EverSafe İncelemesi – Nisan 2020’de güncellendi

EverSafe İncelemesi

Koruma hizmetinden ziyade izleme hizmetiyle ilgili olmasına rağmen, EverSafe hedeflediği belirli gruplar için mükemmel bir seçim olabilir: yaşlılar ve aileler. Bu ilginç kimlik hırsızlığı koruma hizmeti hakkında daha fazla bilgi edinmek için EverSafe incelememizin tamamını inceleyin.


eversafe-slider1

eversafe-slider2

eversafe-slider3

eversafe-slider4

eversafe-slider5

Önceki

Sonraki

EverSafe, geleneksel kimlik hırsızlığı koruma hizmetiniz değildir. Her ne kadar en iyi kimlik hırsızlığı koruma hizmetlerimizle baş başa olsa da, genel olarak pazar yerine yaşlılara ve ailelere odaklanmaktadır. Bu odaklama bazı benzersiz özellikler ortaya çıkarsa da, korumada bazı boşluklarla birlikte geliyor. 

Bu EverSafe incelemesinde, test çalışması için “artı” planını çıkardıktan sonra hizmetle ilgili deneyimimizi ayrıntılandıracağız. Yol boyunca, kararımızı vermeden önce özellikler, fiyatlandırma, kullanım kolaylığı, koruma ve destek hakkında konuşacağız. 

Çoğunlukla, fark edilmese bile EverSafe yeterlidir. Aile ve kıdemli özellikler görmek güzel ve onlara ihtiyaç duyanlar için EverSafe buna değer. Ancak, bu özellikler yalnızca giriş fiyatına değmez ve EverSafe’nin diğer alanlarda nasıl eksik olduğunu görmek, tamamen tavsiye etmek zordur. 

Özellikleri

Aşağıdaki “koruma” bölümüne gireceğimizden, EverSafe kimlik izleme hizmeti olduğu kadar bir kimlik hırsızlığı koruma hizmeti değildir. İkisi arasında ince bir çizgi var ve EverSafe daha pahalı planlarında kimlik hırsızlığı koruması sunuyor. Ancak, hizmetin çekirdeği. 

Bir hesaba kaydolurken, banka hesabı ve kredi kartı bilgilerinizi ve sosyal güvenlik numaranızı girersiniz. EverSafe, kredi raporunuzdaki önemli faaliyetleri de size bildirecektir. Daha da önemlisi, harcamalarınızı analiz edecektir. Buradan, şüpheli herhangi bir etkinliği tanımlayabilir ve sizi hemen bilgilendirebilir. 

EverSafe bunu “ekstra göz seti” olarak adlandırır ve dolandırıcılığı veya sahtekarlığı kaynağında tanımlamanızı sağlar. Örneğin, olağandışı bir para çekme veya gecikmiş fatura ödemesi varsa, e-posta, telefon veya metin yoluyla size bildirir. Buna ek olarak, EverSafe size hafta boyunca almış olabileceğiniz bildirimlerin ayrıntılarını içeren haftalık bir rapor gönderecektir.. 

EverSafe Sigortası

Bir sonraki bölümde bahsedeceğimiz en ucuz plan izlemede duruyor. Bununla birlikte, daha pahalı katmanlardan birine atlarsanız, kimlik hırsızlığı sigortası için 1.000.000 dolar alırsınız. EverSafe, kimliğinizi kurtarmaya çalışırken kaybedilen masrafları karşılayacak ve sorunların çözülmesine yardımcı olacaktır. 

“Artı” ve “altın” katmanlarda sunulan kimlik hırsızlığı koruma paketi sigortadan daha fazlasını sunuyor. EverSafe ayrıca gönderdiğiniz tüm kişisel bilgiler ve USPS Ulusal Adres Değişikliği veritabanı için karanlık ağı izleyecektir. Ayrıca, “artı” planındaki bir bürodan veya “altın” üç bürodan bir kredi raporuna erişiminiz vardır.

