Dreamhost vs Bluehost: 2020’de En İyi Web Sunucusunu Bulmak

Bluehost, canlı web sitelerinin yaklaşık yüzde 3’ünü silip web hosting pazarındaki en büyük isimlerden biridir. Öte yandan DreamHost, kullanıcı gizliliğine daha açık bir özveri ve daha şeffaf fiyatlandırma sunmasına rağmen bu payın yaklaşık yarısına sahiptir.. 


Yine de, Bluehost’un seçenekleri ve kullanıcı dostu olması yadsınamaz, bu da onu yeni gelenler için çekici bir seçenek haline getirir. Bu DreamHost ve Bluehost karşılaştırmasında, hangi sağlayıcının sizin için en iyi olduğunu görmek için analitik bir yaklaşım izleyeceğiz. En iyi web barındırma kılavuzumuzu okumak sonucumuza bir ipucu sağlayacak olsa da, karşılaştırma, bir boşlukta, o kadar basit değil. 

Sağlayıcılar polarize oluyor, bir web barındırma seçerken neyin önemli olduğunu sorguluyorlar, bu yüzden tokalaşın, engebeli bir yolculuk olacak. Seçimlerimizi yol boyunca tedarik edeceğimiz halde, sizin için en iyi web barındırıcısını belirlemek için her bölümü okumanızı öneririz..

Ayrıca, daha geniş web barındırma pazarına karşı nasıl durduğunu görmek için DreamHost incelememizi ve Bluehost incelememizi okumanızı öneririz..

Kavga Kurmak: DreamHost ve Bluehost

Normalde ev sahiplerini kararlaştırdığımız kriterleri beş turda birleştirdik. Karşılaştırmada barındırma türleri gibi bölümleri ayrı ayrı ele almasak da, bunlar diğer turlara sarılır. Bu şekilde, daha basit ve dengeli bir yüz ifademiz olabilir.. 

Bu beş tur özellikler, fiyatlandırma, kullanım kolaylığı, hız ve çalışma süresi ile güvenlik ve gizliliktir. Bir tur tek bir puan değerindedir ve her birinde bir kazanan kazanacağız. Hangi sağlayıcı üç veya daha fazla turda taç alırsa, genel karşılaştırmayı kazanır. 

Her turun başlangıcında, aradığımız şey hakkında genel fikirler sunacağız ve sonunda ikisinin nasıl karşılaştırıldığına dair düşüncelerimizi vereceğiz. Her turda, incelememiz sırasında bu kriterdeki sağlayıcıyla olan deneyimimizi açıklayan bir bölüm de olacaktır..

1

Özellikleri

“Özellikler” geniş kapsamlı bir bölümdür. Güvenlik özelliklerinden yaşam kalitesi iyileştirmelerine, sunucu yazılımına kadar her şey “özellikler” olarak düşünülebilir. Bu turda, odak noktamız yalnızca hangi özelliklerin dahil edildiğini değil, aynı zamanda barındırma paketiniz için ne kadar önemli olduğunu tanımlamaktır..

DreamHost

İncelememizde belirttiğimiz gibi, DreamHost’un birçok özelliği var. Ancak bu özellikler ilk bakışta belirgin olmayabilir. Listenin çoğu, tam katı hal sürücüsü depolaması, ücretsiz SSL / TLS sertifikası ve ücretsiz etki alanı gizliliği dahil olmak üzere hizmetin iyileştirilmesi etrafında dönmektedir. Bulunan beş filmin son ikisi hakkında daha fazla konuşacağız. 

Daha belirgin özelliklerden bazılarına geçtiğinizde, tüm kullanıcılar Remixer web sitesi oluşturucusuna sahip olur ve yararlı olsa da, en iyi web sitesi oluşturucular listemizi yapmayacaktır. Squarespace gibi, muhteşem temalara sahip, ancak diyelim ki Wix’in aksine, entegrasyonları acı çekiyor (Squarespace incelememizi ve Wix incelememizi okuyun). 

dreamhost-review-remixer

Bu nedenle, web sitenizle gitmek istediğiniz rota buysa, özel bir web sitesi oluşturucu ile gitmek iyi bir seçenek olabilir. Bununla birlikte, sitenizi bir web sitesi oluşturucu ile oluşturmayı ve sonunda WordPress’e geçmeyi tercih ederseniz, Remixer sizi ele geçirir. Remixer web sitenizi WordPress’e aktarabilirsiniz ve şablonlar çevrilir. 

