Bulut Depolama Karşılaştırması 2020: 50+ Bulut Sağlayıcısını Karşılaştırın

Bulut depolama hakkında daha fazla bilgi:


 • En iyi bulut depolama alanı 
 • Business bulut depolama
 • Fotoğraf bulutu depolama alanı

Sağlayıcı yorumları: 

 • Sync.com
 • pCloud
 • Tresorit (iş)

İlgili yazılım kategorileri:

 • En İyi VPN 
 • Antivirüs yazılımı
 • En İyi Şifre Yöneticisi
 • Veri Kurtarma Yazılımı

Popüler sağlayıcı yorumları: 

 • ExpressVPN incelemesi
 • NordVPN incelemesi
 • Dashlane incelemesi
 • Bitdefender incelemesi

En İyi Bulut Depolama 2020 – Bilmeniz Gerekenler

Bu makale bulut hakkında bilmeniz gereken her şeyi inceliyor. Size tanımları gösteriyoruz ve bulanıklığın ne hakkında olduğunu açıklıyoruz. İster en ucuz bulut depolama alanının peşinde olun, isterse en iyi çevrimiçi depolama birimini arayın – sizi kapsama alıyoruz.

En Ucuz Bulut Depolama – her zaman en iyi fikir değil

Son beş yıl içinde sektörü izliyoruz, kesin olan bir şey var: daha ucuz bir hizmet, yakında işten çıkma olasılığı. 

Gerçek olamayacak kadar iyi okunan sınırsız bir bulut depolama hizmetinin “ömür boyu” teklifini gördüğünüzde, büyük olasılıkla. 

İyi “ucuz” çevrimiçi depolama alanı aylık yaklaşık 10 $ ‘dır. Bu size sınırsız bulut alanı sağlamaz, ancak genellikle 1 TB işaretinin etrafındadır – video, fotoğraf ve belge depolamak için yeterli. 

En iyi hizmetlerimizden biri olan Sync.com, örneğin ayda 10 ABD dolarından daha düşük bir fiyata 2 TB depolama alanı ve Dropbox’ta eksik olan olağanüstü güvenlik sunar.

Önerilerimiz, size teklif veren en ucuz hizmetleri tercih etmemenizdir. Dikkatlice değerlendirin, kılavuzlarımızı okuyun ve yukarıdaki bulut depolama karşılaştırmasını kontrol edin. Alman okuyucularımız için lütfen Sonntagmorgen.com’daki bu güzel genel bakış makalesine göz atın..

İçindekiler

Bulut Depolama Hakkında Her Şey

 • terminoloji
 • Bulut Depolama – Neden kullanıyoruz
 • Tanım
 • Kullanım Örnekleri
 • Avantajları & Dezavantajları
 • Ücretsiz Bulut Depolama

En İyi Bulut Depolama Sağlayıcıları

 • Sync.com
 • pCloud
 • SugarSync
 • Livedrive

En İyi Çevrimiçi Yedekleme Sağlayıcıları

 • CrashPlan
 • IDrive
 • Backblaze
 • Carbonite
 • SOS Çevrimiçi Yedekleme

Çevrimiçi Depolama Alanı Karşılaştırması

 • Çevrimiçi Yedekleme – Tam olarak nedir
 • Çevrimiçi Yedekleme ve Bulut Yedekleme – Fark var mı?
 • Sınırsız bulut yedekleme
 • Ne kadar yedek depolamaya ihtiyacınız var??

Bulut Depolama Sistemleri Açıklaması

Bulut Depolama Karşılaştırması –Ne “Bulut” Arıyorsunuz?

Muhtemelen, karşılaştırma grafiğimizi, dosyalarınız için en iyi bulut depolama alanını arayan bir arama motoru aracılığıyla buldunuz. Ancak, dosya senkronizasyonu ve paylaşımı yapan Dropbox benzeri bir hizmet mi arıyorsunuz, yoksa dosyaları Backblaze veya Crashplan gibi buluta yedeklemek için daha fazla hizmete mi ihtiyacınız var? Size herhangi bir öneri vermeden önce ihtiyaçlarınızı bilmek çok önemlidir. Bu karmaşık bulut kavramlarından ve terimlerinden birkaçını açıklayalım:

Bulut Depolama Basit Koşullarla Açıklanır

Bulut şartları açıklandı: *

Farklı bulut terminolojisini anlamanıza yardımcı oluyoruz, böylece farkı bildiğinizden emin olabilirsiniz.

