Safari vs Chrome: Купертіно проти Маунтін-В’ю в 2020 році

Згідно зі статистикою використання, Safari та Chrome – це два найпопулярніші веб-браузери у світі. Хоча Chrome домінує над номерами на робочому столі, два веб-переглядачі мають шийну руку, якщо мова йде про мобільних користувачів. У цій битві Chrome проти Safari ми з’ясуємо, чи Safari заробив свою кількість користувачів чи це просто результат попереднього встановлення на всіх пристроях Apple.


У цій статті ми зупинимося конкретно на тому, що розділяє два веб-переглядачі, тому якщо ви не хочете пропускати жодних деталей, які не стосуються цього порівняння, не забудьте прочитати наш огляд Chrome і огляд Safari для повного зображення. 

Оскільки це найпопулярніший веб-переглядач, Chrome також виступав у кількох наших битвах браузера, зокрема Firefox vs. Chrome та Opera проти Chrome..

Налаштування Fight: Safari vs. Chrome

Як завжди, бій буде складатися з п’яти раундів, кожен з яких зосереджений на важливій частині досвіду перегляду. Для того, ці раунди – це функції, простота використання, продуктивність, безпека та конфіденційність. Веб-переглядач, який виграє три або більше раунди, буде оголошений переможцем, але ми продовжимо до кінця, навіть якщо досягнемо ранньої перемоги, як ми бачили в нашій битві Edge vs. Chrome.

1

Особливості

Спочатку є функції. Загалом, цей раунд охоплює все, що браузер дозволяє робити, від налаштування його зовнішнього вигляду, до бібліотек розширень, синхронізації між пристроями та незначних функцій, таких як списки читання, інструменти перетворення PDF тощо..

Сафарі

Поза базовою функціональністю, про Safari, що стосується функцій, не так вже й багато. Для багатьох браузерів, таких як Firefox (читайте наш огляд Firefox) або Opera (читайте наш огляд Opera), це не є великою проблемою, оскільки вони доповнюються великими бібліотеками розширень (у випадку Firefox) або можуть створити використання розширень Chrome (у випадку з Opera).

Сафарі-розширення

На жаль, Safari не має цього відступати. Хоча в магазині додатків доступні деякі розширення, вибір надзвичайно обмежений, особливо порівняно з іншими популярними браузерами. Ця проблема посилюється філософією дизайну Apple щодо обмеження контролю користувачів, оскільки в способі їх налаштування дуже мало.

Синхронізація між пристроями Safari теж не чудова. Замість того, щоб робити це безпосередньо через браузер, ваші дані синхронізуються через iCloud (для закладок та історії переглядів) та Keychain (для паролів). Якщо розділити його так добре, це робить процес більш заплутаним, а також неможливо синхронізувати такі речі, як налаштування та відкрити вкладки..

Одна зручна функція робочого столу, яку Safari заслуговує на деяку заслугу – це можливість імітувати пристрої iOS. Це чудово, якщо вам потрібно протестувати веб-сайт чи послугу або хочете отримати доступ до чогось, що призначено для мобільних пристроїв під час роботи на вашому Mac.

Safari дешевше мобільний, оскільки це один з небагатьох браузерів, який включає підтримку розширень i додатків для iOS. Багато інших браузерів просто не турбуються цим, оскільки вимоги щодо розширення розширень для платформи часто занадто жорсткі, щоб зробити їх вартими зусиль.

Сафарі-блокатори контенту

Також є список для читання, який дозволяє вам мати офлайн-доступ до веб-сторінок, а також дивно грамотний інструмент перетворення PDF, який ви можете використовувати для перетворення будь-якої веб-сторінки в PDF. Ви також можете надіслати запит на настільній версії веб-сайту, але режим не є стійким, тому ви змушені ввімкнути цю функцію для кожної окремої веб-сторінки.

Сафарі-читання-список

Хром

Хоча Chrome не має багато функцій, включених у рух, але його велика бібліотека розширень робить це набагато простіше. 

Насправді, можна стверджувати, що рідкісні функції Chrome – це навмисне дизайнерське рішення на користь чистого та безладного дизайну, але все ж дозволяють користувачам вибирати безліч різних функцій у вигляді розширень.

