ADT Kimlik Hırsızlığı Koruma İncelemesi – Güncellendi 2020

ADT Kimlik Hırsızlığı Koruma İncelemesi

Muhtemelen ADT’yi insanların bahçelerindeki tüm işaretlerden en iyi şekilde biliyor olsanız da, bu uzun süredir devam eden güvenlik şirketi dijital hizmetler de sunmaktadır. ADT Kimlik Hırsızlığı Koruması şu anda piyasadaki en ucuz tekliftir, ancak bu incelemede okuyabileceğiniz gibi kapsamlı kalır.


adt-slider1

adt-slider2

adt-slider3

adt-slider4

adt-slider5

Önceki

Sonraki

ADT uzun zamandır 1874 yılında Edward A. Calahan tarafından telgraf tabanlı bir uyarı sistemi olarak kuruldu. Bir hırsızın Altın ve Stok Telgraf Şirketi başkanı Elisha Andrews’ın evine girmesinden sonra fikri vardı. 

O zamandan beri, ADT evler ve işletmeler için güvenlik sistemleri sağlamaya devam etti, ancak kısa süre önce kimlik hırsızlığı koruma alanına girdi. Bu ADT Kimlik Hırsızlığı Koruması incelemesinde, en iyi kimlik hırsızlığı koruma listemize girmesi için gerekli özelliklere sahip olup olmadığını göreceğiz.. 

2018’de piyasaya sürülen ADT Kimlik Hırsızlığı Koruması, makul bir fiyata temel kapsam sağlamayı amaçlamaktadır. “Dijital Güvenlik” serisinin bir parçası olan Identity Theft Protection, şu anda pakette mevcut olan tek üründür, ancak ADT gelecekte ev ağı korumasını ve sanal özel ağı serbest bırakmayı planlamaktadır.. 

Aralığa bir başlangıç ​​olarak, Kimlik Hırsızlığı Koruması etkileyici, ancak bazı kritik özellikleri eksik. Sosyal medya izlemesi dahil değildir ve bazı eğitim kaynaklarının bulunması zordur. Ancak, hizmetin ne kadar ucuz olduğunu göz önünde bulundurarak bu sorunların göz ardı edilmesi kolaydır..

Özellikleri

Fiyat için, ADT Kimlik Hırsızlığı Koruması özelliklerle doludur. Bir sonraki bölümde ele alacağımız gibi, ADT birden fazla koruma katmanı sunmuyor. Aksine, her şey temel katmanda ve iyi bir fiyata dahil edilir. Aksi takdirde bir stok özellikleri listesi oranı göz önüne alındığında çok daha etkileyici görünüyor. 

Temel koruma, kredi kartlarınızı, banka hesaplarınızı, sosyal güvenlik numaranızı, pasaportunuzu, ehliyetinizi, sağlık sigortanızı, adresinizi ve daha fazlasını izlemekten oluşur. Bilgilerinizin kullanımını izlemeye ek olarak, ADT ayrıca siber suç için bir üreme alanı olan potansiyel sahtekarlık için karanlık ağı da izler. 

Herhangi bir şey görünürse, aşağıdaki “kullanım kolaylığı” bölümünde daha fazla konuşacağımız çevrimiçi gösterge tablonuz aracılığıyla bilgilendirilirsiniz. Gösterge tablosu uyarılarına ek olarak, e-posta bildirimlerini ve mobil bildirimleri de ayarlayabilirsiniz. Ne yazık ki, bir mobil uygulama yok, bu nedenle mobil uyarılar yalnızca metin yoluyla. 

Kimliğiniz çalınması durumunda, ADT’nin izlemesi kimlik hırsızlığıyla ilgili masraflar için 1.000.000 $ geri ödenir. Haberler ne zaman olursa olsun, ADT’nin size yardımcı olmayı bekleyen çözüm uzmanları da var. Kimliğinizin kontrolünü yeniden kazanma konusunda yardım için 24 saat ADT’yi arayabilirsiniz. 

