Webroot vs Avast: два різні підходи до антивірусу в 2020 році

Avast – одне з найкращих безкоштовних антивірусних програм на ринку, тоді як Webroot використовує різні способи захисту ваших пристроїв порівняно зі своїми конкурентами. Щоб вирішити, що є найкращим, ми співставляємо Webroot та Avast один проти одного в порівнянні між собою.


Хоча сервіси охоплюють різні ринки – Avast привабливий для маси та Webroot, орієнтований на нішеву аудиторію – вони схожіші, ніж вони різні. Однак, деякі сфери, такі як захист, важливіші за інші, висуваючи одну із служб вперед. 

Це порівняння Webroot vs. Avast не може охопити все, тому подивіться наш окремий огляд Webroot SecureAnywhere та огляд Avast Pro для більш детального ознайомлення з обома частинами програмного забезпечення.

Налаштування боротьби: Webroot vs. Avast

Ми запровадимо Webroot та Avast через п’ять раунд за перевагу, щоб допомогти вам визначити, який антивірус найкращий. У нашому антивірусному архіві є список попередніх порівнянь, які ви повинні ознайомитись спочатку, якщо вам цікаво формат.

Ми охоплюватимемо функції, ціноутворення, загальну зручність у користуванні, якість захисту та запропоновані варіанти обслуговування клієнтів. Ми обираємо переможця для кожного раунду, даючи або Webroot, або Avast очко в цьому процесі.

Як підказує математика, переможець першим досягає трьох і більше балів. Ми будемо резюмувати після кожного раунду, остаточний опис пояснює наше прийняття рішення. Ми хотіли б почути ваші думки щодо цих антивірусних постачальників, тому залиште нам коментар внизу цього огляду.

1

Особливості

Коли ви розглядаєте антивірус, ігноруйте модники та зосередьтеся на особливостях. Перш ніж придбати підписку на захист від вірусів, уважно подивіться, які функції входять до цих пакунків. У цьому першому раунді ми розглянемо функції, які Webroot та Avast пропонують клієнтам. 

Webroot

Як ми згадували в нашому першому огляді Webroot та наступних порівняннях Bitdefender vs. Webroot, Webroot є антивірусним програмним забезпеченням, яке відрізняється від багатьох його конкурентів. Значна частина потужностей, що стоять за Webroot, базується на хмарі, а не обмежується ресурсами, доступними на вашому пристрої.

Особливості Webroot

Якщо зосередитись на виявленні та аналізі хмари, ви побачите, що слід на Webroot на вашому ПК значно менший, ніж ви бачите в типовому антивірусі. Це робить його ідеальним варіантом для ПК з меншою потужністю.

Webroot значною мірою орієнтований на антивірусний захист для Windows та Mac, але він включає кілька додаткових даних. Це допомагає вам захистити свою веб-камеру, блокуючи непотрібний доступ та зупиняючи будь-яку спробу ввімкнути натискання клавіш під час введення конфіденційних даних.

Він автоматично очистить ваш ПК відстеження даних про конфіденційність, а також оптимізує їх, видаливши тимчасові файли. Клієнти вищого рівня Інтернет-безпеки Webroot також отримують 25 Гб хмарного сховища для захисту своїх найважливіших файлів.

Хоча Webroot не є лідером на ринку мобільних телефонів, пропонує антивірусний захист для телефонів Android, а також «захищений» веб-браузер для пристроїв iOS. Замість того, щоб розробити власний захист паролем, Webroot включає LastPass, стороннього менеджера паролів, з підписками Webroot Internet Security Complete..

Як ми розповідали в попередньому огляді LastPass, це хороший, зручний користувач, керуючий паролем. Це не найкраще, але це, безумовно, краще, ніж основні менеджери паролів, які ви побачите навіть з настійно рекомендованих антивірусів, таких як Bitdefender (див. Наш огляд антивірусу Bitdefender).

