2020’de Arşivleme için En İyi Çevrimiçi Yedekleme: Uzun Süreli Depolama

Genellikle verileri yedeklemeye odaklanırız, ancak dosya arşivleme bir bükülme ile yedeklenir: nadiren kullanmanız veya değiştirmeniz gereken dosyaları arşivlersiniz. Diğer bir fark, arşivleyerek dosyalarınızı kopyalamak yerine buluta taşımanızdır. Yerden tasarruf etmenize yardımcı olur, bu nedenle arşivleme toplaması için en iyi çevrimiçi yedeklemeyi oluşturmaya karar verdik.


Diğer bir olumsuz yanı da yedekleme ve arşivleme için mimari sunan bulut hizmetlerinin arşivinize depolama maliyetini azaltabileceğidir, çünkü bu dosyalara sık sık erişmenize gerek yoktur. Gerçi geri yükleme daha fazla zaman alıyor. 

Bu tür depolama alanlarına genellikle “soğuk hava deposu” denir ve listemizdeki bazı hizmetlerin bunu sunan planları vardır. Diğerleri ise daha pahalı olan düzenli “sıcak” depolamayı sağlar.

Bu listedeki hizmetleri, küçük işletme toplaması için en iyi çevrimiçi yedeklememizden, aynı zamanda en iyi çevrimiçi yedek listemizden seçtik. Yanlışlıkla buradaysanız ve bir hizmet seçmek için yardıma ihtiyacınız varsa, alternatifler için çevrimiçi yedekleme incelemelerimize bakın.

Dosyalarınızı buluta arşivlemek, sabit sürücü hatası nedeniyle dosyalarınızı kaybetme riskini azaltır. Yedekleme hizmetlerinin yapabilecekleri hakkında daha fazla bilgi için çevrimiçi yedekleme kitaplığımızı ziyaret edin.

Arşivleme 2020 için En İyi Çevrimiçi Yedekleme

Çevrimiçi Yedeklemeyi Soğuk Hava Deposu İçin En İyi Yapan Nedir

Bu toplamadaki en önemli kriterlerimiz değerdir, çünkü çok sayıda dosyayı ucuza arşivleyebiliyorsanız en iyisidir. İdeal olarak bir hizmetin de birçok planı olmalıdır çünkü bu, ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmenize yardımcı olur. Ayrıca, sağlayıcının ücretsiz bir plan veya deneme sunması harika olur, böylece abone olmaya karar vermeden önce hizmeti test edebilirsiniz.

Hizmetin kullanımı kolay olmalıdır. Bu, dosyalarınızı arşivleyebileceğiniz ve dosyalara erişmeniz gerekene kadar unutabileceğiniz anlamına gelir. Bu olduğunda, bunu basit bir şekilde yapabilmelisiniz. Ayrıca, hizmet çoğu işletim sisteminde çalışmalı ve web ve mobil üzerinden erişim sağlamalıdır.

Bant genişliğinize, bir sunucuya ve yedekleme hizmetine ne kadar yakın olduğunuza bağlı olarak dosyalarınızı aktarmak uzun sürebilir. Global sunucu ağına sahip bir servis genellikle en hızlısı olacaktır. Çok iş parçacıklı yüklemeleri etkinleştirme seçeneğini de görmek isteriz.

Bir yedekleme hizmetinin bulut güvenliği güçlü olmalıdır. Bu, dosya şifreleme düzeyine ve dosyalarınızı aktarırken hangi protokol ve şifrelemenin koruduğuna ve daha fazlasına bağlıdır..

Arşivleme için En İyi Çevrimiçi Yedekleme: Acronis True Image

Acronis True Image, en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetlerimizin en üstünde yer alan bir ev yedekleme hizmetidir. Dosyalarınızı buluta taşıyabilecek ve yerel kopyayı silebilecek bir veri arşivleme aracı da dahil olmak üzere birçok özellik sunar..

Acronis-True-Görüntü-Yedekleme-Kur-Slider1

Acronis-True-Görüntü-Hedef-slider2

Acronis-True-Görüntü-Aktif-Protect-slider3

Acronis-True-Görüntü-Ayarlar-slider4

Acronis-True-Görüntü-Araçlar-Slider5

Önceki

Sonraki

Yine de kullanmadan önce ya “gelişmiş” ya da “premium” planlarına abone olmanız gerekir. “Gelişmiş” plan, bir bilgisayar için yılda 49,99 ABD doları karşılığında 250 GB yedekleme alanı sağlıyor. Fazladan 20 ABD doları karşılığında 250 GB alan ekleyebilir veya maksimum beş adede kadar iki bilgisayar ekleyebilirsiniz..

