Çevrimiçi Yedekleme İncelemeleri 2020 – 34’ün Üzerinde Sağlayıcı Karşılaştırıldı

İnsanlar her gün 2,5 kintilyon bayt veri üretir. Bu çok sayıda yüksek tanımlı film, fotoğraf ve gönderi, ancak hepsi dijital mezarlıktan uzak bir sabit disk arızası. Aksi takdirde, birisi dizüstü bilgisayarınızı çalabilir veya başka bir kaza verilerinizi kaybetmenize neden olabilir.


Dosyalarınızı kurtarmak için en iyi veri kurtarma yazılımı seçimimizi kullanabilirsiniz, ancak bunu yapmak güvenilir bir çözüm değildir. Katı hal sürücülerine de güvenemezsiniz, çünkü hata oranları yüzde 1’den az olsa bile daha fazla veri hatasıyla karşılaşırlar.

Veri kaybını önlemek için daha iyi bir strateji, verilerinizi korumak için çevrimiçi yedekleme hizmetlerini kullanmaktır. Her neyse, bu 3-2-1 kuralı. Bulut yedekleme hizmetiyle, verilerinize uzaktan erişebilir, otomatik yedeklemeler ayarlayabilir ve işlemi hızlandırmak için kademeli olarak yapabilirsiniz.

Belirli dosyaları veya dosya türlerini yedekleme için etiketlemek, uzak bir sunucuda bir kopyasına sahip olacağınız için verilerinizi güvende tutar. Verileriniz birden çok sunucuda çoğaltılacak, böylece başarısız olursa erişilebilir kalacak.

Yine de, sabit diskinizde yer açmak için çevrimiçi yedekleme hizmetlerini kullanamazsınız. Bu bir bulut depolama işlevi. İki hizmet türü arasındaki farklar hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz. Hangi bulut depolama hizmetinin sizin için en uygun olduğunu bulmak için en iyi bulut depolama hizmetleri listemize bakın. İşbirliğine odaklanıyorsanız, işbirliği için en iyi bulut depolama makalemizi okuyun.

Ne kadar yedek alana ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz, en iyi sınırsız çevrimiçi yedekleme kılavuzumuzu okuyun. Ağa bağlı depolama meraklıları NAS parçası için en iyi çevrimiçi yedeklememize göz atmalıdır.

Nasıl Değerlendiriyoruz

Çevrimiçi yedekleme hizmetleri, sundukları özelliklerde küçük değişikliklerle birbirine benzer. Hizmetleri derecelendirmek ve sıralamak için dosya yedekleme ve geri yükleme, hız ve fiyatlandırma gibi ortak kategoriler kullanıyoruz. Aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Dosya Yedekleme ve Geri Yükleme

Dosya yedekleme, verilerinizi buluta göndermenin en önemli adımıdır. Bazı hizmetler yedekleme için belirli dosya ve klasörleri etiketlemenizi sağlarken, diğerleri sabit sürücünüzü tarar ve size seçili dosyalara genel bir bakış gösterir. Backblaze ikinci yaklaşımı kullanır ve bunun ne kadar basit olduğunu seviyoruz. Backblaze hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Backblaze incelememizi okuyun.

Ne kadar yedeklemeniz gerektiğine bağlı olarak haftalar alabilen ilk yedeklemeden sonra yedeklemeleri otomatik olarak çalışacak şekilde zamanlayabilirsiniz. Belirli bir saat veya gün ayarlayabilir, her gün bir kez çalıştırabilir veya manuel olarak çalıştırabilirsiniz. Her değişiklik olduğunda çalışan artımlı yedekleme, en yararlı özelliktir..

Dosyalarınızı yedekledikten sonra, dosyalarda yapılan değişiklikler, hizmeti tamamen değiştirmek yerine değiştirilen bölümlere yüklenmesini tetikler. Bu, blok düzeyinde dosya kopyalama olarak bilinir ve sistem kaynaklarındaki boşluğu sınırlarken yedekleme işlemlerini hızlandırır.

Yalnızca buluta yedeklemek yerine, yedeklemenizi sabit sürücünüzdeki, harici sabit sürücünüzdeki, NAS aygıtınızdaki ve diğer bölümlere gönderebilirsiniz. Tam bir yedekleme istediğinizde, sabit diskinizin çökmesi durumunda ideal olan bir disk görüntüsü oluşturabilirsiniz..

