На даний момент NordVPN займає перше місце в загальному рейтингу VPN. Якщо ви прочитаєте наш огляд NordVPN, ви побачите, що ми любимо його з кількох причин, серед яких є доступне довгострокове ціноутворення, простота використання та чудова безпека. 


Мулвад, з іншого боку, висить набагато далі вниз по тотемному полюсу VPN. Однак якщо ви ознайомитесь з нашим повним оглядом Mullvad, ви побачите, що існує цілий ряд цікавих химерностей, які пропонують рівні конфіденційності та доступності, які більшість постачальників не може. 

Зважаючи на це, ми вирішили, що настав час для матчу NordVPN проти Mullvad, щоб побачити, хто виходить на перше місце як король бюджетної конфіденційності.

Налаштування бою: NordVPN проти Mullvad

Щоб ця конкуренція була справедливою, а також була густо інформативною, ми розбили речі на п’ять раундів. Почнемо кожен раунд, розглянувши, як працює кожен постачальник у певній категорії. 

Оцінивши кожну VPN, ми обговоримо, хто з них переможець і чому, а потім призначимо цьому VPN один бал за цей раунд. Перший раунд зосереджений на особливостях VPN, а потім – на цінах, простоті користування, швидкості та, нарешті, безпеці.

1

Особливості

Щоб почати все, ми дізнаємося, які функції пропонує кожен постачальник VPN. Ми шукаємо кілька важливих для безпеки речей, які ми вважаємо обов’язковими для всіх VPN, щоб їх можна було назвати корисними.

Спочатку ми шукаємо перемикач на знищення, який відключає потік інтернет-трафіку, якщо VPN відключається. По-друге, ми шукаємо можливість автоматичного запуску та підключення при запуску, що допомагає гарантувати, що жодна інформація не просочується, перш ніж ви зможете вручну підключити VPN.

Крім цього, все інше по суті є глазур’ю на торті. Постачальники втратять основні бали, якщо немає перемикача вбивства або можливості автоматичного підключення, але вони наберуть бали, отримавши додаткові смаколики для тінікерів.

NordVPN

NordVPN прямо за воротами, здається, справляє враження. Він не тільки має стандартний перемикач на знищення, але також має перемикач на знищення додатків. Це дозволяє вам визначити список програм для відключення від Інтернету, якщо VPN втрачає зв’язок, а не повністю вимикає Інтернет.. 

nordvpn-review-killswitch

Крім того, NordVPN має надійне меню автоматичного підключення. Ви можете запустити додаток і завжди підключитися під час запуску, а також вирішити підключитися лише тоді, коли він виявить незахищене бездротове з’єднання. Це допомагає захистити ваш зв’язок від небезпеки загальнодоступного Wi-Fi.

Меню автоматичного підключення дозволяє також вибрати бажане місце розташування сервера або регіон, до якого автоматично підключитися. Що стосується інших функцій, NordVPN має кілька помітних. Такі речі, як невидимість у вашій локальній мережі та затуманені сервери, можуть допомогти підвищити рівень безпеки в Інтернеті та анонімності. 

Для тих, хто справді захищений безпекою, NordVPN навіть пропонує подвійний варіант VPN, який використовує кілька серверів VPN в естафеті, щоб зробити відстеження активності в Інтернеті ще складніше..

Маллвад

Макет меню Муллвада розбиває налаштування на два розділи: “налаштування” та “розширений”. У розділі “Налаштування” ви знайдете тумблери, які дозволяють вам вибрати, чи потрібно налаштовувати програму на запуск, а також підключати чи ні автоматично. 

mullvad-review-killswitch

Однак не існує жодних налаштувань, які б дозволяли вам вибрати, куди під’єднується Mullvad, якщо він налаштований для автоматичного підключення. Однак, схоже, це з’єднання з останнім сервером, який ви використовували. 