Однак найбільшою особливістю Webroot є (власними словами Вебрута) “блискавична” швидкість його антивірусного сканування порівняно з іншими антивірусами. Поверхня Webroot крихітна порівняно з іншими постачальниками, будь то простір на вашому диску або його загальне використання ресурсів.

Avast

На відміну від Webroot, Avast є більш традиційним антивірусом, уникаючи хмарного сканування для типового сканування на пристроях. Avast – це антивірусний захист, який ми довго рекомендували як один з найкращих для безкоштовних клієнтів на ПК, але це також найкраща рекомендація щодо найкращого антивірусного огляду для Android.

Особливості Avast

Завдяки захисту від захисту від фішингу та фішингу, Avast намагається стати всебічним захистом для всієї вашої мережі. У комплекті з інструментом мережевого сканування для аналізу мережі, на якій ви працюєте, а також із оновленням програмного забезпечення для оновлення вашого пристрою.

Avast також пропонує інструмент для тестування пісочниці. Це дозволяє протестувати невідоме програмне забезпечення або файли на наявність зловмисного програмного забезпечення, виділяючи його з решти пристрою під час його роботи. Після цього будь-яке виявлене зловмисне програмне забезпечення безпечно видаляється.

Додаткові особливості преміум-класу включають блок веб-камери для зупинки шпигунів камери, шифрування файлів для запобігання складних атак викупних програм та подрібнювач файлів для видалення слідів файлів, які ви видаляли.

Хоча Avast не включає ці функції безпосередньо, план Avast Ultimate включає підписку на Avast SecureLine VPN та Avast Passwords. SecureLine VPN – не найкраща віртуальна приватна мережа, яку можна придбати, як пояснюється в попередньому огляді Avast SecureLine VPN, але це приємне доповнення.

Так само і з Avast Passwords. Він не зробить наш кращий менеджер паролів у шорт-лісті, так що, хоча вам краще послужить Dashlane, він підходить для основного використання.

Думки круглі

Інший підхід Вебрута до захисту цікавий, але він інакше відрізняється від функцій, навіть якщо враховувати переваги хмарного постачальника.

Avast, навпаки, – це традиційний всебічний, який не відстає від інших великих імен на ринку для захисту від типових небезпек, що робить його явним переможцем.

Раунд: Особливості точки для Avast Pro

Логотип Webroot SecureAnywhere
Логотип Avast Pro

2

Ціноутворення

Найкращий захист стосується тих, хто платить, тому важливо детальніше ознайомитися з вартістю Webroot та Avast. Ціни – це наша увага в цьому раунді, тому почнемо.

Webroot

У Webroot є кілька найновіших планів продуктів, які ми коли-небудь бачили на Cloudwards.net, з такими продуктами, як “Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete”. Якщо це не бентежить, усі продукти Webroot позначені маркою “SecureAnywhere”.

За $ 39,99 на рік, Webroot SecureAnywhere AntiVirus – це дешевий варіант для клієнтів. Це навіть дешевше для нових клієнтів, знижка – 10 доларів. Webroot SecureAnywhere AntiVirus доступний для користувачів ПК та Mac, у планах, що охоплюють один або три пристрої.

План AntiVirus постачається з типовим захистом від хмар Webroot, а також додатковими інструментами сканування мережі та захистом мережі. 

Після цього наступним планом є Webroot SecureAnywhere Internet Security Plus. Окрім функцій, пропонованих у дешевшому плані AntiVirus, цей продукт оснащений підтримкою Android та iOS та управління паролем LastPass. Він також охоплює кілька додаткових пристроїв, захищаючи від трьох до п’яти, до трьох років.

Найкращий план, з точки зору функцій, – це Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete. Сюди входять усі функції Webroot, а також додаткове хмарне сховище, що охоплює три пристрої. За $ 59,99 на рік для нових клієнтів та $ 79,99 на рік для існуючих клієнтів, він захищає до п’яти пристроїв.

Якщо п’яти пристроїв недостатньо, комплектний пакет сімейного пакету Internet Security SecureAnywhere захищає 10 пристроїв за $ 159,99 на рік. 

