IPv4 vs IPv6: як два протоколи запускають Інтернет в 2020 році

Можливо, ви не чули, але в Інтернеті не вистачає місця. Насправді це вже було. Американський реєстр Інтернет-номерів оголосив, що його пул безкоштовних IPv4-адрес досяг нуля в 2015 році, а Африканський мережевий інформаційний центр був одним з останніх регіональних Інтернет-реєстрів, який оголосив про виснаження IPv4 у 2017 році.


Давно прогнозований день, коли в Інтернеті не вистачає адрес, це означає зміну парадигми в еволюції Інтернету. Немає жодних причин для занепокоєння, оскільки колективний Інтернет не вимикається. Це більш нюанс, ніж це.

IPv4 слугував основою Інтернету з часу його створення, переносячи його з сітки чотирьох підключених комп’ютерів у 1969 році до Інтернету речей сьогодні. Вичерпання IPv4-адрес прогнозувалося роками, і, коли це сталося, ми прискорили потребу в IPv6, його доглянутому наступнику.

Незважаючи на те, що IPv6 доступний у всьому світі з 2012 року, спостерігається повільний, якщо зростаючий рівень прийняття. У цьому порівнянні IPv4 та IPv6 ми збираємося окреслити точніші відмінності між ними та розповісти, чому потрібен IPv6, навіть якщо він не зовсім де він повинен бути. Ми також обговоримо, як IPv6 впливає на користувачів віртуальної приватної мережі, оскільки VPN – це щось велике.

Що означає IP

що таке IP

Літери “IP” означають “Інтернет-протокол”, що є набором правил, що регулюють спосіб передачі пакетів через Інтернет. Протокол, принаймні в контексті мереж, просто стандартизує спосіб спілкування машин. Пакети – це капсульовані біти даних, і все в Інтернеті покладається на них. Веб-сторінки, електронні листи та миттєві повідомлення включають в себе надсилання та отримання мережевих пакетів.

Детальна історія інтернет-протоколу не входить в рамки цієї статті, але її створили два комп’ютерні вчені, Вінт Серф і Боб Кан в 1974 році. Серф і Кан створили першу версію пакету TCP / IP, розроблений для заміни Програми управління мережею, або NCP, протоколу, що працював на ARPANET, який в основному був першим інтернетом.

Винахід Протоколу управління передачею, або TCP, і IP, а також ARPANET, поступився місцем не тільки IP-адресам, але і сучасному Інтернету, яким ми сьогодні користуємося.

Як TCP і IP працюють разом

Маршрутизація та доставка пакетів залежить від одного найважливішого елемента: IP-адреси. Вони класифікують мережеві пристрої з унікальним номером, що дозволяє здійснювати зв’язок через IP-мережу, яку ми називаємо Інтернетом.

Набір протоколів TCP / IP є фактичним стандартом для спілкування в Інтернеті. Без IP-адрес нікуди не можна було б надсилати та отримувати дані.

TCP та IP працюють в унісон для надсилання та отримання пакетів. TCP несе відповідальність за розбиття даних на біти, інкапсуляцію їх у пакети, а потім повторну збірку даних за призначенням. IP відповідає за надійну передачу пакетів. Підключення IP-процесу знаходиться в IP-адресі кожного одержувача мережі.

Ви можете пов’язати це з поштовою системою. Поштова послуга дозволяє відправити пакет або лист, пакет, через поштову систему, TCP / IP, без фізичного або прямого зв’язку між відправником та одержувачем. Оскільки поштова служба доставляє пошту по всій країні, в Інтернеті, кожному одержувачу потрібна унікальна адреса, IP-адреса, з якої можна надсилати або отримувати пошту.

IPv4 проти IPv6

IPv4 проти IPv6

Існує дві версії IP-адрес: IPv4 та IPv6. Як випливає з назви, IPv4 – четверта версія пакету TCP / IP. Версії від 0 до 3 були експериментальними, завдяки чому IPv4 була першою неекспериментальною основною версією для виробництва. IPv4 був розгорнутий на ARPANET у 1983 році і досі підтримує більшу частину Інтернету.

Це наближає нас до повного кола. Коли IPv4 було розгорнуто у 1980-х, його дизайн не міг передбачити інтернет-буму кінця 1990-х та після тисячоліття. Зростаюча кількість користувачів у поєднанні з появою постійно вбудованих та IoT-пристроїв прискорило виснаження IPv4-адрес.

Крім того, в перші дні IPv4 було витрачено багато IP-адрес. Компанії та установи отримали набагато більше адрес, ніж вони могли коли-небудь використовувати.

