En İyi Bulut Depolama İncelemeleri 2020 | 31 En İyi Hizmet Karşılaştırıldı

Bulut depolama hizmetleri o kadar popüler ki bazılarında yüz milyonlarca kullanıcı var. İçeriğinizi bulutta depolayabilir ve cihazlarınız arasında senkronize edebilirler, ancak bundan daha fazlasını kullanabilirsiniz. Dosyaları önizlemenize ve paylaşmanıza, ekip arkadaşlarınızla ortak çalışmanıza, müzik ve video oynatmanıza ve daha pek çok şeye olanak tanır.


Dosyalarınızı yüklemek sadece ekibinizle işbirliği yapmayı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda sabit diskinizde de yer açar. Ayrıca, sabit sürücünüzün arızalanması veya çalınması durumunda dosyalarınız yine de bulutta olacaktır. Belgeler, tasarımlar, raporlar ve hatta 3B modeller ve filmler gibi daha büyük dosyalar buluta bir seyahat için iyi adaylardır.

Hizmetlerin çoğu bir ağ sürücüsü olarak işlev görebilir; bu, içine yerleştirdiğiniz herhangi bir içeriğin yalnızca bulutta depolanacağı ve bilgisayarınızda önizleme için kullanılabileceği anlamına gelir. Çevrimdışı olduğunuzda erişemezsiniz, ancak sabit diskinizde yer kaplamaz.

Odağınız işbirliği üzerinde ise, işbirliği için en iyi bulut depolama makalemizi okuyun. Yedek arıyorsanız, en iyi bulut yedekleme hizmetleri listemize göz atın. Depolama ve yedekleme arasındaki farktan emin olmak için bu makaleyi okuyun.

Ne kadar alana ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz ve “çok” tarafa doğru eğilirseniz, büyük dosyalar için kılavuzumuzu okuyun.

Nasıl Değerlendiriyoruz

Bulut depolama hizmetleri birçok kişi için çok şey olabilir, ancak bu karşılaştırmanın amaçları için, hepsinin paylaştığı kriterleri dikkate aldık ve buna göre derecelendirdik. Onları bu bölümde özetleyeceğiz.

Dosya Paylaşımı ve Senkronizasyonu

Dosya paylaşımı ve senkronizasyon özellikleri, bir bulut depolama hizmetinin temelini oluşturur. Öncelikle bunları kullanmanız daha olasıdır, çünkü senkronizasyon dosyalarınızı buluta getirirken, dosyaları paylaşmak size başkalarıyla paylaşmanıza yardımcı olacaktır. Hizmetlerin çoğu, 2007 yılında Dropbox tarafından geliştirilen ortak senkronizasyon modelini kullanır. Dropbox incelememizde bunun hakkında daha fazla bilgi edinin.

Senkronizasyonun genel modeli bir sistem tepsisi simgesi ve bir senkronizasyon klasöründen oluşur. Sistem tepsisi simgesi, bulut depolama alanınıza erişmenin en kolay yoludur. Çoğu durumda senkronizasyon klasörünüzü açar, bulut depolama web istemcisini ve ayarlar menüsünü açan bir bağlantıya sahiptir. Senkronizasyon klasörü, bilgisayarınızla senkronize ettiğiniz tüm içeriği gösterir.

Birçok hizmet, masaüstü istemcisini kullanarak dosya paylaşmanıza izin verir, ancak tümü web istemcisini kullanarak paylaşmanıza izin verir. Bir bağlantıyı kopyalayıp yapıştırarak veya kullanıcıları klasörlerinize davet ederek, içeriği e-posta yoluyla sosyal medya ağlarında paylaşabilirsiniz.

Klasör davetlerinin kendilerine bağlı farklı izinleri olabilirken, bağlantıların parolalar, son kullanma tarihleri, indirme sınırları ve daha fazlası gibi kendi içerik denetim seçenekleri vardır.

