monday.com vs Asana: 2020’de İş Akışını Yönetme

Bir proje yönetim aracı seçiyorsanız, seçim yapmaktan mahrum kalırsınız ve birçok platform insanlar buluta akarken dikkatiniz için yarışır. Bu yazıda, monday.com ve Asana’ya baktığımızda en iyi araçlardan ikisini karşılaştıracağız.


Her ikisi de popülerdir, Asana, NASA ve The New York Times dahil olmak üzere yüksek profilli müşterilerle dolu bir referans sayfasına sahiptir. monday.com, Carlsberg, Philips ve Discovery Channel gibi müşteriler de dahil olmak üzere 50.000’den fazla ekiple başarılı oluyor..

En iyi proje yönetimi yazılımları topluluğumuzda, monday.com zirveye çıktı ve onu en sevdiğim yer haline getirdi. Pazartesi günleri incelememizde çok iyi noktaları hakkında daha fazla konuşuyoruz. Asana da Cloudwards.net’te yüksek oranda rakip olduğumuz güçlü bir rakip. Bu konuda daha fazla bilgiyi Asana incelememizde okuyun.

Kavga Kurmak: monday.com vs. Asana

monday.com ve Asana kullanıcı dostu araçlardır. İyi tasarlanmış, bir gezinmeyi kolaylaştıran ve işlerin yapılmasını engellemeyen mükemmel arayüzlere sahipler.

Birkaç önemli alanda nasıl karşılaştırdıklarını görmek için üzerlerinde ince dişli bir tarak yapacağız. İlk olarak, işlevsellik açısından hangilerinin daha çok olduğunu görmek için özelliklere bakacağız. Ardından, hangisinin size daha pahalıya mal olacağını görmek için fiyata bakacağız.

Bunları kullanım kolaylığı açısından karşılaştıracağız, bu ilginç olmalı çünkü kullanılabilirlik her iki platform için de önemli bir satış noktasıdır. Son olarak, daha fazla teknik bilgi edineceğiz ve gizliliğinizi korumak ve işletme verilerinizi güvende tutmak söz konusu olduğunda nasıl karşılaştırdıklarını göreceğiz.

Hangi rakip en çok raundu kazanırsa, beraberlik olmadıkça tacı alır, bu durumda puan kararı olması gerekir.

Asana’nın daha iş odaklı bir araçla nasıl karşılaştırıldığını görmek istiyorsanız, Wrike ve Asana karşılaştırmamızı okuyun.

1

Özellikleri

Yeni bir aracı göz önüne alırken bakacağınız ilk şey, onun özellikleridir, çünkü araç söz konusu olduğunda farkı yaratan unsurlardır. Gerçek dünyadaki görevlerin düzenlenmesini kolaylaştırmak ve iletişimin daha verimli olmasına yardımcı olmak istiyorsunuz.

Şanslı olabilir ve zaman alıcı ve maliyetli bir şeyin otomatikleştirilebileceğini görebilirsiniz. Durum buysa, masada büyük tasarruflar olur. monday.com ve Asana’nın sunabileceği çok şey var, bu yüzden hangisini seçmeniz gerektiğini dikkatlice incelememiz gerekecek.

monday.com

Tüm planlarda kanban görünümü ve etkinlik günlüğü bulunan monday.com’da görevleri görüntülemenin birkaç yolu vardır. Daha yüksek katman planlarında zaman çizelgesini, takvimini ve harita görünümlerini alırsınız. Tek ihtiyacınız olan bir kanban görünümü ise, buna odaklanmış bir platform hakkında bilgi edinmek için Trello başlangıç ​​kılavuzumuza göz atın..

monday.com, görevlerinizi gruplandırılmış öğeler içeren panolarda düzenler. Projenizin nasıl yapılandırıldığını seçmenizi sağlayan gruplar tanımlayabilirsiniz.

Pazartesi pansiyon

monday.com, tüm alanlarını özelleştirmenize ve bunları farklı şeyler için kullanmanıza izin veren esnek bir platformdur. Aynı türde birden fazla alanınız da olabilir. Size yapı taşlarını verir, onlarla istediğinizi yapmanıza izin verir.Yaratıcı olmak ve ihtiyaçlarınıza uygun bir sistem oluşturmak için çok fazla alan var.

