Business 2020 için En İyi Hibrit Yedekleme: Girişimci için Çözümler

Karma yedekleme, verilerinizin bir kopyasını buluta ek olarak yerel bir sürücüye kaydetmenizi sağlar. Yalnızca iş verileriniz için başka bir koruma katmanı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda dosyaları hızlı bir şekilde geri yüklemenize yardımcı olur, çünkü yerel bir cihazdan geri yükleme daha hızlıdır. Bu yüzden sizin için iş seçenekleri için en iyi hibrit yedeklemeyi seçmek istedik.


Bilgisayarınızın dahili sabit sürücüsünü içeren “yerel aygıt” dediğimizde. Ancak, yedeklemenizi bilgisayarınızda saklamak, sabit sürücünüzü yedekleme amacını bozar, çünkü bir doğa eylemi veya sabit sürücü arızası verilerinizi ve yedeklemenizi yok eder.

Dosyalarınızı almanıza yardımcı olmak için en iyi veri kurtarma yazılımı uygulamalarımızdan birine güvenmemek de en iyisidir, çünkü bunu yapabileceklerinden emin değildir. Arıza oranı yüzde birinden az olan ancak veri hatalarına HDD’lerden daha eğilimli olan SSD’ler kullanıyorsanız bile net olmayabilirsiniz.

Buluta ve harici bir sürücü ya da NAS cihazı gibi ayrı bir konuma yedekleme yapmak daha akıllıca olur (NAS açıklamamızda bizim hakkımızda daha fazla bilgi edinebilirsiniz). Harici bir sürücünüz yoksa ve hangisini satın alacağınız kaybolursa, öneriler için en iyi harici sabit disk toplamaya bakın.

Verilerinizi bulutta ve yerel bir sürücüde bulundurmak yararlıdır, çünkü 3-2-1 yedekleme kuralını uygulamanızı sağlar.

Bununla birlikte, burada mükemmel bir genel hizmet bulmak için tökezlediyseniz, küçük işletme karşılaştırması için en iyi çevrimiçi yedeklememize bakın. Aksi takdirde, en iyi hibrit yedek listemizi oluşturmak için kullandığımız ölçütler hakkında konuşacağız ve ardından girişlere devam edeceğiz. İşletme yedekleme hakkında daha fazla bilgi için işletme yedekleme kitaplığımızı okuyun.

İşletmeler için En İyi Hibrit Yedekleme Çözümleri 2020

İşletmeler için En İyi Hibrit Yedekleme Nedir?

Bu listedeki tüm hizmetler hibrit yedeklemeyi açıkça desteklemektedir, ancak etkinleştirdiğinizde ne tür seçenekleri (varsa) sunduklarını kontrol edeceğiz. Bu seçeneklere sahip olmak yararlıdır çünkü hibrit yedeklemenizi beğeninize göre ayarlamanıza izin verir. 

Ardından, abonelik planlarının değerine bakacağız. Hibrit yedeklemeyi tam potansiyeline kullanabilmeniz için çok fazla yedekleme alanına sahip bir hizmet almanız en iyisidir. Fiyat için ne kadar çok alırsanız, o kadar iyi. 

Bir hizmetin seçebileceğiniz çeşitli planları varsa da kullanışlıdır, çünkü bu şekilde, iş ayarlarınıza uygun olanı bulmak daha kolay olacaktır. Yine de çok fazla alana ihtiyacınız varsa, en iyi sınırsız çevrimiçi yedekleme kılavuzumuzu okuyun.

Hizmetin kullanımı kolay olmalı, çünkü çoğu kullanıcı bununla uğraşmak istemiyor, sadece verilerini yedeklemek ve devam etmek istiyor. Bunu başarmak için, hizmetin basit ve eğlenceli bir kullanıcı deneyimi olması gerekir. Ayrıca, hizmet çoğu işletim sisteminde çalışmalı ve dosyaları yedeklemeyi ve geri yüklemeyi kolaylaştırmalıdır.

