HostGator vs Bluehost: 2020’de Kararlı EIG İçinde Bir Savaş

HostGator ve Bluehost ortak bir yeri olan web hosting sağlayıcılarıdır. Ne en iyi web hosting listemize yaptı, ancak her ikisi de Endurance International Group’a ait ve benzer artıları ve eksileri ile geliyor. Bununla birlikte, aralarında birini diğerine tercih etmenizi sağlayacak küçük farklılıklar var.. 


Bu HostGator vs Bluehost karşılaştırmasında, bu farklılıkları ele alacağız. Beş tur boyunca, ikisinin birbirine nasıl yığıldığını, küçük işletmeler için en iyi web hostingimizi ve WordPress için en iyi web hostingimizi göreceğiz. 

Diğer karşılaştırma noktaları için bu rehberlerden yararlanmamıza rağmen, bu kılavuzdaki amacımız ikisini mümkün olduğunca doğrudan karşılaştırmaktır. Daha geniş web barındırma pazarında nasıl performans gösterdiğini görmek istiyorsanız HostGator incelememizi ve Bluehost incelememizi okuyun.

Kavga Kurmak: HostGator ve Bluehost

İncelemelerimizde, bireysel tedarikçileri sekiz kategoride değerlendiriyoruz, bu da uzun ve tamamen adil olmayan bir karşılaştırma yapıyor. Bu nedenle, incelemelerimizin bölümlerini kafa kafalarımız için beş turda birleştiriyoruz. 

Bu turlar özellikler, fiyatlandırma, kullanım kolaylığı, hız ve çalışma süresi ve güvenlik ve gizliliktir. Her tur bir puan değerindedir ve hangi servisin sonunda daha fazla puan kazanırsa.

Her turun başlangıcında, her sağlayıcıdan ne aradığımızı söyleyeceğiz, ardından ikisinin kriterlerimizi ne kadar iyi karşıladığından bahsedeceğiz. Sonunda, ikisinin bu tur için bir kazananı nasıl karşılaştırdığı ve ilan ettiği hakkında düşüncelerimizi vereceğiz. 

Bir nokta sistemi kullanmamıza rağmen, her bölümü okumanızı öneririz, çünkü burada veya orada bir puan vererek genellikle toplanamayan nüanslar vardır. Bazı mermiler, bir hizmet heyelanla kazanabilirken, diğerlerinde, sizinle ilgili olmayan küçük bir özelliğe gelebilir.

1

Özellikleri

Tüm karşılaştırmalarımızda olduğu gibi, hangi özelliklerin diğerlerinden daha önemli olduğunu söylemek zor. Bu nedenle, bu tur için nasıl dağıtıldıkları gibi belirli özelliklere odaklanmıyoruz. Örneğin, SiteGround ve HostGator eşleşmelerimizde SiteGround, daha fazla özelliğe sahip olduğu için değil, planlara dahil edildiği için bu raundu kazandı. 

HostGator

HostGator, özellikler söz konusu olduğunda bir engel değildir, ancak herkese erişim izni vermez. EIG’nin ana markalarından biri olarak CodeGuard, Constant Contact ve SiteLock ile entegrasyonu gösteriyor. Bununla birlikte, bu araçların temel sürümleri bile planlara dahil edilmemiştir.. 

hostgator-review-pazar

SiteGound’un (SiteGround incelememizi okuyun) aksine, HostGator katmanlarını performans yerine özelliklere göre ayırır. Paylaşılan üç katman arasında herhangi bir performans farkı görmeniz olası değildir. Bunun yerine, İş katmanındaki SEO Araçları gibi belirli özellikleri almak için yeni sürüme geçersiniz.

Bu bizim için çok mantıklı değil, özellikle HostGator tüm bu araçları pazarında alakart sunduğundan. İstisnalar, CodeGuard yedeklemeleri, SiteLock kötü amaçlı yazılımlarını kaldırma ve katmanlar arasında ücretsiz bir SSL / TLS sertifikası içeren WordPress planlarıdır..

