Найкращі альтернативи TrueCrypt: 5 постачальників, які виконують роботу

TrueCrypt був безкоштовним відкритим кодом із відкритим кодом для шифрування протягом багатьох років. Однак після припинення роботи через кілька років багато користувачів все ще шукають заміну. У цьому посібнику з найкращими альтернативами TrueCrypt ми збираємося з п’яти улюблених, витягуючи з кращого списку програмного забезпечення для шифрування.


Від розеток TrueCrypt до фірмових дизайнів ми склали список програмного забезпечення для шифрування файлів, який захистить вас. Хоча деякі із наведених нижче варіантів мають платні плани, також є безліч безкоштовних інструментів. Тим більше, що всі наші вибори захистять ваші файли найновішими алгоритмами шифрування. 

Найбільш прямою заміною TrueCrypt є VeraCrypt, який є роздрібним колом оригінального програмного забезпечення. Він був розроблений з того, що залишилося від TrueCrypt, забезпечуючи дуже схожий досвід користувачів під час оновлення безпеки для захисту від сучасної кіберзлочинності. 

Якщо ви шукаєте простіший у використанні інструмент, Boxcryptor є надійною альтернативою. Хоча вам потрібно буде придбати підписку, щоб отримати доступ до всього, що пропонує Boxcryptor, ціна того варта. Boxcryptor – це хмарний інструмент шифрування, тобто він автоматично знаходить та шифрує папки для зберігання хмар на вашій машині.

Що таке TrueCrypt?

TrueCrypt – це програмне забезпечення для шифрування з відкритим кодом, яке дозволяло виконувати шифрування під час польоту. Він працював, створюючи віртуальний зашифрований диск у папці файлів. З цим налаштуванням він функціонував як програмне забезпечення для шифрування папок, а також повне програмне забезпечення для шифрування диска. 

Близько п’яти років тому це було припинено. Хоча ви все ще можете завантажити TrueCrypt, веб-сайт, на якому розміщується інсталятор, попереджає, що він більше не захищений, оскільки існує безліч проблем із безпекою, які не виправлені. Він навіть офіційно не підтримує Windows 10, тому можуть виникнути проблеми із запуском TrueCrypt в сучасних системах. 

Оскільки він був з відкритим кодом, багато розробників взяли код TrueCrypt і модифікували його або вбудували на нього, щоб створити виделки, про які ми поговоримо. 

Що сталося з TrueCrypt?

Історія TrueCrypt є кам’янистою, тому ми надамо вам скорочену версію. Випущений у 2004 році, TrueCrypt був побудований анонімною командою за кодом E4M. Однією особою, яка підозрюється в цій команді, був Пол Ле Ру, колишній програміст, який перейшов у картель, який був заарештований у 2012 році за звинуваченням у відмиванні грошей, вбивствах, торгівлі наркотиками тощо.. 

Ле Ру був нібито людиною, що стоїть за E4M, і хоча він заперечував причетність до TrueCrypt під час кримінального провадження, співробітники повідомили, що їм наказано використовувати TrueCrypt для шифрування жорстких дисків. 

Незабаром після первинного випуску команда розробників TrueCrypt отримала лист про припинення дії колишнього роботодавця Ле Ру, SecurStar, в якому заявлено про крадіжку інтелектуальної власності. Команда негайно припинила розвиток після. 

Незрозуміло, брав участь Ле Ру в TrueCrypt чи ні, але незалежно, команда, яка стоїть за цим програмним забезпеченням, швидко закінчила розробку. На щастя, існує ряд альтернатив TrueCrypt, деякі з яких – вилки оригінального коду, а інші – власні речі. 

Альтернативи TrueCrypt: вибір найкращого програмного забезпечення для шифрування з відкритим кодом

 1. VeraCrypt
 2. Boxcryptor
 3. Кріптоматор
 4. AxCrypt
 5. NordLocker

Вибираючи замінники TrueCrypt, ми розглядали в основному програмне забезпечення для шифрування диска, тобто програмне забезпечення, яке може шифрувати весь диск. При цьому важко знайти засоби шифрування на весь диск, які використовують сучасні заходи безпеки, тому ми розширили наші критерії, щоб врахувати інші аспекти. 

