En İyi Video Düzenleme Yazılımı 2020: Adobe, Final Cut ve Daha Fazlası

Kamera veya akıllı telefonu olan herkes bu günlerde film yapmak için araçlara sahiptir ve kliplerinizi özel bir şeye dönüştürmek için birçok yazılım aracı vardır. Hangisini seçeceğinizi merak ediyorsanız, en iyi video editörlerine rehberimizi sunduğumuz için şanslısınız.


Video düzenlemeye girmek istiyorsanız, profesyonel kalitede yazılım çalıştırabilen ve size Hollywood editörleri tarafından kullanılan özelliklerin çoğunu verebilen güçlü PC’lerle daha iyi bir zaman olamazdı.

Hızlı bir filmi bir araya getirmeyi olabildiğince kolay hale getiren daha basit araçlar da vardır. Video düzenleme zor bir iştir, ancak şu anda mevcut olan yazılımla şaşırtıcı bir şekilde erişilebilir.

Cloudwards.net’te video düzenleme yazılımlarını düzenli olarak inceliyoruz ve bugün favorilerimizi seçiyoruz. Bunlar kalabalıktan sıyrılan ve en çok kullanmaya değer araçlar.

Burada normal masaüstü yazılımlarını ele alıyoruz, ancak çevrimiçi bir video düzenleyici kullanmak istiyorsanız, Clipchamp veya Movie Maker Online gibi çeşitli seçenekler var. Yakındakilere daha yakından bakabiliriz, ancak burada kapsanan uygulamalara kıyasla sınırlı olma eğilimindedirler.

Bu araçlardan bazılarının akıllı telefon sürümleri de vardır. Yine, bunlar sınırlı olma eğilimindedir, ancak bir iOS veya Android video düzenleyicisinin peşindeyseniz, orada seçenekler var. Örneğin, PowerDirector’ın bir Android sürümü var.

Her şey göz önüne alındığında, en iyi seçimimiz, daha sonra tartışacağımız Adobe Premiere Pro CC’dir. Ancak, orada birçok iyi araç var ve hepsinin sunabileceği bir şey var. Birçoğunun bir tür ücretsiz deneme sürümü var, bu yüzden size hitap eden bir tane seçin, indirin ve bir deneyin.

→ En iyi video düzenleme yazılımının listesi

 1. Adobe Premiere Pro CC: en iyi video düzenleyici
 2. Apple Final Cut Pro X: Mac için en iyi video düzenleyici
 3. HitFilm: Yeni başlayanlar için en iyi video editörü
 4. DaVinci Resolve: renk düzeltme için en iyi video düzenleyici
 5. Blender: 3D modelleme için en iyi video düzenleyici
 6. MAGIX Movie Edit Pro: YouTube için en iyi video düzenleyici
 7. Lightworks: En İyi Ücretsiz Video Editörü

1. Adobe Premiere Pro CC

Adobe Premiere Pro CC favori video düzenleyicimizdir. Profesyonel video düzenleme için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir ve kullanımı bir zevktir.

Görsel efektlerin iyi bir seçimine sahiptir ve özellikle renk derecelendirmesinde iyidir. Lumetri Color araçları, renkler üzerinde büyük bir kontrol düzeyi sağlar ve işleri istediğiniz gibi hızlı bir şekilde almak için birçok ön ayar vardır.

kerpiç-gala-kılavuzları

Ses düzeylerini kontrol etmenize, efektler uygulamanıza ve filmlerinizin göründükleri kadar iyi ses vermelerini sağlamanıza olanak tanıyan kapsamlı ses araçları elde edersiniz.

Premiere Pro CC’de pek çok özellik yok ve temelde harika olmanın yanı sıra 360 video düzenleme, çoklu kamera ve hareket araçları gibi çeşitli ekstralar da sunuyor..

Kullanımı karmaşık, ancak kullanıcı arayüzü mükemmel ve video düzenleme kategorisinde en iyi kullandığımız güçlü uygulama içi eğiticilere sahip.

Adobe Premiere Pro CC Fiyatlandırması

Premiere Pro CC, Adobe’nin Creative Cloud paketinin bir parçası olarak gelir ve yalnızca aboneliktir. Aylık 20,99 $ karşılığında tek bir uygulama formunda satın alabilir veya Adobe’nun tüm araçlarını aylık 52,99 $ ücretle alabilirsiniz.. 

