ProtonVPN vs NordVPN: Жорсткий лом у 2020 році

Наразі NordVPN сидить на срібній медалі у нашому найкращому списку VPN. Якщо перейти до нашого огляду NordVPN, ви побачите, що нас вражає майже кожен його аспект. Безпека є надійною, і вона пропонує широкі можливості майже для будь-кого, при цьому все ще зручна у використанні. 


ProtonVPN сидить далі в рейтингу, але пропонує кілька речей, яких NordVPN не робить. Як ви можете прочитати в нашому огляді ProtonVPN, у нього є вільний план з необмеженою кількістю даних та добре розробленою системою розбиття тунелів..

Ми хочемо побачити, чи вистачить цих додаткових функцій, щоб допомогти ProtonVPN пройти в поєдинку між собою з NordVPN, і ми сподіваємося, що ви такі цікаві, як і ми, тому що є про що поговорити. Давайте зануримось, коли ми порівнюємо ProtonVPN проти NordVPN.

Налаштування бою: NordVPN проти ProtonVPN

Як і у випадку з будь-якою конкуренцією, нам потрібно спочатку встановити правила. Цей збір буде розбитий на п’ять раундів, які є, за порядком, особливостями, цінами, простотою використання, швидкістю та безпекою. 

Ми коротко представимо кожен раунд з поясненням того, що ми шукаємо і чого хочемо, щоб уникнути. Тоді ми подамо поглиблене завершення кожного VPN для категорії. Наприкінці кожного раунду ми зробимо певний висновок та оголосимо переможця. Кожен раунд коштує один бал, а VPN з найбільшою кількістю очок до кінця виграє.

1

Особливості

Як і в наших спеціалізованих оглядах VPN, перше, що ми любимо подивитися, – це функції, які пропонує кожен VPN. Подивівшись на функції, це чудовий спосіб перейти прямо до м’яса порівняння, і це, як правило, дає гарне уявлення про те, як буде грати решта матчу. 

На ринку VPN є багато унікальних особливостей. До них відносяться власні протоколи, про які ви можете прочитати більше в нашому огляді VyprVPN, або про різні види блокаторів реклами та фільтрування загроз, як ми побачимо з NordVPN у цьому розділі. 

Незважаючи на те, що дзвіночки чудові, є перелік критичних особливостей, які впливають на безпеку VPN. До них належать перемикач на знищення і спосіб автоматичного підключення до VPN при запуску. Будь-яка VPN без цього негайно втратить основні бали.

NordVPN

Відкриття налаштувань клієнта на робочому столі NordVPN швидко виявляє, що всі основні функції охоплені. Насправді впровадження NordVPN перемикача вбивства та функції автоматичного підключення є одними з найкращих.

Для початку на першій сторінці налаштувань NordVPN є два перемикачі введення. Перший, позначений як “перемикач на Інтернет-вбивство”, працює так само, як і будь-який інший стандартний комутатор вимкнення, відключаючи весь інтернет-трафік, якщо втрачено з’єднання VPN.

Другий вимикач вбивства називається “програму вбивства” і робить саме те, що це звучить. Ви можете визначити список програм, які будуть припинені, якщо буде втрачено з’єднання VPN. 

Це чудово, якщо ви працюєте над чимось, використовуючи VPN, над яким ви не хочете втрачати прогрес через відключення. Ви можете встановити перемикач програм заборони програм, щоб закрити програму торрентів, наприклад, не залишаючи Chrome без змін. Ця функція допомогла NordVPN заробити перше місце в нашому найкращому VPN за круговий обрив торрентів. 

nordvpn-review-killswitch

Поверх подвійних комутаторів знищення налаштування присвячують цілій сторінці налаштування автоматичного підключення. Ви можете вибрати, підключається VPN при запуску чи лише в бездротових мережах. Це прекрасний спосіб уникнути небезпеки громадського Wi-Fi. 

Ви також можете вибрати, з якою країною ви хочете автоматично підключитися, або ви можете ширше вибрати регіон, до якого потрібно підключитися, якщо вам не потрібна конкретна країна. 

Проходячи повз критичні характеристики, NordVPN містить декілька додаткових функцій. NordVPN пропонує подвійний варіант VPN, який надсилає ваше з’єднання через декілька VPN-серверів для подальшого приховування вашої особистості в Інтернеті. 

