2020 İçin En İyi Kanban Proje Yönetim Araçları

Kanban panoları, projelerinizde ilerlerken işi izlemenin basit bir yoludur. Sistemi kullanan birçok proje yönetimi aracı vardır, bu yüzden birini seçmenize yardımcı olmak için bu kılavuzu en iyi kanban proje yönetimi araçlarına bir araya getirdik.


Size bir kanban panosunun ne olduğunu ve bir tane ile neler yapabileceğinizi göstereceğiz. Ardından, bunları içeren en iyi araçlardan bazılarına bakacağız. Kanban panoları, proje yönetimi yazılımına girmenin harika bir yoludur. Onlara aşina olduğunuzda, diğer görünümlere ve özelliklere bakmaya başlayabilirsiniz.

Kanban Kurulu Nedir?

Kanban, üretimi daha verimli hale getirmek için kullanıldığı Japon fabrikalarından kaynaklanmıştır. Microsoft daha sonra tekniği yazılım geliştirmeye uyarladı. İş akışlarını görselleştirmek isteyen çevik ekipler için yararlıdır.

Kanban panoları öğeler içeren sütunlardan yapılmıştır. Durumlarını değiştirmek için öğeleri sütundan sütuna taşırsınız. İşler soldan sağa akar, böylece her şeyin ne kadar ilerlediğini ve her aşamada ne kadar olduğunu görebilirsiniz..

En basit kurulum üç sütunlu yaklaşımdır: “yapılacak,” “yapan” ve “yapılan”. Bu açıklayıcıdır, ancak üretim sürecinizin veya ekiplerinizin veya bireylerinizin her aşamasını temsil eden sütunlarla daha da ileri gidebilirsiniz. Sana kalmış.

Tekniğe yeniyseniz, başlamanıza yardımcı olması için bir kanban panosu makalemizi nasıl kullanacağımızı okuyun. Sonra geri dönün ve buradaki araçlara bir göz atın.

Kanban Aracı ile Neler Yapabilirsiniz?

Kanban panoları, bir projeyle ilişkili görevleri tek bir yerde tutmanın yararlı bir yoludur. Bunlar, genel ofis yapılacaklar listeleri olarak veya düzenli iş akışlarını izlemek için belirli projelerde kullanılabilir. Ayrıca kişisel görev listeleri olarak iyi çalışırlar.

Öğeleri bir projede görev olarak kullanabilirsiniz, ancak kartları ve sütunları istediğiniz gibi adlandırabilirsiniz. Bu, onları oturma planları, restoran menüleri, kayıt sistemleri ve diğer birçok şey için kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Daha önce kullanmadıysanız, kurulumu kolaydır ve muhtemelen projelerinizde nasıl kullanılabileceği konusunda kendi fikirlerinizi düşünebilirsiniz..

Bakacağımız araçların birçoğu şablonlar ve örnekler içeriyor, Trello buna iyi bir örnek ve daha sonra göreceğimiz gibi kanban ile çalışmak için favori aracımız.

Bir kanban panosu ve kanban sistemi mutlaka aynı şey değildir. Kanban Scrum gibi metodolojilerden farklı olsa da, oradaki görevleri izlemek için bir tahta da kurabilirsiniz..

En İyi Kanban Proje Yönetim Araçları 2020

 1. Trello
 2. Asana
 3. monday.com
 4. Wrike
 5. ClickUp

Kanban araçları hızlı ve basittir, bu nedenle duyarlı ve kullanımı kolay yazılımları görmek isteriz. Öğeleri ve sütunları kolayca ayarlayabilmek de bir artı.

Çoğu araç diğer panoları ve özellikleri sağlar, bu nedenle kanban panosunun bunlarla ne kadar iyi çalıştığı önemlidir. Wrike gibi bazı durumlarda, basit kanban panosu karmaşık bir araç için erişilebilir bir yüz olarak iyi çalışır.

Fiyat büyük bir faktördür, ücretsiz en iyisidir. Kanban araçları basittir, bu nedenle ücretsiz ve ücretli seçeneklere sahip proje yönetim yazılımı genellikle ücretsiz kanban içerir. Bu, diğer özellikleri için ödeme yapıp yapmayacağınıza karar vermeden önce onları beğenip beğenmediğinizi görmek için farklı araçlar denemenin harika bir yoludur.

