Asana VS Basecamp: 2020 İçin En İyisi

Proje yönetimi yazılımı birçok çeşitte gelir, ancak hoş ve samimi bir araç istiyorsanız, Asana veya Basecamp’tan daha iyi yapamazsınız. Bu ikisinden hangisinin ekibiniz için en uygun olduğunu merak ediyor olabilirsiniz, bu yüzden bu Asana ve Basecamp karşılaştırmasını bir araya getirdik.


Asana, Sony, NASA ve Google’ı içeren güçlü bir müşteri kümesine sahiptir. 50.000’den fazla ödeme yapan müşteriye sahiptir ve son zamanlarda 1,5 milyar dolarlık serin bir değere sahipti..

Basecamp’ın etkileyici 3 milyon kaydı var. Web sitesinde bir dizi olumlu kullanıcı referansı var, ancak yaklaşımı hakkında bir şeyler söylediğini düşündüğümüz en yüksek profilli müşterileriyle övünmemeyi seçiyor. Eskiden 37 işaret olarak bilinen Ruby on Rails geliştiricileri tarafından yapılmıştır..

Asana ve Basecamp kullanıcı dostu ve erişilebilir olmayı hedeflemektedir. Her ne kadar kolay tutumlarına rağmen, her ikisinin de birçok özelliği var ve yöneticilere işlerini kolaylaştırmak için çeşitli yollar sunuyor.

Hizmetler hakkında ne düşündüğümüz hakkında daha fazla bilgiyi Asana ve Basecamp incelememizde okuyabilirsiniz. Şimdilik nasıl karşılaştırdıklarını görelim. Pastel renkler ve gülümsemeler altında, diş ve pençe bakışlarını bulacağımızı düşünüyoruz.

Kavga Kurmak: Asana ve Basecamp

Bu araçlara dört tur üzerinden bakacağız ve her alanda hangisinin en güçlü olduğunu göreceğiz. Sonunda, genel kazananımızı bulmak için puanları toplayacağız. Beraberlik durumunda, galibiyete karar vermek için hangisinin turunu daha net kazandığını göreceğiz.

Başlamak için özelliklere odaklanacağız, çünkü yazılımı ilk başta kullanıyorsunuz. Ardından, hangisinin bütçenizdeki en küçük göçmeni yapacağını ve hangisinin en iyi değeri sunduğunu görmek için fiyatlara geçeceğiz.

Yaklaşan bir turda neyin en kolay kullanıldığını göreceğiz, çünkü her iki rakip de bölgede özellikle güçlü. Son olarak, verilerinizi siber suçlardan korumak için en çok hangi platformun yaptığını bulmak için güvenlik ve gizliliğe bakacağız.

1

Özellikleri

İlk olarak, özelliklere bakacağız ve Asana veya Basecamp’ın daha fazla işlevsellik sağlayıp sağlamadığını göreceğiz. Güçlü çekirdek görev yönetimi özelliklerinin yanı sıra depolama, iletişim özellikleri ve yarışmacıların sunduğu herhangi bir özel sos arıyoruz.

Asana

Asana, samimi, iyi tasarlanmış bir dış cepheye ve ayrıca alt görevler ve bağımlılık yönetimi ile güçlü bir temel yapıya sahiptir. Projenin hiçbir şeyin devam etmeyeceğinden emin olmak ve programınızı dengelemek için ikincisi yararlıdır, böylece insanlar birbirlerini beklemez.

asana bağımlılıkları

Varsayılan listesine ve kanban görünümlerine ek olarak, takvimindeki ve zaman çizelgesindeki görevlerle de çalışabilirsiniz. Görevlere dayalı raporlar oluşturabilir ve işler yolunda gitmezse takım arkadaşlarını uyarmak için genel bir proje durumu ayarlayabilirsiniz.

Çok çeşitli araçlardan verilere erişmenizi sağlayan Zapier de dahil olmak üzere birçok entegrasyon var. E-tablolarla çalışıyorsanız faydalı olan .csv dosyalarını da içe aktarabilirsiniz.

Elektronik tablo benzeri bir arayüzle çalışmayı tercih ederseniz, size uygun bir araç hakkında bilgi edinmek için Smartsheet incelememizi okuyun.

Asana, toplam depolama alanı sınırı olmadan görevlere 100 MB’a kadar ekler eklemenize izin verir. Bu çok perişan değil, ancak videoyla çalışıyorsanız muhtemelen daha fazlasına ihtiyacınız olacak. Bu durumda, video kılavuzu için en iyi bulut depolama alanımızı okuyun.

