Küçük işletmeler için yedeklemenin avantajlarından bahsettik, ancak bulut depolama girişimcilere sunacak kadar çok şey var. Bununla birlikte, en iyi kurumsal dosya senkronizasyonu ve paylaşım sağlayıcılarının çoğu ağır fiyat etiketleriyle birlikte gelir, bu yüzden iş için en iyi ücretsiz bulut depolama listesini bir araya getirdik. Sonuçta, veri kırılırsa veri depolamak ikincil bir sorun haline gelir.


En iyi depolama seçenekleri listemizi 10’a kadar indirdik, ancak buna ulaşmadan önce, iş için en iyi ücretsiz bulut depolama alanını neyin oluşturduğuna ve seçimlerimizi yapmak için kullandığımız ölçütlere bakacağız.

Hızlı bir cevaba ihtiyacınız varsa, Box bizim en iyi seçimimizdir. Ücretsiz depolamanın yanı sıra güçlü güvenlik, kullanıcı rolü özelleştirmesine izin veren kullanıcı yönetimi özellikleri, üçüncü taraf entegrasyonları, bir masaüstü istemcisi ve mobil uygulaması, sorunsuz ve anlaşılır bir kullanıcı deneyimi ve sezgisel bir düzen sunar.

İşletmeler için En İyi Ücretsiz Bulut Depolama 2020

İşletmeler için En İyi Ücretsiz Bulut Depolamayı Yapan Nedir??

Başlamadan önce, depolama yerine yedekleme isteyip istemediğinizi bilmelisiniz, bu nedenle bulut depolama ve çevrimiçi yedekleme arasındaki fark hakkındaki açıklamamızı okuyun. İhtiyaçlarınız için en iyi ücretsiz bulut depolama alanını edinmenin ilk adımı budur.

İşletmeler için en iyi 10 ücretsiz bulut depolama seçeneğimizi seçmek için, herhangi bir işletme sahibinin bir bulut depolama sağlayıcısından isteyeceği çeşitli kritik faktörleri göz önünde bulundurduk. Depolama, güvenlik, kullanım kolaylığı, senkronizasyon, ölçeklenebilirlik, diğer uygulamalarla entegrasyon, yedekleme ve paylaşmayı içerir..

Burada listelenen tüm hizmetlerin ücretsiz bir planı vardır ve küçük işletmeler için uygundur. İşletme depolama kitaplığımızda, küçük işletmeler için de çalışan hizmetler bulacaksınız, ancak ücretsiz planlardan yoksundur. Bununla birlikte, daha büyük şirketler için de uygundurlar..

1. İş için En İyi Ücretsiz Bulut Depolama: Kutu

Box, işbirliği göz önünde bulundurularak tasarlanan İş planı sayesinde birçok Fortune 500 şirketini müşteri olarak gören bir bulut depolama çözümüdür. Aslında Box, işbirliği için en iyi bulut depolama hizmetlerimizde Dropbox ve Google Drive’dan sonra üçüncü sırada.

10 GB’lik Kutu Bireysel planını ücretsiz ve güvenli bir şekilde içeriğinize her yerden erişebilirsiniz, ancak 250 MB’a kadar dosya yüklemeleriyle sınırlı kalacaksınız..

Bununla birlikte, Box, Microsoft Office belgelerini hesabınıza düzenlemeyi ve yüklemeyi kolaylaştırarak üretkenliğinizi artırmanıza yardımcı olur. Ayrıca, Google Dokümanlar, DocuSign ve kütüphanesindeki diğer üçüncü taraf uygulamalarıyla entegrasyon sağlar.

İşbirliğini geliştirmek için Box, e-posta yoluyla bir davetiye göndererek veya bir bağlantı oluşturarak ve kuruluşunuz dışında paylaşma yetkiniz olduğu sürece bu bağlantıları onlara göndererek lisanslı kullanıcılarla bağlantı paylaşmanıza olanak tanır. Ayrıca, bağlantılar için parolaları ve son kullanma tarihlerini ayarlamanıza olanak tanır, bu da iyi içerik kontrolüne dönüşür.