Bilgisayarınızı yedeklemekle sınırlı değilsiniz. IDrive gibi servisler sınırsız cihazı yedeklemenizi sağlar. Aslında, IDrive en iyi seçimimizdir, bu yüzden IDrive incelememizde bunun hakkında daha fazla bilgi edindiğinizden emin olun..

Bir dosyayı geri yüklemek istediğinizde genellikle masaüstü veya web istemcisinin geri yükleme özelliğini kullanırsınız. Yedeklenen her şeyi veya belirli dosyaları geri yükleyebilirsiniz. Ayrıca, dosyaları orijinal konumlarına veya yeni bir konumlarına geri yükleme seçeneğine de sahip olursunuz. IDrive da dahil olmak üzere bazı hizmetlerde, verilerinizi postadaki harici bir sürücüye gönderecek bir kurye hizmeti bulunur.

Özellikleri

Bu kategoride, yedekleme ve geri yükleme için atipik olan özelliklere bakarız. Birçok üçüncü taraf uygulamayla entegre olabilen ve yerel işbirliği uygulamalarına sahip bulut depolama hizmetlerinin aksine, çevrimiçi yedekleme hizmetleri çok yönlü değildir.

Çoğu, akıllı telefon erişimi, sürüm oluşturma, hız azaltma ve aktarım hızlarını artırmak için birden fazla yedekleme iş parçacığının etkinleştirilmesini sağlar. Bununla birlikte, Acronis True Image ve SpiderOak ONE gibi ek özelliklere sahip olanlar var. Arşivleme, senkronizasyon, paylaşım, klonlama araçları ve daha fazlasını içerir. Aşağıda “ilk beş” kategorimizdeki ayrıntıları konuşacağız.

Backblaze gibi servisler yedeklediğiniz ses dosyalarını çalmanıza izin verir. Backblaze bunu yapmanıza izin veren tek hizmet değildir, bu nedenle daha fazla seçenek için müzik parçası için en iyi çevrimiçi yedeklememizi okuyun.

CloudBerry Backup, buluttan buluta yedekleme, önyüklenebilir bir USB sürücü oluşturma yeteneği ve önceki sürümleri depolama alanınızdan ne zaman silmesi gerektiğini belirtmek için kullanabileceğiniz güçlü bir dizi özelliğe sahiptir. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için CloudBerry Yedekleme incelememizi okuyun.

Güvenlik

Verilerinizi uygun güvenlik olmadan buluta yüklemek akıllı değildir. Siber suçlular kimlik bilgilerinizi çalabilir, birisi gizli bilgilerinizi okuyabilir ve hükümet fotoğraflarınıza göz atabilir. İyi bir güvenliğe sahip olmak şarttır, bu nedenle her bir hizmetin güvenliğinin ne kadar güçlü olduğunu düşünüyoruz.

Çevrimiçi yedekleme hizmetleri, verilerinizi potansiyel tehditlere karşı korumak için birçok yöntem kullanır. Örneğin, iki faktörlü kimlik doğrulama, şifrenizi çalan bilgisayar korsanlarının hesabınıza erişmesini önler. Yine de, başlamak için güçlü bir şifreniz olduğundan emin olmalısınız.

Özel şifreleme, sizden başkalarının dosyalarınızı okumasını engeller. Dezavantajı, bunu sağlayan hizmetlerin, parolanızı unutmanız durumunda sıfırlanamayacağıdır. İçeriğinize erişiminizi kaybetmemek için bir şifre yöneticisi kullanın.

TLS protokolü, ortadaki adam saldırılarının başarılı olmasını engellerken, şifreleme verilerinizi taşıma sırasında ve beklemede korur. Fidye yazılımı bulut verilerinizi rehin alabilir ve yayınlanması için ödeme talep edebilir, ancak fidye yazılımı koruma makalemiz bundan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

En güvenli servislerden biri SpiderOak ONE. Dosyalarınızı güvence altına almak için AES 256 bit ile sıfır bilgili şifreleme kullanır ve ilk etapta asla sunucuya yüklemediği meta verilerinizi şifreler. Bu konuda daha fazla bilgiyi SpiderOak ONE incelememizde okuyabilirsiniz.

