2020 İçin En İyi Gevşek Alternatifler: Zaman Kapalı

Slack, dünyadaki en büyük bulut tabanlı anlık mesajlaşma platformlarından biridir. 2013 yılında Stewart Butterfield, Eric Costello, Cal Henderson ve Serguei Mourachov tarafından bir iç iletişim aracı olarak başlatılan, kısa süre sonra dış pazar için bir ürün haline geldi ve şu anda her gün 10 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor.


Slack’in sunduğu her şeyle, kullanıcıların aslında bir değişikliği düşünmesi gerekmiyor, ancak Slack’in şirketinizin tüm verilerine erişebilmesini denemek veya rahat hissetmek istemeyenler için gerçekten iyi Slack alternatifleri var dışarıda.

Bu derlemede, Twist, Discord, Rocket.Chat ve çok daha fazlası dahil olmak üzere en popüler alternatiflerden bazılarını özellikler ve fiyatlandırma açısından karşılaştıracağız. Ayrıca en popüler açık kaynak alternatiflerinden bazılarına da göz atacağız.

Gevşeklik Nedir??

Basitçe söylemek gerekirse, Slack, mesajlaşma yoluyla ekibinizle iletişim kurmanızı sağlayan bir sohbet uygulamasıdır. Ekibinizle önemli bir satış sunumunda çalışmak ya da üniversitedeki bilim projeniz için Slack’i kullanmak isterseniz, temel işlevi aynı kalır.

Platformun kendisi, e-postaları mesajlarla değiştirmek ve en önemli kanallardaki tüm iletişimi merkezileştirmek için tasarlanmıştır. Ayrıca ekip üyelerinize doğrudan mesaj gönderebilir veya “özel” yalnızca davet edilen kanalları açabilirsiniz. Ayrıca, dosya yükleyebilir, sohbet dizilerini başlatabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Slack bir masaüstü uygulaması ve bir mobil uygulama ile birlikte gelir.

en çok gevşek alternatifleri-gevşeklik

En İyi 7 Gevşek Alternatif

 1. dönemeç
 2. anlaşmazlık
 3. sürü
 4. Glip
 5. Rocket.Chat
 6. Zulip
 7. Mattermost

Şimdi Slack hakkında biraz konuştuğumuza göre, alternatifleri hakkında konuşalım. Bir sonraki bölümde, birkaç sohbet hizmetini tartışacağız ve işlevlerini ve fiyatlandırmasını Slack’in.

1. Büküm

Karşılaştırmamızdaki ilk sağlayıcıya Twist denir. Her şeyden önce, Twist, insanların iletişim kurmak için kullandığı şekilde Slack’ten göze çarpmak istiyor. Gevşeklik, özellikle daha büyük takımlarda kolayca dikkat dağıtıcı olabilir. Bunun da ötesinde, belirli mesajları aramak oldukça zordur ve bilgiler hızla kaybolur. 

Bu nedenle, bükülme gerçek zamanlı iletişime odaklanmaz. Bunun yerine, ekiplerin kendi akış ve hızlarında iletişim kurmalarını sağlar ve mesajları daha net bir şekilde yapılandırır. Ana sayfasında farklılığı açıklayan bir sayfa bile var.

en çok gevşek alternatifleri-büküm-vs-gevşeme

Twist Temel Özellikler

Twist, odaklanmanın gerçek zamanlı olarak mevcut olmadığı bir e-posta ve mesajlaşma karışımı olan “evreler” olarak adlandırılan konuşmaları organize eder. Konular, Twist’in temel özelliğidir ve iletişiminizi konulara göre düzenlemenize izin verir. Ancak arayüzü bize Microsoft Outlook’u hatırlatıyor. 

Twist’in bir diğer yararlı özelliği de bildirimleri devre dışı bırakmaktır. Bunu Slack ile de yapabilirsiniz, ancak Twist’te kurmak daha kolaydır ve ekip üyeleriniz hesabınızın “vardiya dışı” olduğunu görür..

en çok gevşek alternatifleri-büküm

Büküm Fiyatlandırması

Twist’in iki farklı planı var, bu da fiyatlandırmasını oldukça basit hale getiriyor.