Це досить дорого, особливо в порівнянні з таким конкурентом, як Avira (див. Наш огляд Avira), який пропонує необмежений захист пристрою за нижчу ціну. Для нових абонентів цього плану немає знижок.

П’ятий продукт – Webroot AntiVirus for Gamers – трохи дивний. Він має ті ж функції, що і Webroot SecureAnywhere AntiVirus, але Webroot стверджує, що він покращив продуктивність під час гри за рахунок зменшення відставання та мовчання.

Ці додаткові “функції” приходять дорожче. AntiVirus for Gamers підтримує лише один пристрій, але це така ж ціна, як і покриття AntiVirus для трьох пристроїв. Більшість клієнтів, ймовірно, захочуть пропустити цей конкретний план.

Avast

Порівняно з Webroot, три продуктові плани Avast трохи простіше зрозуміти та мають більш короткі, чіткіші назви. Одним із таких планів є Avast Free, який має сильний набір функцій для безкоштовного плану.

Avast Free пропонує антивірусний захист, сканер на вразливість мережі, інструмент керування паролями та оновлення програмного забезпечення, усі функції, які ви побачите в антивірусних планах, які фактично коштують вам грошей.

Avast Premium Security – це перший план, який коштуватиме ваших грошей, хоча це насправді два плани, при цьому Premium Security Single-Device буде дешевшим. Він пропонує антивірусний захист для одного ПК під керуванням Windows за $ 69,99 на рік.

Це дорожче, ніж найкращий план Webroot, але він має набагато більше функцій, включаючи Avast Sandbox, захист від фішингу та захисту від спаму, а також захист від вимушеного програмного забезпечення для ваших файлів. 

Для сімей більш підходящим буде план мультипристроїв Avast Premium Security, вартістю 89,99 доларів на рік. Він постачається з підтримкою iOS, Android та Mac і захищає до 10 пристроїв.

Угорі списку продуктів Avast – Avast Ultimate. Як не дивно, він охоплює менше пристроїв, ніж попередній план, захищаючи лише один ПК під управлінням Windows. Покриття на декілька пристроїв пропонується лише за допомогою Multi-Device Premium Security.

Якщо вам потрібно захистити лише один ПК, Avast Ultimate включає ті ж функції, що і Premium Security, додаючи підписки на Avast SecureLine VPN та паролі Avast за 99 доларів на рік.

Круглі дві думки

Webroot – це дуже дешево, починаючи з $ 29,99 на рік із новими знижками клієнтів, але він пропонує менше функцій. Безкоштовний план Avast щедрий на функції, але інші його плани дорогі і не мають знижок для нових клієнтів. Навіть з додатковими функціями, Webroot робить краще за вартістю, роблячи тут переможцем.

Раунд: цінова точка для Webroot SecureAnywhere

Логотип Webroot SecureAnywhere
Логотип Avast Pro

3

Привітність до користувачів

Коли ми досягнемо точки на півдорозі, давайте подивимось, як зручні користувачі Webroot та Avast для клієнтів. Почнемо з розгляду інсталяції, перш ніж висвітлювати загальне використання.

Webroot

Веб-корект швидко встановлюється, з невеликим інсталяційним файлом близько 5 Мб. Розмір інсталятора демонструє підхід Webroot. Не потрібно встановлювати багато файлів, оскільки більшість з них працює з хмари.

Це також показано із швидкої установки, на яку потрібно лише хвилина-дві. Сюди входить і час, який Webroot потребує, щоб здійснити первинну перевірку вашого ПК на наявність шкідливих програм. Як ми вже згадували, це має майже нульовий вплив на ресурси вашого ПК. 

Webroot-Client-Scanning

Клієнт Webroot простий, зі статистикою та інформацією про ваші останні сканування, і кнопкою “сканувати мій комп’ютер”, яка дозволяє швидко почати сканування на ПК. Праве меню перераховує ваші функції та налаштування, дозволяючи вам легко вмикати чи вимикати певні функції.

