En İyi E-posta Barındırma Hizmetleri

İlk e-posta adresinizi sahip olduğunuz bir alanda bir araya getirmek oldukça tatmin edici bir duygu. Yahoo ve Gmail gibi web posta hizmetleri yıllar içinde çok yol kat etmiş olsa da, kişiselleştirilmiş, profesyonel bir e-posta adresi için söylenecek bir şey var.


En iyi web barındırma sağlayıcıları e-posta hizmeti bir tür teklif, ancak çok sayıda bağımsız seçenekleri de vardır. Bunlar, benzersiz bir e-posta adresi isteyen, ancak bir site istemeyen veya kendi web sitenizi barındırıyorsanız, sunucu donanımını satın almak ve korumak pahalıdır. Bu nedenle, bir e-posta hizmetini barındırmanın ucuz bir yolu bazı işletmeler için mantıklıdır.

İster iş kategorisine uyun, isterse Yahoo veya Google’ın sunabileceğinden biraz daha fazlasına ihtiyacınız olsun, ucuz bir e-posta barındırma planı sunumunuzu güzelleştirecektir. Bu kadar basit görünen bir şey için, dikkat edilmesi gereken birkaç şey var ve bu yüzden mümkün olan en iyi deneyimi sağlayın.

Bir e-posta barındırma hizmeti en iyi yapan nedir?

E-posta barındırma oldukça basit olsa da, sağlayıcıları seçerken baktığımız birkaç şey vardı. Birincisi, her sağlayıcı size gelen kutunuzda yeterli alan verdi. Yine de zaman zaman filtrelemeniz ve temizlemeniz gerekir, ancak depolama alanınız tükendiğinden e-posta söz konusu olduğunda olabilecek en kötü şey hakkında.

Sonra, uyumluluğa baktık. Web postası çoğu için ideal değildir, bu nedenle her sağlayıcının masaüstü e-posta istemcileriyle uyumlu olması önemlidir. Her biri için bir tür tarayıcı arayüzü mevcut olsa da, Outlook, Thunderbird veya istediğiniz herhangi bir istemciye ekleme seçeneği de vardır..

E-posta barındırma, bir e-posta adresinin ve bir posta kutusunun çok ötesine geçti, bu nedenle sağlayıcının atabileceği ekstralara baktık. G Suite, örneğin, e-posta çekirdeği etrafında inşa edilmiş bir dizi tam özellikli iş yazılımı ile birlikte geliyor barındırma.

Son olarak, ama en önemlisi, maliyeti dikkate aldık. E-posta barındırma oldukça ucuz olmalı ve paketleme yazılımı dışında bir fiyat zammı haklı çıkarmak için birkaç yol vardır. Bu nedenle, bu listedeki tüm sağlayıcılar kullanıcı başına aylık birkaç dolar civarında kalıyor.

G Suite

Gmail, e-posta pazarının yaklaşık yüzde 20’sini oluşturan bir milyardan fazla aktif kullanıcıya sahiptir. Hizmetinizin arkasındaki güç, zamanlamanızı yönetmek, e-tablolar oluşturmak ve belgeler hazırlamak için (Google Drive incelememizde okuyabileceğiniz) Drive adlı bir dizi araçla güçlüdür.

Drive ve G Suite arasındaki tek fark, alan adınız altında çalışmasıdır. Yine de kullanıcı dostu Drive arayüzüne sahip olursunuz, ancak sizin ve ekibiniz için profesyonel e-posta adresleri bulunur. Bir Gmail hesabına veya bunun gibi saçmalıklara yönlendirme yoktur; bu tam e-posta barındırma.

Ayrıca Outlook, Apple Mail, Thunderbird ve daha fazlası ile tamamen uyumludur, böylece isterseniz farklı bir müşteri seçebilirsiniz. Bununla birlikte, neredeyse tüm cihazlar için kullanılabilir Gmail uygulamaları ve çevrimdışı senkronizasyon mevcutken, başka bir şey tercih etmenin gerçek bir nedeni yoktur..