Yaşlılar ve Aileler için EverSafe

Tüm bunlar bir kimlik hırsızlığı koruma servisi için standart ücrettir. Yine de EverSafe’nin benzersiz bir dönüşü var. Herkesin korunmasına izin veren aileler ve yaşlılar için özel olarak üretilmiştir. Ailelerden başlayarak, hesabınıza istediğiniz kadar kullanıcı ekleyebilirsiniz ve her ek kullanıcı aylık ücretinizde yüzde 30 indirim alır. 

Örneğin, dört kişilik aileniz için 14,99 ABD doları “artı” planını satın alırsanız, 60 ABD doları yerine ayda 46,47 ABD Doları oynarsınız. Tüm aile hesapları da tek bir kontrol panelinde bulunur, bu nedenle kaç hesabı izlediğinizden bağımsız olarak bunları kolayca bulabilirsiniz. 

Yine de EverSafe yaşlılar için daha iyi donanımlı. Çok kullanıcı dostu olmanın yanı sıra, aşağıdaki “kullanım kolaylığı” bölümünde bunu ele alacağız – EverSafe, hesabınız için savunucular belirlemenize olanak tanır. 

Örneğin, bir kıdemli kimlik hırsızlığı koruması istiyor ancak bilgisayar kullanamıyorsa, bir savunucu kontrol paneline erişebilir, hesapları yönetebilir ve kullanıcı için bildirim alabilir.  

Tüm üst düzey ve aile dostu özelliklere rağmen, EverSafe diğer alanlarda eksiktir. Banka hesaplarınızı ve kredi kartlarınızı izleyebilir, ancak hepsi bu. Sigorta poliçeleriniz, pasaportlarınız veya tıbbi bilgileriniz gibi başka hiçbir bilgiyi izlemez.

EverSafe Özelliklerine Genel Bakış

Fiyatlandırma

EverSafe, özellikle çok pahalı olan LifeLock’a kıyasla mükemmel fiyatlandırmaya sahiptir (LifeLock incelememizi okuyun). Ancak EverSafe, LifeLock’un planlarını nasıl belirlediğiyle aynı güçlüklere yenik düştü. En düşük seviyeli “temel” plana giderek birkaç kuruş kaydedebilirsiniz, ancak kimlik hırsızlığı koruması satın almıyorsunuzdur.. 

“Temel” temel hizmet, banka hesaplarınızı ve kredi kartlarınızı olası sahtekarlıklara karşı izleyen bir AI öğrenme sistemidir. Bu öğrenme sistemi kimlik hırsızlığını önlemeye yardımcı olsa da, ona karşı koruma sağlamaz. “Artı” ve “altın” planları, 1.000.000 dolar kapsama ve kimlik yenileme hizmetleri de dahil olmak üzere gerçek koruma ile birlikte gelir. 

Identity Guard benzer üç planlı bir yapıya sahiptir ve bütçe planı ayda yaklaşık 7,50 dolar civarındadır. Bununla birlikte, Identity Guard incelememizde okuyabileceğiniz gibi, temel planında hala 1.000.000 $ kapsama alanı sunuyor. Daha yüksek katmanlar ek izleme özellikleri içerir, ancak ne ödeme yaparsanız yapın kapsama alanı aynıdır. 

EverSafe tam tersini yapar ve dizilimini LifeLock’a daha benzer hale getirir. Birkaç kuruş kazanmak isteyenler için “temeller” mevcut olsa da, herhangi bir koruma sağlamaz ve kullanıcıları herhangi bir kapsama alanı için daha yüksek bir seviyeye yükseltmeye zorlar. Kimlik Korumasına benzer bir sistemi tercih ediyoruz, burada aynı korumayı elde edersiniz. 

Bununla birlikte, fiyat fena değil. EverSafe “plus”, IdentityForce ile benzer bir plandan ve ID Watchdog ile aynı fiyattan birkaç dolar daha ucuzdur (IdentityForce incelememizi ve ID Watchdog incelememizi okuyun). “Artı” ve “altın” oranından memnunuz. Sorun ya kapsamı içermesi ya da hiç olmaması gereken “temeller” ile ilgilidir. 

