Microsoft Edge vs Chrome: Той самий фонд, Різне будівництво у 2020 році

Майже десятиліття Microsoft щось жартує, коли мова йде про веб-браузери. Однак після повної переробки веб-переглядача Edge, який побудований на версії двигуна Chromium, компанія знову має шанс на боротьбу на цій арені.. 


У цій битві Microsoft Edge проти Chrome ми поставимо останні зусилля Майкрософт проти найпопулярнішого веб-браузера у світі, щоб побачити, чи змінилися його зміни.

Оскільки Chrome в значній мірі знешкодив колись домінуючого Internet Explorer (попередника Edge) як короля веб-браузерів, не без іронії, що рамка Chromium від Google може стати тим, що забезпечує Edge тим, що потрібно для повторної боротьби. 

Це, мабуть, не зовсім дивно, тому що більшість браузерів сьогодні приймає рішення від Chromium, лише за кількома помітними винятками, такими як браузери Safari та Firefox.. 

Для більш детальної розбивки учасників ви можете прочитати наш огляд Microsoft Edge та огляд Google Chrome. Також переконайтеся, що ви перегляньте наш список найкращих браузерів та наш архів відгуків браузерів, щоб дізнатися про все, що можна про ринок браузера.

Який найкращий браузер для використання у Windows 10?

Хоча Chrome і Edge – це цілком адекватні веб-переглядачі, ми використовуємо кожен шанс, щоб порекомендувати Vivaldi для пристроїв Windows 10. Це пов’язано з його надзвичайним рівнем налаштування, багатим набором функцій та чудовою безпекою та конфіденційністю. 

Якщо ви хочете дізнатися більше про ринок браузера в цілому, не забудьте ознайомитись з іншими нашими статтями, такими як наш бій Chrome проти Firefox, а також відгуки про браузер Firefox і Opera..

Налаштування боротьби: Microsoft Edge проти Chrome

Для нашого порівняння ми будемо запускати два браузери через п’ять окремих раундів, кожен з яких зосереджений на одному з наших основних критеріїв, використовуваних в оглядах нашого браузера: функції, простота використання, ефективність, безпека та конфіденційність. Незалежно від того, який веб-переглядач керує трьома і більше перемогами, буде оголошено переможцем, але ми продовжуватимемо проходити всі п’ять раундів, навіть якщо дострокова перемога.

1

Особливості

Почнемо з функцій, де важливими факторами є розширення чи доповнення, синхронізація на кількох пристроях та доступні параметри налаштування. Незначні елементи – такі як інструменти зйомки, списки читання та мобільні функції – також можуть грати роль.

Microsoft Edge

Перед запуском своєї версії Chromium Microsoft Edge боровся з можливостями. Однак браузер сумісний майже з усіма розширеннями Chrome, що значно покращує потенційний список функціональних можливостей, прирівнюючи його до самого Chrome та інших подібних браузерів, таких як Brave.

Це означає, що тепер ви можете додати цілий ряд функцій до Microsoft Edge, таких як менеджери паролів, блокатори оголошень та різні розширення безпеки.

Оскільки обидва веб-переглядачі базуються на одному і тому ж двигуні, їх не дуже багато роз’єднує на робочому столі. Одним з помітних винятків на користь Edge є функція “читати вголос”, яка бере виділений текст і читає його вголос. Це дуже добре працює з усім, що написано англійською мовою, але, наскільки ми можемо сказати, дуже жахливо для більшості інших мов.

Край-читання-вголос

У мобільному зв’язку набагато більша різниця між нашими двома конкурентами. Edge має кілька справді чудових функцій, які ми хотіли б бачити в інших браузерах для мобільних пристроїв – наприклад, Firefox або Google Chrome – враховуйте.

По-перше, це функція “плаваюче відео”, яка дозволяє зменшити відео, яке ви відтворюєте, і розмістити його десь на екрані під час переходу на інший веб-сайт або вкладку.

Edge-Floating-Video

По-друге, і, можливо, важливіше – це інформаційна функція “охорона новин”, яка аналізує інформаційні випуски, які ви відвідуєте, і дає змогу дізнатися, наскільки вони надійні. Це проявляється як невелика піктограма, яка дає вам знати, чи є сайт, який ви відвідуєте, фактичним чи ні.

Edge-Newsguard

Нарешті, Edge дозволяє синхронізувати різні дані користувачів між пристроями через ваш обліковий запис Microsoft. Наразі це включає лише закладки (або “вибране”, як їх називають в Edge), налаштування, вміст форми та паролі. Однак Microsoft стверджує, що працює над тим, щоб розширити це, щоб відкрити вкладки, історію та розширення.