Gizlilik

Güçlü güvenlik, gizliliğinizi garanti etmez. Bazı hükümetler vatandaşlarını gözetliyor. ABD’deki PRISM gözetim programı buna bir örnektir. ABD Vatanseverlik Yasası ve BULUT Yasası ABD hükümetinin bulut verilerini de sağlam bir şekilde kavramasına yardımcı oluyor. Gözetim oyunundaki diğer büyük oyuncular Rusya, İngiltere ve Avustralya’dır..

Bunu göz önünde bulundurarak, bilgilerinizin web üzerinde gizliliğini sağlamanız önemlidir. Gizliliğinizin ne kadar güçlü olduğu, bulut yedekleme hizmetinin bulunduğu ülkeye bağlıdır. Kanada ve İsviçre gibi bazı ülkeler, kullanıcıların gizlilik haklarına diğerlerinden daha iyi bakarlar. Kanada parçası için en iyi çevrimiçi yedeklememize başvurarak bundan faydalanabilirsiniz.

AB’nin bulut gizliliğine yönelik zırhlı yaklaşımı olan Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne uygun hizmetleri görmek istiyoruz. BigMIND Home, hizmetin nasıl uygulandığını görmek için başvurabileceğiniz açık ve anlaşılır bir GDPR uyumluluk sayfasına sahiptir. BigMIND Home’un gizliliği ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, BigMIND Homes incelememizi okuyun.

Fiyatlandırma

Bir hizmeti kullanmak için ne kadar ödeme yapacağınız, bir çevrimiçi yedekleme hizmeti seçerken en önemli kriterlerden biridir. Sizi iflas ettirecek mükemmel bir hizmet almanın bir anlamı yok. İyi bir değere sahip premium planları varsa en iyisi.

İyi değer, fiyat için ne kadar alacağınıza göre belirlenir. Bir hizmet ne kadar çok plan yaparsa, seçenekleriniz o kadar iyi olur. Hizmetin ücretsiz bir plan veya deneme sürümü sunması da harikadır, bu yüzden taahhütte bulunmadan önce test edebilirsiniz. Yalnızca iyi bir değerle ilgileniyorsanız, en ucuz çevrimiçi yedekleme kılavuzumuzu okuyun.

Çoğu hizmet bir deneme sunar ve bazıları ücretsiz bir plan sunar. Örneğin, IDrive’ın ücretsiz 5 GB planına abone olabilirsiniz. CloudBerry Backup, 200 GB’a kadar ücretsiz yedekleme alanı sağlar, yani herhangi bir bulut depolama hizmetinde ücretsiz bir hesapla eşleştirebilirsiniz.

Kullanım kolaylığı

Hizmeti kullanmanın ne kadar kolay olduğu önemlidir, çünkü ne kadar harika özelliğe sahip olursa olsun, dosyaları yedeklemek ve geri yüklemek zorsa yeterli olmaz.

Kullanıcı deneyimi basit olmalıdır. Bu şekilde verilerinize değil çalışmalarınıza odaklanabilirsiniz. Masaüstü istemcisi çoğu işletim sisteminde çalışmalı ve arayüzü web ve mobil uygulamaların yanı sıra kullanımı hoş ve sezgisel olmalıdır.

Çoğu masaüstü istemcisi Windows ve macOS üzerinde çalışır, ancak Linux üzerinde de çalıştıklarını görmek isteriz. Linux için en iyi çevrimiçi yedeklememizde hangisinin yapıldığını görebilirsiniz. Bahsettiğimiz şeylerin yanı sıra, Küçük İşletmeler için CrashPlan ve Duplicati bu listede, bu yüzden onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için CrashPlan Küçük İşletmeler için incelememizi ve Duplicati incelememizi okuyun..

Windows üzerinde çalışıyorsanız, Windows karşılaştırması için en iyi bulut depolama alanımıza bakın.

hız

İlk yedeklemeler uzun sürebilir. Ne kadar süreyle bir sunucuya olan uzaklığınız, internet servis sağlayıcınız ve ne kadar veri yedeklemeniz gerektiği gibi birçok faktöre bağlıdır. Bağlantınızı geliştirmek ve blok düzeyinde bir aktarım algoritması kullanmak için aktarım ayarlarını değiştirmenize izin veren hizmetleri aradık. Bant genişliğinize bir sınır koymanıza izin veren hizmetler de artı olur.

