2020 En İyi Web Hosting Sağlayıcıları: Ekonomik, Hızlı ve Kullanımı Kolay

Cloudwards.net’in en iyi web barındırma sağlayıcıları kılavuzuna hoş geldiniz. Önümüzdeki 5.000 kadar kelime boyunca, web barındırma yoğun ve sık sık kafa karıştırıcı dünyasında size rehberlik edeceğiz ve yol boyunca belirli kategorilerde en iyi seçimlerimizi yapacağız.


Ayrıca web barındırma ne olduğunu tanımlamak, sık sorulan soruları cevaplamak ve neden ücretsiz web hosting ile gitmek genellikle kötü bir fikir hakkında konuşacağız.

Nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmıştır: web barındırma hizmetinin ne olduğunu belirledikten sonra, web barındırma incelemelerimizi bir araya getirirken kullandığımız kategorilere karşılık gelen bir dizi kategoriden geçeceğiz. Belirli bir sağlayıcıyı sevmemizin birkaç nedeni ile birlikte, her kategoride en iyi üç seçmemizi yapacağız. Sonunda, genel olarak en iyi web barındırma hizmetimizi vereceğiz.

Bu sağlayıcı seçimi zor olsa da, çünkü gitmek web barındırma neredeyse tamamen web sitenizin amacına bağlıdır. Hostinger bizim için açık bir seçim çünkü kullanımı kolay bir arayüz ve mükemmel destek ile ucuz, yüksek performanslı hosting sunuyor. Bununla birlikte, web sitenizin belirli ihtiyaçları varsa başka bir seçenekle gitmek isteyebilirsiniz.

Web Hosting Nedir?

En iyi web barındırma içine almadan önce, web barındırma ne olduğunu anlamak önemlidir. Bir web sitesine bağlandığınızda, bilgisayarınız o web sitesinden belirli dosyalar için istek gönderir. Bu dosyalar makinenize aktarılır, tarayıcınız tarafından yorumlanır ve sonunda monitörünüzde gördüğünüz görüntüye dönüştürülür.

Tarayıcının bu dosyaları bulması ve iletmesi için bağlanmak için bir sunucuya sahip olması gerekir. Web barındırma, web sitenizin dosyalarını depolama ve sunma hizmetidir ve web sunucuları, görev için özel olarak hazırlanmış sunucularla dolu veri merkezlerini çalıştırarak bunu başarır.

Özellikle web barındırma dünyasında yeniyseniz, bu önemli bir ayrımdır. Etki alanı kayıtlarının, DNS kayıtlarının ve WordPress kasnaklarına takılmak çok fazla olabilir. Özellikle web barındırma işleminin web sitenizi depolama ve sunma anlamına geldiğini hatırlamak önemlidir..  

WordPress ve DNS kayıtlarının özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, WordPress kullanma ile ilgili ara kılavuzumuzu ve DNS kayıtları nedir hakkındaki kılavuzumuzu okuyun.

Web Hosting ve Web Sitesi Oluşturucu

Bir web acemiler barındırma geliyor büyük karışıklıklar web hosting ve bir web sitesi oluşturucu arasındaki farktır. HostGator web barındırıcısı, SquareSpace ise bir web sitesi kurucusudur. Bununla birlikte, HostGator’un bir web sitesi oluşturucusu da var, bu yüzden neden karışıklık olduğunu görmek zor değil (HostGator incelememizi ve SquareSpace incelememizi okuyun).

Yukarıdaki tanımımıza göre, web hosting, web sitenizin dosyalarını depolama ve sunma hizmetidir. Bir web sitesi oluşturucu, web sitenizi oluşturmak için basit bir araçtır. Web barındırma, bir web sitesi oluşturucu içerebilen özel bir hizmettir, ancak çoğu web sitesi oluşturucu barındırma içerir.

Birçok web barındırma GoDaddy’nin GoCentral ve 1 gibi kendi web sitesi oluşturucu içerir&1 Web Sitesi Oluşturucu (GoDaddy GoCentral incelememizi okuyun ve 1&1 Web Sitesi Oluşturucu incelemesi). Bununla birlikte, dahil edilen web sitesi oluşturucuları genellikle en iyi seçimimiz Wix’ten daha az etkileyici, ancak belirli sağlayıcılarla bir barındırma paketi satın alırsanız hala kullanılabilirler (Wix incelememizi okuyun).

Bu kılavuza web barındırma, alan adları ve WordPress hakkında karıştıysanız ve sadece kişisel bir portföy veya blog oluşturmak istiyorsanız, web barındırma zahmetine değmez. Bazı uygulamalar için web sitesi oluşturucuları üstün hizmetlerdir, çünkü web sitenizi minimum web sitesi bilgisi ile hızlı bir şekilde oluşturabilir ve başlatabilirsiniz.

Ücretsiz Web Hosting

Artık web barındırma ne olduğunu ve web sitesi oluşturucularının ne olduğunu anladığınıza göre, özellikle Jimdo (Jimdo incelememizi okuyun) gibi ücretsiz bir web sitesi oluşturucu tespit ettiyseniz, ücretsiz seçenekler arıyor olabilirsiniz. Ücretsiz web sitesi oluşturucuları, özellikle dahil olan alt alan adını kullanmayı düşünüyorsanız, ancak ücretsiz web barındırma işlemini atlamanızı öneririz..

Cloudwards.net’te, genellikle size ne yapmanız gerektiğini söylemekten uzak duruyoruz. Ancak, bu durumda, en iyi ücretsiz VPN kılavuzumuzda yaptığımız gibi, ücretsiz web barındırma aleyhine öneride bulunmalıyız. Bazı popüler ücretsiz web barındırıcıları InfinityFree, 000Webhost ve Byethost içerir ve bunları web barındırma incelememizde bulamamanızın bir nedeni vardır.