Безпека

Найважливішою областю при оцінці служби шифрування є безпека. Тут ми шукаємо не менше AES-256 шифрування для локального сховища та RSA-4096 для спільного використання (прочитайте наш опис шифрування, щоб дізнатися про них). Крім того, важливо, щоб сервіс знав нульовий пароль вашого головного пароля, особливо якщо вони потребують облікового запису. 

Корисність

Більшість програм із відкритим кодом для шифрування є складними у використанні, включаючи TrueCrypt. Додаючи Bitlocker до Windows 10, важливо, щоб програмне забезпечення для шифрування сторонніх виробників було безпечним та доступним. Наведені нижче варіанти слугують заміною TrueCrypt, але також є альтернативою Bitlocker, коли мова йде про зручність використання. 

Ціна

TrueCrypt був безкоштовним, тому ціна відіграє велику роль. Наші варіанти нижче включають найкраще безкоштовне програмне забезпечення для шифрування навколо, тобто ви можете створювати зашифровані файли та папки, не витрачаючи ні копійки. Є кілька варіантів, які стягують плату, але є або безкоштовні альтернативи, або надбавка того варта. 

Синхронізація хмарного зберігання

Нарешті, ми розглянули інтеграцію хмарного сховища. Хоча це не було аспектом TrueCrypt, це важливо для сучасного програмного забезпечення для шифрування. Більше того, як просто дозволяти вам скидати зашифровані файли у папку хмарного зберігання, ми шукали хмарність пам’яті про зберігання. Це означає, що програмне забезпечення для шифрування автоматично виявляє та додає, скажімо, додавання папок із таких служб, як Dropbox (читайте наш огляд Dropbox). 

1. VeraCrypt

VeraCrypt – це безкоштовне програмне забезпечення для шифрування файлів, яке легко є найкращою альтернативою TrueCrypt. Це тому, що це по суті TrueCrypt. Це роздрібнене відключене програмне забезпечення, яке пропонує подібні функції та звичний користувальницький інтерфейс, але із сучасними налаштуваннями безпеки. На додаток до шифрування на весь диск, VeraCrypt також може автентифікувати та шифрувати файли та розділи до завантаження Windows. 

veracrypt-review-drive-mount

Захищеність відмінна. VeraCrypt використовує інший пароль для кожного з вас зашифрованих розділів, зберігаючи головний пароль поряд із зашифрованим програмним забезпеченням у псуедо-випадковому вигляді. Вам ніколи не потрібно підключатися до будь-яких серверів для автентифікації, тобто ви можете використовувати VeraCrypt в автономному режимі і все ще розшифровувати свої файли. 

Прихований обсяг VeraCrypt та прихована ОС

Більше того, VeraCrypt надає правдоподібну заперечуваність завдяки своїй функції прихованого обсягу. Приховані томи складні, тому радимо ознайомитися з нашим повним оглядом VeraCrypt. Якщо коротко, толк можна приховати в томі. Це означає, що якщо хтось змусить вас передати головний пароль, ви все одно можете приховати свої конфіденційні дані. 

Ми любимо функції та безпеку VeraCrypt, а також звичний процес шифрування. Однак він не має сучасних зручностей, таких як інтеграція хмарного сховища. Наприклад, ви можете залишати файли у своїй папці OneDrive, але VeraCrypt не виявить папку самостійно (читайте наш огляд OneDrive). 

2. Boxcryptor

Boxcryptor максимально віддалений від TrueCrypt, але це все ще чудовий інструмент шифрування. Замість того, щоб бути з відкритим кодом та трохи незграбним, як, скажімо, BestCrypt, Boxcryptor – це роздрібний інструмент, створений для зручності використання. Він також не скупиться на функції та безпеку. 

boxcryptor-рахунок-посилання

По-перше, давайте поговоримо про ціну. Boxcryptor – це платне програмне забезпечення для шифрування, але доступний безкоштовний план. Безкоштовний план пропонує необмежене шифрування без обмежень щодо розміру файлів, хоча ви можете вибрати лише одне місце для своїх зашифрованих пристроїв. Крім того, безкоштовний план обмежений підтримкою спільноти і може бути встановлений лише на двох пристроях. 

