2020 İçin En İyi Asana Alternatifleri: Başka Yerlerde Kutlamaları Bulun

Asana en uygun proje yönetim araçlarından biridir. Sevimli kutlamaları ve çekici tasarımı ile organizasyonu keyifli hale getirmek için birçok araçtan daha da öteye gidiyor. Bundan hoşlanacak çok şey var, ancak rakiplerinin de sunacak çok şeyi var. Bu makalede, en iyi Asana alternatiflerinin masaya ne getirdiğini göreceğiz.


Asana’ya aşina değilseniz, Asana incelememize bir göz atın. Beğendiyseniz, Asana başlangıç ​​kılavuzumuz başlamanıza yardımcı olabilir.

2020’nin En İyi Asana Alternatifleri

Asana Sizin İçin Ne Yapar?

Asana, işi daha az angarya yapmak için harika bir iş çıkarır. Görevleri farklı şekillerde düzenlemenizi sağlayan iyi bir görünüm seçimine sahiptir. Ekip üyeleriyle koordine etmenizi ve dosyaları paylaşmanızı sağlar. Yine de 100 MB’lık ek sınırını aşmak istiyorsanız bulut depolama makalelerimize göz atın..

Asana-proje şablonları

Asana’yı seviyoruz, ancak kendi güçlü ve zayıf yanlarıyla birçok proje yönetimi aracı var.

Asana’nın özelliklerinin çoğu yalnızca ücretli planlarında kullanılabilir, bu nedenle size daha fazlasını ücretsiz veren bir araç tercih edebilirsiniz. Burada ele aldığımız tüm araçların ücretsiz planları yoktur, ancak hepsinin ücretsiz denemeleri vardır, böylece bunları ücretsiz olarak araştırabilirsiniz..

Asana’nın açık kalpli yaklaşımı size uygun değilse, monday.com, Wrike veya Aha gibi daha iş odaklı bir şeye göz atın. Daha basit bir şey istiyorsanız, Trello ve Todoist iyi seçeneklerdir. Her şeye rağmen en iyisi ile başlayalım.

En İyi Asana Alternatifi: monday.com

monday.com, en iyi proje yönetimi yazılım listemizin en üstünde yer alarak, en sevdiğimiz proje yönetim aracımızdır. Eğer doğrudan Asana ile karşılaştırmak istiyorsanız, monday.com ve Asana karşılaştırmasını okuyun.

monday.com, Asana’lar gibi iyi tasarlanmış ve erişilebilir olan mükemmel bir arayüze sahiptir. Bununla birlikte, kullanılabilirlik Asana’dan daha ileri gidiyor. Asana eğlenceli olmak için animasyon kullanıyor olsa da, monday.com onu ​​kontrolleri etrafında yönlendirmenize yardımcı olmak için kullanır, bunların çoğu, tıkladığınızda ne olduğunu göstermek için değişir.

Pazartesi pansiyon

Ayrıca görevleriniz üzerinde yüksek derecede kontrol sağlar. Her birinin içerdiği alanları ekleyebilir ve ayarlayabilirsiniz. İyi kullanmak için kısıtlamaya ihtiyaç duyan esnek bir sistemdir, ancak işleri istediğiniz gibi ayarlamanıza izin verir.

Neyse ki, monday.com size yardımcı olacak birçok şablon içerir. Sana her birinin ne yaptığını göstermek iyi bir iş çıkarır, bu da tahmin yapmayı seçmeyi ortadan kaldırır.

İki faktörlü kimlik doğrulamaya ek olarak, güvenlik ve kullanım kolaylığı arasındaki dengeyi ayarlamanıza izin veren çeşitli güvenlik ayarları vardır. Siber suçlardan korunmak için güçlü, 256 bit şifreleme kullanır.

monday.com Maliyet

Ücretsiz bir planı yok, ancak aylık 25 ABD doları başlangıç ​​fiyatı, mükemmel bir değer olan beş kullanıcı içeriyor. Kredi kartı bilgileri vermeden 14 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz..

Platformu öğrenmenize yardımcı olacak bir iletişim formu, geniş bilgi tabanı ve web seminerleri ile de destek üzerinde iyi bir performans sergiliyor. Sorusuna dört dakikalık yanıtı, yaşadığımız en hızlı şeylerden biriydi.

Tarayıcı sürümünün yanı sıra monday.com, Windows ve macOS için masaüstü uygulamalarına ve Android ve iOS için mobil uygulamalara sahiptir. Daha fazla bilgi edinmek için monday.com başlangıç ​​kılavuzumuz ve monday.com incelememizle başlayın.

Trello

İşleri basit tutmak istiyorsanız, Trello işleri tek ve basit bir görünümle planlamanıza izin vermekte harika bir iş çıkarır. Kanban tahtası etrafında. Buna aşina değilseniz, bir kanban panosu kılavuzunun nasıl kullanılacağını okuyun.