Temel planında 5GB, Standart teklifinde 50GB ve daha yüksek katmanlarda sınırsız depolama alanı elde edersiniz. Çevrimiçi paylaşılacak çok fazla dosyanız varsa ekipler için en iyi çevrimiçi depolama makalemize göz atın.

Pazartesi-entegrasyonlar

Monday.com ile Slack, Trello, Dropbox ve Zapier gibi birçok entegrasyon elde edersiniz. İkincisi, birçok üçüncü taraf uygulamasından verilere erişmek için kullanılabilir ve verilerinizi çevrimiçi hizmetler arasında paylaşmanın harika bir yoludur.

monday.com, doğrudan onunla iletişim kurarsanız özel entegrasyonların ayarlanmasına yardımcı olur. Geliştiriciler API’sini gerektiği gibi genişletmek için kullanabilirler. Ayrıca mobil tatlarda gelir, hareket halindeyken kullanmanıza izin verir.

Asana

Asana, her ikisi de kullanımı kolay olan görevleri liste görünümünde veya kanban görünümünde düzenler ve görevleri sürükleyerek ve gerektiğinde değiştirerek düzenlemenizi sağlar.

Görevlerinizi alt görevlere genişletebilir ve bağımlılıklarla aralarındaki ilişkileri tanımlayabilirsiniz, bu da monday.com’un sahip olmadığı bir özelliktir.

Asana-kutlama

Görevleri işaretledikçe, ekran boyunca uçan animasyonlu bir yaratık ile zaman zaman bir tedavi alırsınız. Herkes bu kutlamaları seviyor ve onları biraz samimi bir ofis rekabeti tetiklediğini görebiliyoruz. Ekibinizin tek boynuzlu atları ilk gören kişi olmasını istiyorsanız, Asana sizin için bir araçtır.

Sınırsız depolama alanı ile, tükenme konusunda endişelenmenize gerek yoktur, ancak dosya boyutu 100 MB’tır. Monday.com gibi, Asana’nın mobil uygulamaları vardır, böylece nerede olursanız olun görevleri işaretleyebilirsiniz. Ayrıca, genişletmek isterseniz bir API sunar.

Birinci Tur Düşünceler

monday.com, alt görevler veya bağımlılıklar olmadan yalnızca görevler için bir yaklaşım benimser. Alt görevlerin yokluğunun bir özellik olduğunu iddia ediyor çünkü kötü tasarımlar ve bir şeyin alt görev olması gerekiyorsa, aynı zamanda bir görev olarak da oluşturulabilir. Bu ilginç bir felsefe ve tartışmasız monday.com’u daha odaklı bir araç haline getiriyor.

Asana, özellikle ücretsiz katmanında olması harika olan alt görevler ve bağımlılık yönetiminin yanı sıra sınırsız depolama alanına sahiptir..

Asana-bağımlılıkları

Bazıları daha az hissedebilse de, Asana’nın bu turu aldığını düşünüyoruz. Bağımlılık yönetimi ve sınırsız depolama ile, kullandığınız plandan bağımsız olarak, ilk kanı alır ve şampiyonun yetişmesini sağlar.

Yuvarlak: Asana için Özellikler Noktası

monday.com Logosu
Asana Logosu

2

Fiyat

Hepimizin çalışmak için bir bütçesi ve haftanın her günü ucuz ritimler pahalı. Neyse ki, bu araçların hiçbiri bankayı kıramaz. Her ikisinin de ücretsiz denemeleri var ve Asana ücretsiz bir katman sunuyor.

Çok az işletme sahibi bu araçlardan herhangi birini maliyet üzerinden erteleyecektir, ancak başka şeylere dayanarak bir karar alınamazsa, fiyat belirleyici faktör olabilir. Bakalım hangisi para için en iyi değeri sunuyor.

Kullanılabilirlikten daha fazla sonuç odaklı bir platform arıyorsanız Mavenlink incelememizi okuyun. Projelerinizin finansal tarafında sekmeler tutmak için harika bir araçtır.

monday.com

monday.com fiyata karışık bir çanta. Ücretsiz bir teklifi yok, ancak Temel planı cips kadar ucuz. Beş ekip üyesinin ayda yalnızca 25 ABD doları karşılığında kaydolmasını sağlayabilirsiniz. Sadece bir veya ikiniz varsa, o kadar da iyi bir değer değil.