Burada baktığımız beş araçtan dördü kanban’ı ücretsiz kullanmanıza izin veriyor. Bununla birlikte, monday.com olmayan, en sevdiğimiz genel proje yönetim platformumuzdur..

Kanban ile özel olarak çalışmak için en iyi seçimimiz, basit, ücretsiz ve kanban yaklaşımına odaklanan Trello’dur..

Trello

Kanban ile başlamak istiyorsanız, Trello bunu yapmak için harika bir yerdir. Kanban panosu platformun ana odağıdır. Temel olmasına rağmen, sistemin mükemmel bir örneğidir. Trello incelememizde ele aldık ve Trello başlangıç ​​kılavuzumuz, araca ilk kez bakıp bakmadığınızı bilmeniz gereken her şeyi anlatıyor. Yeni başlayanlar için en kolay araçlardan biri.

Trello’nun ilham sayfası, kullanıcılarının paylaştığı birçok pano içeriyor. Bir kanban panosuyla neler yapılabileceğine dair bir fikre ihtiyacınız varsa onlara göz atın. İsterseniz Trello dışındaki araçlarla da kullanılabilirler.

Trello kartlarınız kategorilere ayrılabilir ve ekip üyelerine atanabilir. 250 MB’a kadar ek ekleyebilirsiniz. Bu çok küçükse, büyük dosyalar için en iyi bulut depolama alanımıza göz atın makalesi.

Trello’nun sadelik için bir ünü vardır, ancak “güç-up” sistemi onu genişletmenize izin verir, bu nedenle temelleri yerine getirdikten sonra iş akışlarınızı yükseltmek istiyorsanız, bunu yapmanızı sağlar. “Güçlendirmeler” diğer platformlarda varsayılan olarak bulunan özelliklerin çoğunu eklemenize olanak tanır.

Trello Genel Kurulları

Proje yönetimi için yararlı olmasının yanı sıra, Trello panolarınızı halka açmanıza izin verir. Yaratıcı olabilir ve etkinlikler için restoran menülerini veya oturma planlarını paylaşmak için kullanabilirsiniz. Özel arka planları, görünümünü işinize uyarlamanıza izin vererek, dünyayla bilgi paylaşmanın harika bir yoludur.

Trello-düğün

Ücretsiz bir araç arıyorsanız Trello da mükemmel bir seçimdir. Ücretsiz planı iyi çalışıyor ve her zaman yükseltmeniz için sizi rahatsız etmiyor, ancak bunu seçerseniz Trello’nun güzel ekstraları var.

Trello-çıkartmalar

Özel arka planlar, çıkartmalar ve emojiler geniş bir seçim var, ancak panolarınızı evde hissettirmek için ücretli planlara kendiniz yükleyebilirsiniz. Trello ile yanlış gidemezsin. Buraya başlamak için en kolay araç ve “güçlendirme” sistemi sayesinde birçok ekstra özellik sunuyor.

Asana

Asana başka bir kullanıcı dostu araçtır. Görevleri eksiksiz olarak işaretlemek için renkli animasyonlarla ödüllendiren kutlamaları gibi birçok eğlenceli özelliğe sahiptir. Bu konuda daha fazla bilgiyi Asana incelememizde okuyabilirsiniz. Başlamak için yardıma ihtiyacınız varsa, Asana başlangıç ​​kılavuzumuz da size yardımcı olmaya hazır.

Asana-kutlama

Arayüzü çekici, kullanımı kolay ve duyarlı. Bu, proje yönetimi yazılımında yeni olan herkes için mükemmel bir seçimdir. Şüpheci ekip üyelerini kullanmaktan heyecan duymanız gerekiyorsa, birlikte çalışmak zevklidir..

Asana, kanban panosuna ek olarak, bağımlılıkları yönetmenizi sağlayan bir takvim ve zaman çizelgesi içerir. Görevleri alt görevlere bölebilir, yorum bırakabilir ve bunlara dosya ekleyebilirsiniz. Asana’nın 100 MB dosya boyutu sınırını aşmanız gerekiyorsa, en iyi bulut depolama grubumuza bir göz atın.

