Найкраще безкоштовне антивірусне програмне забезпечення 2020

Від викрадення веб-переглядачів до ботнетів, кіберзлочинність лютує. Для боротьби з ним потрібен захищений антивірус, який зазвичай постачається з здоровенною ціною. Ось чому ми склали посібник з найкращого безкоштовного антивірусного програмного забезпечення на ринку.


Є заслуга в модернізації, включаючи функції та більш досконалу інфраструктуру безпеки, але, для цього посібника, ми орієнтуємося на п’ять найкращих варіантів, які ви можете отримати за низьку ціну безкоштовно. Ми поговоримо про все, від особливостей до захисту та надамо плюси та мінуси кожного з варіантів.

Хоча оцінка безкоштовного антивірусного програмного забезпечення відрізняється. Особливості, які є звичайними для платного програмного забезпечення, не очікується, і наполегливі клопотання про оновлення не бажані. Перш ніж потрапити до нашого списку, ми вирішимо визначити, як ми зробили свій вибір, і дамо вам кілька роздумів щодо оновлення до платних аналогів.

Більше про:

  • Найкраще антивірусне програмне забезпечення 2020
  • Найбезпечніше антивірусне програмне забезпечення 2020
  • Найкращий антивірус для Android 2020

Найкраще безкоштовне антивірусне програмне забезпечення в 2020 році

Вибір найкращого безкоштовного антивірусного програмного забезпечення

Існує багато безкоштовних антивірусних варіантів, але не всі вони внесуть наш список. Це не питання розміру списку чи загальної якості, а функції. Деякі антивіруси, такі як Malwarebytes, не захищають від загроз у режимі реального часу. Вони використовуються виключно для видалення зловмисного програмного забезпечення, яке вже є на вашому комп’ютері.

Ці варіанти залишаються поза цим списком. Першим нашим критерієм є те, що антивірус сканує вашу машину, а також забезпечує моніторинг у реальному часі. Кібербезпека стосується запобігання, а безкоштовні параметри, які сканують вашу машину, випадають на цій передній панелі.

Очевидно, ми дивимося на ціну. Антивірус повинен бути безкоштовним, а не пробною або обмеженою версією платного програмного забезпечення. Однак ми також дивимося на шляхи оновлення. Очікується, що деякі функції не будуть включені у безкоштовну пропозицію, тому ми хочемо знайти логічний спосіб їх придбання.

Особливості мають значення, але не так багато, як деякі інші сфери. Поки антивірус забезпечує захист у режимі реального часу та видалення зловмисного програмного забезпечення, ми підтримуємо вміст. За додаткові функції, такі як довгий список від AVG, отримуєте бонусні бали.

І нарешті, ми дивимось на захист. Ми будемо використовувати номери з наших антивірусних оглядів для довідок, де ми протестували платних аналогів. Безкоштовні антивіруси в середньому приблизно на 1 до 2 відсотки менш ефективні. Коли будуть доступні результати лабораторії для безкоштовного антивірусу, ми це зауважимо.

Безкоштовно проти оплаченого

Тут є місце для безкоштовного антивірусного програмного забезпечення. Вони працюють трохи гірше, ніж їхні платні колеги, і часто мають обмежений набір функцій, тому вони найкращі при пробній основі.

За нашою логікою є кілька причин. Перший – це зловмисне програмне забезпечення з нульовим днем Це напади, які виникають в той же день, коли стає відомо про подвиг. Оскільки зловмисне програмне забезпечення не знаходиться в базі даних антивірусу, воно не може посилатися на нього, щоб знати, чи програмне забезпечення загрожує чи ні.

Антивіруси використовують моніторинг поведінки для вирішення проблеми. Якщо програмне забезпечення діє як зловмисне програмне забезпечення, яке зіткнулося з антивірусом, воно поставить прапор для перевірки. Часто безкоштовна система моніторингу не настільки складна, що залишає вас вразливими до атак з нульовим днем.

Так само ви отримуєте рудиментарний брандмауер, менше заходів захисту та коротший список перевірок під час сканування. Це залежить від антивірусу і різниця становить лише кілька відсоткових пунктів ефективності, але він все ще є.

Окрім кращої безпеки, платні антивіруси оснащені більшим набором функцій, серед яких найголовніше фішинг та захист від компенсації. Деякі антивіруси, такі як Касперський, також вимагають кращого захисту веб-камери. Це був наш перший вибір у нашому посібнику про те, як захистити свою веб-камеру.

Кращі показники захисту та перелік активних заходів безпеки більш ніж виправдовують ціну. Якщо ви компетентний веб-користувач і регулярно стежите за тим, що на вашому жорсткому диску, проте безкоштовний антивірус захистить вас. Це означає, що якщо ви зберігаєте конфіденційні дані або завантажуєте кілька фільмів з нашим найкращим VPN для торрентінгу, оновлення до платного антивірусу варто того.