Şüpheciler için normal Gmail ve G Suite arasındaki fark oldukça şaşırtıcı. Alan adınızda bir e-posta alırsınız, evet, aynı zamanda sınırsız grup e-posta adresi, normal Google Drive’ın iki katı depolanması, sıfır reklam ve gece gündüz destek.

G Suite’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

G Suite’in temelde yalnızca işletme için Google Drive olduğunu vurgulamak istiyoruz (tam bir EFSS sağlayıcı olmasa da). Dosyalarınızı Drive’a kaydedin, e-postalara ekler yerine bağlantı olarak ekleyin ve her ikisini de gerçek zamanlı olarak güncelleyin. Daha önce kullandığınız Google araçları gibidir, ancak ekibinizin sınırları dahilinde çalışmak için entegre edilmiştir. Giriş ve çıkışlar için Google Drive kılavuzumuza bir okuma yapmanızı öneririz.

Aynı zamanda ucuz. Planlar kullanıcı başına ayda sadece birkaç dolardan başlar. Google her ek kullanıcı için ücret alır, evet, ancak ek e-posta adresleri için ücret almaz. Örneğin, “[e-posta korumalı]” ek ücrete mal olurken, “[e-posta korumalı]” ücrete tabi değildir. Ayrıca, önyükleme yapmak için 30 GB depolama alanı elde edersiniz.

İşletmeler G Suite’tan en büyük faydayı görecek olsa da, burada bireyler için hala çok şey var. Fiyatlar ne kadar elde ettiğiniz için ucuzdur ve Google’ın kullanılabilirlik konusundaki keskin gözü artar. 14 günlük ücretsiz deneme sürümüyle kendiniz deneyin. Çoğunlukla ilgilendiğiniz depolama alanı ise, en iyi bulut depolama alanı alıcı kılavuzumuzu okumanızı öneririz..

Zoho

Zoho, popüler e-posta barındırma hizmetini G Suite gibi seçeneklerin yanı sıra bir dizi uygulama sağlayacak şekilde uyarladı. Yakalama, Zoho’nun daha ucuz olması ve hatta 25 kullanıcıya kadar desteği olan ücretsiz bir plan sunmasıdır.

Oradan başlayalım. Ücretsiz plan, 25 adede kadar kullanıcı ve tavsiye bonusları ile kazanılan 25 kullanıcı daha sunuyor. E-posta adresleri, kullanıcı başına 5 GB alan ve 20 MB ek sınırıyla tek bir alan adından olabilir.

Yani, plan ideal değil, aynı zamanda ücretsiz. Zoho ve G Suite arasındaki en büyük fark, bunun gibi bir plan, tek alanlı e-posta barındırma ve başka bir şey arayanlara hitap ediyor. Gelen kutunuzu düzenli tutmak için biraz dikkatli olmanız gerekir, ancak yine de ücretsiz olarak profesyonel bir adres almanın en iyi yoludur.

Ücretli planlar G Suite’ten birkaç dolar daha ucuzdur ve hatta platforma entegre olur. Depolama için 30 GB ve ekler için 30 MB gibi daha fazla sınırlamanız var, ancak bunların ne kadar ucuz olduğunu göz ardı etmek kolaydır..

Zoho Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Şimdiye kadar, Zoho’nun sunduğu e-posta da dahil olmak üzere dokuz uygulamadan oluşan bir paket olan “Çalışma Alanı” olarak bilinen şeyi tartıştık. Bunların çoğu standart ofis uygulamalarıdır, ancak sanal eğitim için bir web konferans aracı olan ShowTime gibi çeşitli uygulamalar da dahil edilmiştir..

