2020’de WordPress için En İyi Web Hosting

WordPress, dünyanın en popüler web sitesi platformlarından biridir. İçerik yönetim sistemi, The Walt Disney Company, Vogue, BBC America ve Microsoft’un Haber Merkezi dahil olmak üzere büyük web sitelerine güç veriyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, böyle büyük markalara güç vermek en iyi web barındırma gerektirir ve size bu yolda rehberlik etmek için buradayız. 


WordPress’in sergilenen web sitelerine baktığınızda iyi bir şirkette olduğunuz gösterilir, ancak WordPress için en iyi web barındırma hizmetini kullanmıyorsanız, web siteniz muhtemelen düz olacaktır. Platform çok fazla esneklik sunsa da, içeriğinizin hızlı ve güvenli bir şekilde yayınlanmasını sağlamak, web sitenizi oluşturmanın ilk adımı olmalıdır. 

WordPress web barındırma için beş öneri ve onurlu bir söz vereceğiz. Hız, güvenlik, kullanım kolaylığı, özellikler ve daha fazlası için neredeyse 30 sağlayıcıyı test ettik ve aşağıdaki seçenekler WordPress ürününün kreması. Buna başlamadan önce, seçimlerimizi nasıl yaptığımıza bakalım. 

Ayrıca, WordPress’te yeniyseniz ve platform hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, WordPress kılavuz serimize göz atmayı unutmayın:

 • WordPress’i Kullanma Başlangıç ​​Kılavuzu
 • WordPress kullanımı için ara kılavuz
 • WordPress kullanımı için gelişmiş rehber

WordPress 2020 için En İyi Web Hosting

WordPress için En İyi Web Hosting Seçimi

WordPress web barındırma dediğimizde, yönetilen barındırmadan bahsediyoruz. Alışveriş yaparken, gerçekte yalnızca paylaşılan planlar yeniden başlatıldıklarında (örnek olarak GoDaddy incelememizi okuyun) “WordPress barındırma” sunduğunu iddia eden hizmetleri göreceksiniz. Bu planlar WordPress’e özgü özellikler sunmaz, ancak gezinme ve arama sonuçlarının kolaylığı için etiketlenir. 

Paylaşılan barındırma bilgisine sahip değilseniz, barındırma türleri genel bakışı bölümünü okuyun. Birçok WordPress planı hala paylaşılan barındırma kullanıyor, ancak tamamen yönetiliyorlar. Bu, WordPress çekirdek ve eklenti güncellemelerinin web sitenize otomatik olarak aktarılacağı anlamına gelir ve en son siber suçlardan korunmanızı ve en son özellikleri kullanabilmenizi sağlar. 

Bu kuralın iki istisnası vardır ve bunun nedeni esas olarak bir dakika içinde değineceğimiz hızdır. Yönetilen barındırma işlemine ek olarak, WordPress’e özgü özellikler de önemlidir. Örneğin Bluehost, WordPress ile iyi entegre olan bir gösterge tablosuna sahiptir, ancak bu kılavuzu başka nedenlerle yapmayacaktır (Bluehost incelememizi okuyun).

WordPress Hızı

Her şeyden önce, olsa da, WordPress web hosting ararken hız en önemli faktördür. WordPress, PHP ve MySQL tabanlı açık kaynaklı bir CMS’dir ve bu esneklik göz önüne alındığında, web sitenizi neredeyse istediğiniz şekilde oluşturmanıza olanak tanır. Minimum kodlama bilgisi önerilse de, zorunlu değildir.. 

Web sitenizi özel temalar, eklentiler ve daha fazlasını kullanarak oluşturabilirsiniz, ancak bu güzel ve işlevsel bir web sitenize sahip olmanızı sağlar, ancak web sitenizin hızını büyük ölçüde alabilir. Web sitesi yükleme sürelerini iyileştirme kılavuzumuzda görebileceğiniz gibi, yapabileceğiniz çok şey var, ancak hızın bir kısmı web barındırma hizmetinin elinde. 