Son faktör bulut güvenliğidir. Ne kadar güçlü olduğu, dosya şifreleme düzeyine, aktarılan dosyaları koruyan TLS / SSL protokollerine, veri merkezlerinin güvenlik özelliklerine ve daha fazlasına bağlıdır.. 

Özel, uçtan uca şifreleme sunan çözümlere bonus puan veriyoruz, çünkü sizden başkalarının dosyalarınızı okumasını engelliyor. Birisi kimlik bilgilerinizi çalmayı başarırsa, iki faktörlü kimlik doğrulama da yardımcı olur. Etkinleştirilirse, kullanıcı adınıza ve şifrenize ek olarak SMS yoluyla aldığınız bir güvenlik kodunu girmenizi gerektirir.

İşletmeler için En İyi Hibrit Yedekleme: BigMIND Business

BigMIND Business, Zoolz Home Cloud Backup ve BigMIND Home’u da yaratan şirket Zoolz’dan geliyor. Ev yedeklemesi ile de ilgileniyorsanız, ayrı Zoolz Home incelememizi ve BigMIND Home incelememizi okuyun. 

Yerel yedeklemenizin boyutunu sınırlamak, yerel yedeklemeye giden dosyaları filtrelemek ve daha önce yedeklenmiş dosyaları Hybrid + ‘ya kopyalamak için hibrit yedekleme ve ince ayarlar yapmanızı sağlayan Hybrid + teknolojisini içerir. Harici aygıtınıza, yerel sürücünüze veya NAS’ınıza yedeklemeyi de seçebilirsiniz..

BigMind-için-İş-anasayfa-2019

Bununla birlikte, BigMIND Business’a abone olmaya karar vermeden önce, iyi bir eşleşme olup olmadığını görmek için 15 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Bunu yaparsanız, BigMIND Business abone olabileceğiniz dört plan sunar: başlangıç, standart, premium ve akıllı arşiv. Önceden ödeme yaparsanız hepsine indirim verin.

“Başlangıç” planı size 250 GB’lık yedekleme alanı sağlar, bir sunucuyu yedeklemenize ve 10 kullanıcıya sahip olmanıza olanak tanır. Bu size aylık 15 dolara mal olacak. Aylık 39 $ ‘a mal olan “standart” plan, 250 GB veri yedeklemenize, 10 sunucuyu korumanıza ve 100 kullanıcıya sahip olmanıza olanak tanır. Ayrıca sınırsız ağ ve harici disk desteği ekler. 

“Premium” plan, maksimum sunucu sayısını 50’ye ve kullanıcı sayısını aylık 37.50 $ karşılığında 500’e çıkarıyor. Son plan olan “akıllı arşiv” aynı sayıda sunucuyu ve kullanıcıyı barındırabilir, ancak yavaş olan ve sık sık geri yüklemeniz gerekmeyen dosyaları arşivlemek için en iyi şekilde çalışan bir depolama biçimi olan 1 TB soğuk depolama alanı sağlar . Aylık 40 $.

BigMIND Business’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

BigMIND’in masaüstü istemcisi Windows ve Mac’te çalışır. Başlangıç ​​penceresi, yedeklemeniz hakkında bilmeniz gereken her şeyi bir bakışta gösterir. Genel olarak, kullanımı kolay ve basit.

Web istemcisinin ana görünümü gösterge tablosudur ve ayrıca tüm işletme yedeklemenize genel bir bakış için ihtiyacınız olan tüm ilgili bilgileri gösterir. Ayrıca, güçlü arama seçeneklerine sahiptir ve web istemcisi çekici ve anlaşılır. 

BigMIND Business, şifreleme anahtarınızı varsayılan olarak yönetir. Özel şifrelemeyi etkinleştirmenin bir yolu yoktur; bu, BigMIND’ın isterse dosyalarınızın şifresini çözebileceği anlamına gelir. Bu önemli özellik hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız sıfır bilgi açıklamamızı okuyun).

