Egnyte vs Box: 2020 için Kurumsal Dosya Depolama Showdown

Ayrı Egnyte Connect incelememizi ve Box incelememizi okuduysanız ancak hangi hizmetin sizin için en uygun olduğuna hala karar veremiyorsanız, size yardımcı olmak için buradayız. İkisi arasında seçim yapmak net değildir, çünkü her ikisi de en iyi EFSS sağlayıcıları listemizdedir. Fikrini oluşturmana yardımcı olmak için Egnyte vs. Box’a çukurlaşacağız ve hangisinin zirveye çıkacağını göreceğiz.


Egnyte Connect, planlara yüksek değer, güçlü güvenlik, zengin senkronizasyon ve paylaşım seçenekleri ve sezgisel bir kullanıcı deneyimi sunan yetenekli bir hizmettir. Box’ın daha pahalı planları olmasına rağmen, daha fazla kullanıcı yönetimi seçeneği de sunar. Ayrıca, senkronizasyon ve paylaşım özelliklerini veya mükemmel güvenliğini kolayca kapatamazsınız. 

Bu EFSS hizmetleri farklı iş kullanıcıları için biraz farklı işlevler yerine getirebilse de, dosya senkronizasyonu ve paylaşımı, güvenlik, kullanıcı yönetimi, verimlilik uygulamaları ve depolama maliyeti gibi benzer faktörlere odaklanırlar. Bu kategorilerdeki her iki hizmeti de verimlilik uygulamaları hariç olarak karşılaştıracağız, çünkü bunlar eşit olarak eşleşiyor.

Bununla birlikte, bir EFSS hizmetine değil, ev veya küçük işletme kullanımına yönelik bir hizmete ihtiyacınız varsa, en iyi bulut depolama karşılaştırmamıza ve en iyi iş bulut depolama makalelerimize bakın.

Her turun sonunda bir kazanan ilan edeceğiz ve makalenin sonunda genel şampiyonu açıklayacağız. Savaşa, hizmetlerin ne kadar depolama alanı ve hangi fiyata sağlandığını karşılaştırarak başlayacağız.

1

Fiyatlandırma

Paranız için çok fazla depolama alanına sahip olmanız en iyisidir. Ne kadar çok alırsanız, abonelik planının değeri o kadar iyi olur. Aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla planınızın olması da önemlidir, çünkü ihtiyaçlarınıza uygun bir plan bulmanızı sağlar. Bu nedenle, hizmetin ücretsiz bir plan veya deneme sunması en iyisidir, bu da hizmeti test etmenizi sağlar.

Bununla birlikte, bir plana karar vermeden önce, tüm planlar aynı seti sunmadığından, hangi özelliklere ve ne tür desteğe ihtiyacınız olduğunu bilmek önemlidir..

Egnyte

Yalnızca birkaç kullanıcınız varsa, Egnyte Connect’in “ekip” planı işi yapar. Kullanıcı başına aylık 10 ABD dolarıdır ve size 1 TB depolama alanı sağlar. Bir ila üç kullanıcınız olabilir, bu da onu tek bir kullanıcı için de uygun bir çözüm haline getirir.

Üçten fazla kullanıcıya ihtiyaç duyanlar için “ofis” planı yeterli olacaktır. Beş ila 25 kullanıcı barındırabilir ve kullanıcı başına aylık 8 ABD doları karşılığında 5 TB çevrimiçi depolama alanı sağlar. 25 ile 100 arasında kullanıcıya ihtiyacınız varsa, “iş” planı sizin için en iyi seçenektir. Kullanıcı başına aylık 20 ABD doları karşılığında 10 TB alır.

100’den fazla kullanıcısı olan işletme sahipleri, Egnyte’den fiyat tahmini almanızı gerektiren “kurumsal” plana abone olmak zorunda kalacaklar. “Kurumsal” plan, ihtiyaçlarınıza göre ölçeklenen depolama alanı sağlar. Bu planın özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Egnyte’nin fiyatlandırma sayfasına bakın.