Box, sunucularda şifrelemek için AES 256 bit ve aktarım sırasında korumak için TLS protokolü kullandığından dosyalarınızın güvende kalacağından emin olabilirsiniz..

Yerel özel şifrelemeye sahip olmasa da, Box şifreleme anahtarınızı aynı şifreleme düzeyinde sarar. Bununla birlikte, daha fazla gizlilik için bir şifreleme anahtarı eklemek için Boxcryptor’ı kullanabilirsiniz. Güvenliği ve diğer özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Box incelememizi okuyun.

Box, en iyi not alma uygulamalarımızdan biri olan Box Notes adlı yerel bir not uygulamasına sahiptir (Box Notes incelememizi okuyun). Dosyaların yanına notlar eklemenizi sağlar. Web istemcisinin sezgisel bir düzeni vardır ve logonuzu ve çalışma alanı URL’nizi ekleyerek özelleştirebilirsiniz. Mobil istemciyi kullanarak hareket halindeyken masaüstü istemcisini kullanabilir veya dosyalarınıza erişebilirsiniz.

Ücretsiz planın dezavantajları, paylaşılan dosyaları şifre ile koruyamayacağınız, senkronizasyon, blok düzeyinde senkronizasyondan yoksun olduğu ve bazı özelliklere erişilemediği için oldukça hızlı çalışmadığıdır.

2. pCloud

İsviçre merkezli bu şirket size 10GB’a kadar ücretsiz bulut depolama alanı sağlıyor, ancak tüm miktarı elde etmek için arkadaşlarınızı işe almanız ve sosyal medyada hizmeti övmeniz gerekiyor.

Bununla birlikte, ücretsiz pCloud hesabı, pCloud incelememizde daha fazla tartıştığımız paylaşılan bağlantılar için şifreleri veya son kullanma tarihlerini içermez. Ayrıca premium planları ile bile sıfır bilgi şifrelemesine sahip değildir, bu nedenle pCloud Kripto aracı için ekstra ödeme yapmanız gerekir. Ücretsiz kullanıcılar bir ücret alır, çünkü ücretli bir plana abone olmadan Crypto’ya kaydolabilirsiniz..

pCloud Web Arayüz Dosyaları

pCloud Senkronizasyon Klasörü

pCloud Dosya Paylaşım Bağlantısı

pCloud İndirme Bağlantıları

pCloud Drive İstemcisi

Önceki

Sonraki

Ücretsiz plan, dahili video oynatıcı, yüksek tanımlı akış ve ile çalma listeleri oluşturmak için kullanabileceğiniz bir müzik çalar gibi diğer ücretsiz bulut depolama planlarında görmediğimiz şık özellikler ile iyi bir deneyim sunuyor. depoladığınız mp3 dosyaları.

pCloud, iyi bir ücretsiz depolama alanı ve kaygan bir çevrimiçi arayüze sahip akıllı bir hizmettir. Ayrıca, iyi tasarlanmış mobil ve masaüstü uygulamaları, iş akışınıza sorunsuz entegrasyon için web sitesini tamamlar.

Dosya boyutlarında bir sınır yoktur ve paylaşım seçeneklerine sahip olursunuz, böylece pCloud kullanmasalar bile büyük dosyalar gönderebilir veya diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. Düzgün, sezgisel arayüzü, güvenli sunucu konumları ve iyi akış seçenekleri ile göz atmaya değer.

3. Sync.com

Sync.com, paylaşım için en iyi bulut depolama alanı ve en iyi sıfır bilgi bulut hizmetleri için incelemelerimizi taçlandırıyor.

Sync.com’un ücretsiz planı size yalnızca 5 GB verse de, sınırları olmadığı için göze çarpıyor. PCloud gibi, Sync.com başvuru programı aracılığıyla kayıt başına 1 GB oranında daha fazla depolama alanı ekleyebilirsiniz, bu da 10 GB’yi kapsar. Siz de vurduktan sonra kapağın çıkarılması için şirkete e-posta gönderebilirsiniz. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi Sync.com incelememizde okuyun.

