Egnyte Connect ve OneDrive İş

Rulmanlarınızı geniş bulut depolama hizmetleri dünyasına taşımak zor. Bu nedenle, bu Egnyte Connect ile OneDrive İş karşılaştırmasına karar vermenize yardımcı olacağız. Egnyte Connect, genel olarak en iyi EFSS sağlayıcılarımız, OneDrive İş ise en iyi EFSS sağlayıcılarımız arasında biraz daha düşük.


Ancak, her ikisi için de güçlü bir dava var.

Bulut depolama hizmetleri, senkronizasyon, güvenlik veya paylaşım gibi farklı faktörlere odaklanabilir. En önemlilerini seçeceğiz ve bunları kafa kafaya beş tur yapmak için kullanacağız. Bununla birlikte, sizin için hangisinin en önemli olduğunu bulmak size kalmış.

EFSS yerine basit bir bulut depolama çözümüne ihtiyacınız varsa, en iyi bulut depolama hizmetleri karşılaştırmamızı okuyun. Bu yardımcı olmazsa, karar vermenize yardımcı olacak en iyi bulut depolama hizmeti kılavuzumuzu okuyun.

Her turun sonunda bir kazananımız olacak ve seçiminizi kolaylaştırmak için genel bir kazananla sonuçlandıracağız. Zaten bir favoriniz varsa, daha fazla bilgi için ayrı Egnyte Connect incelememize ve OneDrive İş incelememize bakabilirsiniz..

1

Eşitleme

Yükleme hızınız bulut depolama hizmetinin yanı sıra internet servis sağlayıcınıza ve bir sunucuya ne kadar yakın olduğunuza bağlıdır. Hizmetin, önceden yüklenmiş olan dosyaların aktarımını hızlandırmak için blok düzeyinde bir senkronizasyon algoritması kullanması en iyisidir. Değilse, işbirliği çok daha yavaş olacaktır.

Bant genişliği veya bilgisayar kaynaklarının senkronizasyonunun ne kadarını da sınırlayabilmeniz harika.

Egnyte Connect 250MB’lık bir klasör yüklemek için yaklaşık 9 dakika sürdü. Diğer hizmetlerin yarısı kadar zaman alır. İlk yükleme EFSS çözümleriyle yavaştır ve senkronizasyon hızı işbirliği için daha önemlidir. Bu durumda, Egnyte Connect’in aktarım hızları blok seviyesi aktarım algoritması sayesinde yüksektir.

İstemciyi yükledikten sonra masaüstünüze bir eşitleme klasörü ekler. İçine eklediğiniz içerik bulutla senkronize edilir. Klasörler ve dosyalar için sabit disk depolama alanını kapatmanıza izin veren seçici senkronizasyon özelliğini kullanmadığınız sürece sabit diskinizde de kalacaktır..

Egnyte’nin ağ sürücüsü olarak çalışan Egnyte Drive adlı başka bir masaüstü istemcisi vardır. Bulut içeriğinize sabit sürücünüzde saklamadan erişmek için kullanabilirsiniz. Dosyalarınızı açmak daha uzun sürer, ancak daha güvenli ve birisi cihazınızı çaldığında dosyalara erişimi önler.

OneDrive İş’in ilk yükleme ve indirme hızları diğer hizmetlerle uyumludur, ancak yalnızca Microsoft Office dosyalarıyla çalıştığı için uygun bir blok düzeyinde senkronizasyon algoritmasından yoksundur.

Bununla birlikte, hizmetin diğerlerinin pek çoğunda olmayan ilginç bir özelliği vardır: belirli dosya türleri için senkronizasyonu engelleme yeteneği. Daha hassas kontrol istiyorsanız, belirli klasörler veya dosyalar için senkronizasyonu kapatmak için seçici senkronizasyonu kullanabilirsiniz..

OneDrive İş, Egnyte Connect’ten daha hızlıdır ve belirli içeriğin senkronize edilmesini engelleyebilir, ancak tüm dosyalarda çalışan blok düzeyinde bir aktarım algoritması yoktur. Egnyte Connect bu yüzden tur atıyor.

