Box vs Dropbox: 2020’de Şirketinize En Uygun hangisi?

Dropbox Business and Box, iki harika hizmet. Birincisi, 500 milyon kullanıcısı olan büyük bir hizmetin iş versiyonudur ve ikincisi Fortune 500 şirketlerini müşteri olarak saymaktadır. Bu yazıda, Dropbox’a karşı Box’ı çukuracağız ve nasıl yaptıklarını anlatacağız.


Box’ın şüphesiz şüphesiz normal Dropbox’ı ezeceği için Dropbox’ın parça boyunca iş varyantından bahsettiğimizi unutmayın. Nedenini öğrenmek için Dropbox incelememize göz atın ve Dropbox vs Google Drive ile OneDrive parçamızdaki diğer büyük isimlerle nasıl karşılaştırıldığını görün.

Hem Box hem de Dropbox Business en iyi kurumsal dosya senkronizasyonu ve paylaşım listemizde, Dropbox Business ileriye doğru çekiyor ve genel olarak ikinci olduğunu iddia ederken Box üçüncü oldu. Onları tekrar karşılaştıracağız ve sonucun aynı kalıp kalmadığını göreceğiz. Daha fazla bilgi edinmek için ayrı Dropbox Business incelememize ve Box incelememize bakabilirsiniz..

Bir EFSS hizmetine değil, düzenli bir bulut depolama hizmetine ihtiyacınız varsa, karar vermeyi denerken en iyi bulut depolama hizmetleri karşılaştırmamıza ve en iyi bulut depolama kılavuzumuza başvurmalısınız..

Önümüzdeki beş turda Dropbox Business ve Box’ı karşılaştıracağız. Her turun sonunda bir kazananı isimlendireceğiz ve sonuçlara göre sonuçta genel bir kazanan ilan edeceğiz.

1

Eşitleme

Dosyalarınızı ne kadar hızlı senkronize edebileceğiniz bulut depolama hizmeti, internet servis sağlayıcınız ve bir sunucuya ne kadar yakın olduğunuz gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Hizmetin, yüklendikten sonra dosya aktarımını hızlandırmak için blok düzeyinde bir senkronizasyon algoritması kullanması en iyisidir. Bu olmadan başkalarıyla işbirliği yapmak sıkıcıdır.

Senkronizasyon işlemi bunlardan çok fazla çıkarsa, bilgisayar kaynaklarınızı veya bant genişliğinizi sınırlandırabilmeniz de iyidir..

Dropbox, sistem tepsisi simgesi ve özel bir senkronizasyon klasöründen oluşan ortak senkronizasyon modelini icat etti. Sistem tepsisi simgesi ayarlara ve senkronizasyon klasörünüze erişmenizi sağlar. Bu klasöre koyduğunuz her şey buluta senkronize edilir.

Dropbox Business, piyasadaki en hızlı blok düzeyinde senkronizasyon algoritmalarından birini kullanır. Hizmet icat düşünüyor bu hiç de şaşırtıcı değil. Testlerimizde, 500 MB’lık ilk yükleme 10 ila 20 dakika sürdü.

Dropbox Business için bir diğer artı da “akıllı senkronizasyon” adı verilen bir özellik. İçeriğinizi, yalnızca Windows Dosya Gezgini’nde veya macOS Finder’da göstermeye devam ederken yalnızca çevrimiçi depolanacak şekilde yapılandırmanıza olanak tanır.

Box, Dropbox’ın geliştirdiği ortak senkronizasyon modelini izler, böylece cihazınıza özel bir senkronizasyon klasörü ekler. Dropbox ile aynı şekilde çalışır. Box, yalnızca seçilen içeriği senkronize ederek depolama alanı boşaltmanıza yardımcı olması için seçici senkronizasyonu kullanmanızı sağlar. Web uygulamasını kullanarak klasörler için senkronizasyonu da kapatabilirsiniz.

Box’ın senkronizasyon hızları, ilk yüklemelerdeki diğer EFSS hizmetleriyle iyi karşılaştırılır, ancak mevcut dosyaları karşıya yüklerken blok düzeyinde senkronizasyon kullanmadığı için yetersiz kalır.

Box’ın Dropbox’ın etkin uygulamasıyla karşılaştırıldığında blok düzeyinde senkronizasyon eksikliği göz önüne alındığında, Dropbox Business’ı bu kategoride kazanan olarak seçmek kolaydır.