Bulut depolama

Bu, çevrimiçi dosya depolama için genel terimdir. Yaygın bir varsayım, kullanıcının bilgisayarında her zaman yerel bir kopyanın bulunduğu dosya senkronizasyonu, paylaşımı ve işbirliğini içermesidir..

Çevrimiçi Yedekleme / Bulut Yedekleme

Bulut yedekleme, aynı zamanda dosya senkronizasyonu olmayan bir bulut depolama biçimidir. Öncelikle yedeklemeye odaklanır, bu da sabit sürücünüzün bulutta bir kopyasını oluşturur.

Çevrimiçi Depolama Alanı

Bilgisayarda yerel bir kopyası olmadan dosyaları çevrimiçi depolama. Bir dosyayı düzenlemek için web’den veya belirli bir uygulamadan indirilmesi gerekir.

Dosya Senkronizasyonu ve Paylaşımı

Bulut depolama alanına aittir ve bir proje klasörünü buluta bağlar, böylece tüm dosyalar paylaşıma katılan tüm kullanıcılar için tüm bağlı cihazlarda aynı olur.

Tek Tıklamayla Barındırıcılar / Siber Kilitleyiciler

Yalnızca çevrimiçi depolama amaçlıdır ve anonimlik nedeniyle yasadışı dosya paylaşım topluluğunda yaygın olarak kullanılır.

* Bu sadece hızlı bir genel bakış, aşağıda köprüleri tıkladığınızda daha ayrıntılı bir açıklama bulacaksınız.

Karşılaştırma tablosuna geri dön

Bulut Depolama Tanımı

Bulut depolama, muhtemelen karşılaştırma ve incelemelerde listelenen tüm hizmetler için kapsayıcı bir terimdir. Tüm sağlayıcılar veriyi bulutta aktarır ve depolar, bu da aslında dünyanın her yerinden internet üzerinden erişilebilir hale getirilen bilgisayarlarda veya sunucularda anlamına gelir.

Kullanıcılar bu terimi çevrimiçi olarak aradıklarında, hemen Dropbox, Google Drive veya OneDrive’ı düşünürler çünkü bunlar terimi terim haline getiren ve dosya senkronizasyonunu ve paylaşımı yalnızca işletmeler yerine son kullanıcı için kullanılabilir hale getiren hizmetlerdir (özellikle Dropbox)..

Çok basit bir ifadeyle, bir bulut depolama sağlayıcısı (barındırma şirketi) kullanıcının bilgisayarına bir istemci programı yükler. Bu program daha sonra kullanıcının İnternet üzerinden seçtiği herhangi bir dosyayı servis sağlayıcıya iletir, böylece bu dosyalar aynı kullanıcının sahip olduğu diğer cihazlarda kolayca paylaşılabilir ve erişilebilir.

Bu, bir mobil cihaz, bir dizüstü bilgisayar veya Windows veya Macintosh işletim sistemine sahip bir masaüstü olabilir. Cihazlar arasında senkronize edilmek üzere ayarlanan verilerde yapılan tüm değişiklikler, bulut yazılımının yüklü olduğu tüm makinelerde gerçek zamanlı olarak güncellenir.

Neden kullanıyorum…

Bulut depolama ile ihtiyacım olan tüm dosyaları elimde tutuyorum çünkü mevcut projeler tüm cihazlarla gerçek zamanlı olarak senkronize ediliyor, sunumlarının, e-tablolarının veya büyük videolarının önemi yok. Uzaktaki ekibimle çalışmak ve aynı zamanda büyükannemle fotoğraf paylaşmak için bulut depolamayı kullanıyorum.

Doğru kullanılırsa, yalnızca bilgisayarımda gerçekten ihtiyacım olan dosyaları senkronize edip indirerek bazı sabit disk alanlarını bile boşaltabilirim. 

Mauricio Prinzlau - Bulut depolama uzmanı

Çevrimiçi Bulut Depolama

Bu nedenle, bir kullanıcının üç cihazı olduğunu varsayalım: bir masaüstü bilgisayar bir dizüstü bilgisayar ve bir mobil cihaz ve hepsine Dropbox (veya başka bir bulut depolama hizmeti) yükler. Sonra her dosyanın toplam 4 kopyası vardır: her cihazda bir kopya ve “bulut” olarak adlandırılan başka bir kopya.

Verileri bulutta depolama
Dizüstü bilgisayarına bir dosya kaydetmek, algoritmanın yeni kopyayı makinelerindeki diğer kopyalarla karşılaştırdığı buluta yükler ve hangisinin en güncel sürüm olduğuna karar verir. Bu şekilde, bir kullanıcı herhangi bir zamanda doğru dosya üzerinde çalıştığından her zaman emin olabilir.