Neyse ki, HostGator bu turda kötü değil. Aboneliğinizle birlikte bir değil iki web sitesi oluşturucu içerir. Birincisi, iyi olsa da, Gator incelememizde bizi pek etkilemeyen tescilli bir web sitesi oluşturucu olan Gator. Bununla birlikte, diğeri gözden geçirdiğimiz en iyi web sitesi oluşturucularından biri. 

Her katmanın, alan adınızdaki Weebly’nin ücretsiz sürümüne erişimi vardır. Weebly serisinde “bağlan” adı verilen bu plan normalde ayda 5 ABD doları tutar. Weebly incelememizde görebileceğiniz gibi, gücü ve kullanılabilirliği dengeleyen ve kolayca tam özellikli bir web sitesi oluşturmanıza izin veren birkaç web sitesi üreticisinden biridir..

Bluehost

Bluehost, HostGator’a hemen hemen her açıdan benzer. SiteLock, CodeGuard ve daha fazlası da dahil olmak üzere aynı özelliklerin listesi mevcuttur; bunların tümü, daha yüksek barındırma katmanları için ayrılmıştır. Bununla birlikte, tüm bu özellikleri ve daha fazlasını almanızı sağlayan benzersiz bir paylaşılan plan var ve çok pahalı değil. 

HostMonster’a benzeyen Bluehost’un web sitesinde “profesyonel ol” reklamları olacaktır (HostMonster incelememizi okuyun). Üst düzey paylaşılan plan, ücretsiz SSL / TLS sertifikası ve günlük yedeklemeler ile CodeGuard Basic, 200 $ reklam kredisi, ücretsiz alan gizliliği, özel bir IP adresi ve iki SpamExperts lisansı gibi tüm normal özelliklerle birlikte gelir. 

Bir web sitesi oluşturucusuna gelince, Bluehost ayrıca Weebly ile entegrasyonu da içerir. HostGator için geçerli olanın aynısı burada da geçerlidir. Ücretsiz sürümü alan adınızla istediğiniz kadar kullanabilirsiniz ve daha fazla depolama alanına veya genişletilmiş e-ticaret özelliklerine ihtiyacınız olduğuna karar verirseniz daha yüksek bir seviyeye yükseltebilirsiniz.. 

Weebly editörü

Daha da önemli olan WordPress planları. Bluehost’un WordPress planları daha pahalıdır, ancak özelliklerle doludur. WordPress evrelemesi, yönetilen WordPress güncellemeleri ve platformla entegre olan mükemmel bir kontrol paneli içerir.. 

Birinci Tur Düşünceler

HostGator ve Bluehost, özellikler söz konusu olduğunda bile oldukça fazla. HostGator ikinci, vasat bir web sitesi oluşturucu içerirken, Bluehost genişletilmiş WordPress özelliklerini içerir, ancak daha yüksek bir fiyata. Hostinger’in her şey dahil özelliklerini tercih ediyoruz (Hostinger incelememizi okuyun), ancak ikisi arasında Bluehost’ın kenarı var.

Yuvarlak: Bluehost için Özellikler Noktası

HostGator Logosu
Bluehost Logosu

2

Fiyat

Web hosting şirketleri aldatıcı fiyatlandırma için kötü şöhretli (en kötü suçlulardan biri hakkında bilgi edinmek için Arvixe incelememizi okuyun). EIG’nin sahip olduğu markalar olan Bluehost ve HostGator teknikte iyi bilgilidir, bu nedenle bu tur geri ödeme sürenizin ne kadar cömert olacağına ve kontrol etme zamanı geldiğinde ödeyeceğiniz gerçek fiyata odaklanacaktır.. 