Özellikleri

Bu kategoride, bir hizmetin Microsoft Office Online, Google Office Suite, Trello, Asana ve diğerleri gibi işbirliği zımbalarını içeren üçüncü taraf uygulamalarla entegre olup olmadığını kontrol ediyoruz. Popüler hizmetlerin çoğunun görev yöneticileri, iş akışı ve not alma uygulamaları gibi kendi uygulamaları vardır. Müzik ve video oynatıcılar da yaygındır.

Dropbox’ta Paper, Box’da Box Notes ve OneDrive’da OneNote vardır. Bunları karşılaştırmamızı en iyi not alma uygulamaları makalemizde görebilirsiniz. Popüler Google Dokümanlar ile Dropbox Kağıdı karşılaştırdık.

Fotoğraf ve videolardan hoşlanıyorsanız, hangi hizmetin buluttan akışla akış yapmanıza yardımcı olacağını görmek için fotoğraf ve videolarla ilgili kılavuzumuzu okuyun (hayır, Google Fotoğraflar kullanabileceğiniz tek hizmet değildir). Müzik parçası için rehberimize başvurabilecek müzikseverleri unutmadık.

Mobil uygulamalar

iOS ve Android en popüler mobil işletim sistemleridir ve çoğu hizmet bu platform için bir uygulama sunar. Ancak, uygulama ve uygulamaya sahip olmak iyi olduğu anlamına gelmez. Bu yüzden tüm mobil uygulamaları, masaüstü meslektaşlarıyla eşleşip eşleşemeyeceklerini test ediyoruz. 

Güvenlik

İçeriğinizi uygun güvenlik olmadan buluta yerleştirmek kötü bir fikirdir. Suçlular kimlik bilgilerinizi çalabilir, birisi gizli bilgilerinizi okuyabilir ve hükümet fotoğraflarınıza göz atıyor olabilir. Bununla birlikte, iyi bir güvenliğe sahip olmak şarttır, bu nedenle her bir hizmetin güvenliğinin ne kadar güçlü olduğunu düşünüyoruz.

Bulut hizmetleri, verilerinizi potansiyel tehditlere karşı korumak için birçok yöntem kullanır. İki öğeli kimlik doğrulaması, şifrenizi çalan bilgisayar korsanlarının hesabınıza erişmesini önler. Yine de, güçlü bir şifreniz olduğundan emin olmalısınız..

TLS protokolü, ortadaki adam saldırılarının başarılı olmasını engellerken, şifreleme verilerinizi taşıma sırasında ve beklemede korur. Özel şifreleme, sizden başkalarının dosyalarınızı okumasını engeller. Dezavantajı, bunu sağlayan hizmetlerin parolanızı unutursanız sıfırlayamayacağıdır. İçeriğinize erişiminizi kaybetmemek için bir şifre yöneticisi kullanın.

Fidye yazılımı bulut verilerinizi rehin alabilir ve yayınlanması için ödeme talep edebilir, ancak fidye yazılımı koruma makalemiz bundan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Tüm bu özellikleri ve hizmetleri en güvenli bulut depolama makalemizde nasıl uyguladıklarını dikkate aldık.

Gizlilik

Güvenliğiniz yeterli olabilir, ancak bu gizliliğinizi garanti ettiği anlamına gelmez. ABD PATRIOT Yasası ve BULUT Yasası gibi yasalar sayesinde hükümetlerin vatandaşlarını gözetledikleri bir sır değil. ABD’deki PRISM gözetim programı buna bir örnektir. Oyundayken, bilgilerinizin web üzerinde gizliliğini sağlamanız çok önemlidir.

Bununla birlikte, hizmetler gizlilik yaklaşımlarında farklılık gösterir. Google, içeriğinizi ve e-postanızı size hedefli reklam vermek için tararken, Google Drive ve Dropbox PRISM projesine bağlanmıştır. Google Drive incelememizde Google’ın yaklaşımı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Gizliliğinizin ne kadar güçlü olduğu, hizmetin hangi ülkeye bağlı olduğuna da bağlıdır. Kanada ve İsviçre gibi bazı ülkeler, kullanıcıların gizlilik haklarına diğerlerinden daha fazla önem vermektedir..

