Wrike vs. Asana: 2020’de Hangisi Daha İyi?

Bir proje yönetim aracı seçmek, ekibinizin etkinliğinde fark yaratacak kritik bir seçimdir. Orada çok sayıda iyi araç var ve aralarında seçim yapmak zor olsa da, rekabet birçok güçlü seçenek olduğu anlamına geliyor. Bu Wrike vs Asana karşılaştırmasında favorilerimizden ikisine bakıyoruz.


Mükemmel platformlar, bu yüzden yakın bir yarışma olmalı. Onları nasıl ayıracağımızı tartışalım.

Kavga Kurmak: Wrike vs Asana

Wrike, en iyi proje yönetimi yazılımlarının son turunda dar bir şekilde ikinci sırada yer alan en güçlü araçlardan biridir. Geniş özellik seti ve sıkı güvenliği ile profesyonel görünümlüdür.

Asana, Asana incelememizde okuyabileceğiniz gibi, kullanılabilirlik açısından yüksek puan verdiğimiz samimi bir araçtır. Asana’nın kitaplarında NASA ve The New York Times gibi müşterileri bulunurken, Wrike’ın Google, Mars ve Tiffany var.

Onlar hakkında sevecekleri çok şey olan en iyi araçlardır, ancak konu söz konusu olduğunda, sadece bir tanesiyle kaydolacaksınız. Dolarını en çok hak eden şeyi görmek için bugün onları adım adım ilerleteceğiz.

İşletmeniz için bir araç seçerken, yazılımın neler yapabileceğini tanımlayan özellikler ve diğer her şey eşitse daha az olmayı tercih ettiğimiz fiyat da dahil olmak üzere fark yaratan birkaç önemli alana odaklanacağız.

Kullanım kolaylığı da önemlidir, çünkü nasıl çalıştıklarını anlayamazsanız özellikler iyi değildir. Güvenliğe de bakacağız, çünkü rakiplerinizin web sitenize girmesini ve yağlı pençelerini planlarınıza almasını istemiyorsunuz.

Hangi hizmetin en geniş işlevsellik yelpazesini sunduğunu görmek için özelliklerle başlayalım.

1

Özellikleri

Bir proje yönetim aracı seçerken özellikler önemlidir. Size zaman kazandıran bir özellik, hizmetin fiyatından çok daha değerli olabilir, bu yüzden orada olanlara dikkat etmek, kârlılığınızda büyük bir fark yaratabilir..

Proje yönetimi araçlarının bu kadar etkili olmasının bir nedeni de, insanların toplantıyı arama zahmetinden geçmesine gerek kalmadan önemli bilgileri gerektiği gibi görmelerine izin vermesidir. Herkes orada olanlara, belirlediğiniz sınırlar dahilinde erişebilir ve yöneticiler projedeki her şeyin nasıl gittiğine ilişkin bir genel bakış elde edebilir.

Ayrıca planlar yapabilir ve herkesin programına uyup uymadıklarını kolayca kontrol edebilirsiniz. Programınız değişirse, iyi bir araç evrak cehennemine inmek zorunda kalmadan her şeyi güncellemenize yardımcı olabilir.

Wrike ve Asana söz konusu olduğunda, onları ayıracak çok şey yok. İncelemelerde bu alanda her ikisi de yüzde 90 puan aldı, bu yüzden ilk tur yakın olacak.

Wrike

Wrike, alt görevleri ve bağımlılık yönetimini içeren temel görev tabanlı yapısından başlayarak güçlü bir özellik seçimine sahiptir. Bu şekilde, yolun her adımında neyin bitmesi gerektiğini görebilirsiniz..

wrike-takvim

Çeşitli görünümler işlerin nasıl gittiğini görmenize yardımcı olur. Bir blogun yanı sıra bir blog stili akışı da var. Ayrıca, ekip üyelerinin görevleri doldurarak görevler oluşturmasına izin veren formlar da oluşturabilirsiniz..

Wrike, dosya yüklemenize ve bunlara yorum yapmanıza olanak tanır. Videolarda belirli noktalara yorum bile bırakabilirsiniz, bu da onlarla çalışıyorsanız mükemmel bir seçimdir.

Birkaç önayarlı bir rapor oluşturucuya, aynı zamanda ihtiyacınız olanı çıkarmak için özelleştirme kapsamına sahiptir. Zaman izleme ve kaynak yönetimi özelliklerine de sahiptir. Ne kadar zaman harcandığını ve işlerin verimli bir şekilde yapılıp yapılmadığını görebilirsiniz.