Çünkü ödeme yapıyor olsanız bile iyi değiller. Ücretsiz bir seçenekten bir miktar performans düşüşü beklenmesine rağmen, neredeyse tüm durumlarda birkaç kuruş tasarruf etmenin sonuçları çok fazladır. Daha yavaş hıza ek olarak, bir şeyler ters giderse kendi cihazlarınıza bırakılacaksınız.

Ayrıca, kendinizi ve ziyaretçilerinizi riske atabilirsiniz. Açıklandığı gibi, web barındırma dosyalarınızı depolama ve sunma sürecidir, bu nedenle web sitenizin verileriyle birlikte tehlikeli bir şeyin geçtiği bir senaryo hayal etmek mantıksız değildir. Sunucular genellikle dış tehditlere karşı daha az güvenlidir.

Bunun kesin olarak gerçekleşeceğini söylemiyoruz, ancak olma ihtimali çok daha yüksek. Web barındırma maliyeti ve ücretsiz hiçbir zaman gerçekten ücretsiz değildir, bu yüzden ücretsiz web barındırma önlemek için en iyisidir. Saygın bir ana bilgisayarla bir plan satın alarak güvenli, hızlı ve işlevsel bir web sitesi çalıştırma olasılığınızı artırıyorsunuz.

2020 İçin En İyi Web Hosting Sağlayıcıları

 1. Hostinger – Genel olarak en iyi
 2. Siteground – En iyi özellikler
 3. A2 Hosting
 4. Dreamhost
 5. Kinsta – WordPress için en iyisi
 6. WebHostingBuzz
 7. WestHost
 8. MDDHosting

Bazı web barındırma temelleri ile, o zaman en iyi web barındırma sağlayıcıları kazmak için zamanı. Her kategoride, incelemelerimizdeki ölçütlere karşılık gelen üç öneri sunacağız. Web barındırma dünyasında çok fazla çapraz konuşma var, bu yüzden sağlayıcıları seçmek o kadar kolay değil.

Endurance International Group gibi şirketler büyük ölçüde aynı olan birden çok web barındırma markasına sahip olduğundan, tek bir kategoride neredeyse aynı iki sağlayıcıyı dahil etmeyeceğiz. Örneğin, Hostinger ve Hosting24 temel olarak aynı hizmettir, bu nedenle her bölüme yalnızca bir tane ekleyeceğiz.

Tek istisna, aynı çatı altında iki sağlayıcıya sahip olmak için yeterli farklılıklar olması olabilir. Örneğin HostGator ve Bluehost, EIG’ye aittir ve birçok benzerliği paylaşmaktadır, ancak hizmetlerin yönlerinde potansiyel olarak aynı turda görünmeleri için yeterli farklılıklar vardır..

Özellikleri

Web barındırıcılarının birçoğu için özellikler fark yaratır. Makul fiyatlı ve hızlı barındırma bulmak zor değildir, bu nedenle özellikler genellikle belirleyici faktördür. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ilk olarak önerdiğimiz web barındırıcıları, özellikler söz konusu olduğunda yüksek sırada yer alıyor.

Bununla birlikte, katı kriterler belirlemek zor. Bir web sitesi oluşturucu ve günlük yedeklemeler gibi temel unsurları aramamıza rağmen, ek özellikler her zaman bekleriz. Bu nedenle, sahip olduğu ve yapmadığı her şey dahil olmak üzere tüm özellikler listesinin dikkate alınması gerekir, bu da seçimlerimizi yaparken yaptığımız şeydir.

SiteGround

SiteGround’un o kadar çok özelliği vardır ki, tam SiteGround incelememiz bile hepsini kapsamaz. Bu derlemede, özellikler söz konusu olduğunda ve iyi bir nedenle 100’den 95’i verdik. Her plan, Weebly incelememizde okuyabileceğiniz gibi en iyi web sitesi oluşturucularından biri olan Weebly web sitesi oluşturucusuna erişim içerir.

SiteGround-Slider1

Diğer esaslar da açıklanmaktadır. Her plan otomatik, günlük yedeklemeler içerir ve hiçbir çalışmanızın siber suçlara ya da kaçırılan tuş vuruşlarına kaybolmamasını sağlar. Ayrıca, bir SSL / TLS sertifikası ve Cloudflare entegrasyonu alırsınız (bunun hakkında daha fazla bilgi için Cloudflare kılavuzumuzu okuyun).  

Bununla birlikte, en iyi özellikler WordPress kullanıcıları için tutulur. Yine de yukarıda belirtilen özellikleri alıyorsunuz, ancak WordPress sahnelemesini, yönetilen WordPress güncellemelerini ve özel WordPress destek temsilcilerini de alıyorsunuz. Pahalı yönetilen WordPress web sunucuları için şaşırtıcı olmasa da, SiteGround’un çok ucuz olması, onu parlatır.

Hostinger

Hostinger – ve kardeş şirketi Hosting24 – ucuzdur, ancak buna rağmen birçok özelliği vardır. Günlük yedeklemeler, bir web sitesi oluşturucu ve ömür boyu SSL / TLS sertifikası dahil olmak üzere temel hususlar ele alınmaktadır. Bununla birlikte, perde arkasında devam eden birkaç sıra dışı özellik var.