Bu bağlamda, Remixer, DreamHost’un WordPress özellikleri yelpazesi göz önüne alındığında güçlü ve daha da etkileyici. WordPress için en iyi web barındırma listemizi yapan DreamPress planları, Jetpack’in ücretli bir sürümüne, özel kaynaklara ve isteğe bağlı yedeklere erişim içerir. 

Bu planlar DreamHost’u birbirinden ayıran şeydir, çünkü Kinsta’ya benzer performans seviyeleri sunarlar, ancak daha az parayla (Kinsta incelememizi okuyun). Değer özellikle Pagely gibi overpriced WordPress ana bilgisayarlarıyla karşılaştırıldığında çok büyük (Pagely incelemesini okuyun).

Bluehost

Bluehost, Endurance International Group’a aittir ve bu özellikler için genellikle yetersiz kalsa da – bir örnek için JustHost incelememizi okuyun – Bluehost onlarla doludur. Ancak, DreamHost’tan farklı olarak, Bluehost’un özellikleri planlarda mevcut değildir ve bu da giriş için daha yüksek bir çubuk oluşturur. 

Örneğin, web siteniz için yedeklemeler sağlayan CodeGuard Basic ve alan adı gizliliği en ucuz paylaşılan planlarda görülmez. Bununla birlikte, hala daha pahalı olan paylaşılan planlar dizisinde tanıtıldıklarını görmek güzel. Tüm kullanıcılar SSL / TLS sertifikası ve Bluehost tarafından yönetilen günlük yedeklemeler alır. 

Bir web sitesi üreticisi de var, ancak Remixer gibi tescilli bir tasarım değil. Bunun yerine Bluehost, planınızla birlikte Weebly’nin ücretsiz bir sürümünü sağlar. Weebly sezgisel bir arayüz, diğer platformlarla derin entegrasyon ve duyarlı bir tasarım sunar.

Weebly editörü

Ayrıca alan adınızı Weebly ile kullanabilirsiniz. Hizmet hala sınırlı olsa da, alan adınızı Weebly’ye bağlamanın Weebly incelememizde normalde aylık yaklaşık 5 ABD doları olduğunu görebilirsiniz. Medya ve kullanabileceğiniz sayfa sayısı konusunda birkaç sınırlama vardır, ancak teklif genel olarak sağlamdır. 

WordPress’e gelince, Bluehost DreamHost’u yansıtır, ancak daha düşük bir fiyat noktasında. Üçüncü turda keşfedeceğimiz arayüz, giriş yapmadan temalara, eklentilere ve daha fazlasına erişmenizi sağlayan WordPress için tasarlanmıştır. Ayrıca, WordPress sahnelemesi de sunulmaktadır. 

Birinci Tur Düşünceler

Her iki sağlayıcı da özellikler konusunda ayak başa gittiği için birincisi zor. DreamHost’un etki alanı gizliliği sunduğunu düşünürken kolayca bir kravat olabilir, Bluehost daha fazla bir web sitesi oluşturucu sunar. Amacımız bir kazanan ilan etmek, bu yüzden saçları böleceğiz. 

DreamHost’un ücretsiz alan adı gizliliğinin zamanı dikkat çekecek, ancak birincisi değil. Bu nedenle, Bluehost’un daha zengin özelliklere sahip web sitesi oluşturucusu, bu turda bir noktaya gitmesine izin veriyor.

Yuvarlak: Bluehost için Özellikler Noktası

2

Fiyatlandırma

Fiyatlandırma basit görünüyor ve çoğu durumda öyle. Yani, web hosting olağandışı dedi. Rakamlar alıp bir sağlayıcının diğerinden daha ucuz olduğunu söylesek de, çok yıllı indirimler, aldatıcı fiyatlandırma ve ödeme duvarları fiyatlandırmayı olması gerekenden daha karmaşık hale getiriyor. 

