VPN vs Proxy vs Tor: залишається анонімним онлайн в 2020 році

Існує велика плутанина навколо віртуальних приватних мереж. Вони часто здаються набагато складнішими, ніж вони є, а інші варіанти конфіденційності, які виконують подібні функції, каламутять воду ще більше. Зважаючи на це, VPN служать чіткою метою, яку інші хитрощі конфіденційності в Інтернеті не можуть імітувати.


У цьому порівнянні VPN з проксі та Tor ми вирішимо виділити три основні інструменти конфіденційності, якими користуються люди. Ми обговоримо випадки використання для кожного, а також їх недоліки та переваги. Наприкінці ми дамо вам нашу рекомендацію щодо того, який інструмент використовувати.

Хоча кожен має мету, більшість користувачів приземляться у табір VPN. Це найпопулярніший і всебічний ринок. Проксі-сервери та Tor мають недоліки, оскільки послуги керуються громадами, тоді як VPN можуть реалізовувати належні заходи безпеки та мереж для безпечного та надійного з’єднання.

Що таке проксі?

Проксі

“Проксі” має досить буквальне визначення в мережевому просторі. Під час підключення до веб-сайту ваше з’єднання надсилається до сервера, на якому розміщено веб-сайт. Цей сервер може бачити безліч інформації про ваше з’єднання, включаючи вашу IP-адресу та відносне місцезнаходження. Проксі-посередники перебувають між цим зв’язком, щоб зробити вигляд, що ви перебуваєте десь десь.

Це “проксі” для вашого з’єднання. Виступаючи в ролі посередницької точки з’єднання, проксі-сервер може наводити веб-сервер, що приймає, думати, що ваша IP-адреса та ваше місцезнаходження відрізняються від того, що вони є.

Для обходу основних фільтрів контенту проксі-сервери чудові. Справедлива гра будь-якого типу активності в Інтернеті з низькими ставками, яка вимагає унікального IP-адреси. Проксі можна використовувати для розблокування відео YouTube, які доступні лише в певних регіонах, або відвідування веб-сайтів, які в іншому випадку не були б доступні.

Ключовим моментом є активність з низькими ставками. Проксі-агенти мають очевидну проблему, оскільки ваш зв’язок не захищений. Незважаючи на те, що ви можете виявитися в іншому місці, використовуючи проксі, основне відстеження маршруту, яке можна легко здійснити в Інтернеті безкоштовно, відкриє вашу справжню IP-адресу та місцеположення.

Ваші початкові запити також не захищені. Якщо ви робите щось сумнівне – не те, що ми звинувачуємо вас у порушеннях Закону про захист авторських прав у цифрове тисячоліття – тоді ваш Інтернет-провайдер, уряд чи хтось інший, хто може отримати доступ до вашого потоку даних, можуть бачити це.  

Незважаючи на це, проксі мають своє місце. Існують різні типи серверів, які ви можете використовувати, залежно від того, який трафік ви хочете приховати.

HTTP-проксі

Проксі-сервери HTTP призначені виключно для веб-трафіку. Ви вводите IP-адресу проксі-сервера, до якого потрібно підключитися, у налаштуваннях свого веб-переглядача, і трафік буде спрямований через цей сервер. Інший трафік, наприклад, однорангові з’єднання, не підходить для HTTP-проксі.

Також немає жодного шифрування. Хоча проксі-сервери зазвичай не забезпечують шифрування, базовий SSL / TLS також не надається. Дізнатися про різницю можна в нашому посібнику з SSL проти TLS.

Це означає, що вам доведеться підключитися до веб-сайтів, які підтримують TLS, особливо якщо ви вводите конфіденційну інформацію. Це стосується і електронної пошти. Докладніше про ввімкнення шифрування електронної пошти ви можете дізнатися в нашому посібнику з безпеки електронної пошти.

SOCKS Proxies

Проксі-сервери SOCKS краще, ніж проксі-сервери HTTP, оскільки вони є активними. Ви можете надіслати будь-який трафік через проксі-сервер SOCKS, будь то основний веб-трафік, P2P-з’єднання або FTP-з’єднання.

Крім того, проксі-сервери SOCKS мають ті самі проблеми, що і HTTP. Вам не надано шифрування поза тим, що ви постачаєте, і навантаження та швидкість руху збільшуються в повітрі. Крім того, проксі-сервери SOCKS мають більше накладних витрат, тому вони зазвичай повільніше, ніж HTTP.

Проксі-проблеми

Початківці з кібербезпеки часто звертаються до безкоштовного проксі-сервера в Інтернеті як спосіб захисту під час завантаження кількох фільмів чи альбомів. Безкоштовні проксі-сервери мають чимало недоліків, включаючи непослідовний час роботи, малу швидкість і, в деяких випадках, зловмисне програмне забезпечення. Хоча ви, можливо, знаєте місце розташування одного, важко визначити, хто його працює, та їх цілісність до кібербезпеки.