Kutu

Box, benzer bir fiyatlandırma yapısına sahiptir, ancak aynı zamanda birkaç kişisel plan içerir. Bir işletme değilseniz, “bireysel” veya “kişisel profesyonel” planına abone olabilirsiniz. “Bireysel” plan ücretsizdir ve size 10GB, “kişisel profesyonel” ise ayda 10 $ 100GB sağlar.

İlk iş planı, en az üç kullanıcı gerektiren ve en fazla 10 kullanıcıyı destekleyebilen “başlangıç” tır. Kullanıcı başına aylık 5 ABD doları fiyatla yalnızca 100 GB depolama alanı sağlar. 

Ancak, bir sonraki “işletme” planı, kullanıcı başına aylık 15 ABD doları karşılığında sınırsız depolama alanı sağlar. En az beş kullanıcı gerektirir, ancak üst sınırı yoktur.

“İş artı” planı size aynı miktarda depolama alanı ve kullanıcı sayısı sağlar, ancak daha fazla özellik sunar. Hangi özellikleri eklediğini Box’un fiyatlandırma sayfasında görebilirsiniz. Plan, kullanıcı başına aylık 25 ABD doları tutarını geri alır. 

Gelişmiş içerik yönetimi ve güvenlik özellikleri için, “kurumsal” plana abone olabilirsiniz, ancak Egnyte gibi, bunun için bir teklif almanız gerekir.

Birinci Tur Düşünceler

Sınırsız depolama alanına veya belirli bir Box özelliğine ihtiyacınız varsa, Box burada daha iyi bir seçimdir.

Ancak, Egnyte Connect’in sınırsız depolama alanına ihtiyaç duymayan küçük işletmeler için daha iyi bir anlaşma olduğu açıktır. Daha büyük bir işletme olsanız bile, çok fazla alana ihtiyacınız olmayabilir ve Egnyte işi halledecektir. Bu nedenle, bu turun galibi Egnyte Connect.

Tur: Egnyte Connect için Fiyatlandırma Noktası

Egnyte Connect Logo
Kutu iş Logo

2

Eşitleme

Senkronizasyon, herhangi bir EFSS hizmetinin temel özelliğidir, çünkü neredeyse gerçek zamanlı olarak takım arkadaşlarınızla işbirliği yaparken dosyaları buluta ve tüm cihazlarınıza kopyalamanızı sağlar. 

Senkronizasyonun ne kadar iyi olduğu, bir sunucuya olan uzaklığınız ve daha önce yüklenmiş dosyaların sadece değişen parçalarını aktararak aktarımını hızlandıran blok düzeyinde bir senkronizasyon algoritması kullanımı da dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlıdır. tüm dosyadan daha.

Ancak, ne Egnyte Connect ne de Box blok düzeyinde bir senkronizasyon algoritması kullanmaz. Yine de bu çok garip değil, çünkü çoğu EFSS hizmeti bunu sağlamıyor. Ancak bunun gerekli olduğunu düşünüyorsanız Dropbox Business’ı deneyin. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi Dropbox Business incelememizde okuyabilirsiniz..

Egnyte

Bununla birlikte, Egnyte Connect, bağlantı bant genişliğimiz göz önüne alındığında, sıkıştırılmış test klasörünüzü tam olarak beklediğimiz sürede yükledi..

egnyte-vs-kutu-egnyte-masaüstü-istemci

Egnyte Connect standart bir senkronizasyon klasörü yaklaşımı kullanmaz. Aksine, dosyalarınızı indirmeden önizlemenizi sağlayan ve size yer kazandıran bir ağ sürücüsü kullanır. Bununla birlikte, dosyaları çevrimdışı kullanım için saklamanız gerekiyorsa, bunları bu amaç için etiketleyebilirsiniz.

Dosyaları ağ sürücüsüne yerleştirdiğinizde, bunlar sabit sürücünüzde ve bulutta depolanır. Dosyaları yalnızca bulutta saklamak istiyorsanız, sabit sürücüde depolamayı devre dışı bırakmak için seçici senkronizasyonu kullanabilirsiniz.