Daha uzun bir süre satın alarak daha üst düzey planlarda biraz tasarruf edebilirsiniz. EverSafe, aylık bir abonelik için oranlarını listeler, ancak her biri indirim ile birlikte üç aylık ve yıllık faturalandırma sunar. “Artı” için üç aylık abonelik ayda 13,49 ABD doları, yıllık abonelik ayda 12,74 ABD dolarıdır.

EverSafe Ücretsiz Deneme

EverSafe, ücretsiz deneme sürümü sunan az sayıdaki kimlik hırsızlığı koruma hizmetlerinden biridir. Hangi katmanı seçerseniz seçin, hizmeti denemek için 30 gününüz var. Çoğu ücretsiz denemede olduğu gibi, kredi kartı bilgilerinizi check-out sırasında girmeniz gerekir, ancak yalnızca 30 günlük risksiz deneme süresi dolduktan sonra ücretlendirilirsiniz. 

Başka fiyatlandırma teşvikleri de var. Ailelere ve yaşlılara odaklanmış bir hizmet olarak, her biri için indirim uygulanmaktadır. Yaşlılar herhangi bir abonelikten yüzde 10 indirim alır ve ilk kullanıcının aile üyeleri yüzde 30 indirim alır. Ayrıca gayrimenkulleri mülk başına aylık 4,99 $ karşılığında da koruyabilirsiniz..

Kullanım kolaylığı

EverSafe ile çalışmaya başlamak basittir, ki bu yaşlılara ve ailelere odaklandığı düşünüldüğünde iyidir. Ana sayfada tıklamanız gereken tek şey “ücretsiz denemenizi başlatın”. 

Korumak istediğiniz şey hakkında bazı temel sorular soran ve ihtiyacınız olan planı bulmanızı kolaylaştıran bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Seçeneklerinize göz atmak istiyorsanız, her zaman üst menüdeki “fiyatlandırma” sekmesini de seçebilirsiniz. 

eversafe-review-planlar

İşlemi tamamladıktan sonra sosyal güvenlik numaranız, adresiniz ve telefon numaranız dahil olmak üzere bazı kişisel bilgileri girmeniz gerekir. Ayrıca, en iyi şifre yöneticilerimizden biriyle oluşturmanızı önerdiğimiz hesap şifrenizi de ayarlamanız gerekir. Belirli bir öneri istiyorsanız, 1Password her zaman güvenli bir bahistir (1Password incelememizi okuyun). 

Son olarak, kimliğinizi, kredi kartı başvurusunda olduğu gibi kısa bir soru listesiyle doğrulamanız gerekir. Tüm bunlardan sonra, ödeme bilgilerinizi girebilirsiniz. Süreci bu şekilde en üste yüklemek, bir hesaba kaydolmayı acısız hissettirir çünkü bir aboneliğe başlamadan önce bilgilerinizin çoğunu girdiniz.

eversafe-review-çıkış

EverSafe Kurulumu

EverSafe, kayıt sırasında çok fazla bilgi toplasa da, sizi tamamen korumak için ödeme onayladıktan sonra daha fazla veri girmeniz gerekir. Ödeme bilgilerinizi girdikten sonra, emlak izleme satın alabileceğiniz, aile üyeleri, bir güven avukatı ve izlenecek hesaplar ekleyebileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz. 

eversafe-review-kurulum

En önemli adım, EverSafe’in basitleştirdiği bir banka hesabı eklemektir. Hesabınızı ve yönlendirme bilgilerinizi istemek yerine EverSafe çevrimiçi bankacılık başvurunuzda oturum açmanızı ister. 

Bulamadığımız bir banka da yoktu. Bank of America ve PNC dahil olmak üzere büyük isimler mevcut, ancak Great Southern gibi bölgesel ABD bankaları da bulduk. 