ADT’nin fiyatını ayıran şey, Experian’ın yıllık kredi raporunu içermesidir. Kredi puanınızı aylık olarak kontrol panelinizden de izleyebilirsiniz. Bunlar fiyata büyük dahil edilmekle birlikte, her üç kredi bürosundan da kredi raporu satın alma seçeneği yoktur.  

Bazı diğer özellikler de yok, yani sosyal medya izleme ve içgörü. Identity Guard gibi bazı kimlik hırsızlığı koruma hizmetleri, kişisel bilgilerinizi sosyal medyada nasıl kullandığınızı ve bu kullanımın sizi riske sokup atmadığını izleyen bir sosyal içgörü raporu içerir.. 

ADT, sosyal medya hakkında çok fazla konuşmuyor, bunun yerine mahkeme kayıtları ve USPS Ulusal Adres Değişikliği veritabanı gibi alanları izlemek. Bunlar kapsanması gereken önemli alanlar olmasına rağmen, sosyal medya izleme yalnızca daha önemli hale geliyor. 

ADT Kimlik Hırsızlığı Koruma Özelliklerine Genel Bakış

Fiyatlandırma

ADT, gördüğümüz en ucuz kimlik hırsızlığı koruma hizmetine sahiptir. Identity Guard’ın “ekonomi” planıyla birkaç kuruş kaydedebilmenize rağmen – Identity Guard incelememizde bunu okuyun – ADT’nin sunduğu özellikleri sunmaz. Yani, ADT yıllık kredi raporu ve Experian’dan alınan puan içerir.

Üç büro raporu için ADT’den ayda yaklaşık 25 $ daha fazla ücret alan LifeLock gibi hizmetlere kıyasla bu çok büyük (LifeLock incelememizi okuyun). 

Equifax ve Transunion’dan rapor ve puan almamanıza rağmen, ADT ile çok para kazanıyorsunuz. IdentityForce gibi makul fiyatlı hizmetlerle karşılaştırıldığında bile, ADT parlıyor (IdentityForce incelememizi okuyun).

Aralarından seçim yapabileceğiniz yalnızca bir plan var, ancak bu plana en fazla beş üye ekleyebilirsiniz. Kullanıcı sayısı arttıkça fiyat düşmez, ancak ADT’nin ne kadar ucuz olduğu göz önüne alındığında, bu çok büyük bir endişe kaynağı değildir. ADT, faturalandırma döngünüzü de basit tutar. İptal edene kadar ayda bir kez ödeme alınır. 

Doğru yaklaşımı takdir ediyoruz, ancak kontrol etme zamanı geldiğinde hayal kırıklığı yaratabilir. ADT, kimlik hırsızlığı korumasında indirim sunmaz, yani birkaç kemikten tasarruf etmek için bir yıl önceden satın alamazsınız. Fiyat, çoğu durumda önemli olmayacak kadar düşük, ancak yıllık bir plan hala görmek güzel olurdu.

Ancak düşük oran, fiyatlandırmanın diğer bazı yönlerini de etkilemektedir. Örneğin, somut bir geri ödeme politikası yoktur. Daha fazla bilgi için müşteri ilişkileri departmanını aramamız gerektiğini söyleyen bir destek temsilcisine ulaştık. Web sitesini inceledikten sonra geri ödeme hakkında hiçbir şey bulamadık. 

Geri ödemelerin vaka bazında işlenmesi olasıdır, bu da çoğu insan için geri ödeme politikası olmadığı anlamına gelir. Basit yaklaşım orada bile devam eder. Bunun için ödeme yapmaya karar verdiğiniz sürece, sizin için ne ödeme yaparsınız. Ancak, makul bir fiyata tam özellikli bir hizmet de alırsınız.