Ücretsiz: Sınırsız:
$ 0.00Kullanıcı başına aylık 5 ABD doları

Ücretsiz plan, bir ay boyunca sohbet ve yorum geçmişinize erişmenizi sağlar. Ayrıca beş farklı üçüncü taraf entegrasyonuna izin verir ve tüm çalışma alanında 5 GB dosya depolama alanı vardır. Ücretsiz planı sınırsız bir süre kullanabilirsiniz, önceki mesajlarınız silinmez. Bu iletilere erişmeniz gerekiyorsa, planınızı yükseltebilirsiniz.

Sınırsız paket, kullanıcı başına aylık 5 $ maliyetle gelir ve tüm sohbet geçmişinize erişmenize, istediğiniz sayıda üçüncü taraf uygulamasına entegre etmenize ve sınırsız dosya depolama alanına sahip olmanıza olanak tanır.

en çok gevşek alternatifleri-büküm-fiyatlandırma

2. Uyuşmazlık

En iyi Slack alternatifler makalemizdeki ikinci sağlayıcı Discord’dur. Öncelikle oyuncular için yapılmış olan bu ürün, günümüzde mühendisler ve diğer dijital uzmanlar arasında artan bir popülerliğe sahiptir. Dahili ses ve sohbet işlevleri, özellikle daha karmaşık projelerde çalışan ekipler için yararlı kılar.

en çok gevşek alternatifleri-geçimsizlik

Discord Temel Özellikleri

TeamSpeak’in en büyük rakibi olmasıyla Discord’un misyonu, oyuncuların saatlerce süren baskınlar ve maçlar sırasında iletişim kurma biçiminde devrim yapmaktır. Yine de, her türlü şey için kullanabilirsiniz. 

Discord’u nasıl kullanmak istediğinize bağlı olarak özel ve genel sunucular vardır. Ortak sunucularda, adından da anlaşılacağı gibi, herkes sunucuya katılabilir veya sunucudan ayrılabilir. Özel sunucularda durum böyle değil.

Örneğin, çok popüler bir JavaScript çerçevesi ve açık kaynaklı bir proje olan Vue.js’nin kendi Discord sunucusu var. Vue Land, insanların Vue.js ile ilgili her şeyi tartıştığı bir yerdir..

Bununla birlikte, Discord sadece saf bir sohbet ve oyun aracı değil, aynı zamanda forumlar ve topluluklar oluşturmanıza, ayrıca daha büyük ekipleri düzenlemenize yardımcı olur. Bu makaledeki diğer tüm sağlayıcılarda olduğu gibi, iletişim kanallara ve doğrudan iletilere ayrılmıştır.. 

Uyuşmazlık Fiyatlandırması

Discord aşağıdaki planlarla gelir:

Faturalandırma Dönemi: FreeDiscord Nitro ClassicDiscord Nitro
Yıllık faturalandırıldığında$ 0.004,16 ABD doları (kullanıcı başına aylık)8,33 $ (kullanıcı başına aylık)
Aylık faturalandırıldığında$ 0.004,99 ABD doları (kullanıcı başına aylık)9,99 ABD doları (kullanıcı başına aylık)

Her şeyden önce, Discord inanılmaz bir ücretsiz planla birlikte gelir, ancak sunucunuz için birkaç yükseltme ve satın alabileceğiniz genişletilmiş sohbet işlevleri de vardır. Yükseltmeler çoğunlukla sunucu tarafı yükseltmeleri ve ek özellikler arasında ayrım yapar. Hangi özellikleri aradığınıza bağlı olarak, doğru planı seçmeniz gerekir.

en çok gevşek alternatifleri-geçimsizlik-nitro-klasik fiyatlandırma

Uyuşmazlık Fiyatlandırması

Discord Nitro planı hem daha iyi sunucu hem de sohbet işlevleri içermekle birlikte, Discord Nitro Klasik planı yalnızca ikincisini kapsar. 