Zaman izleme özelliklerine sahip bir platform kullanmak istiyorsanız, bunları sunan başka bir hizmet hakkında bilgi edinmek için FunctionFox incelememize göz atın..

wrike-entegrasyonlar

Wrike, Salesforce, Slack, Adobe Creative Cloud ve birkaç depolama hizmeti de dahil olmak üzere birçok entegrasyonu mümkün kılar. Depolama alanı planınıza bağlı olarak 2GB ila 50GB arasında değişir, bu da cömerttir, ancak size sınırsız alan sağlayan Asana kadar değil.

Harici bir hizmet kullanmak istiyorsanız, orada ne olduğunu öğrenmek için ekipler için en iyi çevrimiçi depolama makalemizi okuyun..

Wrike, Windows ve macOS için masaüstü uygulamalarına sahiptir, bu nedenle tarayıcı tabanlı bir arayüzde bunların gizliliğini ve güvenilirliğini tercih ederseniz, hazırsınız demektir. Mobil uygulamalar da var, böylece trende çalışmak için bir şeyler planlayabilirsiniz.

Yapmadığı pek bir şey yok, bu da projelerinizi ele almak için mükemmel bir seçimdir. Asana’nın işi kesildi.

Asana

Asana renkli ve arkadaş canlısı görünüyor, ancak özellikleri kısa değil. Wrike ile olduğu gibi, görev ve alt görevlerin yanı sıra birbirine nasıl uyduklarını gösteren bağımlılıklar da oluşturabilirsiniz. Asana’nın ayrıca 100 MB’lık cömert dosya boyutu sınırlamasıyla sınırsız depolama alanı vardır.

Asana-bağımlılıkları

Asana, görevleri bir liste görünümünde veya bir kanban görünümünde düzenler; böylece görevleri sütundan sütuna sürükleyebilirsiniz. Takvim ve zaman çizelgesi görünümleri de vardır, böylece her şeyi kolayca planlayabilirsiniz.

Birçok uygulamaya aracılık eden Zapier de dahil olmak üzere birçok entegrasyona sahiptir. Salesforce, Jira ve Trello ile de veri paylaşabilirsiniz. Hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Trello başlangıç ​​kılavuzumuzu okuyun.

Durumunu ayarlayıp raporlar oluşturarak ekibinizin projenin nasıl gittiğini bilmesini sağlayabilirsiniz. Herkesi aynı sayfada tutmak iyi bir şey.

Asana durumu

Tarayıcı sürümü Android ve iOS için mobil uygulamalar ile tamamlanmaktadır, ancak Wrike’ın aksine bir masaüstü uygulaması yoktur..

Sınırsız depolama alanı bariz güçlü bir nokta olduğundan, Asana’nın renkli dış cephesi özelliklerin kısa olduğu anlamına gelmez. Tam bağımlılıklar ve projelerinizi planlamak için çeşitli yararlı görünümlerle bol miktarda sunar.

Birinci Tur Düşünceler

Konu söz konusu olduğunda, proje yönetimi yazılımı ile ödediğiniz şey özelliklerdir. Bu tur yakın bir çağrı çünkü Wrike ve Asana bu alanda güçlü.

Zaman takibi ve kaynak yönetimi ile Wrike’ın avantajı olduğunu düşünüyoruz. Wrike daha ileri gidiyor ve diğer alanlarda da daha fazla derinlik sunuyor gibi görünüyor. Asana’nın sınırsız depolama alanı var, bu da büyük bir artı.

Genel olarak, Wrike birinci turdan ayrılıyor, ancak Asana bir sonraki tura doğru ilerliyor.

Round: Wrike için Özellikler Noktası

Wrike Logosu
Asana Logosu

2

Kullanım kolaylığı

Kullanıcı dostu yazılım, insanların hızlı bir şekilde hızlanmalarını sağlayarak eğitim maliyetlerinizi en aza indirmeye yardımcı olacaktır. Kullanım kolaylığı her zaman değerlidir, ancak özellikle de teknolojiye güvenmeyen çok sayıda kullanıcınız varsa, takımınızın büyüklüğü arttıkça daha da önem kazanır..

Asana, Wrike’tan daha güzel ve eğlenceli özelliklere sahip, ancak bu, kullanımının daha kolay olduğu anlamına gelmiyor. Wrike daha karmaşık görünse de, bu karmaşıklığı sorunlar tarafından engellenmeden sağlayabiliyorsa iyi bir puan alır.