Бічне меню дозволяє отримати додаткову допомогу в налаштуваннях вашого акаунта, а також на веб-форумі та базі знань. Розділена на розділи, у кожній області функцій є кнопка «дізнатися більше», яка веде до корисних посібників, які вивчають цю функцію далі.

Кнопка “розширені налаштування” у верхньому правому куті перенесе вас до області налаштувань Webroot. Звідси ви можете повністю налаштувати досвід роботи Webroot. Ви можете запланувати регулярне сканування антивірусу, змінити чутливість антивірусу Webroot і налаштувати сповіщення, які ви отримуєте від клієнта, поки він відкритий у фоновому режимі.

Загалом, інтерфейс Webroot – один із найпростіших у використанні. Ви не перевантажені функціями чи піктограмами, але меню праворуч все ще дозволяє швидко налаштувати захист із посиланнями на підтримку найвидатніших посібників.

Avast

Процес установки Avast не такий швидкий, як Webroot, але він не за горами. Крім підтвердження загальних положень та умов та натискання «Встановити», щоб почати, більшість процедур встановлення завершено саме для вас.

Avast запустить початкове сканування вашого ПК на наявність зловмисного програмного забезпечення та застарілого програмного забезпечення. Під час автоматичного оновлення встановлених програм вилучите підозрілі файли або підкарантуйте їх.

Avast-клієнт

Кольорова гама, яку Avast використовує у своєму клієнті, полегшує користувачам зосередитися на найважливіших областях. Кнопки на кшталт “показувати результати” після завершення сканування не є зрозумілими, тоді як додаткові підказки та сповіщення призначені для привернення вашої уваги до них за необхідності.

У меню ліворуч є чотири категорії, кожна присвячена різним функціям Avast. “Захист” відображає такі функції, як антивірусний захист та режим пісочниці. Корисні описи містяться під кожною функцією для опису того, що вони роблять.

Змінити захист Avast дуже просто. Просто натисніть “меню” у верхньому правому куті, а потім натисніть “Налаштування”, щоб увійти в меню налаштувань. Як і Webroot, цей розділ дозволяє налаштувати все, починаючи від сповіщень Avast до антивірусної чутливості.

Одна незначна проблема з клієнтом Avast, особливо для клієнтів з дешевим (або безкоштовним) планом Avast, – це включення функцій, якими ви фактично не маєте можливості користуватися. Коли ви натиснете на функцію, якої у вас немає, Avast переведе вас на сторінку оформлення замовлення, щоб замість неї оновити.

Цей рекламний підхід може збити з пантелику нових клієнтів, тому якщо ви плануєте використовувати більш дешевий пакет Avast, вивчіть функції, які включені у вибраний план, перш ніж купувати.

Три круглі думки

Avast простий, із привабливою кольоровою гамою та клієнтом, у якого немає непотрібних функцій чи піктограм. Однак клієнт Webroot простіший, з легким доступом, щоб увімкнути або вимкнути функції, які вам не потрібні. Він також швидше встановлюється, тому він виграє цей раунд.

Раунд: пункт зручності для користувачів для Webroot SecureAnywhere

Логотип Webroot SecureAnywhere
Логотип Avast Pro

4

Захист

Антивірусний захист змінюється в міру виявлення нових загроз. Це можливість виявити ці нові загрози, які можуть спричинити або зламати антивірусне програмне забезпечення.

Ось чому ми використовуємо три незалежні лабораторії тестування безпеки, щоб вирішити, чи варто захист, який пропонують клієнтам Webroot та Avast, чи ні..

Webroot

Захист Webroot трохи незвичний. Якщо він виявить нову загрозу, він поставить зловмисне програмне забезпечення через тести в середовищі “пісочниці”. Аналізується поведінка зразка зловмисного програмного забезпечення, і якщо це вважається загрозою, ця інформація використовується для реагування на загрозу в майбутньому.

Це суперечить підходу, який більшість лабораторій тестування очікує від антивірусного захисту, який перекосує бали, які отримує Webroot. У деяких випадках ці лабораторії не намагаються регулярно перевіряти Webroot або взагалі.

