A2 Hosting vs SiteGround: 2020 Çöp Seçimi Nedir?

SiteGround ve A2 Hosting, en iyi web barındırma kılavuzumuzda ağırlıklı olarak sunulan iki hizmettir. Web hosting endüstrisinin iki bağımsız titans olarak – her biri makul fiyat ve uzun bir özellik listesi ile uyumlu – ikisi arasında karar verirken kötü bir seçim yapmak zordur. Ancak, SiteGround ve InMotion karşılaştırmamızda gördüğümüz gibi, iki hizmet mükemmel olsa bile yine de farklılıklar var. 


Bu A2 Hosting ve SiteGround eşleşmesinde, bu farklılıkları keşfedeceğiz. Çoğu sayımda eşit olarak eşleşse de, A2 Hosting’in genişletilmiş plan dizisi veya SiteGround’un WordPress’e yakınlığı gibi şeyler sizin için fark yaratabilir. 

Bununla birlikte, bu kılavuza ek olarak bireysel A2 Hosting incelememizi ve SiteGround incelememizi de okumanızı öneririz. SiteGround ve Dreamhost eşleşmemizde gördüğümüz gibi, birebir kontrast hizmetleri, pazarın geri kalanıyla karşılaştırılırken hemen görülmeyen farklılıkları bazen ortaya çıkarabilir. 

Dövüş Kurmak: A2 Hosting ve SiteGround Karşılaştırması

Karşılaştırmalarımız, her bir hizmeti incelerken yaşadığımız deneyimleri takip eder. Bu nedenle, bir hizmetin nerede üstün olduğunu veya düz durduğunu sistematik olarak bulabiliriz. 

Hizmetleri genellikle sekiz bölümde inceleriz, bu karşılaştırmalar için adil değildir, çünkü bu kriterlerin hepsi eşit ağırlıkta değildir. Bu nedenle, bazı bölümleri birleştirdik, böylece yalnızca beş taneyle kaldık: özellikler, fiyatlandırma, kullanım kolaylığı, hız ve güvenlik. Her tur bir puan değerinde ve sonunda en fazla puanı alan sağlayıcı kazanan olacak.

Tur, her hizmet için beklentileri belirleyerek bizimle başlayacak. Örneğin birinci turda, yerleşik önbellek ve günlük yedeklemeler artarken, üçüncü turda ekli bir ödeme işlemi arıyoruz. Daha sonra, her bir hizmetin beklentilerimize ne kadar iyi geldiğinden bahsedeceğiz, ardından nasıl karşılaştırdıklarına dair bazı düşünceler vereceğiz. Sonunda bir kazanan ilan edip bir puan vereceğiz. 

Bir feragatname olarak – tüm karşılaştırmalarımızı koyduğumuz bir – sadece hangi hizmetin kazandığını taramak yerine her bölümü okumanızı öneririz. Bunun gibi yakın bir eşleşmede bu özellikle önemlidir, çünkü çoğu insan için uygun olduğuna inandığımız şeye göre bir kazanan ilan edeceğiz. Ancak, girişte belirtildiği gibi, ikisi arasında kötü bir seçim yapmak zor.

1

Özellikleri

Web hosting tüm özellikler hakkında. İPage’in reklam kredileri (iPage incelememizi okuyun) veya GreenGeeks’in çevre dostu yaklaşımı (GreenGeeks incelememizi okuyun) hakkında konuşmak için bu turu bölümlere ayırmak yerine, özelliklerin önemli olduğu üç alan bulduk. 

İyi bir web barındırma, sitenizi oluşturmanıza, optimize etmenize ve güvenli hale getirmenize yardımcı olacak özellikler sağlayacaktır. Bu üç kategoriye giren her şey çok önemlidir ve bunların dışındaki her şey sadece bir kirazdır. Bir web barındırıcısı bu üç alanı kapsıyorsa,.  

