Як змінити свою DNS-адресу в 2020 році

Кожен раз, коли ви вводите адресу веб-сайту в рядку URL-адреси свого веб-переглядача, він запускає складний ряд подій, що з’єднують ваш комп’ютер із веб-сайтом. Частина процесу полягає в тому, щоб ваш комп’ютер отримав IP-адресу сервера цього веб-сайту.


Цю інформацію на ваш комп’ютер надає DNS або система доменних імен. Це “посередник”, що нагадує оператора старого часу в телефонній станції. Ваш комп’ютер зв’язується з DNS і повідомляє йому URL-адресу веб-сайту, на який ви намагаєтесь отримати доступ. Потім DNS надає адресу цього веб-сайту та підключає вас до нього.

Ця структура означає, що DNS, який ви використовуєте, може бачити звички перегляду, забороняти доступ до певних веб-сайтів і впливати на продуктивність.

На щастя, є сторонні постачальники DNS, які легко та легко налаштувати. Продовжуйте читати, і ми детальніше розберемося про переваги зміни вашого DNS і як це зробити.

Як ваш DNS може впливати на ефективність

зміна DNS

Зв’язок має проходити через DNS майже кожен раз, коли він хоче підключитися до веб-сайту. Хоча деякі веб-сайти, які часто відвідуються, можуть бути кешовані локально для швидшого доступу, щоразу, коли ви відвідуєте новий сайт або кеш очищений, запит на інформацію повинен проходити через DNS.

Це додає невелику, але помітну затримку часу, необхідного браузеру, щоб почати завантажувати веб-сайт. Якщо змінити DNS на більш швидкий, ваш веб-переглядач буде відчувати себе набагато спритнішим, якщо ви використовуєте неоптимальний.

Щоб було зрозуміло, це не покращить швидкість завантаження. Однак це зменшить кількість часу, яке вам доведеться чекати, перш ніж веб-сайт завантажується.

Поліпшення безпеки за допомогою кращої DNS

Якщо ви налаштовані на безпеку, як ми всі повинні бути в епоху витоків корпоративних даних та кіберзлочинності, зміна DNS є критично важливою. Найчастіше DNS за замовчуванням буде тим, що надається постачальником послуг Інтернет.

Ваш Інтернет-провайдер може реєструвати запити, які ваш комп’ютер надсилає на свій DNS-сервер для отримання шахтних даних. Знаючи, які веб-сайти, які ви часто відвідуєте, є цінним для багатьох компаній, і вони готові заплатити ваш верхній долар провайдера за ці дані. Якщо ви не хочете, щоб хтось читав вашу історію Інтернету, важливо вийти з DNS вашого Інтернет-провайдера. Однак, завдяки регламентам ЄС, це конкретно проблема США.

Перехід на інший DNS допоможе значно покращити вашу конфіденційність в Інтернеті, але це далеко не ідеально. Якщо ви хочете стати практично не відслідковуватися в Інтернеті та забезпечити безпеку та приватність вашої діяльності, подумайте про придбання віртуальної приватної мережі. Хоча вивчення VPN не входить у цю статтю, вам слід ознайомитися з нашою статтею VPN для отримання додаткової інформації..

Громадський DNS може змінити світ

Іноді країни або компанії захочуть запровадити політику інтернет-цензури. Забороняти кому-небудь доступ до певного веб-сайту може бути настільки ж простим, як і залишити для нього IP-інформацію на серверах DNS.

Наприклад, у 2014 році уряд Туреччини намагався цензурувати Twitter, наказавши Інтернет-провайдерам відмовити в запитах DNS. Спочатку це було ефективно для запобігання надсиланню інформації та виїзду за межі країни в період заворушень і ускладнювало звільнення на місцях (читайте наш кращий посібник VPN для Туреччини для більш детальної інформації про це).

Хоча люди швидко спіймалися. Громадська кампанія почала інформувати людей, що вони можуть змінити свою DNS на Google DNS. Це повернуло Twitter та інші веб-сайти до рук людей Туреччини.

У деяких країнах застосовуються ще більш детальні методи цензури. Хоча відмова від запитів DNS є невеликою частиною цензури Інтернету в такій країні, як Китай, отримати доступ до веб-сайтів може бути набагато складніше. Для цього, а також для безпеки, ми закликаємо вас розглянути можливість отримання VPN. Прочитайте наш найкращий посібник з VPN, щоб побачити, які постачальники нададуть вам найкращу цінність.

Найкращі параметри для громадського DNS

Там багато DNS-провайдерів, тому ми розглянемо три найкращі варіанти для більшості людей.