BigMIND’in güvenliğini ve Hybrid + teknolojisiyle sağladığı diğer güçlü özellikleri ve kullanımının ne kadar kolay olduğunu seviyoruz, ancak en büyük dezavantajı dik fiyat. 

Bununla birlikte, bu dik fiyatla bile, diğer hizmetlerin daha ciddi dezavantajları vardır, bu nedenle BigMIND, küçük bir farkla da olsa geri kalanın üzerine çıkmayı başardı. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, BigMIND Business incelememizi okuyun.

İşletmeler için IDrive

IDrive, uzun zamandır favori yedekleme hizmetimizdir, bu yüzden bu toplantının yapılması şaşırtıcı değildir. İster ev ister işletme çeşidi olsun, IDrive önemli özelliklere sahip değildir ve bunları uygun bir fiyata sunar.

Karma yedeklemesi, sabit sürücünüze, harici sürücünüze veya bir ağ sürücüsüne (NAS dahil) yedekleme yapmanızı sağlar. Diğer hibrit yedekleme seçeneklerini değiştirmenin bir yolu yoktur ve verilerinizi buluta ayrı ayrı yedeklemeniz gerekir, çünkü yerel bir hedefe yedekleme yaparken bunu otomatik olarak yapma seçeneği yoktur.

İDrive-için-İş-anasayfa-2019

Bu, hibrit yedeklemeyi uygulamanın en iyi yolundan uzaktır, ancak IDrive İş, bunu büyük değeriyle telafi eder. 

IDrive Business’ta seçebileceğiniz altı plan vardır, bu da size çok fazla esneklik sağlar. İlk iki plan, bir veya iki yıl peşin ödeme yapmanızı gerektirir, bu da size yüzde 25 indirim sağlar. Diğer dördü aylık ödeme yapmanıza izin verir. Yedekleme alanına ek olarak, tüm planlar aynı miktarda senkronizasyon alanı sağlar.

250 GB yedekleme alanı sağlayan ilk plan yıllık 74,62 $ ‘dır. İkincisi, yılda 149.62 $ karşılığında 500GB alır. Üçüncü plan, yılda 374,62 $ karşılığında 1,25 TB’ı yedeklemenizi sağlar. 2.5 TB’lık verileri korumak istiyorsanız, yılda 1.199,25 ABD doları ödemeniz gerekir. 5 TB’ı korumak sizi yılda 1.124.62 $ geri alacak. Son plan 12,5 TB için 2,249,62 $.

Fiyatlar yüksek görünebilir, ancak iş fiyatlarının nasıl gittiğini göz önünde bulundurarak aslında iyi bir değerdir. Ayrıca, tüm planlar sınırsız sayıda cihazı yedeklemenizi sağlar.

IDrive for Business’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

IDrive’ın masaüstü istemcisi Windows ve Mac için kullanılabilir, ancak Linux için mevcut değildir. Bunu istiyorsanız, Linux için en iyi çevrimiçi yedeklememizdeki hizmetlerden birini düşünmelisiniz. 

Müşteri modern veya çekici hissetmiyor, ancak kullanımı açık ve kolay. Ayrıca, yedekleme için ortak klasörleri otomatik olarak seçmesine yardımcı olur.

Ayrıca, IDrive’ın Android ve iOS için akıllı telefon uygulamalarını kullanarak yedeklemenize erişebilir ve geri yükleyebilirsiniz. Ayrıca mobil verilerinizi yedekleyebilirler. Bu sayede IDrive, mobil toplama için en iyi çevrimiçi yedeklememizde ilk sırayı aldı. 

Güvenlik söz konusu olduğunda, TLS / SSL protokolü dosyalarınızı IDrive’ın sunucusuna ulaşmadan önce transit olarak korur (SSL ile TLS karşılaştırmasındaki protokoller hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz). Bir kez, IDrive dosyalarınızı beklemede korumak için 256 bit AES şifrelemesi kullanır.