Sync.com-Web Kontrol Paneli-Sürgü-1

Sync.com-Hisse-Dosya-Link-Sürgü-2

Sync.com-Sync-Klasör-Sürgü-3

Sync.com-Hız-Gaz-Sürgü-4

Sync.com-Two-Factor-Doğrulama-Sürgü-5

Önceki

Sonraki

Microsoft OneDrive ile karşılaştırıldığında, Sync.com ücretsiz planından çok sayıda ücretli özelliği kırpmaz. Bununla birlikte, en önemli özellik, ücretsiz olarak aldığınız sıfır bilgi şifrelemesidir. Ücretli bir abone olmanıza bakılmaksızın parola korumalı dosya paylaşımlarına da uzanır. Bununla birlikte, indirme sınırları veya son kullanma tarihleri ​​eklemek istiyorsanız, yeni sürüme geçmeniz gerekir.

Sync.com ve pCloud’un neden benzer olduğunu ve neden birini diğerinden seçmekte zorlandığınızı görmek kolaydır. Sync.com ve pCloud makalemiz yardımcı olacaktır.

4. Microsoft OneDrive

Microsoft OneDrive diğer sağlayıcılara birçok benzer özellik sunar, ancak Windows ve Microsoft Office paketi ile tamamen entegredir. Dosyaları yalnızca OneDrive ile depolamakla kalmaz, aynı zamanda paylaşabilir, senkronize edebilir, yedekleyebilir ve güvence altına alabilirsiniz.

Ücretsiz planı, Box’un 10GB veya Google Drive’ın 15GB’ına yaklaşmayan, 5GB’lık bir depolama alanı sunuyor, ancak Dropbox ile aldığınız 2GB’dan daha cömert.

OneDrive Web Arayüz Dosyaları

OneDrive Senkronizasyon Klasörü Kaydırıcısı

OneDrive Uygulama Başlatıcı

OneDrive Bağlantı Dosya Paylaşımı Oluştur

OneDrive Kelime Çevrimiçi

Önceki

Sonraki

Microsoft Office 365’i ücretsiz planla almasanız da, OneDrive’ın gelişmiş senkronizasyon teknolojisini kullanacaksınız, böylece dosyalarınıza ihtiyaç duyduğunuz yerde ve zamanda sahip olabilirsiniz. Ayrıca çevrimdışı dosya erişimi için sektör lideri bir mobil uygulama sunar, böylece hareket halindeyken düzenleme ve açıklama ekleyebilir, ayrıca Office uygulamalarında zengin düzenleme ve önizlemelerle birinci sınıf web tabanlı bir deneyim sunar.

OneDrive’ın Box’a kıyasla ücretsiz planının en büyük dezavantajı, parola korumalı bağlantılar, fidye yazılımı algılama ve kurtarma ve süresi dolmuş paylaşım bağlantıları gibi gelişmiş güvenlik özellikleri edinmemenizdir. Bunlar, artırılmış dosya paylaşım sınırları, çok sayfalı tarama ve klasörlerinize mobil cihazlardan çevrimdışı erişim gibi üretkenlik araçları gibi premium planlarla sınırlıdır.

5. Google Drive

Google Drive, kısmen G Suite uygulamalarına bağlı olduğu için bulut depolamadaki ağır ağırlıklardan biridir. Ücretsiz depolama alanı payı 15 GB’dir ve Gmail’den ekleri kaydetme özelliği de dahil olmak üzere her Google kullanıcısı Google Drive ile entegrasyondan zaten yararlanmaktadır.

Bununla birlikte, bir Gmail adresi olsun veya olmasın, herkes bir Google hesabı oluşturarak ücretsiz plana kaydolabilir. 15 GB’lık alanın yakalanması, Google Fotoğraflar ve Gmail gibi diğer Google hizmetleriyle paylaşılmasıdır, bu nedenle ne kadar depolamanız gerektiğine bağlı olarak hızlı bir şekilde kullanılabilir.