Asana, birçok uygulama ile veri paylaşmanıza olanak tanıyan Zapier dahil diğer platformlarla iyi entegre olur.

Asana Maliyeti

Asana’nın ücretsiz katmanı, istediğiniz sayıda pano oluşturmanıza ve sütunlarınızı özelleştirmenize olanak tanır. Ayrıca görevlerinizi alt görevlere bölebilirsiniz. Kullanıcı başına aylık 9,99 ABD dolarından başlayan ücretli bir plana kaydolursanız, zaman çizelgesi ve bağımlılık yönetimi gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

Daha pahalı planlar, gelişmiş güvenlik ve öncelikli müşteri desteği gibi daha fazla özellik sunar. Genel Veri Koruma Yönetmeliği ve AB-ABD ile uyumludur. Gizlilik Kalkanı çerçevesi.

Trello vs. Asana ve Asana vs. Basecamp yüz atışlarımızdaki diğer araçlarla nasıl karşılaştırıldığını görebilirsiniz. Asana yeni gelenler için mükemmel bir seçimdir, ancak kanban panosundan daha fazlasını kullanmak isteyen kullanıcılar için Trello’dan daha iyidir. Özellikle işyerini eğlenceli bir yer haline getirmeye öncelik veren ekiplere uygundur..

monday.com

Cloudday.net’te monday.com’un büyük hayranlarıyız. En iyi proje yönetimi yazılımı grubumuzda en üst sırada yer aldı. Bu konuyla ilgili beğendiklerimiz hakkında daha fazla bilgiyi monday.com incelememizde okuyabilirsiniz..

Sezgisel ve iyi tasarlanmış, monday.com öğeleri tarafından saklanan bilgileri özelleştirmenizi sağlar. Bunlar her zamanki temel veri türleri olabilir, ancak oylama sistemleri, formüller veya renk seçiciler gibi şeyleri de içerebilirler..

en kanban-Pazartesi

monday.com, ana tablonuzdaki verilere dayanarak birden fazla kanban görünümü oluşturmanıza olanak tanır. Kullanılacak sütunlardan birini seçerek verileri otomatik olarak sıralayabilirsiniz. Kanban görüşü ana odak noktası değildir, ancak size veri sunma biçiminin bir parçasıdır..

Bu, kanban’ı iş akışlarına entegre etmek isteyen insanlara uygun olacağı anlamına gelir, ancak tamamen kanban panosunda çalışmak isteyenler için uygun değildir. Yöneticiler, diğer insanların birlikte çalışabileceği panoları kolayca oluşturmak için kullanabilir.

Kanban’a ek olarak, monday.com, verilerinizi farklı şekillerde görüntülemenizi sağlayan her türlü görünüm ve tabloya sahiptir. Zaman çizelgesini, takvimini, haritasını ve etkinlik günlüğünü içerir.

Bununla ne yapabileceğiniz hakkında ipuçları için monday.com başlangıç ​​kılavuzumuzu okuyun.

monday.com Maliyet

Ücretsiz bir katmanı yok, ancak en ucuz planı beş kullanıcıya aylık 25 ABD doları veriyor, bu nedenle küçük ekipler için çok pahalı değil. Ücretsiz bir deneme var, bu yüzden denemek için ödeme yapmak zorunda değilsiniz.

İyi görünmeye ve iyi çalışmaya ek olarak, aktarılan veriler için kullanılan TLS v1.2 şifreleme ve depolanan veriler için AES 256 bit ile en kaliteli güvenlik özelliğine sahiptir. Bunlar hakkında daha fazla bilgi için şifreleme makalesi açıklamamızı okuyun.

monday.com karşılaştırma makalelerimizde iyi iş çıkarıyor. Diğer platformlara karşı nasıl şekillendiğini görmek için monday.com ve Jira veya monday.com vs. Asana karşılaştırmaları okuyun..

monday.com kullanılabilirlik ve derinlik arasında iyi bir denge sunar. Mükemmel arayüzü, kullanımı kolaylaştırır ve sorun yaşamadan daha gelişmiş özelliklerini bulmanızı sağlar. Öneririz.