По-перше, є загальнодоступний DNS Google, який має легко запам’ятовується адресу 8.8.8.8. Станом на 2014 рік, це найбільший загальнодоступний сервер DNS у світі, і він був чудовим у наданні більш відкритого Інтернету для багатьох людей. Це також сприятливий час відгуку.

Зважаючи на це, задля конфіденційності серед вас DNS Google робить журнал та зберігає інформацію. Він видаляє вашу IP-адресу зі свого сервера протягом 48 годин, але інша інформація, наприклад розташування та провайдер, зберігається назавжди.

Якщо ви хочете отримати найбезпечніший і приватний DNS, компанія під назвою Cloudflare пропонує 1.1.1.1. Це швидко і не зберігає даних. Cloudflare зберігає журнали голих кісток запитів DNS протягом 24 годин, щоб допомогти їй налагодити свою систему, якщо щось піде не так, але після цього вся інформація видаляється з її системи.

Нарешті, якщо ви просто хочете отримати дивовижну ефективність, є безкоштовне програмне забезпечення для порівняльного контролю DNS, яке може підказати, який саме швидкий DNS у вашому регіоні. Програмне забезпечення просте у використанні та забезпечує вам чіткий найкращий вибір щодо швидкості та продуктивності.

Адреса-результати DNS

Як змінити DNS

Windows 10

Крок 1: Відкрийте меню “Пуск” та перейдіть до панелі управління. Ви можете потрапити туди, ввівши її в меню “Пуск”, як тільки воно буде налаштовано.

Адреса DNS-StartMenu

Крок 2: На панелі керування виберіть “мережа та Інтернет”.

DNS Address-ControlPanel

Крок 3: Клацніть «Центр мережі та спільного доступу».

Адреса-мережевий центр DNS

Крок 4: У лівій частині виберіть “змінити настройки адаптера”.

Адаптер DNS-адреси

Крок 5: Клацніть правою кнопкою миші з’єднання, яке потрібно налаштувати, і виберіть “властивості”. Для цього вам доведеться бути адміністратором комп’ютера.

DNS-адреси-властивості

Крок 6: Коли відкриється меню властивостей, двічі клацніть «Інтернет-протокол версії 4 (TCP / IPv4)».

Адреса DNS-IPv4

Крок 7: У наступному вікні перемкніть “автоматично отримати адресу сервера DNS” на “використовувати наступну адресу сервера DNS”, а потім введіть DNS, який ви хочете використовувати.

Якщо ви плануєте використовувати Cloudflare, 1.1.1.1 повинен бути у бажаному полі сервера, а 1.0.0.1 – у альтернативному полі. Для Google 8.8.8.8 є кращим, 8.8.4.4 – альтернативою. Ця надмірність дозволяє вашому комп’ютеру продовжувати працювати нормально, якщо один із серверів не працює.

Крок 8: Натисніть «ok» та поверніться до вікна властивостей. Прокрутіть униз, щоб знайти “Інтернет-протокол версії 6 (TCP / IPv6)”. Двічі клацніть по ньому і зробіть те саме, що ви зробили для IPv4. Перемкніть “Отримати автоматично адресу DNS-сервера” на “використовувати таку адресу сервера DNS”, але введіть цей час:

Google: 2001: 4860: 4860 :: 8888 для кращих та 2001: 4860: 4860 :: 8844 за альтернативу.

Cloudflare: 2606: 4700: 4700 :: 1111 для кращих та 2606: 4700: 4700 :: 1001 для альтернативи.

Мобільний (Android та iOS)

В ОС Android та iOS зміна вашого DNS повинна здійснюватися в мережі та, іноді, через додаток. Метод варіюється від версії до версії, а також, особливо для Android. Це трудомістко і робить написання посібника непрактичним через зміни та вимоги.

На щастя, Cloudflare пропонує додаток для Android та iOS. Ми пропонуємо використовувати його, оскільки він простий в установці та вимагає лише одного натискання кнопки для роботи. Плюс це запобігає прослизання речей через щілини.

Фінальні думки

Якщо ви шукаєте більш приватний, швидший або більш відкритий спосіб доступу до Інтернету, зміна DNS може пройти довгий шлях. Це легко зробити і займає всього кілька хвилин. Це також безкоштовно.

Однак, зміна DNS не робить ваш зв’язок з Інтернетом більш безпечним. Якщо ви шукаєте найбільш безпечне та приватне з’єднання, ми закликаємо вас ознайомитися з нашими оглядами VPN. Початок роботи з безкоштовним VPN – це чудовий спосіб дізнатися, чи це для вас.

Ви змінили свій DNS? Повідомте нас, як це пішло в коментарях нижче. Дякуємо за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map