ID Watchdog İncelemesi – Nisan 2020’de güncellendi

ID Watchdog İncelemesi

Kullanımı en kolay olmasa da, ID Watchdog, önde gelen kimlik hırsızlığı koruma sağlayıcılarına güçlü ve uygun fiyatlı bir alternatiftir. Bu tam ID Watchdog incelemesinde neden beğendiğimizi okuyun.


id-bekçi-slider1

id-bekçi-slider2

id-bekçi-slider3

id-bekçi-slider4

id-bekçi-slider5

Önceki

Sonraki

2017 yılında Equifax tarafından satın alınan ID Watchdog, 2005 yılından beri makul bir fiyata kimlik hırsızlığı koruma ve restorasyon hizmetleri sunuyor. ID Watchdog, fiyat açısından rekabetin altında kalırken, özellikler konusunda baştan sona rekabet ederken, bu teklif hala sağlam. 

Hizmet çok fazla güncellenmedi ve bu iyi bir şey. Ancak, kullanılabilirlik de iyileşmemiştir. ID Watchdog bozuk bir hizmet olmamasına rağmen, kurulum sırasında birden fazla sorun oluşturur. Bununla birlikte, özellikle fiyat için koruma, en iyi kimlik hırsızlığı koruma kılavuzumuza layıktır.. 

Bu ID Watchdog incelemesinde, bir test çalıştırmasına çıktıktan sonra deneyimlerimizi ayrıntılandıracağız. Yol boyunca, kararımızı vermeden önce özellikler, fiyatlandırma, kullanım kolaylığı, koruma ve destek hakkında konuşacağız.

Özellikleri

ID Watchdog, 1.000.000 dolarlık sigorta, karanlık web izleme ve özelleştirilebilir uyarılar dahil olmak üzere standart bir özellik listesine sahiptir. Açıkçası, tek başına özellikler etkileyici değildir. Ancak, düşük fiyat göz önüne alındığında, liste parlıyor. 

Kapsam stoktur, ancak ID Watchdog vaka yönetimi ile üzerine kuruludur. ID Watchdog aboneliğiniz varken kimliğiniz çalınırsa, geri yüklemeye bir vaka yöneticisi atanır ve tüm evrak işlerini halletmenize gerek kalmaz..

Bu vaka yöneticilerinin çalıştığı çağrı merkezi de 24 saat açıktır ve 100’den fazla dilde destek sağlayabilir. 

Yine de sorunlarla karşılaşmamalısınız. ID Watchdog, her ikisi de iki hizmet katmanında sunulan “temel” ve “gelişmiş” izleme sağlar. “Temel”, herkesin kişisel bilgilerinizi kullanıp kullanmadığını görmek için genel kayıtları, lisansları, sertifikaları ve daha fazlasını izlemekten oluşur. 

ABD Posta Hizmetinin Ulusal Adres Değişikliği Kaydı ve subprime kredilere bakıldığında “gelişmiş” izleme daha da derinleşiyor. Ayrıca karanlık web, çalınan bilgilerin trafik işlemlerine bağlanmış web siteleri, sohbet odaları ve forumlar üzerinden tarama. 

Niş bir pazar olmasına rağmen, ID Watchdog özellikle tıp uzmanları için yararlıdır. Ulusal Sağlayıcı Tanımlayıcı veritabanını izler. Farkında değilseniz, bir NPI numarası ABD’deki sağlık hizmeti sağlayıcıları için 10 basamaklı bir tanımlayıcıdır. Birisi bir tıp uzmanının kimliğini çalarsa, doktorun uygulamasını karalamak için bu numarayı kullanabilir.

ID Watchdog’un izlediği birden çok alanda herhangi bir şey açılırsa, hemen bilgilendirilirsiniz ve bu bildirimler özelleştirilebilir. ID Watchdog, nereden geliyor olursa olsun her zaman bir uyarı gönderecek olsa da, mobil uygulama, metin, telefon görüşmesi veya bir kombinasyon yoluyla almayı seçebilirsiniz. Yine de her zaman e-posta uyarıları alırsınız.