en çok gevşek alternatifleri-geçimsizlik-nitro-fiyatlandırma

3. Akın

Flock kendisine bir numaralı takım elçisi diyor. Bu, temel olarak Slack’in altını çizme misyonu olan bir şirket için güçlü bir ifadedir. Flock’u gerçekten kaç kişinin kullandığını bulamadık.

en çok gevşek alternatifleri-akın

Flock Temel Özellikler

Flock, Slack’in yaptığı en önemli sohbet özelliklerini sunar. Slack’in yapmadığı birkaç şey sağlar, ancak bunlardan bazıları bize göre yararsızdır. Örneğin, Flock size belirli üyelerin kanaldan çıkmasını önleme olanağı verir. 

Başka bir özellik de “oku” seçeneği, yani mesajınızı kimin okuduğunu veya okumadığını görebilirsiniz. Ayrıca, çalışanlar çevrimiçi olduğunda da bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Yerleşik GitHub entegrasyonu da yararlıdır, ancak Slack’e kuramayacağınız veya entegre edemeyeceğiniz hiçbir şey değildir.

Ancak, “oku” işlevi bir güven molasıdır ve bir ekip içinde arkadaşlık kurmak istiyorsanız, bize sorarsanız gerçekten kullanışlı değildir..

Flok Fiyatlandırması

Flock’un kurucusu Bhavin Turakhia, Hintli bir milyarder, Flock’un Slack’in daha ucuz bir versiyonu olduğunu duyuruyor. Flock’un fiyatlandırma konusunda çok agresif olduğu bir kez daha anlaşılıyor. Diğer şeylerin yanı sıra, Slack ve Flock’u doğrudan karşılaştırdığı bir sayfa var.

en çok gevşek alternatifleri-akın-vs-gevşeme

Web sitesine göre Flock, Slack’ten yüzde 64’e kadar daha ucuz. Bununla birlikte, biraz kazma yaptıktan sonra, en küçük Flock planını en büyük Slack planıyla karşılaştırdığını öğrendik. Flock’un üç fiyatlandırma düzeyi vardır: Başlangıç ​​planı, Profesyonel plan ve Kurumsal plan.

Faturalandırma Dönemi: Başlangıç ​​PlanıPro PlanıKurumsal Planı
Yıllık faturalandırıldığında$ 0.00Kullanıcı başına aylık 4,50 ABD dolarıKullanıcı başına aylık 8 ABD doları
Aylık faturalandırıldığında$ 0.00Kullanıcı başına aylık 6 ABD dolarıKullanıcı başına aylık 10 ABD doları

en çok gevşek alternatifleri-akın-fiyatlandırma

4. Tut

Glip bugün California’dan bir bulut iletişim sağlayıcısı olan RingCentral’ın bir hizmetidir. Glip, 2015 yılında RingCentral tarafından satın alındı ​​ve o zamandan beri hizmet portföyünün ayrılmaz bir parçası oldu. 

en çok gevşek alternatifleri-Glip

Glip Temel Özellikler

Hemen hemen her Slack alternatifi gibi, Glip’in de rakipleriyle karşılaştırabileceğiniz kendi web sitesi sayfası var. Diğer sağlayıcıların aksine, Glip aslında mantıklı bir karşılaştırma getiriyor.

en çok gevşek alternatifleri-Glip-vs-gevşeme

Glip ve Slack’in ücretsiz planlarını karşılaştırırsanız, Glip’in ücretsiz sürümünün Slack’in ücretsiz sürümünü geçtiğini göreceksiniz. Birçok sınırsız özellik ile, özellikle küçük takımlar için Glip kullanmak yararlı olabilir. 

Burada özellikle harika olan şey, Glip’in hem ücretsiz hem de ücretli sürümlerinin bir ekip olarak çalışabileceğiniz bir görev yöneticisi ve takvimi ile gelmesidir.. 