Як ви бачите в нашому огляді Boxcryptor, оновлення платного плану варто того. Окрім шифрування імен файлів, платна послуга має підтримку електронної пошти, необмежену інтеграцію хмарного сховища та необмежену кількість встановлень. 

Крім того, це хмарне сховище, яке автоматично визначає місця для Box, Egnyte, SugarSync тощо (читайте наш огляд Egnyte, щоб дізнатися, чому ми оцінюємо це як найкращу службу EFSS). 

Boxcryptor більше зосереджений на хмарі, ніж на локальному шифруванні, але якщо ви не проти передати кілька кісток для дуже текучого інтерфейсу, варто коштувати. 

3. Кріптоматор

Cryptomator, як і TrueCrypt та VeraCrypt, – це програмне забезпечення для шифрування з відкритим кодом, хоча ви можете цього не знати відразу. Це дуже простий у використанні, дозволяє швидко створювати віртуальні диски та зберігати файли всередині них. Крім того, Cryptomator є безкоштовним, вимагаючи лише пожертви, коли ви завантажуєте інсталятор. 

cryptomator-review-encrypted-folder

На відміну від інших інструментів шифрування, які зберігають захищені файли у форматі власного файлу, у Cryptomator є те, що він називає «прозорим шифруванням». Ви можете бачити ієрархію того, як ваші файли шифруються, включаючи файл головного ключа. 

Звичайно, дані у файлах і папках є химерними, але ви все ще можете побачити, що відбувається. Важливо зазначити, що Cryptomator створює ієрархію папок. Структура оригінального каталогу прихована. 

Щодо того, як ви захищені, Cryptomator використовує AES-256 із захистом від скриптів для спроб грубої сили. Ви також не повинні турбуватися про втрату доступу до своїх зашифрованих файлів. Cryptomator не потребує реєстрації, а вихідний код було скопійовано незліченно разів. Навіть якщо команда розробників заграє, ви все одно можете розшифрувати свої файли.  

Cryptomator може бути найкращим програмним забезпеченням для шифрування з відкритим кодом, якщо мова йде про зручність використання. Ви можете прочитати наші повні думки про послугу в нашому огляді Cryptomator. 

4. AxCrypt

AxCrypt може обробляти шифрування інакше, ніж інше програмне забезпечення, але його безпека все ще є надійною. Як і Boxcryptor, AxCrypt – це платний інструмент шифрування з вільним планом, хоча він займає нижчі показники, ніж Boxcryptor. Хоча ви можете безтурботно користуватися безкоштовним планом, він має AES-128 на відміну від AES-256, тому ми рекомендуємо платний варіант. 

axcrypt-review-windows

Як і Boxcryptor, AxCrypt знає про папки для зберігання хмарних областей, які у вас уже є на вашій машині. Під час першого встановлення програми він знайде будь-які папки та додасть їх як ярлики в програму AxCrypt. 

Підтримка платформи теж відмінна. AxCrypt доступний у Windows, macOS, Google Play та App Store, що робить його чудовою альтернативою CipherShed для любителів Apple. 

У Windows AxCrypt служить альтернативою Bitlocker. Хоча ви можете використовувати додаток Windows для управління зашифрованими папками та файлами, набагато простіше просто використовувати Провідник Windows. AxCrypt інтегрується безпосередньо, що дозволяє вам клацнути правою кнопкою миші будь-який файл або папку, щоб почати процес шифрування. 

У AxCrypt є кілька питань, як ви бачите в нашому огляді AxCrypt. Це означає, що це простий у використанні інструмент шифрування, коли ви дізнаєтесь його химерності, і це досить дешево, щоб завантажитися. 

