Найкраще антивірусне програмне забезпечення 2020

Ласкаво просимо до керівництва Cloudwards.net щодо найкращого антивірусного програмного забезпечення. Ми пройдемо вас за допомогою кремових культур, які ми знайшли під час наших антивірусних оглядів, а також повідомимо про те, що антивірус робить для захисту вас та заходи безпеки, які ви можете вжити поза звичайним скануванням..


Ми порівняємо антивірусні програми протягом п’яти раундів: функції, ціни, зручність, захист та підтримка. По три програми будуть класифіковані для кожної, і наприкінці ми оголосимо загального переможця.

Перш ніж вирушити в раунди, ми визначимося, що таке антивірус на 2020 рік, переглянемо основні типи зловмисного програмного забезпечення та як визначити, чи є вони на вашій машині, і зважити плюси та мінуси безкоштовні антивірусні програми.

Більше про:

 • Найбезпечніше антивірусне програмне забезпечення 2020
 • Найкраще безкоштовне антивірусне програмне забезпечення на 2020 рік
 • Найкращий антивірус для Android 2020

Contents

Визначення антивірусу в 2020 році

Більшість людей, які проводили час за комп’ютером, можуть дати основне визначення антивірусу. Простіше кажучи, він захищає ваш комп’ютер від вірусів. Хоча це все ще вірно, антивіруси, як ми їх знаємо сьогодні, краще описати як антивірус.

Зловмисне програмне забезпечення – це паралельний термін для шкідливого програмного забезпечення. Віруси є у списку, але

 Програми зростали з роками, щоб уникнути більш різноманітного набору загроз, не всі з яких живуть на вашому робочому столі.

Зараз багато антивірусних програм є преміум-пакетами безпеки, включаючи захист для декількох машин, операційних систем та мобільних пристроїв. Поширені заходи безпеки, такі як захист від крадіжок особистих даних та шифрування файлів, також є звичайною справою.

Інтерфейс безпеки Panda

Антивіруси не такі реактивні, як раніше. Вони шукають зловмисне програмне забезпечення, перш ніж воно може заразити вашу машину. Один типовий спосіб, який здійснюється – за допомогою моніторингу поведінки та машинного навчання.

Найкращі антивіруси можуть визначити загрози, які не відомі, вивчаючи поведінку раніше зустрічаються зловмисних програм та застосовуючи її до нового програмного забезпечення. Це дає їм змогу виявляти та видаляти нову шкідливу програму з вашої машини, навіть якщо база даних відомих зловмисних програм не включає її.

Це навчання поширюється на ваш веб-переглядач, де є скарбниця зловмисного програмного забезпечення, яка лише чекає, коли ви завантажите його. Веб-переглядачі покращили вбудовану безпеку, особливо Google Chrome, але спеціалізований антивірус може охопити атаки, які вони можуть не виявити.

Перш ніж перейти до нашого списку, давайте визначимо поширені зловмисні програми, з якими ви можете зіткнутися, і як з’ясувати, якщо ви вже заражені.

Типи та напади зловмисних програм

Вірус-шкідливі програми

Існує багато форм зловмисного програмного забезпечення, і ми не можемо тут охопити кожну. Хитрі програмісти щодня пишуть нові шкідливі програми для нових подвигів. Проте існують широкі архетипи, про які слід пам’ятати.

Рекламні програми

Один із найпоширеніших типів зловмисного програмного забезпечення створений для роботи під радарами тих, хто його не шукає. У більшості випадків ваша пошукова система буде змінена, більше оголошень з’явиться на веб-сайтах, які ви відвідуєте, а в деяких випадках на вашому робочому столі з’являться оголошення.

Зазвичай ви отримуєте рекламне програмне забезпечення як додаток до безкоштовного програмного забезпечення. Багато користувачів, не замислюючись, переглядають інсталяторів, і ось так воно повзає. Переконайтеся, що ви пильні з інсталяторами, і зніміть прапорці, які вимагають встановити додаткове програмне забезпечення.

Найскладніше в тому, що це не є незаконним або завжди шкідливим. У багатьох випадках користувач використовує «захищений» браузер, призначений приносити долари за рекламу для тих, хто написав програмне забезпечення. Навіть якщо програмне забезпечення важко видалити, воно не намагається нічого вкрасти у вас. Найголовніше, що захиститься від цього типу зловмисного програмного забезпечення – це приділити увагу інсталяторам.

Боти та ботнети

Боти шкідливі. Вони розроблені для проникнення на ваш комп’ютер, що дозволяє хакеру здійснювати дії на вашій машині віддалено. Боти можуть замінити себе, як глисти, і поширитися на інші машини, як віруси.

Це не так, як “Матриця”, де хакер витягує командний рядок і все ж надсилає вам повідомлення. Якщо на вашому комп’ютері є бот, він, ймовірно, є частиною ботнету, рабовласницьких машин, які найчастіше використовуються для DDoS-атак.

Усі боти в ботнеті закликають хост-машини виконувати дії відразу, як правило, для збою веб-сервера та зняття сайту. Що ботнетів страшно – це те, що ви можете бути частиною одного без жодних суттєвих вказівок, особливо якщо ви користувались такою злобною службою, як Hola VPN.

Кейлоггер

Кейлоггери, що пояснюють себе, але неприємні, зловмисні, зберігають усі натискання клавіш на хост-машині. Більшість антивірусів можуть виявляти кейлоггери, оскільки вони активно працюють, але є й інші способи убезпечити себе.

Ви можете використовувати екранну клавіатуру під час введення конфіденційних даних, але ми радимо використовувати менеджер паролів із нашого найкращого списку менеджерів паролів. Ви не тільки не будете торкатися клавіатури, але й заощадите час увійти на веб-сайти.

Викуп

Ransomware шифрує дані на ваших машинах і тримає їх в заручниках, поки ви не заплатите викуп. Ваші документи, засоби масової інформації та інше будуть заблоковані, поки ви не знайдете грошові кошти, щоб повернути їх.

На відміну від інших шкідливих програм, ви дізнаєтесь, чи є вона на вашому комп’ютері. Зловмисник сповістить вас про вказівки, як надіслати платіж та розблокувати ваші дані. Зазвичай вам доведеться платити за допомогою криптовалюти, щоб зловмисник залишився анонімним.