“Son” düğmesine bastıktan sonra hesap kontrol paneline önyüklenirsiniz. EverSafe’i anında hareket halinde görmek, kredi raporumuzdan bazı bildirimleri hemen almak güzeldi. ADT Kimlik Hırsızlığı Korumasından farklı olarak, EverSafe’in neleri izlediğini hemen görebilirsiniz (ADT Kimlik Hırsızlığı Koruması incelememizi okuyun).  

ALT = eversafe inceleme gösterge tablosu

EverSafe Kontrol Paneli 

EverSafe kontrol paneli sadeliğe odaklanmıştır, ancak bununla birlikte, herhangi bir kritik seçenek üzerinde eksik değildir. Birincisi hesabınıza genel bir bakış sağlayan üst menüdeki dört sekmeyi kullanarak gezinebilirsiniz. Ana ekranda, bağladığınız hesapları, kredi raporunuzu ve bildirimleri görebilirsiniz. 

Üzerinde bir sekme olduğunda hesaplarınızı bulacaksınız. Yukarıda açıklanan işlemi kullanarak yenilerini bağlayabilirsiniz, ancak EverSafe hesap aramak için kredi raporunuzu da kullanacaktır. Yeni bir hesap bulursa (örneğin, yeni kaydolduğunuz bir kredi kartı), bu yeni hesabı kolayca bağlayabileceğiniz küçük bir açılır pencere gösterir. 

eversafe-review-eklenti hesap

Bunun sağında, bir “artı” veya “altın” üyelik satın aldıysanız, kredi raporunuzu bulacaksınız. “Plus”, Equifax’tan tüm açık hesaplarınızın yanı sıra ödeme ve sorguların zaman çizelgesini gösteren tek bir raporla birlikte gelir. Üçlü bir raporla bir “altın” plan satın aldıysanız, TransUnion ve Experian’dan da bilgiler görürsünüz. 

Diğer her şey, üst çubuktaki “ayar” düğmesini tıklayarak erişebileceğiniz ayarlar menüsünde bulunur. Aile üyeleri ve savunucuları ekleyebilir, ayrıca aboneliğinizi ayarlardan yönetebilirsiniz. Ancak en önemli sekme “uyarıları nasıl alırım” dır. Burada, metin ve sesli uyarıların yanı sıra haftalık bir özet ayarlayabilirsiniz. 

eversafe-review-uyarı-settings

Koruma

Yukarıdaki özellikler bölümünde belirttiğimiz gibi, EverSafe banka hesaplarınızı, kredi raporunuzu ve kredi kartlarınızı izlemek için mükemmeldir. Ancak, diğer bölgelerde düz düşer. Pasaportlar, tıbbi kimlik kartları, sigorta bilgileri ve daha fazlası için destek eksikliği olan EverSafe tam bir koruma sunmuyor. 

Bununla birlikte, EverSafe’nin odaklandığı alanlar için beklentileri aşmaktadır. Testlerimiz sırasında EverSafe, ilk kaydolduğumuzda son kredi taleplerini çekebileceğimiz değişikliklerden hemen haberdar etti. Kredi raporunuzu takip etmenin yanı sıra, EverSafe karanlık ağı da tarar ve şüpheli etkinlik için banka hesaplarınıza bakar. 

Herhangi bir sorun ortaya çıkarsa, “artı” ve “altın” planlarındaki masrafları karşılamada 1.000.000 dolar yardımı ile bunları çözmek için EverSafe ile birlikte çalışabilirsiniz. Bir sonraki bölümde ele alacağımız gibi, EverSafe 24 saat destek sağlamaz, bu nedenle kimliğiniz çalınırsa, normal çalışma saatlerinde EverSafe’in açılmasını beklemeniz gerekir.. 

Ancak asıl mesele, EverSafe’in kimliğinizin diğer yönlerini koruyamamasıdır. Kredi ve banka hesabı izleme, çok yönlü bir sürecin sadece iki bölümüdür ve diğer caddeler söz konusu olduğunda EverSafe düz kalır. Örneğin, sosyal medya koruması veya herhangi bir sosyal izleme yok. 