Hizmetleri derecelendirmek için, 1 GB’lık bir klasör kullanarak çeşitli yükleme ve indirme testleri gerçekleştiririz ve ne kadar zaman aldıklarını ölçeriz. Bir sunucuya olan mesafemizi de dikkate alıyoruz.

Çevrimiçi yedekleme pazarındaki en hızlı hizmetlerden biri Acronis True Image. Test klasörünüzü yüklemek ortalama 14 dakika sürdü. Güneydoğu Asya’dan saniyede 14 megabit yükleme hızında bir bağlantı kullandık. Acronis True Image’ın dünyaya yayılmış bir sunucu ağına sahip olmasına yardımcı olur.

Destek

Hizmet çalışırken her şey yolunda, ancak çalışmadığı zaman başka bir mesele. İşte burada teknik destek devreye giriyor ve iyi teknik destek paha biçilemez. Hizmetler genellikle e-posta desteğine sahiptir ve bazıları sohbet veya hatta telefon desteği sunar.

Bununla birlikte, destek ekibiyle iletişime geçmeden önce, kullanıcılar SSS, bilgi bankası ve birçok durumda kullanıcı forumlarına başvurabilir. Genellikle öğretici videolar da olacaktır. Ne tür destek hizmetlerinin sunduğunu ve sorularımıza cevap vermenin ne kadar sürdüğünü dikkate alıyoruz.

En İyi Çevrimiçi Yedekleme Sağlayıcıları

Çoğu çevrimiçi yedekleme hizmeti benzerdir, garip olanı yeni özelliklere sahiptir. Bu sıralamayı genel performanslarını önceki bölümde özetlediğimiz kriterlerle karşılaştırarak oluşturduk. Bu bölüm, IDrive’dan başlayarak listemizdeki ilk beş hizmetin hızlı bir özetini verecektir..

IDrive

IDrive, Kaliforniya’daki San Fernando Vadisi’nde bulunmaktadır. Şirket 1995 yılında lanse edildi ve bu da onu emektar yaptı. Zengin deneyimi dışında yaşı gösterilmiyor.

İDrive-Client-Yedekleme-Slider1

İDrive-Client-Restore-slider2

IDrive İstemcisiVerileri Zamanlayıcı-slider3

IDrive İstemcisiVerileri Sync-slider4

IDrive İstemcisiVerileri Disk-Görüntü-Slider5

Önceki

Sonraki

IDrive sınırsız yedekleme sunmaz, ancak NAS dahil sınırsız sayıda cihazı yedeklemenizi sağlar. Aralarından seçim yapabileceğiniz iki yıllık kişisel plan vardır: 2 TB veya 5 TB. 2 TB’lık plan sizi 50 doların biraz üzerine getirecek, 5 TB’lık plan ise 75 dolara mal olacak. IDrive, test etmek için 5 GB’lık bir yedekleme alanına sahip ücretsiz bir plan sunuyor.

IDrive, verilerinizi hareketsiz ve geçişte şifrelemek için AES 256 bit kullanır. Verilerinizin şifresini çözmek için anahtarı tutar, ancak özel şifrelemeye sahip olduğunuzdan emin olmak için verilerinizi saklayabilirsiniz. Yine de, ilk yedeklemenizi çalıştırmadan önce bunu seçmeniz gerekir.

Sınırsız yedekleme sunmadığı için IDrive ile çalışmak daha karmaşıktır. Yedeklemek istediğiniz dosyaları seçip seçmelisiniz. Bunu konuma göre yapabilirsiniz, ancak dosya türüne göre yapamazsınız. Ayrıca, IDrive’ın ayarlar için birçok seçeneği vardır, bu yüzden buna alışmanız gerekir. Yine de bu çoğu insan için sorun olmamalı.

IDrive’ı Windows, macOS ve Linux’ta kullanabilirsiniz. Android veya iOS için de akıllı telefon uygulamaları var.

Backblaze

Backblaze 2007 yılında başlatıldı ve en popüler çevrimiçi yedekleme hizmetlerinden biridir. Bu kadar uzun bir geçmişe sahip olması, en iyi çevrimiçi yedekleme listemizin en üstünde olması şaşırtıcı değildir..