Інші викупні вироби більш хитрі. Сказувальне програмне забезпечення, наприклад, представлятиме собою антивірус, стверджуючи, що він виявив незліченні проблеми на вашій машині. Віруси блокованого екрана завантажуватимуть фальшивий веб-сайт, як правило, знущаються з боку уряду чи агентства кредитних карток та вимагають оплати, перш ніж ви зможете увійти на свій апарат.

Незалежно від того, в якій формі вона входить, не сплачуйте викуп. Користувач уже вийшов зі шляху, щоб викрутити ваш комп’ютер, тому вони, ймовірно, не повернуть файли назад. Найкращий спосіб видалення програм, що вимагають, – це повернутися до точки відновлення системи в Windows і виконати сканування UEFI.

Ви також можете обійти всю проблему і відформатувати ваш жорсткий диск, але для цього потрібно створити резервну копію. Перегляньте наш огляд найкращих хмарних сховищ та найкращих постачальників резервних копій в Інтернеті, щоб визначити, як найкраще це зробити.

Rootkit

Руткіт схожий на бота, але, на відміну від ботнетів, більше зацікавлений у зараженні однієї машини. Набір програмних засобів дає несанкціонований доступ користувача до віддаленої машини, що дозволяє їм виконувати файли та змінювати конфігурації системи.

Оскільки руткіти настільки глибокі, їх важко виявити та видалити. Потрібен час, щоб отримати такий рівень доступу, тому більшість антивірусів повинні виявляти та видаляти руткіти, коли вони отримують дозволи користувача.

Якщо у вас вже є руткіт, і його не можна видалити за допомогою сканування на робочому столі, найкращим варіантом є виконання сканування UEFI для того, щоб вирвати його до завантаження вашої операційної системи..

Шпигунські програми

Шпигунські програми складні, оскільки не є незаконними та шкідливими. Це програмне забезпечення, розроблене для того, щоб шпигувати за вами, збирати дані про вибір веб-перегляду, рішення про купівлю тощо. У більшості випадків це спосіб продавати інформацію маркетологам. Нещодавній приклад, Red Shell, пройшов через багато комп’ютерних ігор, викликаючи суперечки в ігровому співтоваристві.

Шпигунське програмне забезпечення наводиться розробниками програмного забезпечення навмисно, але це не завжди так. Іноді це спосіб захопити ваш екран, записувати чутливі дані для входу або шпигувати на веб-камери для підглядаючих Том.

На щастя, їх легко виявити та видалити. Багато сучасних антивірусів включають захист веб-камери, а також блокують доступ до всіх програм, якщо ви цього не дозволите.

Троян

Троянський вірус

Як і троянський кінь, цей тип зловмисного програмного забезпечення представляє себе як щось корисне, але містить зловмисне корисне навантаження всередині. Троянин сам по собі не є шкідливим програмним забезпеченням, як тільки все, що знаходиться всередині нього.

Це один із найпоширеніших способів доставки зловмисного програмного забезпечення на комп’ютер. Він також є одним з найнебезпечніших, оскільки використовується для доставки кейлогерів, програм для сканування, руткітів тощо. Троянці – одне з перших речей, яке шукають антивіруси.

Найкращий спосіб уникнути трояна – не завантажувати нічого сумнівного. Слід особливо уважно стежити за такими речами, як безкоштовні PDF-конвертери та підроблені антивіруси. У більш шкідливих випадках завантаження витягують подвійну службу, встановлюючи трояни та рекламне програмне забезпечення на вашу машину в одному виконуваному файлі.

Вірус

Однією з найбільш ранніх і найпотужніших загроз для комп’ютерів віруси існують вже давно, принаймні досить довго, щоб ввести термін “антивірус”. Вони намагаються відтворити якомога швидше, заразивши вашу машину та будь-який контакт з вами.

Найстрашніший аспект вірусів – це те, наскільки швидко вони можуть поширюватися і викликати руйнування. Вони використовуються для крадіжки або пошкодження великої кількості даних, часто сповільнюючи вашу машину до повзання, поїдаючи системні ресурси.

На щастя, віруси зустрічаються рідше, ніж раніше, оскільки антивіруси стали більш досконалими. Інші зловмисні програми зайняли своє місце, хоча, серед них, зокрема, програмне забезпечення та боти.

Фішинг

Технічно не є формою зловмисного програмного забезпечення, фішинг – це потужна загроза кібербезпеці. З вами зв’язується електронною поштою, телефоном або текстом особою, яка представляє законну установу, яка просить надати конфіденційну інформацію Зазвичай це банк, страхова компанія або агентство з кредитними картками.

Мета полягає в тому, щоб заманювати користувача на натискання зараженої URL-адреси, як правило, на макет платіжного порталу та введення такої інформації, як ім’я користувача та пароль. Під час нашого антивірусного тестування ми спостерігали емуляцію банків, PayPal та страхових агентств.

Фішинг-сторінки постійно змінюються, часто перебуваючи на день або менше, збираючи дані та переходячи в офлайн. Перша лінія захисту поважає вашу папку зі спамом і не роздає інформацію без облікових даних. Переконайтесь, що вводячи конфіденційну інформацію, ви двічі перевіряєте URL-адресу, на яку ви входите.

Як визначити шкідливе програмне забезпечення

Більшість шкідливих програм покликана жити непомітно на вашій машині якомога довше. Існують і інші схеми, такі як викупне програмне забезпечення, які сповіщають про їх наявність. Окрім цих, вам належить знати, чи є у вас зловмисне програмне забезпечення.

Завантаживши антивірус із нашого списку та запустивши сканування, ви дізнаєтесь, чи є на вашій машині зловмисне програмне забезпечення, але є ознаки, на які слід звернути увагу..

Перший – мляве виконання. Зловмисне програмне забезпечення швидко пережовує системні ресурси, часто тому, що програми поспішно написані без оптимізації. Якщо ваш апарат працює повільніше, ніж зазвичай, у вас може виникнути зловмисне програмне забезпечення.

Процесор закріплений

У Windows ви можете використовувати диспетчер завдань для перегляду активних завдань та використання ресурсів. Прокрутіть список і перевірте, чи є активні процеси, які мають незвичні імена чи не схожі на будь-які програми. Завершувати ці процеси недобре, однак, оскільки ви не видаляєте зловмисне програмне забезпечення, і це може бути процес, підключений до законної програми.