Wrike

Wrike, proje yönetimi alanının bir güç merkezidir ve özellikleri bolca doldurur. Ağırlığına rağmen, kanban panosu olarak kullanmanıza izin veren ücretsiz bir planı var, ancak sunduğu her şeyden yararlanmak için ödeme yapmanız gerekecek.

en kanban-wrike

Bazı rakiplerinden daha kullanımı daha zor olabilir, ancak kanban görünümü basittir ve dakikalar içinde çözülebilir. Görevleri sütundan sütuna taşımak, görevleri tıklamak ve ayarlamak gibi hızlı ve kolaydır.

Wrike’ın kanban panosu, sabit bir beş sütunlu yaklaşım kullanır ve geleneksel üç sütunlu kurulum, “beklemede” ve “iptal edildi” sütunlarıyla tamamlanır..

Wrike Bağımlılıkları

Wrike’ın bağımlılıkları vardır ve bunlar kanban panosuna entegre edilmiştir. Bir görevin tarihlerini değiştirirseniz, görevle ilişkili diğer görevleri otomatik olarak ayarlama seçeneğine sahip olursunuz. Bu, Wrike’ı çok şey olan karmaşık projeler için uygun hale getirir.

Görevler bir açıklama içerebilir ve bunlara dosyalar ekleyebilirsiniz. Onları birden çok kişiye atayabilir ve durumlarını takip edebilirsiniz. Wrike, görevleri kullanıcı veya bitiş tarihi gibi çeşitli yollarla filtrelemenize olanak tanır. Birden çok kişiye birçok görev atanmış olan daha büyük projeler için yararlıdır.

Wrike ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulama ve özelleştirilebilir erişim kontrolleri de dahil olmak üzere en kaliteli güvenlik özelliklerine sahiptir. Kendi güvenliğinizi artırmak istiyorsanız, en iyi VPN kılavuzumuzu okuyun.

Dezavantajı, Wrike’ın kanban panosunun o kadar esnek olmamasıdır. Örneğin Trello ile sütun adlarını olabildiğince ayarlayamazsınız. Ne yaparsa, iyi yapar,.

Wrike sofistike bir araçtır. Kanban panosu erişilebilir olmasını sağlamak için iyi bir iş çıkarıyor ve bunu sadece projeleri yönetmek için kullanmamanız için hiçbir neden yok. Yine de Wrike’tan en iyi şekilde yararlanmak için diğer görüşlerine de bakmalısınız.

Windows, macOS, Android ve iOS için uygulamaları vardır, bu nedenle çoğu cihazda kullanılabilir.

Wrike, büyük projelerin yöneticilerine uygun tam özellikli bir platformdur. Basit kanban tahtası, başlamak için harika bir yoldur. Wrike incelememizde bunun hakkında daha fazla bilgi edinin. Pazartesi.com ve Wrike makalemiz de size rakiplerine karşı nasıl bir şekil vereceği hakkında bir fikir verecektir..

ClickUp

ClickUp, temel bir kanban panosu içeren ücretsiz bir teklif içeren başka bir araçtır. Ücretsiz sürümünde 100 MB’lık bir ek sınırı vardır, ancak ücretli planlarda kaybolur ve bu da Gantt grafikleri gibi daha gelişmiş özelliklerini kullanmanıza izin verir. Bunlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir Gantt grafik kılavuzunun nasıl kullanılacağını bekleyen #linkimizi okuyun.

clickup pansiyon menü

Varsayılan olarak yalnızca iki sütun olmasına rağmen, kendi sütununuzu ekleyebilirsiniz, böylece istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Proje başına birden fazla panonuz olabilir. Yukarıdaki örnekte, soğuk ve sıcak plakalar için panoları olan bir restoranda siparişleri yönetmeyi ayarladık.

clickup pansiyon menü

Bu sistemi birden fazla ekiple çalışacak şekilde uyarlayabilir veya bireysel ekip üyeleri için kurullarınız olabilir. Çok yönlü ve güçlü.