Bunun üzerine bir sürü ekstra stok fotoğraf ve görüntü istiyorsanız, Adobe Stock’un fiyatı 82,98 dolar. Öğrenmek için yedi günlük bir deneme ve eğitimciler ve öğrenciler için indirimler var.

Creative Cloud 100GB bulut depolama alanı içerir ve Adobe ile ihtiyacınız olduğunda daha fazlasını alma hakkında konuşabilirsiniz. Bununla ilgili daha fazla bilgi için video için en iyi bulut depolama makalemize göz atın..

Profesyoneller Adobe Creative Cloud’un sunduğu birçok araçtan yararlanabilir. Video editörleri özellikle ilgi çekici olan, After Effects, Adobe Media Converter ve basit, alternatif bir editör olan Premiere Rush’dır. En iyi video dönüştürücü kılavuzumuzda Adobe Media Convertor hakkında daha fazla bilgi edinin.

Premiere Pro profesyoneller arasında popüler olduğu için YouTube’da ve web’de her türlü rehberliği bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Adobe’nin kendi desteği, web sitesinde tarihli arama sonuçları bulunan karışık bir çantadır. Sohbetinden veya telefon desteğinden de fazla bir şey alamadık. Bahsettiğimiz gibi, yazılımın içindeki rehberlik çok iyi.

Desteğin yanı sıra, tek gerçek tutkumuz devam eden abonelik modelidir. Bununla birlikte, bunu profesyonel bir kapasitede kullanıyorsanız, bu bir sorun olmak zorunda değildir ve işinizde Adobe’nin araçlarından birkaçını kullanırsanız değer artar. 

Ayrıca her zaman en son sürüme sahip olmanın avantajını elde edersiniz ve yeni özelliklerden çıkar çıkmaz yararlanabilirsiniz. Adobe Premiere Pro CC incelememizde onunla ne kadar etkilendiğimizi görebilirsiniz..

2. Apple Final Cut Pro X

Final Cut Pro X, profesyonellere yönelik yüksek kaliteli bir video editörüdür. Kullanması zor olsa da, aynı zamanda hevesli amatörler ve sosyal medya yaratıcıları için mükemmel bir seçimdir. 

Nihai-kesme 3dtext

Premiere Pro CC gibi, Final Cut Pro X, ortalama editörde elde ettiğinizin ötesine geçen geniş bir özelliklere sahiptir. Diğer editörlerde kullanılan olağan ayrı parçalardan farklı çalışan “manyetik zaman çizelgesi” ile olağandışı bir yaklaşım benimsiyor.

Çok çeşitli efektlere sahiptir. Görsel efektler çeşitli stilleri ve filtreleri içerir. Her zamanki yankı ve bozulmaların yanı sıra su altı filtresi veya radyo ve telefon efektleri gibi olağandışı olanlarla birçok ses seçeneği var.

Chroma anahtarlama yapmak kolaydır, klipleri birleştirmenize ve özel efektler üretmenize izin verir. Akıllı bir “insanları bul” özelliğine sahiptir, bu sayede insanlar için çekimler yapabilmenizi sağlar.

Final Cut Pro X İşleme Hızı ve Format Desteği

Profesyonellere sunulmasına rağmen, Final Cut Pro X’i kullanmak için en son donanıma ihtiyacınız yok. İyi bir oluşturma hızıyla yaşlanma testi Mac Mini’de sorunsuz bir şekilde çalıştığını gördük. Video oluştururken de düzenlemeye devam edebilirsiniz.

Çok çeşitli formatlarla çalışır ve disk ve sosyal medya için dosyalar oluşturabilirsiniz. Çalışacak çok ortamınız varsa ve daha fazla alana ihtiyacınız varsa, en iyi bulut depolama kılavuzumuza göz atın.

Final Cut Pro X ve Adobe Premiere Pro CC arasında pek bir fark yok, ancak Adobe’nin editörünün genel hissini tercih ediyoruz. Ayrıca tüm Creative Cloud paketini de edinebilirsiniz. Final Cut Pro X yine de mükemmel bir seçim ve eğer bir “profesyonel” değilseniz, bunu kullanmak sizi bir gibi hissettirecek.