Kutu

Box’ın senkronizasyonu, bu durumda Egnyte’nin tersi anlamına gelen standart modeli kullanarak çalışır. Box varsayılan olarak dosyaları buluttan bilgisayarınıza senkronize eder. Ayrıca, senkronizasyon klasörüne yerleştirdiğiniz tüm dosyalar buluta kopyalanır ancak sabit sürücünüzde kalır.

egnyte-vs-kutu-kutu-masaüstü-istemci

Web istemcisinin “senkronize et” seçeneğini kullanarak dosyalarınızı yalnızca bulutta kalmasını sağlayabilirsiniz. Box, aynı şeyi masaüstü istemciden yapmanızı sağlar, ancak dosyalarınızın çevrimdışı kullanılamayacağını unutmayın.

Box’ın aktarım hızlarını Egnyte ile aynı yöntemi kullanarak test ettik ve sonuçlar karşılaştırılabilirdi.

Yuvarlak İki Düşünce

Her iki hizmet de hızlı hızlara ve benzer bir senkronizasyon yaklaşımına sahiptir. Ancak, Egnyte’nin yaklaşımını daha iyi tercih ediyoruz, çünkü varsayılan olarak sabit disk alanını korumanıza yardımcı olur. İş kullanıcıları arasında popüler olan SSD’li ultra ince dizüstü bilgisayarlar kullanıyorsanız bu daha da önemlidir..

Yuvarlak: Egnyte Connect için Eşitleme Noktası

Egnyte Connect Logo
Kutu iş Logo

3

Paylaşım

Senkronizasyonu kullanmak iyidir, ancak başkalarıyla işbirliği yapmak için dosyalarınızı paylaşmanız gerekir. Paylaşım kolay, hızlı ve doğrudan bireysel kullanıcılara ve gruplara gidebiliyorsa en iyisidir. Paylaşımlarınızı istenmeyen erişimden korumak için güçlü içerik kontrol seçenekleri mevcut olmalıdır. Bu kontroller şifre koruması, son kullanma tarihleri ​​ve izinleri içerebilir.

Egnyte

Egnyte Connect kullanarak dosya ve klasör paylaşmak için bağlantılar oluşturabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, bunlara kimlerin erişebileceğini tanımlayabilirsiniz. Bu “herkes”, “şifresi olan herkes” olabilir, yalnızca kullanıcılarınız veya bağlantıyı e-postayla gönderdiğiniz kişiler olabilir. Ayrıca, bağlantıyı şifre ile koruyabilir, birkaç indirme işleminden sonra veya belirli bir tarihte sona erecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca indirmeleri tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Başka bir ilginç seçenek, başkalarının sizinle içerik paylaşmak için kullanabileceği bir yükleme bağlantısı oluşturma yeteneğidir.

egnyte-vs-kutu-egnyte-dosya paylaşım

Bir klasörü yalnızca bağlantı olarak paylaşmanız gerekmez, bunun yerine tek tek kullanıcıları veya grupları klasöre katılmaya davet edebilir ve onlara izinler atayabilirsiniz. Bu “sahip”, “dolu”, “editör” ve “görüntüleyici” olabilir. İki yöntemden birini kullanarak paylaştıktan sonra, paylaştığınız bağlantıları ve başkalarının sizinle paylaştığı bağlantıları ayrı bir sayfada görebilirsiniz.

Kutu

Box ayrıca kullanıcıların dosya ve klasörler için bir bağlantı oluşturarak veya kullanıcıları klasörlere katılmaya davet ederek paylaşmalarını sağlar. Yöntemden bağımsız olarak, davet edilen kullanıcılara “düzenleyici” veya “görüntüleme” izinleri verebilirsiniz. “Editörler” içeriği önizleyebilir, düzenleyebilir, yükleyebilir, paylaşabilir ve indirebilir; “görüntüleyenler” yalnızca paylaşıp indirebilir.

egnyte-vs-kutu-kutu-paylaşım-link-ayarlarla

Bağlantıyı herkese açık hale getirebilir, yalnızca kuruluşunuzdaki kişiler tarafından görülebilir veya yalnızca davet ettiğiniz kullanıcılar tarafından erişilebilir hale getirebilirsiniz. Kimin erişimi olursa olsun, bağlantıyı yalnızca “görüntülemeye” veya “görüntülemeye ve indirmeye” izin verecek şekilde ayarlayabilirsiniz. 