A2 Hosting

A2 Hosting, ezici olabileceği kadar çok özelliğe sahiptir. Bununla birlikte, esaslar hala mevcut. Buna bir veri kurtarma programı, web sitesi hazırlama, çoklu güvenlik özellikleri ve sınırsız katı hal depolama alanı dahildir – bu, en iyi harici sabit diskler kılavuzumuzu okuyabileceğiniz gibi, büyük bir fark yaratır. 

Ayrıca, sizi tek sayfalık bir tasarımla sınırlayan bir web sitesi oluşturucusuna erişiminiz vardır. Ücretsiz planlarda çarpıcı bir şekilde benzer bir sınırlama vardır (Çarpıcı incelememizi okuyun). Ayrıca, yalnızca 100 MB’lık depolama alanıyla da sınırlısınız. Bir web sitesi oluşturucu kullanmak istiyorsanız, en iyi web sitesi oluşturucumuz Wix’e bağlı kalmak en iyisidir (Wix incelememizi okuyun).

wix editörü

A2 Hosting’in en eşsiz teklifi “turbo” sunuculardır. Sunucu başına daha az kullanıcı ve kullanıcı başına daha fazla kaynak ile 20 kat daha hızlı olduğunu iddia ediyor. 20 kat performans artışı biraz fazla zorlansa da, turbo sunucular burnunuzu kaldıracak bir şey değil. 

Hostinger ve Hosting24 ile büyük bir etki yarattığımızı gördüğümüz LiteSpeed ​​olarak bilinen Apache alternatif bir sunucu yazılımı kullanıyorlar (Hostinger incelememizi ve Hosting24 incelememizi okuyun). LiteSpeed ​​sunucuları, normal Apache sunucularından daha az ağ ek yüküne sahiptir, bu da kullanıcıların mevcut kaynaklardan daha fazla yararlanabileceği anlamına gelir. Ayrıca A2 Hosting, yükleme sürelerini önemli ölçüde azaltan LiteSpeed ​​önbelleğine erişmenizi sağlar.

SiteGround

SiteGround, LiteSpeed ​​sunucularını kullanma seçeneği eksi A2 Hosting kadar eşit özelliğe sahiptir. Planları boyunca günlük yedeklemelere, ücretsiz SSL / TLS sertifikasına, basit Cloudflare entegrasyonuna ve daha fazlasına erişebilirsiniz. Yine de en göze çarpan şey SiteGround’un web sitesi oluşturucusudur. 

A2 Hosting’den farklı olarak, SiteGround kendi oluşturucusunu sunmaz. Aksine, incelediğimiz en iyi web sitesi üreticilerinden Weebly’ye erişebilirsiniz. Weebly, A2’nin sunduğu teklifler ve GoDaddy GoCentral (GoDaddy GoCentral incelememizi okuyun) dahil olmak üzere, herhangi bir ev sahibi tarafından geliştirilen web sitesi oluşturucusunun milinden daha fazladır.. 

Weebly incelememizde okuyabileceğiniz gibi, özelliklerle dolu bir web sitesi oluşturmak için saçma bir yaklaşım var..

weebly blog seçenekleri

SiteGround’un benzersizliği, WordPress planlarıyla gelir. Evreleme gibi özellikleri daha maliyetli yönetilen WordPress ana bilgisayarlarında görmeye alışık olsak da (bir örnek için Kinsta incelememizi okuyun), SiteGround normal WordPress planları için olduğu gibi aynı miktarda ücret alır.  

Ayrıca, A2 Hosting’deki LiteSpeed ​​önbelleğiyle aynı işlevi gerçekleştiren SuperCacher’a, ancak normal Apache sunucularında erişebilirsiniz. Dördüncü turda göreceğimiz gibi, bu, hız söz konusu olduğunda hizmetleri çok benzer bir şekilde gerçekleştirir, ancak SiteGround bunu çok daha düşük bir fiyat noktasında yapabilir. 

Birinci Tur Düşünceler

A2 Hosting, hepsi kullanışlı olan SiteGround’dan daha fazla özelliğe sahiptir. Ancak, bu özellikler SiteGround’un dahil olduğu web sitesi oluşturucu kadar önemli değildir. Her ikisi de bu turda mükemmel, ancak paramız için SiteGround kazanan.