ID Watchdog Özelliklerine Genel Bakış

Fiyatlandırma

ID Watchdog’un basit bir ürün listesi var. İki plandan hangisi olursa olsun – “artı” veya “platin” – hizmet aynıdır; kimliğiniz çalınırsa kapsama alanı, karanlık web izleme, özelleştirilebilir uyarılar ve tamamen yönetilen geri yükleme kazanırsınız. 

Bununla birlikte, daha pahalı “platin” planı Equifax, Experian ve TransUnion’dan alınan kredi puanları ve raporlarla birlikte gelir.

Online olarak ücretsiz kredi puanları alabileceğinizi görmek, “artı” daha caziptir. Ayda sadece 15 ABD doları olarak, benzer bir plan için yaklaşık 20 ABD Doları daha fazla ücret alan LifeLock ile karşılaştırıldığında büyük bir değerdir (LifeLock incelememizi okuyun).

Makul fiyatlı hizmetler bile ID Watchdog’dan birkaç dolar daha pahalıdır (bunun bir örneği için Identity Guard incelememizi okuyun). 

Aylık olarak da ödeme yaparsanız. ID Watchdog, kasada yıllık bir faturalandırma döngüsü seçmenize olanak tanır ve bunun için atlarsanız, iki aylık ücretsiz koruma elde edersiniz. Bu, bir “artı” planın aylık fiyatını yaklaşık 12,50 dolara getiriyor.

ID Watchdog Platinum

Daha önce de belirtildiği gibi, “artı” ile kredi puanlarını ve raporlarını kaçırıyorsunuz. Fiyat artışını göz önünde bulundurarak, buna değmez olan “platin” planına gitmeniz gerekecek.

Her ne kadar “platin” rekabetten daha ucuz olsa da – IdentityForce’daki benzer bir plan ayda yaklaşık 5 $ daha fazla, IdentityForce incelememizde görebildiğiniz gibi – “artı” ya göre daha pahalı. 

ID Watchdog aylık planlarda para iadesi sunmadığından, ön plana çıkmak istediğiniz bir plan seçmek önemlidir. 

Bununla birlikte, yıllık planları çevreleyen bazı karışıklıklar var. Hizmet açısından, ID Watchdog, yıllık döneminizin bitiminden önce feshederseniz “size orantılı bir tutar iade edecektir” diyor. Ancak, bulamadığımız üç yıllık bir plandan da bahsediyor. 

Bu hak talebi, “istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz; ancak biz kısmi aylık geri ödeme yapmıyoruz. ” Muhtemelen, yıllık bir plan satın alırsanız, ID Watchdog, kullanmadığınız tam aylar boyunca size geri ödeme yapar, ancak iptal ettiğiniz ay için herhangi bir ücret iadesi yapmaz.

Kullanım kolaylığı

ID Watchdog’un özellikle çekici bir web sitesi yok, ancak işi hallediyor. Birkaç yıldan daha eski bir süredir, ancak sitenin ne kadar az olduğu göz önüne alındığında, yolunuzu bulmak zor değildir. Sonuç olarak, küçük web sitesi de kaydolma zamanı geldiğinde satın aldığınız ürün hakkında sınırlı bilgiye yol açar. 

Örneğin, iki Google araması ve birkaç dakikadan fazla süren web sitesi, ID Watchdog’un 1.000.000 dolarlık sigorta sunduğunu öğrenmek için araştırdı. Bunun yerine, ürün sayfasında listelenmesi gerekenler, “ID Watchdog deneyimi” sayfasının “müşteri hizmetleri merkezi” sekmesinin son seçeneği olarak listelenen sayfa hiyerarşisinde gizlidir.. 

id-bekçi-review-web

Benzer şekilde, yukarıda belirtildiği gibi, geri ödeme politikası ürün sayfasında açıklanmamıştır. Bunun yerine, yalnızca web sitesinin altbilgisi aracılığıyla bulunabilecek şartlar ve koşullardaki tüm büyük harflerle yazılmıştır.. 

