Російський бан VPN: як постачальники з цим справляються

Росія – це не дружнє до прав людини місце. Уряд Путіна цензурує опозицію, не дозволяє журналістам виконувати свою роботу і блокує її населення доступу до певних веб-сайтів. Додайте нелегальну окупацію Криму і щільну війну, яка ведеться на сході України, і ви маєте всі ознаки деспотичного режиму.


При цьому російський уряд зробив незвичайний крок, намагаючись кооптувати третіх осіб, допомагаючи зберігати населення в темряві. Наприкінці березня 2019 року Федеральна служба з нагляду у сфері телекомунікацій, інформаційних технологій та масових комунікацій – що зазвичай йде за акронімом Роскомнадзора – надіслала електронні листи декільком провідним постачальникам VPN та наказала їм блокувати певні веб-сайти для російських користувачів.

Ми звернулися до VPN, до яких звернувся Роскомнадзор, і можемо повідомити, що ніхто з них не бажає співпрацювати з російською владою, навіть якщо це означає, що вони можуть загрожувати каральними діями. Перш ніж ми перейдемо до їх реакцій, поговоримо про VPN та ситуацію в Росії.

Цензура в Росії

Російська цензура

Як ви можете прочитати в нашому посібнику з VPN, віртуальні приватні мережі – це прекрасний спосіб залишитися анонімним в Інтернеті. Замість того, щоб підключитися до Інтернету через сервер, який можуть переглядати урядові та інтернет-провайдери, ви підключаєтесь через приватний сервер, що дозволяє вам робити все, що завгодно в Інтернеті, не боячись відстежувати (детальну інформацію читайте в нашій статті безпеки VPN).

Це чудово підходить для торрентів, перегляду порно або проходу повз сайти потокової передачі геоблоків, але відчутний спосіб, коли VPN покращує світ, – це дозволяючи людям у країнах, які цензурують Інтернет, доступ до Інтернету та говорити, що вони хочуть, не боячись репресій, що, в тих місцях, зазвичай приходить у вигляді стуку у двері та зав’язаних очей подорожей у нікуди.

Країни, які цензурують Інтернет, не збираються допускати існування такого повітряного отвору, якщо вони можуть допомогти йому. Наприклад, Китай тримає свій Великий Брандмауер великим і сильним, забороняючи VPN та караючи людей, яких спіймали за допомогою одного.

Росія досі не забороняла VPN, незважаючи на те, що існує великий перелік веб-сайтів, які уряд вважає за краще не відвідувати громадян. Якщо перейти за посиланням вище, ви побачите, що багато заблокованих веб-сайтів – це порно та азартні ігри, але є й багато новин. Йдеться не лише про захист громадян від шкідливих звичок, а й від вільного потоку інформації.

Ми розповімо більше про те, як працює цензурна машина на Батьківщині в нашому найкращому VPN для Росії, але достатньо сказати, що це не дуже.

Ми також отримали декілька повідомлень про те, що людей у ​​Москві та Санкт-Петербурзі міліція зупиняла, щоб перевірити свої телефони на наявність програмного забезпечення VPN, але вони не підтвердилися під час написання. Якщо ви знаєте більше про це, зв’яжіться з цим письменником через нашу сторінку про сторінку.

Російський бан VPN

Росія наказує VPN блокувати веб-сайти

Замість прямої заборони Роскомнадзор натомість звернувся до декількох постачальників VPN, щоб наказати їм блокувати ті самі веб-сайти, що і Росія. Ми вважаємо, що заборона VPN набагато складніше, ніж ви думаєте. Наприклад, безліч людей, з якими ми спілкувалися, можуть використовувати свої VPN-файли в Китаї (наприклад, ознайомтеся з нашою найкращою VPN для Китаю для детальної інформації про це).

Однак, проблема з тим, щоб наказати людям робити те, коли ви не маєте над ними влади, полягає в тому, що вони можуть відмовити. Найгірше, що може зробити Роскомнадзор, – це додати веб-сайти VPN до існуючого списку заборонених веб-сайтів, які можна зірвати, використовуючи VPN, яке не є у списку.

Це, і все, що “не бажає бути співучасником удушення свободи слова”, призвело до того, що VPN, з якими ми звернулися, відмовилися виконувати наказ. Як говорить Гарольд Лі, віце-президент ExpressVPN (найкращий VPN там, на нашу оцінку) в обміні електронною поштою з Cloudwards.net:

«В принципі, ExpressVPN ніколи не буде співпрацювати з зусиллями по цензурі Інтернету будь-якою країною. Захист конфіденційності та свободи вираження поглядів в Інтернеті є частиною нашої основної місії, і ми продовжуватимемо боротися за те, щоб користувачі були підключені до вільного та відкритого Інтернету, незалежно від того, де вони розташовані..

“Як ми відчували в інших країнах з високим рівнем цензури, правозастосування – це гра котів-мишей. Ми очікуємо, що російські користувачі Інтернету все-таки зможуть знайти засоби доступу до потрібних сайтів та служб, хоча, можливо, і з додатковими зусиллями ».

Генеральний директор OpenVPN Френсіс Дінья зробив аналогічну заяву в публікації в блозі через кілька днів після отримання електронного листа від Роскомнагляду, заявивши, що його компанія “не може по совісті підтримувати цензуру”.

Ще один з наших улюблених VPN, NordVPN, пішов на крок далі і закрив свої сервери в Росії. У своєму дописі в блозі компанія заявила, що «підключення до серверів NordVPN в Росії може бути вже не безпечним. Щоб уникнути будь-яких збоїв у роботі або збоїв, ми будемо подрібнювати всі наші російські сервери та видаляти їх із нашого сервісу ».

Ще дві послуги, до яких нам вдалося звернутися, також відмовилися виконувати, і також не особливо переживали, оскільки у них немає серверів у Росії. IPVanish закрив свої сервери там у 2016 році після застосування тиску, а VPN Unlimited також викликав захоплення малиною до Москви.

Фінальні думки

Ми впевнені, що росіяни надалі зможуть бачити та читати, що хочуть, в Інтернеті. Поки щонайменше. При цьому сумно, що для цього їм потрібно буде скористатися послугами приватних компаній.

Хоча останнього, швидше за все, не було сказано про те, що Росія блокує веб-сайти, постачальники VPN видаються рішучими у своєму рішенні не виконувати замовлення Роскомнадзору в будь-якій формі. Ми сподіваємося, що це залишиться в наступні роки, і ми прагнемо постійно оновлювати вас.

Що ви думаєте про дії російського уряду? Яких санкцій, на вашу думку, можуть очікувати вищевказані служби VPN? Повідомте нас у коментарях нижче та, як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map