Adobe’nin abonelik modeline meraklı değilseniz, bunu doğrudan satın almanın avantajı da vardır. Final Cut Pro X’in fiyatı 299.99 dolar ve denemek istiyorsanız 30 günlük ücretsiz deneme var. Ucuz değil, ancak maliyeti karşılayabiliyorsanız, emrinize sahip olmak için mükemmel bir araçtır. Final Cut Pro X incelememizde bu konu hakkında daha fazla bilgi edinin.

3. HitFilm

HitFilm, film yapımına başlamak isteyen herkes için mükemmel bir seçim olan mükemmel bir video editörüdür. Bir sonraki YouTube yıldızı olmak istiyorsanız, dişlerinizi kesmenin ve zanaatınızı öğrenmenin harika bir yoludur.

hitfilm etkiler

İki versiyonu vardır. Ücretsiz sürüm, HitFilm Express, en sevdiğimiz ücretsiz video düzenleyicimiz ve Hit9ilm Pro’ya 299 $ ‘a yükseltip yükseltmeyeceğine karar vermeden önce yazılımı test etmenin harika bir yoludur. Ücretsiz sürüm birçok ücretli yükseltme içeriyor, ancak “pro” paketi genel olarak çok daha iyi bir değer.

Temel kesme ve düzenleme işlemi hızlı ve kolaydır. Kayma ve kaydırma araçlarının kullanımı kolaydır ve filmlerinize efekt eklemek kolaydır. Alev patlamaları, şimşek çakmaları ve yağmur damlaları ekleyebilirsiniz. Ücretli versiyonda bunların çoğu var, ancak ücretsiz sürümde bile bazı etkileyici seçenekler var. 

Çeşitli ortamları taklit etmenizi sağlayan akustik ayarlarla filmlerinizin ses biçimini değiştirebilirsiniz. Birkaç ses efekti de dahildir. HitFilm, hızlanma ve yerçekimi gibi bazı ilginç hareketli grafik özelliklerine sahiptir ve ayrıca 3D birleştirmeyi de destekler.

İyi işleme hızları ve hızlı, hızlı bir arayüz ile performans iyidir. Kliplerde hızlı bir şekilde dolaşabilmek, editörün sizi yakalamasını beklemek için daha az zaman harcamanız anlamına gelir.

HitFilm, iyi bir dizi içe aktarma ve dışa aktarma formatını destekler, ancak DVD veya Blu-ray oluşturmayı desteklemez.

YouTube’da başlamanıza yardımcı olacak birçok eğitim videosu vardır ve ayrıca sorularınızı cevaplamaya hazır yoğun bir topluluğa sahiptir.

HitFilm kullanımı zevklidir ve parmağınızı hiçbir şey harcamadan suya batırmak istiyorsanız en iyi seçenektir. HitFilm incelememizde bunun hakkında ne düşündüğümüz hakkında daha fazla bilgi edinin.

4. DaVinci Çöz

DaVinci Resolve, size çok sayıda faydalı rehberlik sağlayan ve onu kullanmayı öğrenmenize yardımcı olan kaygan bir kullanıcı arayüzüne sahip yüksek kaliteli bir araçtır. Kurulumda, başka bir düzenleme aracının düzenini taklit etme fırsatı sunar ve çeşitli seçenekleri özelleştirmenize izin vererek diğer araçların sizin için alacağı kararları vermenize olanak tanır.

Avatar, Spectre ve Star Wars: The Last Jedi dahil olmak üzere birçok tanınmış filmde kullanılmıştır. Ayrıca birkaç TV kredisi var. “Nasıl izlenir” kılavuzlarımızda kullanıldığı şovların birçoğunu ele aldık. İki örnek için Westworld’ü nasıl izleyeceğimizi ve Flash makalelerini nasıl izleyeceğimizi inceleyin..

En iyi serbest-video-editör-gidermek

DaVinci Resolve, görsel efektlerin güçlü bir seçimine sahiptir ve ayrıca birleştirme sunar. Parçacıkları kullanabilir ve her türlü ekstraları ekleyebilirsiniz. Ayrıca gelişmiş renk düzeltme ve derecelendirme araçları da vardır. 

Ses tutkunları, sesi işlemek için yollarla dolu olan Fairlight paneline bayılacak. Filmlerinize doğal arka plan gürültüsü vermek için bir foley kütüphanesi de alırsınız.

