Як створити резервну копію Android

Перший смартфон Android, T-Mobile G1, розгорнув жорсткий диск на 256 Мб. Це було ще в старі часи 2008 року. У наші дні смартфони Android зазвичай поставляються з 64 ГБ SSD, з опціями для 128 ГБ або навіть 256 ГБ.


Результат? Дуже багато фотографій страв з їжею, відео співів малюків, номерів телефонів від таємничих незнайомих людей та веселих (а іноді і суперечливих) розмов із текстовими повідомленнями. З усіма цими даними ви маєте багато чого втратити. Твердотільні накопичувачі можуть побити, але це не допоможе вам, якщо залишити смартфон у задній частині таксі.  

У цій статті ми ознайомимо вас з основами резервного копіювання Android, щоб ви не втратили дорогоцінні дані разом зі своїм коханим гаджетом. Почнемо з ознайомлення з нативними функціями резервного копіювання Google, які прості у використанні та безкоштовні.  

Для тих, хто не довіряє Google, що не перетворює ваші мобільні дані в цільову маркетингову кампанію, або хто не хоче, щоб агенти НСУ, що перебирають ваші дані, бачили, з ким ви повісите, ми також покажемо, як це зробити створити резервну копію даних за допомогою IDrive, більш безпечного варіанту резервного копіювання Android.

Як створити резервну копію Android за допомогою Google

Якщо ви дозволите Google виконувати цю роботу, резервне копіювання Android насправді не потребує великих зусиль і навіть уваги. ОС автоматично створює резервні копії певних системних налаштувань за допомогою вбудованого програмного забезпечення під назвою Android Backup Service.

Крім того, інша інформація, як контакти, дані календаря та дані додатків, може бути синхронізована з Google. Користувачі Android також отримують безкоштовно 15 Гб хмарного сховища з Google Drive, яке можна використовувати для автоматичного захисту фотографій та відео. Перегляньте наш огляд Google Диска для отримання детальної інформації про платні підписки.  

Перший раз, коли ви користуєтесь телефоном Android, вам буде запропоновано налаштувати або ввійти в існуючий обліковий запис Google. Технічно ви можете відмовитися від цього, вирішивши не реєструватися в Google. Однак це не дозволить вам додавати програми з Google Play і робити якісь інші речі.

Якщо ви створили обліковий запис Google уперед, ваш телефон може використовувати комбінацію операцій із резервного копіювання та синхронізації, щоб захистити ваші дані від втрати. Давайте детальніше розглянемо, як керувати цими операціями зі свого смартфона.  

Резервне копіювання системних налаштувань

Якщо ви вирішили пропустити резервне копіювання даних спочатку або хочете вимкнути їх пізніше, просто перейдіть до налаштувань. Прокрутіть униз, щоб знайти опцію “резервного копіювання & скинути “під заголовком” персональний “.

Потім торкніться пункту “резервне копіювання моїх даних”.

Відкриється інший екран, на якому вам потрібно буде позначити перемикач у верхній частині, щоб увімкнути чи вимкнути резервну копію. Ідучи вперед, періодично будуть створюватися резервні копії певних системних налаштувань, включаючи паролі WiFi, налаштування дисплея, налаштування часу та історію дзвінків. Дані додатків, якщо розробник програми ввімкнув резервне копіювання за допомогою сервісу резервного копіювання Android, також буде резервне копіювання.

Синхронізація Google Apps

Щоб керувати налаштуваннями синхронізації для свого облікового запису Google, перейдіть до налаштувань та торкніться опції “акаунти”. На наступному екрані з’явиться список хмарних служб, які ви підключили до свого смартфона, включаючи Google.

Торкніться Google, і ви зможете ввімкнути або вимкнути синхронізацію для різних служб Google, а також дані додатків, якщо розробник додатка вирішить синхронізувати дані з веб-службами Google. Конкретні послуги Google, які синхронізуються, включають Календар Google, Chrome, контакти, Gmail, Документи та Диск Google.

Під кожним варіантом ви також можете бачити останній раз, коли він був синхронізований. Дані синхронізуються лише один раз на день, без можливості зменшення інтервалу. Однак ви можете примусово синхронізувати, торкнувшись меню з трьома крапками у верхньому правому куті та вибравши «Синхронізувати зараз».  

Google Фото

Ви не знайдете Google Фото в переліку згаданих служб Google. Натомість увімкніть автоматичне резервне копіювання у хмарі в додатку Google Фото, відкривши його меню налаштувань і натисніть «створити резервну копію & синхронізація. “

На наступному екрані торкніться перемикача вгорі, щоб увімкнути автоматичну синхронізацію фотографій, зроблених фотоапаратом смартфона.