İki haftalık ücretsiz denemesi, Pro katmanında mevcut olanların çoğu da dahil olmak üzere çoğu özelliği denemenize olanak tanır. Kaydolmak için bir karta da ihtiyacınız yok.

Beş kullanıcılı parçalarda fiyatlarını yükseltmek çok küçük ekipler için pahalı olsa da, monday.com bunun dışında mükemmel bir değer.

Asana

Asana’nın ücretsiz bir seviyesi ve üç katmanı var, bu da giderek daha pahalı hale geliyor. 15’e kadar kullanıcı, birçok özellik sunan ve basit bir görev listesi olarak iyi çalışan ücretsiz katmanını kullanabilir. Kişisel projeleri planlamak için de harika.

Asana-kaydolma

Ucuz Premium katmanı, temel özelliklerinin çoğunu sunar ve takım boyutu sınırını kaldırır. Bunun ötesinde, daha pahalı katmanları gelişmiş yönetici ve güvenlik özellikleri sağlar. Pahalı bir araç değil, özellikle toplantılar ve evraklar açısından size kazandığı parayı düşündüğünüzde.

Yuvarlak İki Düşünce

İkisini de ücretsiz olarak deneyebilirsiniz, ancak Asana’nın ücretsiz bir katmanı vardır ve monday.com ücretsiz deneme sürümüne kaydolmanızı sağlar. Asana, Premium özelliklerinin bir denemesini de sunuyor. İkisi için de kredi kartına ihtiyacınız yoktur, bu nedenle iptal konusunda endişelenmenize gerek yoktur, ancak kart girmeme seçeneğini bulmak için Asana’nın kayıt formlarını bulmanız gerekebilir..

monday.com, takımınız doğru büyüklükteyse büyük bir değer olabilir, ancak Asana daha küçük takımlar için daha ucuz olacaktır. Asana’nın ücretsiz katmanı da açık bir artı.

monday.com, fiyatlandırma ölçeğini yükselttikçe daha ucuz hale gelir, ancak Enterprise katmanı, kesin fiyatları açıklamayan Asana da dahil olmak üzere diğer birçok platforma kıyasla özellikle iyi bir değere sahip, ancak İş katmanı neredeyse pahalı monday.com’un Kurumsal planı.

Genel olarak, bu turu Asana’ya vermek zorundayız. monday.com büyük bir değer olabilir, ancak Asana iyi bir değer veya ücretsizdir, bu yüzden öne geçer.

Asana bu turu kazanır, monday.com gözünde tek boynuzlu bir boynuz alır. Asana için bu iki, ama monday.com dayaktan daha öfkeli görünüyor. Bir sonraki tur bir kuşak olacak.

Yuvarlak: Asana için Fiyat Noktası

monday.com Logosu
Asana Logosu

3

Kullanım kolaylığı

Burada elimizde gerçek bir kavga var. monday.com ve Asana en arkadaş canlısı platformlardan ikisi, ancak işler bu turda birbirlerine meydan okudukları için iç açıcı görünmüyor.

Her iki araç da bu alanı kilit bir güç olarak görecek ve ikisi de kaybetmek istemeyecektir. İncelemelerimizde bu kategorideki her biri en yüksek puanı aldı. Onları ayırmak kolay olmayacak, bu yüzden hangisinin kullanımı en kolay olduğuna bakalım.

monday.com

monday.com net, yüksek kaliteli bir tasarıma sahip mükemmel bir arayüze sahiptir. Daha önceki bir incelemede söylediğimiz gibi, her şeyin amaçlandığı gibi çalıştığı bir kullanılabilirlik ana sınıfıdır. Tablet dostu bir görünüme sahiptir. Birçok benzer tasarım aşırı basitleştirilmiş olsa da, monday.com dengeyi doğru bir şekilde alır ve aptal hissetmezken bol miktarda işlevsellik sunar.

Özellik kümesi basit değildir, ancak monday.com, sizi özelliklerle oynamaya davet eden ve sizi asla cezalandırmaya davet eden mantıklı ve kontroller içeren bir düzen ile anlaşılmasını kolaylaştırır ve her adımda size yardımcı olur..