Glip’te, bir görev oluşturabilir, bir son tarih belirleyebilir ve tüm görevlerinizin bir bakışta görülebileceği gösterge tablolarına sahip olabilirsiniz. Bu özellikler bir ekipte işbirliğini çok daha kolay hale getirir. Böyle bir kurulumu Slack ile çoğaltmak için bir Trello kartına da ihtiyacınız olabilir..

Glip Fiyatlandırması

Glip’in fiyatlandırma planı oldukça basittir. Ücretsiz ve ücretli bir sürümü ile geliyor.

Faturalandırma Süresi: FreeStandard
Yıllık faturalandırıldığında$ 0.00Kullanıcı başına 60 ABD doları
Aylık faturalandırıldığında$ 0.00Kullanıcı başına 5 ABD doları

Ücretsiz sürüm, özellikli olarak ücretli sürüme çok yakın geliyor. Ücretsiz bir plan üzerinde karşılaşacağınız tek engel, Glip’in görüntülü sohbet işlevini 500 dakika ile sınırlamasıdır. Bu özelliği 500 dakika sonra kullanmaya devam etmek istiyorsanız, Standart (ücretli) planına geçmeniz gerekir..

Ancak, yalnızca ücretli bir plana geçerek Glip’in veri saklama politikasını ve uyumluluk ihracatını da alırsınız. 

en çok gevşek alternatifleri-Glip fiyatlandırma

İlk bakışta, Glip daha ucuz Slack alternatiflerinden birine benziyor. Ancak, işte gerçek şu: gelir ücretli planına geçmek istiyorsanız, önce bir RingCentral hesabı oluşturmanız gerekir. 

Desteğiyle konuştuktan sonra, bir RingCentral hesabının ücretsiz olmadığı ortaya çıkıyor. Böyle bir hesap için ayda ne kadar harcama yapmanız gerektiği belirsizdir. Mac veya Windows cihazınıza Glip’i yüklemek için bir RingCentral hesabına da ihtiyacınız olacak.

Açık Kaynak Slack Alternatifleri

Şimdi ücretli sürümler hakkında ayrıntılı olarak konuştuğumuza göre, en iyi açık kaynaklı Slack alternatiflerini tartışmak istiyoruz.

Açık kaynaklı yazılım harika. Teknoloji konusunda bilginiz varsa, mevcut sohbet platformlarını isteklerinize göre uyarlayabilir ve genişletebilirsiniz. Açık kaynaklı yazılımlarla ilgili bir başka iyi şey de, üçüncü bir tarafın verilerinize erişmesini istemiyorsanız platformu kendi sunucunuza yükleyebilmenizdir. 

5. Roket.Chat

Rocket.Chat, Slack’in birçok açık kaynak alternatifinden biridir. Rocket.Chat’i bulutuyla kullanabilir ve ücretini ödeyebilir veya bir sunucuya kendiniz indirip yükleyebilirsiniz. İkincisi, bir çeşit hosting çözümü hazır bulundurmanızı gerektirir (web hosting incelememize göz atın).

en çok gevşek alternatifleri-roket-sohbet

Rocket.Chat Temel Özellikleri

Rochet.Chat uygulaması çoğunlukla Slack’e benziyor ve özelliklerinde çok farklı değil. Özellikle vurgulamak istediğimiz iki özellik sunuyor. 

Birincisi, verilerinizi doğrudan Slack’ten Rocket’e taşımanıza izin veren Slack ithalatçısıdır. Diğeri bir sohbet widget’ı: web sitenize bir parça kod eklersiniz ve web sitenizin ziyaretçileriyle Rocket aracılığıyla sohbet edebileceksiniz..

Ayrıca, özellikleri ekleyerek veya kaldırarak ve kendi entegrasyonlarınızı, eklentilerinizi ve temalarınızı seçerek platformunuzu özelleştirebilir ve tam görünümünü ve hissini özelleştirebilirsiniz – temel olarak açık kaynaklı bir platformun sağladığı tüm avantajlar.