Varsayılan olarak, IDrive şifreleme parolanızı tutar, ancak IDrive’ı ilk kez ayarladığınızda özel şifrelemeyi etkinleştirirseniz şifreleme anahtarınızı kendiniz oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Yedekleme işlemini başlattıktan sonra bunu yapamazsınız. 

Ancak, birisi kimlik bilgilerinizi çalmayı başarırsa şifreleme yardımcı olmaz. Bu nedenle, güçlü bir parola oluşturmalı ve web istemcisinden iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmelisiniz. Ayrıca, hesabınızdaki cihazlar için senkronizasyonu uzaktan devre dışı bırakabilirsiniz. Birisi cihazınızı çalarsa bu yardımcı olur.

IDrive İş, iyi değer, güçlü güvenlik ve kolay kullanım sağlar, ancak hibrit yedekleme yapmanın hantal bir yoludur. Bu nedenle, bu listede ikinci sırada yer aldık. Bununla birlikte, birçok başka özelliği var ve IDrive İş incelememizde bunlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

CrashPlan

CrashPlan ev kullanıcılarını destekliyordu, ancak şimdi sadece iş kullanıcılarını destekliyor. Bu – ve hibrit yedeklemeyi desteklemesi – CrashPlan’ı bu toplama için iyi bir hale getiriyor.

Karma yedekleme uygulaması, yerel bir hedefe ve buluta yedeklemenize izin verir, ancak bir NAS cihazına yedekleme yapmanıza izin vermez.

CrashPlan-anasayfa-2019

Bu bazı kullanıcıları engelleyebilir, ancak CrashPlan’ın fiyatları bu eksikliği telafi eder. Tek fiyatlandırma planı bilgisayar başına aylık 10 $, bu da çalışmak için sınırsız yedekleme sağlar. Sınırsız yedekleme dosyalarınızın yedeklenmesini kolaylaştırır, çünkü ne kadar alanınız olduğunu düşünmeniz gerekmez. Bunun yerine, ihtiyacınız olan her şeyi yedekleyebilirsiniz. 

Yedekleme planınıza yeni bilgisayarlar eklemek de kolaydır. Hizmeti test etmek için de kullanabileceğiniz 30 günlük ücretsiz bir deneme var. Bu planla, herhangi bir veri yedekleseler de yedeklemeseler de, CrashPlan’ın yönetim konsolunuzda “etkin” olarak gördüğü bilgisayar sayısı için ödeme yapacağınızı unutmayın..

CrashPlan’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

CrashPlan’ın masaüstü istemcisini Windows, Mac ve Linux’ta kullanabilirsiniz. Artık mobil uygulamalar için destek yok, bu nedenle bilgisayarınızdan uzaksanız, tek seçeneğiniz web istemcisini kullanmaktır.

Masaüstü istemcisinin kullanımı zor değildir, ancak yedekleme işlemi daha basit olabilir. CrashPlan dosya konumuna göre yedeklenir, yani klasörleri ve dosyaları yedekleme için manuel olarak etiketlemeniz gerekir. 

Bu daha fazla zaman alır ve bir dosya eklemeyi unutacağınız şansı artırır. Dosya türüne göre yedekleme yapmak istiyorsanız Backblaze for Business incelememizi okuyun. Ancak, Backblaze karma yedekleme sunmuyor. 

CrashPlan, sunucularındaki verilerinizi korumak için AES 256 bit şifreleme kullanır. Şifreleme, dosyalarınız bilgisayarınızdan çıkmadan önce başlar, ancak CrashPlan varsayılan olarak şifreleme anahtarınızı yönetir. Ancak, masaüstü istemcisinin güvenlik ayarlarından özel şifrelemeyi etkinleştirebilirsiniz.

Buna ek olarak, CrashPlan kimlik bilgilerinizi korumak için iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanmanızı sağlar. CrashPlan’ın güvenliği hakkında daha fazla bilgi için CrashPlan incelememizi okuyun.

Acronis Yedekleme 12.5

Acronis Backup, piyasadaki en pahalı hizmetlerden biridir, ancak aynı zamanda en zengin özellikli hizmetlerden biridir. Bu nedenle, hibrit yedekleme sunması şaşırtıcı değil.