Küçük açıklamaların web sitesinin derinliklerinde gizlenmesi bir şey olurdu, ancak burada durum böyle değil. Geri ödeme politikası ve kapsam düzeyi gibi önemli bilgiler ürün sayfasında açıklanmamıştır. Ayrıca, bu bilgi diğer alakasız bilgilerle karıştırılır. 

Örneğin, web sitesinin ana menüsünde “çalışanlara sağlanan faydalar” başlıklı bir bölüm vardır. İlk yaptığımız gibi, ID Watchdog çalışanları için olduğunu düşündüğünüz için affedilirsiniz, ancak sayfa aslında iş kimlik hırsızlığı koruması içindir. Elbette bu ada sahip bir sekme daha az kafa karıştırıcı olurdu. 

Ana menüde “ID Watchdog servisleri” olarak listelenen ürün sayfası gayet iyi. İki katın bir karşılaştırmasını sağlar ve hatta her özelliğin kısa bir açıklamasını sunar. Planınızı seçtikten sonra, ödeme işlemi kısa olur. Faturalandırma döngünüzü seçecek, ödeme bilgilerinizi girecek ve “gönder” i tıklayacaksınız. 

id-bekçi-review-ürün sayfalık

Oradan hesap kurulumuna başlayacaksınız. ID Watchdog yalnızca adınız, telefon numaranız, sosyal güvenlik numaranız ve ev adresiniz gibi temel bilgileri ister. Bu sayfada, ID Watchdog’un “30 günlük para iade garantisi: istediğiniz zaman iptal et” yazan bir mührü vardır. Bu iddiayı nefese tutmuyoruz.

ID Watchdog Giriş

Kişisel bilgilerinizi tamamladıktan sonra, ID Watchdog kontrol paneline giriş yapabilirsiniz ve dostum, hayal kırıklığı yaratan bir manzara. “Genel bakış” bölümü size hiçbir şeye genel bir bakış sunmaz. Adınızı, satın aldığınız ürünü ve bir hesaba kaydolduğunuzda gösterilir.

id-bekçi-review-pano-genel bakış

Diğer sekmeler, “hesap” ve “gelişmiş araçlar” da benzer şekilde bilgi içermiyor. “Hesap”, şifre gerektirmeyen kişisel bilgilerinizi değiştirmenizi sağlar. ID Watchdog’un göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir gözetimi olan bir kimlik hırsızlığı koruma hizmeti olduğu. 

Bununla bile, “gelişmiş araçlar” sayfası en kötü suçlu. “Planınız, ihtiyaç duyduğunuzda verilerinize erişmenizi sağlamak ve sahtekarlık veya kimlik hırsızlığı durumunda kurtarmanıza yardımcı olmak için Mobil Uygulamamız, Kayıp Cüzdanımız ve Sigorta gibi ek araçlar içeriyor” diyor ve işte bu. Bu özellikleri indirmek için bağlantı yok veya bunlara nasıl erişileceğine dair başka bir gösterge yok. 

id-bekçi-review-ileri-araçlar

Tek yararlı sekme, hesabınızın özelliklerini ayrıntılı bir şekilde PDF olarak indirip açacak olan “hizmetler kılavuzu” dur. O zaman bile, bir açıklama eksikliği var. Örneğin, belge çocuk kimliği koruması hakkında konuşuyor ve “ID Watchdog çevrimiçi çocuk kilidi özelliklerine sahip tek fayda sağlayıcısı” iddiası doğru değil.. 

ID Watchdog hesabınızla çocuk kilidini etkinleştirebileceğinizi söylüyor, ancak kısır kontrol paneline baktıktan sonra hiçbir şey bulamadık.

ID Watchdog Güncellemeleri

20 dakika kadar sürdükten sonra, kontrol panelinin değişmeye başladığını fark ettik. Yeni bir bölüme her gittiğimizde, üst çubukta yeni bir sekme görünür veya daha önce ziyaret ettiğimiz bir sayfaya geri döndüğümüzde, üzerinde yeni bölümler olur.

Her şeyin tam olarak gelmesi biraz zaman aldı – yaklaşık bir saat kadar – ama bir kez yapıldıktan sonra, gösterge tablosu çok daha kullanışlıydı. ID Watchdog taradığı her alanı ve bu taramanın durumunu gösterdi. Ayrıca, uyarılar için adınıza eklenen herhangi bir şeyi görebileceğiniz bir bölüm eklenmiştir.. 

