Як створити резервну копію NAS в хмарі

Немає нічого подібного до пристрою NAS, який може налагодити наші дурні почуття. Незалежно від того, чи використовуєте ви для запуску власної персональної хмарної системи зберігання даних для розміщення колекції фільмів або для резервного копіювання бізнес-даних, пристрої зберігання даних, приєднані до мережі, є як модними, так і утилітарними – як і пару камуфляжних вантажних шортів..


Немає сумнівів у тому, що передача даних на пристрій NAS та швидше, ніж робота з хмарою. Однак, як ми детально описали в іншому місці, найкращий підхід до розміщення файлів – будь то хмарне сховище чи онлайн-резервне копіювання – це використовувати обидва підходи.  

Міркування просте: якщо натискання файлів локально може бути швидшим, пристрої NAS схильні до пошкоджень, ніж хмарні сервери. Крім того, для тих, кому потрібно працювати в русі, хмарні сервери, як правило, є більш доступними дистанційно, завдяки резервним джерелам живлення та інженерам на місці.

Однак, хоча переваги зберігання даних як локальних, так і віддалених теоретично можуть бути цілком зрозумілими, ці заслуги, як правило, швидко розмиваються на тлі негараздів (тобто надто багато роботи). Ключовим моментом є пошук сервісу резервного копіювання в Інтернеті, який підтримує гібридне резервне копіювання, керуючи локальними та віддаленими процесами резервного копіювання. Хороша новина полягає в тому, що варіанти включають два найкращі варіанти онлайн-резервного копіювання, доступні сьогодні: читайте про них у нашому огляді IDrive та огляді CloudBerry Backup.

Під час цього посібника ми ознайомимось із процесом резервного копіювання NAS за допомогою обох служб, допоможемо вам отримати ваші дані NAS у хмарі, де це буде безпечно від руйнувань часу та розлитих напоїв..

IDrive NAS Backup

Незалежно від того, чи вважаєте ви IDrive Personal або IDrive Business своїм постачальником резервних копій в Інтернеті, обидва пропонують резервне копіювання пристроїв NAS. Насправді, IDrive – це один із найбільш доступних платформних сервісів, здатний створити резервну копію необмежених комп’ютерів та смартфонів. Саме тому ми IDrive помітно помітили в нашому найкращому інтернет-посібнику резервного копіювання для бізнесу (ви також можете прочитати наш огляд IDrive for Business для отримання додаткової інформації)..

Перше, що потрібно зробити, щоб почати створювати резервну копію вашої NAS з IDrive – це зареєструватися в обліковому записі та завантажити клієнтське програмне забезпечення. IDrive не пропонує безкоштовну пробну версію, але у нього є вічно безкоштовний план на 5 Гб. Цього не буде достатньо для захисту вашого NAS, але буде достатньо, щоб переконатися, що вам сподобалась послуга, перш ніж платити більше.

Однією з зручностей, які пропонує IDrive, є те, що існує два різних способи резервного копіювання даних NAS: як відображення на карті або за допомогою спеціального додатка NAS.

IDrive резервне копіювання диска

Для резервного копіювання NAS в якості картографічного накопичувача потрібно використовувати стандартний клієнтський настільний IDrive. Процес досить простий: це як резервне копіювання жорсткого диска.

Якщо ви налаштували NAS, він повинен відображатися як привід у вашій файловій системі, якщо ви вжили заходів для його відображення (див. Розділ, як зробити карту NAS-пристроїв нижче). Щоб додати цей диск до резервної копії IDrive, почніть, клацнувши на вкладці “резервна копія” клієнта. На центральній панелі відображаються диски та папки, які вже додані до вашого резервного плану.   

Щоб додати свій пристрій NAS, натисніть кнопку «змінити» внизу. Це дозволить вам змінити план резервного копіювання, включаючи додавання нових місць розташування файлів, як-от ваш картографічний диск.

Після додавання ваш накопичувач NAS почне резервне копіювання до хмари.

IDrive NAS Apps

IDrive фактично робить спеціалізовані програми на основі браузера, створені для резервного копіювання конкретних пристроїв NAS. Ви знайдете додатки для чотирьох провідних брендів: Synology, QNAP, Netgear та Asustor.