Bulut depolama sağlayıcıları yalnızca dosyaları senkronize etmekle kalmaz, aynı zamanda paylaşarak başka bir kişiye, hatta bir grup kişiye sunabilir. Bir dosyanın bulut kopyası üçüncü taraflarca kullanılabilir. Şimdi anlaşılması gereken iki önemli kavram var: genel ve özel bağlantılar. Herkese açık bir bağlantıyla, bu bağlantıya sahip olan herkes bir dosyaya veya klasöre erişebilir, ancak özel bir bağlantıya yalnızca davet üzerine erişilebilir ve genellikle davet edilen kullanıcıların bulut depolama şirketiyle bir hesap oluşturmasını gerektirir. Artık bulut depolamanın ne olduğunu ve ne olduğunu anladığınıza göre, sonsuz olasılıkları zaten görebilirsiniz:

Karşılaştırma tablosuna geri dön

Sınırsız Bulut Depolama Hizmetleri – Mümkün?

Bulutun birçok uygulaması var. Yapabileceğiniz şeylerin bir listesini ve bulutun daha verimli çalışmanıza nasıl yardımcı olabileceğini topladık.

Bulut depolama alanına sahip e-posta eki yok

Başka e-posta eki yok

Büyük e-posta ekleri bir acıdır, alıcıya gerçekten güvenli bir şekilde ulaşıp ulaşmadıklarını bilmek zordur. Dosyalar genel bir bağlantıyla paylaşılabildiğinden, bu bağlantı daha sonra indirilebileceği bir alıcıya e-posta ile gönderilebilir.

Artık akward dosya adı yok

Final, final-1, final-final gibi artık garip dosya adları yok

Bir belgenin, sununun, e-tablonun veya bununla ilgili herhangi bir dosyanın tüm dosya sürümleri bulutta depolanır. Bu dosyaya veya klasöre erişimi olan tüm taraflar, en son kim düzenlediğine bakılmaksızın her zaman geçerli sürümü görür. Dosya adı yaratıcılığı her sürümde azalan sonsuz yeni belge zinciri olarak adlandırılan şey artık tek bir dosyada birleştiriliyor.

Dosya Senkronizasyonu ve Paylaşımı

Tüm dosyaların her zaman orada olduğunu bilmek, dosya senkronizasyonu

Havaalanında, kafede, ortak çalışma alanında, seyahat ederken, ofiste, evde olmanız fark etmeksizin, tüm önemli dosyalar her zaman mevcuttur ve bunları bir USB başparmağına aktarmayı hatırlamanız gerekmez. dosyalar (mobil) cihazlarınızdaki bulut depolama yazılımı aracılığıyla senkronize edildiğinden, kendinize e-posta gönderin veya hatta bir e-posta gönderin.

Bulut Yedekleri

Yedeklemeler için Bulut Dosya Depolama

Tek bir dosyanın birden çok sürümü hem bulutta hem de diğer cihazlarda bulunduğundan, bulut dosya depolama hizmetleri hızlı bir yedekleme işlevi görebilir. Yani bir bilgisayar çökmesi meydana gelirse, bir bulut depolama hizmeti aboneliğine sahip olmak, kayıp dosyaların hızlı bir şekilde geri yüklenmesini sağlar.

Bulut İşbirliği

İşbirliği için Çevrimiçi Depolama Alanı

Kesinlikle Dropbox gibi hizmetlerin en büyük avantajlarından biri, farklı kıtalara yayılmış sanal bir ekiple işbirliği yapmaktır. Bir ekibin tüm üyeleri paylaşılan bir klasöre erişebilir ve veri yükleyip indirebilir, böylece herkes proje durumu ile aynı sayfadadır. Ekipteki biri hata yapsa bile, çoğu hizmet ‘dosya sürümü oluşturma’ sunar, bu da yöneticinin geri dönüp silinen dosyaları veya aynı dosyanın eski sürümlerini kurtarabileceği anlamına gelir.

Dosyalara çevrimdışı erişin

Çevrimdışı erişim için En İyi Çevrimiçi Depolama Alanı?

Yukarıda belirtilen dosya senkronizasyonu ile bulut depolama sağlayıcıları olarak adlandırılsalar da, tüm dosyalar çevrimdışı kullanılabilir. Dolayısıyla zayıf veya var olmayan bir İnternet bağlantısı olan bir proje üzerinde çalışmak mümkündür. Yeniden bağlandıktan sonra değişiklikler otomatik olarak yüklenir.