Інші два варіанти меню налаштувань – це ввімкнення та вимкнення сповіщень та надання можливості місцевим пристроям, таким як принтери, бачити підключений комп’ютер.

У розділі “просунуті” ми знаходимо перемикач вбивства Маллвада, який просто позначений як “блок при відключенні”. Під цим параметром знаходиться короткий опис того, що він робить, який зазначає, що він блокує трафік, коли VPN не підключений, навіть коли програма закрита.

Це незручний спосіб зробити перемикач на вбивство, і, хоча він все ще тримає вас у безпеці, велика ймовірність, що більшість людей залишить цю функцію виключеною, щоб уникнути незручностей.

Окрім основних та найважливіших особливостей, про які ми згадували, Муллвад майже нічого не може запропонувати, тим більше, що те, що ці функції розроблені, є фатально хибним.

Думки круглі

Обидва провайдери охоплюють абсолютно необхідні речі, про які ми згадували, але Муллвад робить це погано. Те, як працює перемикач вбивств Mullvad, робить його майже непридатним, а NordVPN має більш надійну реалізацію кожної функції, якою вони діляться.

У цій категорії NordVPN також є ряд додаткових функцій, які висувають її далеко від Mullvad. Однак, є ще такі функції, яких не вистачає обом цим провайдерам, наприклад, розділений тунель. 

Якщо вас цікавить справді насичений VPN VPN, який включає такі речі, як розділений тунель, не забудьте ознайомитися з нашим оглядом ExpressVPN.

Круглий: Особливості точки для NordVPN

NordVPN логотип
Мулвад логотип

2

Ціноутворення

Ціноутворення – це розділ, який, як правило, дозволяє постачальникам послуг з недооцінки наздоганяти очки, пропонуючи вигіднішу пропозицію, ніж конкурент. Однак лише грошові витрати – це не єдине, що ми оцінюємо в цьому розділі.

Ми також дивимось, чи надають VPN безкоштовні випробування та яку політику повернення коштів вони пропонують. Ми також розглядаємо, які способи оплати доступні та скільки підключень дозволено за підписку.

NordVPN

Як ми бачили в нашому поєднанні NordVPN проти CyberGhost, ціна NordVPN вибиває більшість інших найпопулярніших VPN, але це, безумовно, не є неперевершеним. NordVPN пропонує лише єдиний план з чотирма різними варіантами рахункового періоду.

Щомісячне ціноутворення NordVPN є основним показником багатьох інших найкращих конкурентів. Не велика справа, але й не чужа. Перехід на річний план скорочує вартість майже вдвічі, при цьому дво- та трирічні плани пропонують ще більшу вартість. 

Незалежно від того, який часовий період ви обрали, цей план дозволяє одночасно підключати до шести пристроїв і включає необмежену пропускну здатність. Оплата може здійснюватися кредитними картками, Amazon Pay, Alipay, UnionPay та численними криптовалютами.

Хоча NordVPN не пропонує жодної безкоштовної пробної версії або безкоштовного плану, у нього є 30-денна гарантія повернення грошей. Це дуже важливо, тому що, щоб отримати найкращу довгострокову угоду, ви могли занурити сто доларів у програмне забезпечення, яке ви ніколи не пробували.

Маллвад

У Mullvad є, напевно, найбільш спрощена і зрозуміла модель ціноутворення будь-якої VPN на ринку. Немає варіантів планів чи періодів часу, є лише одна щомісячна ціна.

План є лише місяць на місяць, але це одна з найдоступніших VPN на ринку для тих, хто шукає опцію щомісяця. Багато в чому це є ідеальною протилежністю цін на NordVPN, яка є високою на щомісячну сторону речей і починає знижуватися тим довше, коли ви підписуєтесь. 

Однак є і деякі подібності між ними. Для початку Mullvad також пропонує ту саму 30-денну гарантію повернення грошей. Жоден провайдер не пропонує безкоштовну пробну версію, і Mullvad також приймає ряд тих же варіантів оплати, що і NordVPN, включаючи кредитну карту, PayPal і біткойн.