Ви можете майже синхронізувати кожну частину перегляду на різних пристроях, включаючи історію, налаштування, автозаповнення вмісту, відкриті вкладки та інше. Цей процес також швидко та легко налаштовується, і браузер автоматично синхронізується з вашим профілем Google в момент входу на новий пристрій.

Chrome-ManageSync

Chrome також дуже добре інтегрується в різні сервіси Google. Google Translate – імовірно, найкраще програмне забезпечення для безкоштовного перекладу – є вбудованим, а також додатки для Google Документів та Диска, а також Gmail.

Chrome-GoogleTranslate

У мобільному телефоні можна сказати дуже мало, оскільки поза межами основ не так багато функцій. У Chrome також є список для читання, який надає вам офлайн-доступ до веб-сторінок, які ви зберігаєте там, а також режим робочого столу, який залишається стійким, що позбавляє вас від проблеми повторної активації кожного разу, коли ви відкриваєте нову веб-сторінку.

Chrome-DesktopMode

Думки круглі

Одразу поза воротами, Chrome домінує, легко перемагаючи Safari у функціях завдяки його великій бібліотеці розширень та надійній синхронізації між пристроями. 

Хоча жоден веб-переглядач не має вбудованого функціоналу чи налаштування, це набагато більша проблема для Safari, ніж Chrome, оскільки останній може покладатися на тисячі розширень, що дозволяє користувачам кардинально змінити досвід перегляду..

Круглий: Особливості точки для Google Chrome

Сафарі логотип
Логотип Google Chrome

2

Простота використання

Тепер, коли ми висвітлювали функції, настав час переглянути зручність використання. Це, безумовно, найбільш суб’єктивна категорія, і вона зосереджена на тому, наскільки легко та приємно користувачеві користуватися браузером. Тут, звичайно, важливий дизайн інтерфейсу, але зручність також має вирішальне значення. Це означає, що такі речі, як управління вкладками, компонування та незначні функції якості життя, також грають велику роль.

Сафарі

Починаючи з добра, керування вкладками Safari є надійним. Замість того, щоб мінімізувати вкладки до нерозбірливості, Safari здійснює горизонтальну прокрутку, як тільки ви досягнете певної кількості вкладок. Крім того, у веб-переглядачі є огляд, в якому представлені ваші вкладки з великими піктограмами, що дозволяє їх легко ідентифікувати та відрізняти один від одного.

Safari-Tab-огляд

На жаль, браузер також відчуває себе досить незграбно. Це обтяжено кричущою, але непотрібною і громіздкою анімацією навіть для найпростіших дій. Більше того, панель вкладок повністю прихована, коли у вас відкрита лише одна вкладка. Це зайво заплутано, оскільки ви ніколи не були впевнені, ви випадково відключили панель вкладок.  

Інтерфейс теж не чудово використовувати для мобільних пристроїв. Замість більш традиційного меню вкладок Safari намагається зробити вкладки схожими на колоду карт. 

Хоча це, мабуть, звучало як розумна ідея дизайну на папері, на практиці це означає, що швидко прокручуючи відкриті вкладки, ви зможете побачити лише верхній розділ кожної сторінки, що значно ускладнює їх розмежування..

Safari-Mobile-Tab-Меню

Параметри також розташовані поза браузером. Це навмисний стандарт, який Apple намагається заохочувати всі додатки до використання, але це, як правило, ігнорується іншими браузерами, які зберігають більшість їх налаштувань у самому додатку, що, на наш погляд, є набагато кращим підходом.

Safari-Mobile-Settings

Хром

Через домінування Chrome на ринку, його користувальницький інтерфейс зараз вважається дуже традиційним. Це зовсім не погано, адже це, головним чином, наслідком того, що інші браузери відповідають стандартам Chrome, а не лінивий дизайн. 

Налаштування та перегляд веб-переглядача Chrome настільки ж просто, наскільки він залежить від розширень сторонніх розробників, браузер представляє невмілий макет, який легко переміщувати..

Chrome-BasicUI

Однією з фантастичних зручностей, яка виділяється в Chrome, є можливість миттєвого зворотного пошуку Google на будь-якому зображенні. Вам просто потрібно клацнути правою кнопкою миші зображення, щоб відкрити контекстне меню, де ви зможете здійснити пошук зворотного зображення. Це дозволяє легко знайти подібні зображення або оригінальне джерело зображення.