Rocket.Chat Fiyatlandırması

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Rocket.Chat’ı bulut aracılığıyla veya kendiniz barındırarak kullanabilirsiniz. Kendi sunucunuzda barındırıyorsanız, Rocket.Chat aşağıdaki planlarla birlikte gelir:

Faturalandırma Dönemi: CommunityPro
Yıllık faturalandırıldığında$ 0.00Kullanıcı başına aylık 2,5 ABD doları
Aylık faturalandırıldığında$ 0.00Kullanıcı başına aylık 3 ABD doları

Ücretsiz Topluluk planı, 1000’e kadar kullanıcınız olmasını sağlar ve mesajlaşma veya mesaj geçmişinize erişme konusunda sizi sınırlandırmaz. Ayrıca, üçüncü taraf entegrasyonlarının sayısını sınırlandırmaz. 

Rocket.Chat’i konferans aramaları için, ancak paylaşılan bir sunucuda bile kullanabilirsiniz. Konferanslarınızın özel bir sunucuda yapılmasını istiyorsanız, Pro planına geçmeniz gerekir.

Pro planında aylık olarak faturalandırıldığınızda kullanıcı başına 3 ABD doları, yıllık olarak faturalandırıldığınızda kullanıcı başına yıllık 30 ABD doları tutarındadır. Çok dilli arayüz gibi iyi sayıda özelliğin kilidini açar ve destek ile birlikte gelir. Her iki plan da her ortak işletim sisteminde çalışır.

en çok gevşek alternatifleri-roket-sohbet-Otomatik yönetilen fiyatlandırma

Rocket.Chat’i bulut üzerinden kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki paketler arasından seçim yapabilirsiniz:

Faturalandırma Dönemi: BronzeSilver
Yıllık faturalandırıldığındaKullanıcı başına aylık 1,66 ABD dolarıKullanıcı başına aylık 3,33 ABD doları
Aylık faturalandırıldığındaKullanıcı başına aylık 2 ABD dolarıKullanıcı başına aylık 4 ABD doları

En küçük bulut tabanlı plan olan Bronz plan size 1 TB depolama alanı, beş üçüncü taraf entegrasyonu sağlar ve siz ve ekibiniz için en önemli sohbet temellerini kapsar. Temel destek, günlük analiz ve yedeklemelerle birlikte gelir. 

Gümüş plan ikinci en büyük seçenektir ve Bronz planından biraz daha pahalıdır. Aylık faturalandırıldığında kullanıcı başına aylık 4 ABD doları veya yıllık faturalandırıldığında kullanıcı başına yıllık 40 ABD dolarıdır. 

Ekibiniz için 5 TB’a kadar depolama alanı elde edersiniz, ayrıca 100 üçüncü taraf uygulamasını Rocket’inize entegre edebilirsiniz .hat çalışma alanına ve özel bir alan adıyla ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca, Rocket’e özel bir fiyatlandırma almak için Rocket.Chats satış ekibiyle iletişime geçmenizi gerektiren bir Altın planı da var. 20 TB depolama alanı ve 1.000 entegrasyona sahip olursunuz, ayrıca analiz raporlarınız ve yedeklemeleriniz saatlik olarak yapılır.

Rocket’i alırsınız. Paranızın satın alabileceği en iyi destek, yani Rocket ile konuşabilirsiniz. Ürün ekibi, işe alım çağrıları ve çok daha fazlasını yaptı.

en çok gevşek alternatifleri-roket-sohbet-bulut fiyatlandırma

6. Zulip

Zulip küçük bir açık kaynaklı proje olarak başladı ve 2014 yılında Dropbox tarafından satın alındı. Dropbox, hizmeti açık kaynaklı yazılım olarak sunmaya devam etmeye karar verdi. Çok aktif bir toplulukla, Zulip dikkate değer bir açık kaynaklı Slack alternatifidir..

en çok gevşek alternatifleri-zulip

Zulip’in Temel Özellikleri

Slack’in aksine, Zulip sözde “konularda” iletişime izin verir. Her kanalın (Zulip’te “akışlar” olarak adlandırılır) iletişimi basitleştirmenize olanak tanıyan birkaç alt konusu vardır. Özellikle büyük ekipler için kullanışlı bir özellik. 