Tur: SiteGround için Özellikler Noktası

A2 Hosting Logosu
SiteGround Logosu

2

Fiyat

Fiyatlandırma genellikle web barındırma hizmetleri için bir sorundur (bir örnek için Arvixe incelememizi okuyun). Neyse ki, burada çok fazla sorun yok. Yine de, bu turda A2 Hosting ve SiteGround’un fiyatı ve ödeme işlemi boyunca bu fiyatı ne kadar net bir şekilde ilettikleri hakkında konuşacağız..

A2 Hosting

A2 Hosting DreamHost veya 1 kadar açık olmasa da 1&Fiyatlandırma söz konusu olduğunda 1 IONOS (DreamHost incelememizi okuyun ve 1&1 IONOS incelemesi), yakın. Her ürün sayfası, en uzun vadeyi satın alırsanız mevcut barındırma katmanlarını ve fiyatı gösterir. 

Aşağıda, yalnızca her bir süre için ödeyeceğiniz fiyatı değil, yenileme sırasında ödeyeceğiniz fiyatı da gösteren bir tablo bulunmaktadır. Çoğu web sunucusunun çok yıllı indirimleri ve katmanlı yapısı kafa karıştırıcı olabilir (istisna için MDDHosting incelememizi okuyun), ancak A2 Hosting, oranlarının gerçekte ne olduğunu sindirmeyi kolaylaştırır. 

Oran, özellikle ilk indirimde de kötü değil. Bununla birlikte, A2 Hosting’in LiteSpeed ​​sunucuları için prim talep ettiği açıktır. LiteSpeed ​​sunucuları için standart bir paylaşılan plandan fazlasını talep etmeyen Hostinger ve Hosting24 ile karşılaştırıldığında, oran çok yüksek (Hostinger incelememizi ve Hosting24 incelememizi okuyun).

A2 Hosting, mükemmel bir geri ödeme politikası sunarak bu olumsuzluğu telafi eder. Hizmeti beğenmezseniz, istediğiniz zaman paranızı geri alabilirsiniz. İlk 30 gün boyunca ödemenizin tamamını geri alırsınız. Bundan sonra, satın aldığınız süreye ve kalan süresine göre orantılı bir geri ödeme alabilirsiniz.

SiteGround

A2 Hosting gibi SiteGround, fiyatlandırması konusunda açıktır. Gördüğümüz şeylerin çoğu, örneğin, Bluehost mevcuttur, yani çok yıllı planlar sunar ve ilk döneminiz için bir indirim alırsınız (Bluehost incelememizi okuyun). Bununla birlikte, Bluehost’tan farklı olarak, aylık bir plan da sunar ve satın alma süresine göre fiyat değişmez. 

Aynı tanıtım ve yenileme oranı için bir ay veya bir ila üç yıl satın alabilirsiniz. Tek fark, aylık planlara uygulanan 14,95 $ tutarında bir kurulum ücreti. Can sıkıcı olsa da, birden fazla yıl satın almak zorunda kaldığımız için her gün 15 ABD doları tutarında bir kurulum ücreti alırız.

Fiyat da etkileyici. SiteGround, Namecheap kadar ucuz olmasa da (Namecheap incelememizi okuyun), pazarın geri kalanıyla uyumludur. Ayrıca, WordPress planları standart paylaşımlı planlarla aynı fiyattır, oysa evreleme ve SuperCacher gibi özelliklerle birlikte gelir. 

Yine de, fiyat parlaklığını kaybetmeye başlar. VPS ve özel planlar oldukça pahalıdır, muhtemelen ucuz paylaşımlı seçenekleri telafi etmektedir. Para iade garantisi de iyi değil. SiteGround, paylaşılan planlarda yalnızca 30 gün, bulutta 15 gün ve özel olarak ayrılmış hiçbir şey sunmaz. Daha büyük bir güvenlik ağı istiyorsanız, InMotion Hosting incelememizi mutlaka okuyun. 