Hostinger-slider2

Bu özellikler sunucudadır ve görmemenize rağmen, web sitenizin olabildiğince hızlı yüklenmesine yardımcı olurlar. Hostinger, Apache sunucularını kullanmak yerine Apache alternatifi olan LiteSpeed ​​kullanır. Apache ile aynı yapıyı kullanır ve ModSecurity gibi özelliklere erişmenizi sağlar, ancak ek yükü azaltır.

Daha az ek yük, Hostinger’ın tamamen ilgili olduğu paylaşılan sunucularda daha hızlı yükleme süreleri anlamına gelir. Ayrıca yükleme sürelerine yardımcı olmak, tam katı hal sürücü depolamasıdır. SSD’lerin dönen diskleri yoktur. Bunun yerine, verileri depolamak için flash bellek kullanırlar, bu da sürücülerin sadece veri okuma ve yazmada daha hızlı olmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda arızaya daha az eğilimlidir. Daha fazla bilgi için Hostinger incelememizi okuyun.

A2 Hosting

SiteGround’a çok benzeyen A2 Hosting, tüm özellikleri hakkında konuşmak için birkaç bin kelime gerektirir. Temelleri yıkmak, her şey var. Yedeklemeler, bir SSL / TLS sertifikası ve bir web sitesi oluşturucu alırsınız. Web sitesi oluşturucu daha az etkileyici çünkü Çarpıcı gibi, sadece tek sayfalık bir tasarıma izin veriyor, ancak seçenek var (Çarpıcı incelememizi okuyun).

a2-client-alan

Bununla birlikte, alışılmadık özellikler bunu telafi ediyor. A2 Hosting’in planlarından bazıları, 20 kata kadar daha yüksek hızlara sahip bir “turbo” özelliğiyle birlikte gelir. Bu onu genişletiyor, ancak bir turbo hizmetiyle gitmek, web sitenizin daha hızlı yüklenmesine yardımcı olacak. A2 Hosting, sunucuda daha az kullanıcıya ve turbo önbelleğine sahiptir, bu da web sitenizin daha hızlı ve daha tutarlı olacağı anlamına gelir.

WordPress özellikleri de mükemmel. Planınızın yanı sıra web sitesi analizi, yedeklemeler ve daha fazlasını da içeren Jetpack’in – yeni başlayanımızın WordPress kullanma kılavuzunda öğrenebileceğiniz bazı sürümlerini edinebilirsiniz. A2 Hosting incelememizde bunun ve A2 Hosting’in diğer özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Fiyatlandırma

Web hosting fiyat söz konusu olduğunda normalize, en azından yüzeyde. Ürün sayfalarına göz atarken, çoğu web barındırma şirketinin aynı maliyete sahip olduğunu düşündüğünüz için affedilirsiniz, ancak maalesef ayrıntılar bundan daha kirli. Çok yıllı sözleşmeler, garip indirim planları ve aldatıcı ürün sayfaları fiyatlandırmayı diğer çevrimiçi hizmetlerden daha karmaşık hale getirir.

Bu bölüm için sadece fiyata bakmıyoruz, aynı zamanda sözleşme sürelerine, çok yıllı indirimlere ve en önemlisi aldatıcı fiyatlandırma devam ediyorsa da bakıyoruz. İkincisini hareket halinde görmek istiyorsanız, Arvixe incelememizi mutlaka okuyun.

Hosting24

Hosting24 – ve Hostinger, bu konuda aylık seçenekleri korurken çok yıllı indirimler sunabileceğinizi gösteriyor. Bir ay kadar kısa ya da dört yıl kadar istediğiniz herhangi bir süreyi satın alabilirsiniz. Çok yıllı bir planla ödüllendirilmenize rağmen, aylık bir plan satın aldığınız için cezalandırılmazsınız.

Aylık fiyat, planlar boyunca aynıdır, örneğin Premium Web Hosting, her zaman aylık 11,95 ABD dolarına mal olacaktır. Bununla birlikte, ne kadar uzun süre satın alırsanız, ilk dönemde alacağınız indirim o kadar yüksek olur. Çoğu web barındırıcısı için yaygın olsa da, Hosting24 çoğudan daha dik bir indirim sağlar.

Örneğin, en ucuz paylaşılan paketin maliyeti dört yıl boyunca 40 doların altındadır, bu da Bluehost’ta bir yılın yarısı kadardır (Bluehost incelememizi okuyun). Ayrıca, bitcoin gibi çeşitli kripto para birimleri de dahil olmak üzere istediğiniz şekilde ödeme yapabilirsiniz. Hosting24 incelememizde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

DreamHost

Özellikler, hız, güvenlik ve daha fazlası söz konusu olduğunda DreamHost çok şey kazanır, ancak hizmet boyunca işleyen iplik şeffaflıktır, bu fiyatlandırma söz konusu olduğunda önemlidir. DreamHost sadece ucuz değil, aynı zamanda ne ödeyeceğiniz konusunda da net, yani ödeme söz konusu olduğunda sürpriz yok.

Her bir ürün sayfasında, ilgilendiğiniz süreyi seçebilir ve fiyat güncellemesini gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz. Özellikle VPN incelemelerimize kıyasla çok küçük bir fark gibi görünüyor, ancak bir ödeme sayfasına gitmeden fiyatları ayarlama yeteneğine sahip olmak çok büyük. Başından sonuna kadar ne ödediğinizi biliyorsunuz.

DreamHost, piyasanın geri kalanıyla aynı fiyatta olsa bile bu harika olurdu, ancak daha ucuz. Aylık planlar üzerinde ücretsiz alan adı gibi özellikleri atlayarak DreamHost, fiyatlarını pazarın geri kalanından birkaç dolara daha ucuza düşürebilir. Fiyatlandırma ve DreamHost’un sunduğu diğer her şey hakkında daha fazla bilgiyi DreamHost incelememizde bulabilirsiniz..