Використання спеціальної програми підтримує високі стандарти безпеки IDrive, включаючи 256-бітне AES під час транзиту та в режимі спокою, а також можливість приватного шифрування. Додатки на основі браузера також дозволяють створювати кілька наборів резервного копіювання, планувати резервне копіювання та відстежувати активність із журналами.

Налаштування зазвичай вимагає виконання деяких конфігурацій. Наприклад, за допомогою Synology вам потрібно буде увійти на свій пристрій як адміністратор і завантажити та встановити певний .spk файл для свого пристрою.

IDrive робить хорошу роботу, провівши вас через необхідні кроки для кожного підтримуваного пристрою NAS на своєму веб-сайті:

  • Інструкції із резервного копіювання Synology
  • Інструкції щодо резервного копіювання QNAP
  • Інструкції щодо резервного копіювання Netgear
  • Інструкції з резервного копіювання

Якщо ви хочете, щоб все було просто, просто перейдіть із картографічною резервною копією.

IDrive Express & Резервне копіювання NAS

Перш ніж перейти до резервної копії CloudBerry, варто згадати ще одну критичну перевагу використання IDrive для резервного копіювання NAS: IDrive Express.

IDrive Express – кур’єрська служба, яка може використовуватися як для завантаження даних у хмару, так і для повернення їх. Для резервного копіювання IDrive надішле вам зовнішній накопичувач 3 ТБ, на який можна завантажити ваші дані NAS. Відправте його назад, і фахівці IDrive завантажуватимуть його безпосередньо на сервер для вас.

Перевага полягає в тому, що початкові резервні копії через Інтернет, особливо для великих обсягів даних, можуть зайняти кілька тижнів. Завантаження ваших даних на накопичувач, відправлення його в IDrive та дозволення комусь підключатися до сервера та завантажувати їх безпосередньо займає всього кілька днів.

Те саме стосується відновлення даних. Дозволяючи IDrive завантажувати свої дані на зовнішній диск і надсилати їм пошту, ви можете значно скоротити термін відновлення після аварій. Для когось, хто намагається вести бізнес, це велика справа.

Ще краще, на відміну від кількох інших резервних копій в Інтернеті, які надають кур’єрські послуги, IDrive робить все це безкоштовно раз на рік для особистих користувачів та три рази на рік для ділових користувачів.

CloudBerry NAS Backup

CloudBerry Backup – це трохи інша тварина, ніж IDrive та подібні послуги, оскільки компанія фактично не надає серверного простору для резервного копіювання даних. Натомість ви отримуєте програмне забезпечення, яке можна налаштувати для роботи з різними хмарними службами.

Опції включають популярні у бізнесі IaaS, такі як Amazon S3, Microsoft Azure, Google Cloud та Backblaze B2. Взагалі CloudBerry Backup працює зараз із понад півсотні різних сервісів, набагато випереджаючи подібні інструменти резервного копіювання, як ми обговорювали в нашому огляді Arq Backup та огляді дублікатів.

Перш ніж створити резервну копію пристрою NAS за допомогою CloudBerry Backup, знадобиться знайти відповідну службу зберігання.

Якщо ви хочете заощадити гроші і плануєте в основному використовувати пристрій NAS для доступу до файлів, скористайтеся послугою на зразок Amazon Glacier, призначеною для архівації. Це повільніше, але й дешевше. Якщо вам потрібен швидший доступ, але ви все ще хочете заощадити, Backblaze B2 також є чудовим вибором бюджету. Це коштує всього 0,005 копійок за гігабайт на місяць, що лише незначно більше, ніж льодовик.

Вам також потрібно придбати ліцензію на програмне забезпечення у CloudBerry Labs. Кожна ліцензія стосується лише одного комп’ютера, але він включає стільки пристроїв зберігання NAS, скільки вам потрібно. Клієнт для настільних ПК Windows коштує всього 29,99 дол. Ділові користувачі можуть також захотіти розглянути серверне видання.

Ви можете спробувати будь-якого клієнта CloudBerry Backup з 15-денною безкоштовною пробною версією, щоб переконатися, що він відповідає вашій стратегії резервного копіювання. У CloudBerry Backup також є окремі клієнти для Synology та QNAP, але жоден з них не підтримується.