AB’nin bulut gizliliğine yönelik demir kaplı yaklaşımı olan Genel Veri Koruma Yönetmeliğine uygun bir hizmet görmek isteriz. Birçoğu öyle, ancak öne çıkanları Sync.com, Tresorit ve MEGA.

Fiyatlandırma

Bir bulut depolama hizmeti seçerken en önemli faktörlerden biri fiyattır, bir kola ve bacağa mal olan harika bir hizmetiniz varsa bunun anlamı yoktur. İyi bir değere sahip premium planları varsa en iyisi.

İyi değer, fiyat için ne kadar alacağınıza göre belirlenir. Bir hizmet ne kadar çok plan yaparsa, seçenekleriniz o kadar iyi olur. Hizmetin ücretsiz bir plan veya deneme sürümü sunması da harikadır, bu yüzden taahhütte bulunmadan önce test edebilirsiniz. Yalnızca iyi bir değerle ilgileniyorsanız, bulut depolama alanındaki en iyi fırsatlarımızı okuyun.

Hizmetlerin çoğu deneme veya ücretsiz bir plan sunar. Ücretsiz planlar, Dropbox’ın yetersiz 2 GB’ından Google Drive’ın Google Fotoğraflar için de kullanabileceğiniz 15 GB’lık cömert 15 GB’ına kadar uzanmaktadır. En iyi ücretsiz bulut depolama parçamızda ücretsiz fırsatlar hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz..

Kullanım kolaylığı

Önceki kategori gibi, kullanım kolaylığı da önemlidir, çünkü bir hizmetin kaç harika özelliğine sahip olursa olsun, kullanıcılar kullanımı zor buluyorsa pek iyi olmaz.

Bu nedenle, basit kullanıcı deneyimi karmaşık, modası geçmiş ve bir BT dehasından yardım almanızı gerektiren deneyimden daha iyidir. Bulut depolama hizmetleri, çoğu işletim sisteminde çalışmalı, çekici ve sezgisel arayüzlere sahip olmalıdır.

Çoğu masaüstü istemcisi Windows ve macOS üzerinde çalışır, ancak Linux’ta çalışanlara bonus puanlar veririz. Linux için en iyi çevrimiçi depolama alanımızda hangilerinin olduğunu görebilirsiniz. Windows üzerinde çalışıyorsanız, Windows kılavuzumuza bakın

MEGA ve OneDrive bu kategoride öne çıkıyor, bu nedenle gizlilikle nasıl başa çıktıklarını öğrenmek için MEGA incelememizi ve OneDrive incelememizi okuyun.

hız

Yüksek hızlar bir sunucuya ve internet servis sağlayıcınıza ne kadar yakın olduğunuza bağlıdır. Bağlantınızı iyileştirmek ve blok düzeyinde bir aktarım algoritması kullanmak için aktarım ayarlarını değiştirmenize izin veren hizmetleri aradık. Daha önce yüklenmiş olan dosyaları sadece değişen parçaları göndererek güncelleme işlemini hızlandırır..

Hizmetleri derecelendirmek için, 1 GB’lık bir klasör kullanarak çeşitli yükleme ve indirme testleri gerçekleştiririz ve ne kadar zaman aldıklarını ölçeriz. Bir sunucuya olan mesafemizi de dikkate alıyoruz.

Destek

Hiç kimse bir bulut depolama hizmeti kullanarak bir sorunla karşılaşmak istemez, ancak bir kez yaptıktan sonra iyi teknik destek paha biçilemez. Servisler genellikle e-posta desteğine sahipken, bazıları sohbet veya hatta telefon desteği sunar.