Örneğin, Arvixe ucuz görünüyor, ancak Arvixe incelememizde görebileceğiniz gibi, çok yıllık bir plandan daha azını tercih ederseniz aylık oran reklamı yapılandan daha pahalıdır. Öte yandan, Hostinger çok yıllı indirimler sunar, ancak indirimler o kadar diktir ki, uzun süre daha az maliyete mal olabilir (Hostinger incelememizi okuyun).

DreamHost

DreamHost, sadece ucuz değil, aynı zamanda şeffaf olduğu için fiyatlandırmada mükemmeldir. Hemen hemen tüm sağlayıcılarda olduğu gibi promosyon oranları var, ancak ürün sayfasından ödeme işlemine kadar DreamHost bunu açıkça ortaya koyuyor. Ucuz web barındırma peşindeyseniz, DreamHost sizi barındırabilir. 

İlk önce şeffaflık hakkında konuşalım. DreamHost, aylık veya yıllık fiyatları görme geçişiyle ürün sayfasında ödeyeceğiniz gerçek fiyatı gösterir. Aylık oran beklendiği gibi daha yüksektir, ancak yıllık oran bir ve üç yıllık süreler için geçerlidir. Önemli olan, ödeme yapmadan önce ödeyeceğiniz fiyatı görmenizdir. 

Bu, sayısız web barındırıcısıyla ilgili bir sorundur – sadece bir örnek için HostPapa incelememizi okuyun – DreamHost’un sahip olmadığı. Ayrıca, DreamHost rakiplerinden daha ucuzdur. Aylık oranları düşük olmasa da 1&1 IONOS, ortalama 2- $ 5 tasarruf edeceksiniz (1&1 IONOS incelemesi). 

Bunun nedeni, DreamHost’un diğer sağlayıcılarla aynı oranda reklam vermesidir, ancak sizi almanız için üç veya daha fazla yıla zorlamaz. Örneğin, yalnızca ürün sayfalarını karşılaştırırsanız iPage daha ucuzdur. İPage incelememizde görebileceğiniz gibi, reklamı yapılan fiyatı yalnızca üç yıl önceden barındırma hizmeti satın alırsanız alırsınız. 

Ayrıca, DreamHost planınızı 97 gün boyunca destekler. Hizmeti denemek için sadece bir ay sunan çoğu ana makinenin aksine, DreamHost fikrinizi değiştirmeniz için üç aydan fazla zaman verir. Bu geri ödeme penceresinin aylık planlar için de geçerli olduğunu belirtmek önemlidir, bu nedenle aylık bir plan satın alır ve iki ay içinde fikrinizi değiştirirseniz, paranızı yine de alabilirsiniz.

Bluehost

Bluehost’un korkunç bir fiyatı yok, ancak kontrol etme zamanı gelene kadar ne ödediğinizi bilemezsiniz. Oranlar genel olarak standarttır – paylaşılan planlar düşük seviyede ayda yaklaşık 4 $, yönetilen WordPress planları ayda 20 $ ‘a yakın ve özel planlar ayda 80 $’ dan başlıyor. Açık olmayan, bu oranları elde etmek için birkaç yıl satın almanız gerekeceği. 

Bununla birlikte, ürün sayfasında bir promosyon ücreti ödediğiniz açıktır. Örneğin, en ucuz paylaşılan plan ayda 4 ABD doları olarak hesaplanır, ancak Bluehost yenileme sonrasında 8 dolara mal olacağını gösterir. Bu oran yalnızca üç yıl önceden barındırma hizmeti alıyorsanız geçerlidir. 

Süre azaldıkça fiyat artar. Ortak bir uygulama olmasına rağmen – bir örnek için Hosting24 incelememizi okuyun – Bluehost, paylaşılan planlarında sadece bir, iki veya üç yıllık barındırma hizmeti sunmaktadır. Ayrıca, kasada önceden seçilmiş ve fiyatı daha da artıran birkaç eklenti var. 

Can sıkıcı olan şey, Bluehost’un VPS ve özel planlarda bir ay, üç ay ve altı ay süreler sunmasıdır. Sanki Bluehost, paylaşılan bir aboneliğin sadece bir aylığına zaman ayırmaya değmeyeceğini söylüyor, ucuz bir barındırma paketi arayanları cezalandırıyor. 