Оплата – найкращий шлях. TorGuard надає хороший сервіс VPN (читайте наш огляд TorGuard), а також проксі для основного веб-трафіку та електронної пошти. Хоча ви фактично не забезпечуєте своє з’єднання, проксі-сервер все ще може приховати ваш IP-адресу для веб-завдань з низьким рівнем ризику.

Що таке VPN?

VPN проти проксі

Ви можете ознайомитись з нашими посібниками щодо безпеки VPN та VPN, якщо хочете деталізувати стислі відомості про роботу служб. У цій статті ми надамо загальний огляд і порівняння VPN-серверів із проксі-серверами та Tor.

VPN – це як проксі, у якому ви підключаєтесь до посередницького сервера, але ваше початкове з’єднання зашифроване. Такі постачальники, як NordVPN (читайте наш огляд NordVPN), використовують підключення 256-бітного AES верхнього рівня під час підключення до віддаленого сервера, анонімізують ваш трафік, як тільки він дістається до сервера, та відправляють його на будь-який веб-сайт, до якого ви намагаєтесь отримати доступ..

Поки ви користуєтесь службою, яка не протікає – прочитайте приклад нашого огляду на Mullvad – ви перейдете в інкогніто в Інтернеті. Відстеження маршруту стає майже неможливим, і ваше початкове з’єднання зникає в ефір.

Проблеми VPN

VPN, однак, не приходять без критики. Хоча вони покликані захистити вашу конфіденційність, постачальник VPN може бачити ваш веб-трафік і, в деяких випадках, реєструвати його. Постачальники, такі як IPVanish та HideMyAss, потрапили в систему з реєстрацією даних користувачів і передають їх уряду.

Детальніше про ці випадки ви можете прочитати в нашому огляді HideMyAss та огляді IPVanish.

Зважаючи на це, більшість провайдерів у наших оглядах VPN довели, що ніяких журналів не відбувається. Astrill і Goose VPN – це приклади постачальників, які мають прихильність до безпеки та конфіденційності (читайте наш огляд Astrill та огляд Goose VPN).

Найбільшим стримуючим фактором є те, що VPN, майже у кожному випадку, коштуватиме грошей. Є безкоштовні варіанти, але як ви бачите в нашому найгіршому безкоштовному посібнику VPN, вони мають непередбачувані наслідки. Єдиним винятком є ​​Windscribe, який, мабуть, найкращий безкоштовний VPN навколо, про що ви можете прочитати в нашому огляді Windscribe.

Хоча це не безкоштовно, ви можете отримати VPN дешево. Такі постачальники, як CyberGhost та приватний доступ до Інтернету, пропонують необмежені плани пропускної здатності для декількох пристроїв лише за кілька доларів на місяць. Ви можете дізнатися особливості нашого огляду CyberGhost та огляду PIA.

Переваги VPN

Додаткова вартість має додаткову безпеку, надійність та функції. StrongVPN, незважаючи на проблеми з юзабіліті, забезпечує вимикач в Windows, який захищає ваше інтернет-з’єднання щоразу, коли ви виходите з віддаленого сервера. Це захищає вас від ідентифікаційного витоку даних, як ви можете прочитати в нашому огляді StrongVPN.

Крім того, VPN можуть обійти найсуворіші геоблоки. Наприклад, ідеальна конфіденційність впадає в Netflix, що ви можете побачити в нашому огляді Perfect Privacy. Хоча це не найкращий VPN для потокової передачі, він потрапляє в потокові платформи і підтримує пристойну швидкість.

VPN також є єдиним реальним рішенням для безпечних P2P-з’єднань. Як ви можете бачити в нашому найкращому VPN для керівництва торрентами, VPN забезпечують найкращий баланс безпеки та швидкості для підключень P2P, з якими проксі-сервери та Tor борються.

Що таке Тор?

Тор

Тор вважається вершиною анонімності в Інтернеті. Як ми побачимо, це далеко не правда. Це працює за рахунок відключення вашого Інтернет-зв’язку з декількох вузлів або реле, якими керуються волонтери. Подумайте про це як про використання декількох проксі одночасно.

Багато користувачів тяжіють до Tor, тому що його легко налаштувати та безкоштовно використовувати. Як і будь-яка безкоштовна послуга, однак, вона має свої недоліки. Як і проксі, розпізнаються вузли виходу Tor, останній сервер, від якого підключилося з’єднання. Через це веб-сайти можуть вносити в чорний список ці IP-адреси та ваше з’єднання.

Вузли Tor також управляють волонтери, тож виникає питання вашої безпеки. Багато вузлів шкідливі і додають шкідливі дані до пакетів, які ви надсилаєте. Це може вплинути на вас, хоча і не великий, якщо ви використовуєте найкраще антивірусне програмне забезпечення. Це викликає велике занепокоєння щодо веб-сайтів, до яких ви переходите.