Ви також можете торкнутись “резервного копіювання папки пристрою”, щоб увімкнути резервну копію завантажень зображень і знімків екрана.

З іншого боку, якщо ви не хочете використовувати Google Photos для зберігання ваших селфі, існує безліч інших варіантів хмарного сховища, у яких є мобільні програми для автоматичного завантаження фотографій. Наш рейтинг найкращого хмарного сховища для фотографій повинен розпочати.

Недолік використання служби резервного копіювання Android

Думаєте, все це здається занадто простим? Ви праві бути підозрілими: простота та безпека не завжди йдуть рука об руку. Проблема у випадку власних можливостей резервного копіювання Android полягає в тому, що ви змушені довіряти Google своїй конфіденційності.

Так, Google шифрує дані під час транзиту, тобто ви не повинні турбуватися про те, щоб підслуховувачі переробили читані копії даних. Однак ми все-таки рекомендуємо захистити себе під час роботи в громадських мережах Wi-Fi за допомогою VPN. Наша найкраща стаття VPN для Android, яка спрямовуватиме вас у правильному напрямку на цьому фронті.

Так, Google також шифрує дані, що зберігаються в спокої, у своїх центрах обробки даних, що захищатиме файли у разі порушення даних. Однак, дозволяючи Google робити резервну копію ваших контактів, журналів викликів, фотографій та інших особистих даних, ви також надаєте компанії доступ до цих даних.

Це тому, що Google управляє вашими ключами шифрування файлів. Це дозволяє компанії скинути ваш пароль, але він також дозволяє використовувати ваші дані з маркетингових цілей та подавати читані файли до правоохоронних та державних програм спостереження, як проект PRSAM NSA.

Безпечний підхід до резервного копіювання Android

Альтернативою керованому шифруванню є шифрування з нульовим знанням, яке є загальним прізвиськом для приватного шифрування в кінці. Ідея створення нульових знань шифрування полягає в тому, що тільки ви, а не хмарний сервіс, маєте доступ до вашого ключа шифрування. Це означає, що хмарна служба не може розшифровувати ваші файли з маркетингових цілей або з інших причин.  

Проблема з шифруванням нульових знань полягає в тому, що якщо ви забудете свій пароль, ви також втратите доступ до свого вмісту, тому має сенс використовувати хмарний менеджер паролів, як LastPass. Однак шифрування знань із нульовим знанням також значно безпечніше і є однією з ключових рекомендацій, викладених у нашому посібнику конфіденційності в Інтернеті.  

Рідне резервне копіювання Android може не пропонувати опції з нульовим знанням, але більшість наших вибору найкращі в Інтернеті. На жаль, більшість із них не пропонують резервну копію Android, можливо, тому що рідне резервне копіювання, як правило, є більш популярним завдяки простоті та безкоштовності.

Однак є безпечні варіанти резервного копіювання мобільних пристроїв, які належним чином пропонують резервну копію Android і не згорять через ваш банківський рахунок. Два дуже хороших варіанти включають Acronis True Image (читайте наш огляд Acronis True Image та Zoolz (читайте наш огляд Zoolz), які роблять популярний додаток для резервного копіювання Android під назвою G Cloud.

Однак за наші гроші IDrive бере торт, коли йдеться про резервне копіювання Android. Це мобільний додаток завантажено понад мільйон разів через Google Play, і ви користуєтесь ним безкоштовно за допомогою безкоштовного облікового запису 5 Гб.

Однією з переваг IDrive є те, що його можна використовувати для резервного копіювання необмежених пристроїв, включаючи Android та iOS, а також Windows, Mac та Linux. Хоча 5 Гб не буде достатньо для цього, але 2 ТБ підписки – це лише близько 50 доларів на рік, про що ви можете прочитати в нашому повному огляді IDrive.

Після налаштування свого облікового запису та програми встановлено, ось як зробити резервну копію пристрою Android.

Як створити резервну копію Android за допомогою IDrive

Мобільний досвід IDrive значно перевершує використання сервісу резервного копіювання Android майже всіляко, незважаючи на те, що спочатку потрібно трохи більше попрацювати, щоб розпочати роботу. Напевно, найбільша перевага полягає в тому, що всім можна керувати з одного додатку, а не потрібно стрибати і пам’ятати, де є різні параметри налаштувань.

Після входу в додаток IDrive вас привітає головний екран, у верхній частині якого є велике поле хмарного резервного копіювання. Також у верхньому правому куті є важливе меню налаштувань, а також деякі інші параметри внизу екрана, такі як “доступ та відновлення” та “часова шкала”.