Інші форми зловмисного програмного забезпечення, наприклад, боти, можуть не виявляти ознак наявності на вашій машині. Через це найкраще часто проводити повне сканування антивірусом, навіть якщо ви не помічаєте уповільнення роботи системи чи дивних активних процесів.

Безкоштовні антивіруси: хороші, погані & Потворний

Хоча платні рішення майже завжди кращі, на ринку є безкоштовні антивіруси. Ми вважаємо, що ви не повинні залишатися незахищеними лише тому, що ваш гаманець не може підтримувати повний план, але є недоліки у безкоштовних пропозиціях.

Почнемо ж із добра. Основна точка продажу безкоштовних антивірусів – це те, що вони безкоштовні. Такі компанії, як Avast, Malwarebytes, Avira та Norton, висунули безкоштовний антивірус для захисту. Ви завантажуєте інсталятор, і це все, гроші не витрачені.

Інтерфейс зловмисних програм

Як і все, що безкоштовно, є й обмеження. Ви отримуєте скасовану версію платного програмного забезпечення та постійні клопотання про оновлення. Наприклад, Avira Free надає лише сканування на вимогу. Компанії стверджують, що як платні, так і безкоштовні версії оновлюються новими підписами зловмисного програмного забезпечення, але це не завжди робиться з однаковим темпом.

Різниця невелика, але платні антивіруси ставлять вищі показники виявлення, ніж їхні безкоштовні аналоги. Якщо припустити, що обидва додатки оновлюються однаковими підписами зловмисного програмного забезпечення, ми можемо здогадатися, що ці оновлення з’являються спочатку для платних користувачів, а після – до безкоштовних.

Час важливо для антивірусних програм. Нульові подвиги – це напади, здійснені того ж дня, коли про підвиг стало відомо. Ті, хто має безкоштовні антивірусні засоби, є їм більш вразливими. Платні продукти зазвичай використовують більш складний моніторинг поведінки для виявлення зловмисного програмного забезпечення з нульовим днем, а безкоштовні покладаються на відомі підписи зловмисного програмного забезпечення та рудиментарні методи виявлення.

Незалежно від того, чи це складніша система контролю поведінки, чи швидше оновлення підписів на зловмисне програмне забезпечення, не має значення. В середньому безкоштовні антивіруси працюють трохи гірше, ніж їхні платні аналоги. Це невеликий запас, але платні рішення іноді намагаються виправдати.

Розрив складається з особливостей, орієнтованих на зручність використання або захист. У цьому списку ви зазвичай отримуєте батьківський контроль, захист від вимушеного програмного забезпечення та параметри підтримки при оновленні.

Батьківський контроль Софос

Особливості легко перевершують ціну. Сканування вашої машини на наявність зловмисного програмного забезпечення може видалити її залишки, але захист від крадіжок особистих даних, викупних програм та мобільних атак – це функції, які ви отримуєте за допомогою платних антивірусів.

Словом, платні антивіруси краще, ніж безкоштовні. Показники виявлення схожі, але додаткові функції захисту та більш міцна інфраструктура роблять оновлення виправданими. І все-таки безкоштовний захист краще, ніж захист, тому переконайтеся, що ви прочитали цей посібник щодо наших рекомендацій щодо найкращого безкоштовного антивірусного програмного забезпечення.

Перший раунд: Особливості

Антивіруси – це більше, ніж захист для вашого ПК. Основні плани доступні, але основний продукт перетворився з корисного інструменту в преміум-пакет безпеки. У першому раунді ми розглянемо функції, які покращують вашу безпеку та досвід роботи, не накопичуючи системних ресурсів і не забиваючи користувальницький інтерфейс.

Віртуальні приватні мережі та засоби керування паролями не будуть серед речей, які ми розглядаємо. Ці інструменти стали поширеними доповненнями до антивірусних наборів, але працюють гірше, ніж наші найкращі VPN-програми та менеджери паролів. Ми зробимо виняток, якщо включений VPN або менеджер паролів зможуть переходити до ніг з нашими головними виборами в цих категоріях.

Натомість ми розглядаємо такі функції, як подрібнювач файлів, батьківський контроль та захищений браузер. Більшість антивірусів захищають ваш поточний веб-переглядач, але ми шукаємо додаткову програму, яка захищає онлайн-платежі, блокує рекламу та не дозволяє очищати файли cookie..

Крім цього, особливості специфічні для продукту. Наприклад, Bitdefender Antivirus містить профілі для налаштування сканів, а AVG включає безкоштовну пробну версію програмного забезпечення TuneUp для очищення відходів на вашій машині. Такі функції допомагають зробити деякі антивірусні засоби виділятися серед інших і використовуватимуться як руйнівники для продуктів із подібними наборами функцій.

Ось що ми шукаємо в цьому раунді:

 • Подрібнювач файлів
 • Батьківський контроль
 • Захищений браузер
 • Додаткові функції

AVG

AVG пропонує щедро безкоштовне пропозиція з базовим захистом від зловмисного програмного забезпечення, захистом від сканування програмного забезпечення та ін. Наша улюблена функція безкоштовного плану – захищений браузер AVG, інтерфейс Chromium із попередньо встановленими розширеннями, такими як блокувальник оголошень, очищувач файлів cookie та менеджер паролів.

Веб-переглядач, такий самий, як Avast Secure Browser, відрізняється від інших антивірусів. Це звичний інтерфейс, який збільшує вашу швидкість і захищає вас. Доки ви можете пройти без інтеграції Google, безпечний браузер – це не поганий варіант.

Internet Security додає такі функції, як брандмауер, захист веб-камери та шифрування файлів. З безлічі найбільш корисним є шифрування файлів, що забезпечує додатковий рівень безпеки від неприємного програмного забезпечення.

Налаштування захисту AVG

Причиною, що AVG посідає перше місце в цьому раунді, є його пакет Ultimate. Це безпека Інтернету та AVG TuneUp. TuneUp – це відмінна утиліта для чищення, яка може керувати об’ємними файлами, сповільнюючи продуктивність диска та виправляючи фонові програми, вивішуючи системні ресурси. Коли ми тестували TuneUp, він очистив понад 12 Гб наших дисків.

AVG задовольняє наші критерії батьківським контролем, захищеним браузером, подрібнювачем файлів та додатковими функціями, такими як TuneUp. Також є безліч інших функцій, про які ви можете прочитати у нашому повному огляді AVG.