Trello pansiyon

Adlandırılmış sütunlarda sıralanan görevleri oluşturursunuz. İş bittiğinde görevleri soldan sağa taşırsınız. Hızlı ama etkili. Trello ve Asana makalemizde daha önce doğrudan Asana ile karşılaştırdık.

Basit olsa da, işlev düzeyini daha gelişmiş araçların seviyesine getirmenizi sağlayan mükemmel “güçlendirmeler” vardır. Özellikle dikkat edilmesi gereken nokta, ortak görevleri otomatikleştirmenizi ve bir düğmeye atamanızı sağlayan “uşak” güçlendirme.

Trello ayrıca, Jana incelememizde okuyabileceğiniz ve Asana ve Jira makalemizde Asana ile karşılaştırabileceğiniz Asana ve Jira gibi diğer proje yönetim platformları da dahil olmak üzere çeşitli platformlarla entegre oluyor..

Görevlerinizi düzenlemenin yanı sıra, restoran menülerinden etkinlik oturma planlarına kadar her şeyi gösteren genel panoları oluşturmak için Trello’yu kullanabilirsiniz..

Basit olsa da, Trello’nun rehberleri bolca, bir bilgi tabanı, aktif bir topluluk ve ihtiyacınız varsa doğrudan desteği ile mükemmel bir desteği var.

Trello’nun, iki faktörlü kimlik doğrulama ve alan adı kısıtlamalı davetiyeler de dahil olmak üzere güçlü bir güvenliği vardır. Ayrıca taşıma sırasında ve beklemede olan verileri şifreler. Bununla ilgili daha fazla bilgi için şifreleme açıklamamızı okuyun.

Trello Maliyeti

Trello, en iyi ücretsiz proje yönetimi yazılımı listemizde yer alan mükemmel bir ücretsiz plana sahiptir. Ücretli planları bireyler için ayda 3,75 $ veya her ekip üyesi için ayda 9,99 $ ‘dan başlar, bu yüzden çok pahalı değildir. Ücretli planlar size birden fazla güç açma, ekstra özelleştirme özellikleri sunar ve “uşak” güç açıldığında kullanım sınırlarını artırır.

Trello’yu Windows, macOS, Android ve iOS’ta ve tarayıcıda kullanabilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgiyi Trello incelememizde okuyabilir ve Trello başlangıç ​​kılavuzumuzda ipuçları alabilirsiniz.

Wrike

Ekibiniz Asana ile çok eğleniyorsa ve onların boğulmasını istiyorsanız, Wrike mükemmel bir seçimdir. Profesyonel bir hisse sahiptir ve en kaliteli proje yönetim araçlarından biridir. Küçük işletmeler için en iyi proje yönetimi araçları listemizin en üstüne yerleştirdik.

Asana gibi, gecikmelere ve darboğazlara tepki vermenizi sağlayan bağımlılık yönetimi vardır. Asana’nın aksine, dikkatinizi dağıtacak animasyonlu uçan hayvanlara sahip değil. Ekibinizin işe odaklanmasını istiyorsanız, Wrike size yardımcı olacaktır.

wrike-bağımlılıkları

Liste ve pano görünümü gibi çeşitli görünümlere sahiptir. Bir takvimi ve Gantt grafiği de var. Bir Gantt grafik makalesini nasıl kullanacağımız, bunlar hakkında daha fazla konuşuyor.

Wrike’ın bir öğrenme eğrisi vardır, ancak desteğimize mükemmeldir, sorumuza üç dakikalık yanıt, yaşadığımız en hızlı ortak nokta ve Basecamp incelememizde okuyabileceğiniz Basecamp ile birlikte.

Başlamanıza yardımcı olmak için Wrike, çok sayıda şablon içerir, böylece hemen kurulum yapabilirsiniz. Etkinlik yönetimi ve ürün lansmanı gibi çeşitli şeyleri de kapsarlar.

Wrike, Slack, Microsoft Outlook ve Adobe Creative Cloud gibi diğer araçlarla çok sayıda entegrasyon içerir.

Wrike Güvenliği

Wrike en iyi güvenlik özelliklerinden bazılarına sahiptir. İki faktörlü kimlik doğrulamaya ek olarak, Enterprise kullanıcıları kendi ağ erişim politikalarını ve parola denetimlerini ayarlayabilir. Şifrelerle ilgili sorun yaşıyorsanız, en iyi şifre yöneticisi kılavuzumuzu okuyun.

Wrike’ın ücretsiz bir planı vardır ve ücretli planlar kullanıcı başına aylık 9,80 dolardan başlar. Tarayıcıda çalıştırmanın yanı sıra Windows, macOS, Android ve iOS için de kullanılabilir.