Bu, WordPress için hızı büyük bir faktör haline getirir, çünkü web sitenizden, görüntüleri ve dinamik içeriği aynı anda yüklerken veri bulmak için yoğun veritabanlarını incelemenizi istersiniz. WordPress esnekliği için mükemmeldir, ancak bu genellikle çok fazla şişkinliğe neden olur, bu da daha yavaş yükleme süreleri anlamına gelir.

Hızı değerlendirmek gelince, bir çok şey web barındırma yapabilir, ancak genellikle web sitenizin barındırıldığı mimarisi ile başlar. Örneğin Kinsta, WordPress için bulut barındırma gücünü sergilerken Hostinger, Apache’nin sunucu yazılımı için en iyi seçim olmadığını kanıtlıyor. 

Bununla birlikte, birden çok önbellekleme katmanı önemlidir, çünkü onlara sahip olmak, veritabanından tekrar geçmek yerine bellekte depolanan içeriği sunmanıza izin verecektir. Cloudflare gibi bir içerik dağıtım ağı da yardımcı olur ve Cloudflare nedir kılavuzumuzu okuyabileceğiniz gibi, herhangi bir web sitesinin kullanabileceği ücretsiz bir plan vardır.. 

Artık seçimlerimizi nasıl yaptığımızı ve WordPress için neyin önemli olduğunu anladığınıza göre, şimdi listemize dalmanın zamanı geldi. Dışarıda birçok seçenek var, bu yüzden zor bir savaştı, ancak ortaya çıkardığımız beş şey, WordPress için iyi bir fiyat ve çok sayıda özellik, mükemmel bir performans sunuyor.. 

1. WordPress için En İyi Web Hosting: Kinsta

Kinsta incelememize hızlı bir bakış, baktığımız en pahalı seçeneklerden biri olduğunu gösterecektir. Pagely ile karşılaştırıldığında çocuk oyunu olmasına rağmen, Kinsta hala rakip WordPress planlarından yaklaşık iki kat daha pahalı. Bu, daha fazla ödeme yapacağınız anlamına gelir, ancak özellik ve hızdaki artışlar göz ardı edilemeyecek kadar büyük.

kinsta-slider1

Kinsta, bazı seçeneklerin aksine, içeriğinizi dünya çapında sunmak için Google Cloud’un gücünden yararlanarak yalnızca bir bulut barındırma sağlayıcısıdır. Belirtildiği gibi, hız WordPress için önemlidir ve özel kaynaklara sahip olmak, web sitenizin hızlı kalmasını sağlamanın bir parçasıdır. Kinsta ile bu bir endişe değil.

Ayrıca, WordPress’e adanmış birkaç hizmetten biridir. İncelememiz sırasında esnekliğe işaret etsek de, WordPress’e olan bağlılık burada ters. Planınız tamamen yönetiliyor, yani temel ve eklenti güncellemeleri sorun değil. 

WordPress sahneleme ve WordPress için şirket içi önbellekleme eklentisi gibi bazı yaşam kalitesi özellikleri de dahildir. Ayrıca, HTTP / 2 ve IPv6 için oluşturulmuş bir CDN’nin yanı sıra tam katı hal sürücü depolama ve çoklu web sitesi ağları için destek alırsınız. Tüm bunlar bir araya geldiğinde, özellikle GreenGeeks’e kıyasla etkileyici bir performans ortaya çıkıyor (GreenGeeks incelememizi okuyun).

Kinsta’yı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

WordPress özellikleri en etkileyici olmasına rağmen, Kinsta, temel konulara gelince hiçbir slouch değildir. Planınız ücretsiz bir SSL / TLS sertifikası, otomatik günlük yedeklemeler, dağıtılmış hizmet reddi saldırı koruması ve sürekli çalışma süresi izleme ile birlikte gelir. Gizlilik politikası da kötü değil, bu da giderek daha nadir hale geliyor (bunun hakkında daha fazla bilgi için HostGator incelememizi okuyun). 