Gösterge tablosunun son şekli, ilk tanıştığımızdan çok daha iyi, ancak ID Watchdog açık değil. Birisinin kontrol paneline indiğini varsaymak mantıklı değil – ID Watchdog ödeme yaptıktan hemen sonra sizi orada önyükliyor – etrafına göz atıyor ve başka bir şey olmadığına karar veriyor.

id-bekçi-review-updated-pano

İlk izlenimler her şeydir ve ID Watchdog bu konuda pek iyi değil. Hoş geldiniz e-postası veya kontrol panelinin ayarlanması gerektiğine dair herhangi bir gösterge yok. 

Aslında, testimiz sırasında, şifre yöneticimiz giriş yapmayı başaramadıktan sonra şifremizi sıfırlamaya yönelik birçok denemeye rağmen, ID Watchdog’dan hiçbir zaman e-posta almadık (her zaman girişleri yakalayan bir şifre yöneticisi için Dashlane incelememizi okuyun). 

Saatlerce bekledik, geri döndük, biraz daha bekledik ve tekrar bağladık, ama hiçbir şey gelmedi. Sonunda, şifre sıfırlamamız için ID Watchdog’u aramak zorunda kaldık (aşağıdaki “destek” bölümünde bu deneyim hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz). 

ID Watchdog Mobil Uygulaması

ID Watchdog ayrıca masaüstü kontrol panelinden çok daha çekici bir mobil uygulama sunuyor. Yine de işlevsellik açısından daha sınırlıdır. Başlangıçta, uygulamayı şifre kılavuz gibi servis kılavuzunda açıklanan bazı özellikleri bulma umuduyla yükledik, ancak bulamadık. 

Mobil uygulama, kredi kilitlemek, kayıp cüzdan tonoz öğeleri eklemek ve uyarıları görüntülemek için izin verir. Kayıp cüzdan kasası, cüzdanınızı kaybetmeniz durumunda kimlik bilgilerini görüntülemenize izin verdiği için en ilginç özelliktir. Bununla birlikte, cüzdanlarındaki hesap bilgilerinin bir listesiyle kaç kişinin dolaştığını bilmiyoruz. 

Masaüstünde yapılması daha kolay olan yeni bilgiler eklemenin dışında, mobil uygulama yalnızca bir bildirim merkezidir. Yine de bu konuda iyi bir iş çıkarıyor. Bildirimler ekranında, sizin için destek hattını otomatik olarak arayacak “araştırmak için ID ID Watchdog’u araştırmak” için bir düğme var.

Koruma

ID Watchdog, kimlik hırsızlığı koruma servisinin yapması gereken her şeyi yapar, kredinizi, finansal bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi sürekli izler. Bununla birlikte, kişisel bilgilerinizi güvende tutmak için hepsi bir arada bir merkez görevi gören sosyal ağ izleme, talep azaltma ve seks suçlusu bildirimleri ile bunun ötesine geçer.. 

Gösterge tablosu tamamen güncellendikten sonra, Watchdog kimliğinin sunduğu hizmetleri ve her taramanın sonuçlarını görürsünüz. Örneğin, başlangıçta, “karanlık ağ” ın, ulusal adres veri tabanı değişikliğini tararken net bir sonucu olmalıdır. Yalnızca açılan uyarıları görmekle kalmaz, aynı zamanda tarama sonuçlarını olurken de görmek yararlıdır. 

Özelliklerden en çok sosyal ağ izlemeyi seviyoruz. Facebook, Twitter, Instagram ve LinkedIn’inizi ID Watchdog’a bağlayabilirsiniz, ancak daha da fazlası, ID Watchdog değişikliklerle ilgili sizi uyardığında özelleştirebilirsiniz. Uyarıların ciddiyetini 14 kategoriye ayarlayabilirsiniz, örneğin, coğrafi verileri “hafif” ve “bağnazlık-ırkçılığa” şiddetli olarak ayarlayabilirsiniz..

id-bekçi-review-sosyal-medya-ayarları

Tüm bu izleme, sosyal medyadaki hangi verilerin sizi kimlik hırsızlığına maruz bırakabileceğini gösteren maruz kalma raporunuzu oluşturmak için birleştirilir. Identity Guard’ın risk yönetimi puanı kadar kapsamlı olmasa da, maruziyet raporu güzel bir ektir. 