Google Drive Web Arayüzü

Google Drive Senkronizasyon Klasörü

Google Drive Google Dokümanlar

Google Drive Bağlantı Oluştur

Google Drive Ağ Ayarları

Önceki

Sonraki

Ayrıca Android ve iOS kullanıcıları için mobil uygulamalara sahiptir ve “yedekleme ve senkronizasyon” masaüstü uygulaması, dosyaları bilgisayarınızdan buluta senkronize etmenizi sağlar. OneDrive gibi, kelime işlem, sunumlar ve elektronik tablolar için çevrimiçi ofis araçları sağlar ve diğer kullanıcılarla dosya paylaşımını zahmetsiz hale getirir.

Google Drive ve OneDrive arasındaki fark, birincisinin ödeme yapan kullanıcıların elde ettiği ücretsiz deneyimden hiçbir şeyi kaldırmaması, ikincisinin ise kullanıcıların verimlilik araçları ve gelişmiş güvenlik gibi premium özelliklere erişimini sınırlamasıdır. Bu, Google Dokümanlar’ı kullanabileceğiniz ve üçüncü taraf entegrasyon kitaplığına ücretsiz erişebileceğiniz anlamına gelir.

Kısa süre önce Google’ın Google Drive dosyalarınızı Google Drive incelememizde tartıştığımız spam, virüs ve “uygunsuz” içerik için taramak için algoritmalar kullandığı keşfedildi. Güvenlik ve gizlilik açısından en iyisi olmayan işletmeler için, bu nedenle önceliğiniz varsa, sıfır bilgi şifrelemesi sunan ancak daha az depolama kapasitesi sunan Sync.com’u düşünün.

6. Dropbox

Dropbox, en popüler bulut depolama hizmetlerinden biridir. OneDrive gibi, Office 365 entegrasyonu sunar, ancak en az cömert ücretsiz bulut depolama planlarından biri olan 2GB’lık yetersiz bir depolama alanı ödeneği alırsınız. Bununla birlikte, Dropbox’ı neden sevdiğinizi paylaşarak başka bir 125MB ve birisini hizmete yönlendirmek için 500MB ekleyebilirsiniz..

Web arayüzü kullanımı kolay ve akıcı hale getirilmiştir, ancak bir grup çalışma alanı gibi davranan Dropbox Paper, “dosya istekleri” gibi şık özelliklere girdikten sonra başka bir kullanıcının yüklemesini istemenizi sağlayan gerçekten kendine özgüdür. hesabınıza bir dosya ve dosya sürümü oluşturma.

Dropbox Çevrimiçi Dosyaları Slayt1

Dropbox Senkronizasyon Klasörü Kaydırıcısı

Dropbox Dosya İsteği Slayt4

Dropbox Seçmeli Senkronizasyon Slaydı5

Önceki

Sonraki

Dropbox, Android, iOS, Windows, macOS, Linux ve hatta Amazon Kindle dahil olmak üzere üçüncü taraf entegrasyonlarını desteklediği gibi geniş bir çekiciliği de içeren bir dizi platformu da destekliyor..

Web sürümü ile dosyaları indirmeden düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, dosyaları masaüstü uygulamasından Dropbox klasörüne kaydederek, mobil cihazınızdan yükleyerek veya belgeleri Dropbox’a taramak için cihazın kamerasını kullanarak yedekleyebilir ve senkronize edebilirsiniz..

Bir dosyayı Dropbox’ınızdan yanlışlıkla silerseniz, dosyayı yalnızca son 30 gün içinde silinmişse “dosya kurtarma” yoluyla geri yükleyebilirsiniz. Sürüm geçmişi özelliğini kullanarak dosyayı son 30 gün içinde Dropbox’a kaydedilen herhangi bir sürüme geri alabilirsiniz..

Dropbox ile dosya paylaşmak kolaydır, çünkü alıcılarınızın Dropbox hesapları olup olmadığına bakılmaksızın Google Drive’da olduğu gibi paylaşılan bağlantılar oluşturabilirsiniz. Dosya önizlemeleri ile, paylaşılan bağlantılarınızı ziyaret eden herkes dosyaları önizleyebilir ve yorum ekleyebilir ve görüntüleyici bilgileri şu anda paylaşılan dosyaları kimin görüntülediğini görmenize olanak tanır.