Ayrıca, bağlantıyı bir şifre ile güvenceye alabilir, bir son kullanma tarihi belirleyebilir ve indirmeyi devre dışı bırakabilirsiniz. Başkalarının bulut depolama alanınıza içerik yüklemesine izin vermek için “dosya isteği” özelliğini de kullanabilirsiniz.

Klasörleri paylaşırken kullanıcılara yedi farklı izin düzeyinden birini de verebilirsiniz: ortak sahip, editör, görüntüleyici yükleyici, önizleyici yükleyici, görüntüleyici, önizleyici veya yükleyici.

Yuvarlak Üç Düşünce

Her iki hizmetin de güçlü paylaşım yetenekleri var, bu yüzden kazanan kim olduğuna karar vermek için tüyleri ayırmalıyız. Box, erişimi hassas bir şekilde ayarlamanıza izin veren daha fazla izin seviyesine sahiptir, ancak herkesin böyle ince bir kontrole ihtiyacı olduğu açık değildir.. 

Ayrıca, Egnyte’nin bağlantılarının süresi birkaç indirme işleminden sonra dolar ve Egnyte paylaşımlarınızın denetimini gösteren bir sayfa sunar. Farkı burada bölüyoruz, bu yüzden Egnyte Connect bu turu kazanıyor.

Yuvarlak: Egnyte Connect için Paylaşım Noktası

Egnyte Connect Logo
Kutu iş Logo

4

Güvenlik

İş verilerinizi buluta taşımak piknik değildir çünkü siber suçların failleri, bu verilere erişmek dışında bir şey istemez. Bu nedenle, güçlü bulut güvenliğine sahip olmak çok önemlidir. Bu, şifreleme, geçiş koruması, fidye yazılımı ile mücadele eden özellikler, iki faktörlü kimlik doğrulama ve daha fazlasını içerir.

Şifreleme verilerinizi karıştırır, böylece sizden başka kimse okuyamaz. En azından şifreleme anahtarınızı almayan hiç kimse. Bu nedenle, hizmetlerin özel şifreleme sağlaması en iyisidir. Ayrıca, dosyalarınızı aktarırken korumak için TLS / SSL protokolüne sahip olmaları gerekir.

Ancak, kullanıcılar zayıf şifreler oluşturuyorsa bu yöntemler yardımcı olmaz. Açıkçası, kullanıcıların önerilen yönergeleri izlemesi ve bunun yerine güçlü şifreler oluşturması en iyisidir. 

Hizmetlerin, kullanıcı kimlik bilgileri için başka bir koruma katmanı sağlayan iki faktörlü kimlik doğrulaması sağlaması en iyisidir. Etkinleştirildiğinde, iki faktörlü kimlik doğrulama, kullanıcıların yabancı bir cihazdan oturum açarken bir kod vermesini gerektirir. Gördüğünüz gibi, bu göz ardı edebileceğiniz bir kategori değil, bu yüzden Egnyte ve Box’ın karşılaştırmasını görelim.

Egnyte

Egnyte, dosyalarınızı bilgisayarınızdan çıkmadan önce şifrelemek için AES 256 bit kullanır. TLS protokolü, dosyalarınızı aynı şifreleme düzeyiyle korur. Dosyalarınız sunucularına yerleştirildikten sonra, verileriniz şifrelenmiş biçimde kalır. Bununla birlikte, Egnyte anahtarınızı varsayılan olarak yönetir, yani şifrelemeniz özel değildir.

Ancak Egnyte’nin şifreleme anahtarını şifreleyen harici bir ana anahtar belirtmek için Egnyte Anahtar Yönetimi’ni kullanabilirsiniz. Egnyte Anahtar Yönetimi’ni kullanmak istemiyorsanız, özel bir şifreleme eklentisi olan Boxcryptor’ı kullanabilirsiniz.. 

Egnyte iki faktörlü kimlik doğrulama kullanır, böylece yetkisiz girişler konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Yönetici olarak ayrıca özel şifre gereksinimleri, oturum zaman aşımı, şifre yeniden kullanımı önleme, şifre döndürme süresi ve daha fazlasını belirtebilirsiniz..