ClickUp, üzerinde çalışılması kolay, keskin ve duyarlı bir arayüze sahiptir. Okunabilir arayüzü seçeneklerle doludur ve onunla neler yapabileceğinizi görmek için oynamaya değer.

ClickUp, bağımlılık yönetimini de içerir; Zaman yönetimi ve günlüğe kaydetme araçlarıyla, ne kadar görev yapmanın maliyetini izlemenize izin verir, bu da yöneticilerin sahip olması için mükemmel bir özelliktir.

Tıklama Tahminleri

Ayrıca, daha sonra oturum açtığınız zamanla karşılaştırabileceğiniz tahminler yapmanıza olanak tanır. Bu, bir sonraki proje oluşturduğunuzda planlamanızı iyileştirmenizi sağlar. Projelerinizin finansal tarafıyla ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, en iyi muhasebe yazılımı kılavuzumuz da kullanışlı olacaktır.

ClickUp, verilerinizin güvende tutulmasına yardımcı olacak birçok güvenlik özelliğine sahiptir. Korumalı kalma hakkında daha fazla bilgi edinmek için çevrimiçi güvenlik kılavuzumuzu okuyun.

MacOS, Windows, Android, iOS ve Amazon Fire TV uygulamalarına ek olarak, Google Chrome eklentisine sahiptir ve bu da onu cihazdaki en cihaz dostu araçlardan biri haline getirir. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için ClickUp incelememizi okuyun.

ClickUp’ın zaman kaydı ve tahmin özellikleri, maliyetleri yakından takip etmek isteyen yöneticiler için mükemmel bir seçimdir. Kullanım kolaylığı ve çok yönlülüğü, onu herkes için de güçlü bir seçim haline getiriyor.

Mansiyonlar

İlk beşimizi tam olarak yapmayan bir kanban görünümü içeren birçok iyi araç var.

leankit-kanban

LeanKit’in renkli kanban panosu, ekranınızda dikey olarak döşenmiş aynı anda birden fazla takım gösterir. Bu en güzel yaklaşım değil ve kalabalık görünüyor, ama buna alıştıktan sonra, sizi tıklamaya zorlamadan birçok bilgiyi sizin için kullanılabilir kıldığını göreceksiniz. Daha fazla bilgi için LeanKit incelememize göz atın.

Smartsheet-kart

Smartsheet’in “kart görünümü” bir kanban panosu. Kolayca alt görevler eklemenizi sağlar. Smartsheet ayrıca görevlerin birbirine nasıl uyduğunu görmenize yardımcı olacak bir Gantt görünümü içerir. Smartsheet incelememizde okuyabileceğiniz, fırfırsız bir ürün ama etkili bir ürün.

jira-Kanban

Jira, özelleştirilebilir sütunlara sahip bir kanban görünümü içerir ve çevik metodolojiler kullanan yazılım geliştiricileri için ekstra yararlı olacaktır. Scrum görünümü gibi geliştirici dostu özelliklerle doludur. Jira incelememizde bunun hakkında okuyun.

Son düşünceler

Gördüğümüz gibi, kanban board yazılımı söz konusu olduğunda seçim için şımarıksınız. Birçok yaklaşım benimsiyorlar ve basitten ileriye.

Bizim favorimiz Trello. Ücretsiz, kanban panosuna odaklanmış ve o kadar basit ki yanlış gidemezsiniz. Ayrıca şaşırtıcı bir genişleme kapsamına sahiptir. monday.com da çok yönlü favori aracımız olarak bahsetmeyi hak ediyor, ancak ücretsiz veya Trello kadar kanban odaklı değil.

En eğlenceli şey için Asana’ya göz atın. ClickUp, şeylerin finansal yönünü yönetmek için mükemmeldir ve Wrike, çok derinliğe sahip çok yönlü bir kalite aracıdır.

Buradaki tüm araçlar ücretsiz veya ücretsiz deneme sürümüne sahip, bu yüzden onları test etmenizi engelleyecek hiçbir şey yok. Buradaki araçlardan herhangi birini denediyseniz veya başka önerileriniz varsa, lütfen yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map