IPv4 використовує 32-бітні адреси, що дорівнює 4 байтам. Це обмежує пул адрес для IPv4 приблизно до 4,3 млрд унікальних адрес. Це звучить як багато, поки ви не врахуєте приблизно 7,5 мільярдів людей у ​​світі. Адресу надано п’ять регіональних Інтернет-реєстрів, кожен з яких обслуговує іншу частину світу. Усі заявили про вичерпання своїх IPv4-адрес.

Незважаючи на цифровий бум, ми, здається, продовжуємо підключати більше пристроїв та користувачів до старовинного Інтернету. Це завдяки перекладу мережевих адрес.

Інтернет значною мірою покладається на переклад мережевих адрес тепер, коли IPv4 вичерпано. Це дозволяє використовувати одну IP-адресу для групи пристроїв, по суті переробляючи IP-адреси. З NAT пристрій, такий як маршрутизатор, виступає агентом між приватною мережею та загальнодоступною мережею, як Інтернет. Потім він переводить приватні адреси пристроїв, що знаходяться за ним, в одну унікальну адресу.

NAT не тільки допомагає зберегти IP-адреси, але й покращує безпеку, приховуючи більшість мереж за однією IP-адресою. NAT може бути налаштована в різних формах, щоб забезпечити захист брандмауера, фільтрувати трафік та збільшити мережеве адміністрування. Не існує такого поняття, щоб бути занадто захищеним в епоху Інтернету, переповнену кіберзлочинністю.

Неминучість виснаження IPv4 не була непередбачуваною, оскільки IPv6 розроблявся ще в 1994 році, а технічно доступний з 1998 року.

IPv6 та Інтернет майбутнього

IPv6 усуне проблему IPv4, запропонувавши 128-бітні або 16-байтові адреси. Це означає, що розмір адрес для IPv6 становить близько 340 неделіонів, або 340 трлн трлн трлн, що є незбагненно великою кількістю. Для відображення адреси IPv6 знадобиться шістнадцятковий формат, і він повинен забезпечити достатню потужність для насичення поколінь, які голодують про з’єднання.

IPv6 витіснить IPv4 в якийсь момент. Наразі лише близько 25 відсотків інтернет-трафіку працює на IPv6. Для споживачів не так багато потрібно зробити, щоб підготуватися до IPv6. Інтернет-провайдери керуватимуть переходом. Однак, якщо вашому обладнання старше кількох років, воно, ймовірно, не сумісне з IPv6.

Повільне прийняття IPv6

реалізація IPv6

Інтернет-провайдери, а також мобільні оператори несуть велику відповідальність за те, що більшість із нас переймаються в ландшафті IPv6. Великі підприємства, центри обробки даних та провайдери хмарних технологій доглядають за своєю міграцією. Хоча провайдери перетягують ноги, як це здається, з оновленнями.

На їх захист частина цього є прагматичною. IPv6 не розроблений таким чином, щоб бути сумісним назад із IPv4. Це означає, що на даний момент IPv4 та IPv6 співіснують як паралельні мережі. До сих пір не було стимулів для провайдерів, операторів, веб-хостів тощо бути активними щодо готовності до IPv6. На оновлення серверів, маршрутизаторів та комутаторів для розгортання IPv6 коштує час і гроші.

Зазвичай апаратне забезпечення стримує Інтернет від переходу до IPv6 масово. Постачальники провайдерів повинні не тільки модернізувати своє обладнання, але й мати справу з обладнанням, яке надає клієнт. Потрібно апаратне забезпечення з двома стеками, щоб IPv4 та IPv6 могли працювати одночасно.

Механізми з двома стеками, однак, меч з двома краями. Хоча теоретично пом’якшує перехід до IPv6, це дорого. Він також створив вузьке місце при прийнятті IPv6 тим, що створив мережу безпеки, підтримуючи багато мереж IPv4. Розробляється рішення, яке називається легким 4over6, або lw4o6, розробляється, щоб дозволити трафік IPv4 через мережу, лише для IPv6, що може полегшити більше розгортання IPv6.

Крім апаратної підтримки, бракує поширеного програмного забезпечення та підтримки розробки. Багато користувачів можуть зіткнутися з помилками доступу до мережі під час спроби підключення через IPv6. Зазвичай це відсутність підтримки IPv6 на рівні драйверів та прошивки. Більшість операційних систем підтримують новий стандарт, але, як показало Microsoft, оновлення Windows не вище, ніж ця підтримка.

Крім того, розгортання мереж IPv6 вимагає змін у системі доменних імен та записів DNS, а також особливих міркувань щодо конфігурацій DNS, таких як SLAAC та DHCP.

Користувачі зіткнулися з проблемами DNS у мережах, що стосуються лише IPv6. Запуск тесту IPv6 – це хороший спосіб вирішити проблеми з DNS. Прочитайте наш посібник, щоб дізнатися більше про записи DNS, якщо ви не впевнені, чому це може бути проблемою.