Pazartesi-şablon

Başlamanıza yardımcı olacak birkaç şablon vardır. Ayrıca, hangisinin iyi bir seçim olduğunu tahmin etmenizi sağlayan birçok platformun aksine, hangisini seçeceğiniz konusunda bolca rehberlik sağlar..

Destek ekibinden tavsiye almanıza olanak tanıyan web seminerleri gibi birçok yardım da sunar.

Asana

Asana, yumuşak renkler ve beyaz alanın iyi kullanımı ile bakmak güzel. Çekici olmanın yanı sıra, gözünü görmeniz gereken şeylere doğru yönlendirmek ve kullanımı sezgisel hale getirmek iyi bir iş çıkarır. Arayüzü nadiren daha sonra ne yapacağınızı merak etmenizi sağlar. Tasarım birçok kişiye hitap edecek ve onu kullanmak hoş.

Asana-proje şablonları

Monday.com gibi Asana da hızlı bir şekilde çalışmaya başlamanıza yardımcı olacak çeşitli şablonlara sahiptir. Onlara bakmak, kendi projenizi sıfırdan başlatmayı planlasanız bile, her şeyi anlamanıza yardımcı olabilir.

Asana, size birçok özelliğini gösteren ve platformun temellerini öğreten iyi tasarlanmış bir turla sizi rahatlatır. Başlarken bakmak için bir başka iyi yer de Asana başlangıç ​​kılavuzumuzdur.

Asana’da sıkışıp kaldığınızı nadiren bulabilirsiniz, ancak yaparsanız, geniş bir dizi öğretici ve yardım sayfası yardımıyla ne yapacağınızı öğrenebilirsiniz..

Yuvarlak Üç Düşünce

monday.com kullanılabilirlik söz konusu olduğunda yenmek zordur, ama Asana da öyle. Çünkü saçları ayırmak için buradayız, bir şeyler vermek zorunda.

Her iki araç da kullanım için bir zevktir ve ekibinizin daha az teknik üyelerinden endişe duyuyorsanız, en iyi seçeneklerden biridir. Asana’nın önüne bir şempanze yapıştırabilirsin ve muhtemelen bir şeyler yapabilirdi.

monday.com daha ince ve daha sofistike, ancak simianın Asana’yı tercih edeceğini düşünüyoruz.

Asana’nın kullanımı kolay olsa da, monday.com çalışmaktan zevk alır. Arayüzündeki ince dokunuşlar, onu doğru bir şekilde kullanmanıza yardımcı olmak için harika bir iş çıkarır. Başını monday.com’a veriyoruz çünkü kullanılabilirlik söz konusu olduğunda yanlış gidemezsiniz ve müdahaleci olmadan size rehberlik etmek için daha iyi bir iş çıkarmış gibi geliyor.

Son tura girerken, Asana’yı önde darda bırakıyor. Her iki yarışmacı da yorgun görünüyor, ama sadece bir kazanan olabilir.

Round: monday.com için Kullanım Kolaylığı Noktası

monday.com Logosu
Asana Logosu

4

Güvenlik & Gizlilik

Güvenlik ve gizlilik turuna girerken daha teknik bir zemine geçiyoruz. Yararlı ve kullanılabilir olmanın yanı sıra, proje yönetimi yazılımının iş verilerinizi özel ve güvenli tutması gerekir.

Çevrimiçi ortamda güvende olma hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, oradaki tehlikelere göz atmak için siber suç makalemizi okuyun..

monday.com ve Asana Amazon Web Services kullanıyor, ancak ayrıntılara baktığınızda aralarında birkaç fark var. Önce monday.com’a bakalım ve verilerinizi korumanın ne kadar iyi olduğunu görelim.

monday.com

monday.com güvenlik ve gizlilik konusunda çok şey sunuyor. SOC 2 ve ISO sertifikalarına sahiptir ve AB-ABD ile uyumludur. Gizlilik Kalkanı ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği.

Pazartesi-admin

Kullanıcılara alan adı kısıtlı kaydolmalar, SAML ve Google tabanlı kimlik doğrulama ve şifre politikası ayarları gibi çeşitli kullanışlı seçenekler sunar. Ayrıca, özellikle her şeyin izlenmesi gereken bir işteyseniz, Enterprise katmanında denetim yetenekleri vardır.