Backblaze-Slider1

Backblaze-slider2

Backblaze-slider3

Backblaze-slider4

Backblaze-Slider5

Önceki

Sonraki

Sınırsız yedeklemenize dosya kısıtlamaları koymaz. Manuel seçim yapmadan her boyuttaki dosyayı yedekleyebilirsiniz. Sadece bir planla, fiyatlandırma şeması basittir. Aylık 5 dolar ya da yılda 50 dolar. Çoğu yedekleme hizmetinin sunmadığı göz önüne alındığında, aylık plan uygundur.

Backblaze’i uzun vadede kullanmaya karar verirseniz, bir veya iki yıl önceden ödemeyi tercih edebilirsiniz, bu da size 10 $ veya 25 $ indirim sağlar.

Backblaze, özel şifreleme de dahil olmak üzere bir yedekleme hizmetinde görmeyi umduğumuz birçok güvenlik özelliğine sahiptir. Bilgisayar korsanlarının şifrenizi çalmasını önlemek için zayıfsa yapabilecekleri iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca, her oturum açışınızda güvenlik kodu istemek için bir seçenek belirleyebilirsiniz.

Backblaze, dosyalarınızı AES 128 bit kullanarak şifreler. Kimse bildiğimiz kadarıyla bunu kırmadı, ancak daha ağır olan AES 256-bit’i daha çok seviyoruz. SSL, dosyalarınızı taşıma sırasında koruyacak.

Fiyatlandırma planı gibi Backblaze’nin kullanıcı deneyimi de basit ve kolaydır. Ne kadar veya ne yedeklediğinizi yönetmenize gerek yoktur, çünkü Backblaze bunu sizin için yapar, ancak hizmet sistem ve geçici dosyaları hariç tutar. Bir yedekleme planı oluşturmanız bile gerekmez. Her şey otomatik.

Acronis True Görüntüsü

Acronis True Image için ömür boyu lisans alabilirsiniz. Yine de verilerinizi buluta yedeklemenize izin vermez, yalnızca yerel depolama alanına. Bu nedenle yıllık plan almanızı öneririz. İki seçenek arasından seçim yapabilirsiniz: Gelişmiş ve Premium.

Acronis-True-Görüntü-Yedekleme-Kur-Slider1

Acronis-True-Görüntü-Hedef-slider2

Acronis-True-Görüntü-Aktif-Protect-slider3

Acronis-True-Görüntü-Ayarlar-slider4

Acronis-True-Görüntü-Araçlar-Slider5

Önceki

Sonraki

Gelişmiş maliyetler 250 GB için aylık 4,16 dolar veya yılda 49,99 dolar. Tam görüntü yedekleme, aktif disk kopyalama, evrensel geri yükleme ve sosyal medya yedekleme içerir. Premium, 1 TB için ayda 8,33 dolar, yılda 99,99 dolar. Özellikler listesine dosyalar için elektronik imzalar ve blockchain sertifikası ekler.

Acronis True Image sabit diskinizde yer açmak için kullanılabilecek kullanışlı bir arşivleme aracına sahiptir. Hizmet, dosyaları aygıtlar arasında da senkronize etmenizi sağlar. İstemcisi, veri yönetimi görevlerine yardımcı olan bir dizi araçla birlikte gelir.

Acronis True Image, aktarım sırasında verilerinizi korumak için AES 256 bit şifreleme ve TLS / SSL protokolünü kullanır. Sıfır bilgi de.

CloudBerry Yedekleme

CloudBerry Yedekleme standart bir çevrimiçi yedekleme hizmeti değildir. Bunun yerine, diğer bulut depolama hizmetlerindeki yedekleme planlarını yönetmenize yardımcı olan bir kontrol merkezidir. Teknik olarak, yedekleme alanı sunmayan bir hizmet olarak altyapı çözümüdür. Bu nedenle, Wasabi gibi bir hizmetle eşleştirmeniz gerekir. Wasabi incelememizde bunun hakkında daha fazlasını okuyun.