Хоча такі типи платежів, як UnionPay та Amazon Pay, залишилися поза межами, Mullvad також приймає варіанти, яких NordVPN не включає, включаючи Swish та готівку.

Круглі дві думки

Це був один із найскладніших раундів ціноутворення, який нам довелося забивати в поєдинку з головою. Оскільки жодна VPN не пропонує безкоштовного плану, ми рекомендуємо людям, які зацікавлені у безризиковому VPN, перевірити нашу безкоштовну програму VPN-послуг.. 

Хоча Mullvad має кращі ціни на місяць на місяць, ціни NordVPN опускаються нижче, ніж у Mullvad, коли ви потрапляєте на дворічний план і стаєте ще привабливішими для трирічного плану. Враховуючи той факт, що NordVPN має кращі функції, це, безперечно, краща ціна та більш доступний варіант в кінці дня. 

Раунд: цінова точка для NordVPN

NordVPN логотип
Мулвад логотип

3

Простота використання

Як і в наших повних оглядах VPN, простота використання – це третій розділ, який ми висвітлюємо. У цьому розділі ми розглянемо загальну роботу користувачів – від реєстрації до акаунта до фактичного використання VPN. 

Хоча простота використання є найбільш суб’єктивним, що ми враховуємо в цих поєднаннях, ми вважаємо, що важливо запропонувати уявлення про те, що саме використовувати для кожної VPN і для кого це найкраще. Складніші VPN з тоннами технічних варіантів мають своє місце, але більшість людей шукають щось готове до роботи, не вимагаючи жодного майстерності..

NordVPN

Настільний клієнт і мобільні додатки NordVPN добре вдосконалені та прості у використанні. Настільний клієнт має велику карту в правій частині вікна з переліком серверів зліва. 

Цей список відсортований за алфавітом та містить прапор поруч із назвою кожної країни, що полегшує швидке прокручування та пошук потрібного місця. Також у верхній частині списку країн є панель пошуку, яка дозволяє вводити ім’я країни, а не здійснювати пошук у списку вручну..

Крім того, ви можете ознайомитись з картою, по якій ви можете переміщатися, натискаючи та перетягуючи. Клацання блакитними бульбашками на карті дозволяє вам підключитися до сервера в цьому місці, що насправді приводить нас до однієї основної скарги, яку ми маємо стосовно користувачу NordVPN..

nordvpn-огляд-інтерфейс

Алгоритм, який вибирає, який сервер використовувати у вибраному місці, здається, порушений. Він часто вибирає сервер, який знаходиться під значним навантаженням і не отримує кращих часів. Ми трохи більше розглянемо це в майбутньому розділі “швидкості”, але часом це неприємно. 

Це іноді змушує вас вручну вибрати сервер зі списку, що, на щастя, не важко зробити із вдосконаленим інтерфейсом NordVPN. До меню налаштувань легко отримати доступ, і все в налаштуваннях має чітко сформульовані мітки та пояснення. 

Веб-сайт NordVPN не обов’язково заслуговує на уваги, але він, як правило, добре спрощений, щоб допомогти вам зареєструватися або знайти підтримку. Налаштування облікового запису вимагає електронної пошти та пароля, що є звичайним тарифом для створення облікового запису майже нічого. 

Загалом, NordVPN простий у використанні, навіть якщо ви людина, яка не добре розбирається в технологіях. Просто встановіть клієнта, якого легко знайти на веб-сайті, та натисніть на карту, щоб підключитися до цього місця.

Маллвад

Мулвад, здається, просто розчарував нас. Коли ми почали завантажувати клієнта з веб-сайту Муллвада, він пробіг з повільною швидкістю і підрахував, що на завантаження файлу розміром в кілька мегабайт знадобиться дві години.

mullvad-огляд-інтерфейс

Ми провели тест на швидкість на нашому зв’язку, щоб підтвердити, що в нашому кінці нічого поганого не було, і наш Інтернет був чудовий. Врешті завантаження минуло, і ми почали ще одну спробу. Цього разу завантаження розпочалося так само повільно, але воно врешті-решт запустило передачу та змогло закінчити.