Також є кілька варіантів DNS, які ми детальніше розглянемо у розділі “безпека”, а також нова функція під назвою CyberSec. Це діє як блокувальник реклами, а також захищає вас від зловмисного програмного забезпечення, фішингу та інших загроз.

CyberSec робить це, просто блокуючи сайти, що містять потенційні зловмисні програми або фішинг-атаки, що є дещо сильним способом забезпечити безпеку користувача, але це багато що, безумовно, оцінить. Крім того, якщо це заважає вам заблокувати або вам потрібно використовувати заблокований сайт, цю функцію легко вимкнути..

ПротонVPN

На відміну від NordVPN, ProtonVPN розміщує параметри автоматичного підключення на першій вкладці меню налаштувань. Вам надається можливість вибирати підключення VPN автоматично чи ні. Ви можете вибрати між найшвидшим сервером або випадковим сервером, якщо ви вирішите ввімкнути автоматичне підключення.

Чомусь перемикач на знищення для ProtonVPN поміщається на вкладку “вдосконалений”, а також захист від витоку DNS та щось дуже вражаюче, чого NordVPN не має: розділене тунелювання.

Розбита тунелювання ProtonVPN дуже добре виконана і дозволяє вам вибрати, чи хочете ви визначити список програм, які будуть виключені з підключення VPN, або, навпаки, визначити список програм, які використовуватимуть VPN, щоб будь-яка програма не була включена список автоматично виключається.

protonvpn-огляд-розділ-тунелювання

Спліт тунелювання – це надзвичайно зручна функція, яку наразі має не так багато VPN – хоча це наш найкращий вибір, який є ExpressVPN, як ви можете прочитати в нашому огляді ExpressVPN, – це заробляє ProtonVPN хоча б деяку суму кредиту. ProtonVPN також має те, що він називає “захищеним ядром”, яке функціонує так само, як подвійна система VPN NordVPN, щоб додати трохи додаткової безпеки. 

Нарешті, одне, що ми помітили, переглядаючи програмне забезпечення та меню, – це те, що є тумблер, який просто позначається як «ранній доступ». Перевернути цей перемикач нічого не змінило, наскільки ми могли сказати. Не було знайдено нових налаштувань чи функцій, незважаючи на наш великий досвід роботи з іграми «різниця». 

Думки круглі

Обидва VPN розгойдувались у цьому поєдинку, причому кожен суперник пропонує форму подвійного VPN-реле, перемикача вбивства та можливість автоматичного підключення. Кожен VPN також пропонував деякі речі, які інший не робить. 

Хоча ProtonVPN має суцільну функцію розділеного тунелювання, якої не вистачає NordVPN, NordVPN просто переповнює ProtonVPN кількістю та якістю набору функцій. 

Наприклад, для вас не існує простого способу вибору місця, до якого ви автоматично підключатиметесь до ProtonVPN, тоді як NordVPN дозволяє налаштувати його декількома способами. Перемикач вбивства ProtonVPN скорочує Інтернет, тоді як NordVPN може робити те саме або припиняти конкретні програми. Нарешті, CyberSec є приємним доповненням і допомагає NordVPN забезпечити очки в цьому раунді.

Круглий: Особливості точки для NordVPN

ПротонVPN логотип
NordVPN логотип

2

Ціна

Ціноутворення – це чудовий розділ для догляду за особливостями, оскільки він часто може бути хитною точкою. Провайдери VPN, які випадають з точки зору можливостей, часто можуть повернутися назад і виграти цей раунд, пропонуючи кращу вартість.

Зважаючи на це, вартість – це не єдине, що ми беремо до уваги у розділі “ціноутворення”. Більше бути переконливим VPN з фінансової точки зору, ніж просто коштувати менше, ніж конкуренти. Ми також розглядаємо, які способи оплати доступні, яку політику повернення пропонуються та чи є доступна пробна версія.

NordVPN

NordVPN має досить просту модель ціноутворення з чотирма варіантами, усі вони принципово однакові, дозволяючи до шести одночасних підключень та необмежену пропускну здатність.

Як відрізняються ці варіанти ціноутворення, залежно від часових рамків. Хоча щомісячне ціноутворення не є великим, плани швидко стають доступними, якщо дивитися на річні, дворічні та трирічні плани.

