Найкраще програмне забезпечення для шифрування 2020 року: Boxcryptor, NordLocker та багато іншого

Що стосується захисту даних від кіберзлочинності, важко перемогти програмне забезпечення для шифрування. Хоча вам слід використовувати захищений антивірус, менеджер паролів та VPN, найкращий спосіб захистити свої файли – це зашифрувати їх безпосередньо. У цьому посібнику ми збираємося зламати найкраще програмне забезпечення для шифрування, щоб ви могли захистити свої дані. 


У нас є шість варіантів, деякі з яких безкоштовні, а інші – платні. Незважаючи на те, кожен подає на стіл свій унікальний нюх, будь то в особливостях, зручності чи безпеці. Ми дамо короткий огляд кожного програмного забезпечення, тому, якщо ви хочете дізнатися більше, обов’язково прочитайте наш спеціальний огляд. 

Якщо ви хочете пропустити хоопла, тоді підпишіться на рахунок в Boxcryptor. Хоча вам потрібно буде заплатити за преміальний план, щоб отримати все, що може запропонувати Boxcryptor, ціна того варте того. Від зручності використання, особливостей до безпеки, Boxcryptor отримує все в порядку, тому якщо ви хочете швидкий фрагмент програмного забезпечення, це саме для вас. 

Найкраще програмне забезпечення для шифрування

  1. Boxcryptor
  2. Кріптоматор
  3. NordLocker
  4. AxCrypt
  5. BitLocker
  6. VeraCrypt

1. Boxcryptor

На ринку, повному програмного забезпечення для шифрування з відкритим кодом, Boxcryptor застосовує більш комерційний підхід. Хоча не настільки гнучка в технічних горіхах, Boxcryptor доповнює це функціонально закритою системою, яка працює в будь-яких обставинах. Ціноутворення теж правильне, із щедрим безкоштовним планом та низькими ставками для бізнесу. 

boxcryptor-slider1

Найбільше вирізняється доступність Boxcryptor. Він бере технічну частину програмного забезпечення та робить її доступною. Коли ви встановите додаток, він одразу знайде хмарні папки для зберігання даних, встановлені у вашій системі, і додасть їх як місцеположення. Звідси просто перетягнути файли та папки в потрібне місце; вони будуть зашифровані автоматично. 

boxcryptor-рахунок-посилання

Спільний доступ – це вітер, коли Boxcryptor підтримує понад 30 хмарних служб зберігання даних, але ви також можете безпосередньо обмінюватися зашифрованими файлами. Кінцевому користувачеві, звичайно, знадобиться аккаунт Boxcryptor для доступу до зашифрованих даних. Однак зробити це абсолютно безкоштовно. Оскільки Boxcryptor підтримує обмежений безкоштовний план, безпечний обмін особистими даними не є проблемою. 

Boxcryptor відбиває все, ну, ящики мають бути з розумною ціною, відмінною безпекою та чудовою підтримкою платформи. Ви можете прочитати наш повний огляд Boxcryptor, щоб дізнатися більше, або взяти безкоштовний план, щоб побачити, як вам це подобається.

2. Криптоматор

Cryptomator – одна з багатьох вилок TrueCrypt, що входить до числа наших найкращих варіантів TrueCrypt. Незважаючи на відсутність функцій у порівнянні з Boxcryptor, Cryptomator компенсує це чудовою юзабіліті та надійною безпекою. Якщо ви шукаєте безкоштовний інструмент шифрування, Cryptomator – це для вас. 

cryptomator-review-encrypted-folder

На відміну від Boxcryptor, Cryptomator є абсолютно безкоштовним. Ви можете пожертвувати на використання програмного забезпечення, якщо ви не хочете, але це не потрібно. З огляду на те, наскільки простий у використанні Crytomator, той факт, що він безкоштовний, шокує. Однак, відсутність цінника має декілька застережень, а саме, що стосується особливостей. 

Cryptomator – не найкраще програмне забезпечення для шифрування через відсутність інтеграції із сторонніми службами. Ви можете зберігати свої файли за допомогою будь-якої хмарної служби, але замість генерування єдиного зашифрованого склепіння Cryptomator створює ієрархію папок. Це може зробити перетягування файлів у відповідну папку трохи незграбним. 

Тим не менш, Cryptomator безкоштовний, незважаючи на те, що він відчуває себе платним програмним забезпеченням. Вам не вистачає повного дискового шифрування, але що стосується безкоштовного шифрування файлів, Cryptomator важко перемогти. Ви можете прочитати наш повний огляд Cryptomator, щоб дізнатися більше, або завантажити та сфотографувати його самостійно.