Yuvarlak: Egnyte Connect için Eşitleme Noktası

2

Paylaşım

Dosyalarınızı yükledikten sonra paylaşmak isteyeceksiniz, bu nedenle paylaşım kolay, hızlı ve doğrudan büyük sosyal ağlara, bireylere ve kişi gruplarına gidebilmelidir. Ayrıca, son kullanma tarihleri, izinler ve şifre koruması ile paylaşımlarınızı korumak için uygun içerik kontrolleri de mevcut olmalıdır..

Egnyte Connect ile, başkalarının indirip görüntülemek için kullanabileceği klasörler ve dosyalar için bağlantılar oluşturabilirsiniz. Bağlantı kopyalanabilir ve sosyal ağlara yapıştırılabilir veya e-postayla gönderilebilir. Bir tane oluşturduktan sonra, bir şifre ile koruyabilir, bir son kullanma tarihi belirleyebilir, indirmeleri kısıtlayabilir ve kullanıldığında bir bildirim alabilirsiniz. Paylaştıklarınızı gösteren bir sayfa da var.

Klasörleri paylaşmak istiyorsanız, onlarla ilişkili “paylaş” düğmesine tıklayarak bunu yapabilirsiniz. Bundan sonra, bireyleri veya grupları davet edebilir ve her birine birkaç izin verebilirsiniz: “sahip”, “dolu”, “editör” ve “görüntüleyici”.

Görüntüleyenler önizleyebilir ve indirebilir; editörler düzenleyebilir, karşıya yükleyebilir ve indirebilir; tam izinlere sahip kişiler yükleyebilir, indirebilir, düzenleyebilir ve silebilir; ve sahipler tüm bunları yapabilir ve izinleri yönetebilir.

OneDrive İş, e-posta yoluyla veya bir dosya veya klasöre bağlantı oluşturarak içerik paylaşmanıza olanak tanır. Bağlantıyla giderseniz belirli kişilere erişimi kısıtlayabilir, son kullanma tarihlerini ayarlayabilir ve harici paylaşımı kısıtlayabilirsiniz. Hizmet yeterli içerik kontrol seçeneği sunuyor, ancak bağlantı şifreleri oluşturamıyor.

Neleri paylaştığınızı gösteren bir paylaşım sütunu var, ancak çok fazla giriş olduğunda bu rahatsız edici. Tüm içeriği görebileceğiniz ayrı bir “paylaşılan” görünüm olarak daha yararlı olur.

Egnyte Connect’te daha fazla içerik kontrol seçeneği, paylaşımlarınızı gösteren ve izinleri kullanan daha kullanıcı dostu görünümler vardır, bu nedenle bu turu kazanır.

Yuvarlak: Egnyte Connect için Paylaşım Noktası

3

Verimlilik Uygulamaları

Bu kategori üretkenliğinizi artırmak için kullanabileceğiniz uygulamalarla ilgilidir. Bazı hizmetler yerel uygulamalara sahipken, diğerleri üçüncü taraf araçlarla entegre olur veya her iki yaklaşımın bir karışımını sunar. Birçoğu belgeler için Google Dokümanlar veya Office Online ile entegre olur ve görev yönetimi, zamanlama vb. İçin üçüncü taraf uygulamalarına güvenir..

Alışılmadık şekilde Egnyte Connect, işbirliğini denetlemeye yardımcı olmak için kendi görev yönetimi araçlarına sahiptir, ancak Trello gibi üçüncü taraf araçlarla da entegre olur. Ayrıca, Office Online, Office 365 ve Google’ın ofis paketiyle çalışabilir.

Confluence, Okta ve Raken dahil olmak üzere birçok uygulama arasından seçim yapabilirsiniz ve bunların çoğu ücretsizdir. Uygulama kitaplığındaki listenin tamamına göz atın.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, OneDrive İş’in verimliliği Microsoft Office etrafında dönmektedir. Office 365’i içeren bir plan seçerseniz, çalışanlarınız Outlook, Word, Excel, PowerPoint ve diğer uygulamaları paket içinde kullanabilir.