Bitdefender

Антивірус Bitdefender – це наш антивірус, орієнтований на функції. Якби не AVG TuneUp, він легко зайняв би перше місце в цьому раунді. Однак доведеться погодитися на секунду. Вона стикається за п’ятами AVG з профілями продуктивності, безпечним онлайн-банкінгом та Bitdefender Photon.

Він має вражаючий набір функцій захисту та задовольняє нашій базовій лінії батьківського контролю, подрібнювачі файлів та захищеному браузеру, як ви можете прочитати в нашому огляді Bitdefender. Ви отримуєте повне шифрування файлів та захист від вимушеного програмного забезпечення, мережевий монітор загроз, фішинг-фільтр та анти-крадіжку – інструмент, який допомагає знайти ваш пристрій, якщо він загублений або вкрадений.

Bitdefender-Profile-Settings

Наша улюблена особливість – це профілі продуктивності, ексклюзивні для Bitdefender. Ви можете встановити профілі для автоматичного запуску при виконанні певних дій або запуску програм.

Bitdefender підвищить захист – це зони, пригнічуватиме сповіщення або робити все, що вам потрібно, залежно від того, що ви робите. Наприклад, робочий профіль може підвищити захист електронної пошти та мережі, пригнічуючи сповіщення про сканування.

Ще один спосіб підвищення продуктивності – це за допомогою Bitdefender Photon, який сканує ваші апаратні та програмні настройки та оптимізує сканування для цієї установки. Ви заощадите ресурси та підвищите свою швидкість, тому можете продовжувати користуватися машиною, поки Bitdefender сканує.

Касперський

Багато антивірусів може зайняти третій слот для цього раунду. ESET, Panda Security та Norton були претендентами, але ми повинні віддати його Касперському за упор на якість над кількістю та його особливості.

Він включає все, що ми шукаємо в цьому раунді: файловий подрібнювач, батьківський контроль та захищений браузер. 

Інші помітні функції включають захист веб-камери та засоби очищення конфіденційності. Він очистить вашу систему від будь-яких ідентифікаційних даних та очистить їх. Хоча пристрій для захисту конфіденційності не заощадить стільки місця, скільки AVG TuneUp, він захистить вас від крадіжок особи. Ви можете прочитати наші поради щодо запобігання крадіжок особи, щоб дізнатися більше про способи захисту себе.

Блокатор трекера Касперського

Ви отримуєте “Безпечні гроші” – це безпечний спосіб поводження з трансакціями в Інтернеті, але Касперський захищає і ваш звичайний браузер. Приватний перегляд блокує спроби збору даних з веб-аналітики до соціальних мереж. Докладніше про приватний перегляд та інші функції Касперського можна прочитати в нашому огляді антивірусу Касперського.

Другий раунд: ціни

Як і у всіх наших путівниках, ми розглядали ціну, яку вона стосується вартості. Наприклад, ми послідовно оцінюємо ExpressVPN у верхній частині своєї категорії. Це дорого, але виправдовує свою ціну надійним набором функцій, про які ви можете прочитати в нашому огляді ExpressVPN.

Послуга не є доброю лише тому, що вона дешева, тому ми розглянемо ціну та набір функцій стосовно один одного. Наприклад, F-Secure коштує дорожче, ніж McAfee Total Protection, але результати лабораторії оцінюють його вище, ніж конкурента з червоним екраном.

Окрім загальної вартості, ми розглядаємо план плану. Це включає в себе, скільки пристроїв може бути в плані, які операційні системи вони підтримують і т. Д. Антивірус Kaspersky Internet Security, який дає чудові результати лабораторії, обмежений п’ятьма пристроями, що робить його важким продажем для сімей.

Як було сказано вище, платні антивіруси, як правило, краще, ніж їхні безкоштовні аналоги. І все-таки є заслуга у безкоштовних пропозиціях. Ми розглянемо, чи антивірус надає безкоштовний план як малий фактор при визначенні нашого рейтингу.

Ось що ми шукаємо в цьому раунді:

 • Значення
 • Підтримка пристроїв
 • Підтримка ОС
 • Безкоштовний план

Avast

Avast – найкращий ціннісний антивірус. Відмінна безкоштовна пропозиція виділяється, а низька вартість Avast Pro становить приблизно половину ціни на інші антивіруси. Незважаючи на те, що функції легкі, він зміг виділити себе в лабораторних результатах, як ви можете прочитати в нашому огляді Avast Pro.

Це корисно для функцій порівняно з пакетом безпеки, таким як Bitdefender, але при меншій половині вартості ви все одно отримуєте багато. Avast включає в себе захищений браузер, який є таким же, як і AVG Secure Browser. Він має розширення, такі як блокувальник оголошень, очищувач файлів cookie та багато іншого, але не має інтеграції з Google.

Наша улюблена функція Avast Free і Pro – це інспектор Wi-Fi. Він просканує всі пристрої, підключені до вашої мережі, і попередить про вразливості. Це особливо корисно для пошуку загальнодоступного Wi-Fi, але може бути використане і для виявлення проблем у вашій домашній мережі.

Єдина проблема Avast – це те, що операційні системи не можуть бути змішаними. Навіть плани на багато пристроїв обмежені лише ПК. Пропозиції для Mac, Android та iOS – безкоштовні або дешеві, однак полегшують біль лише у плані Windows.

Незважаючи на цінність Avast Pro, є багато інших функцій, які вимагають оновлення. Наприклад, Avast Ultimate не має стільки вартості за долар, скільки недорогі пропозиції, але постачається з Avast SecureLine, напрочуд хорошим VPN для поставленого товару. Ви можете прочитати наш огляд Avast SecureLine, щоб дізнатися більше про нього.

McAfee Total Protection

У нашому огляді McAfee Total Protection McAfee заробив “гідний” бал через низьку продуктивність робочого столу через безліч спливаючих вікон, але немає кращого варіанту для високої кількості пристроїв за низькою ціною.

Менш ніж за 50 доларів США щорічно ви можете захистити до 10 пристроїв за допомогою преміум-пакету McAfee. Він підтримує Windows, macOS, Android та iOS, і ви можете синхронізувати їх у інтерфейсі користувача. Антивірус найкраще підходить для сім’ї, якій потрібно захистити кілька машин та керувати ними в одній зоні.