Bluehost, DreamHost’un yaptığı sürece planınızı kapsamaz. Fikrinizi değiştirmek için sadece 30 gününüz var. Çoğu web barındırıcısı için standart olsa da, Bluehost’un kalibresinden birinin daha uzun süre sunacağını varsayıyoruz. Örneğin InMotion Hosting, üç ay sunar ve A2 Hosting, paranızı istediğiniz zaman geri almanıza olanak tanır (InMotion Hosting incelememizi ve A2 Hosting incelememizi okuyun). 

Yuvarlak İki Düşünce

Birinci turdan farklı olarak, bu açıktır. DreamHost sadece daha ucuz değil, aynı zamanda şeffaftır. Ayrıca, cömert bir para iade garantisi sunar. Öte yandan Bluehost, sizi ödeme sayfasına götürmek ve taahhüt etmenizi ummakla daha fazla ilgileniyor gibi görünüyor. 

Tur: DreamHost için Fiyatlandırma Noktası

3

Kullanım kolaylığı

Özellikle acemi iseniz, web barındırma yönetmek zor olabilir. Bu nedenle, bir web barındırma karmaşık dünyaya geçiş kolaylaştırır önemlidir. Güçlü bir kullanıcı olsanız bile, erişimi kolay bir özellik aramak zorunda değilsiniz. 

Ne yazık ki, kullanım kolaylığı birçok iyi sağlayıcıya zarar veriyor. Örneğin, SiteGround mükemmel bir hizmet sunar, ancak kontrol panelinin bir facelift’e ciddi ihtiyacı vardır (SiteGround incelememizi okuyun). Bu turda, ödeme sırasında DreamHost ve Bluehost ile taşınmanın ne kadar kolay olduğunu ve web sitenizi yönetmenin ne kadar kolay olduğunu karşılaştıracağız..

DreamHost

Bir önceki turda fiyatlandırma hakkında konuşsak da, kullanım kolaylığı için de önemlidir. Belirtildiği gibi, DreamHost ödeme yaptığınız fiyatı bilmenizi kolaylaştırır, bu da ödeme işleminin sorunsuz hale getirilmesine yardımcı olur. Bir plan seçtikten sonra, Namecheap’in gibi sürüklenmeyen sezgisel üç bölümlü bir ödeme işleminden gönderilirsiniz (Namecheap incelememizi okuyun). 

İşlemi tamamladıktan sonra, giriş kimlik bilgilerinizi bulmak için e-postaları gözden geçirme gereğini ortadan kaldırarak şifrenizi ayarlayabilirsiniz. Bununla birlikte, ödeme sırasında bir alan adı giremedik. Bunun yerine, DreamHost WordPress’i geçici bir alt alan adına kurdu ve ödeme işlemini tamamladıktan sonra kendi alan adımızı kurmamız gerekiyordu. 

Son olarak, çoğu web barındırıcısından farklı görünen kontrol paneline inersiniz. DreamHost, cPanel kullanmaz. Bunun yerine özel bir tasarım kullanmayı tercih eder. LunarPages’in aksine, DreamHost’un tasarım çalışmaları (LunarPages incelememizi okuyun). Sol taraftaki menüyü kullanarak aradığınızı bulmak kolaydır ve cPanel’in sık sık ezici doğasını kolaylaştırır.

dreamhost-review-kontrol paneli

Yine de, sorunlar var. Midphase gibi, DreamHost da sol menüde ihtiyacınız olandan daha fazla seçenek sunar, bunların çoğu reklam olarak kullanılır (Midphase incelememizi okuyun). Örneğin, DreamPress’e abone olmasanız bile bir “DreamPress” seçeneği vardır ve başlıkta yeni sürüme geçirilecek bir reklam gösterilir.

Ancak bu küçük bir konudur ve DreamHost’un kullanılabilirliğini reddetmek zordur. Gezinmek zor değil ve kontrol paneliyle ilgili herhangi bir sorun, sorunsuz ödeme sürecinden daha fazlasını oluşturuyor.

Bluehost

Bluehost, DreamHost’un tam tersidir. Ödeme söz konusu olduğunda mücadele eder, ancak kontrol paneli gördüğümüz en iyilerden biridir. Bununla birlikte, bu şeyleri dengelemek önemsiz olabilir, çünkü kontrol panelinizde bir abonelik satın alacağınızdan çok daha fazla zaman harcayacaksınız.. 

