За популярним попитом ми пропонуємо вам цей підручник про те, як створити просту, але ефективну утиліту для резервного копіювання файлів за допомогою LibertyBASIC, інструмента програмування Windows. У попередній статті ми показали простий алгоритм створення власної безкоштовної утиліти для резервного копіювання файлів на робочому столі. Що ж, сьогодні ми робимо це на крок далі, фактично створивши програму для вас.


Це буде покроковий посібник із повністю закодованими прикладами. Наша програма називається SimpleBackupTool, і вона повністю розроблена разом з LibertyBASIC, утилітою програмування Windows. щоб ознайомитись з LibertyBASIC або завантажити компілятор (безкоштовна пробна версія для Windows) відвідайте веб-сайт LibertyBASIC.

Ми вибрали LibertyBASIC, оскільки це проста мова, яку кожен може швидко вивчити. Добре, почнемо.

Представляємо SimpleBackupTool

Простий інструмент резервного копіювання

SimpleBackupTool заснований на тому ж алгоритмі, який ми показали вам у нашій попередній статті. Це основна програма резервного копіювання файлів на робочому столі, яка:

  1. Кілька копій файлів за резервну копію (підтримується до 20 разів)
  2. Резервне копіювання кількох папок (лише перший шар)
  3. Сповіщення в режимі реального часу (індикатор зайнятості / простою “LED”, повідомлення про стан)

За допомогою SimpleBackupTool ви можете створювати резервні копії всіх файлів у цільових папках (але не у папках у папках) до 20 разів за стільки зайвих надмірностей, скільки ви хочете. Не соромтеся підлаштовувати код, коли ми йдемо, щоб, можливо, додати додаткові функціональні можливості або функції програми. Але це дуже корисно, як є.

Тепер давайте заглянемо всередину: Першим кроком при розробці будь-якої програми є складання алгоритму, який показує, як частини працюють разом для реалізації функцій програми. Ось, як це працює, знову:

резервне копіювання файлів
© Cloudwards.net

Отже, як ми вже згадували в нашій попередній статті, у SimpleBackupTool маємо п’ять компонентів: реєстр резервного копіювання, резервний резервний догляд (контролер), агент копіювання (резервний агент), введення користувача та менеджер звітів.

Резервне копіювання реєстру

Реєстр резервних копій – це простий файл TXT, який містить список папок, які потрібно створити резервну копію. Усі файли в перелічених тут папках будуть резервними копіями (але не папки в цих папках). Тому зберігайте всі свої дані в одношарових папках, коли це можливо, коли використовуєте SimpleBackupTool.

Резервне копіювання реєстру

На малюнку вище показано дві папки в реєстрі, які потрібно створити резервну копію: “C: \ test1 \” та “C: \ test2 \”.

Ви оновите цей файл новими цілями резервного копіювання, якщо потрібно. Також зауважте, що всі файли створюються резервними копіями в одній папці, яка автоматично називається за датою, наприклад “” Резервне копіювання – 27 листопада 2013 року “, як показано на малюнку вище.

Введення користувача

Для цієї версії SimpleBackupTool введення користувача обмежується глибиною копіювання (кількість разів, яку ви хочете зробити резервну копію кожного файлу). Це вибирається за допомогою перемикача глибини копіювання (показано на першому зображенні).

Інші приклади введення користувача для більш складних реалізацій можуть включати:

  • Динамічні резервні місця
  • Автоматичне планування резервного копіювання
  • Ключі шифрування, паролі
  • Параметри стиснення
  • Параметри архівації

Менеджер звітів

Менеджер звітів призначений для обробки оновлень у реальному часі. Для цієї версії SimpleBackupTool вона складається з індикатора “LED” зайнятого / простоючого режиму та запитувача стану в режимі реального часу (показано на першому зображенні).

Резервне копіювання (контролер)

Резервне копіювання – це логіка, яка контролює всю програму. У цьому випадку він ховається за реалізацією GUI (Graphic User Interface).