En göze çarpan şey kullanıcı deneyimidir. Kinsta, ödeme yönetiminden barındırma yönetimine kadar kullanabileceğiniz bir keyiftir. Ne yapmak istediğinizi engellemeyen tescilli bir kontrol paneli kullanır. LunarPages’in aksine, Kinsta kontrol panelini WordPress kullanıcıları düşünerek oluşturdu (LunarPages incelememizi okuyun).

Sistem o kadar akıcı ki, bir plan seçmek ve web sitemizi çalıştırmak ve çalıştırmak için beş dakikadan daha az zaman aldı. WordPress sunucularının birçoğu sizi kurcalamak için ayaklarını sürüklese de – bir örnek için JustHost incelememizi okuyun – Kinsta web sitenizi neredeyse anında yayınlar. Fiyat daha yüksek, ancak en azından 30 gün para iade garantisi var.

2. SiteGround

Bütçe konusunda daha bilinçli olan SiteGround için mükemmel bir seçimdir. Diğer yönetilen WordPress ana bilgisayarlarıyla karşılaştırıldığında, planlar standarttır: WordPress önbellekleme, güncelleme yönetimi, günlük yedeklemeler ve aşamalandırma elde edersiniz. SiteGround’u parlatan şey, tüm bunları düşük bir fiyata sunmasıdır. 

SiteGround-slider3

SiteGround’un WordPress için paylaşılan planlarını yeniden başlattığını düşündüğünüz için affedilirsiniz, çünkü fiyatlar ve hatta adlar aynıdır. Bununla birlikte, dizilimi kendi başına durduracak WordPress’e özgü özellikler var. Bu, üç katmana kadar SuperCacher, WP-CLI önceden yüklenmiş ve tek tıklatmalı WordPress sahnelemesini içerir.

Kinsta’da olduğu gibi, planınız da derhal kurulur, bu da Softaculous uygulama yükleyicisiyle görüşmek zorunda kalmayacağınız anlamına gelir. Başka bir web barındırıcısından geliyorsanız, SiteGround ücretsiz WordPress aktarımı da sunar. 

Bununla birlikte, SiteGround için tavan daha düşüktür. Kinsta’nın ayda yaklaşık 100.000 ziyareti destekleyen bir planla tamamladığı web sitesi türlerini barındıramaz. Bununla birlikte, web sitenizi yerden kaldırıyorsanız, SiteGround tüm temel WordPress özelliklerini makul bir fiyata sağlayabilir.

SiteGround’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

SiteGround sadece yeni başlayanlar için değildir. Plan dizisi yoğun, yaklaşık 10.000 kullanıcıyı barındıran paylaşılan barındırma ile başlıyor ve kendi özel kaynakları ile birlikte gelen bulut barındırma hizmetine geçiyor. WordPress için bulut planlarını da kullanabilirsiniz, böylece isterseniz bir yükseltme yolu kullanılabilir. 

SiteGround’u gerçekten satan şey özellikleri. Günlük yedeklemeler, birden çok önbellek katmanı, ücretsiz SSL / TLS sertifikası ve alan adınızdaki sınırsız e-posta adresleri dahil olmak üzere her şey hesaba katılır. WordPress kullanmıyorsanız, en iyi web sitesi oluşturucularından biri olan Weebly web sitesi oluşturucusundan da yararlanabilirsiniz (Weebly incelememizi okuyun). 

Hız da mükemmel, SiteGround, Kinsta’nın yarısına mal olan bir plandaki performansına yaklaşıyor. Kullanıcı deneyimi tarihli bir cPanel sürümü nedeniyle acı çekse de, SiteGround ile ilgili her şey birinci sınıftır. Daha fazla bilgi edinmek için 30 günlük geri ödeme penceresiyle deneyebilir veya SiteGround incelememizi okuyabilirsiniz..