Wrike

Büyük, zengin özelliklere sahip ve yeni gelenlere korkutucu olan Wrike, bu alanda çalışmalarını kesmiş durumda. Bununla birlikte, karmaşık özellikleri kullanımı kolaylaştırmak güçlü bir tasarım ekibinin işaretidir ve Wrike, özellik zenginliğini almak ve bunları kullanılabilir bir arayüze dönüştürmek için krediyi hak ediyor..

Bağımlılıklar oluşturmak kolaydır, çünkü bu özellik içeren platformlarda bazen zor olabilir. Görevlerin birbirini nasıl etkileyeceğini görmek istiyorsanız, Wrike bunu yapmanıza yardımcı olacaktır.

wrike-bağımlılıkları

Programınızı sıralamak ve darboğazları ortadan kaldırmak bir proje yönetim aracı arama nedeninizse, iyi sonuç veren başka bir platform hakkında bilgi edinmek için TeamGantt incelememize göz atın..

Wrike’ın navigasyonu zor olabilir ve ayaklarınızı bulurken kaybolmak kolaydır. Kendimizi işe başlarken nasıl yapacağımızı merak ettik. Asla uzun süre takılı kalmadık, ama bir öğrenme eğrisi var.

Wrike’ın içine girmenize yardımcı olmasının bir yolu şablonlardır. Ürün lansmanı, proje yönetimi veya yardım masası sistemi gibi şeyler için yapılandırmanıza izin verir. Şablonlara bakmak, daha sonra kendi yolunuza gitmeyi planlasanız bile, işleri nasıl ayarlayacağınız konusunda bir fikir edinmenize yardımcı olabilir..

wrike-şablonlar

Genel olarak, Wrike’ın kullanımı zor değildir, ancak zaman zaman bunu düşünmeniz gerekir ve arada sırada yardım sayfalarına başvurmanız gerekir. Ancak bunlar mükemmel, bu yüzden onu kullanmanıza izin vermemelisiniz.

Asana

Asana, kullanımı hoş hale getirmek için kendi yolundan çıkar. Kutlamaları bizimle büyük bir hit oldu ve dünyanın birçok işyerinde olacağından eminiz. Her araç, ekran boyunca uçan renkli hayvanlar göndererek başarılarınızı işaretlemez.

Asana-kutlama

Asana sizi orada ne olduğunu ve nasıl kullanacağınızı gösteren iyi bir turla karşılıyor. Bundan sonra, Wrike gibi, başlamanıza yardımcı olacak birçok şablon var.

Asana-proje şablonları

Yumuşak renkler kullanır ve arayüz net ve büyük ölçüde kendi kendini açıklar. Bir öğrenme eğrisi olmadığı için, herkes düşünülerek tasarlanmış gibi geliyor.

Yine de bu sadece görünüşlerle ilgili değil. Asana’nın mükemmel tasarımı, bir sonraki adımın ne yapması gerektiğini beyinsiz yapar. Çoğu açıklayıcıdır, bu nedenle yeni bir şey denemek istediğinizde nadiren yardım sayfalarına ihtiyacınız olacaktır..

Yuvarlak İki Düşünce

Wrike kullanımı harika bir araçtır, ancak kullanılabilirlik için Asana’yı yenemez. Asana’nın arayüzü, sizi gitmek istediğiniz yere götüren navigasyon ve beklediğiniz şeyi yapan kontroller ve ihtiyacınız olanı kolayca bulmanızı sağlayan basit ve etkilidir. Asana bu turu alır ve her seferinde işleri aynı seviyede tutar.

Kullanılabilirlik sizin için önemli bir satış noktasıysa, monday.com incelememizdeki favori proje yönetimi aracımıza bir göz atın.

Yuvarlak: Asana için Kullanım Kolaylığı Noktası

Wrike Logosu
Asana Logosu

3

Fiyat

Fiyatlandırma her zaman bir faktördür, özellikle de ekibinizde çok fazla insan varsa. İş akışınızı iyileştiren bir araç, bunun için ödediğinizden çok daha değerli olabilir. Size zaman kazandırırsa, paradan tasarruf etmenizi sağlar, ancak özelliklerinden yararlanmak ve mümkün olduğunca fazla değer elde etmek size bağlıdır..

Fiyat konusunda endişelenmiyorsanız ve premium bir aracın neler sunabileceğini görmek istiyorsanız, Aha incelememizi okuyun.