Office 365 ile bir planınız olmasa bile Office Online’ı ücretsiz kullanabilirsiniz. Mevcut en iyi not alma uygulamalarından biri olan Word, Excel, PowerPoint ve OneNote’u içerir.

OneDrive İş’in üçüncü taraf uygulamalarından oluşan bir kitaplığı vardır, ancak aranamayacağınız için aradığınızı bulmak zordur. Üçüncü taraf uygulamalarla entegrasyonu devre dışı bırakma seçeneği de vardır.

Egnyte Connect, üçüncü taraf uygulamaların aranabilir bir kütüphanesini sunar ve Microsoft Office ve Google’ın ofis paketiyle entegre olur. Bu, bu turu kazanan yapar.

Tur: Egnyte Connect için Verimlilik Uygulamaları Noktası

4

Güvenlik

Çevrimiçi ortamda birçok tehdit var, bu nedenle iyi bir güvenliğe sahip olmak önemlidir. Bilgisayar korsanları fidye yazılımı veya ortadaki adam saldırıları ile verilerinize ulaşmakta tereddüt etmeyeceklerdir ve kimlik bilgilerinizi de hedefleyebilirler.

Bulut depolama hizmetleri, verilerinizi tehditlere karşı korumak için çeşitli yaklaşımlara dayanır. İki öğeli kimlik doğrulaması, şifrenizi çalan bilgisayar korsanlarının hesabınıza erişmesini önler. Bir sağlayıcı buna sahip olsa bile, güçlü bir şifre yapmalısınız.

TLS protokolü verilerinizi aktarım sırasında korur, şifreleme ise dosyalarınızı aktarım sırasında ve beklemede tutarken sizden başkalarının okumasını imkansız hale getirir. Şifreleme anahtarınıza erişimi olan bulut depolama çalışanları bunları okuyabilir, ancak özel, uçtan uca şifreleme kullanmıyorsanız.

Egnyte Connect, yerel cihazınızdaki dosyalarınızı korumak, TLS protokolü ile geçişte ve sunucularında beklemede olmak için AES 256 bit şifreleme kullanır. Birçok EFSS çözümü gibi, özel şifreleme kullanmaz, çünkü kullanıcı deneyimini endekslemek ve hızlandırmak için meta verilerinizi okuması gerekir.

Bununla birlikte, Boxcryptor kullanıyorsanız, özel bir şifreleme eklentisi.

Egnyte Connect’in veri merkezleri biyometrik kontroller, güvenlik devriyeleri ve 24 saat gözetim ile fiziksel davetsiz misafirlere karşı güvence altına alınmıştır. Konuları kendi ellerinize almayı tercih ediyorsanız, bunu hibrit bir çözüm oluşturmayı ve verilerinizi kişisel bir sunucuda depolamayı seçerek yapabilirsiniz.

Birisi şifrenizi çalarsa sizi korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama vardır, ancak minimum şifre gereksinimlerini belirleyerek bunun şansını azaltabilirsiniz. Ayrıca, şifre döndürme ve hesap kilitleme ayarlarının yanı sıra merkezi cihaz yönetimi ve Egnyte Anahtar Yönetimi’ne de erişebilirsiniz. Birisi cihazınızı çalarsa senkronizasyonunu durdurabilirsiniz.

Microsoft güvenlik önlemleri konusunda belirsiz, ancak istirahatte AES 256 bit şifreleme kullandığını biliyoruz. TLS protokolü, aktarım sırasında verilerinizi korur ve RSA 2048 bit algoritması şifreleme anahtarınızı korur.

Ne yazık ki, hizmet şifre gereksinimlerinizi belirlemenize izin vermiyor ve varsayılan olarak sekiz karakter uzunluğunda. Yine de yönetici sizseniz iki faktörlü kimlik doğrulaması isteyebilirsiniz.