Ви також отримуєте багато функцій. McAfee включає в себе True Key, гідне програмне забезпечення управління паролем, яке не дозволяє досягти рівня Dashlane (читайте наш огляд Dashlane). Однак, як програмне забезпечення в комплекті, це добре. Ви отримуєте п’ять ліцензій, які самостійно заробляли б 99,99 доларів щорічно.

Такі функції, як подрібнювач файлів та очищувач браузера, також вітаються. McAfee Total Protection – це хороший варіант посередині дороги, який не відрізняється жодною областю. Якщо ви хочете захистити якомога більше пристроїв за найнижчою ціною, це найкращий вибір.

Софос Головна

На відміну від багатьох антивірусів, Sophos Home має просту схему ціноутворення. Є безкоштовний і платний варіант, як з високою кількістю пристроїв, враховуючи їх вартість. Безкоштовний план захищає три пристрої, а платний захищає 10, що є крадіжкою лише у 50 доларів.

У вільному плані ви не маєте багатьох функцій. У вас є основний антивірус, який захищає від стандартного набору зловмисних програм, включаючи викупне програмне забезпечення, батьківський контроль та віддалене управління, щоб перевірити всі ваші пристрої.

Преміум вартує оновлення, хоча з потрійним числом пристроїв та безліччю нових функцій. Ви отримуєте захист веб-камери та брелоків, розширене видалення зловмисного програмного забезпечення та захист банків. На 10 пристроях батьківський контроль та дистанційне управління сяють ще більше.

Однак у нас є застереження щодо захисту, як ви можете прочитати в нашому огляді Sophos Home. І все-таки ціна – це відмінна цінність. Ви отримуєте підтримку багатьох пристроїв та безліч функцій приблизно за половину вартості порівнянних пакетів.

Третій раунд: зручність використання

Більшість антивірусів прості у використанні. Є винятки, але вони все одно не мали можливості скласти цей список. Ми розглянемо загальну зручність використання, але подбаємо більше про варіанти та спосіб відображення цих варіантів.

Ядро будь-якого антивірусу, сканування, викликає найбільше значення. Ми шукаємо безліч режимів сканування та простий спосіб зрозуміти їх. Націлене сканування є обов’язковим, і такі функції, як сканування перетягування та перетягування ESET, вітаються.

Piggybacking на сканування, ми дивимось на ефективність, принаймні, з нашого практичного тестування. Ми відстежуємо використання процесора під час сканування, оскільки це один з небагатьох способів оцінити ефективність, а не просто сказати антивірус “повільно”. Як і показники захисту, ми опираємось на лабораторії для перевірки працездатності, на які ми звернемось у наступному раунді.

Однак продуктивність досягає і поза скануванням. Наприклад, Panda Security має привабливий інтерфейс, який надто намагається запакувати функції. Його податок на системні ресурси навіть привів наш потужний тестовий апарат під час використання, трохи реагуючи на введення користувачів після його проникнення.

Ось що ми шукаємо в цьому раунді:

 • Параметри сканування
 • Доступність налаштувань
 • Продуктивність сканування
 • Працездатність

AVG

Хоча інші раунди близькі, цей не є. AVG займає перше місце з низкою варіантів і простим способом зрозуміти їх усі. Інсталятор запускає налаштування, даючи можливість вибрати, які компоненти захисту встановити. Наприклад, якщо захист веб-камери вас не стосується, ви можете опустити цю функцію.

Нас особливо вражають режими сканування. У вас є шість попередніх налаштувань: основна розгортка, глибока розгортка, цільове сканування, сканування продуктивності, завантаження та сканування через USB. Нам подобається, що цільове сканування може бути спрямоване на конкретні файли, а сканування продуктивності може збільшити вашу швидкість за допомогою TuneUp. Сканування завантаження також корисне, особливо якщо викупне програмне забезпечення виводить вас із вашої машини.

Режими сканування AVG

Кожне сканування, як і всі інші компоненти, має свої налаштування. Ви можете керувати спливаючою швидкістю, встановлювати, як AVG розпізнає типи файлів, встановлювати власні області сканування та багато іншого. Не потрібно змінювати жодне з цих налаштувань, і саме це робить AVG настільки потужним. Це дає вам ці варіанти без будь-якого поштовху, щоб змінити їх.

AVG заохочує наші критерії з відмінною продуктивністю. Ми помітили, щонайбільше, на 5 відсотків збільшення використання процесора в режимі очікування під час глибокого сканування. Працездатність була непоганою, як і інтерфейс, який блискавкою.

Bitdefender

Bitdefender займає друге місце в цьому раунді завдяки своєму настроюваному інтерфейсу. Є модулі, які можна налаштувати, щоб створити титульну сторінку інтерфейсу будь-яким способом. Bitdefender називає їх швидкими діями, і нам подобається, що це дозволяє налаштувати досвід без зайвого витраченого місця.

Решта ваших налаштувань знаходиться на чотирьох вкладках у лівому меню. Bitdefender використовує аналогічний макет плитки на домашній сторінці, і ви можете натиснути будь-який із варіантів, щоб відкрити розширене меню налаштувань..

Bitdefender-інтерфейс

Хоча не настільки глибокий, як AVG, Bitdefender має багато потужності, вкладеної в інтуїтивний інтерфейс. Немає сумнівів у тому, де знаходиться певна установка чи функція, і, якщо ви наткнулися, проглядати через інтерфейс плитки просто.

Ви також отримуєте профілі та Bitdefender Central, який є веб-інтерфейсом для керування вашими пристроями, встановлення батьківського контролю та обробки рахунків. Розділення цих розділів допомагає зберегти інтерфейс, пов’язаний із захистом, та браузер із усім іншим.

Продуктивність хороша, але не відмінна. Під час виконання завдань, таких як запуск веб-сайту, під час сканування незначне зменшення. Однак в цілому інтерфейс спритний, і Bitdefender не має надто багато системних ресурсів.

ESET NOD32

NOD32 має оманливо простий інтерфейс. Тут розташований головний екран із зазначенням стану вашого комп’ютера та шість вкладок ліворуч для навігації. На відміну від широкого підходу Bitdefender до вкладки, параметри в інтерфейсі ESET приводять вас до конкретних функцій, таких як сканування або оновлення.

