Namecheap vs Bluehost: 2020’de Baştan Aşağı

Endurance International Group’un (EIG) sahibi olan Bluehost, barındırma işinin en büyük isimlerinden biridir. Marka en iyi web barındırma kılavuzumuzda kesinti yapmasa da, SiteGround ile Bluehost ve DreamHost ile Bluehost karşılaştırmaları arasında hala iyi bir kavga ortaya koydu. 


Namecheap’i daha az sıklıkta gösterdik – şimdiye kadar sadece Namecheap vs. GoDaddy eşleşmemizde. Ancak, yalnızca bu karşılaştırmada Namecheap, mükemmel hizmet almak için çok fazla para harcamanıza gerek olmadığını gösterdi. Bu Namecheap ve Bluehost karşılaştırmasında, hangi hizmetin sizin için uygun olduğunu göreceğiz. 

Bunları noktadan karşılaştırmamıza rağmen, yine de Namecheap incelememizi ve Bluehost incelememizi okumanızı öneririz. Orada, her hizmetin daha ayrıntılı bir analizini ve pazarın geri kalanıyla karşılaştırıldığında nasıl incelemeye hazır olduklarını bulacaksınız..

Kavga Kurmak: Namecheap ve Bluehost

İncelemelerimiz sekiz bölümden oluşmaktadır ve her biri bir hizmeti ayrı ayrı derecelendirmek için önemli olsa da, iki hizmeti karşılaştırırken hepsi aynı derecede önemli değildir. Bunun yerine, sadece karşılaştırmayı kısaltmak için değil, aynı zamanda her bölümü daha adil hale getirmek için bazı bölümleri yoğunlaştırdık. 

Beş alana indik: özellikler, fiyatlandırma, kullanım kolaylığı, hız ve güvenlik. Bu alanlarda Namecheap ve Bluehost’u karşılaştırarak daha iyi olduğunu düşündüğümüz hizmete bir puan vereceğiz. Sonunda en çok puan alan hizmeti şampiyonumuz olarak taçlandıracağız. 

Turun başında, rakiplerimizden ne aradığımızı belirleyerek temel kuralları belirleyeceğiz. Daha sonra, her hizmet hakkında biraz konuşacağız ve nasıl karşılaştırıldıkları hakkında bazı düşünceler vereceğiz. Son olarak, bir kazanan ilan edip bir puan vereceğiz. 

Nokta sistemini hangi sağlayıcıyı tercih ettiğimizi hızlı bir şekilde göstermek için kullanıyoruz, ancak analiz burada başlamıyor veya bitmiyor. Bunun yerine, düşüncelerimizi noktalamak için puanları kullanırız ve bazı turlarda bunu bilmek önemlidir. Her bölümü – özellikle yakın olanları – okumanızı öneririz, böylece kararımızı neden aldığımız hakkında bir fikriniz var..

1

Özellikleri

Özellikler bir barındırma hizmeti seçmenin hayati bir yönü vardır. Site5 (Site5 incelememizi okuyun) gibi ücretsiz reklam kredisi teklifleriyle raydan çıkarılmaları kolay olsa da, web siteniz için pek bir şey yapmazlar. Her ikisi de Hosting24 ile kullanılabilen LiteSpeed ​​sunucu yazılımı ve önbellekleme gibi özellikler çok daha önemlidir (Hosting24 incelememizi okuyun). 

İyi bir ana makine, sitenizi oluşturmanıza, optimize etmenize ve güvenli hale getirmenize yardımcı olan bir özellikler listesi sağlamalıdır. Bu alanların dışında hala özellikler bulunabilse de, ev sahibi öncelikle bu temel özellikleri kapsamalıdır. 

Namecheap

Fiyat göz önüne alındığında, göze çarpan bir ihmal olmasına rağmen, Namecheap’in etkileyici bir özellik listesi var. Neredeyse tüm ana bilgisayarlar, bir abonelik satın aldığınızda ücretsiz bir alan adı kaydetmenize izin verir (yalnızca bir örnek için A Small Orange incelememizi okuyun). Namecheap de yapar, ancak neleri kaydedebileceğiniz konusunda sınırlamalar vardır.

Ücretsiz bir “.website” alanı sunar, ancak ücretsiz bir “.com” alanı sunmaz. “.Com” alanları, genel olarak en popüler olan Namecheap’in geçtiği göz önüne alındığında, bunun bir anlamı yoktur. GoDaddy (GoDaddy incelememizi okuyun) gibi başka bir alan adı kayıt şirketi tarafından çevrilmiş web ana bilgisayarları gördük – bir barındırma paketiyle ücretsiz olarak “.com” alan adları sunuyoruz, bu nedenle Namecheap’in atlamamasının bir nedeni yok.  