Chrome-реверс-пошук зображень

Круглі дві думки

Хоча цей раунд, безумовно, був не стільки штурмовиком для Chrome, як попередній за функціями, це все ж був відносно легким виграшем для Google. 

Незважаючи на покращене управління вкладками Safari завдяки горизонтальній прокрутці та зручному меню огляду вкладок на Mac, його незграбний дизайн як на робочому столі, так і на мобільних пристроях є надзвичайним контрастом до Chrome, який багато в чому встановив галузевий стандарт для користувацьких інтерфейсів браузера.

Раунд: точка простоти використання для Google Chrome

Сафарі логотип
Логотип Google Chrome

3

Продуктивність

Із рахунком два до нуля на користь Chrome, переглядач Google уже перебуває у перемозі. Однак якщо ви прочитали наш огляд, то знаєте, що наш наступний критерій – ефективність – це щось із змішаної сумки для Chrome. 

Тут ми зупинимося на швидкості, витраті ресурсів та навантаженні пропускної здатності, щоб визначити, який браузер заслуговує на виграш у цьому раунді.

Сафарі

Продуктивність, мабуть, найбільша сила Safari. Версія браузера Mac є швидкою, хоча і не найшвидшою, оскільки браузери, такі як Firefox та Vivaldi (читайте наш огляд Vivaldi), перевершують її. 

Однак на iOS Safari – це найшвидший веб-переглядач, який ми протестували, що, мабуть, має багато спільного з браузером, розробленим самим Apple, і таким чином ідеально оптимізованим для платформи.

Safari також використовує дуже мало оперативної пам’яті порівняно з іншими браузерами, особливо на базі Chromium (читайте наш огляд Chromium), що є величезним бонусом для старих пристроїв або користувачів, які хочуть одночасно тримати багато вкладок..

Хром

Chrome також добре справляється з продуктивністю. На робочому столі це один з найшвидших браузерів, лише Vivaldi значно швидше. Те саме стосується мобільних пристроїв, де він також досягає дуже хорошої швидкості, хоча і не такий хороший, як Safari.

На жаль, використання оперативної пам’яті також дуже високе, що є проблемою, через яку Chrome – як і інші браузери на базі Chromium – сумно відомий.

Три круглі думки

І Chrome, і Safari – це дуже швидкі веб-переглядачі. Chrome настільніший з двох на робочому столі, тоді як Safari досягає більшої швидкості на iOS. 

Таким чином, цей раунд зводиться до споживання ресурсів, коли Safari легко перемагає, часто використовуючи лише половину оперативної пам’яті, що робить Chrome для досягнення тих же результатів. Через це Сафарі, нарешті, набирає очко, і тим самим гарантує, що ця битва ще не закінчена.

Раунд: Точка виступу для Safari

Сафарі логотип
Логотип Google Chrome

4

Безпека

Тепер, коли Safari уникнув раннього нокауту, вигравши у своїй продуктивності, Chrome отримує ще один шанс досягти перемоги, переходячи до безпеки браузера. 

Безпека – це часто недоогляданий, але неймовірно важливий аспект веб-браузерів, і ми будемо звертати особливу увагу на такі речі, як безпечний перегляд баз даних, блокування вмісту, частота оновлення та попередження про незахищені з’єднання.

Сафарі

Як і багато інших браузерів, Safari використовує базу даних Google Safe Browsing для захисту своїх користувачів від сайтів, що містять зловмисне програмне забезпечення або схеми фішингу. Це завдання, яке добре справляє база даних, хоча вона надсилає значну кількість інформації про ваш перегляд в Google, що є серйозною проблемою конфіденційності.

Частота оновлення – це, мабуть, один із найважливіших аспектів безпеки браузера, оскільки кіберзлочинці постійно шукають, щоб скористатися новими недоліками коду. Через це веб-браузери в ідеалі повинні отримувати оновлення безпеки кожні два-три тижні як мінімум, але, на жаль, Safari набагато менше цього.

Основні випуски Safari пов’язані з оновленнями базової операційної системи OS X, що є аналогічним підходом до Microsoft Edge (читайте наш огляд Edge). Це не було б проблемою, якби не той факт, що навіть незначні виправлення в безпеці між ними мало і знаходяться між собою, зазвичай вони надходять раз на два місяці.