5. NordLocker

NordLocker займає останнє місце, тому що це майже далеко від TrueCrypt. Все-таки послугу варто згадати. Розроблена командою, яка стоїть за NordVPN – яка, як ви бачите в нашому огляді NordVPN, є однією з найкращих VPN – NordLocker забезпечує шифрування для ваших файлів і папок у хмарі. 

nordlocker-огляд-windows

Однак це забезпечує це за ціною. NordLocker – одна з найдорожчих служб шифрування, яка відображає диспетчер паролів Nord, NordPass (читайте наш огляд NordPass). Вільний план, на щастя, доступний, хоча він дозволяє лише зашифрувати до 5 Гб даних. 

Тим не менш, NordLocker вартий вашої уваги через надзвичайно простий у користуванні інтерфейс та можливості спільного використання. Хоча TrueCrypt та його вилки краще для локального шифрування, NordLocker краще для обміну зашифрованими файлами. Його обтічний робочий процес дозволяє легко надсилати та отримувати файли разом із колабораторами, зберігаючи їх у безпеці. 

Кілька приміток про програмне забезпечення для шифрування

Програмне забезпечення для шифрування чудово підходить для захисту локальних файлів. Якщо хто-небудь отримає доступ до вашого комп’ютера, він не зможе побачити ваші конфіденційні дані, якщо у них немає ключа для розшифровки ваших файлів. Однак, сучасне додаток для більшості програм для шифрування – із хмарним сховищем. 

Хмарні служби зберігання зберігають ваші файли на власних серверах, що викликає певні проблеми. А саме, постачальник хмарних сховищ може, якщо вони захочуть, переглядати ваші файли. Програмне забезпечення шифрування забезпечує вирішення місця, де ваші файли шифруються локально, перш ніж синхронізуватись із службою хмарного зберігання, що вибирається. 

Однак ви можете вбити двох цифрових птахів одним каменем. Використовуючи наш найкращий хмарний сервіс зберігання хмарних знань, Sync.com, ви зробите те саме. Як ви бачите в нашому огляді Sync.com, ваші файли шифруються локально, перш ніж надсилатись на сервери Sync.com, що в одній підписці обробляє завдання інструменту шифрування та незахищеного сервісу зберігання хмар.. 

Фінальні думки

TrueCrypt може бути вимкнено, але для заміни ваших файлів існує маса замін. VeraCrypt є найбільш прямою альтернативою, яка розробляється із залишків коду TrueCrypt. Зауваживши, Boxcryptor – це сучасна, зручна у користуванні робота, яка коштує трохи грошей, але має функції, щоб виправдати цю ціну. 

Для нас Boxcryptor є найкращим для більшості користувачів, хоча VeraCrypt є більш прямою заміною. Частина безпеки в Інтернеті – це надання простих у використанні інструментів, щоб кожен, технік чи ні, міг їх використовувати. На цьому фронті Boxcryptor перевершує. 

Яка альтернатива TrueCrypt вас найбільше цікавить? Чи є якісь вилки, які ми пропустили? Повідомте нас у коментарях нижче та, як завжди, дякую за прочитане. 

TrueCrypt FAQ

 • Чому вимкнули TrueCrypt?

  TrueCrypt вимкнувся після отримання від SecurStar листа про припинення дії, в якому сказано, що команда розробників TrueCrypt використовує код, яким він володіє. Замість того, щоб боротися, TrueCrypt негайно зупинив розвиток.

 • Наскільки безпечно TrueCrypt?

  TrueCrypt був захищеним, коли він активно підтримувався. Однак з 2014 року жодних оновлень не було, тобто потенційні прогалини в програмному забезпеченні не були виправлені. Станом на 2019 рік TrueCrypt не є безпечним для використання.

 • Для чого використовується TrueCrypt?

  TrueCrypt використовувався для шифрування на весь диск та на розділ-диск, коли він активно підтримувався. Однак програмне забезпечення було скасовано станом на 2019 рік, останнє оновлення у 2014 році. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me