За трирічний період NordVPN є одним з найдешевших VPN на ринку, коштуючи всього кілька доларів на місяць. Однак є кращі варіанти VPN для тих, хто хоче максимально заощадити, як-от трирічне ціноутворення CyberGhost, про яке ви можете прочитати більше в нашому огляді CyberGhost.

При цьому, будь-яка VPN, яка перевищує ціну NordVPN, швидше за все, не зможе бути в курсі запропонованих функцій. Існує також 30-денна політика повернення коштів, що чудово, і вона приймає широкий спектр платежів, включаючи PayPal, кредитну чи дебетову карту і навіть біткойн. 

NordVPN зуміла досягти великого співвідношення вартості та продуктивності, але в цьому відношенні все ще бракує. На жаль, немає можливості спробувати NordVPN, не платячи гроші. Без безкоштовної пробної версії багато людей будуть неохоче відкладати одноразову суму, необхідну для отримання кращих угод довгострокових планів.

ПротонVPN

ProtonVPN має одну з найбільш складних структур ціноутворення будь-якої VPN. Пропонуються три різні плани, і кожен можна придбати щомісяця або щорічно.

Для початківців існує безкоштовний план, який є дуже щедрим і дозволяє необмежену кількість використання. Вважаючи, що більшість безкоштовних VPN – це лише випробування, обмежене або часовим діапазоном, або обмеженням даних, цей безмежний безкоштовний план заробляє ProtonVPN місце в нашому найкращому списку безкоштовних VPN-послуг. 

Звичайно, цей вільний план має кілька обмежень. Вільним користувачам доступні лише три місця, одночасно можна підключити лише один пристрій, а швидкість обмежена, але з невідомою межею. 

Переходячи до першого варіанту, позначеного як “базовий” план, ви отримуєте доступ до всіх країн мережі ProtonVPN, можете підключити два пристрої, а не один, і обмеження швидкості знімається. Крім того, вільний план забороняє спільний доступ до файлів P2P, таких як торрент, тоді як “базовий” план і далі дозволяють це. 

Ціноутворення на “базовий” план непогано, але навіть річний варіант є дорожчим, коли він розбивається на його щомісячну ціну, порівняно з трирічним планом NordVPN, який пропонує більше, включаючи втричі більше підключених пристроїв.

Наступний план, варіант «плюс», досягає цін майже на рівні щомісячного плану NordVPN. Цей план передбачає п’ять пристроїв (все-таки менше, ніж NordVPN) і надає вам безпечну основну функцію та доступ до деяких ексклюзивних серверів, які повинні бути швидшими і менш торгують, а також серверів Tor.

Нарешті, є те, що називається “прозорливим” планом, завдяки його включенню ProtonMail, який шифрує ваші електронні листи для додаткової безпеки. Якщо ви плануєте використовувати це, то це може запропонувати добру угоду. Для тих, хто цікавиться про ProtonMail, ви можете дізнатися більше в нашій найбільш захищеній статті електронної пошти. 

Однак, власне як план VPN, “прозорливі” ціни є занадто високими. Цей план також збільшує ваш ліміт підключення до 10, але цього недостатньо, щоб компенсувати смішні ціни цього плану..

Круглі дві думки

Цей раунд набагато простіше забити, ніж перший. NordVPN – це явний переможець з кращими цінами та більшою мірою пропонованих у плані, ніж більшість планів ProtonVPN. 

Хоча NordVPN не має безкоштовної пробної версії, а ProtonVPN має один з найбільш щедрих безкоштовних планів, це просто недостатньо, щоб переважати надто складні програми ProtonVPN і, на більш високих рівнях, завищені ціни.

Раунд: Цінова точка для NordVPN

ПротонVPN логотип
NordVPN логотип

3

Простота використання

Третій тур простий у використанні. Звичайно, це трохи суб’єктивна справа, але ми робимо все можливе, щоб запропонувати хороше уявлення про те, як виглядає досвід використання кожної VPN і як плавно працюють речі. 

Незручний макет може зробити речі важкими для пошуку, клопоту у використанні або, в гіршому випадку, зовсім непридатним. Зворотний бік цієї монети полягає в тому, що добре розроблене програмне забезпечення та меню можуть запропонувати приємне враження, яке відчуває невагомість та інтуїтивність. Зважаючи на це, давайте подивимось, на яку сторону цього спектру потрапляють NordVPN і ProtonVPN. 