Yani, ödeme sırasında korkunç hatalarla karşılaştık dedi. Aldatıcı fiyatlandırma ve önceden seçilmiş eklentilere ek olarak, Bluehost şifremizi kabul etmez. Planınızı satın aldıktan sonra, bir şifre ayarlamanızın istendiği bir sipariş onay ekranına gönderilirsiniz. 

Siber suç risklerinin farkındayız, bu yüzden en iyi şifre yöneticilerimizden biri olan LastPass ile bir şifre oluşturduk (LastPass incelememizi okuyun). Yine de Bluehost şifreyi kabul etmez. Kaç tane şifre üretersek üretelim, işe yaramazlar. Dedi ki, bir kez bir şifre yazdık, öyle, bu sadece sinir bozucu. 

Ödeme sırasında, kredi kartımızın reddedildiğini söyleyen sabit bir hata kodu da dahil olmak üzere birkaç sorun daha vardı. Bu hata kodu açıklanmadı, basitçe görüntülendi, bu da kayıt sırasında çok fazla karışıklığa neden oldu. 

Bluehost’un kontrol panelinin ne kadar mükemmel olduğu düşünüldüğünde utanç verici. Kontrol panelinden hareket etmeden temaları, eklentileri ve daha fazlasını yönetmenizi sağlayan WordPress ile iyi entegre olur. İhtiyaç duyduğunuzda size tam cPanel deneyimi sunan güç de yok. Aslında, Bluehost cPanel listesi ile en iyi web hosting yaptık.

Bluehost-review-kontrol paneli

Bununla birlikte, bir güçlük var, o kadar çok ki buna değmeyebilir. Bluehost’un içinde güzel bir yüz var, ancak savaşın can sıkıcı olduğunu görmek için savaşmak.

Yuvarlak Üç Düşünce

Birinci tur gibi, bu zor, ama farklı nedenlerle. Bluehost’un üstün bir kontrol paneli var, ancak ödeme işlemi bizi kullanmak istemedi. DreamHost bir görünüm kadar temiz değil, ancak kontrol paneli hala aynı derecede işlevsel. Üstüne üstlük DreamHost’un sorunsuz bir ödeme sürecine sahip olması ve kazananın açık olması. 

Bununla birlikte, Bluehost ile daha kolay bir zaman geçirebilirsiniz, bu yüzden değerlendirmemizi kendi takdirinize göre alın.

Yuvarlak: DreamHost için Kullanım Kolaylığı Noktası

4

Hız ve Çalışma Süresi

Hız bir web barındırma yapan veya kıran şeydir. Daha önce birçok kez gördük. Bir web barındırma, yalnızca hız testi söz konusu olduğunda ayrı kalmak için sağlam fiyatlandırma, kullanımı kolay bir arayüz ve birçok özellik sunar (bir örnek için GreenGeeks incelememizi okuyun). 

En ucuz paylaşılan planı satın alarak ve WordPress’in boş bir kopyasını yükleyerek hızı test ediyoruz. Web sitesi daha sonra ne kadar iyi performans gösterdiğini görmek için Pingdom Hız Testi ve Yük Etkisi’nden geçiyor.

DreamHost

DreamHost testlerimizde iyi performans gösterdi, ancak daha hızlı web barındırıcıları gördük. Pingdom Hız Testi 100 üzerinden 90 puan verdi, ki bu kötü olmasa da en iyisi değil. Sonuçlarımıza baktığımızda, çoğu zaman tarayıcının veri almak için ne kadar beklediğini ölçen “bekleme” metriğinde boşa harcandığını görebiliriz.

dreamhost-review-hız testi

Bu, önbellek eksikliğinin devam ettiğini gösteriyor. Önbellekleme ve veri sıkıştırma, daha kısa mesafelerde seyahat eden küçük dosyalara yol açabilir ve veriyi bir veritabanında bulma ihtiyacını ortadan kaldırabilir. Daha fazla önbellekleme önlemi uygulandıysa, daha yüksek Pingdom Hız Testi sonucu görürsünüz. 