Kullanım kolaylığı

ADT, birden fazla güvenlik hizmeti sunmasına rağmen, web sitesini düzenli tutar. Ana sayfada, kimlik hırsızlığına karşı koruma hizmetini “ürünler ve çözümler” sekmesi altında bulabilirsiniz. Oradan, bir plan seçmekten endişe etmiyor. Tek yapmanız gereken başlamak için “şimdi satın al” ı tıklamaktır.

adt-kimlik hırsızlığı koruması-review-çıkış

Ödeme, basit faturalandırma bilgilerini girmenizi ve ödemeyi onaylamanızı isteyen birkaç ekranla basittir. ADT, satın alma işleminizi tamamlamadan önce herhangi bir kişisel bilgi girmenizi istemez. Aslında, ödemeyi onayladıktan sonra, ADT kaydınızı hazırlarken beklemeniz gerekir; bu, ID Watchdog incelememizde gördüğümüz gibi, muhtemelen iyi bir şeydir. 

Kayıt e-postamızın ulaşması sadece bir saat sürdü, bu da koruma almak için bir hesap kaydetmemizi söyledi. Kayıt basittir, ADT adınızı, e-posta adresinizi, şifrenizi ve birkaç güvenlik sorusunu gerektirir. Bu kurulum işlemi sadece bir ADT hesabı oluşturmak içindir. Korumanızı başlatmak için biraz daha iş yapmanız gerekecek. 

adt-kimlik hırsızlığı koruması-review-kayıt

Kaydolduktan sonra, kullanılabilir hizmetlerinizi gösteren gösterge tablosuna önyüklenirsiniz. Kimlik hırsızlığı koruması için dört seçenek bulunur: masrafların geri alınması, kimlik koruması, olayların çözümü ve bilgi merkezi. Kendinizi korumak için, kimlik koruması kutusunun altındaki “açık olmayan” düğmesini tıklamanız gerekir.. 

adt-kimlik hırsızlığı koruması-review-pano

Buradan, standart ADT hesabınızla aynı kullanıcı adını ve şifreyi kullanan farklı bir kayıt ekranına yönlendirilirsiniz. Burada, sosyal güvenlik numaranızı ve doğum tarihinizi girmenin yanı sıra bazı güvenlik sorularını yanıtlama da dahil olmak üzere kimlik hırsızlığı korumanızı kuracaksınız. 

adt-kimlik hırsızlığı koruması-review-kurulum

ADT’nin kayıt süreci zor değil ama sinir bozucu. Gitmeniz gereken yerler ve yapmanız gerekenler netleşmemiştir ve ADT hesabınız ve kimlik hırsızlığı korumanız için ayrı gösterge tabloları ile sistem hızla karışabilir. İki gösterge tablosu arasındaki bölme, kurulumdan sonra da bazı sorunlara neden olur.

ADT Girişi

Ana sorun, iki alana sürekli giriş yapmanız gerekeceği gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Öncelikle etkin hizmetlerinizi görüntüleyebileceğiniz ADT kontrol panelinde oturum açmanız, ardından uyarıları görüntülemek ve ek bilgi eklemek için kimlik hırsızlığı kontrol panelinde oturum açmanız gerekir.. 

ADT’nin sunduğu kaç hizmet göz önüne alındığında, birleştirici bir gösterge panosuna sahip olduğumuzu anlayabilsek de, hizmeti kullanırken atlamak için çok sayıda çember sunuyor.. 

adt kimlik-hırsızlık-koruma-inceleme-kimlik-gösterge tablosu

Örneğin, bir uyarı alırsanız ve potansiyel kimlik hırsızlığı konusunda ADT ile iletişim kurmanız gerekirse, ADT kontrol paneline geri dönmeniz gerekir, ancak ilk önce uyarıyı görmek için kimlik hırsızlığı kontrol paneline giriş yapmanız gerekir. yer. 

Kimlik hırsızlığıyla ilgili her şeyin bir gösterge panosunda olması, diğeri genel ADT hesap bilgilerinizi tutması bir şey olurdu, ancak durum böyle değildir. 

Gider kurtarma ve olay çözümü gibi bazı özellikler ana kontrol panelinde bulunurken, uyarılar kimlik hırsızlığındadır. Geri ve ileri ile, her şeyi başarmak için sürekli olarak açık iki sekme olması gerekir, bu da 15 dakika işlem yapılmadığında her ikisinden de çıkacağınızı düşünerek daha da sinir bozucu hale gelir.. 