Bununla birlikte, destek ekibiyle iletişime geçmeden önce, kullanıcılar SSS, bilgi bankası ve birçok durumda kullanıcı forumlarına başvurabilir. Çoğu zaman, bunların da öğretici videoları olacaktır. Hizmetlerin ne tür destek sunduğunu ve sorularımıza cevap vermenin ne kadar sürdüğünü dikkate alıyoruz.

En İyi Bulut Depolama Sağlayıcıları

Bazı bulut depolama hizmetleri bir şeyden diğerinden daha iyidir, ancak bu sıralama amacıyla, önceki performansında özetlediğimiz kriterlerde genel performanslarını dikkate aldık. Bu bölüm, Sync.com şampiyonu ile başlayarak listemizdeki ilk beş hizmetin hızlı bir özetini verecektir..

Sync.com

Sync.com güçlü güvenliği ve gizliliği ile bilinen bir hizmettir. Güçlü gizlilik yasalarına sahip Kanada’da yerleşik olmasına yardımcı olur. En iyi sıfır bilgili bulut depolama hizmetlerinden biridir. Bunun dezavantajı, üçüncü taraf uygulamalarla entegre olmamasıdır.

Sync.com-Web Kontrol Paneli-Sürgü-1

Sync.com-Hisse-Dosya-Link-Sürgü-2

Sync.com-Sync-Klasör-Sürgü-3

Sync.com-Hız-Gaz-Sürgü-4

Sync.com-Two-Factor-Doğrulama-Sürgü-5

Önceki

Sonraki

Paylaşılan dosyalarınızı ve klasörlerinizi koruyan paylaşım ve içerik kontrolü seçenekleri sayesinde paylaşım için listemizin en üstünde yer alır. Parola koruması, özel uçtan uca şifreleme, son kullanma tarihleri, indirme sınırları ve daha fazlasını içerir. İçerik paylaşmak için bağlantılar veya ekip klasörleri oluşturabilirsiniz.

Tüm bunları sağladığı için Sync.com’un cehennem kadar pahalı olması gerektiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Piyasadaki en rekabetçi fiyatlardan bazılarına sahiptir. En ucuz planı olan Pro Personal 500GB, yılda sadece 49 dolar. En iyi anlaşma, 2 TB’lık planı yıllık 96 $ ‘dır. Daha fazla fiyat bilgisi için Sync.com incelememizi okuyun.

pCloud

Sync.com’un topuklarında pCloud geliyor. Bir numara değil, özel şifreleme için ekstra ödeme yapmanızı gerektiriyor, ancak yine de birçok paraya çevirme özelliği var.

pCloud Web Arayüz Dosyaları

pCloud Senkronizasyon Klasörü

pCloud Dosya Paylaşım Bağlantısı

pCloud İndirme Bağlantıları

pCloud Drive İstemcisi

Önceki

Sonraki

İlk olarak, müzik, video oynatmak ve fotoğrafları önizlemek için en iyi seçimimiz. Ayrıca, Kodi için en iyi bulut depolama hizmetidir. pCloud da WebDAV uyumludur. pCloud’un kolunu başka bir numarası daha var ve bu buluttan buluta yedekleme. Facebook, Instagram, Google Drive, Dropbox ve OneDrive’dan pCloud’a içerik yedeklemek için kullanabilirsiniz.

Paylaşım ve içerik kontrol özellikleri de iyi çalışır. Klasörleri ve belirli dosyaları bağlantılar yoluyla paylaşabilirsiniz. pCloud, başkalarını davet ederek ve “düzenleyebilir” veya “görüntüleyebilir” izinleri vererek klasörleri paylaşmanıza olanak tanır. Alternatif olarak, başkalarının doğrudan klasörünüze yüklemek için kullanabileceği bir yükleme bağlantısı veya dosyalarınızı indirmelerini sağlayan bir indirme bağlantısı oluşturabilirsiniz..

pCloud da büyük bir değere sahiptir. Hatta Sync.com’u hafif bir farkla azaltmaktadır. Premium 500GB planı yılda sadece 47.88 dolarken, en değerli planı Premium 2TB yılda 95.88 dolar. PCloud’un teklifleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için pCloud incelememizi okuyun.