Gerçi özellikleri geri kalanı mükemmel. Örneğin, Namecheap birden çok web sitesi oluşturucusu içerir. CPanel’de basitçe “web sitesi oluşturucu” olarak adlandırılan standart seçenek etkileyici değildir, ancak uygulama mağazasından da Weebly veya Çarpıcı kullanabilirsiniz. Weebly incelememizde görebileceğiniz gibi, mevcut en iyi web sitesi oluşturucularından biridir. Çarpıcı bir şekilde kötü değil, ancak ücretsiz planla ilgili birkaç sorun yaşadık (Çarpıcı incelememizi okuyun).

namecheap-review-website-oluşturucu

Bunun dışında Namecheap ayrıca 50 adet ücretsiz PositiveSSL sertifikası, günlük yedekleme ve alan adı gizliliği sunmaktadır. Ücretsiz “.com” alan adı kaydının olmaması bir hileli olsa da, Namecheap’in özellikler listesi SiteGround gibi en iyileriyle birlikte durabilir (SiteGround incelememizi okuyun).

Bluehost

Diğer EIG markalarından bile daha fazla, Bluehost’un uzun bir özellik listesi var. Bazı Bluehost özellikleri yalnızca daha yüksek barındırma katmanları için kullanılabilir olsa da, HostGator’ın aksine (HostGator incelememizi okuyun) düşük uçta birçok kişi elde edersiniz. Binadan optimizasyona ve sitenizi güvenli hale getirmeye kadar, Bluehost. 

Seçtiğiniz plandan bağımsız olarak, ücretsiz bir SSL / TLS sertifikası ve web siteniz için günlük yedeklemeler alırsınız. Bluehost’un en üst düzey Pro planına atlayabilirseniz, ayrıca 200 $ reklam kredisi, iki SpamExperts lisansı, CodeGuard Temelleri, özel bir IP adresi ve ücretsiz alan gizliliği elde edersiniz. 

Sitenizi oluşturmak için Bluehost, Weebly ile entegre olur ve size normalde yıllık 60 ABD doları olan Weebly’nin Connect planına erişmenizi sağlar. Kendi alan adınızı içeren bu plan Bluehost aracılığıyla ücretsizdir, ancak yükseltmeniz gerekiyorsa Bluehost bunu kolaylaştırır. Weebly’nin daha yüksek katmanları, genişletilmiş depolama ve daha fazla e-ticaret işlevselliğini içerir. Yine de çoğu EIG sunucusu için bu standart. 

Weebly editörü

Bluehost, derin WordPress entegrasyonu ile öne çıkıyor. Bluehost, çeşitli nedenlerle WordPress kılavuzu için en iyi web hostingimizi kaçırsa da, WordPress merkezli kontrol paneli rüyalardır. Üçüncü turda bunun hakkında daha fazla konuşacağız. 

Birinci Tur Düşünceler

Namecheap, özellikle fiyat için etkileyici bir özellik listesine sahiptir. Ancak, ücretsiz bir “.com” alan adının eksikliğini görmezden gelemeyiz. Bluehost, Namecheap’in yaptığı her şeyi kapsar, ancak WordPress için gördüğümüz en iyi kontrol panellerinden birini sağlar. Bu ilk turda öne geçmek için yeterli. 

Yuvarlak: Bluehost için Özellikler Noktası

Namecheap logosu
Bluehost Logosu

2

Fiyat

Fiyatlandırma söz konusu olduğunda birçok ana bilgisayar ayrılmaya başlar (bir örnek için Arvixe incelememizi okuyun). Bazı ev sahipleri aldatıcı fiyatlandırma açısından diğerlerinin üstünde durur, ancak Bluehost bunlar arasında değildir. Namecheap neyse ki öyle. Bu tur sırasında, hizmet listesini ilgili fiyatlarla değerlendireceğiz, ancak bundan da öte, Namecheap ve Bluehost’un bu fiyatı ne kadar net bir şekilde ilettiğini değerlendireceğiz..