Bununla birlikte, kimlik panosunun etrafından dolaşmak kolaydır. ADT, kredi puanınızı, yeni uyarıları, mevcut raporlarınızı, bazı SSS’lerinizi ve aylık uyarılarınızı gösterir. Etrafta dolaşmak ve farklı ADT monitörleri için raporlar bulmak ve “profili düzenle” bölümüne yeni bilgiler eklemek kolaydır. 

Koruma

Yukarıdaki “özellikler” bölümünde belirtildiği gibi ADT, iyi bir kimlik hırsızlığına karşı koruma hizmetinin temel ilkelerini ve makul bir fiyata görüntüler. Bununla birlikte, ortalamadan daha düşük oranı açıklayan bazı koruma özellikleri eksiktir. ADT, karanlık web ve genel kayıtlar söz konusu olduğunda sizi koruyacak, ancak bunun dışında hala savunmasızsınız. 

En bariz ihmal sosyal medya korumasıdır, ancak bundan da öte bir çeşit risk yönetim sistemidir. Kendinizi kimlik hırsızlığından korumak, şüpheli faaliyetlerin izlenmesi ne kadar kapsamlı olursa olsun riski yönetmekle ilgilidir. ADT, kontrol panelinizde riskinizi ölçmek için herhangi bir ölçüm sunmaz, bu da kimliğinizi kasıtlı olarak tehlikeye attığınız anlamına gelebilir. 

Önleyici tedbirleri bulmak en iyisidir. Kişisel bilgilerinizin kontrol panelinin içinde güvende tutulması hakkında bilgi yoktur. Daha ziyade, ADT arka planda çalışır, bazı anlamlı alanları tarar, ancak süreçteki diğer kritik alanları kaçırır. 

Fiyat iyi ve ADT’yi gidiş hızında ne kadar övüyor olsak da, sizin için ne ödediğinizi alıyorsunuz. 

ADT, bir şey olursa daha fazla odaklanır, ilk etapta bunu engellemez ve bu cephede başarılı olur. Planınız 1.000.000 dolarlık fon geri ödemesi ve 24 saat kimlik hırsızlığı restorasyon hizmetleri ile birlikte geliyor. En azından, ADT’yi kullanırken kimliğiniz çalınırsa, geri yüklenmesini sağlamak için bol miktarda yardımınız olacaktır.. 

Önleyici araçlar var, ancak bu belirgin değil. Bir sonraki bölümde daha fazla konuşacağımız bilgi merkezi aracılığıyla kimlik hırsızlığını önlemeye ilişkin makaleleri görüntüleyebilirsiniz. Bazı temel sorulara verdiğiniz yanıtlara dayanarak bir risk puanı sunacak RiskCompass aracıyla riskinizi de ölçebilirsiniz.. 

adt-kimlik hırsızlığı koruması-review-risk pusula

Muhtemelen olmasa da, bu araçları tamamen kaçırmak mümkündür, bu da onları dahil etmemek kadar iyidir. Örneğin, RiskCompass, kimlik hırsızlığı koruması için özel olarak yapılmış bir araç olmasına rağmen, yalnızca bilgi merkezi aracılığıyla sunulmaktadır. Bu nedenle, destek alanına değil kimlik hırsızlığı kontrol paneline dahil etmek mantıklı olacaktır..

Destek

Destek bulmanın en kolay yolu ADT kontrol panelidir. Kimlik hırsızlığı kontrol panelinde görüntülenen bir telefon numarası var, ama hepsi bu. Bununla birlikte, normal kontrol paneli aracılığıyla, yukarıda belirtildiği gibi, kimlik hırsızlığını önlemek için araçlar ve destek içeren bilgi merkezini açabilirsiniz.. 

adt-kimlik hırsızlığı koruması-review-bilgi-merkezi

“Bilgi tabanı” ve “bilgi merkezi” gibi terimler genellikle hiperboliktir, çünkü bu alanlar sadece destek kaynaklarıdır. Ancak, ADT takma ad kazanır. Bilgi merkezi bilgi edinmenin bir yeridir. ADT kendinizi korumanız için ipuçları, finansal kurumlarla iletişim kurmak için kaynaklar ve daha fazlasını sunar. 