Це той хлопець, який робить усю важку роботу з резервного копіювання файлів. Ви його не можете бачити, тому що він справжній підпільник, який працює за лаштунками. У SimpleBackupTool кілька резервних копій файлів мають префікс із таким числом, як 1-sample.txt, 2-sample.txt тощо..

8 Скріншоти: SimpleBackupTool у дії

Гаразд, ми побачимо деякі скріншоти програми SimpleBackupTool у дії.

Резервні скріншоти

Тепер, коли ви знаєте, що це працює, давайте проробимо код, щоб побачити, як він працює, і, можливо, додати свої зміни.

Покрокова інструкція коду: SimpleBackupTool

Пам’ятайте, що цей код повністю знаходиться у LibertyBASIC. Перш ніж продовжити, можливо, ви захочете скористатися програмою LibertyBASIC – це просто, використовуйте уроки та приклади програм на веб-сайті чи компіляторі, щоб розпочати!

Клацніть це посилання для повного вихідного коду SimpleBackupTool. Вам це знадобиться для продовження.

Нижченаведена 4-х детальна інструкція пояснює ключові сегменти коду. Ви також можете вставити код у свій компілятор і запустити програму для використання SimpleBackupTool!

Частина I: Початкові налаштування

Це початкова частина програми, яка створює папку реєстру та резервної копії та слухає події.

Початкові налаштування для SimpleBackupTool

Розглянемо частину другу – як завантажити реєстр.

Частина II: Завантаження реєстру

Ця частина коду завантажує список реєстру в пам’ять програми, тому місця в цьому списку можна отримати для резервного копіювання в режимі реального часу.

Завантаження реєстру - SimpleBackupTool

Частина III: Резервне копіювання

У цій частині покрокової інструкції розглядається, як створюється резервне копіювання в процесі циклу. Ми виділяємо кількість цільових папок (нагадаємо, ці дані вже збережені в пам’яті).

Потім пакетний процес (конфігурація циклу) використовується для послідовного доступу до папок та витягування списку файлів у цих папках, що надсилаються до фактичного процесу копіювання, який реплікує їх відповідно до вибраної глибини копії.

Резервне копіювання в SImpleBackupTool

Частина IV: Програмний графічний інтерфейс (графічний інтерфейс користувача)

Нарешті, ми розглянемо код, який створив графічний інтерфейс для SimpleBackupTool.

Простий інтерфейс інтерфейсу для резервного копіювання

Код контролює властивості вікна для графічного інтерфейсу, включаючи висоту, ширину та положення. Він також встановлює властивості для об’єктів у вікні, таких як кнопки, статичні текстові об’єкти, графічне поле (“LED”) та комбінований вікно (селектор глибини копіювання).

Набір властивостей об’єкта включає в себе оброблювачі позиції, розміру та подій (куди програма переходить під час натискання або встановлення). Обробники подій посилаються на “мітку гілки”, наприклад [loadRegistry], яка містить перелік дій, які потрібно виконати при ініціюванні події.

Код нарешті називає вікно – у цьому випадку «Простий інструмент резервного копіювання» та запускає його, встановлюючи параметри відображення та слухаючи події одночасно.

Висновок

Привіт там! Сподіваємось, вам сподобалось читати цю публікацію та багато чого навчились. Ось перелік того, що ми висвітлювали: ми розглянули, як створити прості засоби резервного копіювання за допомогою LibertyBASIC, утиліти програмування Windows.

Ми проаналізували SimpleBackupTool, просту та безкоштовну програму резервного копіювання на робочому столі, використовуючи покроковий посібник із 4-х частинним покроком. Ми запропонували вам повний вихідний код SimpleBackupTool, щоб скласти самостійно та використовувати або змінювати за бажанням

З питань щодо SimpleBackupTool, зокрема, надішліть електронний лист на адресу [захищено електронною поштою]. Якщо ви хочете відповісти на це повідомлення, надішліть нам коментар! Ми хотіли б почути від вас.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me