Цей невеликий файл, на завантаження якого потрібно було зайняти кілька секунд, все-таки зайняв близько п’яти хвилин. Потім ми запустили виконуваний файл, який ми тільки що завантажили, і сказали, що установка не вдалася.

Підводячи підсумки наших висновків, найімовірніше, що проблема, з якою ми стикалися, була пов’язана з налаштуваннями та адаптерами, які інший VPN додав або змінив на нашому комп’ютері, що заважало тому, що намагався зробити інсталятор Mullvad.. 

Однак це не змінює того факту, що після десятків і десятків тестів VPN у нас ніколи не було ще однієї VPN, яка б дала нам цю проблему. Після очищення кількох мережевих налаштувань на нашому комп’ютері установка спрацювала. Однак якщо ви коли-небудь використовували інший VPN, неодмінно будьте обережні щодо цієї потенційної проблеми.

Після встановлення клієнт не поганий і робить його досить легким підключення до VPN. Однак, список серверів можна покращити, додавши прапори кожної країни. Це допомагає більше, ніж ви очікували, якщо мова йде про швидке визначення місця, яке ви шукаєте, при прокручуванні списку.

Замість того, щоб відкриватися в новому вікні, клієнт прив’язується до правого нижнього системного лотка. На головному екрані ви можете легко підключити або змінити потрібне місце, в той час як меню налаштувань легко переміщуватися, що повинно бути заданим, враховуючи, наскільки вони неплідні. 

Три круглі думки 

У NordVPN є надійний веб-сайт, який дозволяє легко зареєструватися та отримати м’яч за допомогою VPN. Тим часом Мулвад створював нам проблеми практично на кожному кроці.

Від завантаження клієнта, до його правильного запуску, до простого перегляду списку серверів, Mullvad не може відповідати рівню польської та зручності для користувачів, які пропонують додатки NordVPN.

Раунд: точка простоти використання для NordVPN

NordVPN логотип
Мулвад логотип

4

Швидкість

На відміну від попереднього розділу, який був однією з найбільш суб’єктивних речей, яку ми висвітлюємо, швидкість – це, мабуть, найбільш науковий розділ. Щоб справедливо порівняти кожен VPN, ми перевіряємо їх якомога швидше, повертаючись до спини.

Ми починаємо з контрольного вимірювання без підключення VPN і використовуємо це як базову лінію. Потім ми виставляємо кожен VPN через ті самі п’ять локацій, щоб побачити, яка з них має кращу або надійнішу швидкість.

Крім того, ми робимо деякий перегляд, трансляцію та працюємо над тим, як швидкості на папері переходять у реальний світ.

NordVPN

NordVPN раніше побили, коли мова йде про швидкість, як, наприклад, у нашій статті NordVPN проти IPVanish. Це не обов’язково тому, що NordVPN повільний, а тому, що це дико непослідовно від сервера до сервера.

Один сервер може досягти майже всієї вашої незахищеної пропускної здатності, тоді як інший у тому самому місці може зменшити вашу пропускну здатність до менш ніж десятої частини. Насправді це така проблема, що ми дали NordVPN нечесно згадку в нашому найшвидшому круговику VPN.

Принаймні частина цього питання, як ми вже згадували, завдяки начебто порушеному вибору сервера, який клієнт робить за замовчуванням. Наприклад, сервер Великобританії взагалі не працював, поки ми вручну не вибрали інший сервер, щоб отримати оцінку, яку ми зробили.

З урахуванням сказаного, NordVPN, безсумнівно, має довгий шлях у плані продуктивності та послідовності, але ми все-таки бачили в основному хороші швидкості цього разу. Кожен сервер, окрім Японії, перевищував швидкість завантаження у 100 Мбіт / с, і навіть Японія була лише на відстані волосся. 