Gösterge tablosu yalnızca sosyal medyayı veya uyarılarınızı izlemek için değildir. Ayrıca, yetkisiz erişim varsa, kredinizi kilitleyebilirsiniz. Yukarıda belirtilen güncellemelerin ardından görünen “kredi” sekmesinde, kredinizi önde gelen üç bürodan her birinde kilitleme seçeneği vardır. Bir “artı” planı kullanıyorsanız, sadece Equifax görünür. 

id-bekçi-review-kredi-lock

Destek

ID Watchdog ile müşteri hizmetlerini almanın tek bir yolu var: telefonda. Gösterge tablosunda bir destek sekmesinin olmaması, tasarımda bir gözetim değildir. Hizmet rehberi ve şirket blogu dışında, kendi kendine yardım kaynağı yoktur. Telefon desteği tek yoldur, ancak çok şükür ki etkili. 

Unutulan şifremize ulaştık ve otomatik bir telefon ağacı veya bunun gibi bir şeyle uğraşmak zorunda olmadığımız için memnun olduk. Bunun yerine, bir bot sizi karşılar, bir anket için hatta kalmanızı ister ve sizi doğrudan bir müşteri hizmetleri temsilcisine bağlar.

İsteği çözmek bir esinti oldu. Temsilci, çağrıyı doğrulamak için kaydolduğumuz SSN’nin son dört basamağı da dahil olmak üzere bazı temel bilgileri istedi ve doğrudan yardım aldı. Sahip olduğumuz kısa deneyim bile, ID Watchdog’un daha ciddi taleplerle başa çıkma yeteneğine büyük güven veriyor. 

Ancak, e-posta desteğinin ve bilgi tabanının eksikliği göz ardı edilemez. ID Watchdog, her gün ve 100’den fazla dilde önyükleme yapmak için telefon desteği sunmasına rağmen, e-posta desteği ve kendi kendine yardım kaynaklarının yerini almaz. İlk önce ID Watchdog’u aramadan hesabınızı iptal edemezsiniz.

Karar

ID Watchdog, kurulum sırasında birkaç hıçkırıktan fazlasını sunar, ancak zayıf yağlanmış bir makine olarak bile, dikkatinizi hak eder. Aynı özellikleri sunarken rakiplerinden daha ucuzdur. Bununla birlikte, ticaret desteği seçenekleri ve küçük fiyat düşüşü için kullanılabilirlik. 

Kolaylık ve destek seçenekleri sizin için önemliyse, diğer kimlik hırsızlığı koruma incelemelerimizi mutlaka okuyun. Yine de, bu olumsuz taraflarla bile, ID Watchdog bir göz atmaya değer. 

Hizmet hakkında ne düşünüyorsun? Denemeyi planlıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

ID Watchdog SSS

  • ID Watchdog Nedir?

    ID Watchdog, potansiyel dolandırıcılık noktaları için sosyal güvenlik numaranızı, banka hesap bilgilerinizi, tıbbi kayıtlarınızı ve daha fazlasını izleyen bir kimlik hırsızlığı koruma hizmetidir. Hizmeti kullanırken kimliğiniz çalınırsa, 1.000.000 dolara kadar masraf geri ödemesi ve özel bir kimlik geri yükleme vaka yöneticisi alırsınız..

  • ID Watchdog Dönüştürme?

    ID Watchdog iki plan sunar: artı ve premium. “Artı” aylık 14,99 $ ve aylık faturalandırılırsa “prim” aylık 19,95 $ ‘dır. Yıllık olarak faturalandırılırsa, her iki plan da iki aylık ücretsiz hizmet sunar ve fiyatı sırasıyla 149.99 $ ve 199.95 $ ‘a düşürür..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me