Веб-сайти не блокують вузли Tor, тому що вони ненавидять анонімність і хочуть, щоб кожна інформація про вас. Вони роблять це, бо не блокувати їх небезпечно. Не зрозуміло, звідки надходить трафік і через які вузли він пройшов, тому веб-сайти заблокують ваше з’єднання, оскільки це підвищує ризик зараження..

Tor Security

Що стосується конфіденційності, то тут не все звучить. Провайдери VPN, такі як VyperVPN (читайте наш огляд VyprVPN), послідовно стверджують, що Tor є субпарповим рішенням для справжньої анонімності та з поважних причин. Дослідники Інституту технологій Массачусетського університету та інші змогли зламати Tor, не зламавши шифрування, яке він використовує.

Основна передумова полягає в тому, що той, хто переслідує з’єднання Tor, може скористатися відбитками пальців трафіку, щоб визначити, до якого вмісту користувач отримує доступ. Дані можна відстежувати, а пакети підраховувати, щоб визначити, звідки відбувається з’єднання та куди йде.

Крім того, Тор постійно контролюється державними установами, оскільки його часто використовують для кіберзлочинності. Як ви можете прочитати в нашому посібнику з глибокої павутини, який відрізняється від темного Інтернету, Tor застосовується кіберзлочинцями для підключення до темних веб-сайтів, намагаючись замаскувати їхню особистість. Кібербезпеку роблять порушеною, а фокус на Торі робить її ще більш ризикованою.

У нього є й інші проблеми використання. Tor не працює для підключення P2P і набагато повільніше, ніж проксі або VPN. Ви все ще шифруєте своє початкове з’єднання, але також вам доведеться відхилити це з’єднання з декількох серверів, перш ніж досягти пункту призначення.

Який ви повинні використовувати

VPN проти проксі

Єдиний спосіб по-справжньому захистити свій веб-трафік, принаймні з цих трьох прикладів, – це VPN. Проксі – це зручність та швидкість, орієнтована на швидкість, які підходять для обходу основних геоблоків, а Тор зосереджується на грубій анонімності ціною величезної кількості швидкості. VPN потрапляють на середню поверхню, забезпечуючи хороші швидкості, забезпечуючи при цьому з’єднання.

Теоретично це все, звичайно. Навколо є багато повільних проксі-сервісів і VPN-сервісів (просто подивіться наш огляд BoxPN), але ви відчуваєте малопочутливі втрати зв’язку з найшвидшими службами VPN, особливо якщо ви підключились до відносно близького сервера.

Підключення до VPN через Tor – найкращий випадок безпеки, оскільки ваше місцезнаходження буде затуманено, а ваше з’єднання зашифровано. Однак, додавання складних алгоритмів шифрування в суміш з декількома відскаками сервера є рецептом для низьких швидкостей. Якщо безпека викликає найбільше занепокоєння, саме така конфігурація ми рекомендуємо.

Це налаштування використовувати, якщо ви намагаєтесь обійти сувору цензуру, як, наприклад, у Китаї. Найкращі VPN для Китаю часто підтримують підключення до Tor, а потім до VPN-сервера. Деякі провайдери, такі як AirVPN, спрощують це, як ви можете прочитати в нашому огляді AirVPN.

Якщо ви хочете скористатися конфігурацією, обов’язково підключіться до Tor, а потім VPN, а не навпаки. Це дозволяє забезпечити два шари шифрування, що робить майже неможливим відстеження вашої активності в Інтернеті.

Якщо це зробити навпаки, є кілька недоліків. Вузоли виходу Tor часто блокуються, оскільки веб-сайти можуть створювати чорний список IP-адрес вузла виходу, а ваш трафік не шифрується під час потрапляння у вузол виходу, що відкриває можливість зараження шкідливим програмним забезпеченням.

Це ігнорування зниження швидкості, що виникла б через використання VPN та Tor. Для більшості наших читачів VPN пропонують найкращий баланс швидкості та безпеки. Tor можуть використовувати ті, кому постійно потрібно дивитись через плече, але такі постачальники, як ExpressVPN, якого ми оцінили як найкращого постачальника VPN, показують, що ви можете довіряти сервісу, щоб анонімізувати ваш трафік.

Про те, чому ми оцінюємо його спочатку, ви можете дізнатися в нашому огляді ExpressVPN.

Фінальні думки

Для більшості людей VPN – найкращий вибір, але це не повинно стати несподіванкою. VPN – це розвивається ринок, на якому люди несуть відповідальність за свою практику безпеки. Проксі та Тор не мають такої системи підзвітності, тому ваша безпека залишається для спекуляцій.

Це не означає, що вони не мають цінності. Підключення до VPN через Tor – це повільне, але ефективне рішення для справжньої анонімності, а проксі – це швидке та дешеве рішення для базового маскування IP. Однак, як всебічне рішення, найкращі VPN.

Чи згодні ви чи вважаєте за краще використовувати щось інше? Повідомте нам ваші думки в коментарях нижче і, як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me