Karşılaştırma tablosuna geri dön

En İyi Bulut Depolama Seçenekleri

Sevdiğimiz En İyi Bulut Depolama Seçenekleri

Ne yazık ki, herkese uyan tek bir çözüm yoktur. Karşılaştırma çizelgemizin yardımıyla gereksinimlerinize dikkatle bakmalı ve bir hizmet seçmelisiniz. Aşağıdaki bu hizmetler, okuyucularımızın sunduğu bazı hizmetlerdir ve çok seviyoruz. 

Sync.com 

Sync.com blokta oldukça yeni bir sağlayıcıdır. Kanada merkezli, hem kullanım kolaylığı hem de senkronizasyon hızında Dropbox ile rekabet ediyorlar. Ancak, çok daha değerli bir şey sunarlar: sıfır bilgi güvenliği. Kullanıcının verileri uçtan uca şifrelenir, bu nedenle kullanıcı dışındaki hiç kimse verileri net olarak göremez. Sync, hem iOS hem de Android için mobil uygulamalar sunar ve Mac ve Windows’da da kullanılabilir. Ne yazık ki, bir Linux istemcisi henüz yol haritasında değil.

Www.sync.com adresini ziyaret edin

İncelemeyi oku

pCloud

pCloud İncelemesi
pCloud bloktaki yeni oyunculardan biri olarak kabul edilebilir ve ilginç bir fiyatlandırma ile gelirler. Kullanıcılar 20 GB’lık büyük bir depolama alanına sahip olabilir. Ücretli katmanları da makul fiyatlı:

Müşteri ayda 7,99 ABD doları tutarında 1 TB depolama alanına sahip olur ve Dropbox veya Google Drive’a kıyasla birkaç dolar tasarruf eder. pCloud, müşterilerin bunu bir bulut sürücüsü olarak ayarlamasına olanak tanır; bu, pCloud’da depolanan dosyaların kullanıcının sabit disklerinde yerel olarak bulunması gerekmediği anlamına gelir. Ne yazık ki, ek güvenlik istiyorsanız, pCloud Crypto için ek bir ücret ödemeniz gerekir.

İşletme kullanıcıları 5 TB depolama alanı. Bu plan, her biri 1 TB depolama alanına sahip en az 5 kullanıcı içerir. Bu planlar sizi ayda 49.95 $ ‘a geri getirecek, her ek kullanıcı 10 $’ a mal olacak.

Windows ve Mac için pCloud ve Linux kullanıcıları için iyi haberler var, bir istemci de indirebilirler. Mobil uygulamaları güzel ve iOS ve Android uygulama mağazalarında mevcut.

Artıları

Eksileri

Www.pcloud.com adresini ziyaret edin

İncelemeyi oku

SugarSync

SugarSync İşletme Değerlendirmesi
Adından da anlaşılacağı gibi, SugarSync dosya senkronizasyonu ve paylaşımına odaklanan bir hizmettir, ancak aynı zamanda kullanıcıların arka planda yedekleme işleri yürütmelerine izin verir. SugarSync’in en güzel yanı, müşterilerin makinelerinde bir klasör seçmesi gereken Dropbox’ın aksine, kullanıcıların bulutlarındaki senkronize edilecek herhangi bir klasörü seçmelerine izin vermesidir. SugarSync, 100 GB’den başlayan fiyatlarla 7.49 $ / ay için birçok farklı lezzette mevcuttur. Dropbox’tan daha pahalı ama esneklik için ekstra paraya değer.

SugarSync’in çevrimiçi dosya depolama uygulaması Windows ve Mac ve mobil istemciler için normal şüpheliler için kullanılabilir: Android ve iOS.

Artıları

Eksileri

SugarSync’i ziyaret edin

İncelemeyi oku

Livedrive

Livedrive İncelemesi
Livedrive’ın web sitesi ve servisi son 4 yılda çok fazla değişmedi. Dışarıdan Livedrive son yıllarda pek değişmedi, web siteleri ve planları hala her zamanki gibi görünüyor. Ancak, J2 Global tarafından satın alındıkları için hislerim daha iyi ilerliyor: Müşteri yazılımlarını daha modern bir görünüme güncellediler, yükleme hızları arttı ve deneyimden genel olarak memnun kaldım. Dosya senkronizasyonunu ve paylaşımını bulut yedeklemeleriyle birleştiren sağlayıcılardan biridir (Pro Suite için nakit ödemeyi yapmak istiyorsanız), ancak yalnızca yedekleme veya senkronizasyon arayan kullanıcılar daha ucuz planlar seçebilir. Diğer hizmetlerin aksine Livedrive, kullanıcıların NAS sürücülerini yedeklemelerine de olanak tanır. Senkronize edilecek çok fazla dosyanız varsa, tüm makineleriniz aynı ağda bulunuyorsa, Livedrive’ın LAN senkronizasyon özelliğini önemli ölçüde hızlandıracaksınız. İstemciler Windows ve Mac ile iOS, Android ve Windows 8 cihazları için kullanılabilir.

