Opera vs Chrome: Два браузери зблизька голіють у 2020 році

Chrome і Opera – це популярні веб-переглядачі, хоча останній завжди займав більш нішу частину ринку, порівняно зі статусом гумової роботи Google.. 


Раніше між ними було більше відмінностей, але з моменту переходу Opera на Chromium у 2013 році вони стали набагато схожішими. Тут ми створимо Opera та Chrome та вирішимо раз і назавжди, що кращий браузер.

Оскільки це пряме порівняння, ми зупинимося на тому, що розділяє ці два браузери, а не на їх глибокому розгляді. Якщо це те, що ви шукаєте, ви можете прочитати наш огляд Google Chrome і огляд Opera, де ми детальніше розглянемо кожен браузер.

Налаштування боротьби: Opera проти Chrome

Ми розмістимо браузери через п’ять раундів, кожен з яких повинен бути одним балом, а значить, переможець стане браузером, який набере три очки. Ми почнемо з функцій, а потім простота використання, продуктивність, безпека та конфіденційність, які є найважливішими аспектами веб-браузера.

1

Особливості

Відкидаючи речі, ми розглянемо функції кожного веб-переглядача. Сюди входять такі речі, як синхронізація між пристроями, бібліотеки розширень, вбудована функціональність та налаштування.

Опера

Opera має багато вбудованих функцій, як основних, так і незначних. Існує інструмент знімка, який дозволяє знімати екрани всієї веб-сторінки незалежно від довжини. Також входить читач новин, який дозволяє вам налаштовувати джерела, надаючи простий доступ до всіх ваших звичайних новин в одному місці.

Opera-NewsReader

Ви можете виконати основні налаштування, зокрема темні та світлі режими, шпалери та теми. Також включена інтеграція з популярними програмами для обміну повідомленнями, такими як Facebook Messenger та WhatsApp, і ви можете отримати доступ до них через панель швидкого доступу в лівій частині екрана. Це надзвичайно зручно, оскільки вам не потрібно присвячувати окремим вкладкам цим програмам.

Opera-MessagingApps

У цьому ж меню ви також можете налаштувати власні ярлики до веб-сайтів, якими ви часто користуєтесь, надаючи постійний доступ до них незалежно від того, яка вкладка активна. 

Синхронізацію між пристроями також дуже просто налаштувати та синхронізувати все, починаючи з закладок та відкритих вкладок, до історії та налаштувань перегляду. Мало того, ви також можете надсилати зашифровані дані між пристроями за допомогою програми My Flow, яка інтегрована в браузер.

Навіть з урахуванням усіх цих функцій Opera також не скупиться на сторонні розширення. Існує безліч спеціалізованих додатків для Opera. Оскільки браузер базується на Chromium, він також може використовувати велику частку розширень Chrome.

Хром

Хоча в Chrome не так багато розширених функціональних можливостей, бібліотека розширень абсолютно велика. Практично будь-яку функцію веб-переглядача, яку ви можете придумати, можна знайти як розширення, від рекламних блокаторів та приміток до функцій безпеки, інструментів захоплення та багато іншого.

Синхронізація Chrome між пристроями є надійною, що дозволяє синхронізувати кожну частину вашого веб-перегляду. Веб-переглядач також інтегрований з набором програм та служб Google, включаючи Google Pay, Диск, Перекладач тощо. Зокрема, Google Translate – це чудова інтеграція, оскільки це легко найкраще безкоштовне програмне забезпечення для перекладу, яке зараз є на ринку.

Chrome-GoogleTranslate

Що стосується незначних функцій, то є вбудований зчитувач PDF, що приємно, хоча він є досить базовим, не має підтримки для більш досконалих функцій, таких як підписи чи динамічні файли PDF. 

Коли ви клацаєте правою кнопкою миші на зображення, опція контекстного меню дозволяє здійснювати пошук зворотного зображення, що дуже зручно. Ви також можете налаштувати декілька користувачів, що зручно як для спільних комп’ютерів, так і використовувати як спеціалізовані профілі перегляду.

Chrome-ReverseImageSearch

На мобільному пристрої є ще менше розширених чи унікальних функцій, порівняно з робочим столом. Єдине, що цікавить, – це список читання, який дозволяє зберігати веб-сторінки, щоб ви могли пізніше отримати доступ до них, коли ви перебуваєте в офлайн.