Yuvarlak İki Düşünce

Bu tur ilginç, çünkü net bir kazanan yok. A2 Hosting, SiteGround’dan daha pahalıdır, ancak daha cömert bir para iade garantisi ile net bir fiyatlandırma yapısı sunar. Öte yandan, SiteGround daha ucuzdur – ancak yalnızca şeylerin ortak ucunda – ve daha kötü bir para iade garantisi ile gelir. 

Sizin için kazanan, ne tür bir barındırma ihtiyacınıza ve ne ödemek istediğinize bağlıdır. Bununla birlikte, paylaşılan planların SiteGround ile ne kadar ucuz olduğu göz önüne alındığında, bunu kazanacağız. 

Yuvarlak: SiteGround için Fiyat Noktası

A2 Hosting Logosu
SiteGround Logosu

3

Kullanım kolaylığı

Bir plan seçmekten sitenizi oluşturmaya kadar web barındırma işlemlerine giren çok şey var. Bu süreci sorunsuz hale getirmek bir sanattır – Dreamhost ve A Small Orange tarafından ustaca gösterilen bir şeydir (A Small Orange incelememizi okuyun). Bu bölümde, A2 Hosting ve SiteGround’un sizi bu süreçte ne kadar hızlı gerçekleştirdiğini değerlendireceğiz.

A2 Hosting

A2 Hosting’in web sitesini tek bir kelimeyle anlatabilseydiniz, “yoğun” olurdu. Her köşeye yayılmış bu planlar hakkında bilgi içeren, her biri alt tipli devasa bir plan dizisi var. Ancak, GoDaddy’den farklı olarak A2 Hosting her şeyi sindirilebilir hale getirir (GoDaddy incelememizi okuyun). 

Checkout benzer şekilde karmaşıktır, ancak HostGator’dan farklı olarak A2 Hosting, eklentileri önceden seçmez (HostGator incelememizi okuyun). “Otomatik yükleme uygulaması” ve “sunucu konumu” sekmesi dışında her şeyi olduğu gibi bırakabilirsiniz. Birincisi, WordPress’i otomatik olarak yüklemenize izin verirken, ikincisi sitenizin barındırılacağı sunucuyu seçmenize izin verir. 

Bundan sonra, müşteri alanına ineceksiniz. A2 Hosting, müşteri alanındaki büyük miktarda bilginin anlaşılmasını kolaylaştırır. Kolaylaştırılmış bir arayüz aracılığıyla hizmetlerinizi, faturalarınızı, destek biletlerinizi ve daha fazlasını hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca sizi doğrudan görmek istediğimiz cPanel’e yönlendirecek bir sekme var.

a2-hosting-review-cpanel

cPanel iyi, ancak en iyi web cPanel kılavuzu ile barındırma layık şeyler yapılmış değil. Bu, çoğunlukla stok oluşturmadır, bu kötü bir şey değildir, ancak JustHost’daki cPanel kadar etkileyici değildir (JustHost incelememizi okuyun). Bununla birlikte, A2 Hosting, cPanel’de müşteri alanında yapabileceğiniz her şeyi yapmanıza izin verir, bu da uygundur. 

SiteGround

SiteGround, A2 Hosting’den çok daha az plana sahiptir, bu da sitede gezinmeyi kolaylaştırır. Her bir barındırma türü içinde çok az katman ve katmanlar arasında kısa bir karşılaştırma vardır. SiteGround, karşılaştırmak için teknik yönleri kullanmak yerine, depolama alanındaki farklılıkları ve bir sitenin ele alabileceği yaklaşık ziyaretçi sayısını listeler.

Teknik farklılıkları anlar veya bunlara bakmayı önemsiyorsanız, SiteGround’un beyninizin sol tarafını şımartabilmeniz için ayrıntılı bir karşılaştırma tablosu vardır. SiteGround, fatura bilgilerinizi girmenizi ve giriş kimlik bilgilerinizi ayarlamanızı istemekle kontrol etmek de benzer şekilde kolaydır.. 

