Що таке SOCKS5? Короткий посібник до 2020 року

Для тих, хто гідно розбирається в техніці, проксі-сервера легко зрозуміти: вони просто передають ваше з’єднання через сервер, щоб замінити вашу IP-адресу. З огляду на це, існують різні типи проксі-серверів – деякі з яких включені в наш найкращий посібник з безкоштовного проксі-сервера – які можуть змінити різні аспекти вашого зв’язку..


Одним із таких типів є SOCKS або, точніше, SOCKS5. У цьому посібнику ми вивчимо, що таке SOCKS5, чим він відрізняється від інших типів проксі-серверів та як безпечно використовувати проксі-сервер SOCKS5.

У більшості випадків ви не повинні використовувати проксі-сервер самостійно, але є кілька причин, які ви хочете розглянути проксі-сервера SOCKS5, особливо для торрент. Читайте далі, щоб дізнатися, що таке проксі, і як ви можете налаштувати його за допомогою віртуальної приватної мережі.

Що таке SOCKS5?

Перш ніж зрозуміти SOCKS5, ви повинні зрозуміти, що таке проксі. На щастя, зрозуміти це просто. Проксі-агенти діють як середня людина для вашого інтернет-з’єднання. До подорожі до відкритого Інтернету ваше з’єднання пройде через проксі, тобто будь-який сервер після цього пункту буде ставитись до вашого зв’язку так, ніби він надходить із проксі.

На практиці це означає, що якщо ви намагаєтесь спостерігати за США Netflix з, скажімо, Великобританії, сервери Netflix виявлять проксі-сервер США, а не адресу Великобританії. Як ви можете прочитати в нашому посібнику щодо заборони VPN Netflix, це не зовсім вірно, оскільки Netflix зазвичай може виявити, що ви використовуєте проксі. Це сказало, для теоретичної демонстрації, припустимо, що це працює.

SOCKS5 – це Інтернет-протокол, який можна використовувати для підключення до проксі, подібно до протоколу VPN. Якщо ви бачите проксі-сервер SOCKS5, він робить те саме, що і будь-який інший проксі, але спосіб полегшення з’єднання відрізняється.

Хоча технічні новачки, можливо, не бачать, що це головна різниця, проксі-сервери SOCKS5 виконують набагато іншу функцію, ніж проксі-сервери HTTP. Проксі-сервери SOCKS5 є агностичними, тобто вони просто передають трафік, який ви надсилаєте через сервер та одержувача..

Зокрема, проксі-сервери SOCKS5 встановлюють для вас TCP-з’єднання, і тим самим вони можуть транспортувати UDP-пакети через з’єднання. Коротше кажучи, ви надсилаєте пакети UDP на сервер, які потім пересилаються одержувачу через TCP-з’єднання.

Це справедливо для будь-якого сервера SOCKS. Однак SOCKS5 має перевагу аутентифікації. Замість того, щоб просто підключитися до сервера, ваш веб-переглядач повинен здійснити мережеве «рукостискання» з ним, встановивши, ким ви кажете, і відкриваєте з’єднання..

Проксі-сервери HTTP працюють по-різному. Хоча вони все ще виступають посередниками, проксі-сервери HTTP можуть і інтерпретувати трафік, який ви надсилаєте через сервер. Через це деякі дані можна кешувати та доставляти швидше, з недоліком, що вони можуть обробляти лише HTTP-трафік.

Для окремих користувачів проксі-сервери SOCKS5, як правило, найкращі через їх автентифікацію та прийняття будь-якого типу трафіку. З цього приводу проксі-сервери HTTP мають своє місце, якщо ви, наприклад, налаштовуєте бота через проксі-сервер для скребки даних веб-сайтів.

Використовуйте випадки для проксі-сервера SOCKS5

З багатьох причин ви хочете замінити свою IP-адресу, але в більшості випадків це зводиться до геоблоків. “Geoblocks” – термін, який позначає процес блокування трафіку з певних країн, фактично обмежуючи, хто може бачити, що в Інтернеті. Хоча це не цензура сама по собі, це двоюрідний брат.

Geoblocks особливо поширені серед потокових платформ. Наприклад, у Netflix є різні бібліотеки залежно від того, де ви підключаєтесь у світі (прочитайте кращий посібник з хак-мереж Netflix, щоб дізнатися, як отримати доступ до них), а BBC iPlayer доступний лише для жителів Великобританії (читайте найкращий VPN для посібника з iPlayer BBC).

Проксі-сервери не найкращі для спроби обійти геоблоки, тому що ті, хто накладає геоблоки, мають способи визначити, що ви користуєтесь ним. Про це ми поговоримо в наступному розділі.

Однак, проксі-сервери SOCKS5, зокрема, чудово підходять для торрент. Торрентінг, якщо ви не знаєте, посилається на однорангове з’єднання для завантаження файлів. По суті, ваш комп’ютер підключається до декількох комп’ютерів і завантажує фрагмент файлу з кожного.

