2020’de Slack için En İyi Bulut Depolama: Slacking On

İş mesajlaşma hizmetleri söz konusu olduğunda, Slack en iyileri arasındadır. Sadece mükemmel bir kullanıcı deneyimi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda üçüncü taraf uygulamaların muazzam bir ekosistemine de sahiptir. 1.500’den fazla uygulamaya sahip olmasının yanı sıra Slack, tüm favori bulut depolama uygulamalarımızla mükemmel entegrasyona sahiptir. Bu kılavuzu, ihtiyaçlarınız için en iyi seçeneği seçmenize ve çalışmanıza hak vermenize yardımcı olmak için Slack için en iyi bulut depolama alanı için oluşturduk.


Normalde, sohbetlerinizdeki belgeleri Slack ile paylaşmak, kullandığınız depolama hizmetinden bağlantıyı kopyalamanızı ve kanalınıza veya doğrudan sohbete yapıştırmanızı gerektirir. Entegrasyonlarla, uyumlu bir bulut depolama hizmetinden belgeleri Slack ile paylaşmak, bir düğmeyi tıklamak veya bir komut yazmak kadar kolaydır.

En sevdiğimiz seçenek, aşağıda ele alacağımız birkaç nedenden dolayı Egnyte Connect’tir. İlk olarak, ilk beşe bakalım.

Gevşeklik için En İyi Bulut Depolama Alanı

  1. Egnyte Connect
  2. Google sürücü
  3. Dropbox
  4. Kutu
  5. onedrive

1. Egnyte Connect

Egnyte Connect, tam Egnyte Connect incelememizde “hemen hemen her küçük işletme için mükemmel” olarak gördüğümüz bir bulut depolama hizmetidir ve Slack ile uyumludur. Bağımsız bir hizmet olarak Egnyte, mevcut en iyi EFSS (kurumsal dosya senkronizasyonu ve paylaşımı) hizmetidir ve kılavuzumuzdaki en yüksek dereceli hizmettir

Egnyte Connect, 1 TB ile 10 TB arasında değişen dört planın yanı sıra bir teklif için doğrudan Egnyte ile iletişim kurmayı gerektiren ölçeklenebilir bir plan sunar. Planlar ayda 8 $ ‘dan başlıyor ve ücretsiz bir deneme olmasına rağmen Egnyte, diğer bazı hizmetler gibi ücretsiz depolama seçenekleri sunmuyor. Egnyte öncelikli olarak işletmelere odaklandığından, her plan birden fazla kullanıcıyı destekler.

-Uygulamalar eklemek

Egnyte’i Slack ile bağlamak, zaten bir Egnyte hesabınız varsa bir dakikadan daha kısa bir sürede tamamlayabileceğiniz basit bir işlemdir. Doğrudan iletilerin altındaki “uygulama ekle” seçeneğiyle eklemeniz yeterlidir.

Bundan sonra, dosyaları birkaç farklı şekilde paylaşabilirsiniz. İlk yol, herhangi bir Slack sohbetine “/ Egnyte” yazıp enter tuşuna basmaktır. Egnyte menüsü yalnızca sizin görebileceğiniz bir mesaj olarak açılır. Oradan paylaşabilir, yükleyebilir ve paylaşabilir, Egnyte web sitesini ziyaret edebilir veya yardım sayfasını açabilirsiniz.

Slack uygulamasını “apps” aracılığıyla yüklerseniz, dosyaları doğrudan Egnyte’den de paylaşabilirsiniz. & entegrasyonlar ”sekmesi.

egnyte

Egnyte ayrıca hem Google Dokümanlar hem de Microsoft Office 365 ile entegre olur ve Egnyte içinde hem Dokümanlar hem de Office dosyaları oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz. Bu dosyaları doğrudan Egnyte’den Slack ile paylaşabilirsiniz, bu da işbirliği için harika.

Egnyte, 256 bit AES şifreleme, çok faktörlü kimlik doğrulama ve sıfır bilgi şifreleme ile güvenliği ciddiye alır, ancak sıfır bilgi için Kurumsal plan gerekir. İyi haber, daha küçük bir Egnyte planını seçerseniz Boxcryptor’ın dosyalarınızı koruyacağıdır.