Oturum açma işlemini daha da güvenli hale getirmek ve basitleştirmek için OneLogin, Bitium ve Okta gibi tek oturum açma (TOA) hizmetlerini de kullanabilirsiniz.

Egnyte ayrıca, senkronize edilen dosyaları silen ve bulut içeriğine erişimi kesen uzaktan cihaz silme gerçekleştirme seçeneği sunar.

Egnyte’nin sertleştirilmiş veri merkezleri biyometrik erişim kontrolleri, 24 saat gözetim ve yedeklilik kullanır ve sel ve yangın gibi doğal afetlere direnebilir. Tesisler ayrıca SOC 2, ISO 270001 ve SSAE 16 Tip II standartlarına uygundur.

Ancak, verilerinizi Egnyte’nin veri merkezlerinde tutmak istemiyorsanız, kendi hibrit bulut çözümünüzü kullanabilirsiniz, bu da bazı verileri Egnyte’nin bulutunda ve bazılarının kişisel sunucularda tutabileceğiniz anlamına gelir. Bu, ihtiyacınız olan belirli güvenlik özelliklerini uygulamanızı sağlar.

Kutu

Egnyte gibi Box da dosyalarınızı cihazınızdan ayrılmadan önce şifrelemek için 256 bit AES kullanır. TLS protokolü onları transit olarak koruyacaktır. Ancak, Box anahtarınızı saklar ve yönetir. Bunu kendiniz yapmak istiyorsanız, Box KeySafe’i kullanabilir veya Boxcryptor’ı kullanarak dosyalarınızı şifreleyebilirsiniz..

Box, iki faktörlü kimlik doğrulama sağlayarak kimlik bilgilerinizin korunmasına yardımcı olur. Ayrıca Bitium, Okta ve OneLogin gibi TOA hizmetlerini kullanmanızı sağlar. Ayrıca, kullanıcıların parolalarının ne kadar güçlü olması gerektiğini, oturum sürelerini, parola yeniden kullanım kısıtlamalarını, parola değiştirme zamanlamalarını ve daha fazlasını belirtebilirsiniz..

Box, her kullanıcının buluta kaç cihaz bağlayabileceğini belirlemenizi sağlayan cihaz sabitleme sağlar. Ayrıca, kullanıcılarınız tarafından kullanılan cihazları kontrol etmenizi ve buluta erişimlerini azaltmanızı sağlar. Ancak, önceden senkronize edilen dosyalar cihazlarda kalacaktır. Hesabınıza uzaktan silme işlemi ekleyebilirsiniz, ancak Box ile iletişim kurmanız gerekir.

Box, içeriği “gizli” olarak etiketlemenize ve kontrol etmenize yardımcı olan “kutu kalkanı” adı verilen ilginç bir özelliğe sahiptir. Örneğin, şüpheli davranışı tespit edebilir ve bu içeriğin paylaşılmasını engelleyebilirsiniz.

Box, verilerinizi ISO 27001, SOC 1, SOC 2, SOC 3, SSAE 18 ve diğer standartlara uygun sertleştirilmiş veri merkezlerinde tutar. Ayrıca, sürekli izleme, video izleme, artıklık ve N + 2 hata toleransı kullanırlar.

Yuvarlak Dört Düşünce

Her iki hizmet de mükemmel güvenlik sağlar. Fark, Egnyte’nin kendi güvenlik protokollerinizi ve yerel uzaktan silme yeteneğinizi uygulamanızı sağlayan hibrit bulut sağlamasıdır. Öte yandan Box, bir üçüncü taraf satıcıdan uzaktan silme eklemenizi gerektirir, ancak Kutu koruması sağlar.

Bu Egnyte’ye biraz daha avantaj sağlıyor, bu yüzden bu kategoride kazanan. Ancak, Box’ın belirli özelliklerine ihtiyacınız varsa, bu da mükemmel bir seçimdir.

Yuvarlak: Egnyte Connect için Güvenlik Noktası

Egnyte Connect Logo
Kutu iş Logo

5

Kullanıcı yönetimi

Kullanıcı yönetimi, kullanıcılarınızın yaptığı her şeyin üstünde kalmanıza ve izinlerini ve gruplarını uygun gördüğünüz şekilde yapılandırmanıza olanak tanır. Bu, kullanıcıların ve grupların yalnızca ihtiyaç duydukları içeriğe erişmesini ve bunları yönetmesini sağlar. Bu nedenle, yetkisiz erişim veya herhangi bir aksilik.