Zoho ile ilgili etkileyici kısım Çalışma Alanında değil, sunduğu diğer tüm uygulamalarda. Satıştan BT’ye, müşteri hizmetlerine kadar değişen kategorilerde, neredeyse her işletmeye hitap eden araçlar vardır. Şirket ayrıca Zoho Books incelememizde ele aldığımız bir muhasebe programı da sunuyor

Araçların her biri ekstra maliyete sahip olsa da, her şeyi bir yere koyma yeteneği Zoho’yu bu kadar özel yapan şeydir. Bir web sitesi oluşturabilir, çevrimiçi eğitim yapabilir veya kitaplarınızı tek bir yerden yönetebilirsiniz.

Rackspace

RackSpace, çok çeşitli bulut barındırma çözümleri sunar, ancak paketleri basitleştirilmiş e-posta barındırma lehine alır. Office 365, Exchange ve kendi RackSpace E-posta platformu için barındırma hizmeti sunar.

Temel olarak, hizmetleri sunucunuzu buluta taşıma üzerine kuruludur. RackSpace, alanı boşaltmak, maliyetleri azaltmak ve daha iyi genel performans sağlamak için bir sunucu ağı kullanarak yerel sunucuyu iş e-postasından çıkarmayı amaçlamaktadır..

Maliyetler diğer e-posta sağlayıcılarına kıyasla oldukça yüksek olsa da, burada çok değer kazanıyorsunuz. Örneğin, Exchange sunucuları kullanıcı başına birkaç dolar daha fazla çalışır, ancak bu listedeki tüm sağlayıcıların iki katı veya üç katı büyüklüğünde 100 GB posta kutuları ve 50 MB ekler sunar.

RackSpace’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Odakın işletmeler üzerinde olduğu açıktır ve bunun için RackSpace sunar. Örneğin Office 365 planı, 7/24/365 Fanatik Desteği ile Microsoft’un paketinin tam sürümüyle birlikte gelir.

Eğer o terimi hiç duymamış olsaydın, kimse seni suçlamaz. Bu RackSpace destek tanımı, karşılaşabileceğiniz sorunları çözmek için istekli, en üst düzey personel ekibine erişebileceğiniz anlamına gelir. Herhangi bir komut dosyası veya bölüm atlamalı değil, tüm sorulara 15 dakika veya daha kısa sürede yanıt veren bir bilgi ekibi.

RackSpace çok daha pahalıdır, ancak e-postanın içinde ve dışında kapsamlı iş çözümleri sunar. Özellikle listedeki Under Armour ve Oliver Wight gibi müşterilerle tartışmak zor. Birinci sınıf işletme barındırma ihtiyacınız varsa, RackSpace’i denemek en iyisidir.

Microsoft Office 365 İş Temelleri

G Suite’in arkasına binmek Microsoft’tan bir uygulama paketidir. Microsoft Office ve Outlook ile Google araç grubunu değiştirin ve Business Essentials’ın neler sunabileceği hakkında oldukça iyi bir fikriniz var.

Ancak, ikisi tamamen eşit değildir. Office 365 biraz daha pahalıdır, ancak Google paketinden çok daha fazlasını yapabilen uygulamalar sunar. Outlook ve Exchange, Google Drive’ın yapabileceklerinin çok ötesinde e-postalar oluşturmanıza olanak tanır. Bu, Google’ın en ucuz planında 30 GB’ın üzerinde olan 150 MB’a kadar ek boyutlarında ve 50 GB depolama alanını içerir.

Dezavantajı, yalnızca Microsoft Office’in çevrimiçi sürümüne erişebilmenizdir. Bu, G Suite ile karşılaştırıldığında bir sorun olmasa da, Office Online uygulamalarının ne kadar sınırlı olduğu düşünülür. Office 365’in en iyi sürümü Microsoft Office’in tam sürümüyle birlikte gelir.

Microsoft Office 365 Business Essentials’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

E-posta dışında, iş gereksinimleri, işletmeler için kapsamlı bir araç seti sunar. Bizim favorilerimizden biri Microsoft Teams. Yüzeyde, bu Slack gibi basit bir mesajlaşma uygulaması gibi görünüyor, ancak çok daha fazlasını sunuyor.