Bundan sonra işler tersine döndü. SiteGround bozuk değil, ancak güncel değil. Müşteri alanı genel bir arkaik estetiğe sahip olarak ekranın merkezine sıkıştırılıyor. Ana navigasyon iyi çalışıyor olsa da, müşteri alanında bazı işlevler bulmak değerinden daha fazla güçlük çıkarıyor. Örneğin, cPanel’e erişmek, diğer birçok seçeneğin içine gömülmüş bir bağlantı bulmanızı gerektirir.

SiteGround-review-cpanel

cPanel tıpkı tarihli. Modern uygulamaların simge tabanlı düzenini kullanmasına rağmen, bu simgeler ve onları çevreleyen metin, önceki on yıldaki gibi görünüyor. Bu kullanımı zorlaştırmaz, ama kesinlikle daha az çekici kılar. 

Yuvarlak Üç Düşünce

SiteGround, diğer tüm ana makineler kadar kullanılabilir, ancak – diğer karşılaştırmalarda ve incelememizde söylediğimiz gibi, bir facelift, kontrol panelini daha heyecan verici hale getirmek için uzun bir yol kat ediyor. A2 Hosting bir plan seçerken daha az akıcı olsa da, süreç çok acı verici değildir – ve mükemmel kontrol paneli ile bir plan bulmak buna değer. A2 Hosting’in bu turda tahtaya girmesi yeterlidir.

Yuvarlak: A2 Hosting için Kullanım Kolaylığı Noktası

A2 Hosting Logosu
SiteGround Logosu

4

Hız ve Çalışma Süresi

Dördüncü raund değerlendirmek en kolayı çünkü tamamen topladığımız sayılara dayanıyor. Hız testi sürecimiz, en düşük paylaşılan barındırma katmanına sahip bir abonelik satın almak, WordPress’i varsayılan şablonla ve içerik olmadan yüklemek ve iki kriter üzerinden çalıştırmaktan oluşur: Pingdom Hız Testi ve Yük Etkisi. 

Bu turda, A2 Hosting ve SiteGround için topladığımız sonuçları karşılaştıracağız ve çalışma süresi garantilerini karşılaştıracağız. 

A2 Hosting

A2 Hosting, doğru fiyatla sitenizi web’deki en hızlılardan biri haline getirecek Pagely hariç, test ettiğimiz en hızlı hizmetlerden biridir (Pagely incelememizi okuyun). Pingdom, A2 Hosting’e 100 üzerinden 96 puan verdi. Toplamda, sitenin yüklenmesi 300 milisaniyeden az sürdü, bunların 82’si DNS çözümüne ayrılmıştı. 

a2-hosting-review-hız testi

Yukarıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi, A2 Hosting’in “turbo” işlevini çalışırken gösteren “bekle” metriğine (sarı renkle belirtilmiştir) çok az zaman harcanmıştır. LiteSpeed ​​sunucularının yükü azaltılmış ve onunla birlikte gelen önbellek arasında A2 Hosting, sitenizin yüklenmesini mümkün olduğunca hızlı hale getirir. 

Pingdom tek bir noktayı test ediyor. Sitenin yük altında nasıl performans göstereceğini görmek için, beş dakika içinde 50 sanal kullanıcıyı sunucuya gönderen Yük Etkisine döndük. A2 Hosting, bu testte sahip olduğumuz en iyi sanatçılardan biridir. Her kullanıcı birbirinden 10 milisaniye içinde yükleyerek hızlı ve tutarlı tepki süresi sağlar. 

a2-hosting-review-yük darbe

A2 Hosting, çalışma süresi garantisi söz konusu olduğunda düz bir şekilde düşer. Yüzde 99,9’luk garantileri, sitenizin tüm ay boyunca yüzde 99,9’luk çalışma süresinin altına düştüğünü, aylık ücretinizin yüzde beşini alacağınızı söylüyor. Ancak, bu kredi yalnızca bir aylık ücretlere ulaşabilir.