NordVPN

Як ви можете прочитати в нашому поєднанні ExpressVPN проти NordVPN, клієнтові NordVPN вдається запропонувати велику кількість візуальної стимуляції, одночасно виглядаючи гладкою. У правій частині екрана розміщена велика карта світу з бульбашкою, яка показує, де розташовані сервери.

nordvpn-огляд-маркер-вибір

Натиснувши на них, ви з’єднаєте вас із сервером у цьому місці. Карта химерна, і це може бути хорошим способом пошуку та вибору сервера, але також є традиційний список серверів у лівій частині екрана. 

У верхньому правому куті списку серверів є кнопка, щоб закрити частину вікна карти та мати лише список серверів для тих, хто хоче заощадити на екрані простір та хоче щось чисто функціональне.

NordVPN є одним з лідерів ринку у сфері VPN, тоді як ProtonVPN створив невелику, але надзвичайно лояльну послідовність. У цій битві ProtonVPN проти NordVPN ми змушуємо обидва сервіси боротися, щоб побачити, хто найкращий. Сказано, що карта та макет NordVPN дуже добре зроблені, і нічого в інтерфейсі ніколи не буває захаращеним. Навіть переходячи до налаштувань та меню програмного забезпечення, речі все ще здаються чистими та вишуканими. 

Вкладки мають сенс, і все в налаштуваннях здається, що воно знаходиться в потрібному місці. Речі легко знайти, а VPN – це легкий досвід для будь-кого, навіть тих, хто не знайомий з VPN або технологіями.

ПротонVPN

ProtonVPN має крутий чорно-зелений інтерфейс, який виглядає як щось із фільмів The Matrix. Вас вітає макет, схожий на NordVPN, з картою праворуч і серверами зліва.

protonvpn-огляд-інтерфейс

Зелені трикутники, розташовані внизу, вказують на карту, щоб показати, де розташовані сервери, і ви можете підключитися до VPN, натиснувши на них, або просто знайти потрібний сервер зі списку. ProtonVPN також дозволяє закрити вікно карти, як і NordVPN, якщо ви хочете максимально збільшити свою нерухомість на екрані.

Нижче на карті представлена ​​додаткова інформація щодо вашого підключення, до якої NordVPN не включає, наприклад, таймер сеансу та графік швидкості вашого з’єднання, що додає відчуття того, що ви є хакером під час використання цього темного програмного забезпечення. 

Хоча ця головна сторінка клієнта виглядає круто і сучасно, виникають проблеми з компонуванням меню налаштувань. Невеликі речі, як-от поставити перемикач на вкладку “вдосконалений” в налаштуваннях, роблять речі трохи складніше, ніж вони повинні бути. 

Крім того, деякі комутаційні перемикачі, здається, нічого не роблять, як опція раннього доступу, а деякі взагалі не перемикаються, наприклад, захист від витоку DNS заблокований у положенні “увімкнено”. 

Три круглі думки

Хоча інтерфейс ProtonVPN безперечно приваблює дистопічним, футуристичним способом, а компоновка клієнта далеко не погана, у меню налаштувань є деякі передумови, які потребують розробки.. 

NordVPN, з іншого боку, пропонує наближення до бездоганного користувацького досвіду, якого можна очікувати від будь-якого програмного забезпечення. Є деякі проблеми, які ми розглянемо в розділі “швидкість”, але наприкінці дня, з точки зору зручності для користувачів, NordVPN є настільки ж хорошим, як це отримує.. 

Раунд: точка простоти використання для NordVPN

ПротонVPN логотип
NordVPN логотип

4

Швидкість

Віддаляючись від суб’єктивного світу простоти користування, наступний розділ набагато більш науковий та клінічний. Щоб порівняти швидкість кожного VPN, ми поставимо кожного постачальника через рукавичку з п’яти локацій для запису швидкості пінг, завантаження та завантаження.. 

Ці дані можна порівняти з контрольним вимірюванням швидкості нашого Інтернету без VPN, щоб отримати гарне уявлення про те, на що здатний кожен провайдер з точки зору швидкості. Ми також робимо трохи тестування в реальному світі, щоб підтвердити, чи справді VPN працює так, як цифри вказані на папері.