1&1 IONOS

1&1 IONOS’un sorunları var – destek iş kullanabilir ve güvenlik özellikleri istenen bir şey bırakır – ancak son facelift hizmeti için harikalar yarattı. Bu, DreamHost’unki gibi sadece düşük değil, aynı zamanda net olan fiyatı da içerir. Bununla birlikte, her ürün sayfasındaki fiyatı ayarlayamadığınız için DreamHost’un altında yer alıyor.

Buna rağmen, 1&1 IONOS, başlangıçta ödeyeceğiniz fiyatı ve yenileme sonrasında ne ödeyeceğinizi gösterir. Bir satış devam ediyor gibi davranmak yerine, 1&1, bir promosyon ücreti ödediğinizi açıktır. Örneğin, Temel WordPress planı, ilk 12 ay için ayda 1 ABD Doları, sonra da ayda 9 ABD Doları ödeyeceğinizi söylüyor.

Fiyatı da çok düşük. Örneğin, paylaşılan paylaşılan plan ayda sadece 4 ABD dolarıdır ve bir sözleşme gerektirmez. Bu, kısa bir süre için daha yüksek bir fiyattan endişe etmeden istediğiniz kadar veya az zaman satın alabileceğiniz anlamına gelir. Bizim fiyat ve yeni özellikler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz 1&1 IONOS incelemesi.

Kullanım kolaylığı

Kapsam web barındırma ile sınırlı olduğu için kullanım kolaylığı ilginç bir kategoridir. WordPress veya web sitesi oluşturucu hakkında konuşmak yerine, web barındırıcısının bir hesap oluşturmayı, hizmetlerinizi yönetmeyi ve web sitenizdeki özellikleri değiştirmeyi ne kadar kolay hale getireceğine odaklanacağız..

Bu, çoğu web barındırıcısı için bir çekişme noktası olan ödeme sırasında başlar. Bu turda, ödemeden kontrol panelinize ulaşmayı kolaylaştıran sağlayıcıları aradık. cPanel de bir artı, çünkü cPanel kılavuzuyla en iyi web barındırma sayfamızı okuyabileceğiniz için web sitenizi yönetmenin en iyi yollarından biri.

Hostinger

Hostinger’in kullanılabilirliğe yönelik saçma sapan yaklaşımını her zaman sevdik, ancak cPanel’in önceki haliyle gücü yoktu. Neyse ki, arayüz elden geçirildi ve işlevselliği genişletirken kullanıcı merkezli ideolojiyi korudu. Normal bir cPanel uygulamasının tüm özelliklerine sahip olursunuz, ancak kullanıcıları ilk sıraya koymak için yeniden tasarlanmıştır.

hostinger-review-cpanel

Ayrıca Hostinger, “checkout” u tıklamanızdan hemen sonra işlem boyunca size yol gösterir. Paranızı teslim ettikten sonra kendinizi savunmanıza izin vermez. Bunun yerine, örneğin WordPress’i yükleme adımlarıyla sizi kontrol paneline yönlendirir. Web sitenizi yönetmeyi tercih ediyorsanız kurulum adımlarını atlayabilirsiniz.

Kinsta

Kinsta, WordPress için en iyi web barındırma kılavuzumuzda üst sıralarda yer alıyor ve Kinsta incelememizi okursanız, nedenini göreceksiniz. Web barındırma karmaşık dünyasını basitleştirmek için bir ustalığa sahip, hızlı, zengin özelliklere sahip bir sağlayıcıdır. İncelememizde belirttiğimiz gibi, birkaç dakika içinde çalışan ve çalışan bir web sitesi vardı.

kinsta-slider1

Hesap kimlik bilgilerini bulmak için e-postanıza gitmenize gerek kalmadan saçma sapan ödeme kontrolünden özel kontrol paneline yönlendirilirsiniz. Kontrol paneli cPanel değil, diyelim ki LunarPages’in aksine bu iyi bir şey (LunarPages incelememizi okuyun). Kinsta, daha erişilebilir olurken web sitenizi yönetmeyi de güçlü hale getirir.

Bununla birlikte, Kinsta için çok daha fazlası var, bunu sadece WordPress için mükemmel değil, aynı zamanda genel olarak en iyi web barındırıcılarından biri yapıyor. Kinsta incelememizde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

WebHostingBuzz

WebHostingBuzz, yoğun diziliminin gezinmesini kolaylaştırır. Her bir planı için tüm ayrıntıları görüntülese de, sizin için en iyi seçeneği bulmak zor değildir. Ayrıca, kontrol panelinize ödeme yaparak yönlendirileceksiniz, bu da yalnızca birkaç dakika içinde çalışmaya başlamayı kolaylaştırıyor.

webhostingbuzz-slider1

Kontrol paneli çoğunlukla faturalandırma ile ilgilidir, ancak bant genişliğinizi, disk kullanımınızı ve en sık kullanılan cPanel öğelerini görürsünüz. Bu, cPanel’e girmeden web sitenizi yönetmenizi kolaylaştırır, ancak şükür ki, bu seçenek hala orada.

Barındırma Türleri

Web sitenizi barındırmanın birden çok yolu vardır. Barındırma türleri genel bakışımızda aralarındaki farklar hakkında bilgi edinebilirsiniz, ancak kısaca web sitenizin barındırılma biçiminin performans üzerinde büyük bir etkisi vardır. Genellikle, web sunucuları her türlü barındırma hizmeti sunmaz ve bu bölümü zorlaştırır.