Egnyte Connect Hakkında Sevdiğimiz Diğer Şeyler

Egnyte Connect, Slack’i kanallardaki dosya paylaşımıyla iyi bir şekilde tamamlar ve genel olarak olağanüstü bir bulut depolama sağlayıcısı olarak bunu bir adım daha ileri götürür. Hem Microsoft hem de Google dosyaları oluşturma ve düzenleme yeteneği, yalnızca iki uygulama ile iş arkadaşlarınızla iletişim kurabileceğiniz ve çoğu belge türünde depolayabileceğiniz, oluşturabileceğiniz, paylaşabileceğiniz ve ortak çalışabileceğiniz anlamına gelir.

Gerçekten, Egnyte’nin tek dezavantajı, bir deneme süresi olmasına rağmen, ücretsiz depolama seçeneğinin olmamasıdır. İyi haber şu ki, düşük giriş bariyeri var, ayda 1 TB depolama alanı 10 $.

2. Google Drive

YouTube izliyorsanız, Google Play Müzik’i dinliyorsanız, bir Android akıllı telefonunuz varsa, okula gidiyor veya bir işiniz varsa, yol boyunca bir yerde bir Google hesabı edinmiş olmanız mümkündür. Bu, uygulamaların ve mobil uygulamaların bulunduğu her yerde Google Drive’a erişebileceğiniz anlamına gelir.

sürücü

Google Drive, dosyalarınızı yedeklemek ve fotoğraflarınızı, videolarınızı ve belgelerinizi depolamak için Google’ın da dahil olduğu diğer Google hizmetleriyle bağlantılı olan son derece popüler bir bulut depolama hizmetidir. Google Drive, Slack dahil bir dizi hizmetle de entegre olur.

Google Drive’ı Slack’e bağlamak Egnyte ile aynı işlemdir. Yüklemeden sonra, Google hesabınızın kimliğini doğrulamanız istenir ve ardından hazır hale gelirsiniz. 

Google Drive’ı kurduktan sonra, kanallarınızda başkalarının yeni oluşturulan dosyalarınıza erişebileceği yeni dokümanları paylaşmakla kalmaz aynı zamanda yeni dokümanlar da oluşturabilirsiniz. Bu özelliklerin tümüne, herhangi bir Slack sohbet kutusundaki ataç simgesinden erişilebilir..

driveshare

Güvenlik için Google Drive, sıfır bilgi korumasına sahip olmamasına rağmen 128 bit AES şifrelemesi ve iki faktörlü kimlik doğrulama kullanır. Boxcryptor bunu kolayca düzeltebilir, ancak sıfır bilgi sorun oluşturmaz. 

Google’ın güvenliği iyi olmasına rağmen, Google Drive incelememizde daha fazla bilgi edinebileceğiniz PRISM’e katılmak da dahil olmak üzere geçmişte bazı gizlilik sorunları vardı.

Google Drive, Google One ile birlikte gelir ve ayda 15,99 ABD doları karşılığında ücretsiz olarak 15 GB’tan 2 TB’a kadar değişen dört standart depolama seçeneği ile birlikte gelir. Bu Egnyte’nin sunduğu kadar olmasa da, ücretsiz depolama alanını takdir ediyoruz ve 2 TB planı ucuz.

Google Drive Hakkında Sevdiğimiz Diğer Şeyler

Google Drive, mükemmel bir üçüncü taraf entegrasyonu ile inanılmaz bir bulut depolama hizmetidir. Slack’e bağlanmak kolaydır ve Google Drive’ı kullanmak da kolaydır. Slack içinde paylaşılacak dosyaları aramanın daha fazla organizasyon seçeneğine sahip olmasını dileriz, ancak paylaşım hala yönetilebilir.

Google Drive aynı zamanda doğrudan Slack içinde belge oluşturma özelliğine de sahiptir, bu da 2 TB’tan daha fazla bir fiyata uygun depolama alanından yoksun olmasına rağmen bir kolaylık unsuru ekler. Google Drive, Drive’ın Egnyte’ye ikinci sırada gelmesinin ana nedeni olan bazı güvenlik endişeleri de ortaya koyuyor.

3. Dropbox

Dropbox uzun zamandır var. Google gibi, Dropbox da PRISM ve büyük bir güvenlik ihlali de dahil olmak üzere güvenlik endişelerine sahipti. Bununla birlikte, Dropbox 256-bit AES şifreleme, iki faktörlü kimlik doğrulama kullanır ve güvenlik endişelerini daha da rahatlatan Boxcryptor ile uyumludur. Dropbox incelememizden Dropbox ve güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinin.

dropboxshare

Dropbox’ı Slack’e bağlamak, yukarıda tarif ettiğimiz gibi çalışır. “Uygulama ekle” menüsünden Dropbox’ı kurmanız yeterlidir ve bağlandıktan sonra belgeleri ataç simgesiyle paylaşabilirsiniz.