Araçları doğrudan karşılaştırmak istiyorsanız, Wrike vs Asana makalemize göz atın, ardından platformda daha fazla bilgi için Wrike incelememizi okuyun.

Todoist

Bir proje yönetim aracının tüm çan ve ıslıklarına ihtiyacınız yoksa, görev yönetimine dönün. En az yaygarayla organize olmanıza yardımcı olacak birçok uygulama var. Todoist favorilerimizden biri. 

Todoist-karşılama

Popüler ve kullanıcıları tarafından bir milyardan fazla görevin işaretlendiğini gösteriyor. Görev yönetimi dünyasının ağır ağırlıklarından biridir ve temel özelliklerinde mükemmeldir.

Görevler oluşturabilir, son tarihleri ​​verebilir, kişilere atayabilir ve bitirdiğinizde işaretleyebilirsiniz. Basit ve etkilidir. Daha fazla ek özellik içerir, ancak çalışmasını sağlamak için temel özelliklerden daha fazlasına ihtiyacınız yoktur.

Görevlere de dosya ekleyebilirsiniz, ancak dosyaları çevrimiçi olarak paylaşmak istiyorsanız, en iyi bulut depolama makalemizde bulunan çözümlerden biri gibi özel bir çözüm kullanmak daha iyi olabilir..

Todoist, sizi tanımak için bir başlangıç ​​projesi de dahil olmak üzere bol miktarda yardım ve destek sunan hızlı, duyarlı bir uygulamadır. Zapier ve Google Takvim gibi hizmetlerle entegre olur ve çeşitli renk şemalarına sahiptir.

Todoist Desteği

Todoist, sorumuza bir saatten kısa bir sürede yanıt veren hızlı bir destek ekibine sahiptir. Ayrıca, takılırsanız size yardımcı olacak bir kullanıcı kılavuzu ve SSS de vardır. Başlamanıza yardımcı olacak şablonlar da var.

Todoist’in iyi ve kullanışlı bir serbest planı var. Premium versiyonunun yıllık maliyeti 29 dolar. Ücretli özellikleri iki haftalık ücretsiz bir denemede deneyebilirsiniz, ancak kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekir.

Windows, macOS, Android, iOS ve Linux dahil çoğu platformun yanı sıra giyilebilir sürümler, tarayıcı uzantıları ve e-posta eklentileri de vardır. Todoist incelememize daha yakından bakın.

Aha!

Aha yüksek kaliteli bir proje yönetim aracıdır, ancak daha pahalı platformlardan biri olduğu için sıkı bir bütçeye sahip olanlar için değildir. Web sitesinde çok fazla iş ve pazarlama konuşması var ve işlerini ciddiye alanlara hitap edecek.

aha-strateji

Asana’nın samimi tarzıyla tezat oluşturan profesyonel, fırfırsız bir görünüme sahiptir. Özelliklerle doludur ve görevleri tamamlanma yolunda ilerlerken izlemenin harika bir yoludur. Sistemindeki öğelere kafa karıştırıcı bir şekilde “özellikler” denir, ancak bunu değiştirebilirsiniz. Aha özelleştirilebilir.

Öğelere her türlü bilgiyi ekleyebilir ve durum anahtarlarını otomatik olarak işleyen düğmeler oluşturabilirsiniz. Örneğin, her zaman bir şeyi üretimden sahnelemeye taşıyorsanız, bunu yapmak için bir düğme oluşturabilirsiniz. 

Bir kanban panosuyla karşılaştırıldığında, bu, her öğede sizin için standart işlemlerin yapıldığı ve iş akışınızın ayrıntılarının sisteme yerleştirildiği anlamına gelir..

Arayüzünü istediğiniz kadar veya az gösterecek şekilde ayarlayabilir ve iş akışınızı yansıtacak şekilde yeniden adlandırabilirsiniz. Bununla birlikte, ayarlarına yakından bakmaya değer, çünkü diğer kullanıcıları davet etmek gibi bazı özellikleri orada bulunur.

Etkinlik günlüğüne ek olarak, projelerinizin ayrıntılarını yakından takip etmek için kapasite planlama ve zaman izleme özelliklerini kullanabilirsiniz.

Aha! Güvenlik

Kurumsal planındakiler için güçlü şifreleme, kapsamlı sertifikalar ve IP erişim kontrolü içeren korkunç bir güvenlik özellikleri yelpazesine sahiptir. Çevrimiçi güvenliği ciddiye alır.

Tüm bu özellikler, ilk başta anlamanın zor olabileceği anlamına gelir, ancak web sitesinde çok miktarda bilgi vardır ve uygulamalı destek mevcuttur. Bir bilgi tabanı, nasıl yapılır videoları ve soru sorabileceğiniz bir topluluk var. Destek ekibi, bir soru sorduğumuzda sadece 25 dakika içinde bize geri döndü.