3. NordLocker

NordLocker – це остання компанія Tefincom, гігантська технологічна компанія, що стоїть за NordVPN та NordPass. Хоча NordLocker не настільки багатий на функції, як його віртуальний приватний мережевий аналог, він все-таки є розумним інструментом шифрування файлів.. 

nordlocker-огляд-windows

Він складає наш список через його простоту використання. У NordLocker є інтерфейс Windows Explorer, який відображає ваші зашифровані файли та папки. На відміну від Cryptomator, вас попросять створити шафки, які зберігаються як єдині файли на вашому комп’ютері. Хоча вони виглядають як один файл у зашифрованому вигляді, ваш шафка може мати повну ієрархію папок.

nordlocker-огляд-створення-шафка

Безпечні дані не є проблемою для NordLocker, безмежне розширення файлів та підтримка розміру. Однак за привілей цієї безмежної підтримки вам доведеться заплатити досить копійки. Незважаючи на те, що він має обмежений безкоштовний план, NordLocker – це одне з найдорожчих пакетів програмного забезпечення для шифрування, яке налічує майже 10 доларів на місяць. 

Безкоштовний план теж схожий на пробну версію, оскільки NordLocker обмежує ваші дані лише 5 Гб. Незважаючи на це, програмне забезпечення стоїть вище своїх конкурентів із чудово інтуїтивним інтерфейсом. Ви можете прочитати наш огляд NordLocker, щоб дізнатися більше про це або завантажити безкоштовний план, щоб побачити, як вам це подобається.

4. AxCrypt

Спочатку випущений у 2001 році, AxCrypt є одним із найстаріших доступних програм для шифрування. Це надійний інструмент із безліччю варіантів безпеки та конфіденційності. Однак вам потрібно буде потрапити в траншеї, щоб він був максимально ефективним. Параметри за замовчуванням, які встановлює AxCrypt, залишають деякі ваші файли вразливими. 

axcrypt-review-folder-location

Це зводиться до того, як AxCrypt обробляє вкладені папки. За замовчуванням AxCrypt не шифрує папки в зашифрованій папці. Це означає, що ви можете перетягнути кілька папок під батьківську папку, і вони не будуть зашифровані. На щастя, ви можете увімкнути опцію “включити підпапки”, щоб обійти цю проблему. 

Інакше AxCrypt чудовий. Доступні безкоштовні та преміальні плани, хоча ми рекомендуємо платну версію. Він надає можливість між шифруванням AES 128-бітним або 256-бітним, а вільний план має лише перший. Проте воно використовує шифрування AES, тому ваші файли захищені. 

axcrypt-review-windows

AxCrypt не вистачає в декількох ключових областях, що надалі входить у наш список. Незважаючи на це, це гідний вибір програмного забезпечення для шифрування. Безкоштовний план є щедрим, незважаючи на те, що він менш безпечний, а варіанти спільного доступу – прекрасні. Ви можете дізнатися більше про них у нашому огляді AxCrypt або завантажити безкоштовну пробну версію, щоб побачити, як вам це подобається.

5. BitLocker

Якщо ви шукаєте простий у використанні фрагмент програмного забезпечення для шифрування, він не стане більш зручним, ніж BitLocker. Якщо ви не знаєте, BitLocker – це інструмент шифрування, що постачається разом із усіма версіями Windows. Хоча це не так здорово, що стосується шифрування файлів, BitLocker має можливість шифрувати весь том. 

windows-bitlocker

Через це ми б не називали це програмним забезпеченням для шифрування файлів, як інші параметри цього списку. Хоча ваші файли технічно зашифровані, BitLocker не обробляє їх на рівні файлів чи папок. Швидше, це інструмент шифрування диска, який може захистити весь жорсткий диск або певний об’єм на жорсткому диску. 

Однак, ви не повинні просто використовувати BitLocker без побоювань. Оскільки він не просто зашифровує файли, BitLocker сприйнятливий до атак холодного завантаження, коли зашифрований диск завантажується зі змінного носія. Крім того, ключі BitLocker зберігаються в системній пам’яті, що піддає їх подальшим атакам. 

Хоча вам слід знати про ці проблеми безпеки, вони не повинні відвертати вас від BitLocker. Оскільки він зосереджений на локальному рівні, зловмиснику потрібно буде отримати доступ до вашої машини, щоб скасувати шифрування. BitLocker все ще є прекрасним інструментом для користувачів Windows Pro та Enterprise, яким потрібно шифрування на весь диск.

6. VeraCrypt

VeraCrypt – це одна з найпопулярніших доступних вилок TrueCrypt, яка базується на вихідному коді TrueCrypt після того, як він був скасований у 2014 році. Хоча VeraCrypt важкий у користуванні, він налаштовується дуже широко, що робить його одним з найкращих програм для шифрування технологій..

veracrypt-review-drive-mount

Перш ніж перейти до функцій, слід зазначити, що VeraCrypt – це абсолютно безкоштовний фрагмент програмного забезпечення для шифрування. У ньому відсутні деякі функції якості життя, які спостерігаються у Boxcryptor та NordLocker, але за низьку ціну безкоштовно важко поскаржитися. Ви можете пожертвувати на проект, якщо хочете, який направляється безпосередньо до невеликої команди розробників. 

На відміну від вищезазначених інструментів, VeraCrypt забезпечує шифрування файлів, а також шифрування на весь диск та систему. Однак це все обробляє Windows як об’єм. Потрібно створити том і вказати його розмір, перш ніж зберігати там будь-які файли. Незалежно від того, скільки даних зберігається в обсязі, вони відображатимуться як розмір, який ви вказали під час налаштування програмного забезпечення. 