Поза юридичними проблемами, які можуть виникати з торрентієнтами (детальніше про це читайте у нашому посібнику про тортури), також є проблеми з швидкістю. Торрентінг вимагає великої пропускної здатності, що може змусити вашого постачальника послуг Інтернету обмежити кількість даних, які ви можете передати відразу.

Проксі-сервери SOCKS5 допомагають у торрентійстві з двох причин. По-перше, ваша IP-адреса замінена, це означає, що ваш Інтернет-провайдер не повинен мати змогу зменшити швидкість. Ви повинні використовувати проксі-сервер SOCKS5 з VPN, щоб переконатися, що ваш Інтернет-провайдер не зможе перешкоджати вашому трафіку, але ми це дістанемо в наступному розділі.

Основна перевага полягає в тому, що проксі-сервери SOCKS5 пропонують користувачам повний UDP, а це означає, що ви можете підключитися до кожного ровесника в рій. Підключившись таким чином, зазвичай ви зможете завантажувати файли швидше, оскільки ви отримаєте біти файлу від усіх однолітків одночасно.

При цьому ваше з’єднання все ще не буде зашифровано під час використання проксі-сервера SOCKS5, що є проблемою при торрент. Для цього вам знадобиться VPN. Продовжуйте дізнаватися про VPN, чому вони кращі за проксі, і як ви можете їх використовувати разом.

VPN проти проксі

Хоча проксі-сервери SOCKS5 забезпечують аутентифікацію, вони не забезпечують шифрування. Як і у випадку з будь-яким проксі-сервером, додаткова безпека не надається, тож ви отримуєте те, що отримуєте. Проксі-сервери HTTPS, які обробляють трафік для SSL / TLS-з’єднання, забезпечують шифрування, але не більше шифрування, ніж звичайне підключення до Інтернету.

Якщо ви не знайомі, під шифруванням розуміється скремблінг ваших даних під час їх переходу, щоб ніхто в середині мережевого ланцюга не бачив, що ви надсилаєте. Він перетворює запити з простого тексту в шифротекст за допомогою алгоритму та пари ключів. Ви використовуєте один ключ для шифрування даних, а одержувач використовує інший ключ для його розшифрування.

Наш опис шифрування входить в специфіку процесу, але це загальний огляд. Проксі не надають додаткового шифрування, але VPN. Подібно до проксі, ваше з’єднання проходить через віддалений сервер, замінюючи вашу IP-адресу та інформацію про геолокацію. Однак, ваше первісне підключення до віддаленого сервера зашифровано.

Це важливо, оскільки зашифроване початкове з’єднання ускладнює відстеження маршруту, якщо не неможливо. Проксі-сервери SOCKS5, оскільки вони не забезпечують шифрування, дозволяють одержувачу простежувати трасування, що дозволяє їм бачити джерело трафіку за межами проксі. Однак з VPN віддалений сервер стає кам’яною стіною.

Ваші оригінальні запити шифруються, тобто ваша IP-адреса джерела прихована майже від усього. Хоча існують зміни в безпеці VPN, поки ви користуєтесь провайдером із нашого найбезпечнішого посібника з VPN, ви будете добре.

ExpressVPN займає верхню частину цього списку. Окрім найшвидшого VPN, який ми протестували, він посів перше місце у багатьох категоріях у нашому найкращому посібнику з VPN. Від безпеки до швидкості до зручності користування, ExpressVPN отримує все правильно. Ви можете дізнатися більше в нашому огляді ExpressVPN або спробувати його з 30-денною гарантією повернення грошей.

Хоча це найкраще для більшості речей, ExpressVPN не найкращий для всього. Наприклад, якщо ви зацікавлені в торрентіях, може бути кращим для вас наш VPN для торрентінгу, NordVPN. Хоча це не так вражає, що стосується швидкості, NordVPN відрізняється від ExpressVPN з низкою спеціалізованих серверів.

Серед списку – сервери P2P (торрент), затуманені та DoubleVPN. Зважаючи на це, для цілей цієї статті він має ще одну перевагу. Ви можете використовувати проксі-сервер SOCKS5 NordVPN з VPN-з’єднанням, який, як зазначалося, повинен забезпечити найкращу продуктивність при торрент.

Ви можете дізнатися більше про NordVPN в нашому огляді NordVPN або подивитися, як вам це подобається, 30-денною гарантією повернення грошей.

Фінальні думки

Проксі-сервери SOCKS5 є найкращим варіантом для більшості користувачів, але вони все ще мають наслідки, описані тут, і в нашому посібнику VPN проти проксі-сервера проти Tor. Однак, ви все ще можете використовувати їх владу, особливо для торрентінгу, якщо ви використовуєте проксі SOCKS5 спільно з VPN.

NordVPN є однією з небагатьох, яка забезпечує функціональність. Це означає, що якщо ви не зацікавлені в торрентіях, проксі-сервер SOCKS5 зазвичай гірший, ніж швидкий VPN, і для цього ExpressVPN панує вищим. Якщо ви хочете більше варіантів, прочитайте наші інші огляди VPN.

Для чого ви використовуєте проксі-сервер SOCKS5? У вас теж є VPN? Повідомте нас у коментарях нижче та, як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me