3. DreamHost

Hız, özellikler ve değer söz konusu olduğunda, DreamHost SiteGround’un yanında oturur. Bununla birlikte, DreamHost’un, SiteGround’un planlarının sona erdiği aylık trafik sınırından başlayan DreamPress planları aracılığıyla daha güçlü bir WordPress barındırması var..

dreamhost-review-dreampress kontrol paneli

Temel yönetilen WordPress planları da vardır ve bunlar SiteGround ile aynı fiyattadır, ancak DreamPress’den daha çok etkilendik. Kinsta gibi, DreamHost da DreamPress planları için bulut barındırma kullanır, bu da bir kesinti ve daha hızlı bir hız durumunda daha fazla yedeklilik sunar. 

En temel plan 100.000 ziyareti gerçekleştirebilirken, en pahalı Profesyonel plan 1 milyonu alabilir. Ancak DreamHost trafiğinizi izlemez veya sınırlamaz. DreamHost’un içerdiği önbellekten sunulan kaynaklar trafik sınırına dahil edilmez ve varsayılan olarak etkin olduğunu düşünürsek, trafik sınırına sahip olmak kadar iyidir.

Yönetilen güncellemeler, otomatik yedeklemeler, tek tıklamayla evreleme ve sınırsız CDN de dahil olmak üzere tüm WordPress gereksinimleri de vardır. DreamHost, planınızla birlikte ücretli bir Jetpack sürümü de içerir; bu, uzun bir premium WordPress temaları listesi kullanmanıza ve web sitenizi kötü amaçlı yazılımlara karşı taramanıza olanak tanır.

DreamHost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

DreamHost’un web barındırma konusundaki saçma sapan yaklaşımı onu çekici kılıyor. Her ürün sayfasında, aylık ve yıllık fiyatı değiştirebilirsiniz, böylece ödeme sırasında sürpriz olmaz – sizi şaşırtan bir hizmet hakkında bilgi edinmek için Arvixe incelememizi okuyun – ve başlamak için korkunç eklentiler veya ücretler yoktur. 

Daha da önemlisi, DreamHost, web barındırma hizmetlerinden nadiren görülen güvenlik ve gizliliğe adanmıştır. Tüm alan adları, yalnızca birkaç sağlayıcıdan gördüğümüz ücretsiz alan adı gizliliğini içerir (bunları görmek için WestHost incelememizi ve Midphase incelememizi okuyun). Ayrıca DreamHost, ABD Adalet Bakanlığı’na karşı mahkemedeki müşterilerinden birini savundu. 

Hızı da kötü değil, ancak testlerimiz Kinsta ve SiteGround’dan daha yavaş olduğunu gösteriyor. Yine de, DreamHost az para için çok değer sunar ve 97 günlük para iade garantisi olduğunu düşünürsek, bunu denemek için çok az risk vardır. DreamHost incelememizde daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

4. Hostinger

Hostinger, incelediğimiz en iyi web barındırma hizmetidir. Bununla birlikte, yönetilen WordPress barındırma hizmeti sunmadığı için bu listede dördüncü sırayı alıyor. Yine de, fiyat, hız ve özellikler WordPress için mükemmel, bu da çekirdek ve eklentilerinizi güncel tutmanız gerekeceği anlamına gelse de. 

hostinger-review-cpanel

Bunun nedeni Hostinger’in LiteSpeed ​​sunucuları kullanmasıdır. Çoğu web barındırıcısı açık kaynaklı ve özelleştirilebilir olduğu için Apache sunucu yazılımını kullanır. LiteSpeed, ModSecurity gibi araçlarla da entegre olan alternatif bir yazılımdır, ancak bunu daha az ek yük ile yapar. 

Daha az ek yük, paylaşılan planlarda daha yüksek hız anlamına gelir ve Hostinger’in düşük fiyatı göz önüne alındığında, geride bırakabileceğimiz bir kombinasyon. İster ayda bir dolardan daha az bir fiyata sahip olabileceğiniz en ucuz paylaşılan pakete, ister bulut planı gibi daha berrak bir şey arıyor olun, Hostinger mükemmel hız sunar.