Namecheap

Namecheap, iyi, ucuz web hosting sağlar. Etrafındaki en ucuz ev sahiplerinden biri, hatta pazarlık kutusu markalarına rakip oluyor, örneğin 1&1 IONOS (1’i okuyun&1 IONOS incelemesi). Adında “ucuz” olan bir markadan daha az bir şey beklemiyoruz, ancak Namecheap daha da ileri gidiyor. Sadece planlarını ucuz hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda bu maliyeti açıkça bildirir. 

Namecheap’in ürün sayfasında görüntülediği fiyat, ödeyeceğiniz fiyattır ve nadiren görülür. Bu, Namecheap’in ücretlerini örneğin Hostinger ile karşılaştırmanın etkileyici görünmediği anlamına gelir (Hostinger incelememizi okuyun). Ancak, yenileme sonrasında fiyat Hostinger’dan daha ucuzdur. Namecheap, bir ay veya bir yıl için planlar sunarken, ikincisi yüzde 6 ila yüzde 7 indirim alıyor.

Bu paylaşılan ve WordPress planları için geçerlidir. VPS ve özel kullanıcılar üç ayda bir ödeme yapabilir ve satıcılar iki yıla kadar satın alabilir. Ne olursa olsun, fiyat düşük. Bu, açıklığa adanmış sunucularla daha da sergileniyor. Namecheap, güncel olmayan özel sunucuları yeniden kullanıyor ve LunarPages’teki sunucuların yanı sıra performans göstermemelerine rağmen (LunarPages incelememizi okuyun), aylık 50 dolardan daha düşük bir fiyata adanmış barındırma almanın tek yolu.

Hizmeti denerseniz ve sizin için uygun olmadığına karar verirseniz fikrinizi değiştirmek için 30 gününüz var. VPS kullanıcılarının sadece iki hafta izin veren kendi para iade garantisi vardır. Çoğu ev sahibi için bir ay standart olmasına rağmen, InMotion’ın 90 günlük garantisi (InMotion Hosting incelememizi okuyun) gibi daha uzun geri ödeme süreleri gördük.

Bluehost

Aldatıcı fiyatlandırma söz konusu olduğunda, hiç kimse bunu Bluehost gibi yapmaz. Gerçekten, utanç verici, çünkü fiyatın kendisi gördüğümüz en kötü şey değil (bunun için Pagely incelememizi okuyun). Bluehost ile ilgili sorun ücretlendirdiği fiyat değil, ödeyeceğiniz fiyatı bulmak ne kadar kafa karıştırıcı. 

Mesela paylaşılan planları ele alalım. Ürün sayfasında bir başlangıç ​​hızı ve yenileme hızı görüntülenir. Çoğu ana bilgisayar için bu standarttır, ancak iletişim kurmadığı şey, yalnızca bir ila üç yıllık barındırma satın alabileceğiniz ve süre arttıkça aylık fiyatın artmasıdır.. 

Bu uygulamaların hiçbiri yalıtılmış değil. Bluehost’un ne olduğunu size bildirmek için ödeme yapılmasını beklemesi gerçeğidir (bir barındırma şirketinin bu fiyatlandırma şemasını nasıl gerçekleştirmesi gerektiğine dair bir örnek için A2 Hosting incelememizi okuyun). Ayrıca, Bluehost kasada önceden seçilmiş birden çok eklentiyi seçer, bu da genellikle hosting fiyatınızın iki katına eşittir.

Paranızı geri almak için, Bluehost 30 gün sunuyor. Namecheap ile karşılaştırıldığında, bunun için Bluehost yerleştireceğiz. Her ikisi de geri ödeme almak için bir ay teklif ederken, Bluehost başlangıçta sizi çok yıllı bir plana zorluyor.

Yuvarlak İki Düşünce

Bluehost, ödeme işlemi boyunca hangi fiyatı ödeyeceğinizi bilmenizi zorlaştırır. Oranların kendileri kötü değil, ama etkileyici de değiller. Öte yandan Namecheap, oranları hakkında net ve bu oranlar piyasanın çoğundan daha ucuz ve bu tur için öncülük ediyor. 

Yuvarlak: Namecheap için Fiyat Noktası

Namecheap logosu
Bluehost Logosu

3

Kullanım kolaylığı

Bir plan seçerek sitenizi kurmaya kadar her şey web hosting için kullanım kolaylığı oluşturur. Açıkçası, bir site açmak zordur, bu nedenle süreci kolaylaştırmaya yardımcı olan her şey önemlidir. Kinsta gibi ana bilgisayarlarda gördüğümüz gibi, akışkan bir ödeme ve kurulum deneyimi tüm farkı yaratabilir (Kinsta incelememizi okuyun). 