Yüz tanıma ve hız çözgü hareketi tahmini gibi her türlü ekstra özelliklere sahiptir. Ayrıca notları paylaşmanıza veya meslektaşlarınızı salt okunur modda projeleri açmanıza olanak tanıyan kullanışlı işbirliği özelliklerine de sahiptir. Başkalarıyla çalışıyorsanız, ekipler için en iyi çevrimiçi depolama alanı kılavuzumuza göz atın.

DaVinci Resolve: Ücretsiz ve Ücretli

DaVinci Resolve hem kayıt gerektiren ücretsiz bir sürüm hem de 299 $ ‘lık bir “stüdyo” sürümüyle geliyor. Fiddly kayıt formu, telefon numaranız da dahil olmak üzere çeşitli ayrıntılar ister, ancak yanlışlıkla yanlış girmeniz durumunda sizi durdurmaz. 

Beklediğiniz gibi, ücretli sürüm her türlü ekstra içerir, ancak temel özelliklerin tümü ücretsiz sürümdedir, bu yüzden kontrol etmek için harika bir yoldur.

Etkileyici dışa aktarma biçimlerini destekler ve en son sürüm doğrudan çeşitli akış hizmetlerine dışa aktarabilir, bu nedenle bir YouTube video düzenleyicisi istiyorsanız, mükemmel bir seçimdir. DaVinci Resolve Windows, Linux ve Mac için kullanılabilir.

5. Blender

Blender, 3D grafikler ve animasyona odaklanan daha özel bir araçtır. Ayrıca şaşırtıcı derecede yetenekli video düzenleme özellikleri içerir. Çok kullanıcı dostu değil, güçlü bir araçtır ve size hiçbir maliyeti olmayacaktır.

En iyi serbest-video-editör-blender

3D grafik aracı olarak Blender, basit 3D şekillerden nesneler oluşturmanıza ve istediğiniz gibi görünmelerini sağlamanıza olanak tanır. Zaman ve beceriyle, az çok gerçek görünen sahneler üretebilirsiniz. Bu grafikleri de canlandırabilirsiniz ve animasyonlar Blender’ın video düzenleme araçları kullanılarak düzenlenebilir.

Ayrıca sıvıları ve gazları simüle etmek gibi daha karmaşık efektler ekleyebilir ve bez gibi farklı malzemelerle çalışabilirsiniz..

Daha önce bir Pixar filmi izlediyseniz ve böyle bir şey nasıl oluşturacağınızı merak ettiyseniz, Blender başlamak için harika bir yerdir. Karmaşık olabilir, ancak size yardımcı olacak çok sayıda öğretici içeren güçlü bir topluluk var.

Blender, oyun endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır, ancak bazen film kredilerinde de görülmektedir. Film endüstrisindeki en popüler araç değil, ancak Spider-Man 2, Red Cüce ve Wonder Woman’ın beğenisinde kullanıldı.

Blender Video Düzenleme Efektleri

Diğer birçok araç kadar zengin özelliklere sahip değildir, ancak bazı temel etkileri vardır. Filmlerinize bulanıklaştırma, ışıma ve çeşitli renk efektleri ekleyebilirsiniz. Adobe Premiere Pro’nun ayrıntılı renk derecelendirme özelliklerine sahip değildir, ancak bazı şeyleri ayarlamak için seçenekler vardır. Metin yer paylaşımları ekleyebilirsiniz ve basit ses ayarları da mevcuttur. Birkaç geçiş de var.

Blender video düzenlemeye adanmamış olsa da, 3D ile ilgileniyorsanız ve aynı anda birden fazla yaratıcı alan hakkında bilgi edinmek istiyorsanız iyi çalışır. 3D modeller üretebilir, canlandırabilir ve daha sonra sonuçları düzenleyebilirsiniz. En iyi 3D grafik yazılımı ve en iyi 3D modelleme yazılımı kılavuzlarımızda Blender hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

6. MAGIX Movie Edit Pro

Temelleri iyi yapan bir editör arayanlar için MAGIX iyi bir seçimdir. İyi düzenlenmiş bir arayüze sahiptir ve çoğunlukla sezgiseldir. Bazı araçlar kadar kaygan değil, ancak işini etkili bir şekilde yapıyor ve makul fiyatlı.