Ayrıca, belirtildiği gibi WordPress için önemli olan birden çok önbellek katmanı içerir. Hostinger yönetilen bir WordPress planı teklif ettiyse, Kinsta’yı kolayca yenebilirdi. Birinin sunulmaması talihsiz olsa da, Hostinger’in performansı, özellikleri ve fiyatı yadsınamaz ve bu da WordPress için mükemmel bir seçimdir. 

Hostinger’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Hostinger pürüzlü kenarları olmadığı için kalabalığın arasından sıyrılıyor. A2 Hosting olağanüstü performans sunuyor olsa da, kurmak zor olabilir ve 1&1 IONOS bir bütçe üzerinde kaliteli hosting sunuyor, özelliklerinin çoğu yarı pişmiş hissediyorum (A2 Hosting inceleme okumak ve 1&1 IONOS incelemesi). 

Hostinger için durum böyle değil. Hız, fiyat ve özellikler mükemmel ve kullanıcı deneyimi de öyle. En iyi web cPanel seçtikleri ile barındırma çoğu aksine, Hostinger tanıdık web hosting arayüzü alır ve üzerine inşa. Dosyalarınızı ve veritabanlarınızı yönetmek de kolaydır, ancak yerleşik bir pazar yeri ve barındırma hesabı yönetimi ekleyerek. 

Hostinger çok doğru oluyor ve WordPress için mükemmel bir seçim olmasa da, çok iyi bir seçim. WordPress güncellemelerini kendiniz yüklemekle uğraşmanız gerekir, ancak Hostinger’ın ne kadar teklif verdiğini ve hangi fiyata ödünç verdiğini düşünürsünüz. Hostinger incelememizde daha fazla bilgi edinebilir veya 30 günlük para iade garantisi ile deneyebilirsiniz.

5. MDDHosting

Hostinger gibi MDDHosting de yönetilen WordPress planları sunmuyor. Bu listeyi yapabilecek InMotion Hosting gibi başka yönetilen sağlayıcılar da vardır, ancak InMotion Hosting incelememizde okuyabileceğiniz gibi, bu hizmetle ilgili birçok hız sorunu vardır. Burada, otomatik güncellemelere göre hız, özellikler, değer ve güvenliğe öncelik veriyoruz. 

mddhosting-slider1

Bu, WordPress web sitenizde bir sorun olduğunda soğukta kalacağınız anlamına gelmez. MDDHosting 7/24 bilet tabanlı destek sunar ve canlı sohbeti görmek istiyor olsak da, konuştuğumuz temsilci test sürecimiz boyunca yardımcı oldu. 

MDDHosting’i WordPress için harika yapan şey, sadece bulut barındırma sunmasıdır. Belirtildiği gibi, bu WordPress için mükemmeldir, çünkü WordPress web sitelerinin sık sık şişen ve bazen kararsız çekirdekleri, paylaşılan bir sunucuda barındırıldığında kolayca çevrimdışına alınabilir. 

Ayrıca, MDDHosting ucuz bulut barındırma hizmeti sunar. Günlük yedeklemeler, LiteSpeed ​​sunucu yazılımı ve Cloudflare Railgun gibi özellikler sunarken, planlar ayda sadece birkaç dolardan başlıyor. Bulut barındırma olduğu göz önüne alındığında, hizmetiniz de ölçeklenebilir, yani barındırma paketiniz web siteniz büyüdükçe büyüyebilir. 

MDD Sevdiğimiz Diğer Nedenler

MDDHosting’in yoğun bir kadroya sahip olmasa da, bir ticaret ustası olmanın hepsinin bir jackinden daha iyi olduğunu kanıtlıyor. Bulut planları, web sitenizin hızlı ve güvenli olmasını sağlamak için uygulanan özelliklerle çalkalanıyor. 

LiteSpeed ​​sunucuları gösterinin başlangıcıdır, ancak MDDHosting bunun ötesine geçer ve WordPress için LiteSpeed ​​Cache eklentisini de içerir. Bu eklenti yükleme sürelerini azaltmak için LiteSpeed ​​sunucusuyla iletişim kurar. Araçlar birbirleri için oluşturulduğundan, eklentide başka birçok optimizasyon seçeneği de vardır.