Edge-Sync

Гугл хром

Chrome може запропонувати з точки зору функцій, про які ми вже не висвітлювались у розділі Microsoft Edge цього раунду, тому не можна сказати ще багато чого. 

Винятком є ​​те, що Chrome дуже добре інтегрується з різними програмами Google, такими як Google Drive та Google Docs, а також Google Translate. Цей додаток для перекладу значно перевершує альтернативу Microsoft, Bing Translate, оскільки включає підтримку майже вдвічі меншої кількості мов.

Chrome-Google-Translate

Ще одна перевага для Google Chrome over Edge – це всебічний процес синхронізації. Увійшовши в обліковий запис Google, ви можете синхронізувати свої закладки, історію, розширення, відкриті вкладки тощо. На даний момент це набагато більше, ніж ви можете синхронізувати з Edge через ваш обліковий запис Microsoft.

Chrome-Sync

Думки круглі

Хоча зараз у двох браузерів є більше спільних, ніж у них відмінностей, через те, що вони побудовані на одній спільній структурі, є деякі помітні відмінності, що їх відрізняють. 

Хоча Chrome може робити більшу частину того, що робить Edge, колишній пропускає деякі чудові функції, особливо на мобільних пристроях. Це дає Microsoft дивовижну перемогу в цьому раунді, навіть якщо їх не так вже й багато.

Круглий: Особливості точки для Microsoft Edge

Логотип Microsoft Edge
Логотип Google Chrome

2

Простота використання

Далі – простота використання. Цей критерій обертається тим, наскільки зручним є кожен веб-переглядач, в основному зосереджується на таких речах, як процес налаштування (наприклад, імпорт закладок і налаштувань з інших браузерів), управління вкладками та інші незначні функції зручності.

Microsoft Edge

Налаштування Microsoft Edge вперше – процес нескладний. Коли ви вперше запускаєте новий Edge, ви переходите до майстра налаштування, який дозволяє імпортувати закладки та налаштування з інших браузерів, а також допомагає налаштувати процес синхронізації між пристроями.

Edge-Intro

На жаль, ви можете імпортувати закладки лише безпосередньо з Internet Explorer, Google Chrome і Firefox, тому якщо ви переходите з будь-якого іншого веб-браузера, вам потрібно буде імпортувати вручну через HTML-файл.

Край-імпорт

Управління вкладками є досить простим, оскільки немає горизонтальної прокрутки. Це означає, що якщо ви відкриєте велику кількість вкладок, може бути дещо складно сказати, що це таке. Однак ви можете закріпити вкладки, щоб переконатися, що вони залишаються відкритими, а також копіювати та відключати їх.

Edge-Tabs

На новій сторінці вкладки ви можете вибрати між декількома різними стилями. Основний висновок із цього полягає в тому, що ви можете вибрати “зображення дня” Microsoft як шпалери у веб-переглядачі, а також індивідуальну стрічку новин, яка показує вам основні заголовки дня залежно від того, де ви знаходитесь.

Edge-New-Tab

Гугл хром

Процес налаштування для Chrome майже ідентичний процесу нового Edge. Веб-переглядач допомагає налаштувати обліковий запис Google для синхронізації, імпорту налаштувань та закладок з інших браузерів, а також вибрати зовнішній вигляд вашої нової сторінки вкладки.

Chrome-Import

Якщо ви краще імпортуєте свої закладки вручну, тоді, можливо, ви захочете перейти до нашого посібника щодо експорту та імпорту закладок Google Chrome..

Що стосується управління вкладками, ще раз мало що відрізняє Google Chrome від нового Edge. Вкладки аналогічно нескінченно мінімізовані, без горизонтального прокручування. У вас також доступні ті самі варіанти, включаючи закріплення, дублювання та вимкнення звуку. 

Важливою відмінністю є те, що Chrome дозволяє безпосередньо надсилати вкладку на інший пристрій, що може бути дуже корисно.

Chrome-Tabs

Круглі дві думки

Цей раунд є найбільш близьким із цього порівняння, оскільки практично немає різниці між новими браузерами Edge та Google Chrome у простоті використання. Однак ми дамо цей раунд Google Chrome завдяки його здатності надсилати вкладки на різні пристрої. 

Це призводить до результатів 1-1, а браузери Microsoft та Google прив’язуються до третього раунду нашого порівняння Edge та Chrome..

Раунд: точка простоти використання для Google Chrome

Логотип Microsoft Edge
Логотип Google Chrome

3

Продуктивність

Ще один важливий аспект веб-браузера – це його ефективність, тобто швидкість завантаження веб-сторінок і різних веб-додатків, таких як програми JavaScript, а також кількість системних ресурсів, які вона споживає. 