Ancak bilgi merkezi tam da budur. Orada gerçek bir destek kaynağı yok. Örneğin, SSS’de “veri ihlali nedir” gibi sorular yer alıyor ancak hesabınızı yönetme veya hizmete başlama hakkında konuşmuyor.

Yardım merkezi aracılığıyla geleneksel bir bilgi tabanı sunulur ve maalesef gösterge tablonuzda bununla ilgili bir bağlantı yoktur. Gösterge tablosundan farklı bir URL kullanan ana web sitesine geri dönmeniz ve sitenin üst çubuğundaki “destek” düğmesini tıklamanız gerekir.. 

adt-kimlik hırsızlığı koruması-review-yardım merkezi

Kapsanan konular, faturalandırma geçmişinizi nasıl görüntüleyeceğiniz veya hizmetinizi nasıl değiştireceğiniz gibi temel olsa da yararlıdır. Kimlik hırsızlığı koruması için bir bilgi merkezini ayırmayı takdir etsek de, destek için iki alan arasında zıplamak zordur. Hesabınızı yönetmek için kullanılan iki gösterge tablosuna çok benzer şekilde, kendi kendine yardım kaynaklarını bulmak zahmetli olabilir. 

Ancak, ADT ile iletişime geçmek başka bir şey değildir. Sitede nerede olursanız olun, ADT size her zaman arayabileceğinizi sürekli hatırlatır. Sitede sunulan numara, günün her saatinde kullanılabilen genel bir destek hattıdır. Kimlik geri yüklemeyle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, kontrol panelinizde görüntüleyebileceğiniz ayrı bir numara vardır. 

Basit bir sorunuz varsa, canlı sohbete de her zaman ulaşabilirsiniz. ADT, ana web sitesinin sağ alt köşesindeki balondan başlatabileceğiniz 24 saat canlı sohbet sunar. Biz bu inceleme sırasında bir avuç kez ulaştı ve her zaman bir dakikadan daha kısa sürede bir yanıt ile karşılandı. 

Karar

ADT Kimlik Hırsızlığı Koruması, çoğu amaç için ucuz ve etkili bir kimlik hırsızlığı koruma hizmetidir. Kimliğiniz çalındığında sizi koruyacak ve kamu kayıtlarını ve karanlık ağı makul bir fiyata izleyecek sigorta istiyorsanız, ADT sunar. Ancak, sosyal özellikler için başka yerlere bakmak daha iyidir. 

Kimlik hırsızlığı koruma incelememizde gördüğümüz gibi, bu özellikler ağır bir fiyata geliyor. ADT, yolun çoğunu çok daha azıyla alıyor, bu yüzden oyun oynuyorsanız, muhtemelen sizin için doğru hizmet. 

ADT hakkında ne düşünüyorsun? Bir hesaba mı kaydolacaksınız? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

ADT Kimlik Hırsızlığı Koruması SSS

  • ADT ne anlama geliyor??

    ADT, Amerikan Bölge Telgrafı anlamına gelir. Şirket, 1874’te 57 ilçe telgraf şirketinden biri olarak kuruldu ve sonunda telgraf dağıtım sistemini konut güvenliği sağlama aracı olarak kullandı..

  • ADT Nedir?

    ADT, büyük ve küçük işletmeler için elektrik güvenliği, alarm izleme ve yangın koruması ile konut adresleri sunan bir güvenlik şirketidir..

  • ADT’nin Maliyeti?

    ADT güvenliği, yangından korunma ve gözetim sadece alıntı ile yapılır. Fiyat, korumanın yeri, boyutu ve kapsamına göre değişecektir. ADT ayrıca ayda 9,99 ABD doları kimlik hırsızlığı koruma hizmeti de sunuyor.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me