bir değer, ancak küçükse daha az.

Basecamp eğitimciler için ücretsizdir, bu nedenle sınıfınızı veya diğer personelinizi daha düzenli hale getirmek istiyorsanız, bu tercih edilir. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlara da yüzde 10 indirim uygulanır. Öğrenciler ücretsiz olarak erişebildikleri için FunctionFox incelememizi de okumak isteyebilirler.

Basecamp’ın 30 günlük uzun bir denemesi var, ekibinize uygun olup olmadığını görmek için dişlerinizi içine sokmanız için zaman veriyor. Basecamp, diğer seçeneklerden daha pahalı bulan bir avuç personeli olan ekipler hariç, herkese sunacak çok şeyle basit tutar.

Yuvarlak İki Düşünce

Wrike, Basecamp’tan daha ucuzdur, ancak sadece küçük bir ekibiniz varsa. Ücretsiz seviyesi, deneyen küçük ekipler için harika ve Profesyonel planı ucuz. Ekibinizde 10’dan fazla kişi varsa veya daha gelişmiş planlar kullanmak istiyorsanız, Basecamp daha ucuzdur. Düz ödeme sisteminin anlaşılması ve yönetilmesi de çok daha kolaydır.

Basecamp ile potansiyel tasarruflar daha büyüktür. Ayrıca cömert bir ücretsiz deneme sürümü var ve eğitimciler için ücretsiz, bu yüzden bu turu kazanıyor.

Yuvarlak: Basecamp için Fiyat Noktası

Wrike Logosu
Basecamp Logosu

3

Kullanım kolaylığı

Bu turda, hangi aracın kullanımı en kolay ve erişilebilir olması için en iyisini yaptığına bakacağız. Güçlü bir arayüz, hataların olmaması ve iyi yardım ve destek seçenekleri yardımcı olacaktır.

Basit bir araç istiyorsanız, kanban tabanlı bir seçenek hakkında bilgi edinmek için Trello incelememize göz atın..

Wrike

Wrike, proje yönetimi kategorisindeki en gelişmiş araçlardan biridir, ancak kaydolmak ve kullanmaya başlamak kolaydır. Başlangıç ​​süreci takım arkadaşlarınızı davet etmenizi sağlar ve çalışma alanınızı kurmanıza yardımcı olur.

wrike-şablonlar

Çalışma alanınızı oluşturmak hızlı ve kolaydır. Wrike, başlamanıza yardımcı olacak birçok kategorize şablon içerir. Bunlar basit kanban panoları, bilet sistemleri, etkinlik yönetimi veya daha birçok şey olabilir. Şablonlar, onları nasıl kullanacağınızı göstermek için kendi videolarını içerir, bu da hoş bir dokunuş.

Daha sonra görevleri kolayca ekleyebilirsiniz. Wrike’ın ana görünümü görevlerinizi solda ve görev ayrıntılarını sağda gösterir.

wrike-bağımlılıkları

Bağımlılık yönetimi bazen zordur, ancak Wrike bunu iyi idare eder. Görevler arasında ilişkiler oluşturmak için özel bir düğmesi vardır. Wrike’ın arayüzü birçok seçenek ve kontrol içerir. Bununla çok şey yapabilirsiniz, ancak bunu anlamak zaman alır. Navigasyon her zaman kolay değildir ve ilk başta kaybolmak mümkündür.

Sıkıştığınız zaman, Wrike ayrıntılı bilgi tabanı ve hızlı, duyarlı müşteri desteği ile size çok sayıda yardım sunar.

Basecamp

Basecamp, yumuşak bir renk paleti ve neşeli görüntülerle sevimli bir araçtır. Tasarımı açıktır ve takılmadan kullanabilirsiniz.

basecamp-kaydolma

Yine de, pop-up öğelerle ilgili zaman zaman yaşanan sorunların yok olmadığını ve kontrollerin yanıt veremediğini gördük. Bununla birlikte, genellikle tekrar giriş yaparak veya dolaşarak çözebiliriz ve çok sık değildi.