“Premium” plan size yılda 99,99 ABD doları tutarında 1 TB kazanmanızı sağlar. “Gelişmiş” planla olduğundan daha fazla bilgisayarı yedekleyemezsiniz, ancak eklenen her bilgisayar fiyatı 50 $ artırır. Alanınızı yılda en fazla 5 TB’a kadar 40 $ karşılığında 1 TB artırabilirsiniz.. 

Acronis True Image’ın uygun olabileceğini düşünüyorsanız, ihtiyacınız olanı aldığınızdan emin olmak için 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanabilirsiniz.

Modern ve sezgisel bir tasarıma sahip masaüstü istemcisini kullanarak dosyalarınızı arşivleyeceksiniz. Ayrıca, arşivlenen dosyalarınıza işletim sisteminizin dosya gezginden hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar. Masaüstü istemcisi Windows ve macOS için kullanılabilir, ancak Linux’ta yoktur. Linux desteğine ihtiyacınız varsa, Linux toplama için en iyi çevrimiçi yedeklememizi okuyun.

Arşiv alanınıza erişmenin başka bir yolu da, çekici ve anlaşılır olan web istemcisidir. Ayrıca, Android ve iOS için akıllı telefon uygulamalarının kullanımı kolaydır ve hareket halindeyken dosyalarınıza erişmenizi ve yedeklemenizi sağlar.

Acronis True Image’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Acronis True Image, beklemedeki dosyaları güvence altına almak için AES 256 bit şifreleme kullanır ve TLS / SSL protokolü, aktarımdaki verilerinizi korur (SSL ile TLS karşılaştırmasında daha fazla bilgi). Ayrıca, Acronis Active Protection 2.0 sizi fidye yazılımı saldırılarına karşı korur. Özel şifreleme de mevcuttur. 

Bununla birlikte, iki faktörlü bir kimlik doğrulaması yoktur, bu büyük bir özledim. Bu nedenle, güçlü bir şifre oluşturduğunuzdan emin olun.

Acronis, testimizde hızlı aktarım hızlarına ulaşmasına yardımcı olan tescilli bir küresel sunucu ağına sahiptir. Sonuçları Acronis True Image incelememizde görebilirsiniz.. 

Esnek planları, arşivinize hızlı erişim, sağlam güvenlik ve hızlı aktarım hızları sayesinde Acronis’i zirveye taşıdık.

İşletmeler için Zoolz Cloud Backup

Önceki girişin aksine, Zoolz Cloud Backup for Business, işletmelere yöneliktir. Bununla birlikte, iş yedekleme hizmetlerinin genellikle sahip olduğu dik fiyatlar olmadan arşivleme sağlar..

Zoolz Ev Masaüstü İstemcisi

Zoolz Home Otomatik Seçim

Zoolz Home Yedekleme Programı

Zoolz Ev Kaynak Optimizasyonu

Zoolz Home Online Arayüzü

Önceki

Sonraki

Çünkü tüm planları soğuk hava deposu sağlıyor. En ucuz plan, yılda 79,90 ABD doları olan 2 TB’lık plan. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, 5 TB planına yıllık 199,90 ABD doları karşılığında abone olabilirsiniz. Daha pahalı planlar aylık ödeme yapmanızı sağlar. Sıcak depolamaya ihtiyacınız varsa, yılda 4 TB’a kadar 400 $ için 1 TB’lık artışlarla satın alabilirsiniz..

Zoolz’dan emin değilseniz, kararınızı vermenize yardımcı olması için 14 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullandığınızdan emin olun. 50 GB sıcak ve soğuk depo ile birlikte gelir.

Zoolz’un masaüstü istemcisi Windows ve macOS için kullanılabilir. Ana penceresi, yedeklemenizle ilgili tüm gerekli bilgileri gösterir ve alttaki düğmeler, yedekleme verilerini seçmenizi, ayarları değiştirmenizi ve geri yükleme işlemini başlatmanızı sağlar. Genel olarak, masaüstü istemcisi basit ve çekici.

Mobil uygulama yok, ancak yedeklemenize erişmek için web istemcisini kullanabilirsiniz. Net ve ezici değilken çok fazla bilgi gösterir. Tüm bunlar hakkında daha fazla bilgiyi Zoolz Cloud Backup for Business incelememizde okuyun.

Zoolz Cloud Backup for Business’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Zoolz Cloud Backup for Business, verilerinizi bilgisayarınızdan ayrılmadan önce AES 256 bit şifreleme kullanarak korur ve şifreleme anahtarını kendiniz yönetebilirsiniz. Ayrıca Zoolz, SSL protokolünü kullanarak dosyalarınızı transit olarak korur. Ancak, Zoolz iki öğeli kimlik doğrulaması sağlamaz. 