Що стосується блокування вмісту, Safari пристойний, але не чудовий. Спливаючі вікна за замовчуванням блокуються, і ви також можете ввімкнути блокування JavaScript. Однак, щоб заблокувати оголошення, вам потрібно буде завантажити розширення, а вибір блокаторів реклами набагато обмежений для Safari, ніж для інших браузерів, завдяки його крихітній бібліотеці доповнень.

Налаштування Safari-Security

Крім того, єдиним попередженням, яке вказує на підключення через незахищене з’єднання, є відсутність зеленого замка. Це жахливий спосіб попередити користувачів, що вони вразливі, оскільки неймовірно легко пропустити той факт, що замок відсутній, навіть якщо ви пильні.

Safari-HTTPS-замок

Через це ви можете легко опинитися в ситуації, коли ваші дані перегляду можуть збиратись та маніпулювати сторонніми сторонами, навіть не знаючи про ризик..

Хром

Chrome – один із найбезпечніших веб-браузерів, і це не дивно, що браузер також використовує безпечний перегляд Google для блокування тіньових або шкідливих веб-сайтів. Як ми обговорювали вище, це є надійним вибором для безпеки, але він має власну частку питань конфіденційності.

Однак частота оновлення Chrome є однією з найкращих, оскільки браузер зазвичай отримує оновлення безпеки протягом дня або двох після виявлення слабкості, а також більш загальний патч кожні два-три тижні, що є чудовим.

Спливаючі вікна за замовчуванням заблоковані, але ви все одно захочете завантажити один з наших найкращих блокаторів спливаючих вікон, оскільки вони набагато компетентніші, ніж параметр Chrome за замовчуванням. Для блокування оголошень буде потрібно завантажити розширення, але велика бібліотека Chrome означає, що у вас є багато варіантів для цього вибору.

Chrome-спливаючі вікна

Нарешті, Chrome також чітко повідомляє користувачам, коли вони відвідують веб-сайт, який використовує незахищене з’єднання HTTP, відображаючи попередження, що містить як символ, так і текст “не захищено”, що ускладнює пропуск.

Chrome-HTTPSПопередження

Круглі чотири думки

Незважаючи на те, що між двома браузерами у безпеці є кілька подібностей, врешті-решт Safari не мав реальних шансів виграти цей раунд.. 

Незважаючи на те, що використовують ту саму базу даних щодо безпечного перегляду та дозволяють користувачам блокувати спливаючі вікна та JavaScript, невеликий вибір блокаторів реклами Safari, її льодовикова частота оновлення та жахливе HTTP-попередження надають Chrome значну перевагу. Обидва браузери також використовують системні облікові дані для захисту ваших паролів, але ви все одно хочете використовувати один з наших найкращих менеджерів паролів.

Раунд: Точка безпеки для Google Chrome

Сафарі логотип
Логотип Google Chrome

5

Конфіденційність

Оскільки Chrome в останньому раунді набрав третє очко, він вже забезпечив загальну перемогу в цьому бою. Однак ми все одно перейдемо до нашого фінального раунду, щоб побачити, як браузери порівнюють конфіденційність, що є категорією, яку Chrome ще не виграв у будь-якому зіставленнях. 

У цьому раунді важливо пам’ятати про політику збору даних, послугу кожної компанії та контроль конфіденційності.

Сафарі

Хоча Safari дозволяє блокувати файли cookie та відстежувачі, це все або нічого. В ідеалі користувачі повинні мати можливість вибирати, які види файлів cookie вони хочуть дозволити, оскільки певні типи набагато менш шкідливі, ніж інші..

Налаштування Safari-конфіденційності

Дивно, але Apple насправді має досить чітку послугу щодо конфіденційності порівняно з іншими технічними гігантами. Значних скандалів щодо конфіденційності для компанії мало і далеко між ними, і вона навіть отримала позитивну думку щодо цього, коли вона відмовилася співпрацювати з владою, щоб розблокувати зашифровані пристрої. 

Цілком можливо, що це був просто піар-трюк, однак, як є докази, компанія співпрацює з програмою PRISM ПРБ.