HostGator

Yüzünde, HostGator orada en ucuz sağlayıcılardan biridir. En ucuz paylaşılan plan Hosting24 (Hosting24 incelememizi okuyun) kadar düşük olmasa da, 1’den daha ucuzdur&1 IONOS (1’i okuyun&1 IONOS incelemesi). 3 dolardan az fiyat etiketi, yalnızca üç yıllık barındırma satın alırsanız geçerlidir.. 

Bir yıldan az bir süre ile giderseniz, HostGator’ı pahalı kampa sıkıca koyarsanız, bu fiyat ayda neredeyse 11 dolara yükselir. İlk terim beklendiği gibi bir indirim var, ancak yenileme üzerine atlama diğer web ana bilgisayarlar tarafından eşsizdir. Örneğin, kaydolurken A2 Hosting aynı fiyattır, ancak yenileme zamanı geldiğinde yarısı kadardır (A2 Hosting incelememizi okuyun). 

Paylaşılan planların dışında fiyatlar etkileyici değil. Yönetilen WordPress planları ucuzdur, ancak Kinsta’nın yumruklarından yoksundurlar (Kinsta incelememizi okuyun). VPS seçenekleri mevcuttur, ancak giriş düzeyi planı da fiyatı dikkate almaz. Diğer tüm hosting türleri de aynı kaderi paylaşıyor. Örneğin, 30 dolarlık tanıtım amaçlı VPS planı yenileme sonrasında 90 dolara atlıyor. 

Bununla birlikte, HostGator para iade garantisi söz konusu olduğunda çoğundan daha cömerttir. Süre ne olursa olsun, fikrinizi değiştirmek için 45 gün olsun, hangi çoğu web barındırma izin verdiğinden 15 gün daha uzun. Bazı istisnalar vardır – bir örnek için InMotion Hosting incelememizi okuyun – ancak HostGator çoğudan daha iyi bir güvenlik ağı sağlar.

Bluehost

Bluehost’un benzer şekilde aldatıcı fiyatı var, ancak HostGator’dan daha da can sıkıcı. EIG kardeşleri gibi, reklamı yapılan fiyat üç yıldır ve bu fiyat süreniz kısalır. Bununla birlikte, Bluehost, HostGator gibi paylaşılan planları için bir, üç veya altı aylık süreler sunmuyor. 

Bluehost bu uygulamada yalnız değil – başka bir örnek için JustHost incelememizi okuyun – ancak ilk başta göründüğünden daha fazla soruna neden oluyor. Aylık seçenekler daha pahalı hosting türlerinde sunulur, ancak en çok para biriktirmeye çalışanları cezalandıran paylaşılan planlarda değil. 

Bununla birlikte, fiyatlar HostGator’dan daha anlamlı. Örneğin, WP Pro adı verilen yönetilen WordPress planları HostGator’dan daha pahalıdır, ancak hazırlama gibi özelliklerle birlikte gelir. Benzer şekilde, paylaşılan planlar daha pahalıdır, ancak daha yüksek katmanlar, alan gizliliği ve özel bir IP adresi gibi önemli özellikleri içerir. 

Geri ödeme almak için, Bluehost size 30 gün sunuyor. Bu normalde bir sorun olmayacak olsa da, Bluehost ile. Paylaşılan uçta birkaç yıl barındırma satın almanız gerektiği göz önüne alındığında, daha uzun bir geri ödeme süresi olması sadece mantıklı.

Yuvarlak İki Düşünce

Bu tur ilginç. HostGator ve Bluehost, tüm EIG markalarında gördüğümüz aldatıcı fiyat karmaşasından muzdarip, ancak bunun dışında farklı güçlü ve zayıf yanları var. Bluehost’un fiyatlandırması beklediğimizle daha uyumludur, ancak geri ödeme penceresi çok uzun değildir ve HostGator aylık barındırma seçenekleri sunar, ancak fiyat beklediğimizden çok daha yüksektir. 

Bir kazanan seçmek zor olsa da, bunu HostGator’a vermek zorundayız. Sorunlar genel olarak daha az şiddetlidir ve fikrinizi değiştirmek için daha uzun bir pencere elde edersiniz. Bununla birlikte, bu her iki şekilde de gidebilir.