Zoolz, Amazon’un AWS altyapısını kullanıyor ancak bu, hız testlerimizde hızlı yükleme hızlarına ulaşmasına yardımcı olmadı. Bununla birlikte, tüm kullanılabilir bant genişliğini Acronis True Image’a ayıran bir mod ve ayrıca çok iş parçacıklı yedeklemeleri açma seçeneği vardır. Her iki yöntem de transferinizi hızlandıracak.

Acronis True Image ve Zoolz Cloud Backup for Business arasında yakın bir çağrıydı, ancak sonuçta Zoolz Cloud Backup’ı ikinci olarak yerleştirmeye karar verdik çünkü mobil uygulamalardan yoksun ve Acronis’in yapabileceği gibi masaüstünüzden arşivinize erişemiyor.

Jottacloud

Jottacloud, Norveç’ten dosyalarınızı yüklemek için kullanabileceğiniz çevrimiçi bir arşiv sağlayan bir bulut depolama ve yedekleme hizmetidir.

Jottacloud’un “kişisel” planı sınırsız yedekleme alanı sağlar. Aylık 7,56 dolar, ancak yıllık indirimli fiyat 75,58 dolar.. 

Jottacloud-anasayfa-2019

Birden çok kullanıcı için bir plana ihtiyacınız varsa, “aile” veya “iş” planlarını kullanabilirsiniz. En ucuz aile planı size ayda 6,46 $ veya yılda 64,60 $ için 1 TB alır. Sınırsız iş kullanıcısı için aynı alan aylık 10.84 $ veya yıllık 130.13 $.

Dosyaları arşivlemek için web istemcisini kullanmanız gerekir. Bunun nedeni, masaüstü istemcinin dosyalarınızı arşivleyememesi ve tıknaz olmasıdır. Web istemcisi ile arşivinize erişmek yalnızca tek bir tıklama alır ve ardından dosyalarınızı ve klasörlerinizi yükleyebilirsiniz.

Jottacloud’un mobil uygulamalarının kullanımı hoştur ve arşivinize erişmenizi ve fotoğraflarınızı yedeklemenizi sağlar. Ayrıca, telefonunuzu yedeklediğiniz tüm fotoğrafları silebilirsiniz. Bu, fotoğraflarınız için de arşivleme yapacağınız anlamına gelir.

Jottacloud’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Jottacloud, bilgisayarınızdan bir sunucuya aktarılan dosyalarınızı korumak için TLS / SSL protokolünü kullanır. Bir sunucuya girdikten sonra, AES 256 bit şifreleme dosyalarınızı beklemede karıştıracaktır. Yine de özel değil. Bununla birlikte, Jottacloud, kimlik bilgilerinizi koruyacak iki faktörlü kimlik doğrulamasına sahiptir.

Jottacloud’un veri merkezleri Norveç’tedir, bu nedenle ondan uzaklığınız aktarım hızınıza yansıyacaktır. Jottacloud’u test ettiğimizde Sırbistan’ın Belgrad kentinde nispeten yakındık, ama eğer değilseniz, çok iş parçacıklı yedeklemeyi etkinleştirirseniz transferlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Jottacloud’un büyük bir değer sunan fiyatlandırma planları vardır, ancak özel şifrelemeden yoksundur ve dosyaları arşivlemek için web istemcisini kullanmanızı gerektirir. Bununla birlikte, Jottacloud incelememizde okuyabileceğiniz gibi Jottacloud’da daha fazlası var.

İşletmeler için IDrive

IDrive, hem kişisel hem de kurumsal kullanıcılar için yetenekli bir hizmettir. Gerçek arşivleme sunar, yani dosyalarınızı buluttan açıkça silmediğiniz sürece dosyalarınızı asla silmez. Bu sayede bu listeyi yaptı.

IDrive sınırsız sayıda cihazı yedekleyebilir ve tüm planlar yedekleme alanı gibi eşit miktarda senkronizasyon alanı sağlar.

İDrive-Client-Yedekleme-Slider1

İDrive-Client-Restore-slider2

IDrive İstemcisiVerileri Zamanlayıcı-slider3

IDrive İstemcisiVerileri Sync-slider4

IDrive İstemcisiVerileri Disk-Görüntü-Slider5

Önceki

Sonraki

En ucuz iş planı yılda 74.62 $ karşılığında 250GB alır. 500GB için yılda 149.62 $ harcamanız gerekecek. Aşağıdaki planlar 12,5 TB’a kadar çıkıyor ve ayda da ödeme yapabilmenizi sağlıyor.

Ayrıca 52.12 $ için 2TB ve yıllık 74.62 $ için 5TB sağlayan kişisel planlar da vardır. IDrive’ın doğru seçim olduğundan emin değilseniz, abone olmadan önce test etmek için 5 GB’lık ücretsiz planını kullanabilirsiniz.