CloudBerry-Yedekleme-Planlar-Slider1

CloudBerry-Bulut-Depolama-slider2

CloudBerry-Yedekleme-Mod-slider3

CloudBerry-Yedekleme-Source-slider4

CloudBerry-Yedekleme-Zamanlama-Slider5

Önceki

Sonraki

Wasabi, gigabayt depolama başına 0.0049 sent yükler. Bu, 1 TB’ın yalnızca aylık 5 ABD doları olduğu ve diğer IaaS hizmetlerinin aksine Wasabi’nin indirilmesi için ücret almaması gerektiği anlamına gelir.

CloudBerry Backup yalnızca bir kerelik lisans gerektirir. Masaüstü lisansı en ucuz seçenektir. Abone olmaya karar vermeden önce 15 günlük ücretsiz deneme sürümüyle test edebilirsiniz. Bu yapıldıktan sonra, depolama alanı sağlayan bir bulut hizmeti almanız gerekir.

CloudBerry Backup, bulut çözümleri için birçok standart güvenlik yöntemini destekler, ancak bunların kullanılabilirliği iş ortağı hizmetine de bağlıdır. Doğru iş ortağıyla CloudBerry Backup, istemci tarafında en fazla AES 256 bit kullanabilir.

Birçok hizmet yalnızca sunucu tarafı şifrelemeyi destekler, ancak CloudBerry Backup bunu istemci tarafında da sağlar. Aktarım sırasında, hizmet dosyalarınızı korumak için TLS protokolünü kullanır. Ayrıca fidye yazılımı tarafından vurulursanız yardımcı olan sürüm oluşturma sunar. Wasabi, hareketsiz şifrelemeyi destekler ve size iki faktörlü kimlik doğrulama sağlar.

CloudBerry Backup, genel kullanıcılar için değildir, çünkü kullanımı o kadar kolay değildir, ancak güçlü kullanıcılar kendilerini evlerinde hissedeceklerdir.

BigMIND Ana Sayfa

BigMIND Home, Zoolz Home Backup’ı yaratan şirketten başka bir üründür. Benzer olmaları şaşırtıcı değil, ancak BigMIND Home paketleri yapay zeka tarafından desteklenen özellikler

BigMIND Masaüstü Kontrol Paneli

BigMIND Bağlantı Seçenekleri

BigMIND Akıllı Seçim

BigMIND Yedekleme Programı

BigMIND Online Dosyaları Keşfet

Önceki

Sonraki

BigMIND Home’un Kişisel planı aylık 2,99 ABD dolarıdır, ancak yıllık olarak ödenir ve bir kullanıcı ve üç bilgisayar için daha az 100 GB yedek alan sağlar. Aile planı aylık 6,99 ABD dolarıdır ve size üç kullanıcı, dokuz bilgisayar ve altı mobil cihaz için 500 GB depolama alanı sağlar.

Family Plus planına abone olarak 12,99 $ karşılığında 1 TB bulut yedekleme alanı elde edebilirsiniz. Plan, 15 bilgisayar ve sınırsız mobil cihazda dört kullanıcıyla paylaşmanıza olanak tanır.

Bir kullanıcı için 5 GB yedekleme alanı sağlayan ücretsiz planı kullanarak hizmeti test edebilirsiniz. Bir bilgisayarı, bir harici sürücüyü ve iki mobil cihazı yedeklemenizi sağlar.

BigMIND Home, sunuculardaki dosyaları AES 256 bit algoritmasını kullanarak şifreler. Yedekleme planınızı ayarlarken özel şifrelemeyi tercih edebilirsiniz, ancak daha sonra yapamazsınız. Dosyalar aktarılan SSL protokolü tarafından korunur, ancak merakla etkinleştirmeniz gerekir. BigMIND kimlik bilgilerinizi korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama sağlar.

Masaüstü istemcisi yardımcı olur ve arayüz çekici ve kullanımı kolaydır. Dosya kategorilerini ve aygıtlarını görüntüleyen web arayüzü daha renklidir ve içeriğinize bulutta göz atmanızı sağlar. BigMIND Home, Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir.

Çevrimiçi Yedekleme Sık Sorulan Sorular

Yıllar boyunca okuyuculardan karşılaştığımız soruların birkaçına bakalım.

Çevrimiçi Yedekleme Nedir?