Tur: HostGator için Fiyat Noktası

HostGator Logosu
Bluehost Logosu

3

Kullanım kolaylığı

Umarım, web barındırma kontrol panelinizde fazla zaman harcamanıza gerek kalmaz. Web sitenizi ayarladıktan sonra, kontrol paneli gerçekten, özellikle WordPress kullanıyorsanız, planınızla ilgili ayrıntıları değiştirmek için orada. Bu, bu turun kurulumunu vurguluyor. Hangisinin daha akıcı olduğunu görmek için HostGator ve Bluehost’taki ödeme ve kurulum sürecinden geçeceğiz. 

HostGator

HostGator’un kullanımı doğal olarak zor değildir – bunun bir örneği hakkında bilgi edinmek için FatCow incelemesini okuyun – ancak ödeme işlemini zorlaştırabilecek kalıcı sorunlar vardır. Bir plan seçmek hantaldır çünkü HostGator, aldatıcı fiyatlandırma ile daha da kötüleşen yoğun bir barındırma türleri ve hizmetleri dizisine sahiptir (başka bir örnek görmek için GoDaddy incelememizi okuyun).. 

Diğer sorunlar arasında Gator web sitesi oluşturucusu için ayrı bir giriş alanı olması ve kasada eklentilerin önceden seçilmesi yer alır. Tek başına bu sorunlardan herhangi biri geri adım atmaz, ancak bunların kombinasyonu, özellikle web barındırma konusunda yeniyseniz, bir plan seçip satın almayı olması gerekenden daha zor hale getirir.. 

Web barındırmada yeni olmasa da sorun yaşadık. Bir plan satın aldıktan sonra HostGator, LunarPages incelememizde okuyabileceğiniz gibi en iyi yaklaşım olmayan kimlik bilgilerimizi bize e-postayla gönderdi. Bununla birlikte, işe yaramadılar. Şifrenin doğru olduğundan emin olmak için orijinal e-postaya geri dönmeye çalıştık ve giriş yapmaya çalıştık. Çabalarımıza rağmen sıfırlamak zorunda kaldık. 

hostgator-review-cpanel

Bu da bir utanç, çünkü HostGator bunun dışında kullanmaktan keyif alıyor. Kritik web barındırma ayarları önceden ayarlanmış olarak hesap panosunda gezinmek kolaydır. cPanel, uyumlu bir renk şeması ve gösterge tablosuna uyum sağlayan bir görünüm ile daha da etkileyici. 

Yaptığımız aynı sorunlara sahip olmayabilirsiniz, ancak deneyimlerimize devam etmeliyiz. Sürecin üzerinden geçmek buna değer, ancak sadece kaydolmak için bir baş ağrısı ile uğraşmak gerekli olmamalı.

Bluehost

Tuhaf bir şekilde, Bluehost ile benzer giriş sorunları yaşadık. Planların düzeni yoğun değildir, ihtiyacınız olanı bulmanızı kolaylaştırır. Ödeme, Namecheap’in size sunduğu çok aşamalı kabusun aksine, aynı şekilde basittir (Namecheap incelememizi okuyun). Bir şifre belirleyene kadar her şey akıcı. 

Bluehost giriş bilgilerinizi e-posta ile göndermez, bu da iyidir. Bunun yerine, ödemeyi onayladıktan hemen sonra bir şifre belirlemenizi ister. Siber suçların tehlikelerinin farkında olarak, en iyi şifre yöneticilerimizden biri olan LastPass’ı kullanarak benzersiz bir şifre oluşturduk (LastPass incelememizi okuyun). 

Yine de şifre kabul edilmedi. Bir girdiyi kopyalayıp yapıştırdığınızda Bluehost’un şifre oluşturma ekranı işlenemiyor gibi görünüyor çünkü şifreyi elle yazdıktan sonra iyi giriş yapabildik. Şifre yöneticilerinin tarayıcılardaki ana şebeke olduğunu düşünürsek, bu kabul edilemez. 