Basecamp size birçok yardım sunar, sihirbazlar sizi adım adım görevlere götürür ve sizin için otomatik olarak mesajlar oluşturur. Mesajlar ne istediğinizi söylerse bu size zaman kazandırabilir. Ayrıca çok sayıda bildirim ve e-posta var. Çok fazla alırsanız bunları kapatabilirsiniz, ancak bilgilendirilmeniz gerekiyorsa, Basecamp kesinlikle yardımcı olur.

basecamp-team

Bireysel uygulamalarını iyi tasarlanmış, çekici ve kullanımı kolay bulduk, ancak platformun geri kalanına kıyasla tarihli görünen üst ekranında istekli değildik. Tekrar tekrar benzer projeler oluşturursanız, projelerinizin ortak yönlerini içerecek şekilde kendi şablonlarınızı oluşturabilir ve bunları başlangıç ​​noktası olarak kullanabilirsiniz.

basecamp-boost

Basecamp’ın “güçlendirmeleri” gibi hoş dokunuşları var. Takım arkadaşlarınızın beğenisini göstermek için bir roketi tıklayabilirsiniz. Bu moral oluşturmak için iyi bir yoldur. Sevimli “kutlamaları” ile gününüzü aydınlatmaya çalışan başka bir araç örneği için Asana incelememizi okuyun. Asana başlangıç ​​kılavuzumuz da başlamanıza yardımcı olacaktır.

Sıkışırsanız, Basecamp’ın yardım sayfasında bol miktarda rehberlik ve öğretici vardır. Üç dakikalık destek yanıtı, er, Wrike ile sınıfının en iyisi.

Yuvarlak Üç Düşünce

Basecamp, güleryüzlü ve misafirperver, ancak böcekleri bu turda geri tutun. Wrike’ın daha dik bir öğrenme eğrisi var, ancak iyi bir şablon seçimi var. Her ikisinde de takıldığınız zaman için mükemmel destek ve yardım sayfaları bulunur. Genel olarak, Basecamp daha erişilebilir, bu yüzden bu turu kazanıyor.

Bu araçların her ikisi de kullanılabilirlik konusunda iyidir, ancak bu sizin için önemli bir alansa, pazartesi.com incelememizde onu çivilen bir araca göz atın..

Yuvarlak: Basecamp için Kullanım Kolaylığı Noktası

Wrike Logosu
Basecamp Logosu

4

Güvenlik & Gizlilik

Bundan sonra güvenlik ve gizliliğe bakacağız. Hükümetler ve teknoloji süperları verilerinizi gözetlemek için elinden gelen her şeyi yaparken, verilerinizi güvende tutan bir araç kullanmak önemlidir. Şifreleme, sertifikalandırma ve seçenekler bu turda çok önemlidir.

Sizi siber suçlardan korumak için en çok hangi aracın yaptığını görelim.

Wrike

Wrike, güvenlik söz konusu olduğunda en iyi araçlardan biridir. Güçlü bir özellik seçimine sahiptir, en yüksek kalitede şifreleme kullanır ve projelerinize erişimi kontrol etmek için birçok yararlı seçenek sunar.

Google Authenticator uygulaması aracılığıyla daha güvenli bir şekilde giriş yapmanızı sağlayan iki faktörlü kimlik doğrulamasına sahiptir. En iyi iki faktörlü kimlik doğrulama uygulamaları makalemiz bunun hakkında daha fazla konuşuyor.

Wrike, ISO 27001, SOC 1 ve SOC 2 gibi çeşitli güvenlik sertifikalarına sahiptir. AB müşterileri için ISAE 3402 ile uyumlu ayrı bir veri merkezine sahiptir..

En son şifreleme teknolojisini kullanır. Aktarılan veriler AES 256 bit ve 2048 bit sunucu anahtar uzunluğu ile TLS v1.2 alır. Ekler gibi beklemedeki veriler AES 256 bit şifreleme ile korunur. Bunların giriş ve çıkışlarını bilmek istiyorsanız, şifreleme açıklamamızı okuyun.

Wrike, ağ erişim politikanızı ayarlamanıza olanak tanır, böylece insanların tanınmayan IP adreslerinden projelerinize erişmesini önleyebilirsiniz. Bu, kuruluşunuz dışındaki herkesin girmesini zorlaştırır. Bunu önlemek isterseniz, personelinizin evden verilere erişmesini de engelleyebilir..

Kurumsal kullanıcılar daha fazla güvenlik özelliğine sahiptir. Dosyalarda kimlerin ne yapacağına karar vermek için izinleri ayarlayabilir ve ekip üyelerinin projelerinize nasıl davet edildiğini kontrol edebilirsiniz..