Ayrıca, herhangi bir risk izleme yoktur. ID Watchdog ve Identity Guard gibi diğer hizmetler, kimliğinizi çalma riskiyle karşı karşıya olduğunuzu gösteren bir risk puanı sunar. EverSafe benzer bir özellik sunmuyor.

Destek

EverSafe ile destek bulmak kolay değil. Hesap kontrol panelinizden, altbilgide “bize ulaşın” düğmesini aramak için gitmeniz gerekir. Buna tıklamak sizi küçük bir iletişim formuna ve EverSafe’in farklı departmanları için bir dizine götürecektir. Garip bir şekilde, bu form sayfası destek ekranı yerine normal gösterge tablosunun içindedir. 

eversafe-review-kontakt sayfalık

Gösterge tablosunun üst menüsünü görmeye devam edersiniz, ancak destek ekibiyle iletişim kurma seçeneği yoktur. EverSafe’in gösterge tablosunda iletişim sayfası oluşturulduğunu görmek, üst menüde bunun için bir seçenek olması mantıklı olacaktır. Bunun yerine, altbilgi için ayrılmıştır ve bağlantıyı kaçırmayı kolaylaştırır. 

İletişim seçeneklerine gelince, EverSafe 9: 00-17: 00 saatleri arasında telefon veya e-posta yoluyla iletişime geçmenizi sağlar. EST, Pazartesi-Cuma. Ana web sitesinde, destek telefon numarası logoya eşlik ederek iletişim kurmayı kolaylaştırır. Ancak, gösterge tablosuna geçtiğinizde telefon numarasını düşürür.

EverSafe, potansiyel müşterilerin ana web sitesinde destek bulmasını, geri dönen müşterileri gösterge tablosunda bulmaları için olduğundan daha kolay hale getirir. Nereye gittiğini öğrendikten sonra, geri dönüş yolunu bulmak zor değil. Bununla birlikte, EverSafe’in başka türlü kullanmasının ne kadar basit olduğu göz önüne alındığında, iletişim formunun daha net bir göstergesi güzel olurdu. 

Gösterge tablosuna gelince, herhangi bir ek destek kaynağı yok. Ancak ana web sitesinde var. Altbilgi aracılığıyla, sık sorulan bazı soruları yanıtlayan bir kaynak listesi ve mevcut kimlik tehditlerini ele alan bir blog bulabilirsiniz. Bu kaynaklar açıktır, ancak ana web sitesinden daha gösterge tablosu için daha uygundur. 

Destek kaynaklarını ana web sitesinin altbilgisi için ayırmak yerine, EverSafe sahip olduklarını gösterge tablosundan erişilebilen kolay sindirilebilir bir bilgi tabanına yeniden düzenlemelidir. Mevcut durumunda, destek kaynakları en iyi ihtimalle dağınık ve tutarsız hissediyor.

Karar

EverSafe kimlik hırsızlığı koruma formülü üzerinde benzersiz bir viraj sunuyor, ancak niş bir pazara hitap etmek için temel koruma alanlarında atladı. Kredi değişikliklerini ve banka hesaplarınızdaki garip etkinlikleri size bildirmek hızlı olsa da, pasaportunuzu, sigorta bilgilerinizi veya sosyal medyanızı izleyemez. 

Banka hesabınız ve kredi raporunuzun kapsamı yaşlılar için yeterli olsa da, özellikle kimlik hırsızlığı tehditlerinin büyük çoğunluğu çevrimiçi olduğundan çoğu insan için yeterli değildir. Bütünsel koruma arıyorsanız, diğer kimlik hırsızlığı koruma incelemelerimizi okumanızı öneririz.. 

EverSafe hakkında ne düşünüyorsun? Ücretsiz denemeyi bir tur için çıkarır mısınız? Aşağıdaki yorumlardaki deneyiminizi bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map