Bu turda, Bluehost ve Namecheap ile bir hesap oluştururken yaşadığımız deneyimleri anlatacağız. 

Namecheap

Bir Namecheap planı seçmek, özellikle fiyatı ne kadar net bir şekilde ilettiği ile zor değildir. Checkout farklı bir hikaye. Namecheap, diğer ana bilgisayarlardan daha fazla bilgi gerektirmemesine rağmen, sayfaları ayırmak için ödeme sürecinin her adımını bölümlere ayırır. 

Bu, basit bir işlem olması gereken şeyi gereksiz yere uzun hissettirir. Hesap oluşturma bir sayfadır, fatura bilgileri başka bir sayfadır ve siparişinizi onaylamak bir tane daha olur. Tüm süreç bir veya iki sayfaya yoğunlaştırılabilir. Neyse ki, ödeme sırasında şifrenizi ayarladığınız için ödeme yaptıktan sonra e-postaları gözden geçirmeniz gerekmez. 

Bundan sonra giriş yapabilirsiniz. Bir web hosting açısından, kontrol paneli hayal kırıklığı yaratıyor. Namecheap, alan adlarınız için barındırmayı daha fazla tanıtmanın bir yolu olarak sol taraftaki menüdeki sekmeleri kullanarak işinin alan adı kayıt tarafına net bir şekilde odaklanmaktadır. WestHost incelememiz sırasında benzer sorunlar gördük.

namecheap-review-hesap-pano

Ayrıca, reklamların bombardımanı, kontrol panelinin ana sayfasından bir seçenek hiyerarşisine gömülen cPanel’i bulmayı zorlaştırır. cPanel iyi, ama özel bir şey değil. Ekranın üst kısmındaki “özel” uygulamalar bölümünün dışında, uygulama stokta. 

Bluehost

Bluehost, ödeme sırasında bize birkaç sorun verdi, ancak sürecin kendisi zor değildi. Önceden seçilen eklentilerin dışında, ödeme her şey birkaç sayfaya bölünerek sorunsuz bir şekilde devam eder. Ödemenizi onayladıktan sonra, sorun yaşadığımız bir şifre oluşturma ekranına gidersiniz.. 

Siber suçların tehlikelerinin farkında olarak, en iyi şifre yöneticilerimizden biri olan LastPass ile bir şifre oluşturduk (LastPass incelememizi okuyun). Her seferinde bir şifreyi yapıştırdığımızda bir hatayla karşılaştık. Son olarak, bir şifre yazdık ve işe yaradı, bu da girişleri yapıştırırken şifre oluşturma sayfasının yanlış olduğunu gösteriyor. Açıkçası, bir şifre yöneticisi çoğu modern tarayıcı için bir zımba olduğu için bu çok saçma. 

Yine de, kontrol panelini düşündüğünüzde bunların hepsini göz ardı etmek kolaydır. Bluehost, hiç giriş yapmadan WordPress sitelerini yönetmenize izin veren harika sezgisel ve son derece işlevsel bir gösterge panosuna sahiptir.. 

Bluehost-review-kontrol paneli

cPanel’in kendisi de mükemmel çalışır. Sizi ayrı bir alana göndermek yerine, Bluehost cPanel’i kontrol paneline entegre eder. Neyse ki, entegrasyon HostPapa’nın aksine çalışır (HostPapa incelememizi okuyun). Gösterge tablosundan cPanel’e kadar, özellikle bir WordPress sitesi çalıştırıyorsanız Bluehost kullanmak bir zevktir.

Yuvarlak Üç Düşünce

Bluehost’un en güçlü noktalarından biri kullanım kolaylığı ve Namecheap ile karşılaştırıldığında özellikle iyi parlıyor. Namecheap’in kullanımı zor olmasa da, Bluehost’un cilasından yoksundur ve bu turda daha da geriye iter.

Yuvarlak: Bluehost için Kullanım Kolaylığı Noktası

Namecheap logosu
Bluehost Logosu

4

Hız ve Çalışma Süresi

En ucuz paylaşılan plana sahip bir site başlatarak ve WordPress’in boş bir kopyasını yükleyerek web barındırma hızını test ediyoruz. Daha sonra, herhangi bir içerikle doldurmadığımız test sitesini iki karşılaştırma ölçütü ile yürütüyoruz: Yük Etkisi ve Pingdom Hız Testi. Bu turda Bluehost ve Namecheap için topladığımız sonuçları karşılaştıracağız. 