1. AVG Antivirus Free

AVG – це наш вибір для безкоштовного антивірусу. Він не робить все винятково, але охоплює всі основи так, як це робить мало хто. Ви отримуєте повну лінійку захисту, включаючи кілька варіантів сканування, захист у реальному часі та сканування продуктивності.

Основами є захист файлів і поведінки AVG. Кожен файл, що входить на ваш жорсткий диск, сканується, завантажений він з Інтернету або переміщений із зовнішнього жорсткого диска. Програми на вашому комп’ютері та веб-сайтах, які ви відвідуєте, контролюються екраном поведінки від шкідливих дій.

Не містить AVG

AVG також включає свій веб-захист та електронну пошту. Веб-щит захищає від завантажень та веб-атак, які можуть не потребувати введення користувача. Наприклад, це заблокує зловмисне завантаження, яке ви не починали. Щит електронної пошти працює проти фішингу, а також небезпечних зображень та вкладень.

AVG називає ці «компоненти», і ви можете налаштувати їх. Ви можете їх увімкнути або вимкнути та встановити, як вони функціонують на вашій машині. Наприклад, файловий щит дає вам параметри, коли відбувається сканування, наскільки глибоко воно повинно пройти та певні дії, які відбуваються, коли з’являється зловмисне програмне забезпечення.

Режими сканування теж вражають. AVG має шість варіантів: основне сканування, глибоке сканування, сканування USB, сканування файлів чи папок, сканування продуктивності та сканування під час завантаження. Нас вражають ці варіанти на платній основі, а тим більше безкоштовні.

Він також має хороші лабораторні результати. У своїй оцінці травень AV-Test зафіксував 100-відсоткове блокування нульового дня та широко розповсюдженого зловмисного програмного забезпечення. У червні AVG мав проблеми із шкідливим програмним забезпеченням із нульовим днем, проте блокував лише 98,3 відсотка зразків.

Компанія MRG Effitas погоджується з цими висновками, присвоївши AVG сертифікат рівня 2 у своєму повноцінному аналізі Q1. Коли ми переглянули дані в нашому огляді AVG, ми виявили, що це не забороняє зловмисне програмне забезпечення, воно просто пройшло час, перш ніж його було заблоковано.

Оскільки це всебічний чудовий безкоштовний антивірус, ми рекомендуємо AVG. Він також має безкоштовну 30-денну пробну версію Internet Security, яка також захищає від сканування програм, використання веб-камери та багато іншого.

2. Безкоштовний антивірус Касперського

Касперський не рекламує свій безкоштовний антивірус, але він доступний для завантаження для всіх охочих. Він має те, що Касперський характеризує як “основний захист”, тобто блокує підозрілі веб-сайти та поширені віруси.

У реальному світі це означає використання хмарної бази даних Kaspersky зловмисного програмного забезпечення для сканування комп’ютера. Він також забезпечує захист у режимі реального часу, але не контролює поведінку. Однак у більшості випадків цього достатньо.

Касперський-Вільний

Безкоштовна версія програмного забезпечення Касперського проста. На головному екрані є кнопки для сканування та оновлення баз даних. Клацання “більше інструментів” внизу відкриває більше варіантів. Ви можете активувати екранну клавіатуру для захисту від кейлогерів, переглядати карантиновані файли та відстежувати статистику бази даних Касперського з меню.

Ви також знайдете багато інших варіантів, але вони зарезервовані для оплати клієнтів. Серед заблокованих функцій – мережевий монітор та рятувальний диск Kaspersky, який є способом очищення машини, коли вона критично заражена.

Налаштування – це те, де Касперський сяє у своїй безкоштовній пропозиції. Ви отримуєте контроль над скануванням за допомогою швидких, повних та націлених варіантів, а також автоматичних сканувань для зовнішніх пристроїв. Ви також можете налаштувати різні області захисту, такі як фішинг-фільтр.

Касперський отримав відмінні оцінки від лабораторій, до яких ми посилаємось. Вона отримала ідеальні 18 балів від AV-Test під час червневої оцінки захисту, продуктивності та зручності використання. У тестах на ефективність він виявився кращим, ніж середній показник по галузі, тобто він не повинен сильно сповільнювати роботу машини.

У платному варіанті Касперського дуже багато подобається, зокрема захист веб-камери та монітор мережі. І все-таки вільний план чудово підходить для того, що він є. Ви можете прочитати наш огляд антивірусу Касперського, щоб дізнатися про оновлення.