Sağlayıcıları sundukları barındırma türlerine ve ikram ettikleri kitleye göre değerlendiririz. Ayrıca, bu bölüm, her bir planın ne kadar dengeli olduğu hakkında konuşmak, sadece fiyat ve özellikleri geçmek için bir şanstır..

DreamHost

DreamHost, her şeyden biraz ve iyi bir fiyata sunuyor, bu tur için bir slam dunk. Paylaşılan, VPS ve özel barındırma normal çizgisine ek olarak, bulut barındırma da satın alabilirsiniz, ancak diğer web ana bilgisayarlarıyla aynı şekilde değil.

Aylık veya yıllık ödeme yapmak yerine, DreamHost yalnızca sunucu kullanımınız için ücret alır. Saatlik yüzde bir kısımdan saatte 8 sente kadar ücretlendirilirsiniz, yani yalnızca kullandığınız kadar ödersiniz. Artı, maksimum aylık bir sınır vardır, yani ayın sonunda yerleştiğinizde hiçbir sürpriz yoktur.

Hizmeti bu noktadan sonra da kullanabilirsiniz, ancak DreamHost’un sizi ne kadar ücretlendirebileceğine dair bir kontrol ekler. Bunun dışında, bulutta yönetilen WordPress sunan DreamPress planları da var. Daha pahalılar, ancak buna değer, özellikle de WordPress’i kullanmak için gelişmiş kılavuzumuzu daha önce yaptıysanız,.

Hostinger

Önceki formunda, Hostinger sadece ucuz bir paylaşılan ev sahibiydi. Bununla birlikte, ürün yelpazesine bulut ve VPS barındırma ekleyerek ürün gamını büyük ölçüde genişletti. Özel hosting olmasa da, teklifler Hostinger neredeyse her üssü kapsamaktadır ve bunu makul bir fiyata yapmaktadır..

En büyük ek, geleneksel hosting formlarından daha iyi hız ve güvenlik sağlayan bulut barındırmadır. Diğer web sunucularının bulut barındırma özelliğini büyük bir etki için kullandıklarını gördük – bir örnek için Namecheap incelememizi okuyun – ancak Hostinger’in planları daha da sağlam hissediyor. Bunun nedeni, ucuz olmasının yanı sıra, Hostinger size paranız için birçok özellik sunuyor.

A2 Hosting

A2 Hosting yoğun bir kadroya sahiptir ve kullanılabilirlikle ilgili sorunlara neden olsa da, size birçok seçenek sunar. Bulut barındırma yok. Yalnızca paylaşılan, VPS ve özel seçenekler sunar, ancak bu kategorilerin her birinin dizilimini genişleten alt kategorileri vardır. Bu, yalnızca web sitenizin kullandığı mimariyi değil, aynı zamanda mimarinin özelliklerini de seçmenizi sağlar..

Örneğin, üç tür VPS barındırma vardır. Çekirdek, yönetilen veya yönetilmeyen arasında seçim yapabilirsiniz. Birincisi, kök erişimi olan yönetilen bir seçenektir, ikincisi kök erişimi olmadan yönetilir ve üçüncüsü kök erişimi ile yönetilmez. Bu esneklik, web siteniz için doğru olan bir barındırma paketi seçmenize ve umarım süreçte birkaç kemik kaydetmenize olanak tanır.

Hız ve Çalışma Süresi

İncelemelerimizdeki birçok bölüm tercih ve izole deneyime inerken, hız ve çalışma süresi somuttur. Bu bölüm, web sitemizde, sağlayıcılar arasında bir karşılaştırma noktası olarak veri sunabileceğimiz, yorum barındıran tek süredir. Bununla birlikte, web sitesi hızı karmaşıktır, bu nedenle sayılarımız bir tuz tanesi ile alınmalıdır..

En ucuz barındırma planında boş bir WordPress web sitesi başlatarak web sitesi hızını test ediyoruz. Bu şekilde, web barındırıcısının ne kadar iyi performans gösterdiğine odaklanmak için sıkıştırılmamış görüntüler ve uzun içerik gibi değişkenleri kaldırırız. Web sitenizi optimize etme hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, web sitesi yükleme sürelerini nasıl iyileştireceğimizi okuyun.

Kullandığımız araçlar Pingdom Hız Testi ve Yük Etkisidir. Birincisi bize bireysel bir kullanıcının web sitesini nasıl deneyimleyeceğini görmek için bir yol verirken, ikincisi sunucunun yük altında nasıl performans göstereceğini görmek için bir yol sağlar. Birleştirildiğinde, yalnızca web sitesinin ne kadar hızlı yüklendiğini değil, kırılmadan önce ne kadar trafik işleyebileceğini görebiliriz.

Kinsta

Daha pahalı bir WordPress seçeneği olarak, hız testine geldiğinde Kinsta’nın iyi performans göstermesi biraz şaşırtıcı olmamalıdır. Google Cloud’un gücünden yararlanarak, etkileyici olan Pingdom Hız Testinden 100 üzerinden 96 puan aldı. FreshBooks gibi büyük markaların Kinsta’yı kullanmasının bir nedeni var (FreshBooks incelememizi okuyun).

kinsta-review-hız testi

Yük Etkisine ilerleyen Kinsta da aynı performansı sergiledi. Beş dakika boyunca sunucuya 50 sanal kullanıcı gönderdiğimiz için esnek olmakla kalmadı, aynı zamanda neredeyse aynı yanıt süresini korudu. Testimiz 9.000’den fazla istek gönderdi ve Kinsta bunları saniyede 31 oranında halledebildi.  