Çevrimiçi yedekleme, verilerin İnternet üzerinden düzenli olarak yedeklendiği ve genellikle bir servis sağlayıcı tarafından barındırıldığı site dışı depolama yöntemidir.

Hangi Çevrimiçi Yedekleme Hizmeti En İyi?

IDrive, sıralamamıza göre en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetidir. Güçlü güvenlik ve ucuz abonelik planlarına sahiptir, sınırsız cihazı yedeklemenizi sağlar ve sıfır bilgi güvenliği içerir.

Çevrimiçi Yedeklemenin Maliyeti?

Maliyet, ne kadar yedekleme alanına ihtiyacınız olduğuna ve hangi hizmeti kullandığınıza bağlıdır. Örneğin, IDrive’ın 2 TB Kişisel planı size yıllık 52,12 ABD doları, Backblaze’nin sınırsız alana sahip tek ve tek planı yıllık 50 ABD dolarına mal olacak..

Acronis True Image’ın fiyatları, ne kadar depolama alanına ihtiyacınız olduğunu ve kaç bilgisayarı yedeklemek istediğinize bağlıdır. Gelişmiş planı yılda 49.99 dolar ve bir bilgisayar için 250GB sağlıyor.

Çevrimiçi Yedekleme Nasıl Kullanılır?

Çevrimiçi yedeklemeyi kullanmak için bir servise abone olmanız gerekir. Belirli bir hizmetin web sitesine gitmek ve planlanan plana veya denemeye kaydolmak için yukarıdaki sıralamadaki “ziyaret” düğmesini tıklayabilirsiniz..

Ardından, masaüstü istemcisini indirip yüklemeniz veya mobil cihazınızı yedeklemeyi planlıyorsanız mobil uygulamayı yüklemeniz gerekir. Hizmetlerin nasıl çalıştığı konusunda küçük farklılıklar vardır, ancak hepsi hangi dosyaları veya dosya türlerini yedeklemek istediğinizi seçmenizi gerektirir. Bunu yaptıktan sonra, yedeklemenizi başlatabilirsiniz ve yakında verileriniz bulutta güvenli olacaktır.

Verilerinizi nasıl yedekleyeceğinizle ilgili daha ayrıntılı bilgi için bu makaleyi okuyun.

Çevrimiçi Fotoğraflar Nerede Yedeklenir?

Fotoğraflarınızı yedeklemek için Backblaze kullanmalısınız. Ucuz için sınırsız yedekleme alanı sağlar ve gizli kapakları yoktur. Bunu kullanmak ayrıca yükleme veya dosya boyutu sınırı bulunmamasını sağlar. Fotoğraflar için en iyi çevrimiçi yedekleme makalemizde, fotoğraflar için neden iyi olduğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

Son düşünceler

Ne veya ne kadar yedekleme yapmanız gerektiğine bakılmaksızın, sıralamamız, ihtiyaçlarınız için en iyi çevrimiçi yedeklemeyi seçmenize yardımcı olacaktır. Dosya yedekleme ve geri yükleme, güvenlik, gizlilik ve özellikler dahil birçok kriteri dikkate aldık.

IDrive bizim en iyi seçimimizdir, çünkü çok değerli fırsatlar, güçlü güvenlik ve sınırsız cihaz ve özel şifreleme yedekleme yeteneği vardır.

Büyük kullanım kolaylığı, basit ve ucuz planı ve sınırsız yedekleme alanı sayesinde Backblaze hemen arkasında.

Acronis True Image, senkronizasyon ve bir araç kütüphanesi de dahil olmak üzere bulut depolama el kitabından çıkarılan özelliklere sahiptir. Hızlı da.

CloudBerry Backup, her şeyi değiştirmek ve birden fazla yedekleme hizmetine tek bir yerden genel bir bakış almak isteyen meraklılar için mükemmeldir.

Yine de son seçimimiz, ucuza çok fazla yedekleme alanı sunmayan, ancak yüz tanıma ve nesne algılama da dahil olmak üzere yeni özelliklere sahip olan BigMIND Home. Güvenliği ve gizliliği de güçlü.

Bu makale en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetlerine genel bir bakıştır, bu nedenle sizin için çalışan bir hizmet bulduğunuzu düşündüğünüzde, daha fazla bilgi edinmek için incelemesine danışmanızı öneririz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map