Round: Dropbox Business için Senkronizasyon Noktası

Dropbox İş Logosu
Kutu iş Logo

2

Paylaşım

Bulut depolama yalnızca dosyalarınızı yüklemekle ilgili değildir. Onları paylaşmakla da ilgili. Bir kurumsal ortamda işbirliği yapmak büyük olasılıkla dosyaları sık sık paylaşmanızı gerektirir; bu nedenle bunu yapmak kolay, yetenekli olmalı ve uygun içerik denetimlerine izin vermelidir. Büyük sosyal ağlarla, bireylerle ve gruplarla da paylaşabilmelisiniz.

Dropbox Business ile çalışanlarınızın erişebileceği merkezi bir ekip klasörü elde edersiniz. Alt klasörler oluşturabilir ve bunlara erişimi bireylere veya gruplara sınırlayabilirsiniz. Klasörler, ortak çalışanlar arasında içerik paylaşmanın birincil yoludur, ancak kullanıcılar dosyalara veya klasörlere de işaret eden bağlantılar oluşturabilir.

Bunu, içerikle ilişkili “paylaş” düğmesini tıklayarak yapabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, süreyi dolduracak ve bir şifre ile koruyacak bağlantılar ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, Dropbox hesabına sahip olup olmadıklarına bakılmaksızın, ekip üyeleriyle sınırlandırılabilir veya dışarıdakiler tarafından erişilebilir hale getirilebilir.

Dropbox ayrıca, kullanıcıların işletmenizin dışında içerik paylaşmasını kısıtlama seçeneği sunar. Paylaşılan dosyalarınızın, klasörlerinizin ve oluşturulan bağlantılarınızın bir listesini “paylaşım” sekmesinde de görebilirsiniz.

Box, lisanslı kullanıcılara kısıtlama koymaz, böylece istedikleri zaman diğer lisanslı kullanıcılarla dosya ve klasör paylaşabilirler. Uygun izni etkinleştirirseniz, kuruluşunuz dışındaki kişilerle de paylaşabilirler..

Paylaşmak için, bir e-posta daveti göndermek veya bir bağlantı oluşturmak üzere bir nesneyle ilişkili “paylaş” düğmesini tıklayın. Bağlantıya sahip olan herkes içeriğinizi görüntüleyebilir ve indirebilir.

Klasörleri paylaşmak ve içerik bağlantıları oluşturmak tehlikeli olabilir, çünkü kimin neyi kiminle paylaştığını takip etmek zordur, ancak iyi içerik kontrolü bunu hafifletmenize yardımcı olabilir.

Box, parolalarla bağlantıları korumanıza ve bunlara son kullanma tarihleri ​​atamanıza olanak tanır. Yine de, hangi içeriğin paylaşıldığını gösteren ayrı bir sayfası yok.

Her iki hizmetin de yetenekli paylaşım ve içerik kontrol özellikleri vardır. Dropbox Business’ın bir paylaşım sayfası vardır ve Box yoktur, bu nedenle Dropbox Business raundu alır.

Tur: Dropbox İşletmesi için Paylaşım Noktası

Dropbox İş Logosu
Kutu iş Logo

3

Verimlilik Uygulamaları

Verimliliğinizi artırmak için ne kadar çok uygulama kullanırsanız o kadar iyi olur. Birçok hizmetin yerel çözümleri vardır, bazıları üçüncü taraflarla entegre olurken diğerleri ikisinin bir karışımını sunar. Ön planda Microsoft Office ve Google’ın ofis paketi var. Çoğu hizmet biri veya diğeri ile bütünleşir. Birkaç teklif her ikisi de.

Dropbox Business, Microsoft Office ile entegre olur ve Office Online veya Office 365’i kullanmanızı sağlar, ancak Google ile entegre olmaz.

Ayrıca Dropbox Paper adlı yerel bir verimlilik uygulaması da var. Not almanıza ve videolar, görüntüler ve diğer ortamları eklemenize olanak tanır. İlgileniyorsanız Dropbox Paper incelememizi okuyun. Uygun değilse, en iyi not alma uygulamaları listemizde başka seçenekler bulabilirsiniz.

Bir verimlilik uygulamasının yanı sıra, Dropbox Business, iş akışı, e-imza, verimlilik, iletişim ve diğerleri de dahil olmak üzere kategorilere ayırdığı üçüncü taraf entegrasyonlara sahiptir.