Zulip’in bir diğer avantajı, açık kaynak olması ve yeni bir özellik eklemek istiyorsanız, bunu kendiniz geliştirebilir veya uygulanma şansı ile topluluğa önerebilirsiniz..

Zulip Fiyatlandırması

Rocket.Chat’a benzer şekilde, Zulip’in iki fiyatlandırma modeli vardır: biri bulutuyla kullandığınızda ve diğeri yerel olarak kendi sunucunuza yüklediğinizde. Zulip’in bulut hizmeti ücretsiz bir plan ve ücretli bir plan ile geliyor.

Faturalandırma Süresi: FreeStandard
Yıllık faturalandırıldığında$ 0.00Kullanıcı başına aylık 6,67 ABD doları
Aylık faturalandırıldığında$ 0.00Kullanıcı başına aylık 8 ABD doları

İki plan fonksiyonlar açısından farklılık gösterir. Ücretsiz plan sizi tüm çalışma alanı için 5 GB depolama alanı ile sınırlar ve tıpkı Slack’in ücretsiz planı gibi yalnızca son 10.000 mesaja erişebilirsiniz. Zulip’in Standart planına geçerseniz, sınır kaldırılır ve depolama alanınız kullanıcı başına 10 GB’a çıkar.

en çok gevşek alternatifleri-zulip-bulut fiyatlandırma

Zulip’i kendiniz yüklemek istiyorsanız, Topluluk Sürümü ile Kurumsal Sürüm arasında seçim yapabilirsiniz. Topluluk Sürümü ücretsiz ve aynı kalacak olsa da, Enterprise Edition ücretlidir.

Topluluk ve İşletme Sürümleri işlevsellik açısından farklılık göstermez, ancak destek bakımından farklılık gösterir. Enterprise Edition ile biletlerinize öncelik verilecek ve daha iyi ve daha hızlı yardım alacaksınız.

en çok gevşek alternatifleri-zulip-on-öncül-fiyatlandırma

Sonuçta, Zulip insanların iletişim kurma şekline biraz daha fazla yapı getiren ortalama bir hizmettir, ama bu konuda.

7. Madde

Son olarak, Mattermost hakkında konuşalım. Mattermost 2011 yılında dahili bir sohbet uygulaması olarak kuruldu, çünkü o zamanlar (Slack geliştirilmeden önce), bir video oyunu şirketi olan SpinPunch’lı geliştiriciler o sırada mevcut sohbet programlarından gerçekten memnun değildi.

Mattermost daha sonra 2015 yılında açık kaynaklı bir sohbet seçeneği olarak halka sunuldu.

en çok gevşek alternatifleri-mattermost

Mattermost Temel Özellikler

Mattermost kredisi, her şeyden önce, SaaS sohbet uygulamalarından uzaklaşmaktır. Kişisel deneyimlerine dayanarak, geliştiricilerin mevcut SaaS uygulamalarıyla ilgili sorunları vardı (diğer şeylerin yanı sıra verilerine erişmek için para ödemek zorunda kaldılar). Bu yüzden kendi Mattermost manifestolarını takip ederek Mattermost’u inşa etmeye karar verdiler.

Manifestoyu okuyan herkes Mattermost’un kendisini işlevsellik açısından değil, veri koruması açısından Slack ve diğer satıcılardan ayırmak istediğini anlar. İlk nokta, özellikle – “asla kilitlenmedi” – Mattermost’un kurumsal stratejisine açıkça yansıyor.

Mattermost Linux, Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanılabilir.