Завантаживши програмне забезпечення та влаштувавшись на хмарного постачальника, щоб він був вашим резервним сховищем, все інше стане досить простим, якщо у вас є карта NAS.   

Запустіть клієнт CloudBerry Backup і натисніть кнопку «файли» у верхньому лівому куті. З’явиться вікно з двома параметрами: “локальна чи хмарна резервна копія” та “гібридна резервна копія”.

Виберіть гібрид. Додано до функції CloudBerry, встановленої в травні 2017 року, гібридна резервна копія скорочує час роботи, спочатку завантажуючи ваш пристрій NAS, а потім копіюючи файли з NAS в хмару. Поєднуючи все в один процес резервного копіювання, вам не потрібно створювати та керувати двома окремими програмами резервного копіювання. Це економить час і також значно менше напружує ресурси комп’ютера.

Вам потрібно буде ввести шлях до свого пристрою NAS, натиснувши “додати новий обліковий запис” на наступному екрані та вибрати місце, на яке відобразили ваш пристрій.

Потім вам потрібно буде вибрати хмарну службу зберігання даних і, ймовірно, ввести деякі ключі доступу, які доведеться отримати від цієї служби. Наші посібники з початку роботи для Amazon S3 та Microsoft Azure допоможуть вам зі сторони рівняння.

Після цього ви можете встановити графік резервного копіювання та включити корисні функції, такі як стиснення файлів, резервне копіювання на рівні блоків та локальне шифрування. Щоб детальніше ознайомитись із процесом, який ви займаєтесь, ознайомтеся з нашою статтею про налаштування гібридної резервної копії для малих та середніх клієнтів, де ви знайдете резервну копію CloudBerry.

Як скласти карту NAS-пристроїв у Windows

І IDrive (якщо ви не використовуєте додаток NAS), і CloudBerry Backup найкраще працюють, якщо ваші пристрої NAS були зроблені на карті до резервного копіювання. Зважаючи на це, ось кілька покажчиків на це. Для Windows 10 процес досить простий. Відкрийте провідник файлів і виберіть “цей ПК”. Потім у верхній частині вікна натисніть кнопку «Карта мережевого диска».

Виберіть букву диска, яку ви хочете використовувати, і натисніть кнопку Огляд. Потім виберіть розташування загальної папки NAS, яке ви хочете зіставити. Для цього потрібно вже встановити NAS, щоб він відображався у вашій файловій системі. Ваш постачальник NAS надасть інструкції щодо цього.   

Клацніть «закінчити», і ваш пристрій NAS повинен бути відображений. З цього моменту ви можете вибрати його так само, як інший диск для резервного копіювання.

Крім того, багато виробників NAS включають можливості картографування у своє програмне забезпечення. Наприклад, використовуючи Synology Assistant, ви можете зіставити спільну папку на букві диска, використовуючи простий процес майстра.

Так чи інакше, зіставлення ваших папок NAS на букву диска не повинно створювати багато проблем для користувачів Windows.

Фінальні думки

IDrive та CloudBerry Backup – це два відмінні та порівняно недорогі варіанти резервного копіювання NAS, але є й інші варіанти. CrashPlan забезпечує необмежену кількість резервних копій NAS для систем Mac і Linux, що робить його одним із таких варіантів. Наш посібник з найкращого резервного копіювання в Інтернеті для постачальників NAS надасть ще кілька ідей.

Створюючи резервну копію NAS в хмарі, ви будете дотримуватися золотого правила резервного копіювання даних, відомого як правило 3-2-1:

  • Зберігайте принаймні три копії своїх даних
  • Зберігайте копії щонайменше на двох різних носіях (тобто пристроях)
  • Зберігайте принаймні один примірник на сайті

Для домашніх користувачів це забезпечує міру впевненості, що сімейні фотографії, які зберігаються у вашому NAS, не загинуть у результаті повені, пожежі чи істерики малюка. Для SMB користувачів це означає, що ваш бізнес не стане несподівано розкриватися. Пристрої зберігання даних NAS – це надзвичайна зручність, але ця зручність приходить дорожче. Застрахувати свої дані NAS із резервним копією в хмару – це розумно.

Маєте запитання чи коментарі? Повідомте нас у коментарях нижче та дякуємо за прочитане!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me