Asana ve Wrike’ın ücretsiz ve ucuz alt katmanları vardır, bu yüzden onları ayıracak olan her seviyede sunulan şeydir. Wrike’ın en iyi planları daha pahalıdır, ancak daha fazlasını sunarlarsa sorun olmaz. Değilse, Asana başını sallayacak.

Wrike

Wrike’ın ücretsiz katmanı iyidir, ancak takım kullanıcısı için kısıtlayıcı beş kullanıcı sınırı vardır. Yine de bir görev listesi olarak kullanabilirsiniz, bu da bunu hissetmek için iyi bir yoldur. Ücretli planlarındaki özellikleri denemek istiyorsanız, hizmet 14 günlük bir deneme sunuyor.

Bunlardan birine kaydolmak istiyorsanız, 15 kullanıcıya kadar ayda 9,80 dolara mal olur ve fiyat her daha yüksek kademede artar.

Asana

Asana’nın da ücretsiz bir planı var, ancak Wrike’dan daha büyük takımlar için 15 kullanıcı sınırıyla kullanabilirsiniz. Bunun ötesinde, aylık 9,99 dolarlık bir Premium plan ve 19,99 dolarlık bir İş planına sahiptir. Ücretsiz planı kullanılabilir, istediğiniz kadar projeye izin verir ve ayak parmaklarınızı suya batırmak için harika bir yoldur. Ücretsiz deneme sürümü talep ederseniz, premium özelliklerini birkaç gün boyunca deneyebilirsiniz.

Ödemeler genellikle kredi kartı ile yapılır, ancak 20 ve üstü ekiplere fatura satın alma imkanı sunarak banka havalesi veya çekle ödeme yapmalarını sağlar.

Görüşlerinin çoğu ücretsiz denemede, zaman çizelgesi, kilometre taşları ve görev bağımlılıkları Premium düzeyde kullanılabilir hale geliyor. Prova, gelişmiş entegrasyonlar ve güvenlik özellikleri daha yüksek seviyelerde.

3. Tur Düşünceler

Her ne kadar Wrike’ın en üst katmanı iki platformdan en pahalı olsa da, hizmetin ücretsiz bir teklifi ve fiyat konusunda Asana’ya yakın karşılık gelen iki katmanı var. Asana’nın katmanları daha büyük takım boyutlarına izin veriyor, ancak.

Wrike genellikle daha geniş bir özellik yelpazesine sahip olsa da, Asana daha düşük seviyelerde şeyler sunar. Örneğin, prova Asana’nın Business katmanında sunulur, ancak Wrike, Pazarlamacılar katmanına kadar bunu dahil etmez.

Wrike’ın en ucuz seçeneği Asana’ya göre ayda 19 sent daha az, ancak bir sonraki seviye Asana’dan 5 $ daha ucuz. Asana’nın burnu öne çıkıyor.

Yine de yakın. Asana marjinal olarak daha ucuz olduğu ve Wrike’ın yapmadığı düşük seviyelerde bir veya iki şeye sahip olduğu için üç tur kazanır. Bununla birlikte, Wrike son turumuza hala güçlü bakıyor.

Bütçeniz varsa, düşük fiyata bol miktarda hizmet sunan bir hizmet görmek için Freedcamp incelememize göz atın..

Yuvarlak: Asana için Fiyat Noktası

Wrike Logosu
Asana Logosu

4

Güvenlik & Gizlilik

Proje yönetimi aracı kullanılırken güvenlik ve gizlilik önemlidir. Kritik iş verilerinizi çevrimiçi duruma getiriyorsanız, yöneten hizmete güvenebileceğinizden emin olmanız gerekir.

Neyse ki, baktığımız çoğu proje yönetimi yazılımı, bu alanda sizi güvence altına alacak özellikler içerir. Şifreleme, gizlilik düzenlemelerine uyum ve hesabınıza erişimi kontrol etmenize yardımcı olacak özellikler içerebilir.

Wrike, Wrike incelememizde güvenlik ve gizlilik için yüzde 94 puan alan bu alanın favorisi, ancak Asana ile doğrudan karşılaştırmada nasıl olduğunu görelim.

Wrike

Wrike, etrafındaki en iyi güvenlik özelliklerinden bazılarına sahiptir. İki faktörlü kimlik doğrulama kılavuzumuzda okuyabileceğiniz iki faktörlü kimlik doğrulamanın yanı sıra, en iyi planlarındakiler için birçok seçeneğe sahiptir..