Bir bulut depolama yazılımı olarak Dropbox, Microsoft Office ve Google Dokümanlar ile doğrudan Dropbox arayüzünden doküman oluşturmanıza olanak tanır ve paylaşımdan paylaşma sürecini kolaylaştırır. Dropbox ile, Paper ile notlar oluşturabilir ve HelloSign ile belgeleri imzalayabilirsiniz.

dropbox

2GB ücretsiz planına ek olarak, Basic, Dropbox’ın iki ücretli bireysel planı vardır: 2 TB ve 3 TB ayda 9.99 dolar ve ayda 16.58 dolar. Ayrıca, kullanıcı başına aylık 12,50 ABD doları karşılığında 5 TB sağlayan Standart plan ve ekibinizin ayda kullanıcı başına 20 ABD doları için ihtiyaç duyduğu kadar alan sağlayacak Gelişmiş plan da dahil olmak üzere üç iş planı vardır.. 

Ayrıca özelleştirilebilir çözümler sunan Kurumsal plan da vardır, ancak bir teklif için Dropbox ile iletişime geçmeniz gerekir. İş seçeneklerini Dropbox Business incelememizde de inceleyebilirsiniz..

Dropbox Hakkında Sevdiğimiz Diğer Şeyler

Dropbox, harika bulut depolama seçenekleri ve kullanışlı özellikleri ile çok etkili bir hizmettir. Dropbox, birden fazla güvenlik sorunu için olmasa bile daha yüksek olarak derecelendirilecek, ancak yine de bakmaya değer bir hizmet.

4. Kutu

Box, en iyi EFSS incelememizde yüksek puan alan başka bir hizmettir. Hizmetin kullanımı ve gezinmesi kolaydır. Geleneksel bir dosya yöneticisi gibi çalışır ve ana sayfa, dosyalarınıza ve Box’un sunduğu diğer tüm faydalı özelliklere kolayca erişebilir. Elbette ayarlar var, ancak bir menüye gömülen herhangi bir özellik yok.

Kutu

Slack ile Box’ı bağlamak için sadece uygulamanın yüklenmesi ve Box’un doğrulanması gerekir. Bu yoldan çıktıktan sonra dosyaları iki yoldan biriyle paylaşabilirsiniz. Birinci yol, ataç simgesidir ve ikinci yol, size paylaşım seçenekleri de sağlayacak olan bir Slack sohbet kutusuna “/ Box” yazmaktır..

boxshare

Egnyte ve Dropbox gibi, Box da Microsoft ve Google Dokümanlar ile yerel olarak doküman oluşturmanıza olanak tanır ve ayrıca Box notu uygulamasıyla notlar da oluşturabilirsiniz. Boş bir not oluşturabilir ve sıfırdan başlayabilir veya iş odaklı şablonlarından birini kullanabilirsiniz.

Box, 10 GB’lık ücretsiz bir bireysel plan ve 100 GB depolama alanına sahip aylık 10 ABD doları tutarında bir Kişisel Pro planı sunar. Box ayrıca seçtiğiniz plana bağlı olarak HIPAA uyumluluğu ve yönetici yetkisi gibi çeşitli avantajlar sağlayan sınırsız planlar da dahil olmak üzere iş planları sunar. Box’un planları ve fiyatlandırması hakkında daha fazla bilgiyi tam Box incelememizde okuyabilirsiniz.

Kutu Hakkında Sevdiğimiz Diğer Şeyler

Güvenlik için Box, 256 bit AES şifrelemesi ve 2FA kullanır. Boxcryptor, bilgilerinizi uçsuz bucaksız gözlerden koruyarak Box’ı uçtan uca şifreleme ile daha da güvenli hale getirebilir.

Box, öğrenmesi kolay bir hizmettir ve birçok iş planında sınırsız kullanıcı için sınırsız depolama alanı sunar. Ayrıca Office ve Google Dokümanlar desteği ve Slack içinde dosya paylaşmanın birden fazla yolunu sunar. 