Android ve iOS için uygulamaları olduğu için Asana’yı her yerde kullanabilirsiniz.

Basecamp

Basecamp, Slack, Dropbox, G Suite ve Asana gibi bir dizi uygulamanın yerini alıyor. İlginç bir karşılaştırma, ancak sohbet, dosya paylaşımı ve belge oluşturma sunan tek araç değil, bu yüzden her alanda ne kadar iyi çalıştığı bu turdaki şansının anahtarı olacak.

basecamp kamp ateşi

“Kamp Ateşi” grup sohbetleri, sesleri ve videoları paylaşmanıza olanak tanır, ancak denediğimizde bununla ilgili sorunlar yaşadık. Bir takım mesaj panosu da var, bu yüzden iletişim kurmak için birçok yolunuz var.

Azami dosya boyutu 2GB olan 500GB depolama alanı sunar, bu da cömerttir ve birçok takım için fazlasıyla yeterli olacaktır. Bununla birlikte, normalden daha fazla alana ihtiyaç duyan bir işteyseniz, büyük dosyalar için en iyi bulut depolama makalemize göz atın..

temel görevler

Basecamp, görevler oluşturmanıza olanak tanıyan bir yapılacaklar listesine ve etkinlik yapabileceğiniz bir takvime sahiptir. Görevler kişilere atanabilir ve notlar ve son tarihler ekleyebilirsiniz.

İşi basitleştiren alt görevler veya bağımlılık yönetimi yoktur. Bu özelliklere ihtiyacınız varsa, Wrike incelememizde favori araçlarımızdan birine göz atın..

Asana gibi Basecamp’ın Android ve iOS için mobil sürümleri vardır, ancak Windows ve macOS için masaüstü uygulamaları da vardır.

Çok iyi entegrasyon seçenekleri var. Zapier aracılığıyla yüzlerce uygulama ile veri paylaşabilirsiniz. Diğer entegrasyonlar, Asana dahil olmak üzere alternatif proje yönetimi uygulamalarına bağlanmanıza izin verir, böylece ikisi arasında seçim yapamazsanız, bunları birlikte kullanabilirsiniz.

Basecamp ayrıca çeşitli zaman izleme ve faturalandırma platformlarıyla da çalışır. Finansal ve muhasebe özelliklerine ihtiyacınız varsa, o bölgede güçlü olan bir araç hakkında daha fazla bilgi için Mavenlink incelememize bakmaya değer.

1. Tur Düşünceler

Burada işler sıkı. Asana’nın sınırsız depolama alanı var, ancak Basecamp tercih ettiğimiz çok daha büyük dosyalara izin veriyor. Basecamp, güzel bir ekstra olan masaüstü uygulamalarına sahiptir. İletişim araçlarını da seviyoruz.

Bununla birlikte, Asana daha detaylı bir yapıya sahiptir, alt görevler ve bağımlılık yönetimi ile ayrıntılı proje planlamasına izin verir. Görev planlama ve atama işi söz konusu olduğunda, araçlarını ve görünüm seçimini tercih ediyoruz. İlk turu kazanır.

Yuvarlak: Asana için Özellikler Noktası

Asana Logosu
Basecamp Logosu

2

Fiyat

Bütçenizi kontrol altında tutmak önemlidir, bu nedenle hangi aracın fiyatta kazandığını göreceğiz. Cüzdanınızda gözleriniz kadar arkadaş canlısıysa, bu rekabetçi bir tur olabilir. Kendi incelemelerinde fiyatta yüzde 90 puan aldılar, bu yüzden yakın olmalı.

Hangisinin en iyi değeri sunduğunu görmek için Asana ve Basecamp’a bakalım.

Asana

Asana, basit projeleri planlamak ve kendiniz veya ofisiniz için yapılacaklar listesi olarak kullanmak için mükemmel olan ücretsiz bir katmana sahiptir. 15 kişilik ekip sınırı çok kısıtlayıcı değil, ancak ücretli planlarda çok daha fazla özellik elde ediyorsunuz. Ücretsiz plan şaşırtıcı derecede işlevsel ve hizmeti kontrol etmenin harika bir yolu.

Ücretsiz bir deneme var. Kaydolurken kart ayrıntılarını girmemiz istendi, ancak bakarsanız bunu atlamak için bir seçenek var. Deneme, hangi planın sizin için doğru olduğuna karar vermek için Asana’nın daha gelişmiş özelliklerini denemenin harika bir yoludur.