Özel şifre ayarları, ekip üyelerinizin güçlü şifreler seçmesini sağlar. Hepsini takip etmek bir angarya olduğunu kanıtlıyorsa, en iyi şifre yöneticileri makalemize göz atın.

Dosya depolama ve davetiyeler için bir ağ erişim politikası ve erişim denetimleri aralığı vardır. Ayrıca tam günlük yedeklemeler alır ve veri kaybını önlemek için farklı konumlardaki sunucuları kullanır.

SOC ve ISO sertifikalarına ve AB müşterileri için özel bir veri merkezine sahiptir. Veri aktarımı için AES 256 bit şifreleme ve veri depolama için AES 256 bit şifreleme ile TLS 1.2 kullanır, bu nedenle verileriniz siber suçlardan daha güvenli olmalıdır.

AB-ABD ile uyumludur. Gizlilik Kalkanı ve AB sunucuları Genel Veri Koruma Yönetmeliği ile uyumludur. Bu bize kapsamlı geliyor.

Asana

Asana gizlilik açısından birçok güvence sunar ve GDPR ve AB-ABD ile uyumludur. Gizlilik Kalkanı.

Veri aktarımı için TLS 1.1 şifrelemesi kullanıldığında güvenlik konusunda da perişan değildir. SOC sertifikasına sahiptir ve uzmanların sorun aramasına ve güvenliğini artırmasına yardımcı olan hata ödül programlarına da katılır. Kendi web sitenizi en iyi nasıl güvende tutacağınızı öğrenmek için web sitesi güvenlik makalemize göz atın.

Wrike gibi, kullanıcı parolası ayarları üzerinde kontrol sahibi olursunuz. Şifre gücü ölçütlerinizi seçebilir ve kullanıcıların Google veya SAML kullanarak giriş yapmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca, verilerinizi platformdan çıkarmak istiyorsanız dışa aktarabilirsiniz, böylece kilitlenmezsiniz.

Asana kullanıcılarının güvenlik konusunda fazla endişelenmesine gerek yok, ancak Wrike genel olarak daha güçlü görünüyor.

Yuvarlak Dört Düşünce

Asana kenarı önde iken, Wrike her şeyi vermek için son tura çıktı. Teslim etti. Asana bu alanda bir sarkık değil, ama her kutuyu işaretlese de, Wrike daha da ileri gidiyor.

Asana güvenlik ve gizlilik konusunda sağlamdır, ancak Wrike’ın daha geniş özellikleri bu turda daha ağır yumruklar atıldığını görür. Wrike net bir galibiyet alır, tıpkı Asana’nın dizleri titrek görünmeye başlarken zili çalar.

Bu iki platform da çevrimiçi güvenlik için iyidir. Bu alanda iyi puan alan başka bir araç için Smartsheet incelememize göz atın..

Tur: Güvenlik & Wrike için Gizlilik Noktası

Wrike Logosu
Asana Logosu

5

Karar

İki turda, karar telle gider. Kazanan turlarda daha geniş zafer paylarıyla, hakem Wrike’ın kolunu havaya kaldırır ve kalabalık muz yapar (aşağıdaki yorumlar bölümünde bunu yapmaktan çekinmeyin).

Wrike mükemmel bir özellik setine ve etrafındaki en iyi güvenlik seçeneklerinden bazılarına sahiptir. Asana’nın açık yürekli yaklaşımı birçok kişiye hitap edecek ve dikkate değer (yazarınızın kişisel projeler için favori aracı). İş kullanımı için Wrike kazanır.

Asana fiyat turunu düzenlese de, aralarında seçim yapmak için çok fazla bir şey yok ve ikisi de rahatsız edici olacak kadar pahalı değil. Asana’nın avantajı, başlamanın daha kolay olması ve gelişmiş özelliklerini öğrenmeye zaman ayırmadan bir platformu daha rahat kullanmak isteyenler için tercih edebilir..

Her ikisinin de ücretsiz katmanları ve daha pahalı planlarının ücretsiz denemeleri olduğundan, onları test etmenizi engelleyecek hiçbir şey yok. Bunlardan biriyle kurulabilir ve şablonlarını yarım saat içinde deneyebilirsiniz, ancak her özelliğe hakim olmak daha uzun sürer.

Bu araçlardan birini veya her ikisini denediyseniz, aşağıdaki yorumlarda onlar hakkındaki görüşlerinizi duymak isteriz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map