SiteGround

SiteGround’un yanı sıra Pingdom testimizde A2 Hosting gerçekleştirildi, ancak sitemizin yüklenmesi yaklaşık üç saniye sürdü – bir dakika içinde daha fazla. Buna rağmen Pingdom, siteyi 100’den 96’ya, muhtemelen SuperCacher’a bağlı olarak derecelendirdi. SiteGround’un WordPress kılavuzu için en iyi web hostingimizi yapmasının nedenlerinden biri de budur.

SiteGround-review-hız testi

Yükleme süresi uzundu, ancak çoğu SiteGround’un hatası olmayan DNS çözümlemesine ayrıldı. Bu nedenle, sitemiz hala mükemmel bir puanla izlendi. Bekleme süresinin 200 milisaniye civarında olduğunu görebilirsiniz, bu da ucuz paylaşılan barındırma için beklediğimizden üç ila dört kat daha azdır. 

Yük Darbe testimiz aynıydı: Beş dakika içinde 50 kullanıcı. SiteGround, A2 Hosting kadar iyi olmasa da iyi performans gösterdi. Başlangıçta büyük bir artış ve test boyunca daha fazla tutarsızlık vardı. Bununla birlikte, diğer ana bilgisayarlarla karşılaştırıldığında, SiteGround’un Yük Etkisi performansı mükemmel. 

SiteGround-review-loadimpact

SiteGround’un kaliteli çalışma süresi garantisi tutarsızlıkları telafi eder. A2 Hosting gibi, SiteGround yüzde 99,9 çalışma süresini garanti eder, ancak tazminat daha cömerttir. Siteniz yüzde 99,9 çalışma süresinin altına düşerse ücretsiz bir aylık barındırma hizmeti alırsınız. Ayrıca, yüzde 99’un altındaki her tam yüzde noktası için bir ay daha alacaksınız. 

Yuvarlak Dört Düşünce

Bu turun başlangıcında değerlendirmenin en kolay yol olduğunu söyledik, ancak maalesef burada durum böyle değil. A2 Hosting ve SiteGround, hız söz konusu olduğunda eşit olarak eşleştirilir. Bu nedenle, bir kazanan ilan etmek için bazı ek faktörler getireceğiz. 

SiteGround, A2 Hosting’e benzer performans sağlar, ancak bunu daha az parayla yapar. Ek olarak, daha cömert bir çalışma süresi garantisi vardır, bu da bu turu kazanmak için yeterlidir.

Tur: SiteGround için Hız ve Çalışma Süresi Noktası

A2 Hosting Logosu
SiteGround Logosu

5

Güvenlik ve Gizlilik

Son olarak, A2 Hosting ve SiteGround’u güvenlik ve gizlilik açısından karşılaştıracağız. Gizlilik normalde web hosting değerlendirmeleri için bir konu olmasa da, Endurance International Group gibi monolitleri barındırmak, mayın verilerini kar için barındırmak çok önemlidir. Bu bölümde, A2 Hosting ve SiteGround’un sitenizi ve verilerinizi ne kadar iyi koruduğuna bakacağız. 

A2 Hosting

A2 Hosting, Sürekli Güvenlik girişimiyle sitenizi korur. Her hosting planında A2 Hosting, sizi şimdiki ve gelecekteki tehditlerden korumak için tasarlanmış bir web sitesi güvenlik özellikleri paketi içerir. Bu, çekirdeği her gün kesinti olmadan güncelleyen KernelCare ile başlar. 

Ayrıca, sitenizi kötü amaçlı yazılımlara karşı tarayan ve koruyan HackScan’a da erişebilirsiniz. Bununla birlikte, HackScan yalnızca sitenizdeki bir tehdidi size bildirir. Kötü amaçlı yazılım bulaşırsanız, A2 Hosting sitenizi bulma ve sitenizden kaldırma konusunda kapsamlı bir kılavuz sunar. 