Розширені налаштування приховані. Ви можете дістатися до них, перейшовши до “налаштування”, а потім “розширеного налаштування”. Відкриваються шлюзи з можливістю подання зразків, налаштування двигуна виявлення та налаштування мережевого захисту.

Інтерфейс ESET NOD32

Ці налаштування не важко знайти, але вони досить закопані, щоб звичайний користувач ніколи їх не знайшов. Кожен, кому зручно налаштувати програмне забезпечення відповідно до своїх потреб, знайде цілий ряд інструментів, але все без шкоди для цілісності інтерфейсу.

Режими сканування також є солідними. Існує повне сканування, знімний носій, цільове сканування та сканування UEFI. Ви також можете перетягнути файли чи папки в інтерфейс, щоб розпочати цільове сканування. Щоб дізнатися більше про налаштування сканування та що ще може запропонувати ESET, прочитайте наш огляд ESET NOD32.

Четвертий раунд: захист

Антивіруси покликані захищати і, як такий, цей раунд є найважливішим із п’яти. Ми порівняємо наше практичне тестування з лабораторними результатами, щоб отримати огляд того, наскільки добре антивірус захищає вас від постійного потоку онлайн-загроз.

Ми спочатку розглянемо ідентифікацію та видалення програмного забезпечення через результати тестів. Сценарій тут полягає в тому, що користувач вже має зловмисне програмне забезпечення та потребує антивірусу для його пошуку та знищення. У більшості випадків стане відомим зловмисне програмне забезпечення, яке є частиною антивірусної бази.

Наступне занепокоєння – зловмисне програмне забезпечення нульового дня. Ми перевіримо моніторинг поведінки антивірусу та наскільки добре він визначає зловмисне програмне забезпечення, навіть якщо для нього не було створено підписи. Ми також розглянемо помилкові позитиви, які є випадковим ненавмисним наслідком моніторингу поведінки.

Окрім видалення зловмисного програмного забезпечення, яке вже є, ми будемо шукати активні заходи безпеки, включаючи захист від викупу, веб-камеру та захист браузера. Ми також тестуємо фішинг-схеми та оцінюємо можливість антивірусу їх ідентифікувати.

Ось що ми шукаємо в цьому раунді:

 • Ідентифікація та видалення зловмисних програм
 • Захист від зловмисного програмного забезпечення на нульовий день
 • Проактивна безпека
 • Фішинг

Bitdefender

Bitdefender був найбезпечнішим антивірусом у наших практичних тестах. З лабораторій також отримано багато кивок, і це один із найкращих варіантів серед антивірусних провайдерів. Апрельський аналіз AV-Test показав, що він на 100 відсотків ефективний проти зловмисного програмного забезпечення в дикій природі та нульового дня, що складає 99,5 відсотка в середньому для галузі.

Це був також один із лише чотирьох антивірусів, які отримали сертифікацію рівня 1 від MRG Effitas. У повному спектрі аналізу за перший квартал 2018 року було протестовано 18 антивірусів із троянами, викуповими програмами, заднім числом, фінансовими зловмисними програмами та ін. Сертифікація означає, що Bitdefender досяг 100% успіху в блокуванні всіх 337 проб в цих результатах.

Захищений Bitdefender-веб-сайт

Відповідно до наших критеріїв, Bitdefender вживає безліч активних заходів захисту. Ви отримуєте захист даних у режимі реального часу, а також моніторинг загроз мережею, шифрування файлів для захисту від вимушеного програмного забезпечення та боротьби з шахрайством, систему фільтрації, розроблену для попередження про веб-сайти, які можуть вкрасти вашу інформацію.

Для глибоких проблем, таких як руткіти, Bitdefender включає Rescue Mode. На відміну від звичайного сканування UEFI, Bitdefender ідентифікує руткіт і перезавантажить ваш комп’ютер у режим порятунку. Там він може правильно видалити зловмисне програмне забезпечення.

F-Secure

F-Secure добре пройшов під час практичного тестування та отримав високі оцінки в лабораторіях. F-Secure заблокував налаштування функцій Організації стандартів тестування антивірусних програм на наявність антивірусу на робочому столі та зразки Wicar. Незважаючи на те, що спочатку не вдалося завантажувати диск, він видалив файл відразу після цього.

В аналізі травень та червень AV-Test виявив його на 100 відсотків ефективним проти зловмисного програмного забезпечення та нульових днів, що перевищує середній показник у 99,6 у той час. AV-Comparatives виявив його на 100 відсотків ефективним і під час своїх тестів, чого навіть Bitdefender не зміг досягти.

Веб-сайт F-Secure Antivirus заблокований

Аналогічно, повний спектр повного спектру аналізу MRG Effitas отримав сертифікат рівня 1, хоча тест проводився з F-Secure Business.

F-Secure займає друге місце через свою аномальну ефективність, коли мова йде про помилкові позитиви. Компанія AV-Comparatives, незважаючи на відмінні показники, отримала дві з трьох зірок, оскільки повернула 30 помилкових позитивних результатів із 216 зразків, використаних в березні.

На щастя, F-Secure не видаляє помилкові позитиви, як це роблять інші антивіруси. Поки F-Secure є одним із найбезпечніших антивірусів на ринку. Ви можете дізнатись більше про це в нашому огляді F-Secure Antivirus.

Касперський

Касперський – це непростий продаж для захисту, особливо для наших американських читачів. Наші практичні тестування показали хороші результати, але не чудові, і з російським урядом є проблеми щодо конфіденційності. Як ми завжди говорили в наших антивірусних оглядах, ми покладаємось на лабораторії для отримання більш точних цифр, і не заперечуємо результатів, які отримує Касперський.

AV-Test та AV-Comparatives добре поставились до цього. У своїй квітневій оцінці AV-Test виявив 100-відсоткове блокування поширеного зловмисного програмного забезпечення та нульового дня, що перевищило середній показник на 99,5% у той час. AV-Comparatives отримали аналогічні цифри, серед яких Касперський набрав 99,7 відсотка середнього показника блоку в лютому-червні.

Касперський заблокував веб-сторінку

Касперський також отримав сертифікат рівня 1 від MRG Effitas в аналізі повного спектру за перший квартал 2018 року і пройшов жорстке банківське моделювання MRG Effitas, тест на те, що дві третини антивірусів не вдалося.