Yine de Box büyük bir kategoride puan kaybediyor Box, 5 GB’ta maksimum boyutta olan inanılmaz derecede küçük bir dosya boyutu yükleme sınırına sahiptir. Karşılaştırma için Google Drive 5 TB’a kadar yüklemelere izin veriyor.

5. OneDrive

OneDrive, Microsoft’un bulut depolama hizmetidir ve gerçekten iyi çalışır. OneDrive aboneliği aynı zamanda bir Office 365 aboneliğidir, bu da Microsoft’un güçlü ve zaman içinde test edilmiş Office paketine erişim anlamına gelir.

onedrive

100 GB depolama alanı – Office 365’e erişim olmadan – ayda 1,99 ABD doları karşılığında teknik olarak satın almanıza rağmen, 1 TB depolama alanı, Office 365 ve bir Office 365 hesabıyla birlikte gelen diğer tüm özellikler için ayda 6,99 ABD doları ödemeye değer. OneDrive incelememizde okuyabilir.

OneDrive’ın Slack’e bağlanması, listenin geri kalanıyla aynı işlemdir. Kimlik doğrulandıktan sonra, ataş simgesiyle dosyaları kolayca paylaşabilirsiniz. Hesabınızın bağlantısını kesmek veya tercihlerinizi sıfırlamak için “/ OneDrive” da yazabilirsiniz.

onedriveshare

OneDrive, hesabınızı güvence altına almak için 256 bit AES şifreleme artı 2FA kullanır. OneDrive sıfır bilgi şifrelemesi sağlamasa da, isterseniz Boxcryptor sizi korur. 

OneDrive’ın güvenliği oldukça iyi olmasına rağmen, Microsoft’un PRISM’de de yer aldığı bildirildi. Tam OneDrive incelememizde OneDrive, PRISM ve Microsoft’un güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

OneDrive Hakkında Sevdiğimiz Diğer Şeyler

OneDrive, Slack ile iyi çalışır ve çoğu plan Office 365 ile birlikte gelir ve OneDrive’ı işletmeler için bir güç merkezi haline getirir. Ne yazık ki, Microsoft’un PRISM’e katılımı, gizliliğiniz konusunda ciddiyetlerinden şüphe ediyor. Yine de, zaten bir Microsoft hesabınız varsa veya OneDrive’ı tercih ediyorsanız, hesabınızı daha fazla korumak için adımlar atabilirsiniz ve OneDrive yine de iyi bir seçenektir.

Hepsinin nasıl karşılaştırıldığını görmek için Dropbox ile Google Drive ve OneDrive parçamızı okuyun. 

Gevşeklik için En İyi Bulut Depolamayı Yapan Nedir?

Slack için en iyi bulut depolama alanını seçerken, her hizmetin Slack ile iyi bağlandığından ve gerçek bir bulut depolama sağlayıcısı olarak her seçeneğin iyi bir depolama planı seçimine sahip olduğundan emin olmak istedik. Slack ile entegre olan tüm bulut depolama hizmetleri genel olarak popüler hizmetlerdir, bu nedenle bu kutular çoğunlukla işaretlenir.

Ayrıca bir sohbet veya kanal içinde belge oluşturabilme veya bir komutla dosya paylaşabilme gibi ek işlevler de kontrol ettik. Son olarak, dosyalarınızın istenmeyen gözlerden korunduğundan emin olmak için her bulut depolama hizmetinin güvenliğini derecelendirdik.

Son düşünceler

Her ne kadar Slack’in uyumlu bulut depolama sağlayıcıları aynı temel hedefe ulaşsa da, hepsinin perde arkasında farklı özelliklerin yanı sıra değişen derecelerde güvenlik ve gizlilik vardır. Hepsini kullandıktan sonra, Egnyte Connect’i Slack için bir numaralı bulut depolama alanı olarak sıraladık.. 

Egnyte’nin üçüncü taraf uygulama desteği Slack’i tamamlar ve dosyalar hem Slack hem de Egnyte’den kanallarınızla kolayca paylaşılabilir. Ayrıca doğrudan Egnyte içinde Office ve Google dokümanları oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz, yani yalnızca iki uygulamadan çok şey yönetebilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi, almanızı duymak isteriz. Seçimimize katılıyor musunuz yoksa favori olarak farklı bir seçenek mi seçersiniz? Slack ile uyumlu olmasını istediğiniz bir bulut depolama hizmeti var mı? Yorumlarda bize bildirin ve okuduğunuz için teşekkür ederim.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me