Yerel bir cihazı yedekleme hedefiniz olarak ayarladığınızda, Acronis Backup, buluta yedekleme çoğaltmasını etkinleştirmenize olanak tanır. Bir miktar sınırına ulaşana kadar Acronis’in verilerinizi belirli bir gün bulutta tutmasını veya hatta süresiz olarak saklamasını sağlayabilirsiniz..

Acronis-2019-anasayfa

Acronis Yedekleme’nin standart ve gelişmiş sürümleri vardır. Gelişmiş sürüm daha fazla özellik sunar ancak daha pahalıdır. Her iki sürüm de bir yıl önceden ödeme yapmanızı gerektirir, bu nedenle Acronis’in sizin için iyi bir seçim olup olmadığını görmek için önce 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanmanızı öneririz..

Acronis’in bulut depolama alanını yedeklemenizle birlikte kullanmanız için ek bir ücret ödemenizi gerektirmesi ve değere yönelik çevrimiçi yedekleme hizmetlerinden çok daha pahalı olması, karar vermenize yardımcı olmalıdır.

Örneğin, bir yıl boyunca 250 GB’lık verileri korumak istiyorsanız, standart sürüm için 69 ABD doları veya gelişmiş sürüm için 99 ABD doları, bu miktardaki bulut depolama alanı için 299 ABD doları ödemeniz gerekir. Bu standart varyant için yılda 368 $ ‘a çıkıyor. Aldığınız alan miktarı göz önüne alındığında bu ucuz değil.

Acronis Backup 12.5 Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Acronis bir yedekleme aracısı indirmenizi gerektirir, ancak bilgisayarlarınızı ayrı iş istasyonu web istemcileri veya tüm aygıtlarınıza genel bir bakış sağlayan bir yönetici web istemcisi kullanarak yönetebilirsiniz.. 

İş istasyonu web istemcisi, yedeklemenizi ayarlamak için tek bir tıklamadan daha fazlasını gerektirir, ancak genel olarak çekici ve kullanımı kolaydır. Acronis’in yönetici web istemcisi, kullanıcı yöneticisi görünümünün eklenmesiyle birlikte iş istasyonuna benzer.

Acronis, hareket halindeyken bilgisayar yedeklemelerinize erişmek için mobil uygulamalar da sağlar. Uygulamalar basittir ve size herhangi bir sorun vermemelidir.

Acronis Backup 12.5 ayrıca, sürekli olarak fidye yazılımı enfeksiyonu kanıtlarını kontrol eden Acronis Active Protection ile fidye yazılımlarına karşı koruma sağlar. Tek güvenlik dezavantajı, iki faktörlü kimlik doğrulama eksikliğidir. Bu nedenle, nasıl güçlü bir şifre oluşturacağınızı bildiğinizden emin olun.

Acronis pahalı tarafta, ama telafi etmek için birçok özellik sunuyor. Özellikleri hakkındaki ayrıntıları öğrenmek ve fiyatlandırma tablosunun tamamını görmek istiyorsanız Acronis Yedekleme incelememizi okuyun.

Carbonite Güvenli Yedekleme Pro

Carbonite Safe Backup Pro sınırsız bilgisayarı, harici sürücüleri ve NAS aygıtlarını yedeklemenizi sağlar. Ayrıca hibrit yedekleme sağlar.

Carbonite Güvenli Yedekleme Pro’nun üç abonelik planı vardır, ancak ilki hibrit yedeklemeyi etkinleştirmek için ihtiyaç duyduğunuz “Carbonite Güvenli Sunucu Yedeklemesi” ni içermez. Bu sayfadaki planları karşılaştırabilirsiniz. Hepsi bir yıl önceden ödeme yapmanızı gerektirir. 