Dosyalar, Dropbox’ın sunucuları ve uygulamaları arasında ve beklemede korunur. Ayrıca, aktif web oturumlarını, bağlı cihazları ve hesabınıza erişimi olan üçüncü taraf uygulamalarını izlemek için iki faktörlü kimlik doğrulama ve bir hesap güvenlik sayfası kullanabilirsiniz.

7. MEGA

MEGA bir keresinde hesaba kaydolan herhangi bir kullanıcıya, referans programı olmadan ömür boyu ücretsiz 50 GB bulut depolama alanı verdi. Bununla birlikte, şirket 50GB’yi iki parçaya ayırdı, bu yüzden kayıt olduğunuzda hala 50GB kazanıyorsunuz, ancak 35GB 30 gün sonra sona eriyor ve sizi tutmak için 15GB bırakıyor.

Bununla birlikte bittiği yer bu değil, çünkü bir dizi basit görevi tamamlayarak 50 GB’a geri dönebilirsiniz. Bilgisayarınız için MEGAsync istemcisini indirmek size 20GB kazandırır ve MEGA uygulamasını akıllı telefonunuzda 15 GB’a yükleyerek orijinal 50 GB’ye geri dönmenizi sağlar. Yine de bir sorun var. Bu ödüllerin süresi 180 gün içinde dolar ve görevleri tekrar yapamazsınız.

mega web arayüzü

Bununla birlikte, Sync.com’da olduğu gibi, bir arkadaşınızı davet edebilir ve o arkadaş MEGAsync masaüstü istemcisini veya mobil uygulamayı yüklerse ve sınırsız sayıda arkadaşınızı davet edebilirsiniz. Ne yazık ki, bu 10GB’ın da süresi doluyor, ancak 365 gün sonrasına kadar değil.

MEGA’nın başarı programı, bulut hizmetlerinin sunması gereken huzuru araştırır, çünkü MEGA’ya çok sayıda dosya yükleyebilmenize rağmen, tavsiyelerinize uymayarak bunları kaybedebilirsiniz. Bir noktada, profesyonel bir hesaba kaydolmak zorunda hissedebilirsiniz. Öyleyse, bulut depolamada çok daha iyi fırsatlar olduğu için MEGA’nın ödemeye değmez.

Hizmetle ilgili diğer sorunlara derinlemesine bakmak için MEGA incelememizi okuyun.

8. Koofr

Çoğu kişi, Dropbox, Google Drive ve OneDrive gibi bulut depolama alanındaki en iyi isimlere aşinadır, ancak Slovenya merkezli Koofr, depolama hizmetleri alanında da güçlü bir yarışmacıdır. Küçük dosyaları depolamayı ve paylaşmayı amaçlayan güvenli hizmeti ile bilinir. Aynı zamanda hızlı, ancak üçüncü taraf uygulamalar sunmakta yetersiz kalıyor.

Koofr, ücretsiz planı ile sadece 2GB sunuyor, bu da hizmeti test etmek istiyorsanız yeterli. Sınırsız dosya boyutu ve sınırsız paylaşım sunar, ancak işbirliği için iyi değildir, bu nedenle daha güçlü seçenekler için işbirliği için en iyi bulut depolama alanımıza bakın.

koofr-masaüstü-uygulama-karşılama

Hızlıdır, kullanıcı deneyimi iyidir ve Dropbox, OneDrive, Google Drive ve Amazon Drive gibi diğer bulut depolama hizmetlerine bağlanır, böylece içeriğe tek bir arayüzden erişebilirsiniz. Yine de G Suite veya Microsoft Office ile entegre değildir, bu nedenle dosyaları düzenlemek istiyorsanız Koofr dışında yapmanız gerekir.

PCloud’da olduğu gibi .mp3 dosyalarınızı Koofr’da çalabilirsiniz, ancak çalma listeleri oluşturamaz veya kuyruğa şarkı ekleyemezsiniz. Ayrıca, not alma uygulaması, fotoğrafları düzenleme yeteneğine (fotoğraf ve belgeleri önizleyebilmenize rağmen) sahip değildir ve bilgisayarınız, yerel klasörlerinizden başka bir cihaza dosyalara erişebilmeniz ve paylaşabilmeniz için çevrimiçi olmalıdır..