3. Безкоштовна версія Bitdefender Antivirus

Bitdefender – це наш перший вибір найкращого антивірусного програмного забезпечення з багатьох причин, включаючи його гладкий інтерфейс, відмінні показники захисту та включений менеджер паролів, хоча це не на рівні кращих менеджерів паролів.

Однак безкоштовна версія цього кредиту не отримує. Це чудово, але не настільки чудово, як платний колега. Незважаючи на це, ми можемо заробити номер три у нашому списку за простий у користуванні інтерфейс та той самий відмінний захист, який пропонує платна версія.

Без Bitdefender

Вона включає в себе сканування та захист у реальному часі від зловмисного програмного забезпечення, відомого в базі даних Bitdefender, а також моніторинг поведінки на основі того, з чим стикався Bitdefender. Широкий захист захищатиме від небезпек, таких як викупне програмне забезпечення, але у безкоштовної версії немає функцій, спрямованих на різні загрози.

Головним чином, у вас не вистачає багатошарового захисту від випробувань. Платні версії Bitdefender захищають конкретні папки від доступу невідомих додатків. Це захищає від бридкого шифрування файлів, якого має на меті здійснити криптовалюта.

Але все-таки є що подобатися. Bitdefender Free включає захист від фішингу та захист від шахрайства. Захист від фішингу відстежує веб-сайти, які ви відвідуєте, і попереджає про можливі схеми. Захист від шахрайства захищає вас від спроб фішингу, які мають на меті перенаправити вас з законного веб-сайту, який відомий як фармація.

Хоча інтерфейс Bitdefender занадто простий, і саме тому він займає нижнє місце у нашому списку. Ви можете сканувати всю вашу систему або перетягувати файли, щоб спеціально їх сканувати. Це проста система, яку ми можемо оцінити, але це майже не той рівень контролю, який ви отримуєте за допомогою Касперського або AVG.

Він має чудові результати захисту, як ми бачили в нашому огляді Bitdefender Antivirus. Це було на 100 відсотків ефективним проти зловмисного програмного забезпечення та повсюдного поширення зловмисного програмного забезпечення в квітневому аналізі AV-Test. Середній показник по галузі в той час становив 99,5 відсотка.

Вона також отримала сертифікацію рівня 1 від MRG Effitas в своєму аналізі повного спектру за перший квартал 2018 року. Із 18 перевірених антивірусів лише четверо отримали сертифікацію високого рівня, тобто Bitdefender заблокував усі загрози.

У Bitdefender Free є кілька помилок у своїх варіантах, але важко поскаржитися, не витрачаючи ні копійки. Він все ще має чудовий захист та активну безпеку, з простим у користуванні інтерфейсом для завантаження. Корисно завантажити його і побачити, чи варто вам оновити пакет, наприклад Total Security.

4. Windows Defender

Користувачам Windows пощастило. Популярна операційна система постачається з одним з кращих попередньо встановлених безкоштовних антивірусів. Windows Defender включає повне сканування системи, цільове сканування та захист у режимі реального часу на робочому столі та у веб-переглядачі.

Він також поставляється із SmartScreen, якщо ви використовуєте Microsoft Edge. Ось звідки береться захист на основі браузера. Якщо ви використовуєте щось інше, вам не пощастило, але ми виявили Chrome найбезпечнішим доступним веб-переглядачем..

Windows-Defender

Defender використовує хмарний захист для вашого пристрою. Нове шкідливе програмне забезпечення, з яким він стикається, завантажується в хмарну базу даних, на яку Windows посилається на своє сканування. База даних оновлюється майже щодня.

Захист у режимі реального часу відстежує ваші активні процеси та використовує моніторинг поведінки, щоб визначити, чи є щось шкідливе. Ви можете вимкнути захист у режимі реального часу, але Defender поверне його знову через короткий проміжок часу.

Якщо у вас виникли зловмисні програми, ви можете налаштувати Defender звітувати про це в Microsoft. Налаштування, на щастя, можна вимкнути, і ви можете подавати зразки вручну. Деякі зразки містять особисту інформацію, про яку захисник запитає вас перед відправленням.

Сюди також входить захист від захисного програмного забезпечення. Цей параметр називається “контрольований доступ до папки”. Замість того, щоб додавати папки для захисту від антивірусу, Defender автоматично блокує все, що здається підозрілим, від зміни ваших файлів. Однак ви можете додати винятки.

Захист від вибухового програмного забезпечення теж здається хорошим. Захисник заблокував усі 29 зразків MRG Effitas під час його аналізу в повному спектрі за 2 квартал 2018 року. В цілому йому було присвоєно сертифікат рівня 2, тобто заблоковано щонайменше 98 відсотків усіх зразків.