MDDHosting de resmi bir Cloudflare Railgun ortağıdır. Railgun, dünya çapında depolanan önbelleklerden veri sunarak web sitenizin hızını artırır. Bu, verilerin taşınması gereken mesafeyi azaltır ve bu nedenle yükleme sürelerini iyileştirir. 

MDDHosting incelememizde Railgun ve MDDHosting’in diğer özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinebilir veya 30 günlük para iade garantisi ile web sunucusunu deneyebilirsiniz.

Mansiyon: Pagely

Fiyat bir nesne olmasaydı, Pagely birinci olur. Disney ve Visa gibi müşterilere hitap eden tam hizmet WordPress barındırma söz konusu olduğunda, hiçbir web sunucusu Pagely gibi değildir. Bununla birlikte, astronomik fiyat etiketi çoğu insan için mümkün değil, çünkü Pagely ayda 30.000 dolara mal olabilir. 

pagely-slider1

pagely-slider2

pagely-slider3

pagely-slider4

pagely-slider5

Önceki

Sonraki

Ayrıca ayda 200 $ gibi düşük bir maliyete sahip olabilir, ancak bu katmandaki hizmetin pürüzlü kenarları göz ardı edilemeyecek kadar büyüktür. Yine de, inanılmaz bir WordPress’e özgü özellik yelpazesi ve bir barındırma sağlayıcısından gördüğümüz en iyi performans elde edersiniz, bu nedenle fiyat yüksek olmasına rağmen Pagely size bunun için ödeme yapar.

Bununla birlikte, azalan getiriler noktasını geçti. Şişirilmiş fiyatı ödeyebilecek olanlar muhtemelen Pagely’nin sunduğu niş özelliklere ihtiyaç duyarlar, ancak çoğu kullanıcı Kinsta veya SiteGround gibi bir seçenekle iyi olacaktır. Bu sağlayıcılar yolun yüzde 90’ını alıyor, ancak bunu çok daha düşük bir fiyat noktasında yapıyorlar. 

Pagely sizin için bir seçenek gibi görünüyorsa, Pagely incelememizi okuyun. Hizmet hakkında sevilecek çok şey var, özellikle de ne kadar hızlı olduğunu düşünüyor, ancak fiyat bağlamında hepsinin dengelenmesi gerekiyor.

Son düşünceler 

Web barındırma söz konusu olduğunda birçok seçenek vardır, ancak birçok kişi daha etkilemektedir. WordPress söz konusu olduğunda en üstteki yarış daha da zor, çünkü web barındırma, fiyatı düşük tutarken artan iş yükünü işleyebilecek özellikler sağlaması gerekiyor. 

Neyse ki, bu zorluğu karşılayan hizmetler var. Yukarıdaki seçeneklerden herhangi biri web sitenizin sağ ayakla başlamasını sağlar, ancak çoğu insan için Kinsta en iyi seçimdir. Kinsta’nın sunduğu özelliklere yeni başlıyorsanız veya ihtiyacınız yoksa, SiteGround da sağlam bir seçenektir. 

WordPress web siteniz için hangi web barındırma sağlayıcısını kullanıyorsunuz? Neden gittin? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

WordPress için En İyi Web Hosting SSS

WordPress Web Hosting Nedir?

WordPress, belirli bir barındırma türü gerektirmez. “WordPress hosting” terimi genellikle yönetilen barındırma anlamına gelir, yani web barındırma hizmeti WordPress web siteniz için güncellemeleri yönetir. 

Web Hosting ve WordPress Hosting Arasındaki Fark Nedir?

Teknik olarak, web hosting ile WordPress hosting arasında bir fark yoktur. Bununla birlikte, WordPress barındırma genellikle yönetilir ve hazırlama ve önbellekleme gibi özelliklerle birlikte gelir. 

WordPress için En İyi Web Hosting Nedir?

Bu büyük ölçüde web sitenizin trafiğine bağlıdır, ancak orta ölçekli web sitelerinin çoğunda Kinsta, WordPress için en iyi seçimdir. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map