А також ініціативні заходи захисту. Касперський включає безпечний банківський режим для захисту онлайн-транзакцій та повного шифрування файлів. Є застереження щодо конфіденційності, але Касперський постійно був на вершині результатів у лабораторії.

П’ятий раунд: Підтримка

Все програмне забезпечення потребує підтримки, і це остання область, яку ми будемо розглядати, щоб оцінити найкраще антивірусне програмне забезпечення.

По-перше, ми будемо оцінювати варіанти прямої підтримки та час відповіді. Підтримка електронної пошти – це добре, але краще спілкуватися в чаті по телефону та в реальному часі. Будь-який антивірус, який пропонує всі три, отримує бонусні бали за цей раунд.

Далі ми перевіряємо, чи існує підтримка самостійно. Усі перевірені нами антивіруси мають базу знань у якійсь формі, хоча деякі кращі за інші. Відеоуроки та форум спільноти також можуть протидіяти антивірусу.

Навряд чи вам знадобиться велика підтримка, але у випадку, якщо ви це зробите, ми не хочемо, щоб вона надавала образи травмі. Ми останній раз розглядаємо загальну зручність використання системи підтримки, включаючи навігацію по базі знань та пошук прямих варіантів підтримки.

Ось що ми шукаємо в цьому раунді:

 • Безліч прямих варіантів підтримки
 • Відеоуроки
 • Форум спільноти
 • Підтримка юзабіліті

Bitdefender

Як і функції, Bitdefender – це орієнтир підтримки. Ви отримуєте повний спектр опцій прямого контакту, включаючи електронну пошту, чат в реальному часі та телефон, а також базу знань, форум спільноти та безліч відеозаписів із новинами.

База знань є надійною, в ній статей, що висвітлюють кожен продукт, який пропонує Bitdefender. Іноді з’явиться супровідний відеоурок, наприклад, у статтях, що переходять до інсталяції. Теми є рудиментарними, але це все ще приємне включення для тих, у кого можуть виникнути проблеми з налаштуванням антивірусу.

Форуми доступні п’ятьма мовами: англійською, німецькою, французькою, румунською та іспанською мовами. Англійський форум є найактивнішим, але нам подобається, що Bitdefender обслуговує більшу аудиторію.

Це також допомагає інформувати вас про місцеве зловмисне програмне забезпечення, якщо ви не живете в англомовній країні. Якщо, наприклад, ви говоритель англійської мови, який проживає в Німеччині, там може бути зосереджене зловмисне програмне забезпечення, яке допоможе визначити форум.

Підтримка телефону також доступна на декількох мовах. Є місцеві телефонні номери для 16 країн та цілодобова телефонна лінія англійської мови, якщо ви потрапляєте за межі цих регіонів.

Trend Micro

Trend Micro має найпростішу у використанні систему підтримки, яку ми бачили для антивірусу. Існує єдина область для перегляду бази знань, отримання завантажень, перегляду посібників та перегляду відео уроків. Усі маршрути прямого контакту також охоплені підтримкою чату, телефоном та електронною поштою.

База знань розбита за продуктами, з коротким FAQ у верхній частині, щоб ви могли знайти спільні відповіді. Замість окремих сторінок статей, Trend Micro організовує цей розділ зі збірними відповідями, що робить швидке сканування набагато простішим.

Модні мікрофоруми

Посібники з продуктів та відео-уроки менше зосереджуються на усуненні несправностей, а більше на налаштуванні та використанні Trend Micro. Нам подобається сегрегація, оскільки ви можете сканувати базу знань, якщо у вас є проблеми, або перейти до посібників, якщо ви хочете дізнатися більше про певну функцію.

Наша улюблена функція підтримки – це чат наживо. Trend Micro використовує Facebook із спеціалізованим представником служби підтримки на ім’я Ванесса. Вона відповідає на питання з понеділка по п’ятницю з 14-11 год. PST і, на відміну від інших систем прямого чату, ви спілкуєтесь із реальною людиною. Читайте наш огляд Trend Micro Antivirus +, щоб дізнатися більше.

У McAfee є хороша, але не велика підтримка. Він займає третє місце у нашому списку через надійну базу знань та корисний інструмент для усунення несправностей.

Ви можете зв’язатися з McAfee через чат або по телефону. На жаль, не існує підтримки електронної пошти. Тим не менш, двох цілодобових варіантів достатньо. У McAfee також є віртуальний помічник, форма чату в прямому ефірі, яка спрямовує вас на варіанти DIY для будь-яких питань, які у вас є.

McAfee-Virtual-Assistant

База знань відмінна. Хоча пошук потрібної вам статті може скласти клопоти, інструкція зрозуміла. У McAfee є довгий список тем, починаючи від встановлення програмного забезпечення до його усунення.

Форуми доступні, якщо вам потрібно заглибитись. Вони є великою кількістю тех, які говорять про безпеку та такі ж активні, як і будь-який технічний форум. Є розділи щодо основної підтримки продуктів, а також області, в яких можна розповісти про новини безпеки та останні шкідливі програми.

Інструмент усунення несправностей допоможе виявити проблеми у вашій установці, якщо у вас є проблеми в інтерфейсі McAfee. Це невелике доповнення, але іншого антивірусу немає.

Найкращі антивірусні програми

Щодо антивірусів, у верхній частині є багато місця. Фантастичні пропозиції від Kaspersky, Webroot, AVG та іншого ускладнюють завдання проголошення переможця. Однак у цьому посібнику є антивірус, який пройшов чотири раунди більше, ніж будь-який інший постачальник.

Від простого у користуванні інтерфейсу до відмінного показника захисту, Bitdefender – це наше найкраще антивірусне програмне забезпечення. Нам особливо подобаються швидкі дії, які ви можете налаштувати в інтерфейсі користувача та Bitdefender Central, інтерфейсі браузера для управління всіма своїми пристроями.

Єдиний раунд Bitdefender не міг зробити це цінами. Справа не в тому, що Bitdefender дорогий, але в тому, що його план заплутаний. Bitdefender Antivirus Plus та Internet Security доступні на одному-10 пристроях, але обидва – лише для Windows. Через це ви змушені захищати кілька операційних систем.

Однак оновлення того варте. Bitdefender встановлює наш орієнтир щодо антивірусних функцій, оснащений батьківським контролем, профілями сканування залежних від ресурсів, захищеним браузером та обмеженою VPN. Враховуючи особливості, Total Security того вартий, особливо коли ви зможете отримати його дешевше, ніж конкуренція, підписавши багаторічний план.