Hosting24

Birkaç kemiği kurtarmak istiyorsanız, Hosting24 mükemmel performans sağlar. Ayrıca Pingdom Hız Testinden 100 üzerinden 96 puan aldı ve Yük Darbe testimiz sırasında tüm talepleri karşıladı. Bununla birlikte, Yük Etkisi testi sırasında yanıt sürelerinde daha az tutarlı olduğu için kullanıcılarınız değişen hızlara sahip olabilir.

Hosting24-review-hız testi

Fiyat farkı için olsa da, değiş tokuş buna değer ve hala ikinci bir yer layık. Hosting24, Apache’ye ücretli bir alternatif olan LiteSpeed ​​sunucu yazılımını kullanarak bu kadar düşük fiyatlarla bu hıza ulaşabilir. Apache’nin gerektirdiği yükü azaltır, yani sunucuyu çalıştırmak için daha az kaynak ayrılır ve web sitenize daha fazla kaynak ayrılır.

A2 Hosting

A2 Hosting genel olarak mükemmel test sonuçlarına sahiptir, ancak turbo planlarından birini kullanırsanız en büyük performans kazancını görürsünüz. Pingdom Hız Testinden 100 üzerinden 96 puan aldılar ve sunucudan veri almak için sadece az bir süre ayrıldılar. Test hızımızın çoğu aslında DNS çözümü tarafından alındı.

a2-hosting-review-hız testi

Yük Etkisi sonuçları daha da etkileyici. A2 Hosting, Kinsta’dan daha az tepki süresinden saparak her kullanıcıyı kolaylıkla işleyebildi. Yine de, A2 Hosting bu turda üçüncü sıradadır, çünkü yalnızca turbo planlarından bu performans avantajlarını göreceksiniz. Yine de ucuzdurlar, bu nedenle A2 Hosting indirimli olmamalıdır.

Güvenlik

Web sitesi güvenliği sadece sizin ve verileriniz için değil, aynı zamanda ziyaretçileriniz için de önemlidir. Web sitelerini savunmasız hale getiren şey, birden çok açıdan saldırıya uğrayabilmeleridir. Bir saldırgan, kullanıcıları bir botnet’te yakalamak için web sitesine kötü amaçlı yazılım yükleyebilir veya alan adınız bir botnet’te kullanılmak üzere çalınabilir veya alan adınız bir kimlik avı düzeninde kullanılmak üzere çalınabilir.

Ne olursa olsun, web sitenizi güvende tutmak önemlidir. Web siteniz ve kullanıcı arasındaki bağlantıyı şifreleyen bir SSL / TLS sertifikası ve kötü amaçlı yazılım tarama ve kaldırma da dahil olmak üzere başarmanın birkaç yolu vardır. Yedeklemeler de önemlidir, çünkü web sitenizin önceki bir sürümüne geri dönerek bir saldırıyı sıfırlayabilirsiniz.

SiteGround

SiteGround özelliklerde birinci sırayı aldı ve özellikler ve güvenlik çok yakından ilişkili olduğu için, burada da ilk sırada göründüğü şaşırtıcı değil. SiteGround hakkında etkileyici olan şey, aradığımız güvenlik özelliklerini içermesi değil, ödediğiniz fiyattan bağımsız olarak bunları tüm planlarda içermesidir..

Buna SSL / TLS sertifikası, günlük yedeklemeler ve ModSecurity web uygulaması güvenlik duvarı dahildir. Ayrıca, sunucuları kötü amaçlı yazılımlardan korumak için saldırı tespit ve önleme sistemleri mevcuttur. Web sitenizin dosyalarının izlenmesi yok, ancak yine de korunuyorsunuz.

DreamHost

DreamHost, Cloudflare entegrasyonu ve dağıtılmış hizmet reddi saldırısı koruması dahil SiteGround’un yaptığı her şeyi içerir, ancak ücretli bir kötü amaçlı yazılım kaldırma hizmetiyle bir adım daha ileri gider. Ücretli bir hizmettir, bu nedenle DreamHost ikinci sırada yer almalıdır, ancak araç birkaç ekstra özellikle birlikte gelirken SiteLock gibi rakip araçlardan daha ucuzdur.

DreamShield, web sitenizi haftalık olarak otomatik olarak tarar ve yol boyunca bulduğu kötü amaçlı yazılımları kaldırır. Ayrıca web sitenizin itibarını izleyerek Google’ın veya herhangi bir arama motorunun alan adınızın bir kara listede bulunmamasını sağlar.

Pagely

Astronomik olarak yüksek fiyat etiketi olmasaydı, bu listede daha birçok kez daha görünecekti. Kurumsal müşterileri bu ücretleri ödeyebilir ve Pagely incelememizde gördüğünüz gibi, bir nedenden dolayı ödeme yaparlar, ancak çoğu web sitesi başka bir seçenekle gitmek isteyecektir. Yine de, güvenlik özellikleri o kadar mükemmel ki kayda değer.

Güvenlik, Pagely ile WordPress web siteniz için yönetilen çekirdek ve eklenti güncellemeleri, Amazon S3’e otomatik yedeklemeler (Amazon S3 incelememizi okuyun) ve SSL / TLS yönetimi dahil olmak üzere birçok biçimde gelir. Ayrıca, tescilli bir ağ güvenlik aracı olan PressArmor’u ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Gizlilik

Gizlilik, Site5 gibi EIG markalarının örneklediği gibi çoğu web barındırıcısı için endişe verici görünmemektedir (Site5 incelememizi okuyun). Bununla birlikte, bazı web sunucuları verilerinizin gücünü sorumlu bir şekilde ele alarak umut ışığı sağlar.  