Ücretli planlar takım boyutu sınırını kaldırır ve seviyelere çıktıkça daha fazla özellik sunar. Özel alanlar ve zaman çizelgesi görünümü ile birlikte görev bağımlılıkları ve kilometre taşları Premium düzeyde açılır.

İşletme düzeyinde prova ve formlar alırsınız ve Kurumsal planda özel marka bilinci oluşturma, öncelik desteği ve daha fazla güvenlik ve gizlilik özelliği elde edersiniz.

Tüm planları, rakiplerin eşdeğer planlarına kıyasla ortalamadan ucuza kadardır. Birçoğunuzun bunu maliyetle kullanmayacağınızı düşünmüyoruz. Basecamp kadar iyi bir değer olup olmadığı farklı bir hikaye.

Basecamp

Basecamp basit bir fiyatlandırma planına sahiptir. Kaç kullanıcınız olduğuna bakılmaksızın aylık 99 ABD dolarıdır. Büyük bir ekibiniz varsa bu harika bir değer. Çok azınız olsa bile, birçok hizmetin sunduğu en pahalı planlardan hala daha ucuz.

Ayrıca 30 günlük ücretsiz bir deneme var, bu da bunu denemeniz için diğerlerinden daha uzun. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar da indirim alabilir.

Çoğu insan için ücretsiz bir sürümü olmamasına rağmen, okullar için ücretsizdir, bu nedenle öğrencilerinize ekran zamanlarında faydalı bir şey yapmalarını istiyorsanız, Basecamp mükemmel bir seçimdir ve bursarın iznine ihtiyacınız olmayacaktır. kurmak.

2. Tur Düşünceler

Basecamp’ın tek bedene uygun fiyatlandırma sistemi çok değerli. Asana ile karşılaştırıldığında, Basecamp’ın ücreti Premium plandaki 10 ekibe veya beş İşletme kullanıcısına eşittir. Açıkçası Asana’nın ücretsiz planı daha ucuzdur, ancak iyi bir ekibiniz varsa ve en iyi özellikleri istiyorsanız, Basecamp çok daha iyi bir değerdir. Aynı zamanda eğitimciler için ücretsiz ve cömert bir duruşma var.

Eğitimciler ayrıca okullar, kolejler ve üniversiteler için en iyi bulut depolama alanımızla da ilgilenebilirler..

Bu turu Basecamp’a veriyoruz çünkü fiyatlandırma ölçeğinin en üstündeki potansiyel tasarruflar, alttaki daha sınırlı tasarruflardan çok daha büyük. Basecamp, turu kapatan ücretsiz teklifiyle de çeşitli gruplara yardımcı olmak için çaba gösterdi.

Yine de yenilgi Asana’da sert, çünkü aynı zamanda en iyi değer araçlarından biri ve kullanılabilir bir ücretsiz sürümü var. Bununla birlikte Basecamp’ın sistemini tercih ediyoruz.

Yuvarlak: Basecamp için Fiyat Noktası

Asana Logosu
Basecamp Logosu

3

Kullanım kolaylığı

Bu turda, araçların ne kadar kullanıcı dostu olduğuna, kendilerini erişilebilir hale getirmek için ne yaptıklarına ve takılırsanız ne kadar yardım sunacaklarına bakacağız. Bu, her iki platform için de güçlü bir alandır. Kullanmaktan hoşlandığımız araçlar ve proje yönetimine rakiplerinden bazılarına göre daha az ciddi bir yaklaşım getiriyorlar.

Bu onların hafif olduklarını değil, daha ziyade katılımı kolaylaştırmak ve işin angarya haline gelmesini önlemek için üretildikleri anlamına gelir..

Asana

Asana öğrenmesi en kolay proje yönetimi araçlarından biridir. İlk kez kullandığınızda, sizi özelliklerinin bir turuyla karşılar ve görünümlere ve kontrollere baktığınızda açıklamalar alırsınız.

asana yeni proje

Arayüz çekici ve okunabilir. Kontrolleri tanımlamak kolaydır ve işlerin anlaşılmasını kolaylaştıran bir düzene sahiptir..

Biraz eğlence her zaman açığız. Asana’nın en eğlenceli ve popüler özelliklerinden biri kutlamaları. Animasyonlu harikalar, görevleri her seferinde işaretlediğinizde gerçekleşir, ancak her seferinde değil. Ofisten söz ettireceklerinden eminler ve samimi ofis rekabetine ilham verebilirler..

asana kutlaması

Asana, hızlı bir şekilde çalışmaya başlamak için kullanabileceğiniz çeşitli şablonlara sahiptir..

asana proje şablonları

Ayrıca, bir şeyleri anlamanız gerekiyorsa, okumak için bol miktarda öğretici ve yardım sayfası vardır. Başlamak için ek yardım istiyorsanız, Asana başlangıç ​​kılavuzumuzu okuyun.