Artıları

Eksileri

Www.livedrive.com adresini ziyaret edin

İncelemeyi oku

Bilmeniz gereken diğer markalar…

 • SpiderOakONE
 • MEGA
 • Dropbox
 • Syncplicity
 • Google sürücü
 • onedrive
 • Kutu
 • MediaFire
 • Kopyala (Üretimi Durduruldu)
 • Tresorit
 • odacık
 • CloudMe
 • Bitcasa
 • OpenDrive
 • hubiC
 • ZipCloud
 • Pogoplug
 • Amazon Bulut Sürücüsü
 • Yandex.Disk
 • 4Sync

Karşılaştırma tablosuna geri dön

Bulut Depolama Avantajları & Dezavantajları

Verileriniz için bulut depolama sağlayıcıları kullanmanın bazı avantajları ve dezavantajları vardır. İşte dikkate almanız gereken bazı noktalar:

Avantajları

Dezavantajları

Karşılaştırma tablosuna geri dön

Ücretsiz Bulut Depolama

Ücretsiz Bulut Depolama

MEGA.nz için 2GB (Dropbox) ve 15GB (Google Drive) ile 50GB arasında başlayan ücretsiz bulut depolama alanı bu günlerde bol miktarda mevcut gibi görünüyor. Ücretsiz, bir hizmetin çalışıp çalışmadığını denemek için yeterince iyi olsa da, kullanıcıların farkında olması gereken çeşitli kısıtlamalar ile birlikte gelir. Yan yana karşılaştırmayla ücretsiz depolama alanının artılarını ve eksilerini ele alın ve ücretsiz depolama alanı sunan birkaç hizmet gösterin.

Avantajları

Dezavantajları

* ancak MEGA, Tresorit, Sync.com gibi hesaplar için mükemmel şifreleme sunan ücretsiz hizmetler olduğunu unutmayın..
** Copy.com ile gördüğümüz gibi bu bir dezavantaj olabilir: kullanıcıların ücretsiz depolama alanını 200 GB’a çıkarmasına izin verdiler ve şimdi varsayılan.

Karşılaştırma tablosuna geri dön

Kurumsal, ticari veya kişisel kullanım için Bulut Depolama Hizmetleri?

Bulut depolama hizmetleri kişisel ve ticari kullanım için kullanılabilir. Ancak, gereksinimler birbirinden büyük ölçüde farklıdır. Tüketici tarafında kullanım kolaylığı ve uyumluluk temel endişe olmakla birlikte, öncelikler bir işletme veya kurumsal ortamda gizlilik ve güvenliğe doğru kaymaktadır.

Örneğin, işletmeler paylaşılan dosyalar üzerinde daha ayrıntılı denetime ihtiyaç duyarlar. Klasör izinlerini duruma göre ayarlayabilmeleri ve hatta alt klasörleri kontrol edebilmeleri gerekir. Bu sadece bir örnek. Tüketici sınıfı ile işletme / işletme bulut depolama alanı arasındaki farkı gösteren bir karşılaştırma tablosu.

Business Cloud Depolama Alanı
İş bulut depolama hizmetlerine genellikle kurumsal işbirliği ve mobil etkinliğe odaklandıkları için Enterprise File Sync ve Share (EFSS) satıcıları denir. Gartner’ın dosya senkronizasyonu ve satıcıları paylaşma konusundaki sihirli kadranı bu hizmetleri yıllık olarak karşılaştırır ve alanın öncülüğünü seçer. Dropbox for Business gittikçe daha fazla çekiş kazanırken, yine de çoğunlukla son kullanıcılar tarafından kullanılıyor.

Popüler satıcılar, hibrit bulut modelini popüler hale getiren Egnyte ve Salesforce gibi üçüncü taraf uygulamalarına geniş entegrasyonlarıyla tanınan Box’tur. Gartner’ın analizi, Citrix Sharefile’ı Enterprise File Sync ve Share satıcılarının şu anki pazar lideri olarak sınıflandırıyor, ancak bunlar genellikle 10 veya daha fazla kullanıcıyla işletmeye yönelik. Küçük işletmeler için bulut depolama seçeneklerine bakmak istiyorsanız karşılaştırma grafiğimize bakabilirsiniz.