NordVPN

Як ми вже згадували в нашому поєдинку NordVPN проти CyberGhost, NordVPN має певні проблеми з послідовністю, коли справа стосується швидкості. Здається, що система вибору вашого сервера в певному місці схожа на виведення випадкової партії з капелюха, і який сервер, який вам подали, може бути як великим, так і зовсім непридатним для використання. 

Розташування: Ping (мс) Завантажити (Мбіт / с) Завантажити (Мбіт / с)
Незахищений9165.510.57
США №247923133.538,87
Великобританія # 20115334,786.06
Нідерланди №6614566,915.39
Японія # 69159132,833.31
Подвійний VPN (від США до Канади №4)7920.488,64

Незважаючи на все, що негатив не виходить, або здається, що поліпшується, або нам цього разу просто пощастило з нашими серверами. Ми побачили суцільну швидкість із чотирьох із п’яти серверів, які ми спробували, і лише один – Південно-Африканська Республіка – впав абсолютно рівно на обличчя. 

Незважаючи на низьку продуктивність на папері, цей сервер все ще здавався корисним для веб-перегляду та навіть YouTube. Зрештою, зазвичай ефективним є просто відключення та підключення, щоб намалювати новий лот, так би мовити, та спробувати підключитися до кращого сервера. В цілому, NordVPN пропонує солідні, якщо не обов’язково надійні, швидкості. Прочитайте наш NordVPN проти IPVanish фрагмент, щоб побачити, як вони порівнюють.

ПротонVPN

Подивившись на дві таблиці, відразу видно, хто з цих двох VPN швидше. Швидкість роботи ProtonVPN, щонайменше, не вражає.

Розташування: Ping (мс) Завантажити (Мбіт / с) Завантажити (Мбіт / с)
Незахищений (Сент-Луїс)983.1420.49
Іллінойс, США №16 (рекомендований сервер)1551.1320.51
США Іллінойс №1 (безпечне ядро)2793.23,56
Великобританія №1410216.3410,99
Японія №2126417.917.45
Австралія №2125684,2810,87

Незважаючи на те, що сусідній американський сервер працював добре, а Великобританія також відчувала пристойні швидкості, Японія та Південна Африка працювали погано. Ці сервери були помітно повільними під час перегляду, а також таким чином, що NordVPN не був, навіть у гіршому випадку. 

На додаток до цього, пінг-часи, які ми бачили під час нашого тестування, повністю виключають це для чогось типу VPN для ігор (незважаючи на класні погляди). Якщо Південна Африка перевищує півсекунди часу пінг, а Японія також наближається до цього, серфінг в Інтернеті трохи схожий на використання комутованого доступу часом порівняно з чуйним почуттям NordVPN, навіть на найповільнішому сервері, який ми намагалися.

Круглі чотири думки

Як ми говорили на початку, цей розділ, як правило, найбільше ріжеться і сухий. Дивлячись на дані, NordVPN об’єктивно та значно швидше, ніж ProtonVPN майже на кожному сервері.

Продуктивність кожної VPN на папері переходить до використання в реальному світі, і NordVPN відчуває себе помітно швидше, ніж ProtonVPN при завантаженні на веб-сайтах чи відео.

Круглий: Точка швидкості для NordVPN

ПротонVPN логотип
NordVPN логотип

5

Безпека & Конфіденційність

У п’ятому та останньому раунді ми розглядаємо те, що більшість людей вважатиме найважливішими функціями будь-якої VPN: безпека та конфіденційність. Щоб визначити це, ми перевіряємо кожну VPN на предмет витоків DNS, витоків IP або будь-якого іншого виду виявлених порушень безпеки.

Ми також розглядаємо, які протоколи та шифрування пропонує кожна VPN, щоб визначити, наскільки вона безпечна. Крім того, ми читаємо політику конфіденційності кожного постачальника, щоб дізнатись, чи може хтось із яких-небудь корисних даних з інформацією користувачів. 

NordVPN

NordVPN не пропонує користувачам вибору протоколу чи шифрування, а натомість блокує вас у налаштуваннях, які, як відомо, захищені. Він використовує OpenVPN в парі з шифруванням AES-256, яка є, на даний момент, найбільш захищеною комбінацією, яку може використовувати VPN.. 