Skype toplantıları ve Microsoft belgeleri ona sorunsuz bir şekilde entegre olur ve ekiple ilgili her şeyi tek bir çatı altında tutmanıza olanak tanır. Diğer ekip mesajlaşma uygulamaları gibi ekler eklemenize veya eklentiler yüklemenize gerek yoktur. Microsoft ekosisteminde çalıştığınız sürece harika bir ekip çözümü.

Tabii ki takımlar elde ettiğiniz tek şey değil. Microsoft, ekip Skype işlevselliği, kurumsal sosyal ağ olarak Yammer ve çevrimiçi konferans araçlarını da içerir. Araç seti yeni bir çığır açmazken, platformlar arasındaki entegrasyon özel bir şeydir. Sizin için doğru olup olmadığını görmek için ücretsiz bir Business Essentials deneme sürümüne kaydolabilirsiniz..

Liquid Web

Liquid Web ağırlıklı olarak yüksek kaliteli VPS ve özel hosting çözümlerine odaklanmıştır. Bununla birlikte, sıfır kesinti süresi, birinci sınıf spam filtreleme ve 25 GB posta kutuları ile rekabetçi fiyatlı e-posta barındırma da sunar.

Depolama alanı daha düşük olsa da, maliyeti göz önüne alarak geçmek zordur. Standart plan, kullanıcı başına aylık yalnızca 1 ABD dolarıdır ve tüm Liquid Web özelliklerini sunar. Herhangi bir POP veya IMAP posta istemcisi kullanabilir veya 25 GB depolama alanı ve 50 MB ek içeren web postası üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Ayrıca, e-postanızı düzenli ve spam’dan uzak tutmak için araçlar da alırsınız. Ayarlanabilir filtreler, neler olup bittiğini uyarlamanıza izin verir, ancak Liquid Web’in spam bloğu kendi başına oldukça iyidir. Ayrıca, gelen kutunuzun istediğiniz şekilde görünmesini sağlamak için kullanıcı ve etki alanı düzeyinde güvenli listeler ve kara listeler oluşturabilirsiniz.

Liquid Web’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Ancak, e-posta barındırma çok daha fazlasını sunuyor. Liquid Web, VPS’den WordPress’e kadar değişen planları olan tam özellikli bir ana makinedir (ancak WordPress listemiz için en iyi web barındırma sitemize girmedi). Planlar oldukça pahalı olsa da, hedeflenen iş piyasası ücretsiz güvenlik özellikleri ve olağanüstü destekle mutlu olacak.

E-posta da bazı ekstra özellikler içeriyor. Biraz daha pahalı olan “Artı” planı, kişiler ve takvimler için cihazlarınız arasında mobil senkronizasyon, 30 GB bulut depolama alanı ve bir dizi çevrimiçi belge düzenleme aracı ile birlikte gelir. Spektrumun Microsoft sonuna daha eğilimliyseniz, Liquid Web Exchange barındırma hizmeti de sunar.

Liquid Web’de hiçbir şey e-posta barındırma kadar istisnai bir özellik değildir, ancak buna gerek yoktur. En büyük çekiş, hizmetin ucuz olması ve her zaman işe yaraması ve bol miktarda depolama alanı ve seçenek sunmasıdır. Ücretsizin yanında, bu yüzden sizin için doğru olup olmadığını görmek için bir ay deneyin.

Sonuç

Gmail ve Yahoo gibi web posta hizmetleri uzun bir yol kat etmiş olsa da, profesyonel bir e-posta adresinin yerini tutamaz. Neyse ki, aylık planlar bir soda almaktan daha ucuz hale geldiğinde maliyetler önemli ölçüde düştü.

Sağlayıcıların çoğu barındırma ile e-posta içerir, böylece bir taşla iki kuş öldürebilirsiniz. En çok hangi e-posta barındırıcısını seviyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me