Basecamp

Basecamp yumuşak renkler ve yumuşak görüntüler kullanır, bu da ona sıcak ve davetkar bir his verir. İnsanların kullanarak vakit geçirmekten mutluluk duydukları bir uygulama. Büyük insan ekiplerinin yeni bir platformla etkileşime geçmesini sağlamaya çalıştığınızda bu önemlidir.

basecamp ekibi

Bölümleri iyi tasarlanmış ve sezgiseldir. Anlaşılması kolay tıknaz, tablet dostu bir tasarıma sahiptir. Ana ekranı tarihli ve kompakt hissediyor.

En iyi tasarlanmış proje yönetimi araçlarından birine bir örnek görmek isterseniz monday.com incelememize göz atın..

Basecamp, size tavsiye ve ipuçları veren açılır pencerelerle birçok yararlı yardım özelliğine sahiptir. Ekibinizle iletişim kurmak için bazı önemli mesajlar bile var.

temel örnek mesajı

Aramızda zamanımız boyunca arayüzde birkaç sorun gördük. Örneğin, videolar kapanmadı ve öğeler girişi kabul etmedi. Bunlar sadece küçük şeyler, ancak kullanılabilirlik söz konusu olduğunda Basecamp’e karşı sayıyorlar.

3. Tur Düşünceler

Kullanılabilirlik savaşında, her iki aracın da sunabileceği çok şey var. Geniş çekiciliğe sahip erişilebilir platformlardır. Kullanıcıların yüzlerine tuhaf bir gülümseme bile koyabilirler.

Doğrudan karşılaştırıldığında Asana’nın avantajı var. Basecamp’ın birkaç küçük kusuru var ve Asana’nın kutlamalarını sevmekten başka yardım edemeyiz. Kullanılacak en keyifli ürünlerden biri olarak en iyi proje yönetimi yazılımı arasında öne çıkıyor ve bu da onu üçüncü turda büyük bir kazanan yapıyor.

Yuvarlak: Asana için Kullanım Kolaylığı Noktası

Asana Logosu
Basecamp Logosu

4

Ardından, güvenlik ve gizliliğe bakacağız. Çevrimiçi çalışırken verilerinizi yanlış ellerden uzak tutmak çok önemlidir. Kullanıcı dostu bir araç istemek, bu alanı ihmal edebileceğiniz anlamına gelmez. Aslında, daha az teknik kullanıcılardan oluşan bir ekibiniz varsa, onları zarardan uzak tutmak için ekstra özen göstermeniz gerekir..

Neyse ki, Asana ve Basecamp kaputun altında sağlamdır ve takımınızı beladan uzak tutmak için bol miktarda teklif sunar. Ne sunduklarını ve hangilerinin daha iyi olduğunu görelim.

Asana

Asana, Genel Veri Koruma Yönetmeliği ve AB-ABD’ye uygundur. Gizlilik Kalkanı. Kurumsal kullanıcılar, AB’deki verilerin yanı sıra tam veri silme işlemine tabi tutulur. Ayrıca SOC Tip 1 sertifikasına sahiptir. Açıkça web sitesi güvenliğini ciddiye alıyor.

TLS 1.2 şifrelemesi verilerinizi aktarım sırasında güvende tutmak için kullanılır, bu nedenle bağlantınıza kulak misafiri olursa, aldıkları verilerin şifresini çözemezler. Beklemede olan şifreleme Asana’nın Kurumsal planında kullanılabilir, ancak standart olup olmadığını tercih ederiz.

Bu şifreleme verilerinizin gizli kalmasına yardımcı olur. Gizlilik kılavuzunuzu nasıl koruyacağımız, verilerinizi korumak için daha fazla ipucu sunar.

Asana böcek ödül programlarında yer alır. Bunlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için penetrasyon testi makalemizi okuyun.

Kurumsal kullanıcılar birkaç ek güvenlik ve gizlilik özelliğine sahiptir. SAML tabanlı giriş alırsınız ve Asana’nın normal şifre tabanlı girişinin yeterince güvenli olduğunu düşünmüyorsanız, kullanıcıları veya bir Google hesabını kullanmaya zorlayabilirsiniz. Güçlü bir şifre makalemizi nasıl ayarlayacağımız da size yardımcı olabilir.