MEGA

MEGA, gizlilik şirketi olarak reklam verir ve bu, GDPR kurallarını yalnızca AB merkezli olanlara değil, tüm kullanıcılarına genişlettiği düşünüldüğünde haklıdır. Sıfır bilgi şifrelemesi gizliliğinizi de korumanıza yardımcı olur.

mega-vs-tresorit-mega-share

Piyasadaki en iyi kullanıcı deneyimlerinden birine sahiptir. Web istemcisi sezgisel ve çekiciyken masaüstü uygulaması Windows, macOS ve Linux’ta çalışır. Dosyalarınızı istemci penceresinde herhangi bir yere sürükleyip bırakarak kolayca yükleyebilirsiniz. İçeriği düzenlemek için sağ tıklayabilir veya “üç noktayı” kullanabilirsiniz. Dosyaları yeni bir konuma sürükleyerek taşıyabilirsiniz.

MEGA’nın web uygulaması, bir anahtarla koruyabileceğiniz bir bağlantı oluşturarak dosyalarınızı paylaşmanıza olanak tanır. Bu onları sıfır bilgi yapar, böylece sadece anahtarı verdiğiniz insanlar onları okuyabilir. Anahtarı bağlantınıza ekleyebilir, yani bağlantıya sahip olan herkes ona erişebilir veya anahtarı ayrı olarak gönderebilirsiniz.

Bir bağlantı oluşturarak veya başkalarını e-posta adresleri aracılığıyla davet ederek bir klasörü paylaşabilirsiniz. Bunu yaparsanız, birkaç izinden birini ayarlayabilirsiniz. Başkalarını MEGA kullanıcısı olmayanlar da dahil olmak üzere klasörünüze yüklemeye davet etmek için, klasörü “MEGAdrop” klasörüne dönüştürebilirsiniz.

Tresorit

Tresorit, en güvenli bulut depolama hizmetlerinden biridir ve aynı zamanda büyük gizlilik özelliğine sahiptir. Sync.com’dan farklı olarak, bu dik bir fiyatla geliyor.

mega-vs-tresorit-tresorit-güvenlik

Dinlenmeyen dosyaları koruyan sıfır bilgi şifrelemesine, onları aktarırken güvence altına alan TLS protokolüne, kimlik bilgilerinizi korumanıza yardımcı olan iki faktörlü kimlik doğrulamasına ve daha fazlasına sahiptir. Gizlilik politikası açık ve anlaşılması ve gezinmesi kolaydır. Aynı zamanda GDPR’ye de uyar.

Paylaşım yetenekleri de yok. İçeriği belirli kişilerle e-posta yoluyla veya bir bağlantı oluşturarak kopyalayıp yapıştırarak paylaşabilirsiniz. Bir bağlantı oluşturarak veya kullanıcıları e-posta yoluyla davet ederek bir klasörü paylaşabilirsiniz. Bir klasörü paylaşmak için bir e-posta kullanırsanız, alıcıların bir Tresorit hesabına kaydolmaları gerekir. Dosyalar yalnızca bir bağlantıyla paylaşılabilir ve bu gereksinime sahip değildir.

Bağlantıları bir şifre, son kullanma tarihi veya indirme limiti kullanarak koruyabilirsiniz. Klasörlerin üç izin düzeyi vardır. Bunlar paylaşabilen, düzenleyebilen ve görüntüleyebilen “yönetici” dir; Okuyabilen ve değiştirebilen “editör”; ve yalnızca okuyabilen “görüntüleme”. Tresorit’in paylaşım özellikleri hakkında daha fazla bilgiyi Tresorit incelememizde bulabilirsiniz..

onedrive

OneDrive, Microsoft’un bulut depolama pazarına girmesidir. PRISM projesine bağlanmak da dahil olmak üzere gizlilikle ilgili kabataslak bir geçmişi vardır. OneDrive o zamandan beri güvenliğini güncelledi, ancak en güvenli bulut depolama hizmetleriyle eşleşemiyor.