Bluehost-review-cpanel

Neyse ki, hesap kontrol paneline indikten sonra işler görünüyor. HostGator’unki gibi düzenlenmiştir, ancak WordPress’e daha güçlü bir şekilde odaklanmıştır. Aynı sekmeler ve ayrıca WordPress simgesiyle bir “sitelerim” sekmesi bulunur. Orada, WordPress arka ucuna giriş yapmadan temaları, eklentileri ve daha fazlasını yönetebilirsiniz. 

Gelişmiş ayarlar, tahmin ettiğiniz gibi, cPanel’in bilinen bir sürümünü gösteren “gelişmiş” sekmesinin altındadır. Bu ve web sitesi yönetimi sayfası arasında kontrol panelinde herhangi bir şişkinlik yoktur. Bluehost’un HostGator gibi yalın bir panosu var, ancak WordPress ile derin bir entegrasyon ile daha da ileriye gidiyor. 

Yuvarlak Üç Düşünce

Ödeme konusunda Bluehost ve HostGator sorunları var, ancak her ikisi de aerodinamik bir kontrol paneliyle telafi ediyor. Bununla birlikte, Bluehost bize kayıt sırasında daha az sorun sundu ve WordPress kullanıcılarına daha fazla esneklik sağlayan bir kontrol paneli sundu. Herkes için en iyi çözüm olmasa da, Bluehost bu turda avantaj sağlıyor.

Yuvarlak: Bluehost için Kullanım Kolaylığı Noktası

HostGator Logosu
Bluehost Logosu

4

Hızlar ve Çalışma Süresi

Hız testimiz, en ucuz paylaşılan planı kullanarak bir web sitesi başlatmak ve üzerine WordPress’in boş bir kopyasını kurmaktan ibarettir. Bundan sonra, web sitesi iki kriter üzerinden çalıştırılır: Pingdom Hız Testi ve Yük Etkisi. Bu tur sırasında HostGator ve Bluehost için topladığımız sonuçları karşılaştıracağız. 

HostGator

HostGator’un tepki süresi çok fazla şişti. Pingdom Hız Testi sonuçlarımız 100’den 83’ü döndürdü, ki bu kötü görünmeyebilir, ama öyle. Testimizin içerik barındırmayan bir site kullandığını hatırlamak önemlidir, bu nedenle mükemmel bir puanı olmayan puanlar iyi değildir. HostGator için göz ardı edilemeyecek çok fazla nokta var. 

hostgator-review-hız testi

Grafik, engellenen çok sayıda engellenen istek olduğunu gösterir, yani olmaması gereken yerde ağ ek yükü vardır. HostGator’un web barındırıcılar için baktığımız en önemli anahtar olan “bekle” metriği düşük olduğu için utanç verici. HostGator’un hızını artırabilirsiniz – nasıl yapılacağını öğrenmek için web sitesi yükleme sürelerini nasıl iyileştireceğimizi okuyun – ancak kutunun dışında çok yavaş. 

Load Impact’te de sorunlar vardı. Beş dakika boyunca sunucuya 50 sanal kullanıcı göndermek için kullandık, her birinin yanıt süresini ölçtük ve sızan hataları fark ettik. Neyse ki, hiçbir hata yoktu, ancak HostGator iyi bir tutarsızlık gösterdi. GreenGeeks kadar kötü olmasa da (GreenGeeks incelememizi okuyun), daha tutarlı yanıt süreleri bekleniyor. 

hostgator-yük etkisi

Bununla birlikte, çalışma süresi garantisi sağlamdır. HostGator, paylaşılan ve bayi planlarında yüzde 99,9 çalışma süresine sahip olacağınıza söz veriyor. Barındırma hizmetiniz bu sınırın altına düşerse, HostGator sizi bir ay ücretsiz barındırma ile telafi edecektir. 