Dropbox-vs-kutu-kutu-apps

Örneğin Zapier, IFTTT ve Airtable kullanarak iş akışınızı iyileştirebilirsiniz veya Asana, HelloSign ve draw.io üretkenliğinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Çalışanlar arasındaki iletişimi geliştirmek için Slack, HipChat veya Workplace’i kullanabilirsiniz..

Dropbox Business’ın uygulama entegrasyonları sayfasındaki tam listeye göz atın.

egnyte-vs-box-box-uygulama-kütüphane

Box ayrıca Box Notes adlı yerel bir not alma uygulamasına da sahiptir, ancak Evernote gibi en iyi not alma uygulamalarından bazıları kadar karmaşık değildir. Yine de OneNote ve Google Keep ile rekabetçidir. İçeriği iş arkadaşlarınızla tartışmanız ve toplantılar sırasında not almanız gerekiyorsa yararlıdır. Notlarınıza resim ve tablolar da ekleyebilirsiniz.

Box, çok çeşitli üçüncü taraf uygulamalarına da sahiptir. En önemlisi, Office 365 ve Google’ın ofis paketi ile entegre olur. Belgeleri imzalamanız gerekiyorsa DocuSign ve Adobe Sign kullanılabilir ve Asana şirket hedeflerinizi tanımlamanıza ve bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olabilir. Görev yönetimine yardımcı olmak için Trello, AppSheet, Kanbans, AgileScrum Pro ve daha fazlası var.

Uygulamaların tam listesine buradan bakın.

Her iki hizmet de bu kategoride iyi sonuç veriyor, ancak Box daha fazlasını sunuyor. Notes dışında birçok yerel uygulaması vardır, Microsoft Office ve Google’ın ofis paketiyle çalışır ve daha fazla üçüncü taraf entegrasyonu vardır.

Tur: Box Business için Verimlilik Uygulamaları Noktası

Dropbox İş Logosu
Kutu iş Logo

4

Güvenlik

Çevrimiçi dünya, bilgisayar korsanlarının ve diğer kötü niyetli kişilerin tehditleri nedeniyle korkunç bir yer olabilir. Bu, bulut depolama hizmetleri için iyi güvenliğin bir zorunluluk olduğu anlamına gelir.

Bulut güvenliği, dosyalarınızı korumak için taşıma sırasında ve beklemede olan protokollere ve şifrelemelere dayanır. Ortadaki adam saldırılarını durdurmak için TLS protokolünü, dosyalarınızı karıştırmak için istirahat ve taşıma sırasında şifrelemeleri ve gizliliğinizi sağlamak için özel şifrelemeyi içerir..

İki faktörlü kimlik doğrulama, şifrenizi çalan bilgisayar korsanlarının hesabınıza erişmesini engeller. Bir sağlayıcı buna sahip olsa bile, güçlü bir şifre yapmalısınız.

Dropbox Business, verilerinizi aktarım sırasında korumak için AES 128 bit veya daha yüksek şifreleme ile güvenlik altına alınan TLS protokolünü kullanır. Dosyalar, klasörler ve Dropbox Paper dosyaları için geçerlidir. Web tarafında, hizmet çerezlerin güvenliğini doğrular ve HTTP Sıkı Aktarım Güvenliğini etkinleştirir. Bu, sunucularındaki genel sertifikalarla birlikte, ortadaki adam saldırılarını önler.

Sunucularda, hizmet dosyalarınızı AES 256 bit şifreleme ile korur. Dosyalar birden çok veri merkezinde depolanır ve her dosya güçlü bir şifre kullanılarak parçalanır ve şifrelenir. Dropbox Kağıt dokümanları, aynı seviyede şifreleme kullanılarak hareketsiz olarak şifrelenir. Dosyalarınızı fidye yazılımlarından korumak için Dropbox Business sürüm oluşturmayı kullanır.

Hizmet, kullanıcıları için dosya şifreleme anahtarlarını yönetmek üzere tasarlanmıştır. Anahtarlar Dropbox’ın güvenlik politikaları ve altyapısı tarafından saklanır ve korunur. Yine de bu, anahtarınızı kontrol etmediğiniz anlamına gelir.

Dropbox Business, meta verilerinizi düz metin olarak da bırakır, çünkü kullanıcı deneyimini dizine eklemek ve hızlandırmak için bu verilere erişmesi gerekir.