Dropbox’lar gibi bir senkronizasyon klasörü mevcuttur, bu nedenle bulutta koyduğunuz her şey senkronizasyon klasörüne indirilir veya bunun tersi de geçerlidir. Bir dosyayı veya klasörü eşitleme klasörüne kopyaladığınızda, dosyayı buluta da eşitler. Ücretsiz plan, belirli dosya veya klasörler için senkronizasyonu kapatmak üzere seçici senkronizasyon sunmaz, bunun yerine Koofr ağ sürücüsünü etkinleştirebilirsiniz.

Koofr, Windows, macOS ve Linux için bir masaüstü uygulamasının yanı sıra Android ve iOS için bir mobil uygulama sunar.

Dosyaları uygulamalardaki kullanıcılarla paylaşmanıza olanak tanır, ancak üye olmayanlar yalnızca onları ekledikten sonra davetiyeler alırlar. Bağlantılar, sosyal medya web sitelerinde paylaşıldığında parola korumalı değildir, ancak bir saat, bir gün veya bir hafta süre sonu süresi belirleyebilirsiniz. Ödeme yapmayan kullanıcılar ödeme özellikleriyle aynı özelliklere sahiptir.

Koofr, işbirliği için blok düzeyinde senkronizasyon, üçüncü taraf araçlar veya güçlü bir destek altyapısı sunmayabilir, ancak yine de dosyalarınızı TLS / SSL protokolüyle koruyan ve bunları güvenli GDPR uyumlu veri merkezlerine yerleştiren sıkı güvenlikli iyi bir hizmettir. gizlilik koruması için.

9. SecureSafe

SecureSafe, SecureSafe incelememizde okuyabileceğiniz gibi dijital kasalar oluşturarak küçük dosyaları ve şifreleri aynı anda güvenli bir şekilde depolamayı amaçlayan Zürih merkezli bir bulut depolama hizmetidir.

Ücretsiz planı 100 MB depolama alanı ve 50 şifre için güvenli bir şifre sağlar, bu nedenle fazla alan sunmaz. İşbirliği veya paylaşım seçenekleri de sunmaz, bu nedenle standart özellikler söz konusu olduğunda genel bulut depolama hizmetleriyle rekabet etmez..

secure-güvenli masaüstü ayarlarını

Bununla birlikte, dosya paylaşımı için iyi içerik denetimlerine sahiptir, ancak klasör paylaşımından yoksundur ve otomatik olarak senkronize edilmez, bu nedenle aralığın manuel olarak senkronize edilmesi veya beklenmesi gerekir. Blok düzeyinde senkronizasyon da sunmaz, ancak yüklemeler gecikmez, bu nedenle senkronizasyon hızları yavaş değildir.

SecureSafe’nin ana yararı onun güvenliği. Güçlü şifreleme, özel, uçtan uca şifreleme, iki faktörlü kimlik doğrulama ve güvenilir veri merkezleri, çok az depolama alanı olmasına rağmen bu listeye girer.

Hizmet şifrelerinizi saklamaz, bu nedenle sıfır bilgilidir ve açık ve üçüncü taraflarca test edilmiş çok katmanlı bir şifreleme mimarisine sahiptir. Şifreleri bir .csv dosyasına içe aktarmanıza veya manuel olarak eklemenize izin veren bir şifre yöneticisi bile vardır, ancak en iyi şifre yöneticilerimizle eşleşmez.

Android, iOS için mobil uygulamayı kullanarak metin, .pdfs ve video dosyalarına erişebilir ve önizleyebilir, ancak Office belgelerine erişemez ve video veya belge yükleyebilirsiniz. Masaüstü istemcisi Windows 7 ve üzeri ve Mac üzerinde çalışır, ancak maalesef Linux’ta çalışmaz. Linux için bulut depolamaya ihtiyacınız varsa, Linux için en iyi bulut depolamamızda harika alternatifler bulduk.

10. Woelkli

Woelkli, Dropbox’ın sunduklarının yarısı olan, ancak hizmet için bir fikir edinmek ve ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını görmek için yeterli olan ücretsiz bir 1GB depolama planı sunuyor..