Ця остання частина, як правило, являє собою неполадки браузерів на базі Chromium, оскільки вони традиційно дуже голодні за ОЗУ, що може призвести до значного сповільнення, особливо на старих комп’ютерах. Якщо ви хочете дізнатися більше про те, як ми перевіряємо продуктивність кожного веб-браузера, ви можете ознайомитись із нашою статтею про найшвидших веб-браузерах, де детально описується наш процес тестування..

Microsoft Edge

Ефективність, напевно, ви помітите найбільшу різницю між старим та новим Edge. Там, де старий Edge був повільним і хитрим, версія на базі Chromium – це блискавично, легко підходить до Chrome і навіть дозволяє трохи швидше.

Новий Edge управляє цим, використовуючи також напрочуд невелику кількість оперативної пам’яті, з’їдаючи лише 70 відсотків обсягу Google Chrome, що є прекрасним результатом для веб-браузера на основі сумно відомого Chromium.

Гугл хром

Google Chrome, як і новий Microsoft Edge, – це швидкий браузер. На жаль, він утримується в цій категорії завдяки неймовірним ресурсозатратам, збиваючи більше оперативної пам’яті, ніж майже будь-який інший браузер, який ми переглядали.

Три круглі думки

Якщо ви дивитесь лише на швидкість, нові Edge та Google Chrome практично однакові, коли перший, можливо, трохи менше. Однак Microsoft Edge використовує набагато менше оперативної пам’яті, ніж Chrome, що вражає враховуючи природний характер програми Chromium.

Таким чином, цей раунд – це ще одна перемога для Microsoft Edge, що призвело до результату 2-1 на користь Microsoft, коли ми продовжуємо два останніх раунди.

Раунд: Точка продуктивності для Microsoft Edge

Логотип Microsoft Edge
Логотип Google Chrome

4

Безпека

З огляду на всі загрози, які спричиняє перегляд Інтернету – від атак зловмисників до кіберзлочинців, які експлуатують лазівки в коді браузера – безпека Інтернету є критично важливою для захисту вас та вашої особистої інформації від нападу. Важливі фактори тут варіюються від попереджень HTTPS, частоти оновлення та безпечного перегляду баз даних.

Microsoft Edge

Безпека веб-браузера – це одна сфера, де Microsoft Edge завжди був досить гарним, це означає, що для нового браузера Edge тут не так багато місця, як в інших категоріях.

З метою захисту від химерних веб-сайтів – наприклад, заражених шкідливим програмним забезпеченням або відомих фішинг-схем – Edge використовує систему SmartScreen Microsoft. За даними досліджень, ця система перевершує більш часто використовувану базу даних Google Safe Browsing.

Якщо ви потрапили на веб-сайт, використовуючи HTTP, а не HTTPS, система SmartScreen видає чітке попередження про те, що ваш трафік може прослуховуватися на.

Edge-HTTPS-попередження

Найбільша слабкість краю, що стосується безпеки, – це, безумовно, частота його оновлень. Як правило, Edge отримує нове оновлення приблизно кожні шість тижнів, що залишає багато часу людям з нечесними намірами знаходити і використовувати лазівки в коді.

Гугл хром

Як і Microsoft Edge, Google Chrome відображає чітке та важко пропущене попередження кожного разу, коли ви переходите на веб-сайт через звичайний HTTP, а не HTTPS.

Chrome-HTTPS-попередження

Найбільший результат безпеки Google Chrome – це те, що вона оновлюється надзвичайно часто. В середньому Chrome отримує оновлення раз на кілька днів, що краще, ніж майже будь-який інший веб-браузер на ринку.

Як і багато інших веб-браузерів, Chrome використовує власну базу даних Google Safe Browsing для захисту від шкідливих веб-сайтів. Хоча ця система не настільки ефективна, як система SmartScreen Microsoft, вона виконує цю роботу досить добре.

Круглі чотири думки

Незважаючи на те, що система SmartScreen Microsoft Edge є більш ефективною, ніж безпечний перегляд Google Chrome, нам все одно доведеться надавати цю інформацію останньому через частіші оновлення.

Це піднімає рахунок до 2-2, коли ми вступаємо в заключний раунд нашого порівняння Edge та Chrome, який орієнтований на конфіденційність і вирішить, який браузер прийме додому перемогу.

Раунд: Точка безпеки для Google Chrome

Логотип Microsoft Edge
Логотип Google Chrome

5

Конфіденційність

Для нашого фінального раунду ми розглянемо конфіденційність кожного веб-переглядача. Це означає, скільки даних збирає програмне забезпечення про вас та ваш трафік, а також що компанія – будь то Google чи Microsoft – робить із цією інформацією. 

Щоб трохи зіпсувати речі, ні Chrome, ні Edge не чудово підходять до цієї категорії, тому переконайтеся, що ми ознайомимось з нашим анонімним посібником для перегляду, щоб дізнатися, які кроки можна зробити самостійно..