Karşılaştırma tablosuna geri dön

Çevrimiçi Yedekleme

Bireysel Kullanıcılar için Çevrimiçi Bulut Yedekleme
Çevrimiçi yedekleme hizmeti kullanırken bilgisayar verileri bulutta depolanır, ancak bulut depolama uygulamalarından farklı çalışır: çevrimiçi yedeklemeler, sabit sürücünün tam bir kopyasını oluşturur ve tüm dosya ve klasör yapısını çevrimiçi yedekleme hizmeti sağlayıcısına aktarır. Bu yansıtma işlemi çok kullanışlıdır, çünkü kullanıcılar önemli dosyaları kopyalayıp belirli bir klasöre yapıştırmayı hatırlamak zorunda değildir. Apple kullanıcıları bu prosedürü, sabit sürücünün tamamının başka bir sürücüye kopyalandığı Time Machine’den bilebilirler.

Artık çevrimiçi yedekleme hizmetleri, günde bir, hafta veya ayda bir veya arka planda sürekli olarak planlanan işler olarak çalışabildiğinden, dosya her değiştiğinde hemen şirketin sunucularına yüklenir. Bant genişliğiniz ve CPU’nuz buna izin veriyorsa, sürekli yedeklemeleri etkinleştirmenizi her zaman öneririz.

Son yıllarda, çevrimiçi yedekleme servis sağlayıcıları en sevdikleri pazarlama evcil hayvan peeve pazarlama kopyalarında “sınırsız” kelimesini ileri iterek bulduk. Ne demek istedikleri, elbette, bir kullanıcının adil kullanım politikası dahilinde yüklediği dosyalara herhangi bir kısıtlama getirmeyecekleridir. Deneyimli kullanıcılar sınırsız bant genişliği sunan web barındırma hizmetlerinden bu reklamı bilir. Bununla birlikte, terabayt aralığında adil kullanım politikaları genellikle oldukça yüksektir, bu nedenle ortalama bilgisayar kullanıcılarının “alanınız tükenmesinden” endişe etmesine gerek yoktur.

Güvenli bahis, yüksek oranda derecelendirdiğimiz sınırsız yedekleme hizmetiyle, örneğin Backblaze, Crashplan veya Carbonite ile gitmektir, çünkü harici sabit sürücüleri veya NAS aygıtlarını da yedekleyebilir ve alan sorunları hakkında endişelenmenize gerek yoktur..

Dosya senkronizasyonu ve paylaşımı gibi ek özelliklere ihtiyacınız varsa, her hizmetin bu özelliklere sahip olmaması nedeniyle çevrimiçi yedekleme sağlayıcınızı dikkatlice seçmeniz gerekir. Bazı örnekler için IDrive, Acronis True Image Cloud, Jottacloud, Justcloud veya Livedrive’a bakın.

İşte size kontrol etmenizi tavsiye ettiğimiz çevrimiçi yedekleme hizmetlerinin bazı önerileri:

Karşılaştırma tablosuna geri dön

Sevdiğimiz En İyi 5 Çevrimiçi Yedekleme Seçeneği

Doğru seçeneği seçmenin ezici olabileceğini biliyoruz. Pazar 50’den fazla sağlayıcı ile oldukça doygun, bu nedenle size son yıllarda yüksek performans ve rahatlık gösteren beş favorimizi gösteriyoruz.

CrashPlan

Crashplan İncelemesi
Crashplan yıllardır önerilen en iyi bulut yedekleme hizmetimiz olmuştur, çünkü gerçekten sınırsız deneyimler sunar (doğru şekilde ayarlandıysa). Ne kadar veri yedekleyebileceğiniz, kaç sürüm saklayabileceğiniz veya dosya boyutlarıyla ilgili neredeyse hiçbir sınırlama yoktur, hatta büyük bir 10GB Outlook e-posta veri tabanı düzgün bir şekilde yedeklenir.

Peki yakalama nerede? Avrupa’daki konumumuzdan oldukça yavaş yedekleme hızları yaşadık. ABD’deki müşterilerin bu sorunu yok gibi görünüyor. Her durumda, büyük miktarda dosyayı yedeklemek her zaman zaman alır, ancak Crashplan basit bir ayarla ve unut kurulum yaklaşımı ile harika bir iş çıkarır. Kullanıcılar 5 bilgisayara / cihaza kadar yedekleme yapmayı sağlayan aile planını seçebilir.