IDrive’ın masaüstü istemcisi Windows ve macOS üzerinde çalışır, ancak Linux üzerinde çalışmaz. En çekici müşteriler arasında değil, basit. Dosyalarınızı arşivlemek için harika çalışan “senkronizasyon ve bulut depolama” alanına dosya yüklemek için web uygulamasını da kullanabilirsiniz.. 

Minimal ve sezgisel tasarımı sayesinde mobil uygulamanın kullanımı kolaydır. Yedekleme ve fotoğraf zaman çizelgenize erişmek ve telefon verilerinizi yedeklemek için kullanabilirsiniz. Bu nedenle, IDrive mobil toplama için en iyi çevrimiçi yedeklememizi yaptı.

IDrive for Business’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

IDrive, dosyalarınızı aktarım sırasında korumak için TLS / SSL protokolünü ve beklemede tutmak için 256 bit AES şifrelemesini kullanır. IDrive’ı ilk kurduğunuzda özel şifrelemeyi de etkinleştirebilirsiniz.

İki faktörlü kimlik doğrulama da mevcuttur ve hesabınızdaki cihazlar için senkronizasyonu uzaktan devre dışı bırakabilirsiniz. Birisi cihazınızı çalarsa bu yardımcı olur.

IDrive ilk yüklemelerde hızlı değildir, ancak dosyalarınızı yedeklemek ve kurtarmak için IDrive Express adlı bir kurye servisi kullanabilirsiniz. IDrive hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, IDrive incelememizi okuyun.

BigMIND İşletme

BigMIND Business, Zoolz’dan (BIGMind Home gibi) başka bir üründür. Özelliklerle doludur ve dosyalarınızı “akıllı arşiv” adlı özel abonelik planını kullanarak arşivlemenize olanak tanır ve ayda 1 TB soğuk depolama alanı sağlar. Ayrıca, 50 sunucuyu ve 500 kullanıcıyı destekleyebilir. 

Daha fazla alana ihtiyacınız varsa, aylık 40 TL’ye 10 TB’a kadar 1 TB ekleyebilirsiniz. Plan ayrıca, fotoğraflarla çalışıyorsanız yararlı olan AI fotoğraf algılama özelliği de sunar..

BigMIND Masaüstü Kontrol Paneli

BigMIND Bağlantı Seçenekleri

BigMIND Akıllı Seçim

BigMIND Yedekleme Programı

BigMIND Online Dosyaları Keşfet

Önceki

Sonraki

BigMIND’ın masaüstü istemcisi, Zoolz Cloud’daki gibi Windows ve Mac’te çalışıyor ve yedeklemeniz hakkında bilmeniz gereken her şeyi bir bakışta gösteriyor. Genel olarak, kullanımı kolay ve basit.

Web istemcisinin ana görünümü gösterge tablosudur ve ayrıca tüm işletme yedeklemenizle ilgili tüm bilgileri gösterir. Açık, çekici ve kullanımı kolay. 

Mobil istemciyi arama günlükleri, kişiler, fotoğraflar, mesajlar, videolar ve diğer dosya türleri de dahil olmak üzere veri yüklemek için de kullanabilirsiniz. Ayrıca, uygulamaya yedeklediğiniz videoların ve resimlerin telefonunu temizlemesini bildirebilirsiniz.

BigMIND Business’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

BigMIND Business, şifreleme anahtarınızı varsayılan olarak yönetir ve özel şifrelemeyi etkinleştirmenin bir yolu yoktur. Bununla birlikte, şifreleme düzeyi AES 256 bit’tir ve BigMIND, aktarılan dosyaları korumak için SSL protokolünü kullanır. Ayrıca, kimlik bilgilerinizi korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanılabilir.

BigMIND’in yükleme testlerimizde gösterdiği performanstan memnunuz, ancak indirme hızı arzulanan çok şey bırakıyor. Ancak, hızlandırmak için “çok iş parçacıklı indirme” özelliğini açabilirsiniz ve BigMIND’a daha fazla bant genişliği tahsis etmek için “turbo moduna” geçebilirsiniz. Hız testi sonuçlarını görmek istiyorsanız, BigMIND Business incelememizi okuyun.

Son düşünceler

Tüm bu hizmetler dosyalarınızı arşivleyebilir, ancak en büyük fark fiyat, arşivinize erişim kolaylığı ve aktarım hızından kaynaklanır. Yüksek hızlar ve iyi kullanım kolaylığı sayesinde, planları diğer hizmetlerden (BigMIND Business hariç) daha az değer sunmasına rağmen Acronis True Image’ı en üste yerleştirdik.

Birincil odağınız daha fazla bilgi için daha az ödeme yapıyorsa, belirli dezavantajlarıyla yaşayabiliyorsanız, bu listedeki diğer hizmetler mükemmel bir seçimdir. Acronis True Image’dan daha fazlasını mı tercih ediyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize her şeyi anlatın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map