OneDrive Web Arayüz Dosyaları

OneDrive Senkronizasyon Klasörü Kaydırıcısı

OneDrive Uygulama Başlatıcı

OneDrive Bağlantı Dosya Paylaşımı Oluştur

OneDrive Kelime Çevrimiçi

Önceki

Sonraki

Yine de kullanıcı deneyimi en iyiler arasında. Web istemcisi çekici ve kullanımı sezgiseldir. Sürükleyip bırakarak dosyaları kolayca yükleyebilirsiniz. İşlemleri sağ tıklatarak veya içerik seçip ardından menüden eylemi seçerek gerçekleştirebilirsiniz..

Microsoft OneDrive, abone olduğunuz plan ne olursa olsun başkalarıyla işbirliği yapmak için kullanabileceğiniz Office Online ile tümleşir. Not almak ve paylaşmak istiyorsanız OneNote’u kullanabilirsiniz. Başkalarıyla iletişim kurmak için web istemcisi ile entegre edilmiş Skype var. Verimlilik uygulamaları, iş akışı yönetimi için Formlar ve içerik yayınlama için Sway’i içerir.

Microsoft OneDrive’ın özellikleri ve fiyatlandırma planları hakkında daha fazla bilgiyi OneDrive incelememizde bulabilirsiniz..

Bulut Depolama Sık Sorulan Sorular

Aşağıda, okuyucularımız tarafından en sık sorulan bazı soruları ve cevapları.

Bulut Nedir?

Gökyüzündeki kabarık, beyaz şeyler değil. Bunun yerine, terim, bilgisayarınızda yerel olarak değil, Internet’te çalışan yazılım ve hizmetleri ifade eder. Bu yazılım birçok sunucunun bulunduğu veri merkezlerinde saklanır. Bir web tarayıcısı veya özel bir masaüstü veya mobil uygulama kullanarak erişebilirsiniz.

Microsoft Azure, Amazon S3 ve Wasabi gibi hizmetler, hizmet görevi gören ve kendi bulutunuzu oluşturmanıza yardımcı olan sunucu altyapısının örnekleridir. En iyi bulut IaaS makalemizde daha fazla seçenek bulabilirsiniz.

Ne Kadar Bulut Depolama Alanına İhtiyacım Var?

Şortun cevabı şudur: duruma göre değişir. Ne için kullanacağınıza bağlıdır. Office belgeleri, sunuları üzerinde işbirliği yapacak ve notları paylaşacaksanız çok fazla ihtiyacınız yoktur. 100GB fazlasıyla yeterli olmalı.

Harika işbirliği yeteneklerine sahip hizmetlere odaklanmalısınız. Dropbox for Business mükemmel bir seçimdir ve bu konuda daha fazla bilgiyi Business Dropbox incelememizde bulabilirsiniz. Çayınız değilse Google Drive veya Box iyi alternatiflerdir. Box incelememizden Box’ın işbirliği özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Fotoğrafları saklamayı planlıyorsanız daha fazla depolama alanına ihtiyacınız vardır. pCloud fotoğraflar için sağlayıcılarımızın en üstünde ve ucuz bir 2TB planına sahip. Ortalama 3 MB boyutunda yaklaşık 600.000 fotoğraf tutabilir. Profesyonel bir fotoğrafçıysanız, fotoğrafçılar için en iyi bulut depolama alanımızdaki hizmetlerden birini tercih edebilirsiniz.