Www.crashplan.com adresini ziyaret edin

İncelemeyi oku

IDrive

IDrive İncelemesi
IDrive yıllar içinde hibrit bir hizmete dönüştü: sadece bulut yedeklemesi sunmakla başlayarak, artık dosya paylaşım ve senkronizasyon oyununa girdiler ve oldukça iyi çalışıyorlar. Yine de tüketiciler başlangıçta yapıldıkları şey için IDrive kullanmalıdır: bulut yedekleri.

IDrive, son kullanıcılara çeşitli yedekleme kümeleri oluşturmaktan, ayrıntılı yedekleme zamanlamaları ayarlarından yedeklerini yalnızca kullanıcının bildiği ve sahip olduğu kişisel bir şifreleme anahtarıyla korumaya kadar bir dizi yedekleme özelleştirme seçeneği sunar. 10 GB yükleyen testlerimizde en hızlı çözüm değildi, ancak tüm dosyaları bir saatten biraz fazla bir sürede ekleyerek çok iyi performans gösterdi. IDrive sınırsız bir hizmet değildir, ancak ayda 5 $ ‘dan başlayan çok uygun 1 TB planları vardır..

İlginç: Ücretli aboneler, verilerinin 1 fiziksel gönderimini ücretsiz olarak alabilir, bu da yedekleme / geri yükleme işlemini önemli ölçüde hızlandırır.

Www.idrive.com adresini ziyaret edin

İncelemeyi oku

Backblaze

Backblaze İncelemesi
Backblaze, ailemin ve arkadaşlarımın teknik olarak daha az okuryazar olan kısmını tavsiye etmek için goto yedekleme hizmetim oldu. Kurulumu çok kolaydır: istemciyi yükleyin, yedeklemeyi başlatın ve sistemler ve uygulama dosyaları hariç sabit sürücünüzdeki her şeyi yedekler. Kullanıcılar yedeklemek istemedikleri klasörleri veya dosyaları hariç tutabilir, örneğin, İndirilenler klasörünü her zaman hariç tutarım, çünkü orada sakladığım herhangi bir şey her zaman yeniden indirebilirim.

Bu bant genişliği ve toplam yedekleme süresi kazandırır. Backblaze hızlı bir şekilde yedekler – buna izin verirseniz ve iş parçacıklarını 10’a ayarlarsanız. Bu, örneğin uzak masaüstü oturumu ve benzerleri gibi diğer ağ uygulamalarını yavaşlatabilir. Backblaze’in geri yükleme işlemi biraz karmaşıktır çünkü yalnızca web istemcisinden zip dosyaları indirebilirsiniz. Genel olarak, kullanıcılar Backblaze’i ayda sadece 5 $ veya yılda 50 $ karşılığında çok uygun bir fiyata alabilirler. Bence bu beyin değil.

Www.backblaze.com adresini ziyaret edin

İncelemeyi oku

Carbonite

Karbonit İnceleme Ana Sayfası
Carbonite başka bir iyi çevrimiçi yedekleme hizmetidir, ancak Windows sürümü Mac sürümünden büyük ölçüde üstündür: Mac kullanıcılarının harici sabit sürücü yedeklemeleri veya ayna görüntüsü yedekleri olmadan gitmeleri gerekir. Windows kullanıcısıysanız, Carbonite’nin sunabileceği çok şey var ve kesinlikle orada daha iyi çözümlerden biri.

149 $ / yıl için ana plana kaydolan kullanıcılar, felaket durumunda bir sabit sürücünün gönderildiği kapı servisine ücretsiz bir geri yükleme alırlar. Bulut yedekleme kolayca kurulur ve kullanıcılar dosya ve klasör seçmek istemiyorsa otomatik olarak çalışır. Carbonite arka planda dosyaları sürekli olarak yedekleyecektir, eğer video dosyaları otomatik olarak yedeklenecekse müşterilerin en azından ana planını seçmeleri gerekir.

Neyse ki, Carbonite bazı kötü bant genişliği sınırlama politikalarından kurtuldu ve kullanıcılara gerçekten sınırsız bir deneyim sunuyor.