Microsoft Edge

Хоча Edge, безумовно, не найкращий вибір веб-браузера, якщо ви переймаєтесь конфіденційністю, але він містить деякі зручні способи обмеження інформації, яка збирається на вас під час перегляду Інтернету..

Існує три основні режими захисту відстеження, а саме: “базовий”, “збалансований” та “суворий”. Браузер також дозволяє встановлювати окремі винятки для веб-сайтів, щоб обійти правила кожного режиму. Він також містить список заблокованих трекерів, щоб дати вам деяку інформацію про те, як ви захищені.

Режими відстеження по краях

На жаль, політика конфіденційності Microsoft – це величезна безлад. Зважаючи на велику кількість продуктів, які пропонує компанія, неймовірно важко сказати, що стосується Edge конкретно та що стосується іншого програмного забезпечення Microsoft, наприклад, Windows 10. Також немає згадок про те, продає Microsoft ваші дані рекламодавцям, що залишає широко відкриті двері для такого типу занять.

Якщо конфіденційність для вас важливіша, ніж безпека та простота використання, ви можете відключити різні функції – такі як SmartScreen, передбачення навігації та персоналізацію – щоб дати вам хоча б трохи додаткової анонімності.

Edge-Disable-Особливості

Гугл хром

Google побудував увесь бізнес на збиранні особистої інформації у своїх користувачів, тому не дивно, що Chrome – це, мабуть, найгірший браузер на ринку для тих, хто стосується конфіденційності.

Хоча Google не продає безпосередньо дані, які збирає на вас через Chrome, цього не потрібно. Натомість вона використовує цю інформацію для адаптації оголошень, які ви бачите, і навіть результатів, отриманих у таких її послугах, як Пошук Google і YouTube.

Теоретично ви можете відключити деякий збір даних Google у Chrome, вимкнувши різні функції, такі як безпечний перегляд, автозаповнення пошуку та пропозиції навігації. Однак, враховуючи довгу і безладну історію Google зі скандалами щодо конфіденційності, ми не переконані, що це фактично заважає їм збирати дані.

Особливості Chrome-Disable

Google пропонує спосіб видалення зібраної вами інформації, який ви можете зробити, переглянувши наш посібник, як стерти історію Google, але знову ж таки, чи це насправді працює, важко знати.

Що стосується контролю конфіденційності Chrome, ви можете обмежувати відстежувачі та файли cookie будь-які на кожному сайті або повністю блокуючи їх..

Chrome-конфіденційність-елементи керування

П’ять круглих думок

Не дивно, що Google – можливо, найвідоміший порушник конфіденційності в Інтернеті – страшенно входить у цю категорію. Незважаючи на те, що Microsoft, звичайно, не є ангелом у цьому плані, Google Chrome встановлює низький бал, щоб перемогти, давши Microsoft Edge ще одну виграш і оставивши остаточний рахунок 3-2 на користь Edge.

Раунд: точка конфіденційності для Microsoft Edge

Логотип Microsoft Edge
Логотип Google Chrome

6

Фінальні думки

З цим ми закінчуємо порівняння браузера Google Chrome і Microsoft Edge. Хоча це був дуже близький бій, оскільки між двома в наших перших чотирьох категоріях є невелика різниця, Edge викреслює вузьку виграш завдяки своєму трохи більш міцному набору функцій та значно кращій конфіденційності.

Браузер Microsoft, безумовно, пройшов довгий час з часів Internet Explorer. Перехід на версію на основі хрому, очевидно, зробив «Край світ», і ми з радістю бачимо, як він продовжує розвиватися, коли він стає більш усталеним.

Хром кращий за межі в Windows 10?

Хоча в цьому порівнянні ми перемогли Microsoft Edge над Chrome, все зводиться до того, що ви найбільше цінуєте в браузері. Якщо функції доступності, перевірка джерел новин та конфіденційність є важливими аспектами для вас, то ми рекомендуємо Microsoft Edge через Google Chrome будь-який день тижня, особливо якщо це стосується конфіденційності.

З іншого боку, якщо ви більше переймаєтесь безпекою, ніж конфіденційність, Chrome, мабуть, кращий варіант завдяки своєму набагато частішому графіку оновлення.

Що ви думаєте про порівняння браузера Google Chrome з Microsoft Edge? Чи погоджуєтесь ви, що між ними немає великої різниці, тепер, коли Edge базується на основі Chromium Google? Ви вважаєте, що Edge отримує виграш головним чином завдяки кращій конфіденційності, чи ви все ще віддаєте перевагу більш популярному браузеру Chrome? Повідомте нас у коментарях нижче. Дякую за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map