Gizliliğe gelince, A2 Hosting oldukça belirsizdir. Gizlilik politikasının kısa ve tatlı olması, A2 Hosting’in kişisel bilgilerinizi kolluk kuvvetleri ve ortak hizmetleriyle paylaşabileceğini söylüyor. İfadeler, kişisel verilerinizi reklam ortaklarına satmadığını öne sürse de, açıkça belirtilmez. 

A2 Hosting de alan gizliliğini içermez. Yılda 10 dolardan az bir ücretle A2 Hosting, alan adı gizliliği için HostGator kadar ücret almaz, ancak ücretsiz olarak dahil edildiğini görmek güzel olurdu. Eğer peşindeyseniz, Midphase incelememizi ve WestHost incelememizi mutlaka okuyun. 

SiteGround

SiteGround, gizlilik konusunda çok daha doğrudan. A2 Hosting gibi, kişisel bilgilerinizi kolluk kuvvetleri ve üçüncü taraf satıcılarla paylaşabilir, ancak kâr uğruna paylaşamazlar. Bu bilgi paylaşımının web sitenizde Google Haritalar’ı kullanma gibi ek hizmetler sunması muhtemeldir. 

Gizlilik politikası, SiteGround’un “kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri ticari amaçlarla hiçbir şekilde satmayacak, kiralamayacak, paylaşmayacak veya başka şekilde ifşa etmeyeceğini” açıklığa kavuşturmaktadır. Verilerinizi satmayacağını açıkça belirten bir web barındırıcısı bulmak oldukça nadirdir. Neyse ki, SiteGround bu ana bilgisayarlardan biridir. 

Güvenliğe gelince, SiteGround A2 Hosting kadar etkileyici değil, ama yine de çok iyi. Paylaşılan sunucularda, hesaplar ayrı dizinlerde yalıtılır, yani bir siteye virüs bulaşırsa, geri kalanlar henüz korunmasız kalır. Ayrıca, hesabınız bir web uygulaması güvenlik duvarı, günlük yedeklemeler, yapay zeka odaklı anti-bot sistemi ve DDoS koruması ile korunur. 

SitGround’un A2 Hosting ile karşılaştırıldığında eksik olan bir kötü amaçlı yazılım tarama aracıdır. SiteGround, SG Site Tarayıcısı sunar, ancak yılda 20 ABD doları tutarında çalışır. Bununla birlikte, HackScan’ın aksine, SG Site Tarayıcı, alan adınızı günlük olarak kara listelere karşı kontrol edecek.

Beşinci Tur Düşünceler

Bu son tur için her şey yolunda. A2 Hosting, kötü amaçlı yazılım tarama aracıyla biraz daha iyi bir güvenlik paketine sahiptir, ancak SG Site Tarayıcısı yeterince ucuzdur. Bizim için en büyük fark, SiteGround’un gizliliğinizle ilgili ne kadar açık olduğudur. A2 Hosting’in yan tarafta veri satıp satmadığını bilmiyoruz ve gizlilik politikası bunun olmadığı anlamına gelse de, bunu asla açıkça belirtmiyorlar.

Tur: SiteGround için Güvenlik ve Gizlilik Noktası

A2 Hosting Logosu
SiteGround Logosu

6

Son düşünceler

SiteGround dört galibiyetle çıktı ve bu karşılaştırmanın şampiyonu oldu. Özellikler, fiyatlandırma, hız ve güvenlik için SiteGround en iyi web barındırma şirketlerinden biridir. Aynı zamanda en iyi müşteri hizmetlerinden bazılarına sahip, ki bu bizim değinmediğimiz bir şey.

kazanan: SiteGround

Bununla birlikte, SiteGround iddia ettiği dört turu zar zor kazandı. A2 Hosting de aynı derecede etkileyici ve kaybettiği mermilerin herhangi birinde sağlam bir tartışma yapabilirsiniz. Web barındırma arşivimizi kontrol ederseniz, SiteGround kadar sık ​​görüldüğünü ve bunun iyi bir nedeni olduğunu görürsünüz..

SiteGround’un haklı kazanan olduğunu kabul ediyor musunuz? Bunun yerine A2 Hosting’e vereceğiniz herhangi bir tur var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me