Ayrıca ekibinizin şifre politikası üzerinde de kontrol sahibi olursunuz. Güçlü parolalar isteyebilir ve kişilerin bunları düzenli olarak değiştirmesini sağlayabilirsiniz, böylece kolaylık ve güvenlik arasındaki denge sizin elinizdedir..

Ekip üyeleri parolalarla uğraşıyorsa, onlara birkaç işaretçi için nasıl güçlü bir parola makalesi oluşturacağımızı gösterin.

Basecamp

Basecamp, kendi sunucularına sahip olmanın yanı sıra, dosyalarınızı depolamak için Amazon Web Services ve Google Cloud Storage’ı kullanır. Büyük oyuncuların projelerinizi ele alması konusunda güvenilir olup olmadığına karar vermenize yardımcı olması için Bulut Durumu’ndaki makalelerimizden birini okumak isteyebilirsiniz..

Aktarılan veriler AES-128-CBC ile HTTPS aracılığıyla gönderilir. TLS sürümü web sitesinde belirtilmemiştir, ancak başka bir yerde bahsedilen TLS 1.2’yi gördük. Dosyalar için güçlü AES-256 / SHA-256 şifrelemesi kullanır. Kimse acele etmeyecek.

Basecamp ayrıca AB-ABD’ye de uygundur. Gizlilik Kalkanı ve yasal olarak zorunlu olmadıkça verilerinizi paylaşmayacağını söylüyor. Yasal olarak yapabiliyorsa sizi bu konuda bilgilendirecektir. Gözetleme konusunda endişeleriniz varsa, en iyi VPN özelliğimize de bakmak isteyebilirsiniz.

Basecamp PCI uyumludur, ancak veri merkezleri SOC tarafından denetlenmiş olsa da,.

Sunucuları fiziksel olarak biyometrik kilitlerle korunmaktadır ve personel 24 saat hizmet vermektedir. Saatlik yedekleme yapar, bu nedenle veri merkezlerinden birinde bir kaza olursa dosyalarınızı kaybetmezsiniz. Hesabınız kapatıldıktan 30 gün sonra verileriniz silinir.

Basecamp, böcek ödül programlarına katılır, beyaz şapka korsanlarının güvenliğini artırmasına ve herhangi birini bulmadan delikleri tıkamasına yardımcı olur.

Wrike’da olduğu gibi Google üzerinden iki faktörlü kimlik doğrulama kullanılabilir, böylece Basecamp ile daha güvenli bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

Yuvarlak Dört Düşünce

Her iki araç da verilerinizi güvende tutmak için güçlü şifreleme, gizlilik çerçeveleri ve sistemlerine uyumluluk ile güvenlik konusunda çok şey yapar. Yine de Wrike daha da ileri gider ve müşterilere, kullanıcılarının web sitesiyle nasıl etkileşime girdiğini kontrol etmek için zengin seçenekler sunar. Bu turu rahatça kazanır.

Tur: Güvenlik & Wrike için Gizlilik Noktası

Wrike Logosu
Basecamp Logosu

5

Karar

İki turda bir karar vermemiz gerekiyor. Kullanım kolaylığı ve fiyat turları Basecamp’a gitti, ancak çok fazla bir şey yoktu. Özellikler yuvarlak Wrike tarafından rahatça alındı ​​ve güvenlik ve gizlilik daha da yuvarlak. Wrike genel yarışmaya katılıyor.

Kazanan: Wrike

Wrike ve Basecamp farklı yaklaşımlara sahip farklı araçlardır. Wrike daha ayrıntılı ve iş benzeri ve ekip performansını analiz etmek ve iş akışlarını kolaylaştırmak isteyen yöneticilere uygun olacak.

Basecamp genel bir buluşma yeri ve iletişim aracı olarak harika. Bilgilerinizi tek bir yerde tutmak ve herkesin paylaşmasını ve erişmesini kolaylaştırmak iyi bir iş çıkarır. Daha rahat bir his var ve bu bazı takımlara uygun.

Genel olarak, Wrike en sevdiğimiz araçtır, ekstra özellikleri ile proje yönetimi kalabalığından öne çıkıyor.

Her iki platform da ücretsiz deneme sunuyor, bu yüzden devam edin ve bizimle aynı fikirde olup olmadığınızı görmek için test edin. İkisini de kullandıysanız ve bize bunları anlatacak bir şeyiniz varsa, lütfen yorumlarda belirtin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map