Думки круглі

У Chrome звичайно є більша бібліотека розширень, але Opera сумісна з багатьма з них, крім власних спеціальних додатків. Насправді це нейтралізує найбільшу перевагу Chrome, що стосується функцій, оскільки Opera містить набагато більш досконалі функції, вбудовані в браузер, такі як інструмент знімків, інтеграція повідомлень та читання новин..

Круглий: Особливості точки для опери

Логотип Opera
Логотип Google Chrome

2

Простота використання

Далі – простота використання. У цьому раунді ми оцінимо, наскільки зручно переглядати Інтернет в кожному веб-переглядачі, приділяючи особливу увагу таким речам, як управління вкладками, дизайн інтерфейсу, компонування та функції зручності.

Опера

Інтерфейс Opera простий у навігації та візуально привабливий. Оскільки він базується на Chromium (читайте наш огляд Chromium), він дуже схожий на безліч інших браузерів, але все ж є деякі його частини, які виділяються. 

Легкий доступ як до ярликів Інтернету, так і до налаштувань налаштування приємно, як і знімні відео, які дозволяють продовжувати щось переглядати навіть при переході на іншу вкладку чи програму.

Опера-знімне відео

Управління вкладками також є надійним. Хоча немає прокрутки вкладок, є спадне меню, яке відображає всі відкриті вкладки у списку. Ви також можете шукати ключові слова або фрази, щоб знайти певну вкладку, якщо у вас виникли труднощі з пошуку одного. Ще одна акуратна особливість, що стосується вкладок, – це те, що ви можете натиснути ту, яка з них активна, щоб прокрутити назад вгору веб-сторінки.

Opera-TabSearch

На жаль, Opera Touch – один із мобільних браузерів Opera і основний на iOS – безнадійно незграбний. З незрозумілої причини браузер ховає всі елементи навігації за кнопкою, яку потрібно натиснути і утримувати на секунду, що неймовірно дратує.

Хром

Користувацький інтерфейс Chrome добре розроблений і приємний у використанні. Тут не так вже й багато, що відрізняє його від інших веб-переглядачів, але це здебільшого тому, що дизайн інших браузерів протягом років наближався до Chrome, оскільки його база користувачів продовжувала зростати.

На жаль, немає прокрутки вкладок, що може ускладнити пошук потрібної вкладки, якщо у вас є багато відкритих одночасно. Однак, вкладки розділені настільки ж чисто, наскільки вони можуть бути без прокрутки, і фавікони залишаються легко розпізнати, навіть якщо величезна кількість їх відкрита.

Chrome-Tabs

Круглі дві думки

Якби це порівняння враховувало лише браузери настільних ПК, цей раунд був би легким виграшем для Opera. На жаль, основна мобільна версія браузера на iOS (Opera Touch) відчуває жахливе використання, що є величезною проблемою в цій категорії.

Це означає, що, незважаючи на спортивне неповноцінне управління вкладками, Chrome переймає крапку в цьому раунді, представляючи все більш приємне користувацьке враження як на робочому столі, так і на мобільному.

Раунд: точка простоти використання для Google Chrome

Логотип Opera
Логотип Google Chrome

3

Продуктивність

Тепер, коли оцінка дорівнює 1-1, настав час перевірити ефективність роботи кожного браузера. Тут, очевидно, найважливіший аспект – швидкість, але функції споживання ресурсів та збереження даних також будуть грати свою роль.

Опера

Opera – це швидкий браузер, але все ж повільніше, ніж деякі конкуренції, як-от Firefox (читайте наш огляд Firefox) чи справді Chrome. Витрата ресурсів також дуже високий, оскільки браузер використовує досить багато оперативної пам’яті, коли ви відкриєте більше декількох вкладок. Це не дивно, адже це проблема, яку поділяють більшість браузерів, заснованих на Chromium.

Одна з мобільних версій Opera, Opera Mini, орієнтована на економію даних, що робить її відмінним вибором для людей з обмеженою пропускною здатністю. На жаль, ця версія Opera також є надзвичайно повільною, тому це трохи торгується між швидкістю та використанням даних.

Хром

Chrome дуже швидкий, лише кілька браузерів, таких як Вівальді (читайте наш огляд Вівальді), перевершуючи його за швидкістю. На жаль, браузер також використовує тонни оперативної пам’яті, що є проблемою, яка страждає від Chrome з моменту створення. Також немає нічого в дорозі функції збереження даних на мобільному або на робочому столі.