Artıları

 • Özel şifreleme anahtarları ile çok güvenli bulut yedekleme
 • Acemi kullanıcılar için bile kolay kurulum işlemi
 • İyi istemci yazılımı

Eksileri

 • Dosya paylaşımı ve senkronizasyonu yok (Nisan 2016’dan beri devam etmiyor)
 • Ne yazık ki, kişisel sürümlerde NAS yedeklemesi yok
 • Bazen yavaş yedeklemeler, 10 Mbit / s ile sınırlı görünüyor

Www.carbonite.com adresini ziyaret edin

İncelemeyi oku

SOS Çevrimiçi Yedekleme

SOS Çevrimiçi Yedekleme İncelemesi
SOS Online Backup agresif bir sınırsız fiyatlandırma ile burada: aylık 7,99 $ oldukça iyi. Kullanıcıların bilmesi gereken birkaç uyarı vardır: bir yandan SOS, önbellek dosyaları için yeterli boş sabit disk alanı gerektirir, yani 10 GB alan yedekliyorsanız SOS Online Backup, önbellek için ek 10 GB alan gerektirebilir Dosyalar.

Öte yandan, sürekli bir yedekleme seçeneği yoktur, kullanıcılar programı saatlik olarak ayarlayabilir. SOS, testimizdeki en hızlı bulut yedekleme hizmetleri değildir ve bağlantının ortalama 7Mbit / s’ye ulaşması biraz ısınmıştır. SOS Online Backup, dosya paylaşmak isteyen kullanıcılar için web sitelerine göre bir dosya paylaşım seçeneğine sahiptir. Uygulamada, bir yedekleme uygulamasında gördüğüm en kötü şekilde uygulandı. Onu bulmak neredeyse 30 dakika sürdü.

Bir dosya paylaşım çözümü arıyorsanız, lütfen başka bir yere bakın. Ancak yedeklemeler harika çalışıyor ve SOS’un sınırsız dosya sürümleri depolaması çoğu insanın ihtiyacını karşılayacak. Cloudwards’da, insanların yine de yedekleme ve bulut depolama için farklı uygulamalar kullanmasını öneririz.

Artıları

 • En fazla 5 bilgisayar ve sınırsız mobil cihaz için uygun fiyatlı sınırsız fiyatlandırma
 • Kolay kurulum işlemi, ancak otomatik yedekleme seçimine güvenmeyin
 • Geri yüklemeler istenen klasör yolunda yürütülebilir

Eksileri

 • Mac sürümü Windows muadilinden daha zayıf
 • İnsanların gerçekten dosya paylaşmasını isteyip istemediklerini merak etmemi sağlayan dosya paylaşım özelliğinin korkunç uygulaması
 • 7Mbit / s’ye kadar vasat aktarım hızı

SOS Çevrimiçi Yedekleme’yi ziyaret edin

 

İncelemeyi oku

Bilmeniz gereken diğer markalar…

 • SpiderOakONE
 • degoo
 • Dupplica
 • Jottacloud
 • mimedia
 • Sürüş
 • StorageGuardian
 • Memopal
 • JungleDisk
 • Symform
 • Acronis Bulut
 • ElephantDrive
 • SurDoc
 • Mozy
 • Cyphertite
 • Benim pc yedeğim
 • Zoolz
 • IBackup
 • NomaDesk
 • Norton Çevrimiçi Yedekleme
 • AltDrive
 • Veri Para Yatırma Kutusu
 • SafeSync
 • MyOtherDrive
 • Toplam Savunma

Bulut yedekleme

Bireysel Kullanıcılar için Çevrimiçi Bulut Yedekleme
Bulut yedekleme aslında aynı şeyi açıkladığından çevrimiçi yedeklemenin eş anlamlısıdır. Aslında, bulut yedekleme terimi giderek daha popüler hale geliyor. Eskiden sadece iş sektöründe yaygın olarak kullanılıyordu, ancak şimdi herkes bulutun ne anlama geldiğini anlıyor.

Cloudwards.net’te bu yedekleme terimlerini birbirinin yerine kullanıyoruz, bu yüzden bunun birkaç şüpheyi açıklığa kavuşturmasını umuyoruz. Karşılaştırma çizelgemizde sunulan liste, özellikleri, güvenilirliği, hızı, güvenliği ve müşteri desteğini temel alan hizmetleri sıralamaktadır. Hiçbir şekilde sıralamalarımız her şeyin sonu değil, bunun yerine size bir başlangıç ​​noktası olarak hizmet edebilir, çünkü özellikleri gereksinimlerinize göre filtreleyebilirsiniz.

Bulut Depolama Wiki

Bulut Depolama Wiki

Buluta yeni gelenlere bulut sağlayıcısının web sitelerinde sık kullanılan terimleri kontrol etmenin kolay bir yolunu sunmak için wiki bölümümüz üzerinde çalışıyoruz. Bu terimlerin bazıları birbirinin yerine kullanılabilir, bu da ne için kullanıldıklarını belirlemeyi zorlaştırır.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me