Швидкість завантаження була іншою історією, однак Великобританія надає нам менше ніж один відсоток нашої пропускної здатності для завантаження. Незважаючи на це, нам все-таки вдалося отримати корисну продуктивність з кожного сервера, навіть переглядаючи HD відео без жодних проблем.

Маллвад

Мулвад був фактично швидшим більшу частину часу, коли формував з’єднання порівняно з NordVPN. NordVPN займає близько 10 секунд, тоді як Mullvad зазвичай займає п’ять-сім. Хоча це швидше, ніж NordVPN, воно все ще не надто вражає і насправді єдине місце, де Муллвад був швидшим, ніж NordVPN. 

Розташування: Ping (мс) Завантажити (Мбіт / с) Завантажити (Мбіт / с)
Незахищений (Сент-Луїс)8146.1511.4
Сент-Луїс23158.3210.36
Лондон108131,758.1
Амстердам146144.344.35
Південна Африка26291.173.05
Токіо172129,756.42

Хоча NordVPN, безумовно, має свої вади, коли справа стосується надійності та швидкості, Mullvad бореться ще більше. У Mullvad не було жодного сервера з більшою швидкістю завантаження, ніж NordVPN.

Однак є кілька серверів, де Mullvad зміг вибити NordVPN за швидкістю завантаження, а в деяких випадках і пінг. Наприклад, у Бразилії Муллвад поголив 20-ти хвилин пінг NordVPN і збільшив швидкість завантаження майже на 30 відсотків. 

Однак у більшості випадків швидкість завантаження є коротким, а NordVPN у Бразилії перевищує швидкість завантаження Mullvad більше ніж удвічі. Досвід перегляду Муллвада, безумовно, був терпимим, але порівняно з NordVPN помітно більша затримка приблизно на півсекунди при завантаженні веб-сайтів.

Круглі чотири думки

Як ми говорили на початку цього розділу, порівняння швидкості двох VPN є науковим завданням. Переглядаючи дані, NordVPN об’єктивно швидше, і ми можемо анекдотично підтримати це на основі досвіду, використовуючи обидві ці VPN.

Однак, NordVPN має ще більший потенціал. Якби не стан порушеного автоматичного вибору сервера, це було б ще менш конкуренцією. Ви можете прочитати більше про швидкість та витрачений потенціал NordVPN (а також побачити це порівняно з деякими найшвидшими варіантами на ринку) у нашому найкращому VPN для ігор.

Круглий: Точка швидкості для NordVPN

NordVPN логотип
Мулвад логотип

5

Безпека та конфіденційність

Заключний розділ – це те, що багато хто вважає, що це найважливіше: безпека та конфіденційність. Хоча вони зазвичай дають свої власні розділи у наших повних оглядах VPN, у наших збірках ми поєднуємо їх в один. 

Що стосується безпеки, то ми розглядаємо, які протоколи пропонують VPN та який рівень шифрування вони використовують. Крім того, ми перевіряємо наявність будь-яких витоків DNS або IP. 

Для конфіденційності ми перевіряємо всю політику конфіденційності кожного VPN, щоб побачити, яку інформацію вона збирає та як вона використовується.

NordVPN

Як ми бачили в нашому поєдинку NordVPN проти ExpressVPN, NordVPN має безпеку, яка може конкурувати з найкращими на ринку. NordVPN використовує протокол OpenVPN в парі з шифруванням AES-256, який вважається золотим стандартом безпеки VPN.

Хоча, можливо, не існує жодних варіантів вибору, коли мова йде про протокол або шифрування, ця конфігурація надійно захищена. Ми не змогли виявити витік DNS або будь-яке інше порушення безпеки під час тестування NordVPN.