Якщо ви прочитали один з наших попередніх оглядів порівняння, ви дізнаєтесь, що для тестування антивірусного програмного забезпечення ми зазвичай використовуємо три лабораторії: AV-Test, AV-Comparatives та MRG Effitas. AV-Comparatives не перевіряв Webroot з 2012 року, тому ми не будемо використовувати цю інформацію в рамках цього огляду. 

AV-Test перевіряє Webroot регулярно, але не коригує його підхід, що відображається в балі 2 з 6 для захисту в тесті AV-Test у травні-червні 2019 року.

Webroot-AVTest-червень2019

Зазвичай, 2 з 6 балів захисту вистачить, щоб ми були надзвичайно тривожні. У минулому Webroot критикував такий підхід від AV-Test і, маючи незвичні методи тестування Webroot, схоже, що підхід AV-Test не є дійсним для Webroot, порівняно з типовими антивірусами. Однак це зробило кращий результат, 5,5 з 6.

MRG Effitas перевірив Webroot у третьому кварталі 2018 року, і хоча оцінка, яку він записав для Webroot, була поганою на папері, глибший погляд показує іншу історію. Під час тесту MRG Effitas використовує зразок розміром 329. З них спочатку було пропущено 26,75 відсотка, що поки що так погано. 

Однак через 24 години всі спочатку пропущені зразки були виявлені та заблоковані. Це, мабуть, демонструє, що «пісочниця» підходу до тестування зловмисного програмного забезпечення, яке використовує Webroot, працює добре. Лише один зразок був повністю пропущений під час тесту MRG Effitas.

Avast

На щастя, Avast – це набагато простіший продукт для тестування, використовуючи типовий антивірусний механізм, який наші лабораторії можуть краще проаналізувати.

AV-Test зафіксував ідеальний бал 6 з 6 під час тестів захисту липня-серпня 2019 року, дещо знижений 5,5 із 6 для продуктивності. 

Avast-AVTest-серпень2019

Оцінки від AV-Comparatives були біднішими під час випробувань з лютого по травень 2019 року, заблоковано 746 із 752 зразків та загальний рівень успішності – 99,2 відсотка. Пропустивши шість зразків, Avast отримав нагороду AV-Comparatives середньої категорії «Розширений» за захист, що відповідає Trend Micro (див. Наш огляд Trend Micro Antivirus).

Оцінка, яку Avast зафіксував у тесті на продуктивність AV-Comparatives у квітні 2019 року, поставив її середньої таблиці, але отримав вищу нагороду “Advanced +”.

Наша остаточна лабораторія тестування, MRG Effitas, не перевіряє споживчі товари, які Avast може запропонувати. Однак, в останньому тесті захисту другого кварталу 2019 року, MRG Effitas зробив тест на Avast Business Antivirus. Цей тест не вдався до Avast, пропустили 3,92 відсотка проб, розмістивши його внизу поряд з McAfee (див. Наш огляд McAfee Total Protection).

Хоча бізнес-продукти Avast відрізняються від продуктів, про які ми обговорювали в цьому порівнянні, можливо, спільний антивірусний механізм та зразок бази даних використовуються у двох, що робить цей показник релевантним.

Круглі чотири думки

У той час як дві лабораторії не змогли адекватно протестувати Webroot, MRG Effitas зробив це. Його підхід до антивірусного захисту є незвичним, але, як показують результати MRG Effitas, Webroot блокує майже всі зразки загрози, які він виявляє, автоматично або протягом 24 годин.

Оцінку Avast простіше перевірити, але оцінки – це поєднання хорошого і поганого. У порівнянні з Webroot, неможливо визначити, що є найкращим для захисту, зробивши цей раунд нічиєю.

Раунд: Захист Немає чіткого переможця, очки для обох

Логотип Webroot SecureAnywhere
Логотип Avast Pro

5

Підтримка

Для нашого фінального раунду давайте розглянемо якість та охоплення підтримки, яку Webroot та Avast пропонують клієнтам.