OneDrive İş’in iyi güvenlik özellikleri vardır, ancak Egnyte Connect bunlardan daha fazlasına sahiptir ve tüm aktarım aşamalarında şifreleme sağlar. Bu raundu kazanır.

Yuvarlak: Egnyte Connect için Güvenlik Noktası

5

Depolama Maliyeti

Paranız için ne kadar depolama alanı alacağınız abonelik planlarına yansır. Bir sağlayıcı bunlardan daha fazlasına sahipse, seçenekleriniz daha iyi olacaktır. Fiyat için ne kadar alan sundukları değerlerini belirler. Pazarlıklı avcılık yapıyorsanız, bulut depolama alanındaki en iyi fırsatlarımızı okuyun. Bir servise abone olmadan önce ücretsiz bir plan veya deneme sürümü kullanabilmeniz harika.

Egnyte Connect’in Ekip planında bir ila üç kullanıcı kalabilir. Kullanıcı başına aylık 10 ABD dolarıdır ve 1 TB depolama alanı sağlar. Şirket planla iş hedefliyor, ancak bireyler için de iyi.

Daha fazla kullanıcınız varsa, üç plan arasından seçim yapabilirsiniz: Ofis, İş ve Kuruluş. Office, kullanıcı başına aylık 8 ABD doları karşılığında 5 TB çevrimiçi depolama alanı sunar ve en az beş kullanıcı gerektirir. 25’ten fazla kullanıcı için Business, kullanıcı başına aylık 15 ABD doları karşılığında 10 TB depolama alanı sağlıyor.

100’den fazla kullanıcınız varsa, Enterprise size “sınırsız” depolama alanı, yönetim kontrolü ve premium destek sağlar. Bununla birlikte, fiyat tahmini almak için Egnyte’yi aramanız gerekir. Özelliklerin tam listesine buradan bakın.

OneDrive İş’in ucuz planları vardır ve kullanıcıların alan paylaşmasını gerektirmez. Bu hizmet için büyük bir artı.

OneDrive İş 1’in kullanıcı başına yıllık maliyeti 60 ABD dolarıdır ve her kullanıcıya 1 TB depolama alanı sağlar. OneDrive İş 2 sınırsız depolama alanı sunar, ancak maliyeti iki kat daha fazladır. Bununla birlikte, 1 TB ile başlıyorsunuz ve ihtiyacınız varsa daha fazlasını istemelisiniz.

Office 365 Business Premium’un maliyeti yıllık 150 ABD dolarıdır ve her kullanıcı, Office 365 paketi ve diğer uygulamalar için 1 TB alan sağlar. Tüm planlar için özelliklerin tam listesi için buraya bakın.

Egnyte Connect’in iyi değerli planları olsa da, OneDrive İş’in kullanıcılar arasında yer paylaşmayan ucuz planları vardır. Bu tür bir servis bu raundu kazanmasını sağlar.

Tur: OneDrive İş için Depolama Maliyet Noktası

6

Karar

Her iki tedarikçinin de en iyi bulut depolama hizmetleri arasında olduğu düşünüldüğünde, bunların baştan ayağa gitmesini beklersiniz. Yine de durum böyle değil, çünkü Egnyte Connect depolama maliyeti hariç her kategoriyi kazandı. Bu sizin birincil endişenizse OneDrive İş ile devam edin. Değilse, genel galibimiz Egnyte Connect ile sopa.

İşbirliğine yardımcı olmak için güçlü güvenlik özellikleri, birçok üretkenlik uygulaması, kolay ve güvenli paylaşım ve blok düzeyinde senkronizasyona sahiptir. Ayrıca bir ağ sürücüsü olarak kullanmanıza ve depolamayı bir buluttan diğerine taşımanıza olanak tanır.

Kazanan: Egnyte Connect

Bu karşılaştırmaya ne katıyorsunuz? Hangisi senin için daha iyi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me