Три круглі думки

Зрештою, найважливішим фактором продуктивності веб-браузера є його швидкість. Хоча споживання ресурсів також важливе, воно в основному впливає на комп’ютери з низькою кількістю оперативної пам’яті, і Opera, і Chrome споживають велику кількість ресурсів у будь-якому разі.

Режим збереження даних Opera на мобільному телефоні чудовий, але його недостатньо, щоб компенсувати різницю в швидкості. З цієї причини Chrome виграє цей раунд, поставивши рахунок на 2-1 на свою користь.

Раунд: Точка ефективності для Google Chrome

Логотип Opera
Логотип Google Chrome

4

Безпека

Безпека веб-переглядача – це нескінченна гонка між розробниками та кіберзлочинцями, а в Chrome, що знаходиться лише в одній точці від перемоги, настав час побачити, наскільки добре працює кожен браузер у захисті своїх користувачів. Сюди входить безпечний перегляд баз даних, незахищені попередження про з’єднання, частота оновлення та блокатори реклами.

Опера

Opera використовує дві окремі бази даних для виявлення зловмисних програм та фішингу. Яндекс захищає від першого, а PhishTank – останнього. На жаль, вони не настільки ефективні, як інші бази даних безпеки, як-от SmartScreen Microsoft, який використовується Internet Explorer і Edge (читайте наш огляд Edge), або звичайніший Google Safe Browsing.

Частота оновлення також погана, оскільки браузер отримує оновлення лише приблизно кожні шість тижнів. В ідеалі ви хочете бачити оновлення, що випускаються на більш регулярній основі, причому одне виходить щонайменше кожні два-три тижні.

З іншого боку, Opera також постачається в комплекті з блокувальником реклами і блокувальником спливаючих вікон. Хоча в цей час зазвичай включаються блокатори спливаючих вікон, те ж саме не стосується блокаторів реклами, як зазвичай для цього потрібно завантажити зовнішній додаток. Попередження про незахищене підключення також чітко і легко помітити.

Opera-AdBlocker

Хром

Як ми дійшли висновку в нашій статті про те, який веб-браузер є найбільш захищеним, Chrome є одним з найкращих основних веб-браузерів, коли мова йде про безпеку. Частота його оновлення відмінна, тому що патчі безпеки, як правило, розгортаються протягом дня виявлення слабкості.

Щоб захистити користувачів від зловмисного програмного забезпечення та фішингу, Chrome несподівано використовує базу даних безпечного перегляду Google, яка виконує цю роботу добре. Попередження про незахищене підключення, яке вам подано під час підключення через звичайний HTTP (а не HTTPS), також зрозуміло і легко бачити.

Chrome-HTTPSПопередження

У Chrome також вбудований блокувальник спливаючих вікон, але якщо ви хочете, щоб браузер блокував рекламу, вам доведеться завантажити розширення. Однак на вибір є багато варіантів, тому це насправді не проблема. Наш список найкращих блокаторів спливаючих вікон – це гарне місце для початку, оскільки вони також блокують звичайні оголошення.

Круглі чотири думки

Незважаючи на те, що Opera постачається з попередньо встановленим блокувальником реклами, це не є великою перевагою, оскільки знайти хороший сторонній блокатор реклами в Chrome – це просте завдання. 

Крім того, Chrome займає набагато частіші оновлення та кращу базу даних для безпечного перегляду. Хоча паролі захищені обліковими даними системи обома браузерами, ми все-таки рекомендуємо один з найкращих варіантів управління менеджером паролів.

Все це разом дає Хрому значну ногу в цій категорії та перемогу в нашому четвертому раунді. Це ставить рахунок 3-1, що робить Chrome переможцем цього порівняння. Однак ми все одно продовжимо наш заключний раунд.

Раунд: Точка безпеки для Google Chrome

Логотип Opera
Логотип Google Chrome

5

Конфіденційність

Нарешті, настав час перевірити, наскільки добре браузери захищають конфіденційність своїх користувачів. Цей раунд завжди є проблемою для Chrome (як це показано в нашій битві Firefox проти Google Chrome), але Opera теж не в цьому.. 

Важливими чинниками, які ми врахуємо, є політика збору даних, скандали щодо конфіденційності, наскільки надійною є кожна компанія і, звичайно, будь-які функції, які допомагають користувачам залишатись анонімними в Інтернеті.