Що стосується конфіденційності, NordVPN має одну з коротших політик конфіденційності, яку ми бачили. Також йому надано структуру, яка дозволяє легко переглядати та знаходити відповідь на конкретні запитання, якщо вам потрібно знати, як використовується певна інформація. 

Загалом, NordVPN робить хорошу роботу зі збору якомога менше інформації, надаючи свою послугу. Єдине, що вам потрібно для створення облікового запису – це електронна пошта та спосіб оплати. 

Якщо ви хтось, хто хоче домогтися максимальної вашої анонімності, ви можете скористатися електронною поштою, що викидає, та біткойн, щоб зробити так, щоб NordVPN не мав фактичної ідентифікаційної інформації про вас. 

Крім цього, інформація збирається, коли ви отримуєте допомогу від служби обслуговування клієнтів, але це вся інформація, яку вам потрібно охоче запропонувати в процесі роботи зі службою обслуговування клієнтів. Деякі дані також зібрані з файлів cookie на веб-сайті, але ця інформація не є ідентифікаційною і використовується лише для оптимізації та підтримки сайту.

ПротонVPN

ProtonVPN, як і NordVPN, не пропонує варіантів, коли мова йде про протокол або шифрування. Натомість він використовує OpenVPN для настільного клієнта та IKEv2 / IPSec на мобільних пристроях. Для шифрування використовується AES-256, про який ви можете детальніше ознайомитися в нашому описі статті шифрування. 

Як ми вже говорили для NordVPN, це дуже безпечні варіанти, і таких протоколів, як PPTP, уникають через їхню відсутність безпеки, про що ви можете прочитати в нашому розбитті протоколу VPN. 

Переходячи до політики конфіденційності, ProtonVPN має довжину, подібну до NordVPN. ProtonVPN збирає електронну пошту та спосіб оплати, щоб створити свій обліковий запис, але в цьому випадку оплатою керується третя сторона. 

Це означає, що навіть якщо ви не хочете переживати проблеми використання біткойна для придбання VPN, ProtonVPN все одно не матиме ідентифікаційної інформації про вас. Для того, щоб хтось підключив вас до VPN, вони повинні були отримати записи як із ProtonVPN, так і від третьої сторони, яка здійснює облік платежів. 

Крім цього, ProtonVPN збирає часову марку щоразу, коли ви підключаєтесь. Ця часова мітка перезаписується щоразу, коли ви підключаєтесь, і не ідентифікує. Це досить голий рівень збору інформації. На додаток до цього, ProtonVPN базується у Швейцарії, яка має одні з найкращих законів про конфіденційність у світі, що робить це життєздатним вибором для користувачів, що не захищають конфіденційність.. 

П’ять круглих думок

Обидва VPN пропонують однакові протоколи та шифрування, при цьому ProtonVPN відрізняється на мобільних пристроях за допомогою IKEv2 / IPSec, тоді як NordVPN використовує OpenVPN у всьому платі. Обидва VPN пройшли кожен тест на витік DNS та IP, який ми кинули на них, і забезпечили надійну безпеку.

Обидва також мають чітку політику конфіденційності з деякими відмінностями тут і там. У той час як ProtonVPN використовує третю сторону для обробки платежів, тому ніколи не має такої ідентифікаційної інформації, NordVPN пропонує користувачам, що стосуються конфіденційності, можливість оплачувати біткойн для збереження анонімності. 

Це занадто близько для виклику, оскільки обидва пропонують чудову безпеку та конфіденційність, тому нам доведеться називати цього рівним і присвоювати бал обом VPN.

Раунд: безпека & Конфіденційність Немає чіткого переможця, бали для обох

ПротонVPN логотип
NordVPN логотип

6

Вирок

З підсумковим балом від п’яти до одного NordVPN є незаперечним переможцем у цьому матчі. Незважаючи на те, що ProtonVPN пропонує деякі заманливі кусочки, такі як безкоштовний план, загальна ціна не може відповідати вартості, запропонованій NordVPN.

Що ще гірше для ProtonVPN, його розділене тунелювання не компенсує невідповідності у чистій кількості функцій, які постачає NordVPN, не кажучи вже про найкращу швидкість та простоту використання NordVPN. 

Переможець: NordVPN

Якщо ви раніше використовували будь-який із цих VPN, ми хотіли б почути, як ваш коментар порівнюється з нашим у коментарях. Як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map