Distorasyonlar, renk düzeltmeleri, ağır çekim ve yüksek hız seçenekleri gibi birçok efekt vardır. Sesinizi yankılar ve kompresör gibi çeşitli hazır ayarlara ve efektlere sahip bir mikser kullanarak da ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, yaptıklarını gösteren büyük simgeler içeren çeşitli geçişlere de sahiptir.. 

“Yeşil ekran” türü özel efektler ve nesneleri takip edebilen ve otomatik olarak bir efekt uygulayabilen veya bunlara bazı metinler ekleyebilen hareket izleme eklemek istiyorsanız Movie Edit Pro’da renk anahtarlaması vardır.

MAGIX Movie Edit Pro Fiyatlandırması ve Sürümleri

MAGIX Movie Edit’in üç sürümü vardır; “pro” sürümü 69,99 $, “plus” sürümü 99,99 $ ve “premium” sürümü 129 $ ‘dır.. 

30 günlük kartsız deneme var ve bazen yazma tarihi de dahil olmak üzere indirimler sunuluyor. MAGIX ayrıca ek şablonlar, geçişler ve medya satan ve 5 $ ‘dan 80 $’ a kadar olan bir uygulama içi mağazaya sahiptir..

Kullanıcı arayüzünde her zaman beklediğiniz gibi davranmadığı birkaç gariplik var, ancak bu hiçbir şey yapmanıza asla engel olmuyor. Destek materyali düzensiz, ancak ücretsiz bir el kitabı, duyarlı bir forum ve kullanışlı öğretici videolar var.

DVD ve Blu-ray ile YouTube ve Vimeo’ya dışa aktarabilirsiniz. Biçim desteği bazı araçlar kadar kapsamlı değildir..

Yüksek kaliteli çıktı üretebildiğini gördük, ancak ayarlarla oynamamız gerekiyordu. Yüksek kaliteli AVI filmlerimiz var, ancak MJPEG’lerle o kadar şanslı değildik. İlk sonuçlarınız iyi değilse deneme yapmanızı öneririz.

Ciladan yoksun olsa da, MAGIX Movie Edit çoğu şeyi doğru yapar ve dünyaya mal olmayan kullanışlı bir araçtır. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için MAGIX Movie Edit Pro incelememizi okuyun.

7. Işık İşleri

Lightworks ile çalışmayı seçerseniz iyi bir iştasınız, çünkü Pulp Fiction ve The Wolf of Wall Street de dahil olmak üzere son derece başarılı filmlerde kullanıldı.

Kullanımı kolaydır ve yararlı bir indirilebilir el kitabı, bir forum ve bazı yararlı YouTube eğiticileri de dahil olmak üzere birçok mükemmel destek malzemesine sahiptir..

Medya kitaplığı, kliplerinizi sıralamak ve filtrelemek için birçok seçenek sunar, bu da büyük projeler üzerinde çalışıyorsanız bunu mükemmel bir araç seçeneği haline getirir. Büyük dosyalar için en iyi bulut depolama alanı kullanışlı olabilir. 

Lightworks ayrıca ekip tabanlı projeler üzerinde çalışmak için de iyidir. Büyük bir ekipte işbirliği yapıyorsanız ve her şeyi yönetmek için yardıma ihtiyacınız varsa, en iyi proje yönetimi yazılımına göz atın.

Stok görüntüleri ve müziğe ihtiyacınız varsa, bununla birlikte iyi bir telifsiz medya seçimi de vardır..

En iyi serbest-video-editör-Lightworks

Temel bilgilerin yapılması Lightworks’te alışmak biraz zaman alır, ancak kullanışlı kaydırma ve kaydırma araçlarına sahiptir. Her zamanki görsel efekt seçimi vardır ve özellikle renk ayarlamalarında güçlüdür.

Lightworks Dışa Aktarma ve Oluşturma Seçenekleri

Ücretli sürümü olan Lightworks Pro, aylık 24,99 $ abonelik, yıllık 174,99 $ ücret veya bir defalık 437,99 $ ücretle sunulmaktadır. Bu, fiyat aralığının en üst noktasına koyar ve en sevdiğimiz iki araçtan daha pahalı hale getirir. Ancak, bunların hiçbirinin Lightworks’ün ücretsiz bir sürümü yok. Windows, Linux ve Mac için kullanılabilir.