Щоб вибрати дані для резервного копіювання, торкніться пункту “хмарне резервне копіювання”. Відкриється новий екран, де ви побачите список можливих категорій резервного копіювання: контакти, фотографії, відео, календар, SMS, журнали викликів, музика та “інші файли”.  

Для всіх категорій резервне копіювання є одним дотиком. Просто натисніть ім’я категорії, щоб переключити захист. За допомогою категорій фотографій, музики та інших файлів ви можете додатково налаштувати, що саме створюється, якщо ви хочете, або ви можете просто створити резервну копію всього.  

Після переключення категорії для резервного копіювання дані миттєво копіюються в хмару. Після цього, як і на Google Диску, дані резервуються лише один раз на день. Постійне резервне копіювання – це не один варіант, який є одним з небагатьох недоліків у сервісі.

Ви можете, принаймні, встановити потрібний графік резервного копіювання. Зробіть це, натиснувши піктограму меню у верхньому лівому куті головного екрана, а потім виберіть “Налаштування”. На наступному екрані з’явиться заголовок під назвою “Налаштування резервного копіювання”, нижче якого є опція для “планування резервного копіювання”.

Торкніться цього, і ви можете встановити окремий графік для кожної категорії резервного копіювання (наприклад, контакти, фотографії, SMS). Вам буде запропоновано вибрати день або дні для запуску резервного копіювання плюс час доби.

Є деякі інші параметри параметрів, які варто згадати. Одне з найважливіших – включення та вимкнення стільникових даних для резервного копіювання. Якщо відключити його, як це за замовчуванням, ваші резервні копії відбуватимуться лише через Wi-Fi, щоб ви не записувались через свій мобільний план передачі даних.

Інші параметри включають перегляд аудиту активності резервного копіювання, можливість зміни якості завантажень фотографій та можливість включення відео в автоматичне завантаження камери. Також є заощадження акумулятора та можливість блокування пароля.

Повернувшись на головний екран, ви також знайдете опцію “доступ та відновлення”. Це зручно, тому що ви не тільки можете використовувати його для доступу до файлів смартфонів, але ви можете використовувати його для доступу до файлів, які ви створили резервні копії з робочого столу.

Окрім згаданих раніше резервних категорій, додаток Android IDrive також дозволяє створювати резервні копії двох популярних платформ соціальних медіа у Facebook та Instagram. Це зберігає зображення та відео, включаючи вміст у Facebook, на якому ви позначені тегами.

Хоча ми вважаємо, що простота використання робить Android кращим вибором для резервного копіювання мобільних пристроїв, ніж вихід з Google, але переваги безпеки, про які ми згадували раніше, важливіші..

Дані, резервні копії до хмари IDrive, захищені за допомогою 256-бітного шифрування AES, і, як було сказано, ви можете вибрати приватний ключ шифрування, відомий лише вам. IDrive також зберігає десять попередніх версій для кожного файлу, який ви створюєте резервну копію, так що ви можете повернутись до попередніх станів, якщо випадково змінити файл або він пошкоджений, наприклад, через вірусну атаку.

Фінальні думки

Ринок мобільних додатків для резервного копіювання насправді зробив крок назад через роки, тому що менше послуг було доступно через те, що Google покращився в цьому завданні. Для системних налаштувань тощо, потрібно зробити дуже мало, щоб працювати. Електронна пошта, фотографії та інші типи файлів трішки повозиться, але не набагато.

Велика проблема з тим, щоб Google тримався за ваші файли, полягає в тому, що в компанії спостерігається смерть недовіри, як від маркетингових тактик, які використовує дані споживачів, так і разом з державними програмами спостереження..

Хоча IDrive є американською компанією і теоретично доручено брати участь у таких програмах також, використання шифрування нульових знань означає, що будь-які передані файли не зможуть прочитати NSA, оскільки AES-256 досі як хто-небудь знає, ще не розірватись. Крім того, 2 ТБ резервного копіювання за 50 доларів на рік – це дійсно гарна угода.

Звичайно, головне – це просто зробити так, щоб ваш Android вийшов на резервну копію, і, сподіваємось, ця стаття дала вам кілька ідей для цього. Для отримання більш конкретних порад ми також маємо статтю про резервне копіювання текстових повідомлень. Для тих, хто бажає надсилати фотографії та відео на Google Диск, у нашому найкращому хмарному сховищі для Android посібник є деякі варіанти.

Повідомте нам свій власний підхід до резервного копіювання Android у коментарях нижче та дякуємо за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map