İki faktörlü kimlik doğrulaması da var. İki faktörlü kimlik doğrulama makalemizde daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

Aktarımdaki verileri koruyan TLS v1.2 ve beklemedeki verileri AES 256-bit koruyan güçlü şifreleme kullanır. Veriler saatlik olarak yedeklenir, bu nedenle monday.com ile güvende ve güvenlidir.

Asana

Asana fazla yanlış yapmaz. Aktarılan veriler TLS v1.1 şifrelemesi ile korunur. Asana hata ödülleri sunar, böylece topluluk güvenlik açıklarını aramaya yardımcı olabilir, bu da güvenliğinin her zaman test edildiğini gösterir.

Güvenlik bilincinizi artırmak istiyorsanız, çevrimiçi güvenlik makalelerimizden bazılarını okuyun.

Asana AB-ABD tarafından karşılanmaktadır. Gizlilik Kalkanı çerçevesi ve GDPR. Ayrıca AB dışındaysanız, bu özelliği kullanmak için Kurumsal düzeyde bir müşteri olmanız gerekir. SOC 2 sertifikasına da sahiptir..

Asana size kesintisiz çalışma bilgileri verir ve durum sayfasındaki sorunlar hakkında bilgi verir. Ayrıca, verilerinizi platformdan istediğiniz zaman dışa aktarmanıza olanak tanır.

Hesabınıza ekstra koruma sağlamak için Google ve SAML üzerinden giriş yapmanın yanı sıra kullanıcılar için şifre gücü seçenekleri gibi birkaç kullanışlı ayar vardır. Şifre güvenliğinizi artırmak istiyorsanız, ipuçları için en iyi şifre yöneticisi makalemize göz atın..

Burada iyi bir özellik yelpazesi var, ancak bu alandaki monday.com ile eşleşebileceğinden emin değiliz.

Yuvarlak Dört Düşünce

monday.com iyi sonuç verir ve kaput altı kalitesini göstermeye başlar. Her iki platformun görünümü, karizması ve stili var, ancak işler daha teknik hale geldiğinde monday.com’un net bir kenarı var.

Veri depolama için AES 256 bit şifreleme kullanan monday.com ve Asana’nın aktarılan veriler için TLS v1.1 üzerinden kazandığı TLS v1.2, daha güçlü şifrelemeye sahiptir. Ayrıca tüm planlarda iki faktörlü kimlik doğrulaması vardır. Güvenlik seçeneklerini de tercih ediyoruz.

İki faktörlü kimlik doğrulamayı kendiniz ayarlamak istiyorsanız, size yardımcı olabilecek en yeni yazılımlar için en iyi 2FA uygulamaları makalemize göz atın..

Daha güçlü güvenlik özellikleriyle monday.com, mücadeleyi bir yumruk telaşıyla bitiriyor.

Tur: Güvenlik & Monday.com için Gizlilik Noktası

monday.com Logosu
Asana Logosu

5

Son düşünceler

İki turda, bu maç bir puan kararına iner. Yine de son kararımız çok kolay. Asana özellikler ve fiyat konusunda öne çıktı, ancak monday.com pahalı değil ve özellik seti ne olduğu için mükemmel. Güvenlikte daha fazlasını sunar ve kaliteli bir his verir.

Gündelik kullanımdan iş kullanımına geçtikçe kalitesini daha fazla gösterdiğini düşünüyoruz. Kazanan turlarında kendini farklılaştırmak için daha fazlasını yaparak yarışmayı kazanır.

Kazanan: monday.com

Her iki aracın da kullanımı kolay ve tam özelliklidir ve her ikisini de proje planlamak isteyen herkese tavsiye ederiz. Asana daha rahat, monday.com ise daha fazla derinliğe sahip.

Onları kontrol etmek ve kendiniz karşılaştırmak istiyorsanız ücretsiz denemeler var. Asana’nın da ücretsiz bir katmanı vardır, bu da onu temel bir planlama aracı olarak kullanmak isteyen öğrenciler veya bireyler için iyi bir araçtır..

Her iki aracı da bir döndürme için kullandıysanız, deneyimlerinizi duymak istiyoruz. Lütfen yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map