Загрози безпеці IPv6

Існують проблеми безпеки, які також стали проблемою міграції IPv6. Теоретично IPv6 повинен забезпечувати більшу безпеку, ніж IPv4, оскільки IPSec в ньому запечений, тобто інтернет-трафік шифрується в кінці. Щоб дізнатися більше про те, чому таке шифрування важливо, прочитайте наш опис шифрування.

Подвійне складання дозволяє відтворювати два протоколи IP, що означає, що обидва повинні бути захищені. Багато хто може припустити, що вторгнення IPv6 у IPv4 неможливе, але вони помиляються. IPv6 можна використовувати для обходу безпеки IPv4 для атак, таких як викрадення. Ви можете дізнатися більше про ці атаки в поясненні викрадення нашого браузера.

Конфігурація DNS для IPv6 буде відрізнятися від IPv4. Окрім проблем із підключенням, існує також більший ризик для DNS-атак, насамперед атак посилення DNS. Зазвичай вони використовуються для посилення атак на розподілену відмову в обслуговуванні або ботнету.

Ми пояснюємо, що таке DDoS-атаки та як їх пом’якшити в інших місцях. Якщо ви не впевнені в тому, що таке ботнет, ми також це висвітлили.

IPv6 та VPN

IP та VPN

Інша стурбованість безпекою та конфіденційністю IPv6 – відсутність сумісності з VPN. Багато постачальників VPN не модернізували апаратне чи програмне забезпечення для використання протоколу IPv6. Дуже багато з них підтримують лише адреси IPv4, тобто IP-адреса залишається незмінною, а трафік IPv6 буде спрямований через Інтернет.

Це проблематично і антитетично для цілей VPN. Ті, хто не підтримує та не захищають трафік IPv6, не лише піддаються витокам IPv6, але й викрадення DNS. Якщо ви не впевнені, як ваш VPN обробляє трафік IPv6, ipleak.net – це хороший тест.

Щоб дізнатися більше про те, що може статися, коли ваш трафік покине тунель VPN, прочитайте наш посібник із витоків DNS.

Варто зазначити, що захист від витоку VPN IPv6 та підтримка IPv6 – це дві різні речі. Перший зазвичай просто відключає IPv6, тоді як останній ефективно та безпечно маршрутизує IPv6 трафік через мережі IPv6.

Багато хто з тих, хто знаходиться в нашому кращому списку постачальників VPN, рекомендують відключити IPv6, включаючи NordVPN та ExpressVPN, які є одними з наших головних рекомендацій. Жоден провайдер не розгорнув підтримку IPv6, і обидва рекомендують відключити її. Хоча це невтішно для тих, хто хоче стрибнути на борт із IPv6, це не рідкість.

Проте слід ознайомитися з нашим оглядом NordVPN та Express VPN оглядом, щоб дізнатися, чому ми рекомендуємо цих провайдерів.

Для тих, хто шукає повну підтримку IPv6, ми раді повідомити, що CyberGhost підтримує її та спрямовує трафік IPv6 через зашифрований тунель. Служба не лише серед найшвидших VPN, які ми перевірили, це хороший вибір для потокового передавання майже будь-чого. Детальніше читайте в нашому огляді CyberGhost.

Фінальні думки

Міграція до IPv6 неминуча, оскільки IPv4 більше не перенесе нас, навіть якщо ми можемо до нього чіплятися. Однак, IPv6 ще знаходиться в зародковому стані, порівняно кажучи, і ще має шлях.

Якщо ви вважаєте, що уподобаний постачальник VPN не пропонує підтримку IPv6, не хвилюйтеся. Прийняття IPv6 збільшується, тому постачальники VPN повинні почати розробляти плани прийняття, якщо вони ще не зробили. Якщо підтримка IPv6 є критичною для вас, рекомендуємо CyberGhost. В іншому випадку виберіть постачальника серед наших відгуків про VPN, які найкраще підходять для балансу між безпекою та підходящими вам функціями.

Все це вбік, якщо ваше обладнання, ISP та VPN підтримують IPv6, не буде шкоди для його використання. Тільки майте на увазі, що веб-сайти IPv6 – меншість. Однак про IPv6 поки що не потрібно хвилюватися. Немає перемикача, який повинен змусити Інтернет відмовитися Інтернет-провайдери та інфраструктурні компанії, такі як Cloudflare, зроблять більшу частину важкого підйому для споживачів.  

Оскільки світ повільно відходить від поважного IPv4, який так довго служив нам, будьте впевнені, що переваги Інтернету IPv6 варті зусиль. Сподіваємось, ми допомогли очистити ефір про це та пояснити, чому потрібно здійснити перехід. Залиште нам коментар чи твіт і скажіть, що ви думаєте про IPv6. Дякуємо за прочитане.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map