Son Fiyatlandırma

Mattermost’un açık kaynak olarak sunulmasıyla üç farklı sürüm kurabilirsiniz: Team Edition, Enterprise E10 planı ve Enterprise E20 planı. Ekip sürümü tamamen ücretsiz olmakla birlikte, diğer iki plan için aşağıdaki fiyatlar geçerlidir.

Faturalandırma Dönemi: Team EditionEnterprise E10Enterprise E20
Yıllık faturalandırıldığında$ 0.00Kullanıcı başına aylık 3,25 ABD dolarıKullanıcı başına aylık 8,50 ABD doları

Önceki açık kaynak alternatiflerinden farklı olarak, Mattermost’un bulut sürümünü yoktur; bu, geçmişini ve manifestosunu okuduysanız kendi kendini açıklar.

Ücretsiz sürümü ile en önemli sohbet özelliklerini elde edersiniz. Enterprise E10 sürümüne geçerseniz, bir sonraki iş günü, konuk hesaplarını işyerinize davet etme ve diğer teknik özellikler için de destek alırsınız.. 

Ekip tabanlı izinler oluşturmak, veri merkezi desteğine sahip olmak veya uyumluluk politikanızla ilgili yardım almak istiyorsanız Enterprise E20 sürümüne geçmeniz gerekir.

en çok gevşek alternatifleri-mattermost fiyatlandırma

Slack Temel Özellikler

Aşağıda, diğer seçeneklerle karşılaştırmak için temel olarak kullandığımız Slack’in en önemli temel özelliklerine genel bir bakış verilmiştir..

 • Kanallarda iletişim: daha önce de belirttiğimiz gibi, Slack’deki tüm iletişim kanallarda veya özel mesajlarda olabilir. Kanallar özellikle büyük ekipler için yararlıdır.
 • Çalışma alanlarında paylaşılan kanallar: başka bir şirketle bir proje üzerinde çalışıyorsanız, çalışma alanlarında kolayca paylaşılan kanallar oluşturabilirsiniz. Bu, kuruluşunuz dışındaki kişilerle olan iletişimi tek bir yerde yönlendirmenizi sağlar. Ancak bu özellik ücretli planların yalnızca bir parçasıdır.
 • Dosya paylaşımı: ekibinizle paylaşabileceğiniz dosyaları yükleyebilir, izleyebilir, yönetebilir ve bunlara yorum yapabilirsiniz.
 • İletileri sabitleme: bu, mesajların kolayca kaybolduğu büyük şirketler için önemli bir özelliktir. Bir mesajı sabitlediğinizde, kanalı temelde vurgulayıp herkesin gördüğünden emin olursunuz.
 • birgelişmiş arama ve değiştiriciler: tüm iletişimin tek bir yerde gerçekleşmesi ile işler hızla karışabilir. Gelişmiş arama değiştiricilerinin kullanışlı olduğu yer burasıdır, çünkü daha spesifik bilgileri (ör. Belirli tarihler, kanallar ve çok daha fazlası) aramanıza izin verirler.
 • Hatırlatıcı ayarlama: hatırlatıcılar neyin önemli olduğunu takip etmenin ve kendinize olayları veya son tarihleri ​​hatırlatmanın iyi bir yoludur. 
 • Üçüncü taraf uygulamaları entegre edin: Slack ayrıca, belirli işlemleri otomatikleştirmek için Google Drive, Trello, Zapier ve diğer birçok yararlı şey gibi üçüncü taraf uygulamaları entegre etmenizi sağlar..
 • Sesli ve görüntülü aramalar: Slack’in ücretsiz planıyla birebir aramalar yapabilirsiniz (sesli ve görüntülü). Ücretli bir plana geçerseniz, aramalar sırasında ekranınızı paylaşabilir ve daha fazla kişiyle sesli veya görüntülü konferans başlatabilirsiniz.

Listemizde bahsettiğimiz özellikler etkileyici ve Slack’in sunabileceği daha çok şey var, ancak en önemlilerine odaklanmak istedik.

Gevşek Fiyatlandırma

Aşağıdaki tabloda görebileceğiniz gibi, Slack’in fiyatı oldukça basit.