Namecheap

Namecheap, Pingdom testimiz sırasında iyi performans gösterdi, ancak daha iyi gördük. Test sitemiz 100 üzerinden 90 puan aldı, bu da iyi, ama harika değil. Web sitesi yükleme sürelerini iyileştirme kılavuzumuzdaki adımları uygulayarak sonucu iyileştirebilirsiniz.. 

namecheap-review-hız testi

Yukarıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi, tarayıcı veri almayı beklerken çok zaman harcandı. Sıkıştırma ve önbellekleme genellikle Namecheap’in en ucuz paylaşılan planına dahil olmadığı bu sorunu çözebilir. Namecheap’in en üst düzey paylaşılan barındırma katmanı, yükleme sürelerinizi iyileştirmesi gereken eAccelerator ve xCache içerir. 

Yük Darbe testimiz aksamadan geçti. Bu aracı, beş dakika içinde 50 sanal kullanıcıyı sunucuya göndermek için kullanırız, bu da mütevazı bir yükü simüle eder. Namecheap, test boyunca tutarlı bir yanıt süresi koruyarak ve hiçbir hata döndürmeden, herhangi bir sorun olmadan baskıya dayanabildi.

namecheap-review-yük darbe

Çalışma süresine gelince, Namecheap’in bayi ve VPS planları için yüzde 99,9 kesintisiz çalışma garantisi ve diğer her şey için yüzde 100 garanti vardır. Sitenizde kesinti yaşanması durumunda Namecheap, sitenizin çalışmadığı planlanan her saat için bir günlük hizmet sağlayacaktır.

Bluehost

Bluehost, test ettiğimiz en hızlı web barındırma sağlayıcılarından biridir. Pingdom testimizde, 100 üzerinden 94 puan aldı – sadece SiteGround, A2 Hosting ve Hosting24’ten aldığımız 100 üzerinden 96 tarafından dövüldü. Aşağıdaki grafik, kullanıma hazır bir miktar önbelleklemenin devam ettiğini gösteriyor, bu yüzden Bluehost’un Namecheap’ten daha iyi performans göstermesi. 

Bluehost-review-hız testi

Bununla birlikte Load Impact, arzu edilenden daha az sonuç verdi. Testimiz aynıydı: Beş dakika içinde 50 kullanıcı. Ancak, Bluehost bunu başaramadı. VU’ların çoğu sıfır milisaniyelik bir yanıt süresi döndürdü, bu da sitenin hiç yüklenmediği anlamına geliyor. Ayrıca, birden çok HTTP hatasıyla karşılaştık. 

Bu genellikle sunucudaki kullanıcı sayısı için çok az kaynak olduğunu gösterir. Siteyi yüklemeyi beklemek yerine, sunucu aşırı yüklenir ve hataları isteğe geri döndürür. Bluehost’un paylaşılan sunucularını ağzına kadar doldurması muhtemeldir, bu da sitenize yük altındayken erişilemez olmasını sağlar.

Bluehost-review-yük darbe

Bluehost ayrıca çalışma süresini de garanti etmez. “Paylaşılan bir web barındırma ortamının karmaşıklığı ve doğası” nı, olası kesintiler için bir sebep olarak gösterir, ki bu çok saçma. Paylaşılan barındırma karmaşıktır, ancak bu karmaşıklıkla başa çıkmak Bluehost’un işidir. Diğer ana makineler bir kesintisiz çalışma garantisi sağlayabilirse, Bluehost da. 

Yuvarlak Dört Düşünce

Bu tur zor. Bluehost teknik olarak daha hızlı hizmettir, ancak her şey göz önüne alındığında, Namecheap daha iyi bir seçenektir. Çalışma süresi garantisi vardır ve Yük Darbe testimizde daha iyi performans gösterir. Hız gelince, önbellekleme ve sıkıştırma ile geliştirebilirsiniz, ki bu zor değildir. 

Yuvarlak: Namecheap için Hız ve Çalışma Süresi

Namecheap logosu
Bluehost Logosu

5

Güvenlik ve Gizlilik

Son turumuz güvenlik ve gizliliğe odaklanıyor ve maalesef yazı zaten duvarda. Daha önce de belirttiğimiz gibi, Endurance International Group Bluehost’a sahiptir ve iPage incelemesi gibi EIG incelemelerimizden herhangi birini okuduysanız, güvenlik ve gizlilik için bu sınırların kötü olduğunu biliyorsunuz. 