Bluehost

Bluehost’un çok daha etkileyici sonuçları vardı. Pingdom Hız Testi web sitemize 100 üzerinden 94 puan verdi. Pagely daha hızlı olmasına rağmen (Pagely incelememizi okuyun), Bluehost özellikle fiyat göz önüne alındığında gördüğümüz en hızlı hizmetlerden biridir. Bu alanda, onu yenen tek ana bilgisayarlar A2 Hosting ve Hosting24. 

Bluehost-review-hız testi

Grafik, HostGator’dan çok farklı bir hikaye anlatıyor. Engellenen istekleri veya uzun bağlantı süreleri olmayan küçük şişkinlik vardı. “Bekle” metriği daha uzundu, ancak bunun dışında ne kadar az şey varsa, web sitesi daha hızlı yüklendi. Bu sayı önbellekleme ile de geliştirilebilir. 

Maalesef, Bluehost Yük Etkisi testimiz söz konusu olduğunda o kadar etkileyici değildi. Hala beş dakika boyunca 50 kullanıcı gönderdik, ancak Bluehost baskı altında kırıldı. Test sırasında, web sitesinin yüklenmediğini gösteren 0 milisaniyede birden fazla yanıt süresi gördük. Çoğu durumda, bir sunucuda çok fazla kullanıcı olduğunda ve paylaşmak için yeterli kaynak olmadığında bu olur. 

Bluehost-review-yük darbe

Daha da kötüsü, Bluehost’un kesintisiz çalışma garantisi yoktur. “Paylaşılan bir web barındırma ortamının karmaşıklığı ve doğası nedeniyle kesinti süreleri oluşur” diyor ve sizi bunun için telafi etmeyecek. Açıkçası, Bluehost bu iddiada yalnızdır. Paylaşılan barındırma karmaşıktır, ancak bunun üstesinden gelmek Bluehost’un işidir. Yazım hatalarıyla uğraşmanızı söylemeye benzer, çünkü düzenleme çok zor. 

Yuvarlak Dört Düşünce

Bir kez daha, bu turda her iki taraftan da güçlü ve zayıf taraflarımız var. Açık bir galibiyet olan SiteGround vs Bluehost eşleşmemizin aksine, her iki yarışmacı da ikna edici bir argüman sundu. HostGator cömert bir çalışma süresi politikası sunsa da, şişirilmiş yükleme süresi göz ardı edilemez. Bu tur için Bluehost’u liderliğe itmek yeterli.

Round: Bluehost için Hızlar ve Çalışma Süresi

HostGator Logosu
Bluehost Logosu

5

Güvenlik ve Gizlilik

Son turumuz, EIG markalarının mücadele ettiği güvenlik ve gizliliğe odaklanıyor. Açık olmak gerekirse, ne Bluehost ne de HostGator güvenlik bilinci için mükemmel bir seçenektir. Bu sizi tanımlarsa, DreamHost gibi bir sağlayıcıdan daha iyisiniz (DreamHost incelememizi okuyun).

HostGator

Neyse ki, HostGator aradığımız temel web sitesi güvenlik özelliklerinin çoğunu sağlar ve bunu ücretsiz olarak yapar. Bir SSL / TLS sertifikası ve planlar arasında otomatik, günlük yedeklemeler içerir. Bununla birlikte, EIG markalarının listesi göz önüne alındığında, daha fazlasının dahil edilmediğinden hayal kırıklığına uğradık. 

Örneğin, kötü amaçlı yazılım tarama ve kaldırma aracı olan SiteLock, soyulmuş bir biçimde bile dahil değildir. Ücretsiz olarak dahil edilmesi gereken temel tarama paketi aylık 3 ABD dolarıdır. Bir web uygulaması güvenlik duvarı ve kötü amaçlı yazılım kaldırma sağlayan tam paket ayda 40 ABD doları çalıştıracaktır. 