Bu birkaç şekilde gelir. Birincisi, bir alan adını kaydederken normal olarak girmeniz gereken WHOIS bilgilerinin, kayıt kuruluşunun bilgileriyle değiştirildiği alan gizliliğidir. Ayrıca bir gizlilik politikası önemlidir çünkü bir web sitesi başlatmak için kayıtlara çok fazla bilgi koymak zorundasınız. Tüm web sunucuları bu bilgileri toplar, böylece nasıl işledikleri fark yaratır.

DreamHost

DreamHost web gizlilik tartışma barındırma web üzerindeki anahtarı fiske web hosting hizmetidir. Varsayılan olarak her alan adı kaydında alan adı gizliliği dahil olmak üzere bilgilerinizi korumaya ve açık ve koruyucu bir gizlilik politikasını sürdürmeye adanmıştır..

Ayrıca, gizlilik konusundaki tutumu da kanıtlanmıştır. 2017 yılında DreamHost’tan sunucularında barındırılan bir Donald Trump karşıtı web sitesi hakkında bilgi sağlaması istendi. ABD Adalet Bakanlığı sadece sahiplerinin bilgilerinin değil, aynı zamanda kullanıcıların 1,3 milyon kadar IP adresinin ve kişisel bilgilerinin de teslim edilmesini istedi..

DreamHost bu talebi yerine getirdi ve nihayetinde mahkeme, kişisel bilgilerin çoğunu düzeltmesine izin vermek için davanın duruşmasını istedi. Bu sonuç hala ideal olmasa da, DreamHost’un ayağa kalkması hacimleri konuşuyor.

WestHost

WestHost, kardeş şirketi Midphase (Midphase incelememizi okuyun) gibi gizlilik konusunda da net bir duruşa sahiptir. WestHost’un birkaç sorunu olsa da – WestHost incelememizdekiler hakkında bilgi edinebilirsiniz – gizlilik yadsınamaz, bu da The Hut Group’un bir üyesi olduğu düşünüldüğünde etkileyici.

DreamHost’ta olduğu gibi, herhangi bir yeni kayıtla ücretsiz alan gizliliği elde edersiniz. Maalesef, mevcut bir alan adınız varsa 10 ABD doları tutarında bir ücret ödemeniz gerekir. Yine de, burada serbest bırakmak için ücretsiz alan gizliliği ve net bir gizlilik politikası yeterlidir. WestHost, “Kullanıcı kişisel bilgilerini üçüncü taraflara satmadığını” açıkça belirtir.

MDDHosting

MDDHosting, dizilimini bulut barındırma konusuna odaklayarak gözden geçirdiğimiz daha sıradışı web hizmetlerinden biridir. MDDHosting incelememizde görebileceğiniz gibi, bu hız söz konusu olduğunda işe yarıyor, ancak diğer alanlarda bir slouch yok. Güvenlik ve özellikler mükemmel, ancak gizlilik daha da etkileyici.

Maalesef, MDDHosting ücretsiz olarak alan adı gizliliğini içermez, ancak ücretlendirdiği 5 ABD doları oranı çoğu web barındırma hizmetinin yarısı kadardır. Bununla birlikte, gizlilik politikası açıktır, MDDHosting’in gizliliğinizi korumayı taahhüt ettiğini, yani kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerinizin üçüncü taraflarla satılmayacağını veya paylaşılmayacağını belirtmektedir..

Destek

Web hosting karmaşık ve bu nedenle, sorunları gelmek zorunda. Sorunlar yaygın olmakla birlikte, çözümler her zaman böyle değildir. Bu son turda, mükemmel destek sunan ilk üç web barındırma hizmetlerimizi sıralayacağız.

Kolay ve hızlı destek personeli dışında iletişim seçenekleri önemlidir. Canlı sohbeti görmek isteriz, ancak telefon ve e-posta desteği de önemlidir. Ayrıca, sağlam bir bilgi tabanına ve bir foruma sahip olmak çok önemlidir.

Hostinger

Hostinger ve Hosting24 olağanüstü canlı sohbet ile öne çıkıyor. Web sitesinde nerede olursanız olun, zaman zaman yardıma ihtiyacınız olup olmadığını soran bildirimler gönderen küçük bir canlı sohbet balonu. Canlı sohbeti açarak, sorunuzu hızlı ve eksiksiz bir şekilde cevaplayacak bir temsilci ile hızlı bir şekilde bağlantı kurabilirsiniz.

a2-hosting-review-hız testi

Ayrıca, canlı sohbet kayıtlarınız saklanır, yani geri dönebilir ve gerekirse önceki konuşmalara başvurabilirsiniz. Bu, canlı sohbetin önemli sorunlarından birini ele alır ve geleneksel e-posta desteğini daha az çekici hale getirir. Canlı sohbeti kullanmak istemiyorsanız, sorun gidermeden eğiticilere kadar her şeyi kapsayan kapsamlı bir bilgi tabanı vardır.

SiteGround

Destek, SiteGround’daki hesap kontrol panelinize entegre edilmiştir. Yüz Hostinger’daki kadar güzel olmasa da, kurulum aynı derecede işlevsel. Doğrudan hesap kontrol panelinden destek sekmesine gitmek, yaptığınız işi bırakmadan destek kaynaklarını bulmanıza olanak tanır.