Namecheap

Namecheap, web sitesi güvenliğini sağlamak için ihtiyacınız olan tüm araçları sağlar. Belirtildiği gibi, planınızla birlikte 50 adet ücretsiz SSL / TLS sertifikası alırsınız, yani birden fazla alanı ve alt alanı koruyabilirsiniz. Ayrıca, ücretsiz günlük yedeklemelere ve kötü amaçlı yazılım taramasına erişebilirsiniz. 

Son öğe nadirdir. Namecheap, cPanel’deki “virüs tarayıcı” aracını kullanarak sitenizi günde bir kez kötü amaçlı yazılım taramasına izin verir. Sadece sitenizi tarar – temizlemez – bu bir serseri. Bununla birlikte, çoğu ana bilgisayarın benzer bir araç için 2 ila 5 ABD doları ücret aldığı düşünüldüğünde,.

Gizliliğe gelince, Namecheap sağlamdır. Her alan adıyla alan gizliliğini içerir, yani WHOIS kaydınızdaki bilgileri kukla bilgilerle değiştirir. Namecheap, Midphase gibi gizlilik odaklı ana bilgisayarların bile eksik olduğu alan adı transferlerinde alan gizliliğini bile içeriyor (Orta Faz incelememizi okuyun). 

Gizlilik politikası sağlamdır, ancak DreamHost’unki kadar sağlam değildir. Namecheap, çoğu web barındırıcısı gibi kişisel bilgileri toplar, ancak yalnızca dahili amaçlar için kullanır. Reklam ortaklarıyla paylaştığı tek şey, kişisel olmayan bazı bilgiler. 

Bluehost

Gizlilik, Bluehost’un en zayıf noktasıdır. Tüm EIG markaları, şirket başkanının istediği kadar bilgi toplamasına ve paylaşmasına izin veren bir gizlilik politikasını paylaşır. Daha da ilgisi Facebook, Twitter, WPBeginner, Bing, Verizon, Google Ads ve daha fazlasını içeren iş ortakları listesidir.. 

Bluehost’un planlar arasında ücretsiz alan gizliliği içermemesi şaşırtıcı değildir. Ancak, bazı planlar yapar. Örneğin Pro paylaşılan planı, alan gizliliği ve özel bir IP adresi içerir. 

Güvenlik özellikleri iyi, ancak planlarında SiteLock’un bazı sürümlerini içermesini diliyoruz. Planınızla birlikte ücretsiz bir SSL / TLS sertifikası ve otomatik günlük yedeklemeler alırsınız. SiteLock ile kötü amaçlı yazılım taraması ücretsiz olarak dahil edilmelidir, ancak maalesef değil.

Bluehost’un sunucularını nasıl koruduğu hakkında hiçbir fikrimiz yok. Apache sunucuları için standart güvenlik özellikleri olan ModSecurity ve BitNinja hakkında soru sormak için Bluehost desteğine ulaştık. Temsilci yardımcı olamadı, sorumuzu cevaplamak yerine bizi Cloudflare ve SiteLock ürün sayfalarına yönlendirmek.

Beşinci Tur Düşünceler

Turun başında belirtildiği gibi, yazı duvardaydı. Bluehost’un korkunç bir gizliliği var. Güvenlik paketi de etkileyici değil, özellikle de SiteLock entegrasyonu çok basit olacağından. Namecheap, güvenlik ve gizlilik söz konusu olduğunda sadece Bluehost’u aşmakla kalmaz, aynı zamanda çoğu ana bilgisayarı aşar. 

Round: Namecheap için Güvenlik ve Gizlilik Noktası

Namecheap logosu
Bluehost Logosu

6

Son düşünceler

Üç raunt kazanan Namecheap bizim şampiyonumuz, ama sadece biraz. Web barındırma arşivimize bakarsanız, Namecheap’in adının fazla gelmediğini görürsünüz. Namecheap’in kötü bir hizmet olduğu değil – Namecheap’in en iyi servis olmadığı. Tahta genelinde, ortalamanın biraz üzerinde. 

kazanan: Namecheap

Bluehost’u çok daha sık göreceksiniz, ancak sadece aşırı yüksek ve alçak olduğu için. Hizmetin parlak kısımları onu en iyilerinden biri yapar, ancak sorunları görmezden gelmek için çok iyidir. 

Namecheap’in daha iyi bir seçenek olduğunu kabul ediyor musunuz? Neden ya da neden olmasın? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map