Woelkli, kullanımı kolay, güvenli ve hızlı olan mükemmel bir bulut depolama hizmetidir. Kendi bulut depolama alanınızı oluşturmanıza ve korumanıza yardımcı olan Nextcloud’a dayanan Woelkli, sıfır bilgi şifrelemesi gibi güçlü güvenlik özelliklerine ve işbirliği için mükemmel kılan bir dizi entegrasyona ve yerel uygulamaya sahiptir..

woelkli-web istemci

Woelkli’nin web istemcisi ve mobil uygulaması çekici ve sezgiseldir, ancak masaüstü istemcisi işi kullanabilir. Bununla birlikte, hızlı bir şekilde senkronize edilir ve web, masaüstü veya mobil istemcilerden diğer kullanıcılarla dosya paylaşmanıza olanak tanır. Web istemcisi ile, bir bağlantı oluştururken bile diğer kullanıcıları davet edebilir ve izinleri ve seçenekleri ayarlayabilirsiniz. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi Woelkli incelememizde okuyabilirsiniz..

Ayrıca bir bağlantıyı kopyalayıp e-posta ile gönderebilir veya doğrudan masaüstü istemcisinden paylaşabilir ve web istemcisindekilere benzer seçenekler kullanabilirsiniz, ancak doğrudan paylaşmak için Nextcloud’da kişileriniz olması gerekir. Mobil uygulama ayrıca bir bağlantı oluşturmanıza ve kullanıcıları veya grupları kopyalayıp yapıştırmanıza veya davet etmenize olanak tanır. Ayrıca, akıllı telefonunuzdan bir paylaşım bağlantısı göndermek için herhangi bir uyumlu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Woelkli, Google’ın ofis paketi veya Office Online ile entegre değildir, ancak istediğiniz biçime bağlı olarak sizin için çalışabilecek olan OnlyOffice Online Editor ve Collabora Online Office ile çalışır. Dezavantajı, bunları hizmete entegre etmek için ödeme yapmanız gerektiğidir.

Ses dosyalarını da oynatamaz, ancak video oynatabilir ve onunla çok sayıda multimedya dosyası saklayabilirsiniz.

Dosya sürümü mevcut, böylece dosyaları bozulduysa veya bir hata yaptıysanız önceki sürümlere geri döndürebilirsiniz.

Buradaki ücretsiz bulut depolama hizmetlerinin çoğundan farklı olarak, Woelkli’nin web istemcisinden erişilebilen entegre bir not uygulaması var, ancak temel. Woelkli ayrıca uygulamalarınızı kaydetmek için bir kişiler uygulaması ve görevleri oluşturmak, düzenlemek ve senkronize etmek, hatırlatıcılar ayarlamak veya yorum eklemek ve aynı çok kullanıcılı hesaptaki kullanıcılar arasında paylaşmak için bir görev uygulaması sunar.

Son düşünceler

Ücretsiz bulut depolama alanı bulmak kolaydır, ancak iyi bir hizmet bulmak zordur. Birçoğu kısıtlamalarla birlikte gelir, bu nedenle seçiminiz ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır.

Güçlü güvenliği, kullanıcı yönetimi özellikleri, işbirliği ve paylaşım yetenekleri için üçüncü taraf entegrasyonları sayesinde Box’ı en üst düzeyde seviyoruz. Bununla birlikte, gizliliğe para tasarrufu kadar değer verirseniz, muhtemelen ücretsiz sıfır bilgi şifrelemesi sağlayan Sync.com’u denemek isteyeceksiniz..

İyi haber şu ki, tüm bu bulut depolama hizmetlerini ücretsiz olarak deneyebilir ve kendiniz karar verebilirsiniz. Hangi hizmeti kullandığınızı bize bildirin ve aşağıdaki yorumlarda kullanma deneyiminizi bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kutu iş Logo

Kutu İncelemesi

Aylık 580 $ ‘dan başlayan fiyatlarla
Ücretsiz plan mevcut Tüm Planlar

Ziyaret Kutusu

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me