SiteGround-review-bilgi bankası

Bu bölüm bilgi tabanının soyulmuş halidir. Hesap kontrol panelinizden açabileceğiniz canlı sohbet gibi mükemmel olan her şey mükemmel. Canlı sohbet temsilcileri, Hostinger ile olduğu kadar hızlıdır. SiteGround, temsilcilerin resmini ve biyografisini de içeriyor ve bu da doğal olarak desteği daha iyi yapmıyor olsa da, hoş bir dokunuş.

DreamHost

DreamHost ayrıca Hostinger gibi rahatsız edici bir canlı sohbete sahiptir, ancak daha can sıkıcıdır. Bu, destek deneyiminden düşmesine rağmen, alacağınız yardımın kalitesi mükemmel. DreamHost, Hostinger veya SiteGround kadar erişilebilir değildir, ancak temsilciler, sahip olduğunuz herhangi bir sorunun tümüyle çözülmesini sağlar.

dreamhost-review-kontakt

Ancak bunun için ödeme yapacaksınız. Önce bilgi bankasından geçmek istediğiniz sürece e-posta ve sohbet desteği ücretsizdir, ancak telefon desteği ödenir. Yine de, ciddi bir sorununuz varsa arama başına 10 ABD doları kötü değildir, çünkü DreamHost’un personeli aramanın sorununuzu çözdüğünden emin olur.

En İyi Web Sitesi Barındırma

En iyi web sitesi barındırma seçimi zordur. Bahsettiğimiz gibi, Hostinger’ın çoğu web sitesi için en iyi şekilde çalıştığına inanıyoruz, ancak başka seçenekler de var. DreamHost mükemmel gizlilik ve özellikler sunar, Namecheap çoğudan daha ucuzdur ve WebHostingBuzz en ince cüzdanların bile özel hosting satın almasına izin verir (Namecheap incelememizi ve WebHostingBuzz incelememizi okuyun).

Çok fazla seçenek var, ancak yine de bu kılavuzda bir iş parçacığı var. EIG’nin sahip olduğu tek bir markayı önermedik ve bu denemekten yoksun değil. Bluehost’un WordPress ile entegrasyonunu, HostGator’un kapsamlı plan serisini ve iPage’in ölü basit arayüzünü seviyoruz (iPage incelememizi okuyun).

Onlara tavsiye etmedik çünkü bir şekilde yatık. Sizin için barındırma en iyi web seçimi, tek bir fiili seçenek olmakla ilgili değildir. Aksine, harika bir ev sahibi yapan tüm öğelere bakmak ve bunları web sitenize uygulamakla ilgilidir..

Çoğu kişi için, Hostinger faturaya uyacaktır, çünkü önyükleme ultra hızlı, kullanımı kolay ve ucuzdur. Bununla birlikte, başka bir ana bilgisayarın web siteniz için uygun olduğunu düşünüyorsanız, muhtemelen bu seçenekle gitmek daha iyidir..

Son düşünceler

Çok sayıda web barındırıcısı var, ancak bu kılavuzu kullanarak yaptığınız seçeneklerin artık daha yönetilebilir olduğunu umuyoruz. Hostinger bizim için listenin başında yer alıyor, ancak DreamHost ve SiteGround soruya sokulduğunda yakın bir savaş.

En iyi çabalarımıza rağmen, en iyi web barındırma sağlayıcısı yok, sadece daha iyi olanları. Hostinger çoğu için en iyisidir, ancak bir geliştirici iseniz ve yönetilmeyen bir VPS sunucusunda birkaç dolar kaydetmek istiyorsanız A2 Hosting daha iyi olabilir. Benzer şekilde, Pagely pahalıdır, ancak WordPress üzerine inşa edilmiş büyük işletmelere ve çok web siteli ağlara, çok az web barındırma hizmeti.

Bu nedenle, hangi web barındırıcısını kullandığınızı bilmek istiyoruz. Aşağıdaki yorumlarda, gittiğiniz sağlayıcıyı ve bunun nedenlerini de bize bildirin. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

En İyi Web Hosting SSS

En çok duyduğumuz web barındırma sorularına verilen bazı yanıtların altında.

Web Hosting Nedir?

Web barındırma, web sitenizin dosyalarını saklamak ve sunmak için kullanılan bir hizmettir. Web barındırma sağlayıcısı web sitenizi bir sunucuda depolar ve bu verileri web sitenize gittiklerinde bir kullanıcıya aktarır.

Web Hosting Maliyeti Ne Kadar?

Web hosting fiyatı ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişebilir. Çoğu küçük ölçekli uygulama için ayda 10 ila 20 dolar arasında herhangi bir yerde ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz..

Paylaşımlı Hosting Nedir?

Paylaşılan hosting web hosting en yaygın türüdür. Web sitenizin sunucudaki tek web sitesi olması yerine, bir sunucuyu diğer web siteleriyle paylaşırsınız, bu da paylaşılan barındırma maliyetini çok daha ucuz hale getirir.

Nasıl bir Web Hosting İş Başlangıç?

Bir veri merkezi açmak için paranız yoksa bir web barındırma işine başlamak zordur. Yani, daha büyük bir sağlayıcı ile bir bayi planı ile barındırma web satabilirsiniz dedi. Daha fazla bilgi edinmek için en iyi satıcı barındırma kılavuzumuzu okuyun.

Web Hosting Bant Genişliği Nedir?

Bant genişliği, bir ağ üzerinden aktarılabilecek maksimum veri miktarıdır. Daha yüksek bant genişliği, daha fazla veri aktarabileceğiniz anlamına gelir. Web barındırmada bant genişliğiniz genellikle bir ayda aktardığınız toplam veri miktarıdır.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map