Basecamp

Basecamp gizliliğinize saygı gösterir ve verilerinizi teslim etme emri tarafından zorunlu tutulmadıkça verilerinizi gizli tutacağına söz verir. Yasal olarak yapabiliyorsa, bunun da gerçekleşmesi durumunda sizi bilgilendirir, bu da en iyi VPN sağlayıcılarıyla ortak bir şeydir..

Verileriniz AES-256 / SHA-256 şifrelemesi kullanılarak saklanır, bu da bilgisayar korsanlarının erişmesini imkansız hale getirir. Konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için şifreleme makalesi açıklamamızı okuyun.

Veri kaybının kalıcı olmadığından emin olmak için saatlik yedeklemeler yapar ve ayrıca bir hata ödül programına sahiptir, böylece beyaz şapka korsanları (iyi adamlar) en son tehditlerden korunmasına yardımcı olabilir. Çevrimiçi tehlikeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için siber suç rehberi hakkında bilmeniz gereken beş şeyimizi okuyun.

AB-ABD ile uyumludur. Gizlilik Kalkanı ve bunu yapma kapasitesine sahip olmasına rağmen kullanıcıların sohbetlerini okumamayı vaat ediyor. Hesabınız kapatıldıktan sonraki 30 gün içinde verileriniz de silinecek.

Google’dan iki faktörlü kimlik doğrulaması alabilirsiniz; bu, sahip olmamaktan daha iyidir. Özelliği ayarlama konusunda daha fazla yardım için en iyi 2FA uygulama kılavuzumuzu okuyun.

4. Tur Düşünceler

Bu turdaki güçlü gösterilerle Asana ve Basecamp, gülümseyen dış cephelerinin altında bol miktarda kaliteye sahip olduklarını bir kez daha gösterdi..

Güvenlik özellikleri konusunda aralarında seçim yapılabilecek çok şey olduğunu düşünmüyoruz, ancak Basecamp, Asana ile bir Enterprise aboneliği gerektiren tüm planlara uyan bir boyutta şeyler sunuyor. Bu nedenle, bu turu dar bir şekilde alıyor.

Yuvarlak: Basecamp Noktası

Asana Logosu
Basecamp Logosu

5

Karar

Bu yakın bir yarışma oldu. İki turda bir kazanan ilan etmek için yarışmacılara daha yakından bakmamız gerekecek. Çoğu raund yaklaşırken, Asana’nın üçüncü raunttaki büyük galibiyeti öne çıkarıyor.

Basecamp’ın fiyat ve güvenlik turlarındaki kazançları yakın çağrılardı ve özellikler Asana’nın lehine dar bir şekilde ilerliyor. Asana’yı üçüncü turda kazanan yapmaktan çekinmedik ve bu genel olarak yarışmayı kazandı.

Kazanan: Asana

Asana layık bir kazanan. Cloudwards.net’teki uzun zamandır favorilerimizden biridir ve projelerinizi düzenlemenize yardımcı olmak için güzel tasarımını güçlü araçlarla yedekler. Herkes kutlamalarını sever ve proje yönetimini eğlenceli hale getirmenin yanı sıra, güçlü bir araçtır.

Basecamp iyi. Ekip iletişimini tek bir yerde tutmak ve bilgileri ve dosyaları ortak bir platformda paylaşmak istiyorsanız mükemmel bir seçimdir. Proje yapınız basit olduğu sürece, herkesi döngüde tutmak için harika bir yoldur. Büyük takımlar için de mükemmel bir değer.

Bu araçları düşünüyorsanız, bilinçli bir seçim yapmanıza yardımcı olduğumuzu umuyoruz. Asana’nın sahadaki diğer güçlü oyunculardan birine karşı ücretini görmek için Wrike vs. Asana karşılaştırmamıza bir göz atın.

Asana ve Basecamp’ın ortak noktaları var. Kullanıcı dostu ve erişilebilir bir şey istiyorsanız her ikisi de harika seçimlerdir. Kullanımı zevklidir. Bunun da ötesinde, birçok yararlı özelliğe sahipler ve ekibinizin takılmak ve bilgi paylaşmak için iyi yerlerdir..

Genel olarak Asana’yı tercih ediyoruz, ancak ne düşündüğünüzü görmek için ücretsiz denemelerini inceleyebilirsiniz..

Asana veya Basecamp’ı denediyseniz, lütfen aşağıdaki yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map