Dropbox’ın uygulamaları sizi rahatsız ediyorsa ve gizliliğiniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istiyorsanız, gizlilik makalenizi korumaya yardımcı olacak 99 aracımıza ve gizlilik kılavuzumuza bakın.

Dropbox Business, hesabınızı korumak için iki faktörlü kimlik doğrulamasına sahiptir, ancak yine de güvenliğinizi en üst düzeye çıkarmak için güçlü bir şifre oluşturmanız gerekir. Birisi cihazınızı çalarsa bu önlemler yardımcı olmaz, ancak verileri uzaktan silebilirsiniz. Kullanıcılar aynı anda aynı kimlik bilgilerine sahip birden fazla işletme sisteminde oturum açmayı kolaylaştıran tek oturum açma özelliğini kullanarak oturum açabilir.

Hizmet, cihazları senkronizasyondan kesebilen ve içindeki içeriği silebilen bir özellik sunar.

Dropbox-vs-box-Dropbox güvenlik

Verilerinizi depolayan sunucular Dropbox’ın veri merkezindedir. İhlallere ve sunucu hatası ve doğal afetler gibi diğer sorunlara dayanabilirler. Ayrıca güvenlik açıkları için düzenli olarak test edilirler. Verilerinizin güvenli olduğundan emin olmak için Dropbox, verileri en az iki coğrafi bölgede saklar.

Beklenmedik bir şey olursa, hizmetin yanıt vermek için özel ekipleri vardır. Olayın şiddetini belirlemek ve olayı belirlemek, sınırlama önlemlerini uygulamak ve müşterilerle iletişim kurmak için eğitilmişlerdir..

Olay müdahale süreçleri ve politikaları SOC 2 ve diğer güvenlik değerlendirmelerinin bir parçası olarak denetlenir. Güvenlik özelliklerinin ve prosedürlerinin tam bir listesi için Dropbox’ın güvenlik teknik incelemesine bakın.

egnyte-vs-box-box-güvenlik

Kutu da bir EFSS servisinden beklemeniz gereken güvenliğe sahip bir yuva değildir..

Hizmet, verilerinizi beklemede şifrelemek için AES 256 bit ve cihazınızdan veri merkezine aktarım sırasında korumak için TLS protokolünü kullanır. Veriler bir sunucuya ulaştığında hala karıştırılır. Box ayrıca anahtar kaydırma kullanır, yani anahtarınızı aynı şifreleme düzeyiyle şifreler..

Dropbox Business gibi Box da uçtan uca şifreleme sunmaz, ancak özel bir şifreleme eklentisi olan Boxcryptor’ı kullanarak kurabilirsiniz. OneLogin ve Centrify destekli tek oturum açma entegrasyonu mevcuttur.

Box, hesabınızı korumak için iki faktörlü kimlik doğrulamasına sahiptir ve kullanıcılarınız için özel şifre gereksinimleri belirlemenize olanak tanır. Bu, ilk etapta zayıf şifreler oluşturmamalarını sağlayacaktır..

Cihaz sabitleme, her kullanıcının kaç cihaz senkronize edebileceğini sınırlamanıza olanak tanır. Ayrıca kullanımdaki cihazları kontrol etmenizi sağlar, böylece bulut depolama alanınıza kimlerin erişebileceği hakkında genel bir fikir edinebilirsiniz. Bir cihazın sabitlemesini kaldırabilirsiniz, ancak bu yalnızca ileride bulut erişimini kaldırır ve içeriği sabit diskinden silmez.

Box’ın güvenliği hakkında daha fazla bilgi için teknik incelemesini okuyun.

Dropbox Business ve Box bu kategoride yer almaktadır. Paylaştıkları özelliklerin yanı sıra, Box’ın özel şifre gereksinimleri vardır ve Dropbox Business’ın uzaktan silme özelliği, senkronizasyon bağlantısını kesmenin yanı sıra verileri cihazdan kaldırır. İki faktörlü kimlik doğrulamanın olduğu göz önüne alındığında, özel şifre gereksinimlerinin olmaması büyük bir dezavantaj değildir, bu nedenle Dropbox Business bu turu kazanır.