Bununla birlikte, premium planı aylık kullanıcı başına 59 ABD doları olan en ucuz platform değildir. Bununla birlikte, satış ekibiyle konuşursanız daha iyi bir anlaşma elde edebilirsiniz. Ayrıca 30 günlük uzun ve ücretsiz bir deneme var ve kaydolmak için kredi kartına ihtiyacınız yok. 

Aha’nın bir pazarlama sürümü ve ürün geliştirme sürümü var, ancak ikisi arasında geçiş yapabilir ve özellikleri paylaşabilirsiniz, böylece ikisinden birini seçerseniz hiçbir şeyi kaçırmazsınız.

İşletmenizi geliştirmek için bir şeyler arıyorsanız ve harcamaları önemsemiyorsanız, Aha incelememize bir göz atın.

Diğer seçenekler

İncelemeye değer birkaç araç daha var. Gördüğümüz kadar iyi uyuşmuyor. Hadi bunlardan geçelim.

Mavenlink

Mavenlink, iş odaklı bir proje yönetim aracıdır. Sonuç olarak bakmanıza yardımcı olacak birçok finansal özelliği var.

mavenlink güvenlikli-settings

Birkaç manzarası vardır. Etkinlik görünümü, zaman izleyici, Gantt şeması ve zaman ve gider görünümü var. Belirli görevlerin ne kadar sürdüğünü izlemek ve size maliyetlerinin ne olduğunu anlamak istiyorsanız, Mavenlink sizin için bir araçtır.

Beş kullanıcı için aylık 19.99 dolardan başlıyor. Kredi kartı gerekmeden kontrol etmek isterseniz 10 günlük deneme süresi vardır.

Nakit akışlarını yönetmeye odaklanmışsanız Mavenlink iyi bir seçim olabilir. Mavenlink incelememizde bunun hakkında daha fazla bilgi edinin.

LeanKit

LeanKit, kanbanı bir sonraki seviyeye taşıyor, panoları farklı ekiplerin çalışması için birden fazla bölüme ayrılıyor. Pahalı ve tarihli görünüyor, ancak kullanmaya başladığınızda şaşırtıcı derecede erişilebilir.

leankit-kanban

Birden fazla takımı yönetmek isteyen yöneticiler için harika. Büyük resmin farkında olarak herkes kendi çalışmalarına odaklanabilir. Her kartının kendi mini-kanban panosu vardır, size alt görevler verir ve kişilerin atanmış oldukları işi kırmalarına izin verir.

LeanKit kullanıcı başına aylık 19 $ ‘dan başlar ve 30 günlük, kredi kartı ücretsiz denemeye sahiptir. Ucuz değil, ancak bölümlere ayrılacak kadar büyük ekipleri yönetmek için iyi. Daha fazla bilgi için LeanKit incelememizi okuyun.

Podio

Podio Asana’dan daha ciddi görünüyor, ancak planlarınızı karıştırmak için alt görevleri veya bağımlılıkları olmayan basit bir yapıya sahip.

Podio-görevler

Net bir arayüze sahiptir ve gerektiğinde size rehberlik eder. Hangi öğelerin oluştuğu üzerinde sıkı bir kontrole sahip olursunuz ve ihtiyacınız olan bilgileri içerecek şekilde alanları yeniden adlandırabilirsiniz. Hesaplama özelliği, diğer alanlarda depolanan verileri de kaydetmenizi sağlar.

Podio, verilerinizi AES 256 bit şifreleme kullanarak şifreler. Verilerinizi gizli tutma hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, gizlilik kılavuzunuzu nasıl koruyacağımızı okuyun.

Podio, ekibinizde en fazla beş kişinin olmasını sağlayan ücretsiz bir plana sahiptir ve ücretli planları kullanıcı başına aylık 9 ABD dolarından başlar. Podio incelememize daha yakından bakın.

Son düşünceler

Buradaki araçlar işleri Asana’dan farklı yapıyor. Trello daha basittir ve basit kanban yaklaşımı görevleri hızlı ve kolay bir şekilde halletmenizi sağlar. monday.com size yardımcı olacak çeşitli özelliklerle daha gelişmiş. Todoist işleri olabildiğince basit tutar, ancak ihtiyacınız varsa ekstralar vardır.

Aha, ödemeye hazırsanız daha fazla özelliğe sahiptir ve Wrike Asana’dan daha profesyonel bir his getirir.

Gördüğümüz gibi, Asana yararlı bir araçtır, ancak rakiplerinin de sunabileceği çok şey vardır. Umarım listemize göz atmaya değer bir şey buldunuz. 

Buradaki araçlardan herhangi birini denediyseniz veya önerebilecek daha iyi araçlarınız varsa, lütfen yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map