Найкращий безкоштовний антивірус 

У нас є два вибору найкращих безкоштовних антивірусів, які надходять від однієї компанії. Компанія Avast придбала AVG у 2016 році за 1,3 мільярда доларів. Два продукти поділяють інфраструктуру безпеки Avast, але залишаються незалежними з точки зору функцій.

Кожен, хто спробував обидва, знатиме, що це не зовсім правда. За останні два роки інтерфейси стали більш схожими, щоб ми могли сказати, що між ними взагалі невелика різниця.

Якби нам довелося вибирати, і це дійсно розщеплення волосся, ми вибрали б AVG як найкращий безкоштовний антивірус. Нам подобаються варіанти налаштування під час встановлення та його налаштування більше, загалом. Справжньою точкою продажу є 30-денна пробна версія AVG TuneUp, яка очистила понад 12 ГБ сміття з нашої машини під час тестування.

AVG логотип

Як ми говорили вище, платні антивіруси в середньому є більш безпечними, ніж їхні безкоштовні аналоги. AVG та Avast є щедрими у своїх пропозиціях, настільки, що оновлення до одного з пакетів преміум-класу швидко перевершує ціну.

Різниці між AVG та Avast невеликі, тому переконайтеся, що ви намагаєтесь обидва відчувати, який саме вам підходить.

Інші параметри, такі як Bitdefender Free і Avira Free, є пристойними, але вони надають таку ж кількість функцій, як AVG або Avast. Хоча вони кращі в плані захисту, платні версії Bitdefender та Avira сяють набагато більше, ніж безкоштовні версії. 

Найкращий антивірус Android

Наш посібник зосередився на антивірусах настільних ПК, але ми хочемо також кинути голову мобільним пристроям. Ми любимо Avast Mobile Security як найкращий антивірус для Android, який є безкоштовним програмним забезпеченням, яке підтримує себе не нав’язливою рекламою.

Він виходить за рамки сканування за допомогою блокувальника викликів, брандмауера та інструменту відновлення пристрою, який відстежує, де знаходиться ваш телефон, якщо його вкрали, і дає дистанційний контроль над його витиранням.

Якщо у вас є план Avast, який підтримує Android, ви відкриєте преміум-функції разом із видаленням оголошень. Однією з функцій є блокування в додатку, де вашому пристрою буде потрібен PIN-код перед відкриттям програм. Зловмисне програмне забезпечення не зможе отримати доступ до додатків, таких як мобільний банкінг або PayPal, з ним увімкнено.

Єдиний недолік – це лише Android. Для користувачів iOS рекомендуємо Bitdefender Mobile Security, додаток, доступний для iOS та Android. Це сплачено, але преміальний пакет Bitdefender включає його у ціну.

Фінальні думки

Існує безліч чудових варіантів антивірусів. Деякі є кращими за інші в певних областях, таких як функції чи захист, але будь-який із запропонованих тут варіантів буде служити вам добре.

Bitdefender відрізняється своїм надійним списком функцій, відмінними показниками захисту та підтримкою декількох пристроїв у різних операційних системах. Користувацький інтерфейс – одне з найкращих, що ми бачили, а також допомагають швидкі дії для зручної навігації.

Однак AVG дає можливість бітдефендеру заробляти гроші. Враховуючи низьку вартість AVG та великий список функцій, це також непоганий варіант. Інтерфейс кращий, ніж у Bitdefender, принаймні на нашому тестуванні, але результати захисту не такі хороші.

Загалом, багато чого зводиться до особистих переваг, тому обов’язково повідомте нам у коментарях ваш улюблений антивірус. Як завжди, дякую за прочитане.

Найкращі антивірусні програми та запитання

Який найкращий антивірус Windows 10?

Bitdefender – це найкраще антивірусне програмне забезпечення для ОС Windows 10. Завдяки великій кількості функцій, простому користуванню інтерфейсом та відмінним результатам захисту, це фактичний вибір для захисту ПК з Windows.

Що таке найкращий антивірус Mac?

Bitdefender – найкраще антивірусне програмне забезпечення для Mac. Як і його комп’ютерний аналог, програма macOS пропонує відмінний захист та широкий перелік функцій. Однак додаток macOS може похвалитися ще простішим інтерфейсом, який ідеально поєднується з Apple OS.

Який найкращий антивірус Android?

Avast забезпечує найбільш повний захист від зловмисного програмного забезпечення для Android, включаючи сканер, блокувальник викликів, брандмауер та інструмент проти крадіжок. Додаток підтримується рекламою, але ви можете перейти на платний план, щоб видалити їх.

Яка найкраща безкоштовна антивірусна програма?

AVG – найкраще безкоштовне антивірусне програмне забезпечення, багато в чому завдяки своєму переліку функцій. Хоча він не може похвалитися тими ж результатами захисту, що і Bitdefender, він пропонує функції, які зазвичай відображаються лише у платних додатках.

Який найкращий антивірус iPhone?

Avira – найкраще антивірусне програмне забезпечення для iPhone. Він має схожі результати захисту, ніж Bitdefender, маючи значно щедріший безкоштовний план. Багато його функцій безкоштовні, але ви можете перейти на платний план, щоб отримати доступ до всіх.

Чи потрібно мені антивірусне програмне забезпечення?

Майже у всіх випадках, так, вам потрібно антивірусне програмне забезпечення. Загроза кіберзлочинності постійно розвивається, і антивірус працює понаднормово, щоб позбутися від цих загроз, тому вам не доведеться.

Чи небезпечне антивірусне програмне забезпечення?

Антивірусне програмне забезпечення рідко небезпечне, якщо ви користуєтеся поважним іменем. Були випадки, коли штучне антивірусне програмне забезпечення насправді заражає вашу машину, а не захищати її, тому краще дотримуватися рекомендованого програмного забезпечення, наприклад Bitdefender.

Чому антивірусне програмне забезпечення погано?

У більшості випадків антивірусне програмне забезпечення непогано. Однак це стосується кількох додатків, таких як Нортон та МакАфі, які дуже нав’язливі для вашої історії перегляду. Ми рекомендуємо дотримуватися конфіденційності постачальника послуг, наприклад, антивірус Bitdefender.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me