Video daha fazla depolama alanı gerektiriyor, ancak bir kez daha pCloud kurtarmaya geliyor. Web oynatıcısı sorunsuz çalışır ve 2 TB planı HD koleksiyonunuzu barındırabilir. Diğer seçenekler için videoları bulutta saklama kılavuzumuza bakın.

Ne kadar depolama alanına ihtiyacınız olduğunu bilmiyorsanız ve şansınız yüksekse, daha fazla ihtiyacınız olacak ve sınırsız depolama alanı sunan hizmetlerden birini denemelisiniz. Onlar hakkında daha fazla bilgiyi sınırsız en iyi bulut depolama sağlayıcıları listemizde bulabilirsiniz. Dosya boyutu kısıtlamalarından veya sınırlamalarından haberdar olmak için özellik listelerimizi kontrol ettiğinizden emin olun. 

Bulut Depolama Nasıl Çalışır??

Genel olarak internette olduğu gibi, bir istemci ve bir sunucu var. Bu durumda, istemci bir bulut depolama hizmetine abone olan bir bilgisayar kullanıcısı iken, sunucu veri merkezindeki bir makinedir.

İstemci, dosyaların kopyalarını İnternet üzerinden veri sunucusuna senkronize eder (gönderir) ve bu da bilgileri kaydeder. İstemci bilgileri almak istediğinde, veri sunucusuna bir web, masaüstü veya mobil istemci aracılığıyla erişir. Sunucu daha sonra dosyaları istemciye geri gönderir veya istemcinin sunucudaki dosyalara erişmesine ve işlemesine izin verir.

Bulut depolama sistemleri genellikle yüzlerce veri sunucusuna dayanır (özellikle sınırsız depolama sağlayıcıları için). Bilgisayarlar çökmeler veya bakım nedeniyle bazen kullanılamayabilir, bu nedenle veriler genellikle birden fazla makinede depolanır. Buna artıklık denir. Fazlalık olmadan, bir bulut depolama sistemi müşterilerin herhangi bir zamanda bilgilerine erişebilmelerini sağlayamaz.

Bulut Depolama’nın Tanımı Nedir??

Bulut depolama, verilerin internetten veya “buluttan” erişilen uzak sunucularda depolandığı ve korunduğu bir bulut bilgi işlem modelidir.

Hangi Bulut Depolama En Güvenli?

En güvenli bulut depolama makalemize göre, Sync.com en güvenli bulut depolama sağlayıcısıdır. En iyi EFSS çözümlerinden biri olan Egnyte Connect, topuklarında sıcak. Yalnız tüketiciler için pahalı, ancak güçlü güvenlik isteyen işletmeler için mükemmel bir seçim.

Son düşünceler

Bulut depolama hizmetlerini ne için kullanmanız gerektiği önemli değil, sıralamamız en iyisini seçmenize yardımcı olacaktır. Güvenlik, gizlilik, hız ve daha fazlasını içeren bir dizi faktörü göz önünde bulundurduk. Sync.com, güvenlik, gizlilik ve yüksek değer anlaşmalarına yaklaşımı nedeniyle en iyi seçimimizdir.

pCloud çok geride değil ancak Sync.com kadar gizliliğe bağlı değildir ve özel şifreleme için fazladan ödeme yapmanızı gerektirir. MEGA gizlilik açısından harikadır, ancak pCloud’un değeri veya özellikleriyle tam olarak eşleşemez. Yine de büyük bir kullanım kolaylığı var. Tresorit bir güvenlik ve gizlilik kalesidir ancak bu yüzden pahalı.

Son seçimimiz, başkalarının güvenliği veya gizliliğiyle tam olarak eşleşemeyen OneDrive’dır, ancak basit kullanım kolaylığıyla birlikte güçlü işbirliği özelliklerine sahiptir.

Bu makale en iyi sağlayıcılara genel bir bakış niteliğindedir, bu nedenle size uygun bir hizmet bulduğunuzu düşündüğünüzde, daha fazla bilgi edinmek için incelemesine bakmanızı öneririz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map