Karbonit ana sayfası 2019

İki yıl için kaydolursanız yüzde beş, üç yıl için kaydolursanız yüzde 10 indirim alabilirsiniz. Oyunda bile, fiyatlar dik. Bu nedenle, aldığınız şeyin buna değip değmediğini görmek için Carbonite’ın 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullandığınızdan emin olun..

“Güç” planı, yılda 799,99 $ karşılığında birden fazla bilgisayar ve tek bir sunucuda 500 GB veri yedeklemenizi sağlar. “Nihai” plan, aynı miktarda veriyi yedeklemenizi sağlar, ancak aynı zamanda sınırsız sunucu yedeklemesi için destek sağlar. Size yılda 1.299,99 $ geri alacak. 100 GB’lık artışlarla depolama alanınızı her iki planda da yıllık 99 ABD Doları artırabilirsiniz.

Carbonite Safe Backup Pro Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Carbonite’ın masaüstü uygulaması basittir. Yedeklemenizin durumunu gösterir ve ayarlara bağlantılar sağlar ve ayrıca geri yüklemenize erişmenizi ve geri yükleme işlemini başlatmanızı sağlar.

Yedeklemenizi yönetmek için web istemcisini de kullanabilirsiniz. Çok basittir ve daha kolay bir genel bakış için tüm korumalı bilgisayarlarınızı, sunucularınızı ve kullanıcılarınızı ekranın alt kısmında açıkça gösterir. 

Carbonite ayrıca, bilgisayarınızdan yedeklenmiş dosyalara erişmenizi sağlayan Android ve iOS uygulamaları da içerir, ancak akıllı telefon verilerinizi yedekleyemez. Genel olarak, tüm Carbonite müşterilerinin kullanımı kolaydır.

Carbonite varsayılan olarak özel anahtarınızı yönetir, ancak kendiniz yönetmek istiyorsanız, Carbonite’nin kurulumu sırasında özel şifrelemeyi tercih edebilirsiniz. 

Hareketsiz şifrelemeye ek olarak, Carbonite, Carbonite sunucularına aktarılan dosyaları korumak için TLS protokolünü kullanır. Ayrıca, hesabınızı kullanarak iş ortaklarınız için yetki verebileceğiniz iki faktörlü kimlik doğrulama vardır.

Dik fiyatları, eski bir şifreleme kullanması ve fiyatını haklı çıkaracak diğer özelliklerin olmaması nedeniyle Carbonite’i son sıraya yerleştirdik. Bununla birlikte, Carbonite hakkında daha fazlası var ve bunun ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız, Carbonite Business incelememizi okuyun.

Son düşünceler

Bu sıralamayı, bu hizmetlerin hibrit yedeklemeyi nasıl uyguladığına ve almak için ne kadar ödemeniz gerektiğine göre yaptık. İlgili sıralamadaki diğer faktörler, işletmenize fayda sağlayacak hizmetleri bile sağlayıp sağlamadıklarına karar verdi. 

Hibrit yedekleme planınızı değiştirmeyi kolaylaştıran Hybrid + teknolojisi sayesinde BigMIND Business’ı en üst sıraya yerleştirdik. Ancak, pahalıdır ve IDrive’ı yenmesinin tek nedeni, IDrive’ın bulut ve yerel cihazlar için ayrı yedeklemeler yapmanız gerektiğidir. Bu nedenle IDrive ikinci sırada.

Bununla birlikte, IDrive’ın yaklaşımını önemsemiyorsanız, harika fiyatlarının tadını çıkarabilirsiniz. Çok fazla bilgisayarı yedeklemenize ve NAS cihazlarına yedeklemenize gerek yoksa, CrashPlan için de aynı şey geçerlidir.

Acronis ve Carbonite, dik fiyatları sayesinde arkadan geliyor. Bununla birlikte, gelişmiş özelliklerini kullanabiliyorsanız, Acronis mükemmel bir seçimdir. Bu hizmetlerin hiçbiri kesilmezse, alternatif fikirler için işletme yedekleme incelemelerimizi okuyun.

Bu toplantı hakkında ne düşünüyorsun? Hangi hizmete yaslanıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me