Webroot

Webroot забезпечує хороший поєднання методів підтримки клієнтів для клієнтів. Якщо у вас є проблема, яку ви не можете вирішити, ви можете скористатися методами прямої підтримки, включаючи підтримку телефону, за допомогою ліній, доступних у Європі, США та Австралії.

Webroot-Site-Support

Живий чат пропонується, але це лише для питань продажу. Ви не можете використовувати це для технічної підтримки. Якщо у вас є питання технічної підтримки, ви можете замість цього підняти квиток на підтримку.

На веб-сайті є база знань із посібниками із підтримки, що висвітлюють поширені проблеми, а також область поширених питань, що відповідає на типові запитання. Ви також можете скористатися форумом спільноти, який дозволяє вам звернутися за допомогою до інших клієнтів та співробітників Webroot, а також здійснювати пошук за старими повідомленнями.

Форум розділений на різні розділи на основі продуктів або популярних тем. Webroot пропонує хороший рівень допомоги через підтримку соціальних медіа, також через акаунти підтримки Twitter та Facebook.

Avast

Клієнти преміум-класу, а також клієнти 30-денного пробного періоду можуть скористатися прямою підтримкою Avast. Якщо ви вільний користувач Avast, більшість методів прямої підтримки вам недоступні.

Avast-Site-Support

Однак існує база знань для всіх типів клієнтів. Кожен виріб має власний набір посібників, які висвітлюють типові питання, із чіткими інструкціями та зображеннями.

Як і Webroot та інші великі антивірусні постачальники, Avast пропонує форум підтримки з більш ніж мільйоном попередніх повідомлень. Ви можете шукати цей масивний ресурс, щоб знайти відповіді на питання в старих публікаціях або самостійно створити нову публікацію.

Пряма технічна підтримка від Avast коштуватиме вам додатково. Якщо вам потрібна допомога з технічної проблеми, Avast захоче, щоб ви підписалися на його план загального догляду за 199 доларів на рік, який включає можливість дозволити техніку Avast дистанційно керувати вашим ПК.

Ця підтримка неймовірно дорога, особливо враховуючи вартість підписки на Avast, тому ми не рекомендуємо тут.

П’ять круглих думок

Webroot пропонує пряму технічну підтримку та підтримку продажів, включаючи телефонну підтримку, чат в реальному часі, квитки на підтримку та соціальні медіа. Навпаки, телефонні лінії Avast значною мірою присвячені підтримці продажів, технічна підтримка коштує майже 200 доларів на рік додатково.

Хоча база знань та форуми, які пропонують обидва провайдери, адекватні, краща пряма підтримка від Webroot робить переможцем цього фінального раунду.

Раунд: Точка підтримки для Webroot SecureAnywhere

Логотип Webroot SecureAnywhere
Логотип Avast Pro

6

Фінальні думки

Для свого захисту Webroot використовує незвичні методи тестування. Це має перевагу швидкості над своїми конкурентами, включаючи Avast. Сканування надзвичайно швидкі та мають нульовий вплив на продуктивність вашого ПК.

Результати тесту MRG Effitas показують, що цей підхід може бути повільнішим, але він працює. Перевірені та перевірені методи від Avast були трохи кращими, і це програмне забезпечення пропонує більше функцій. Хоча Webroot дешевший і простіший у використанні. Про Avast є багато чого, що подобається, але Вебрут – переможець цього порівняння.

Переможець: Webroot

Avast все ще є однією з наших рекомендацій, якщо ви шукаєте безкоштовний антивірусний захист. Якщо ви не впевнені, чи Webroot – це правильний захист для вас, перейдіть до наших попередніх статей про антивірус, щоб переглянути інші наші огляди та порівняння.

Ми все ж рекомендуємо Bitdefender як наш найкращий вибір. Зважаючи на це, чи вибрали б Ви Webroot через Avast, чи замість цього перейшли б на Bitdefender? Дайте нам знати, що ви думаєте в коментарях нижче. Дякуємо за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map