Існує кілька унікальних особливостей, коли мова йде про правдоподібну заперечуваність. Ви можете приховати гучність в томі, якщо ви хочете, і навіть операційну систему в операційній системі. 

Це означає, що навіть якщо хтось особисто погрожував вам, ви можете завантажитися на підроблену ОС або том замість реального. Ви можете дізнатися більше про це у нашому повному огляді VeraCrypt. 

Що таке програмне забезпечення для шифрування?

Програмне забезпечення для шифрування – це саме те, що звучить: програмне забезпечення, яке дозволяє шифрувати ваші файли та папки. Однак існує кілька різних типів програмного забезпечення для шифрування. Найпоширенішим є програмне забезпечення для шифрування файлів, яке, як випливає з назви, дозволяє шифрувати файли та папки. 

Тут важливо зазначити, на якому рівні відбувається шифрування. Windows або будь-яка операційна система, яку ви використовуєте, все ще може обробляти зашифрований файл або папку так, як ніби це будь-який інший файл. Ці інструменти шифрування є найбільш практичними для обміну даними, оскільки вам не потрібно шифрувати весь диск, щоб ділитися кількома файлами. 

Якщо ви хочете зашифрувати лише один файл, вам потрібно буде використовувати програмне забезпечення для шифрування файлів. З іншого боку, шифрування диска схоже на резервне копіювання в Інтернеті. Замість обробки файлів і папок програмне забезпечення для шифрування диска може забезпечити весь жорсткий диск або об’єм. 

Програмне забезпечення для шифрування томів – це те, про що ви повинні ставитись для даних сидячих даних або даних, до яких вам не потрібен постійний доступ. Це гарантує безпеку всього вашого диска та його ієрархії, тому такі речі, як структура папки та назви файлів, не будуть читатими, поки дані не розшифруються.

Вибір найкращого програмного забезпечення для шифрування

Вибір найкращого програмного забезпечення для шифрування розпочався з безпеки. Ядром повинно бути 256-бітове шифрування AES, оскільки програмне забезпечення, що використовує що-небудь менше, не варто витрачати час. Для нас стурбованість полягає не в локальному шифруванні, а в тому, як аутентифікувати ваш обліковий запис і як синхронізувати зашифровані файли на різних пристроях. 

Більшість програм для шифрування захищені, і якщо ви дотримуєтесь будь-якого з перерахованих вище варіантів, ви будете добре. Програмне забезпечення, яке дозволяє використовувати хмарові та обмінюватися файлами, становить більший ризик, оскільки ви активно переносите зашифровані файли через Інтернет. Для того, щоб одержувач розшифрував файл, їм потрібен ключ, який також передається разом із файлом. 

Поза безпекою, ключовою проблемою є юзабіліті. Програмне забезпечення для шифрування файлів може бути приголомшливим, тому необхідний спрощений процес шифрування. Зрештою, захист даних не повинен бути складним.

Нарешті ми розглянули ціну. Windows включає свій безкоштовний інструмент шифрування BitLocker, і є безліч безкоштовних сторонніх інструментів шифрування. Ми не проти програмного забезпечення для шифрування, яке стягує плату. Однак якщо він вирішив це зробити, плата повинна бути виправдана додатковими функціями, більш глибокою інтеграцією та дуже зручним інтерфейсом.

Як зашифрувати файли

Зокрема, для шифрування файлів потрібне програмне забезпечення для шифрування файлів. Як згадувалося вище, це програмне забезпечення, яке обробляє файли та папки, а не весь диск або об’єм диска. Процес дещо змінюється в різних частинах програмного забезпечення. Однак у Windows зазвичай можна обробляти речі за допомогою Провідника Windows. 

Хоча ви хочете звернути увагу на кілька речей, зокрема, якщо мова йде про зашифровані папки. Тільки тому, що папка зашифрована, не обов’язково означає, що папки, що містяться в ній, теж зашифровані. Більшість сучасних програмних засобів вирішує проблеми з папками, але врахуйте це, намагаючись захистити свої файли. 

Шифрування файлів може не бути побічним продуктом шифрування папок, тому перевірте в зашифрованій папці, щоб переконатися, що ваші дані захищені. У кращому випадку програмне забезпечення, яке ви використовуєте, створить єдиний файл, який містить дані для ваших файлів, папок та структури папок, які ви зможете встановити за допомогою програмного забезпечення.

Фінальні думки

Існує маса варіантів, коли мова йде про програмне забезпечення для шифрування, незалежно від того, хочете ви перейти з відкритим кодом або дотримуватися Windows BitLocker. Поки ви переходите до однієї з наших вище пропозицій, ви будете захищені. Зважаючи на це, ми рекомендуємо Boxcryptor найбільше не тільки тому, що він простий у використанні, але також є багатим. 

Як ти думаєш, хоча? Чи є програмне забезпечення, яке ми пропустили? З яким варіантом ви збираєтесь? Повідомте нас у коментарях нижче та, як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me