Tur: Dropbox İşletmesi için Güvenlik Noktası

Dropbox İş Logosu
Kutu iş Logo

5

değer

Paranız için çok şey alırsanız bir hizmet iyi bir değere sahiptir. Daha fazla depolama alanı ve özellik daha iyi olur. Bir hizmetin kaç planı olduğu, iyi bir değer sağlayıp sağlayamayacağının iyi bir göstergesidir, çünkü daha fazla plana sahip olması, ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulma şansınızı artırır. Ucuz planlar arıyorsanız, bulut depolama alanındaki en iyi tekliflerimize bakın.

Ücretsiz bir plan veya deneme sürümü, abone olmadan önce hizmeti test etmenin iyi bir yoludur, bu nedenle bir hizmetin sunulması harika.

Dropbox Business, Standart ve Gelişmiş planlar için 30 günlük ücretsiz bir deneme sunar, ancak bunu Enterprise için atlar. Kullanıcı başına ücretlendirmeyi planlar ve en az üç ödeme gerektirir.

Dropbox-vs-kutu-Dropbox fiyatlandırma

Standart, aylık 15 ABD doları veya yıl için ödeme yaparsanız aylık 12,50 ABD doları tutarındadır ve 3 TB paylaşılan alan sunar. Bunun da ötesinde, HIPAA uyumluluğu, paylaşım izinleri ve iki faktörlü kimlik doğrulama dahil 120 günlük sürüm oluşturma ve diğer gelişmiş güvenlik önlemlerini alırsınız.

Güvenlik özelliklerinin yanı sıra, Dropbox Paper, Microsoft Office 365, smart sync ve takım klasörü gibi gelişmiş işbirliği ve verimlilik araçlarına da sahip olursunuz. Temel yönetim araçları da pakette. Yönetici konsolu, merkezi faturalandırma ve şirket tarafından yönetilen gruplardan oluşur.

Bu planla, güvenlik ve verimlilik iş ortaklarına yapılan API çağrıları sınırsızdır, ancak veri aktarım ortaklarına yapılan API çağrıları ayda 25.000 ile sınırlıdır.

Destek öncelikli e-posta ve canlı sohbetten oluşur.

Gelişmiş planın maliyeti kullanıcı başına aylık 25 ABD doları veya yıllık indirimle 20 ABD dolarıdır ve size sınırsız depolama alanı sağlar. Yöneticiler için cihaz onaylarıyla Standard’ın güvenlik özelliklerini temel alır.

Üretim için, özelleştirilmiş marka bilinci oluşturma, görsel önizlemeler ve çalışmanızı sunma şeklinizi geliştirmenizi sağlayan bilgilendirici altyazılarla çalışan Dropbox Vitrini ekler. Dosyalarınızda kimlerin açıldığını, indirildiğini veya yorumlandığını da izleyebilirsiniz. Paylaşılan dosyalarınız için de görüntüleyici geçmişi ekler.

Plan, TOA ile yönetim araçlarını ve yöneticilerin ekip üyelerinin hesaplarına giriş yapma yeteneğini genişletiyor.

Gelişmiş, çalışma saatlerinde de telefon desteği ekler. Özelleştirilebilir bir çözüme ihtiyacınız varsa Kurumsal plana abone olabilirsiniz, ancak fiyat tahmini almak için Dropbox ile iletişime geçmeniz gerekir.

Enterprise, Dropbox Business’ı üçüncü taraf kurumsal mobilite yönetimi sağlayıcılarıyla önceki güvenlik özelliklerine entegre etme yeteneği ekler.

Dropbox Business yönetici araçları, tüm etki alanı genelinde kullanımı gösteren etki alanı bilgileri ve şirket ağındaki kullanımı yalnızca ekip hesabıyla sınırlandırabilen ağ kontrolü ile geliştirilmiştir..

Ayrıca, yalnızca İngilizce olsa da 7/24 telefon desteği ve son kullanıcılar ve yöneticiler için gelişmiş eğitim ile desteği genişletir.

egnyte-vs-kutu-kutu-fiyatlandırma

Box’ın dört iş planı vardır: Starter, Business, Business Plus ve Enterprise. Sonuncusu dışında tümünü test etmek için 14 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanabilirsiniz.

Başlangıç ​​ücreti kullanıcı başına aylık 5 ABD dolarıdır ve en az üç kullanıcı gerektirir. 10’da kullanıcı sayısını ve 100 GB’de depolama alanını kaplar. Maksimum dosya boyutu 2 GB.