Faturalandırma Dönemi: FreeStandardPlus
Yıllık faturalandırıldığında$ 0.00Kullanıcı başına aylık 6,67 ABD dolarıKullanıcı başına aylık 12,50 ABD doları
Aylık faturalandırıldığında$ 0.00Kullanıcı başına aylık 8 ABD dolarıKullanıcı başına aylık 15 ABD doları

Ücretsiz plan, Slack’i denemek isteyen daha küçük takımlar içindir. Hizmet sınırsız bir süre boyunca ücretsizdir, ancak sohbet geçmişinize erişiminizi sınırlar. Bu planla yalnızca son 10.000 mesaja erişebilirsiniz.

Ayrıca, çalışma alanı başına üçüncü taraf uygulama sayısını da sınırlar. Ücretsiz planda bir Slack çalışma alanı açtığınızda, ekip üyelerinize gerçekten güvenmeniz gerekir. Bunun nedeni, yalnızca her yeni çalışma alanıyla birlikte gelen standart kanal olan # genel kanal için belirli izinleri ayarlayabilmenizdir..

en çok gevşek alternatifleri-gevşek fiyatlandırma

Standart plan, yıllık olarak faturalandırılmayı seçerseniz, her etkin kullanıcı için aylık 6,67 ABD doları olarak faturalandırılır. Ancak, aylık bazda, her etkin kullanıcı için aylık 8 ABD dolarıdır. Yıllık bazda, kullanıcı başına 80.04 $ veya 96 $ ödersiniz.

Bu planda, sohbet geçmişinizin tamamında arama yapabilir ve sınırsız sayıda üçüncü taraf uygulaması entegre edebilirsiniz. Slack için dosya depolama alanınız da yükseltilir. Ücretsiz plandayken toplamda 5 GB ile sınırlısınız, ancak Standart planla her ekip üyesi 10 GB kazanıyor. Ayrıca standart destek yerine 7/24 destek alırsınız.

en çok gevşek alternatifleri-gevşeme-2

Plus paketi, yıllık olarak faturalandırıldığında etkin kullanıcı başına aylık 12,50 ABD doları, aylık ay seçeneği ise 15 ABD dolarıdır. Bununla birlikte, bu planda kullanıcı başına yıllık 150 ila 180 dolar ödersiniz..

Bu paket, kullanıcı başına 20 GB dosya depolama alanı, bölgesel destek saatlerinde dil desteği de dahil olmak üzere öncelikli destek ve çok daha fazlasını sunar.

Son olarak, çok sayıda çalışma alanını çalıştırmanıza ve belirli bir müşteri başarı ekibiyle destek oluşturmanıza olanak tanıyan Kurumsal Izgara planı vardır, ancak aynı zamanda özel bir fiyat etiketi ile birlikte gelir.

Son düşünceler

Bu, en iyi Slack alternatiflerinin detaylı karşılaştırmasıydı. İronik olarak, takımlarda iletişimi kolaylaştırmak için tasarlanmış yazılımlar sunan satıcılar için, bazıları dış dünyayla iletişim kurmak için biraz mücadele ediyor. 

Hepimiz Slack’in harika olduğunu ve birçok özelliğe sahip olduğunu biliyoruz, ancak rakiplerinin de sunabileceği bazı iyi ve kullanışlı özellikleri var. Harika ve ücretsiz bir Slack alternatifi arıyorsanız, Discord’a göz atın. 

İletişim ve verileri üzerinde tam kontrol sahibi olmak isteyenler açık kaynaklı yazılıma güvenmelidir. Açık kaynak sağlayıcıları arasında özellikle Rocket’i öneriyoruz.. 

Burada bahsedilen Slack alternatiflerinden birini mi kullanıyorsunuz, yoksa Slack’in gerçek anlaşma olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bir rakibi unuttuk mu? Lütfen yorumlarda bize bildirin ve okuduğunuz için teşekkür ederim. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map