Опера

Опера була твердою в конфіденційності, але після того, як китайські інвестори купили компанію в 2016 році, все це змінилося. Зважаючи на рівень контролю, який має уряд Китаю над компаніями в країні, це надзвичайно хвилює тих, хто сподівається залишитися анонімним під час використання Opera.

Політика конфіденційності також змінилася на гірше, оскільки Opera тепер залишає за собою право збирати всілякі дані про користувачів – включаючи імена, IP-адреси та історію перегляду – та ділитися ними з будь-ким, хто йому подобається. Однак це означає, що контроль та конфіденційність, що входять до браузера, пристойні, але нічого надзвичайного.

Зазвичай включення VPN було б величезним бонусом до конфіденційності, але SurfEasy – компанія, яка надає послугу VPN – має дуже хитру політику конфіденційності.

Крім того, VPN дозволяє лише вибирати між трьома регіонами – Європою, Америкою та Азією – що робить його практично марним, якщо ви хочете обійти геоблокування. Крім того, SurfEasy базується в Канаді, яка є членом шпигунської мережі Five Eyes.

Opera-VPN

Хром

Конфіденційність – це найбільша проблема Chrome. Оскільки потік доходу від Google покладається на рекламу, він не продаватиме ваші дані третім сторонам, але збиратиме все, що тільки може, і використовує їх для налаштування оголошень, які ви бачите.

Існує безліч функцій, включених за замовчуванням, які шкодять конфіденційності, наприклад, пропозиції щодо пошуку або передбачення адреси, які збирають ваші пошукові терміни та історію перегляду відповідно.

Хоча ви можете вимкнути ці функції та навіть видалити дані, якими володіє компанія про вас (ознайомтеся з нашим посібником про те, як стерти історію Google), важко довіряти Google, коли він каже, що це перешкоджає їм шпигувати за вами.

Chrome-GoogleServices

Ця відсутність довіри значною мірою пояснюється численними скандалами, в яких Google брав участь: від співпраці з програмою PRISM NSAs до збору даних з незашифрованих мереж WiFi за допомогою своїх автомобілів Street View.

Хоча засоби захисту конфіденційності та відстеження пристойні, наприклад, вони не такі гнучкі, як у Firefox, тому ми рекомендуємо наш анонімний посібник для перегляду, якщо ви хочете захистити себе. Оскільки Chrome також не постачається з VPN, як Opera, вам потрібно завантажити найкращу VPN для компенсації Chrome.

П’ять круглих думок

Цей по суті був краваткою, оскільки і Opera, і Google страшні, коли справа стосується конфіденційності. Вони обидва мають тривожну та суперечливу політику конфіденційності та збирають багато даних про своїх користувачів. 

Жодна компанія також не є надійною, оскільки одна з них базується в Китаї, а інша була втягнута в незліченні скандали протягом багатьох років..

Це означає, що ми передамо цю «Оперу», навіть якщо вона є найменшою. Зрештою, Google базує всю свою бізнес-модель на розміщенні ваших оголошень, і хоча VPN, що включає в себе Opera, не є великим, він краще, ніж нічого. 

Реальність полягає в тому, що жоден веб-переглядач не зможе належним чином захистити вашу особистість, тому подумайте про завантаження деяких із цих 99 інструментів для захисту вашої конфіденційності.

Раунд: Точка конфіденційності для Opera

Логотип Opera
Логотип Google Chrome

6

Фінальні думки

З цим битва закінчилася. Навіть незважаючи на те, що Opera стартувала сильною з перемогою в функціях, тоді Chrome забив три перемоги поспіль у простоті використання, продуктивності та безпеки, здобувши загальну перемогу. 

Хоча, заключний раунд щодо конфіденційності був по суті рівномірним, оскільки обидві компанії в цьому питанні жахливі, Opera вдалося витіснити виграш там, знизивши перемогу Chrome на одну точку.

Переможець: Chrome

Якщо ви хочете побачити, як Chrome і Opera співпадають з іншими веб-переглядачами, ви можете прочитати статті Chrome проти Edge і Opera проти Firefox, щоб дізнатися.

Що ви думаєте про Chrome та Opera? Ви віддаєте перевагу більш широкий перелік функцій останнього, чи погоджуєтесь, що перевага Chrome та його важливіша ефективність? Повідомте нас у коментарях нижче. Дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map