Tüm EIG markalarında olduğu gibi gizlilik de bir şaka. Midphase ve WestHost’tan farklı olarak HostGator, planınıza etki alanı gizliliği eklemez (Midphase incelememizi ve WestHost incelememizi okuyun). Ayrıca, çoğu web barındırıcısından daha pahalıdır. Alan adı gizliliğini genellikle ayda 8 ila 10 ABD Doları karşılığında alabilmenize rağmen, HostGator ayda 15 ABD Doları ücret almaktadır. 

Bu, tüm EIG markalarının paylaştığı gizlilik politikasından bahsetmiyor. HostGator’ın üzerindeki holding şirketinin, kişisel tanımlanabilir bilgileri Google Ads, WPBeginner, Yahoo, Bing ve Verizon da dahil olmak üzere endişe verici bir iş ortağı listesiyle paylaşmasına olanak tanır. Bazı ortaklar mantıklı olsa da, Google Haritalar gibi, çoğu. 

Bluehost

Bluehost, güvenlik özellikleri söz konusu olduğunda HostGator’ın karbon kopyasıdır. Günlük yedeklemeler ve planınızla birlikte ücretsiz bir SSL / TLS sertifikası alırsınız, ancak SiteLock gibi diğer güvenlik özellikleri dahil değildir. Ayrıca, hangi sunucu tarafı güvenlik özelliklerinin mevcut olduğunu açıklayamadık. 

Web barındırıcılarına her zaman ModSecurtiy ve BitNinja gibi özellikler hakkında soruyoruz, çünkü bu güvenlik özelliklerinin sunucu sonunda kullanılıp kullanılmadığını bilmemizin bir yolu yoktur. Yanıtlar için bir destek temsilcisi seçtik, ancak hiçbirini bulamadık. Bunun yerine temsilci, Cloudflare ve SiteLock’u satın almaya yönlendirdi. 

Gizlilik de kötü, ancak Bluehost HostGator’dan daha fazla adım atıyor. Paylaşılan ilk iki plan ve WP Pro planları, yüksek maliyetle olsa da ücretsiz olarak alan gizliliğini içerir ve neyin toplandığını ve nasıl kullanıldığını görmeyi kolaylaştıran bir gizlilik merkezi vardır. 

Açıklık getirme adımını takdir ediyoruz, ancak koleksiyonun daha az acı vermesini sağlamaz. Bluehost, gizlilik merkezi ile gizlilik bilincine itiraz etmeye çalışır, ancak diğer EIG web sunucularıyla aynı hain taktiklerden suçludur. 

Beşinci Tur Düşünceler

Belirtildiği gibi, ne Bluehost ne de HostGator, güvenlik ve gizlilik söz konusu olduğunda mükemmeldir. Bununla birlikte, Bluehost’un HostGator’dan daha fazla adım attığı açıktır. Gizlilik politikasını açıklığa kavuşturmaya yönelik bazı planlarla alan adı gizliliğini ücretsiz olarak dahil etmek arasında, Bluehost bu son turda kazanıyor. 

Round: Bluehost için Güvenlik ve Gizlilik Noktası

HostGator Logosu
Bluehost Logosu

6

Son düşünceler

Bluehost dört puan kazandı ve bu karşılaştırmanın galibi oldu. Yakın görünse de öyle değildi. Bluehost, rozetini paylaştığı markalara benzer sorunlara rağmen en iyi EIG web barındırıcısıdır. 

Kazanan: Bluehost

HostGator, özellikle sunduğu barındırma türlerinin yoğunluğunda güçlü yönlere sahiptir, ancak Bluehost ile karşılaştırıldığında neredeyse her hesapta yetersiz kalmaktadır. Bununla birlikte, paketin tamamı da sunulmuyor. Eğer peşindeyseniz, diğer web barındırma incelemelerimizi mutlaka okuyun. 

Bluehost’un daha iyi bir seçenek olduğunu kabul ediyor musunuz? HostGator hoşunuza gitti mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me