У нього виникли проблеми з потенційно небажаними програмами та рекламним ПО, однак він пропускав один із 20 тестованих зразків. З іншого боку, Касперський пропустив шокуючу дев’ять зразків під час цього ж випробування. Проте в минулому були кращі результати.

На відміну від багатьох служб Microsoft, ви не змушені використовувати Defender. Якщо ви встановите інший антивірус, він буде завантажений, а деякі функції Defender не будуть доступні. Сюди входить брандмауер Microsoft, якщо ваш антивірус постачається з ним.

Налаштування, де ви хочете використовувати інший антивірус, але все ще хочете використовувати брандмауер Windows, може бути складно налаштувати..

Адже антивірус, включений до Windows, важко стукати Defender. Надзвичайно добре блокувати зловмисне програмне забезпечення в режимі реального часу та має гідні функції для завантаження. Хоча не в масштабі інших антивірусів, це хороший інструмент, якщо у вас нічого більше немає.

5. Безкоштовний антивірус Avast

Avast придбав AVG у 2016 році в розмірі 1,3 мільярда доларів. Вони поділяють однакову інфраструктуру безпеки, але підтримують різні інтерфейси та функції. Нам більше подобається інтерфейс AVG, але Avast також дуже добре справляється. Його безкоштовний пакет має чудові результати захисту та хороший перелік функцій для завантаження.

Існує чотири режими сканування зі спеціальною областю сканування для налаштування власних налаштувань. Ви отримуєте повне сканування, цільове сканування, сканування під час завантаження і, наші улюблені, розумні. Інтелектуальне сканування перевірить ваш комп’ютер на предмет зловмисного програмного забезпечення, проблем продуктивності, загроз бездротового зв’язку тощо. Це єдине відвідування для налаштування ПК.

Без Avast

Кожен з сканів також має свої налаштування, включаючи евристику та області сканування. Ви можете встановити пріоритет сканування, щоб Avast також не сповільнив вашу машину. Він включає стійкий кеш, який може пришвидшити час сканування після первинного сканування, тому ви повинні побачити підвищення продуктивності після першого використання.

Якщо ви використовуєте доданий браузер Avast Secure, ви також можете скористатися безкоштовним менеджером паролів. Це не так добре, як Dashlane (читайте наш огляд Dashlane), але це напрочуд надійний менеджер паролів, враховуючи, що він безкоштовний. Він може зберігати паролі, нотатки та кредитні картки, але вам потрібно буде перейти до платної версії, щоб розблокувати моніторинг паролів.

Avast включає розділ продуктивності, який скануватиме ваш комп’ютер на наявність непотрібних файлів. Це не так добре, як AVG TuneUp, але ця послуга коштує величезної премії. Знову ж таки, як безкоштовне включення, це приємно бачити.

Усі ці функції показують цінність Avast. У ньому є багато варіантів очищення вашого ПК, виявлення зловмисних програм та забезпечення безпеки під час використання Інтернету. З цієї причини нам подобається безпечний браузер. Це браузер на основі хрому, який за замовчуванням включає менеджер паролів, блокувальник оголошень тощо.

Але це має скелясті результати лабораторії. AV-Test показав, що це лише 98,9 відсотка ефективності проти зловмисного програмного забезпечення нульового дня, що не перевищує середнього показника в 99,5 відсотка, але це було 99,9 відсотка ефективності проти еталонного набору AV-Test.

Компанія MRG Effitas дивно отримала сертифікацію рівня 1 під час аналізу повної спектральності Q2. Він заблокував усі зразки зловмисного програмного забезпечення, але дозволив вісім із 20 зразків PUA та рекламного ПЗ, які тестував MRG Effitas. Схоже, провал не вплинув на остаточну сертифікацію.

Результати лабораторії, однак, не жахливі. Avast має довгий перелік функцій, що робить його гідним розгляду. Ви можете дізнатися більше про платну версію в нашому огляді Avast Pro або зареєструватися безкоштовно за допомогою акаунта.

Фінальні думки

Безкоштовні антивіруси займають цікаве становище на ринку. Вони є гарним інструментом захисту від загальних загроз, але не мають сили захищати від усього. Хоча такі параметри, як Avast і AVG, мають чудові функції, інші, такі як Касперський і Bitdefender, пропонують кращий захист.

На щастя, всі варіанти безкоштовні, тому ви можете завантажити кожен і знайти той, який вам найбільше сподобався. Не забудьте встановити лише один за одним, хоча кілька антивірусів можуть створювати серйозні проблеми сумісності.

Який безкоштовний антивірус ви використовуєте? Повідомте нас у коментарях нижче та, як завжди, дякую за прочитане.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me