Yük Etkisi sağlamdı. Beş dakika boyunca sunucuya 50 kullanıcı gönderdik ve her biri sorunsuz bir şekilde yaptı. Kullanıcılar arasında, paylaşılan paylaşılan barındırmada beklenmeyen bir tutarsızlık vardı, ancak yol boyunca herhangi bir hata olmadığı için mutluyuz..

dreamhost-review-yük darbe

Ayrıca bir çalışma süresi garantisi vardır ve çoğu web barındırma hizmetinin sunduğundan daha iyidir. Web siteniz, veritabanlarınız, e-posta, FTP, SSH ve web postanız için yüzde 100 çalışma süresi garantisi alırsınız. Herhangi bir dışarı çıkmak, DreamHost hizmet dışında her saat için bir gün hosting için bir kredi verecektir. Bununla birlikte, krediler bir sonraki barındırma döneminizin maliyetinin yüzde 10’u ile sınırlıdır.

Bluehost

Bluehost, DreamHost’tan daha iyi performans gösterdi, çünkü web sitesi yükleme sürelerini nasıl iyileştireceğimiz konusunda önerilerin çoğunun sizin için yapıldığından. Pingdom Hız Testi, 100 üzerinden 94 puan verdi, sadece W3 Total Cache gibi ücretsiz bir WordPress eklentisi ile gerçekleştirilebilecek nesneleri önbelleklediğimizi gösteriyor.. 

Bluehost-review-hız testi

Ayrıntılar da bunu destekliyor. Bluehost’un ortalama bekleme süresinden daha uzun olması, ancak yine de ek önbellekleme ile çözülebilecek DreamHost’lardan daha kısadır. Yine de, Bluehost’un en ucuz paylaşılan plandaki performansı sağlamdır ve ek önbellekleme olmadan iyi olursunuz. 

Bununla birlikte, Load Impact farklı bir hikaye anlattı. Testimiz aynıydı, beş dakikada 50 kullanıcı, ama sonuçlar çok daha kötüydü. Bluehost, ortalamadan daha fazla sayıda HTTP hatasına sahipti, bu da çok fazla kullanıcı olduğunu ve bunları barındırmak için yeterli kaynak olmadığını gösteriyor. Web sitesinin yanıt vermediği uzun bir dönem vardı, aslında. 

Bluehost-review-yük darbe

Ayrıca, yürürlükte olan bir kesintisiz çalışma garantisi yoktur. Bluehost “paylaşılan bir web barındırma ortamının karmaşıklığı ve doğası” bir teklif sunmamanın bir nedeni olarak, bu saçma olduğunu belirtiyor. Diğer ana bilgisayarlar bunu yapabilirse, Bluehost da yapabilir.

Yuvarlak Dört Düşünce

Tek noktalı hız testi, Bluehost’u destekliyor, ancak büyük miktarda değil. Daha hızlı olsa da, DreamHost’un bu seviyeye ulaşması için atabileceğiniz adımlar var. En önemlisi, DreamHost’un bize çalışan bir web sitesi sağlaması ve Bluehost’un. 

En mütevazı yükler altında bile, Bluehost kırdı, DreamHost ise esnek kaldı. DreamHost’un kesintisiz çalışma garantisi sunduğu gerçeğiyle birleştiğinde, bu turun kazananı açık.

Round: DreamHost için Hız ve Çalışma Süresi

5

Güvenlik ve Gizlilik

Web sitesi güvenliği açıkça önemlidir, ancak web sitesi gizliliği o kadar belirgin olmayabilir. DreamHost, web sitemizin hangi verileri topladığını ve hizmetin bunu sizin için veya size karşı nasıl kullandığını sorgulayarak, web sitemizin gizliliğini etkinleştirdi.. 

Bluehost bir EIG markasıdır ve onlardan önce aynı şarkı ve dans rutinini gördük. Gizlilik gizlidir, gizlilik konusunda bilinçli DreamHost ile karşılaştırıldığında iyi görünmüyor. Bununla birlikte, Bluehost’un güvenlik özellikleri sağlamdır, bu yüzden elimizde hala bir savaş var.  

DreamHost

DreamHost, görmek istediğimiz tüm güvenlik önlemlerine sahiptir. Planınız ücretsiz bir SSL / TLS sertifikası, günlük yedeklemeler ve sunucu tarafı koruması ile birlikte gelir. Bu koruma, bir web uygulaması güvenlik duvarı olan ModSecurity’yi ve ücretli bir kötü amaçlı yazılım kaldırma hizmeti olan DreamShield’ı içerir.