Egnyte

egnyte-vs-kutu-egnyte-kullanıcılar yönetimi

Egnyte, kullanıcıları yönetici, ileri düzey kullanıcılar ve standart kullanıcılar olarak tanımlamanızı sağlar. Her birinin çeşitli izin düzeyleri vardır. Yöneticiler, kullanıcı ekleme de dahil olmak üzere her şeye erişebilirken, güçlü kullanıcılar standart özelliklere erişebilir, kullanıcıları davet edebilir, grupları yönetebilir ve daha fazlasını yapabilir. Standart kullanıcılar yalnızca web istemcisini kullanabilir ve bildirim alabilir.

egnyte-vs-kutu-egnyte-grupları yönetimi

Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, Egnyte size ileri düzey kullanıcılar için özel roller oluşturma seçeneği sunar. Kullanıcıları yönetmeyi kolaylaştırmak için gruplar oluşturabilir ve kullanıcıları katılmaya davet edebilirsiniz. 

Egnyte ayrıca, kullanılan depolama alanı, bağlı cihazlar, kullanıcılar ve daha fazlası hakkında veri sağlayabilen raporlar oluşturmanıza olanak tanır. Raporlar yararlı ancak modası geçmiş görünüyor.

Kutu

egnyte-vs-kutu-kutu-kullanıcı yönetimi

Yeni kullanıcılar eklediğinizde Box, her bir kullanıcının ne kadar depolama alanı kullanabileceğini tanımlamanıza ve onlara birkaç izinden birini vermenize olanak tanır. Ayrıca, kullanıcının hangi klasörlere erişebileceğini tanımlayabilir ve yedi farklı izin düzeyinden birini ayarlayabilirsiniz. 

egnyte-vs-kutu-kutu-kullanıcı yönetimi

Bir kullanıcı ekledikten sonra, bunları bir gruba dahil edebilirsiniz. Box, farklı gruplara farklı izinler vermenizi sağlar, bu da birden fazla kullanıcıyı yönetmeyi kolaylaştırır. Grubu kimin yönetebileceğini de ayarlayabilirsiniz. Bu yönetici, grubun üyeleri veya tüm şirket olabilir. Grubun üyeleri “yönetici” veya “üye” izinlerine sahip olabilir.

Bir kişiyi kullanıcı olarak davet etmek istemiyorsanız, ancak o kişinin içeriğinize erişmesine ihtiyacınız varsa, bunları, sahip olduğunuz Box özelliklerine erişimi olan harici bir ortak çalışan yapabilirsiniz.

Yuvarlak Dört Düşünce

Egnyte iyi kullanıcı ve grup yönetimi yeteneklerine sahip olsa da, Box size daha fazla özelleştirme sağlayan daha fazla seçeneğe sahiptir. Bu sayede Box bu turu kazandı.

Tur: Kutu İşletmesi için Kullanıcı Yönetim Noktası

Egnyte Connect Logo
Kutu iş Logo

6

Son düşünceler

Hem Box hem de Egnyte en iyi EFSS sağlayıcılarımız arasındadır ve senkronizasyon, paylaşım ve güvenlik turlarında savaşın oldukça yakın olması şaşırtıcı değildir. Sonunda, Egnyte dört galibiyet alırken, Box’da bir galibiyet var. Bu Egnyte Connect’i genel kazananımız yapar.

Kazanan: Egnyte

Ancak, yakın bir çağrı oldu ve kullanım durumunuza bağlı olarak Box daha iyi bir seçim olabilir. Box, kullanıcı yönetimi kategorisinde de kazandı, bu nedenle kullanıcılarınız üzerinde ayrıntılı bir denetime ihtiyacınız varsa daha iyi bir seçenektir. Öte yandan, Egnyte küçük işletmeler için daha uygun fiyatlara sahiptir.

Bu karşılaştırma hakkında ne düşünüyorsun? Hangi tarafa yaslanıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map