Starter ile standart işletme desteği, SSL ve beklemede şifreleme, kullanıcı yönetimi, sürüm oluşturma, ayda 25.000 API çağrısı ve masaüstü ve mobil erişim elde edersiniz. Daha küçük takımlar için iyi bir seçimdir.

En az üç kullanıcı gerektirdiği ve kullanıcı sayısına üst sınır getirmediği için işletmeler daha büyük ekipler için iyidir. Kullanıcı başına aylık 15 ABD dolarıdır. Maksimum dosya boyutu 5 GB’a çıkarıldı ve Active Directory, TOA ve mobil güvenlik kontrolleri gibi gelişmiş güvenlik özelliklerine erişiminiz var.

Ayrıca EMM sağlayıcıları ile entegre olur, veri kaybı önleme, özel markalama ve kullanıcı grupları oluşturma ve yönetme yeteneği ekler. Aylık API çağrısı tutarı 50.000’e çıkarıldı. Plan hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Business Plus’ın aylık maliyeti 25 ABD dolarıdır ve gelişmiş yönetici kontrolleri ve sınırsız harici ortak çalışanlarla önceki plana eklenir. Yönetici kontrolleri, tam içerik görünürlüğü ve yönetiminin yanı sıra kullanıcı etkinliği izleme ve yönetici rolü yetkilendirmesini içerir. Ayrıca meta veri ve özel şablonlar kullanmanızı sağlar. Kendi hizmet şartlarınızı da belirtebilirsiniz.

egnyte-vs-kutu-kutu-yönetişim

Plandaki isteğe bağlı özellikler Kutu Yönetişimi, Kutu KeySafe ve Kutu Bölgeleri’dir. Kutu Yönetişimi, buluttaki içerik yönetiminizi ve korumanızı geliştirir. Box KeySafe, kendi özel şifreleme anahtarlarınızı yönetmenizi sağlar. Kutu Bölgeleri, Avrupa, Asya, Kanada veya Avustralya’daki kullanıcılara sahip kuruluşların bu bölgelerin yerelindeki veri merkezlerini kullanmasına izin verir.

Aylık izin verilen API çağrısı sayısını 50.000’e çıkarıyor.

Kurumsal düzeyde bir plana ihtiyacınız varsa, Kurumsal plan hakkında bir tahmin için Box ile iletişime geçebilirsiniz. HIPAA / HITECH’e uygun ve FedRAMP yönetmeliklere uygunluğu vardır ve tam içerik görünürlüğü ve yönetimi, DLP ve eDiscovery dahil sınırsız entegrasyonlar ve iş akışı otomasyonu ekler.

Ayrıca, şifre politikası uygulaması, belge filigranı ve cihaz güveni ile güvenliğinizi artırır.

Aylık API çağrılarını 100.000’e çıkarır. Planların fiyatlandırma sayfasında sunduğu tüm özellikleri görebilirsiniz.

Box, Dropbox Business’tan dört planı ile daha fazla esneklik sunuyor. Starter yalnızca 100 GB depolama alanı sağlasa da, küçük ekipler için uygundur. Ayrıca, Box Business size sınırsız depolama alanı sunar ve Dropbox’ın Standart planından çok daha pahalı değildir. Box bu turu kazandı.

Tur: Kutu İşletmesi İçin Değer Noktası

Dropbox İş Logosu
Kutu iş Logo

6

Son düşünceler

Yarışmacılar birçok kategoride birbirlerine yakın oldukları için bu kutuların zorlu bir savaşıydı. Dropbox Business genel kazanır çünkü Box’ın ikisinde üç galibiyet aldı. Dosyaları hızlı bir şekilde senkronize etmeniz ve başkalarıyla paylaşmanız gerektiğinde harikadır. Güvenliği de birinci sınıf.

Box’ın güvenlik önlemleri neredeyse aynıdır ve hem Microsoft Office hem de Google’ın ofis paketiyle entegre olduğu için üretkenlik ve üçüncü taraf entegrasyonlarında Dropbox Business’ı geride bırakır. Daha iyi fiyatlar ve daha fazla uygulama entegrasyonu istiyorsanız Box’ı seçin.

Kazanan: Dropbox Business 

Bu savaş hakkında ne düşünüyorsun? Hangi hizmeti tercih edersiniz? Aşağıdaki yorumda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me