З іншого боку, його політика конфіденційності не є великою. Як і в інших технологічних компаніях з великим набором продуктів, політика не стосується жодного програмного забезпечення. Цей узагальнений підхід означає, що досить важко розпізнати, що саме стосується самого Safari і що стосується решти програмного пакету Apple.

Однак, політика дає зрозуміти, що Apple може збирати всіляку інформацію про людей, які використовують її продукти, включаючи імена, IP-адреси, фізичні місця та інше. 

Він також залишає за собою право ділитися цією інформацією з різних невиразних причин, які легко застосовуються майже до будь-якого сценарію. Пошукові запити також збирає Apple, але компанія стверджує, що вони не прив’язані до конкретних користувачів.

Хром

Мало хто з фірм настільки хитрий щодо конфіденційності, як Google. Оскільки компанія базується на більшості своїх доходів та бізнес-моделі на розповсюдженні реклами, збирання та використання ваших даних перегляду є важливою частиною його діяльності.. 

Хоча Google стверджує, що не продає цю інформацію прямо, вона відкрито визнає, що вона використовується для створення рекламних профілів для своїх користувачів, щоб розміщувати їх більш релевантні оголошення.

Google також надзвичайно недостовірний у цьому питанні, і все, що він говорить, слід сприймати з великим зерном солі. Це тому, що вони виявлялися нечесними протягом багатьох років, наприклад, коли він продовжував збирати дані про місцезнаходження користувачів, які відмовились, або в той час, коли він використовував свої автомобілі із переглядом вулиць, щоб нюхати незахищені мережі WiFi.

Компанія також була причетна до програми PRISM NSA, що означає, що Google із задоволенням продає вас владі на запит. Політика конфіденційності також невизначена і суперечлива, і майже неможливо сказати, які саме частини стосуються Chrome, а не інших програмних пропозицій компанії..

За замовчуванням також увімкнено кілька функцій Google, які порушують конфіденційність, такі як прогнозування пошуку та пропозиції щодо URL-адрес. Ви завжди можете їх вимкнути, але важко сказати, чи це насправді допомагає, тому що неможливо прийняти Google на слово. Хоча Chrome пропонує деякі функції конфіденційності, вони не настільки гнучкі, як могли б бути.

Chrome-PrivacyControls

Хоча Google пропонує користувачам спосіб видалити те, що компанія має на них – це те, що ви можете зробити, переглянувши наш посібник, як стерти історію Google – ще раз, важко повністю повірити, наскільки це ефективно..

Chrome-GoogleServices

П’ять круглих думок

Зрештою, жоден браузер не є чудовим вибором для конфіденційності. Вони обидва працюють технічними гігантами, які працювали з владою, коли вони думають, що ніхто не шукає, і їх відповідна політика конфіденційності однаково невиразна.. 

Незалежно від того, яким із цих браузерів ви користуєтесь, їхня позиція щодо конфіденційності означає, що ви повинні ознайомитися з нашим анонімним посібником для перегляду.

Однак, враховуючи, що весь потік Google покладається на рекламу, ваші користувацькі дані набагато цінніші для цієї компанії, ніж для Apple. Це в поєднанні з чітким контрастом між багатьма скандалами щодо конфіденційності Google та напрочуд чистими послугами компанії Apple означає, що Safari приймає вдома крапку конфіденційності, приводячи 3-3.

Раунд: Точка конфіденційності для Safari

Сафарі логотип
Логотип Google Chrome

6

Фінальні думки

З цим наш бій закінчений. Chrome почав чудово розпочати, легко перемігши Safari як в функції, так і в простоті користування, але потім втратив деякий оберт, коли Safari вирвав перемогу в продуктивності завдяки неймовірно низькому споживанню ресурсів. 

Це було недостатньо, щоб врятувати Safari, оскільки жахлива безпека веб-переглядача була останньою цвяхом у труні, незважаючи на те, що виграли в нашому заключному раунді щодо конфіденційності.

Переможець: Chrome

Що ви думаєте про Chrome та Safari? Чи згодні ви з тим, що веб-переглядач Apple відчуває незграбність і переоформлення, або ви шануєте його інтерфейс? Крім того, ви більше турбуєтесь про продуктивність та конфіденційність, ніж ви маєте функції та безпеку, і, таким чином, віддаєте перевагу Safari? Повідомте нас у коментарях нижче. Дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map