Політика конфіденційності NordVPN є пристойно стислою та написана легко для читання, на відміну від майже нерозбірливих юридичних вимог, про які написано деякі політики конфіденційності. Що стосується використання VPN, вона не зберігає жодної вашої ідентифікації інформація. 

Більшість інформації, яку отримує про вас NordVPN, відбувається від створення вашого облікового запису, коли ви даєте електронний лист для реєстрації, але це легко може бути електронною поштою, яка все ще є відносно анонімною.. 

Існує також деяка інформація, зібрана на веб-сайті за допомогою файлів cookie, але ця інформація використовується для підтримки веб-сайту і, на жаль, сьогодні неминуча практика в Інтернеті..

Маллвад

Як і ціноутворення, це ще одна сфера, де Маллвад формує свій власний шлях і робить справи унікальним чином. Для створення облікового запису не потрібна адреса електронної пошти – або навіть пароль. 

Натомість ви просто натискаєте кнопку на веб-сайті Mullvad, на якій написано “створити обліковий запис”, і вам надається рандомізований 16-значний код. Цей код по суті є іменем вашого облікового запису та паролем, тому важливо якось зберегти його та зберегти його в безпеці.

Якщо ви користуєтесь опцією для оплати чимось на кшталт готівкою чи біткойнами, ви повністю анонімні Mullvad, і політика конфіденційності значною мірою не має значення. Будь-яка інформація, яку збирає Mullvad, жодним чином не прив’язана до вашого імені чи особи, якщо ви не вирішите використовувати спосіб оплати, який містить цю інформацію. 

Для входу в систему потрібен лише ваш випадково призначений код. Хоча це має переваги щодо конфіденційності, воно також вносить деякі унікальні проблеми. Для одного, якщо ви втратите цей код, ви втратили свій рахунок без реального способу відновлення.

Крім того, якщо хтось отримає цей код, немає можливості змінити його, щоб когось заблокувати. Натомість ви повинні отримати новий код та новий рахунок. Крім цієї цікавої та дуже анонімної системи управління обліковими записами, політика конфіденційності Mullvad також є найвищою лінією і заявляє, що жодна інформація про вас не реєструється через VPN.

Що стосується безпеки, то Mullvad використовує ту ж конфігурацію, що і NordVPN, причому OpenVPN використовується для протоколу та шифрування AES-256. Якщо вам цікаво дізнатися, що все це означає, не забудьте ознайомитись із нашими статтями шифрування та протоколів. Коротше кажучи, це чудове поєднання продуктивності та безпеки VPN.

П’ять круглих думок

Хоча NordVPN є надійним і надійним постачальником послуг, який добре поважає та захищає вашу конфіденційність, ми повинні надавати кредит там, де належить отримати кредит. Mullvad використовує унікальну систему, щоб допомогти максимально захистити конфіденційність своїх користувачів.

“Муллвад” діє таким чином, що, якщо ви вирішите, він не має інформації щодо того, хто ви є. Це означає, що для них буквально неможливо ідентифікувати вас будь-яким способом, який настільки ж приватний, як і онлайн.

Раунд: точка безпеки та конфіденційності для Mullvad

NordVPN логотип
Мулвад логотип

6

Фінальні думки

З остаточним рахунком чотири на один, NordVPN є явним переможцем у цьому матчі. NordVPN пропонує кращу цінність для тих, хто може заплатити заздалегідь за довгострокові плани, а також надає користувачам більше можливостей та контролю над тим, як працює VPN.

Переможець: NordVPN

Конфіденційність Mullvad не є другою, завдяки унікальному методу відстеження рахунків, але одного лише цього недостатньо, щоб компенсувати його більш низькі швидкості та більш складні установки та використання, порівняно з NordVPN. Однак якщо безпека та анонімність – це лише Ваша проблема, Mullvad може бути кращим варіантом.

Якщо у вас є досвід роботи з будь-яким із цих VPN, ми будемо раді дізнатись про ваші коментарі нижче. Як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me