Bununla birlikte, DreamHost hakkında en etkileyici olan şey gizliliğidir. İncelememizde mükemmel bir puan verdik ve nedenini görmek kolaydır. DreamHost’a kayıtlı her etki alanı, etki alanını kaydettirdiğiniz bilgileri kayıt kuruluşundan gelen bilgilerle değiştiren ücretsiz etki alanı gizliliği içerir.. 

Gizlilik politikası da sağlamdır, DreamHost bir miktar bilgi toplar, ancak pazarlama ortaklarıyla paylaşmaz. Bununla birlikte, bu sadece DreamHost için bir belge değil. 2017 yılında ABD Adalet Bakanlığı, sunucularında barındırılan disruptj20.org adlı bir web sitesi hakkında DreamHost ile iletişime geçti..

DOJ sadece sahip hakkında bilgi istemiyordu, aynı zamanda web sitesini ziyaret eden 1,3 milyon kadar IP adresi de istedi. Eğilmek yerine DreamHost, DOJ’u Washington D.C. Yüksek Mahkemesi’ne kadar savaştı ve sonunda bilgilerin çoğunu geri aldı. 

Bluehost

Ne yazık ki, bu tur yüksek bir notla başladı, ancak düşük bir turla sona erecek. Bluehost veya daha doğrusu EIG, kaydettiğiniz kişisel bilgileri gelir aracı olarak kullanarak korkunç gizlilik uygulamalarına sahiptir. Bluehost, Site5 gibi bazı EIG kardeşlerinden daha iyidir, ancak yine de harika değildir (Site5 incelememizi okuyun). 

Bununla birlikte, güvenlik özellikleri sağlamdır. Bir SSL / TLS sertifikası, günlük yedeklemeler ve hatta Web sitenizi kötü amaçlı yazılımlara karşı tarayacak temel bir SiteLock sürümü alırsınız. Sunucu korumasına gelince, Bluehost’un ModSecurity ve BitNinja kullandığından şüpheleniyoruz, çünkü bu araçlar endüstri standardıdır, ancak konuştuğumuz destek temsilcisi bunu doğrulayamadı..

Bluehost’un sağlam güvenlik özellikleri listesine rağmen, gizlilik hala önemli bir endişe kaynağıdır. Alan adı gizliliğinden başlayarak, paylaşılan barındırma ve tüm WP Pro planlarının en iyi iki katmanı dahil olmak üzere ücretsiz olarak alabileceğiniz birkaç plan var. Diğer herkes maalesef 10 dolar kadar bir ücret ödemek zorunda kalacak. 

Gizlilik politikası olsa korkunç. EIG, tüm markaları için aynı gizlilik politikasını kullanır ve HostGator incelememizi okuduysanız bunun kötü bir şey olduğunu bilirsiniz. EIG’ye bilgilerinizi Facebook, Google, Verizon, WP Beginner ve diğer şirketlerle paylaşma ve satma hakkı verir.. 

Beşinci Tur Düşünceler

Biraz antiklimaktik bir notla, bu turun galibi açıktır. Bluehost korkunç gizlilik uygulamalarına sahipken DreamHost en iyilerinden bazılarına sahiptir. Güvenlik çoğunlukla eşit, ancak Bluehost’un DreamHost ile aynı sunucu tarafı güvenliği sunduğunu doğrulayamadık. 

Round: DreamHost için Güvenlik ve Gizlilik Noktası

6

Son düşünceler

Dört tur galibiyetle, genel kazancımız DreamHost. Sonuncusu gibi bazı mermiler açık bir karardı, ama diğerleri daha nüanslıydı. EIG markalarından Bluehost en iyisidir, bu yüzden indirim yapmamalısınız. 

kazanan: DreamHost

DreamHost en iyi seçenekler arasında olmasına rağmen, tek seçenek bu değildir. Bluehost üzerinde düşünmeniz gerektiğini düşünüyoruz, ancak SiteGround veya Hostinger’daki bir planla daha iyi olabilirsiniz.

DreamHost’un kazanması gerektiğine katılıyor musunuz? Web barındırma gizliliğine ne kadar değer veriyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map