YouTube ve Vimeo dahil olmak üzere akış sitelerine dışa aktarabilir ve “pro” sürümü 4K çıktı üretebilir. Dışa aktarma seçenekleri “pro” sürümünde benzer şekilde mükemmel olmasına rağmen, yazılımın ücretsiz sürümünde oldukça sınırlı olmasına rağmen, Lightworks etkileyici bir içe aktarma formatı seçimine sahiptir. Ücretli sürümde 360 ​​derecelik video düzenleme mevcut.

Video Düzenleyiciyi En İyi Yapan Nedir

Bir video düzenleyicinin zamanınıza ve paranıza değip değmediğini değerlendirirken aradığımız birkaç şey var.

Özellikler son derece önemlidir ve yazılımın sizin için neler yapabileceğini tanımlar. Temel düzenleme özellikleri, en çok zaman harcayacağınız şeydir, ancak çok çeşitli efektler ve geçişler, renk derecelendirme araçları, güçlü ses ayarlama özellikleri ve multicam ve 360 ​​video desteği gibi ekstraları görmek isteriz.

4K desteği şu anda oldukça standart olmasına rağmen, tüm araçlar bunu yapmazken, bazıları 8K videoyu işleyebilir. Aksiyon kameralarına sahip olanlar da lens düzeltmesini ve otomatik görüntü sabitlemeyi takdir edecektir. Filmlerinize havalı efektler eklemek istiyorsanız Chroma anahtarlama önemlidir.

Ayrıca maliyeti de göz önünde bulunduruyoruz, ancak en iyinin peşindeyseniz, biraz fazladan harcama yapmaya hazır olmalısınız. Bir pazarlığın peşindeyseniz, en iyi ücretsiz video düzenleyiciye göz atın. 

Çok yönlülük ve format desteği göz önünde bulundurulması gereken ek faktörlerdir. Profesyonel kullanım için araçların çok çeşitli formatları desteklemesi gerekecektir. Doğrudan sosyal medyada yayınlayabilmek de büyük bir artı ve doğrudan diske yazabilmek.

Kullanım kolaylığı önemlidir, çoğu araç karmaşık özellikler sunar, ancak bunların hepsi size bunların etkili bir şekilde nasıl kullanılacağını göstermez. Biraz rehberlik ve destekle, oluştururken öğrenebilirsiniz ve öğrendiğiniz beceriler de size para kazandırabilir. İyi bir manuel, kullanışlı öğreticiler ve iyi müşteri hizmetleri burada artılar.

Performans da önemlidir ve editörün ne kadar duyarlı olduğuna ve çıktı ne kadar hızlı olduğuna bakarız. Hatalar ve çökmeler de dikkate alınır. Bunlardan endişe ediyorsanız, video kılavuzunun otomatik olarak nasıl yedekleneceğine bir göz atın.

Ayrıca, slayt gösterisi oluşturucuları veya ekran yakalama yazılımı gibi yazılımla birlikte aldığınız ek araçlara da bakıyoruz. Basit görevleri otomatikleştirebilmek iş akışınız üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir ve yazılımı daha da kullanışlı hale getirebilir.

Başlarken medya veya stok çekimleri kitaplığı da harika. Birçok araç isteğe bağlı ekstralar olarak medya sunar, ancak bazılarında başlamanız için birkaç klip ve ses bulunur.

Son düşünceler

Video düzenleme yazılımı söz konusu olduğunda, mevcut çok sayıda yüksek kaliteli araçla seçim yapmaktan şımarıyoruz. Modern PC’lerin gücü sayesinde, herkes için en kaliteli düzenleme araçları kullanılabilir. Bu listedeki tüm araçlar bir şekilde veya başka bir şekilde profesyonel kullanım gördü.

Kendinizi bir sonraki Martin Scorsese veya hatta bir sonraki PewDiePie olarak süslüyorsanız, orada sizin için yazılım var. 

Adobe Premiere Pro CC, film yapmak için ihtiyacınız olan tüm araçları sağlayan yüksek kaliteli özellikleriyle favori seçimimizdir. Listemizdeki her şeyin sunabileceği bir şey var, ancak birini seçin ve atlayın.

Bu listedeki araçlardan herhangi birini denediyseniz veya önerebilecek başkalarınız varsa, lütfen yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map